Wix vs WordPress – milline neist sobib teile (mai 2019)

Kui ma esimest korda veebisaite looma hakkasin, oli see kõik HTML. Kui keegi neid päevi mäletab, siis teaksite, et see oli HTML-i veebiarenduse kullastandard. (Vabandage muusika pärast, kui sellel lingil klõpsasite.)


Nendest päevadest oleme jõudnud kaugele ja nüüd seisavad kasutajad silmitsi arvukate valikutega. Kõikjal ilmuvad uued veebisaidiehitajad, kuid sisuhaldussüsteem, mida enamik inimesi on kasutanud, jääb endiselt WordPressiks. Täna võrdleme seda hiiglast teise populaarse kandidaadiga – Wix.

wix vs wordpress logo

Jagame oma kogemusi nii Wixi kui ka WordPressiga. Seejärel anname teile ülevaate sellest, milline neist sobib paremini teie vajadustega. Võrdleme paljusid erinevaid aspekte. Alustame mõne statistikaga:

WordPresss kasutab täna peaaegu ühte kolmandikku internetist.

WordPressi omanduses on nii suur Interneti-turuosa, et see aitab teil luua omaenda hämmastava veebisaidi.

Ehkki WordPress on kuningas, pole see täiuslik. Õppimiskõver on suur ja seda on algajatele keeruline kasutada.

Inimeste jaoks, kes ei soovi oma veebisaidi loomisel palju raskusi, saavad nad kasutada kõik-ühes veebisaidi koostajat või sisuhaldussüsteemi nagu Wix. Sellega kaasnevad pakutavate mugavuste varjuküljed.

Isegi kui WordPressil on kõige kasutatavamate veebisaitide arvu osas kõige muljetavaldavam statistika – Wix pole nõme. Wix aitas täna luua umbes 1% kõigist veebisaitidest. See number võib WordPressi kõrval tunduda nõrk, kuid see on vajalik kümneid miljoneid veebisaite.

Wix vs WordPress: madalaim

Kasutage WordPressi kui plaanite veebisaidi ehitamist ja selle täieliku potentsiaali suurendamist. WordPressi loodud veebisaidil pakutavate valikute ja teenuste hulk on jahmatav.

Kasutage Wixi kui vajate veebisaiti põhieesmärkide jaoks ja te ei soovi tegeleda suure õppimiskõveraga, et veebisait oleks töökorras ja töökorras. Kõik, mida peate tegema, on nende ehitaja tarkvara välja mõelda.

WordPress – iga kohandamine käeulatuses

Veebisaidi ehitamist saab võrrelda praadi küpsetamisega.

Minge edasi ja Google, kuidas praad valmistada. Võimalusi on nii palju. Saate seda grillida, otsida ja ahju visata, võite kasutada sous videot, kurat – saate seda isegi mikrolaineahjus kasutada.

Ärge mikrolainetega praadige.WordPressi kohandamine

Need võimalused on olemas veebisaidi loomisel koos erinevate veebisaidi koostajatega. Samuti võite palgata kellegi oma veebisaidi loomiseks – näiteks minna välja praadimajja ja lasta tal süüa praad teile meelepärasel viisil.

Ütleme nii, et restoran teeb teile praadi. Selle stsenaariumi korral kasutavad nad sous videot ja siis teie praad läbi. See on üks parimaid praadide valmistamise meetodeid ja peamine viis, mida kasutatakse enamikus viietärnirestoranides.

Võite minna välja ja osta sous videot, küpsetada praadi ja seejärel ise seda pannil otsida. Põhimõtteliselt sõltub võimalus suurepärase praadi valmistamiseks teie võimetest – kuid teil on samad tööriistad kui restorani peakokal. Kui teate, mida teete, on samade tööriistadega isegi praad parem kui peakokk.

