Wix vs. WordPress – Ktorý z nich je pre vás ten pravý (máj 2019)

Keď som prvýkrát začal vytvárať webové stránky, bolo to všetko HTML. Ak si niekto pamätá tieto dni, vedeli ste, že to bol zlatý štandard vývoja webových aplikácií vo formáte HTML. (Ospravedlňujeme sa za hudbu, ak ste na tento odkaz klikli.)


Od týchto dní sme prešli dlhú cestu a používatelia sa teraz stretávajú s množstvom možností. Všade sa objavujú noví tvorcovia webových stránok. Systém správy obsahu, ktorý väčšina ľudí používa, však zostáva WordPress. Dnes budeme porovnávať tento obor s iným populárnym uchádzačom. – Wix.

logo wix verzus wordpress

Chceme sa podeliť o svoje skúsenosti so spoločnosťami Wix a WordPress a potom vám poskytneme niekoľko prehľadov o tom, ktorý z nich lepšie vyhovuje vašim potrebám. Porovnávame množstvo rôznych aspektov. Začnime s niektorými štatistikami:

WordPresss ovláda takmer 1/3 internetu, ako ho poznáme dnes.

Dôvod, prečo WordPress vlastní tento veľký podiel na trhu, je ten, že vám môže pomôcť vytvoriť úžasnú vlastnú webovú stránku..

Aj keď je WordPress kráľom, nie je dokonalý. Existuje veľká krivka učenia a je ťažké ju použiť pre začiatočníkov.

Pre ľudí, ktorí sa pri vytváraní svojich webových stránok nechcú stretnúť s veľkými problémami, sa môžu rozhodnúť, že použijú program na vytváranie webových stránok typu všetko v jednom alebo systém na správu obsahu, ako je napríklad Wix. Toto prichádza s nevýhodami, ktoré ponúka.

Aj keď má WordPress najpôsobivejší štatút, pokiaľ ide o množstvo webových stránok, ktoré ho používajú – Wix nie je slouch. Spoločnosť Wix dnes pomohla vytvoriť okolo 1% všetkých webových stránok na internete. Toto číslo sa môže zdať biedne vedľa WordPress, ale toto číslo zodpovedá desiatky miliónov webových stránok.

Wix vs. WordPress: The Low Down

Použite WordPress ak plánujete vytvorenie webovej stránky a jej plné využitie. Množstvo možností a služieb dostupných na webových stránkach vytvorených pomocou WordPress je ohromujúce.

Použite Wix ak potrebujete webové stránky na základné účely a nechcete sa zaoberať veľkou krivkou učenia, ktorá webové stránky uvedie do prevádzkyschopného stavu. Jediné, čo musíte urobiť, je zistiť, aký je ich softvér pre staviteľov.

WordPress – každé prispôsobenie na dosah ruky

Vytvorenie webovej stránky sa dá porovnať s varením steaku.

Choďte do toho a Google, ako uvariť steak. Existuje toľko možností. Môžete ho grilovať, môžete ho opaľovať a hádzať do rúry, môžete použiť sous vide, peklo – môžete ho dokonca aj mikrovlniť.

Nezmršťujte svoj steak.prispôsobenie wordpressu

Všetky tieto možnosti existujú pri vytváraní webovej stránky s rôznymi tvorcami webových stránok. Môžete si tiež najať niekoho, kto zostaví vaše webové stránky – napríklad chodiť do steakhouse a nechať si variť steak tak, ako sa vám páči..

Povedzme, že z reštaurácie vás urobí steak. V tomto scenári používajú tzv. Sous vide a potom pália svoj steak. Je to jedna z najlepších metód na prípravu steakov a hlavná metóda sa používa vo väčšine päťhviezdičkových reštaurácií.

Môžete ísť von a kúpiť si sous vide, uvariť svoj steak a potom ho sami vypiť na panvici. V zásade závisí príležitosť na vynikajúcom steaku na vašej schopnosti – ale máte rovnaké nástroje ako šéfkuchár v reštaurácii. Ak viete, čo robíte, je možné urobiť rovnaký steak ako šéfkuchár pomocou rovnakých nástrojov.