Just see on WordPress – veebisaidi loomiseks kasutab ta samu tööriistu nagu veebiarendaja. Arendajad võivad kasutusele võtta täiendavaid tehnikaid, mis muudavad veebisaidi paremaks kui see, mida saate teha, kuid aja jooksul saate neid tehnikaid WordPressis (või Google) õppida ja luua vinge veebisaidi.

WordPress võimaldab teil seda teha saate luua parima võimaliku veebisaidi lõputute võimaluste ja abiga. Võite jõuda SEO kõrgusteni, võite kasutada vingeid turvalisust kontrollivaid pistikprogramme ja kohandada oma veebisaiti nii palju kui soovite.

Wix – kõik teie jaoks tehtud muudatused

Wixi kasutamine selle stsenaariumi korral on omamoodi nagu grilli kasutamine praadi küpsetamiseks.

CMS-i võrdlus 2019

Wix saab luua ilusa veebisaidi – sellise, mis on peaaegu täiuslik. Probleem on selles, et te ei saa oma veebisaiti kõige kõrgemale viia. Paljudes olukordades, mis ei pruugi olla see, mida otsite. Professionaalsed veebiarendajad ei kasuta Wixit.

Wix on a veebisaidi koostaja see seab kõik sinu jaoks paika. See on lihtne ja hõlpsasti kasutatav, väikese õppimiskõveraga ja pole vaja rohkem raha kulutada kui mallide kleebise hind ja suur tugi.

Prae grillimine on maitsev ja seda on raske segamini ajada. Viga on küll, kuid kokkuvõttes teete tõenäoliselt vähemalt okei praadi. See ei paku teile võimalust küpsetada sama praadi nagu sous vide ja suurepärast söögitegemise tehnikat, kuid võib siiski teha teile maitsva söögi, mis vastab teie vajadustele, kui olete võimeline grillija.

Kasutamine

WordPressi saidid moodustavad 14,7% 100 parima veebisaidi hulgast maailmas. Vaadake ettevõtete nimekirja, kes WordPressi kasutavad.

Veebisaitide ehitajate või sisuhaldussüsteemide osas kasutatakse WordPressi 52% ajast. Oleme Wixit aastaid kasutanud ja pärast pikka ülevaatamist see on meie valik number üks veebisaitide koostajatele, kes on kõik-ühes lahendused. Pole üllatav, et see on CMS-i populaarsuse poolest ainult WordPressi järel teine.

Kuidas seadistada veebisaiti Wixi ja WordPressiga

Wixi kasutamise sammud

 1. Minema wix.com
 2. Registreeruge ja valige plaan
 3. Osta oma domeen
 4. Koostage oma veebisait (näpunäide: järgige seda juhendit)

WordPressi kasutamise sammud

 1. Valige hea veebi (näpunäide: lugege meie ülevaated parimatest veebimajutusteenuste pakkujatest)
 2. Valige hostimisplaan
 3. Ostke või valige oma domeen (sõltub sellest, kas see sisaldub hostimisteenuses)
 4. Installige WordPress
 5. Valige teema
 6. Valige tasuta teema või tasuline teema
 7. Siit saate teada, kuidas oma uut teemat veebisaidi loomiseks kasutada
 8. Veebisaidi kohandamiseks installige pistikprogrammid
  • Valige tasuta või tasulised pistikprogrammid
  • Enne installimist uurige kõiki erinevaid võimalusi
 9. Jääge praeguse teema juurde ja proovige abi saamiseks kasutada CSS-i ja HTML-i või pistikprogrammi
  • Koodide kopeerimiseks ja kleepimiseks on vaja palju Google’it (kuna te ilmselt ei tea HTML-i)

Nagu oskate öelda, WordPressi kasutamine on pisut keerulisem kui Wixi kasutamine. Oleksin võinud mõlema jaoks veel mõne sammu visata, kuid põhimõtteliselt on see teil mõlemal neist võimalustest valimisel ette tulemas.

Ehkki Wix on selgelt lihtsam – WordPressi kasutamisel on nii palju asju, mida saate teha. Wixis on teil piiratud selle ehitaja funktsionaalsus ja Wixi sisseehitatud integratsioonid, samas kui WordPress on täielik vastand.

WordPress on avatud lähtekoodiga platvorm. See on kasutamiseks ja muutmiseks avatud kõigile. Igaüks saab igal ajal WordPressi abil luua oma teemasid või pistikprogramme, et need saaksid tasuta alla laadida või paljudel juhtudel osta.. Seetõttu on WordPressi kogukond nii massiline ja miks WordPressi kasutavad nii paljud inimesed.

Kes kasutaks millist

Kui soovite luua, siis lohistage täielikult kohandatud veebisait, millel on fantastiline klienditugi, siis peaksite kasutama Wixi. Õppimiskõver on väike, kuid võimalused käeulatuses on ulatuslikud. Kui Wix on omandatud, on see võimas tööriist, mis võimaldab teil tühja lõuendi muuta kunstiteoseks ja see ei võta liiga kaua aega.

Wix on inimestele, kes soovivad luua neile ainulaadse veebisaidi, ilma et peaksite tegelema kõigi veebisaidi haldamisega kaasnevate lisategevustega.

WordPress on mõeldud inimestele, kes suhtuvad veebisaidi loomisse tõsiselt. Veebisaidi ja. Kasvatamisel ja turustamisel on nii palju aspekte WordPress annab teile võimaluse silma paista nende kõigis aspektides.

Kui olete oma veebisaidi suhtes tõsiseltvõetav ja soovite oma loomingulise külje tundmaõppimiseks aega võtta, kasutage WordPressi. Võimalusi on lõputult ja jäädvustamiseks on olemas võimalus luua täpselt see, mida soovite.

WordPressi kujundused vs. Wixi teemad

Vastupidiselt paljude inimeste arvamusele – te ei pea WordPressi kasutamiseks teadma, kuidas koodi kodeerida. Paljud teemad võimaldavad palju funktsioone, mida Wix pakub, võimalusega neid koodiga veelgi kohandada.

WordPressi saidi loomise viis on see, kui kasutaja valib kasutatava teema. Teemad on põhimõtteliselt Wixi ehitaja. Mõnel juhul saate lohistada või valida elemendi, mida oma saidile lisada, ja seejärel saate seda redigeerida kohandatud teksti, piltide või muu kasutatavaga.

WordPressiga on kaasas palju erinevaid WordPressi sisseehitatud teemasid, mis võimaldavad kellelgi luua lihtsa veebisaidi. Lihtsaid teemasid saab koodiga tõsta, kuid veebisaidi saab kindlasti luua ilma koodi kasutamata.

Peal tasuta teemad seal on teemasid, mida saate osta ja seejärel kasutada, mis pakuvad Wixile sarnast ehituselamust. On ettevõtteid, kes on loonud ilusa ehituskogemuse nagu Elegant Themes ja Out of the Sandbox.

Elegantsed kujundused on loonud ehitaja, mis võimaldab teil hõlpsasti kasutatavate redigeerimisfunktsioonide abil konkreetseid elemente lohistada. Laadimisajata saab sekunditega palju ära teha.

kokku-ja ümber nimeta gif

Toetuse suurus ja juhendatav teave põhineb puhtalt sellel, millise teema valite. Mõnel teemal on ulatuslik kogukond, mis aitab selle teema kasutamisel, samas kui mõnel teemal pole peaaegu mingit abi.

Wixil on erinevad mallid ja ta on isegi ehitanud tehisliku disaini intelligentsuse, mis võimaldab teil seda teha laske oma veebisaidi ülesehitamisel peatuda.

Ükskõik millise malli valite, kui otsustate kasutada ADI-d, ehitate oma veebisaidi Wix-i ​​ehitajas. See tähendab, et teil on WordPressi paljude maailmas pakutavate teemadega võrreldes piiratud valikuid. Piiratud ei tähenda alati väheste olemasolu. Wixis pakutavad valikud on teiste veebisaitide ehitajatega võrreldes jahmatavad.