To je to, čo je WordPress – na vytvorenie webovej stránky používa rovnaké nástroje ako vývojár webu. Vývojári môžu zavádzať ďalšie techniky, vďaka ktorým je web lepší ako to, čo môžete robiť – ale postupom času – sa môžete tieto techniky naučiť (alebo Google) na WordPress a vytvoriť úžasnú webovú stránku.

WordPress vám umožňuje Vytvorte čo najlepší web s nekonečnými možnosťami a pomocou. Môžete sa dostať do výšok SEO, môžete použiť úžasné doplnky, ktoré ovládajú bezpečnosť, a svoj web si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv..

Wix – všetky prispôsobenia hotové pre vás

Použitie Wix v tomto scenári je niečo ako použitie grilu na varenie steaku.

Porovnanie CMS 2019

Wix dokáže vytvoriť krásny web – ten, ktorý je takmer dokonalý. Problém je, že nebudete môcť svoj web posunúť do najvyšších výšok. V mnohých situáciách, ktoré nemusia byť to, čo hľadáte. Profesionálni vývojári webových stránok nepoužívajú Wix.

Wix je tvorca webových stránok to všetko nastaví za vás. Je to jednoduché a ľahké použitie, s malou krivkou učenia a nie je potrebné míňať viac peňazí ako cena nálepky na šablónach a veľká podpora.

Grilovanie steakov je chutné a ťažko sa dá pokaziť. Existuje priestor pre chyby, ale celkovo budete pravdepodobne chcieť urobiť aspoň dobrý steak. Nenabízí vám možnosť uvariť rovnaký steak ako sous vide a skvelú techniku ​​pálenia, ale napriek tomu vám môže urobiť vynikajúce jedlo, ktoré vyhovuje vašim potrebám, ak ste schopný grilovač..

používanie

Webové stránky WordPress tvoria 14,7% zo 100 najvýznamnejších webových stránok na svete. Pozrite sa na zoznam spoločností, ktoré používajú WordPress.

Pokiaľ ide o tvorcov webových stránok alebo systémy na správu obsahu – WordPress sa používa 52% času. Používali sme Wix roky a po dlhej kontrole to je naša voľba číslo jedna pre tvorcov webových stránok, ktoré sú riešeniami „všetko v jednom“. Niet divu, že pokiaľ ide o popularitu CMS, je to druhá vec, ktorá sa týka iba WordPress.

Ako nastaviť web pomocou Wix a WordPress

Kroky na použitie Wix

 1. Ísť do wix.com
 2. Zaregistrujte sa a vyberte plán
 3. Kúpte si svoju doménu
 4. Zostavte si svoj web (tip: postupujte podľa tohto sprievodcu)

Kroky na používanie programu WordPress

 1. Vyberte si dobrého webhostingu (tip: prečítať naše recenzie najlepších poskytovateľov webhostingu)
 2. Vyberte plán hostenia
 3. Nákup alebo výber domény (záleží na tom, či je táto služba súčasťou hostovacej služby)
 4. Nainštalujte WordPress
 5. Vyberte tému
 6. Vyberte bezplatnú tému alebo platenú tému
 7. Naučte sa, ako pomocou novej témy vytvoriť webovú stránku
 8. Nainštalujte doplnky na prispôsobenie svojich webových stránok
  • Vyberte bezplatné alebo platené doplnky
  • Pred inštaláciou vykonajte prieskum všetkých rôznych možností
 9. Zaseknite sa s aktuálnou témou a pokúste sa použiť CSS a HTML alebo doplnok
  • Veľa zamestnancov Google kopíruje a vkladá kód (pretože pravdepodobne nepoznáte HTML)

Ako viete, Používanie WordPress je o niečo zložitejšie ako používanie Wix. Mohol som sa hodiť za pár ďalších krokov, ale toto je v podstate to, do čoho sa dostávate pri výbere niektorej z týchto možností..

Aj keď je Wix jednoznačne jednoduchší – existuje veľa vecí, ktoré nemôžete urobiť, keď používate WordPress. Vo Wixe ste obmedzení na jeho funkčnosť a integrácia založená na technológii Wix, zatiaľ čo program WordPress je úplne opačný.