Wixi ökosüsteemis elamine pole ka alati halb, kuna teate alati, millist tuge saate probleemide lahendamisel..

Kodeerimine, kogukond ja lahenduste otsimine

Täpse veebisaidi loomiseks, mis teie peas istub, peate õppima koodima. Hea uudis on see saate 97% veebisaidist oma peas luua, ilma et peaksite koodima õppima. See 3% teie peas pole ilmselt vajalik.

Teie vajadustele vastava teema valimine kaob vajadus koodide järele. Kui valite suure kasutajaskonnaga teema, leidub seal lehti ja foorumite lehti, kus kood on valmis kopeerima ja kleepima selle teema juurde selle ühe lisafunktsiooni jaoks, mille soovite lisada.

Mõnikord on midagi, mida soovite teha, tunduda võimatu ilma koodi kasutamata ja seejärel kiire Google’i otsing, kui hiljem saate teada, et seal on plugin, mis täidab täpselt teie otsitud funktsiooni.

See on WordPressi ilu, kogukond aitab teil midagi saavutada.

Wixil, sind piirab see, mida Wix lubab sul teha. Seal on suurepärane kogukond ja hämmastav teadmistebaas, et aru saada, kuidas saavutada see, mida proovite saavutada. Probleem on selles, et kui seda pole teadmistebaasis, ei saa te seda teha.

WordPress vs Wix-tugi

Teadmistebaasi tugiSuurepärane on nende mõlema platvormi juures see, et kui teil on probleeme, on resolutsioon Internetis.

Wixiga hõlmab nende teadmistebaas nende tarkvara kõiki aspekte ja seal on kõik, mida vajate abi saamiseks. Wixil on ka hämmastav tugimeeskond. Nad vastavad kiiresti ja saate teile vajalikku abi.

Teisest küljest võtab WordPress kõigi erinevate teemade, pistikprogrammide ja rakendustega nii palju kasutusvorme, et teavet on pisut raskem leida. Nagu varem mainitud, käitatakse WordPressil miljoneid veebisaite. Miljonid inimesed annavad oma panuse WordPressi moodustava hämmastava kogukonna juurde.

See viib nende foorumisse sadu tuhandeid abiartikleid – sõna otseses mõttes – sadu tuhandeid. Võib olla keeruline leida, mida otsite, kuid tore on see, et see, mida vajate, eksisteerib tõenäoliselt kuskil.

Paljudel inimestel on väsinud sellest, et nad püüavad aru saada, kuidas WordPressis teatud ülesandeid täita, ja palkavad arendaja, kes lõpetaks nende jaoks oma veebisaidi.

Wixi rakendused ja WordPressi pistikprogrammid

Wix pakub teie Wixi veebisaidil kasutamiseks peaaegu 300 rakendust. Need rakendused ulatuvad SEO abist analüütika ja Amazoni toodete müügini.

Rakenduste osas on Wix suutnud kokku panna kena tavapäraste tööriistade portfelli, mis aitab paljudel veebisaitide omanikel oma mängu paremaks muuta. Võrreldes WordPressiga on valikuvõimalused võrdluses.

Kuigi 300 kõlab kindla arvuna, on see numbriga võrreldes üsna väike 55 000+ pistikprogrammi saadaval WordPressi kasutajatele. Selleks ajaks, kui homme veereb, on WordPressi turul veel rohkem pistikprogramme. Keegi ei vaja juurdepääsu enam kui 50 000 pistikprogrammile.

Kuid, on pistikprogramm kõigele, mida võiksite mõelda. Tegelikud kasutajad kontrollivad neid kõiki, kui inimesed neid tegelikult kasutavad, ja see annab teile otsustamiseks palju teavet. Võib osutuda tohutuks, kui proovite leida mõnikord seda, mida otsite.