WordPress je platforma s otvoreným zdrojom. Každý je oprávnený používať a upravovať ho. Ktokoľvek môže kedykoľvek použiť WordPress na vytváranie vlastných tém alebo doplnkov, ktoré môžu ostatní stiahnuť zadarmo alebo v mnohých prípadoch na nákup. To je dôvod, prečo je komunita WordPress taká masívna a prečo toľko ľudí používa WordPress.

Kto by použil ktorý

Ak chcete vytvoriť drag-and-drop plne prispôsobenú webovú stránku s fantastickou podporou zákazníkov, potom by ste mali použiť Wix. Existuje malá krivka učenia, ale možnosti na dosah ruky sú rozsiahle. Po zvládnutí Wix je to výkonný nástroj, ktorý vám umožní premeniť prázdne plátno na umelecké dielo a netrvá príliš dlho..

Wix je určený pre ľudí, ktorí chcú vytvoriť webovú stránku, ktorá je pre nich jedinečná, bez toho, aby sa museli zaoberať všetkými ďalšími vecami, ktoré sa vyskytujú pri prevádzkovaní webovej stránky..

WordPress je určený pre ľudí, ktorí vážne uvažujú o vytvorení webovej stránky. Existuje toľko aspektov pestovania a marketingu webovej stránky a WordPress vám poskytne možnosti vyniknúť vo všetkých ich aspektoch.

Ak máte vážne problémy so svojím webom a chcete si dať čas na to, aby ste sa naučili každý aspekt toho, čo vytvárate, použite program WordPress. Možnosti sú nekonečné a príležitosť na vytvorenie presne toho, čo chcete, je pre vás zachytenie.

Témy WordPress Vs. Wix Témy

Na rozdiel od toho, čo si veľa ľudí myslí – na používanie programu WordPress nemusíte vedieť, ako kódovať. Mnoho tém umožňuje veľa funkcií, ktoré ponúka Wix, s možnosťou ďalšieho prispôsobenia pomocou kódu.

Začiatok vytvárania stránok WordPress je v tom, že užívateľ vyberie tému, ktorú má použiť. Témy sú v podstate to, čo je program Wix Builder. V niektorých prípadoch môžete presúvať myšou myšou alebo vybrať prvok, ktorý chcete pridať na svoje stránky, a potom ho môžete upraviť pomocou vlastného textu, obrázkov alebo podľa toho, čo je použiteľné.

Program WordPress sa dodáva s veľkým množstvom tém postavených na systéme WordPress, ktoré umožňujú niekomu zostaviť základnú webovú stránku. Jednoduché témy je možné vyzdvihnúť pomocou kódu, ale webovú stránku je možné určite vytvoriť bez použitia kódu.

Na vrchole témy zadarmo existujú témy, ktoré môžete kúpiť a potom použiť a ktoré ponúkajú zážitok zo stavebníctva podobný Wix. Existujú spoločnosti, ktoré vytvorili krásny stavebný zážitok, ako Elegantné motívy a Z piesku.

Elegant Themes vytvoril staviteľa, ktorý vám umožní ľahko presúvať konkrétne prvky pomocou ľahko použiteľných funkcií úprav. Veľa sa dá urobiť za pár sekúnd bez času načítania.

collapse-and-premenovanie gif

Výška podpory a informácie o postupe sú čisto založené na tom, ktorú tému si vyberiete. Niektoré témy majú rozsiahle komunity, ktoré vám môžu pomôcť pri používaní témy, zatiaľ čo iné nemajú takmer žiadnu pomoc.

Wix má rôzne šablóny a dokonca si vytvoril inteligenciu umelého dizajnu, ktorá vám to umožní mať náskok pri vytváraní svojich webových stránok.

Bez ohľadu na to, ktorú šablónu si vyberiete, ak sa rozhodnete používať ADI, budujete svoje webové stránky v rámci Wix Builderu. To znamená, že máte obmedzené možnosti v porovnaní s mnohými témami na svete pre WordPress. Limited však nie vždy znamená málo. Možnosti v systéme Wix sú ohromujúce v porovnaní s inými tvorcami webových stránok.