SEO ja ajaveebimine

SEO on kenasti Wixil. Nende SEO funktsioonide hulka kuuluvad automaatselt loodud saidikaardid, samuti kohandatavad lehepealkirjad ja metakirjeldused. Wix pakub erinevaid SEO tööriistu, mis aitavad SEO täiustada. Kui plaanite blogimist ja SEO optimeerimist, töötab kumbki teie jaoks.

seo ja ajaveebKasutades WordPress pakub SEO puhul kohe mitmeid eeliseid. Wixi pakutavad SEO tööriistad on kõigi WordPressis teile pakutavate SEO plugina võimaluste kõrval täiesti kahvatud.

Kohe, ilma pistikprogrammide või lisatud teemata, pakub WordPress fantastilisi standardfunktsioone. WordPress on korralik HTML-i märgistus, SEO sõbralik permalinkid, pealkirjade sildid, rubriigid, lihtne sisu loomine, ja optimeeritud pildid. Peaaegu kõik saadaval olevad teemad on optimeeritud ka SEO jaoks ja kui olete mõne pistikprogrammiga paaritud, saavutate SEO kõrgused.

Wix on hea valik ajaveebi pidamiseks inimestele, kes on veebimaailmas uued. See on lihtne ja vaevatu nagu enamus Wixi. WordPress on mõeldud inimestele, kes soovivad sügavalt sukelduda blogimismaailma ja õppida SEO kohta palju.

WordPress vs Wixi hinnakujundus

Wixi hinnakujundus on sirgjooneline. Kõige tavalisem variant on 14 dollarit kuus, mis sisaldab aasta tasuta domeeni ja mõnda muud maiuspala. Lisaks saate Google’i kaudu oma domeenile määratud e-posti aadressi eest lisatasu maksta.

wixi hinnakujundusplaanid

Kuigi Wixi hinnakujundus on lihtne, on WordPressi marsruudi minek kõike muud. WordPress ise on täiesti tasuta kasutamiseks. Esimene samm on leida hostimisteenus, mille hind võib erineda. Meie lemmikmajutusteenus, SiteGround, maksab teile alguses umbes 4 dollarit kuus.

Lisaks hostimisteenusele peate otsustama, kas soovite maksta teema ja pistikprogrammide eest. Paljusid teemasid saab kasutada tasuta, kuid teised võivad maksta sadu dollareid. Parima hinnangu saanud teemad on tavaliselt ühekordne makse 100–200 dollarit. Kui teil see on – see on teil kogu elu. Samuti on palju pistikprogramme, mis võivad võtta ühekordse või kuutasu.

Sõltuvalt sellest, mida proovite teha Wix ja WordPress on hinnas suhteliselt võrreldavad. Mõnikord saate säästa palju raha ja mõnikord võite end kulutada rohkem.

Samuti on võimalus palgata arendaja, kui kulude piir on taevas, kuid keskmise veebisaidi saab ehitada umbes 2000 dollariga.

e-kaubandus

Mõlemad WordPress ja Wix pakuvad e-kaubanduse platvormidel suurepäraseid võimalusi. Ka pole parim variant – Shopify võtab selle krooni -, kuid mõlemal on kaalukad põhjused, miks te kasutaksite neid e-poe jaoks.

WordPressi kasutamine e-kaubanduse jaoks suurendab raskusi üsna vähe. Paljud arendajad seadistasid WordPressis e-kaubanduse veebisaidi, kuid ilmselt nad tõesti teavad, mida nad teevad.

E-poe veebi dev

Parim viis WordPressi kasutamiseks e-kaubanduses on seadistamine WooCommerce. WooCommerce on WordPressi üks paremaid pistikprogramme ja seda on alguses lihtne kasutada. WooCommendi kasutamisel tuleb välja mõelda palju lisaasju, näiteks makseviisid, müügimaks ja muud e-poe pidamise juhuslikud väikesed aspektid, millest enamik inimesi ei mõtle. Shopify hoolitseb kõigi nende asjade eest.

WordPress oli loodud selleks, et teha kõike, nii et e-kaubandus töötab sellega hästi. Wix loodi selleks, et ilusa veebisaidi loomine oleks lihtne. Seda öeldes töötab e-kaubanduse lisamine teatud määral.

Wix töötab hästi, kui teil on väike tootekogu. Wixis alla viie toote müümine on tegelikult suurepärane. Probleemid tekivad siis, kui soovite tutvustada oma tootesarju ja luua ilusa tootekogu. Lisaks sellele on Shopify sujuvad aspektid, näiteks tagasisaatmispoliitika ja e-posti saatmine, mida Wixis pole.

Shopify ehitati e-kaubanduse jaoks, tarkvara sätete, kujunduse ja ehituse kõik aspektid on loodud e-kaubanduse võimaluste jaoks. Wixi pistikprogrammid ja rakendused on head, kuid ärge võrrelge neid Shopify pakutavatega.

Järeldus: Wix või WordPress?

Kui olete valmis veebisaiti tõesti üles ehitama – seda tõesti kohandama ja kasvatama, siis on otsus lihtne – kasutage WordPressi. WordPress ei ole õige teemaga keeruline ja abistava teabe hulk maailmas on lõpmatu. Kui olete oma veebisaidi loomise lõpetanud, tunnete end asjatundliku veebiarendajana.

Wix on parem, kui teil pole huvi sügava sukeldumise järele. Soovite midagi lihtsat ja hõlpsasti kasutatavat, mis saaks töö tehtud.

Samuti on alati võimalus palgata arendaja, et luua teile veebisait. Kui tegelesin veebisaidi loomise ja kasvatamisega tõsiselt, on ainus kaks võimalust WordPressi enda jaoks kasutamine või arendaja palkamine. Rekordiks kasutab arendaja WordPressi.

KKK

Millisel veebisaidi ehitajal on parim SEO? WordPress või Wix?

WordPress on mõeldud inimestele, kes soovivad võtta aega, et õppida kõike SEO ja ajaveebi kohta. WordPressi funktsioonid ja seaded ning pistikprogrammid muudavad platvormi SEO paremaks kui mis tahes muu platvorm.

Kui kaua võtab aega Wixi veebisaitide ilmumine?

Teie domeeniga veebisaidi ilmumiseks võib kuluda kuni 48 tundi.

Kui palju maksab Wixi veebisaidi avaldamine?

Wixis asuvat veebisaiti saab tasuta avaldada selle nimevormingu all: kasutajanimi.wixsite.com/siteadress. Kohandatud domeeni kasutamiseks ja paljude funktsioonide avamiseks peate valima tasulise paketi. Keskmiselt on tasulised plaanid 14 dollarit kuus, kuid võivad olla nii väikesed kui 5 dollarit kuus ja kuni 25 dollarit kuus.

Kas saate oma Wix-saiti pärast selle avaldamist redigeerida?

Jah, saate oma Wix-i ​​veebisaiti redigeerida pärast selle avaldamist ja muudatused jõustuvad, kui olete lõpetanud.

Mis vahe on WordPress.com ja WordPress.org vahel??

WordPress.org on platvorm, mida ise hostitakse veebisaidi loomiseks ja haldamiseks eelnevalt valitud hostimisplatvormil. See on see artikkel, mida see artikkel hõlmab. WordPress.com on sarnane, kuid majutatakse teie jaoks ja on kasutusmugavuse jaoks loodud nagu veebisaidi ehitaja.

Mille poolest erineb WordPress Wixist?

Suurim erinevus Wixi ja WordPressi vahel on see, et Wix on lohistatav veebisaidiehitaja tarkvara, mis tegeleb kõigi teie veebisaidi taustaprogrammidega ja WordPress on iseseisev tarkvara, mille installite valitud hostimisplatvormile. Wixi on palju lihtsam kasutada, samas kui WordPressil on õppekõver.

Viited ja pildikrediidid:

 • Kingcrescent.com
 • Learnwoo.com
 • ShareGate.com
 • MyVenturePad.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map