Život vo vnútri ekosystému Wix nie je vždy zlý, pretože vždy viete, akú podporu dostanete, keď narazíte na akékoľvek problémy..

Riešenia pre kódovanie, komunitu a vyhľadávanie

Ak chcete skutočne vytvoriť presný web, ktorý sedí vo vašej hlave, musíte sa naučiť kódovať. Dobrá správa je, že môžete si v hlave vytvoriť 97% webových stránok bez toho, aby ste sa naučili kódovať. Tieto 3% v hlave pravdepodobne nie sú potrebné.

Výber správneho motívu pre vaše potreby odstráni potrebu kódovania. Ak vyberiete tému s veľkou základňou používateľov, budú k dispozícii stránky a stránky fór, ktoré budú mať kód pripravený na kopírovanie a vloženie do témy pre jednu ďalšiu funkciu, ktorú chcete pridať..

Niekedy bude niečo, čo chcete urobiť, ktoré sa zdá byť nemožné bez použitia kódu a potom rýchle vyhľadávanie Google neskôr zistíte, že existuje doplnok, ktorý vykonáva presnú funkciu, ktorú hľadáte.

To je krása WordPress, komunita je tu, aby vám pomohla dosiahnuť čokoľvek.

Na Wix, ste obmedzení tým, čo vám Wix umožňuje. Existuje veľká komunita a úžasná vedomostná základňa, ktorá príde na to, ako dosiahnuť to, čo sa snažíte dosiahnuť. Problém je, že ak nie je vo vedomostnej základni, nebude pre vás spôsob, ako to urobiť.

Podpora WordPress verzus Wix

Podpora vedomostnej základneSkvelá vec na oboch týchto platformách je, že ak máte problém, uznesenie je na internete.

S Wix ich vedomostná základňa pokrýva všetky aspekty ich softvéru a všetko, čo potrebujete pomôcť, je tam. Wix má tiež úžasný podporný tím. Odpovedajú rýchlo a získajte pomoc, ktorú potrebujete.

Na druhej strane, WordPress má toľko foriem použitia so všetkými rôznymi témami, doplnkami a aplikáciami, že informácie je o niečo ťažšie nájsť. Ako už bolo spomenuté, na WordPress sa prevádzkujú milióny webových stránok. Milióny ľudí prispievajú k úžasnej komunite, ktorá tvorí WordPress.

To vedie k stovkám tisícov článkov o pomoci na ich fóre – doslova stovkám tisíc. Môže byť ťažké nájsť to, čo hľadáte, ale pekné je, že to, čo potrebujete, niekde pravdepodobne existuje.

Mnoho ľudí sa obáva pokusom prísť na to, ako plniť určité úlohy na WordPress, a najať vývojára, aby im dokončil svoje webové stránky..

Doplnky Wix pre aplikácie a WordPress

Wix ponúka takmer 300 aplikácií na použitie na vašom webe Wix. Tieto aplikácie siahajú od pomoci SEO až po analytiku až po predaj produktov Amazon.

Pokiaľ ide o aplikácie, spoločnosti Wix sa podarilo zostaviť pekné portfólio hlavných nástrojov, ktoré pomôžu mnohým majiteľom webových stránok vylepšiť ich hru. Pri porovnaní s WordPress sa výberové palety porovnávajú.

Aj keď 300 znie ako solídne číslo, v porovnaní s internetom je dosť malé Viac ako 55 000 doplnkov dostupné pre používateľov WordPress. Do zajtrajška sa na trhu WordPress objaví ešte viac doplnkov. Nikto nepotrebuje prístup k viac ako 50 000 doplnkom.

však, existuje doplnok pre všetko, na čo by ste mohli myslieť. Všetci ich kontrolujú skutoční používatelia, ak ich používatelia skutočne používajú, a poskytnú vám množstvo informácií, o ktorých sa chcete rozhodnúť. Môže byť ohromujúce pokúsiť sa nájsť niekedy to, čo hľadáte.

SEO a blogovanie

SEO je pokuta na Wix. Medzi ich funkcie SEO patria automaticky generované súbory Sitemap, ako aj prispôsobiteľné názvy stránok a meta popisy. Wix ponúka rôzne SEO nástroje, ktoré môžu pomôcť vylepšiť SEO. Ak máte v pláne na blogovanie a optimalizácia SEO potom jeden bude pracovať pre vás.

seo a blogovaniePoužitím WordPress ponúka hneď niekoľko výhod, pokiaľ ide o SEO. Nástroje SEO ponúkané spoločnosťou Wix sú úplne bledé v porovnaní so všetkými možnosťami doplnkov SEO, ktoré máte k dispozícii na WordPress.

WordPress okamžite, bez doplnkov alebo pridaného motívu, ponúka fantastické štandardné funkcie. WordPress má správne Značenie HTML, Priateľské k SEO permalinks, názvy značiek, nadpisy, ľahké vytváranie obsahu, a optimalizované obrázky. Takmer všetky dostupné témy sú optimalizované aj pre SEO a po spárovaní s doplnkom alebo dvoma dosiahnete výšku SEO.

Wix je dobrá voľba pre blogovanie pre ľudí, ktorí sú na svete webových stránok noví. Je to ľahké a ľahké, rovnako ako väčšina Wixov. WordPress je určený pre ľudí, ktorí sa chcú hlboko ponoriť do sveta blogov a dozvedieť sa veľa informácií o SEO.

Ceny WordPress verzus Wix

Cena za Wix je jednoduchá. Najbežnejšou možnosťou je 14 dolárov mesačne, ktoré zahŕňajú bezplatnú doménu na rok a niektoré ďalšie dobroty. Okrem toho môžete platiť navyše za e-mailovú adresu pridelenú vašej doméne prostredníctvom spoločnosti Google.

cenové plány wix

Aj keď je cena Wix priamočiara, cesta na WordPress je čokoľvek iné. Samotné WordPress je úplne zadarmo. Prvým krokom je však nájdenie hostovacej služby, ktorá sa môže pohybovať v cene. Naše obľúbené hostingové služby, SiteGround, spustí vás približne 4 doláre mesačne.

Okrem hostovacej služby sa musíte rozhodnúť, či chcete zaplatiť za tému a doplnky. Mnoho tém môžete použiť zadarmo, ale iné môžu stáť stovky dolárov. Najlepšie hodnotenými témami sú zvyčajne jednorazová platba vo výške 100 – 200 EUR. Akonáhle ho máte – máte ho na celý život. Existuje tiež veľa doplnkov, ktoré môžu účtovať jednorazový poplatok alebo mesačný poplatok.

Podľa toho, čo sa snažíte urobiť Cena Wix a WordPress sú relatívne porovnateľné. Niekedy môžete ušetriť veľa peňazí a niekedy zistíte, že míňate viac.

K dispozícii je tiež možnosť najať vývojára, kde je na oblohe limit nákladov, ale priemerný web je možné zostaviť za približne 2 000 dolárov.

eCommerce

WordPress a Wix ponúkajú skvelé možnosti na svojich platformách pre elektronický obchod. Ani najlepšia možnosť – Shopify túto korunu nezískava – ale obaja majú presvedčivé dôvody, prečo by ste ich mali použiť v obchode s elektronickým obchodom.

Používanie programu WordPress pre elektronický obchod tento problém trochu zvyšuje. Mnoho vývojárov vytvorilo webové stránky elektronického obchodu na WordPress, ale samozrejme vedia, čo robia.

Elektronický obchod web dev

Najlepším spôsobom použitia WordPress pre elektronický obchod je nastavenie WooCommerce. WooCommerce je jedným z najlepších doplnkov pre WordPress a na prvý pohľad sa ľahko používa. Pri používaní služby WooCommerce musíte zistiť veľa ďalších vecí, ako sú spôsoby platby, daň z obratu a ďalšie náhodné malé aspekty prevádzkovania obchodu s elektronickým obchodom, o ktorých väčšina ľudí neuvažuje. Služba Shopify sa stará o všetky tieto veci.

WordPress bol vytvorený tak, aby robil všetko, aby na ňom fungoval elektronický obchod. Wix bol postavený tak, aby uľahčoval vytváranie krásnych webových stránok. S tým, čo už bolo povedané, pridanie elektronického obchodu okrem toho funguje do určitej miery.

Wix funguje dobre, ak máte malú knižnicu produktov. Predaj pod 5 výrobkov na Wix je skutočne skvelý. Problémy sa začínajú objavovať, keď chcete predviesť svoje produktové rady a vytvoriť krásnu knižnicu produktov. Okrem toho existujú niektoré aspekty, ako sú zásady vrátenia tovaru a odosielanie e-mailov, ktoré sú v službe Shopify bezproblémové a ktoré na sieti Wix neexistujú.

Služba Shopify bola vytvorená pre elektronický obchod, všetky aspekty nastavenia, návrhu a zostavenia softvéru sú navrhnuté tak, aby vyhovovali možnostiam elektronického obchodu. Doplnky a aplikácie vo formáte Wix sú dobré, ale neporovnávajú sa s tým, čo je k dispozícii v službe Shopify.

Záver: Wix alebo WordPress?

Ak ste pripravení skutočne vytvoriť webovú stránku – skutočne ju prispôsobiť a rozšíriť, potom je rozhodnutie jednoduché – použite WordPress. WordPress nie je ťažké so správnou témou a množstvo informácií na svete, ktoré môžu pomôcť, je nekonečné. V čase, keď ste dokončili vytváranie svojich webových stránok, budete sa cítiť ako skúsení vývojári webových stránok.

Wix je lepší, ak nemáte záujem o hlboký ponor. Chcete niečo jednoduché a ľahko použiteľné, aby ste svoju prácu vykonali.

K dispozícii je tiež vždy možnosť najať vývojára, aby pre vás vytvoril webovú stránku. Keby som vážne myslel na vytváranie a rozširovanie webovej stránky, iba dve možnosti používajú WordPress pre seba alebo najímajú vývojárov. Pre vývojárov bude tento vývojár používať WordPress.

FAQ

Ktorý tvorca webových stránok má najlepší SEO? WordPress alebo Wix?

WordPress je určený pre ľudí, ktorí sa chcú venovať všetkým informáciám o SEO a blogovaní. Funkcie a nastavenia, ako aj doplnky na WordPress robia SEO na platforme lepšou ako akákoľvek iná platforma.

Ako dlho trvá, kým sa webové stránky Wix uvedú do života?

Môže trvať až 48 hodín, kým sa váš web s vašou vlastnou doménou objaví.

Koľko stojí publikovanie webovej stránky Wix?

Webovú stránku na adrese Wix je možné bezplatne publikovať v tomto formáte pomenovania: username.wixsite.com/siteaddress. Ak chcete použiť vlastnú doménu a odomknúť veľa funkcií, musíte si vybrať platený plán. V priemere sú platené plány 14 dolárov mesačne, ale môžu byť iba 5 dolárov mesačne a 25 dolárov mesačne.

Môžete svoju stránku Wix po zverejnení upraviť?

Áno, svoj web Wix môžete upravovať po jeho zverejnení a zmeny sa prejavia po dokončení.

Aký je rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org?

WordPress.org je platforma, ktorá je hostiteľom hostiteľskej platformy vybranej vopred na vytváranie a správu webových stránok. Toto je verzia, ktorá je uvedená v tomto článku. WordPress.com je podobný, ale je hosťovaný pre vás a je navrhnutý ako tvorca webových stránok pre jednoduché použitie.

Ako sa WordPress líši od Wix?

Najväčší rozdiel medzi Wix a WordPress je v tom, že Wix je drag-and-drop softvér na tvorbu webových stránok, ktorý spracováva všetky aspekty backendu vášho webu a WordPress je samostatný softvér, ktorý inštalujete na vybranú hostiteľskú platformu. Wix je oveľa jednoduchšie používať, zatiaľ čo WordPress má učenie.

Referencie a obrazové kredity:

 • Kingcrescent.com
 • Learnwoo.com
 • ShareGate.com
 • MyVenturePad.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector