Wix vs. Shopify – Zbadane zalety i wady (2020)

Wix i Shopify są dwoma największymi graczami w grze internetowej eCommerce. Podejmując decyzję, gdzie zbudować sklep eCommerce, są to dwie fantastyczne opcje.


Dzisiaj – pomyślmy o tobie jak Frodo, a eCommerce jako o twoim zadaniu niszczenia The One Ring. ��

Nasze rozwiązania eCommerce służą pomocą. Są twoimi towarzyszami, których celem jest pomoc w stworzeniu witryny eCommerce.

everbodyneedsasam gifShopify jest jak Samwise Gamgee. Ma jeden cel w życiu: pomóc Frodo zniszczyć pierścień. Jednym z celów Shopify na tym świecie jest pomoc ludziom w tworzeniu i utrzymaniu sklepu eCommerce.

Wix jest jak Merry i Pippin. Zdecydowanie chcą pomóc Frodo w zniszczeniu pierścienia, ale mają inne rzeczy. Na świecie są fajerwerki i piwo. Także coś o gigantycznym drzewie-drzewie.

Wix chce pomóc Ci zbudować sklep eCommerce, ale koncentruje się również na wielu innych rzeczach.

To nasuwa pytanie: z kim chcesz iść na tę epicką przygodę? Wix lub Shopify?

Zawodnicy

wix vs shopifyWix to kreator stron internetowych, który ma wszystkie funkcje, o których każdy może pomyśleć. Nie brakuje rzeczy, które możesz zrobić z Wix. Obejmuje to eCommerce. Sposobem myślenia o Wix jest kreator stron internetowych, który ma również funkcjonalność eCommerce.

Shopify to rozwiązanie eCommerce. To właśnie robi Shopify. Istnieje, aby umożliwić optymistycznym przedsiębiorcom możliwość zbudowania sklepu, który chcą jednocześnie oferując wsparcie we wszystkich drobiazgach pojawiających się w eCommerce.

TLDR;

Dla celów ściśle eCommerce 95% osób powinno korzystać z Shopify. Jedynym czasem, w którym powinieneś używać Wix, jest posiadanie małej biblioteki prostych produktów i cenisz sobie prostotę korzystania z narzędzia do tworzenia stron internetowych w porównaniu z innymi funkcjami eCommerce.

Wix działa dobrze w eCommerce dla produktów cyfrowych i małych bibliotek, ponieważ eCommerce nie jest jego główną funkcją. Shopify jest do zrobienia wszystko o eCommerce działa dla biznesu.

Podobieństwa między Shopify i Wix

Dwie platformy nie są do siebie podobne, jeśli chodzi o ich rzeczywiste użycie. Shopify przypomina trochę WordPress Lite, ponieważ musisz wybrać motyw, aby zbudować swoją stronę internetową i istnieje wiele wtyczek i aplikacji, których można użyć.

Wix różni się znacznie dzięki funkcji przeciągania i upuszczania. Sposób, w jaki faktycznie budujesz stronę internetową w Shopify, jest bardzo zależny od tego, jakiego motywu używasz, gdzie potencjalnie możesz użyć systemu przeciągania i upuszczania. Wix tak nie jest. Nie masz wyboru funkcji, ponieważ Wix zbudował funkcjonalność.

Możesz łatwo sprzedawać produkty na obu i z łatwością możesz stworzyć piękną stronę internetową na obu. Tam kończą się podobieństwa dużych obrazów.

Dla kogo jest Wix

Wix jest dla kogoś, kto chce to uprościć za pomocą Kreator strony internetowej. Stworzenie pięknej strony internetowej jest łatwe na platformie. Przeciągnij i upuść pozwala ci stworzyć wszystko, o czym możesz pomyśleć i jest naprawdę pusty edytor płótna.

Powinieneś używać Wix do eCommerce, jeśli sprzedajesz kilka produktów cyfrowych lub tylko garść produktów fizycznych. Dostosowanie strony internetowej do tych produktów będzie proste i pozwoli Ci skupić się na projektowaniu strony internetowej.

Dla kogo jest Shopify

Shopify jest dla głodnego przedsiębiorcy gotowego sprzedać swoje towary. Świat eCommerce może być przytłaczający, a Shopify to ułatwia.

Stare powiedzenie mówi, że nie wiesz tego, czego nie wiesz. Shopify sprawia, że ​​jest to prawie bez znaczenia, ponieważ każda dostępna funkcja została stworzona naprawić problem, który w przeszłości miały sklepy eCommerce.

To jest piękno Shopify. Został stworzony z konieczności przez trzech Kanadyjczyków, którzy chcieli sklepu internetowego. Uświadomili sobie, że istniejące rozwiązania są okropne i zamiast narzekać, podjęli działania. Tutaj czerpiesz korzyści. Możesz skorzystać z nowego rozwiązania.

Oceniliśmy również Shopify jako najlepszy zawodnik w naszej walce o najlepsze platformy e-commerce.

Wix Functionality vs. Motywy Shopify

W Wix edytor jest czymś, co możesz od razu pobrać. Wraz z całkowitą swobodą projektowania dostępne są w edytorze niesamowite funkcje, których nie można zrobić w większości programów do tworzenia witryn i które są niezwykle trudne do wbudowania w witryny niestandardowe. Zdolność Wix do kręcenie filmów i animacji w dowolnym miejscu i dowolnym miejscu to funkcja następnego poziomu.

Wix oferuje możliwość rzucania czegokolwiek na swojej stronie internetowej za pomocą łatwych w użyciu funkcji i bez konieczności przechodzenia do zaplecza w celu edycji czegokolwiek..

Wix jest zdecydowanie łatwiej zbudować piękną stronę internetową. Shopify ma krzywą uczenia się, podczas gdy Wix tak naprawdę nie jest. W Shopify jest wbudowany konstruktor, ale większość funkcji budynku zależy od używanego motywu.

W Shopify dostępnych jest dziesięć darmowych motywów, które naprawdę mogą stworzyć piękną stronę internetową. Naszym ulubionym jest Brooklyn, najlepszy do średnich sklepów odzieżowych, ale każdy jest odpowiedni dla określonych rodzajów sklepów. Jeden specjalizuje się w fotografii od krawędzi do krawędzi, jeden jest doskonały do ​​finansowania społecznościowego, a drugi jest łatwy w nawigacji.

Jeśli chcesz więcej funkcji, są tysiące tematów kupić dla Shopify. Istnieje cała grupa programistów, którzy tworzą motywy dla usług hostingowych, takich jak Shopify, WordPress i BigCommerce. Najlepsze z nich posiadają świetne bazy wiedzy i same duże społeczności, które pomogą Ci w twoich projektach.

Funkcjonalność eCommerce

Nie chcę sprzedawać Wix krótko. Działa bardzo dobrze jako platforma eCommerce. Gdyby Shopify nie istniał, prawdopodobnie powiedziałbym wszystkim, aby korzystali z Wix, chyba że chcieliby pełnej możliwości dostosowania z ogromną krzywą uczenia się.

Żyjemy jednak w świecie, w którym istnieje Shopify. Wraz z tym przychodzi wiedza, że Funkcjonalność eCommerce w Shopify jest lepsza niż Wix.

Zacznę od wypowiedzenia obu usług optymalizacja mobilna. Niektóre starsze motywy Wix nie, ale prawdopodobnie i tak ich nie użyjesz.

Wix umożliwia przyjmowanie płatności, zarządzanie wysyłką, zarządzanie podatkami, korzystanie z koszyka na zakupy i otrzymywanie wiadomości e-mail. Ta funkcja jest wystarczająca dla wielu osób. Jeśli to wszystko, czego potrzebujesz z kilkoma produktami, to na pewno powinieneś użyć Wix. To jest o wiele prostsze.

Jeśli potrzebujesz więcej, skorzystaj z Shopify. Zarządzanie zapasami w Shopify jest najlepsze w branży – zarządzanie ponad 10 produktami jest zwykle ból głowy na Wix ale na Shopify jest to łatwe.

Kup prezentację gif

Shopify oferuje wszystko, co robi Wix, ale ma również niezwykle łatwą w użyciu sprzedaż wielokanałową, szczegółowe raporty, ogromny wybór aplikacji oraz rozwiązania eCommerce klasy korporacyjnej. Najlepszą rzeczą w Shopify są niezliczone małe aspekty, których nie uważasz, że potrzebujesz, ale potrzebujesz. Im więcej korzystasz z Shopify, tym więcej znajdziesz i używasz.

Obsługa klienta i baza wiedzy

Naprawdę trudno jest pochwalić się więcej na temat obu baz wiedzy platformy. Są dokładnie tym, czego oczekujesz od bazy wiedzy. Jeśli jest coś, co Cię ciekawi, są szanse oba będą miały odpowiedź.

obsługa klientaOba zespoły obsługi klienta reagują wyjątkowo szybko także. Ale krawędź idzie tutaj do Shopify. Jeśli korzystasz z Shopify i kontaktujesz się z zespołem obsługi klienta i stwierdzisz, że masz satysfakcjonujące doświadczenie z tym agentem obsługi klienta, możesz wysłać do nich e-mail bezpośrednio po tym.

W wyższych warstwach cenowych masz również swojego dedykowanego agenta, z którym możesz się zapoznać i rozwijać. Ponadto Shopify daje ci darmowy czytnik kart kredytowych dzięki czemu możesz robić zakupy osobiście i używać Shopify jako swojego systemu POS.

Innym fantastycznym aspektem Shopify i Wix są ich społeczności. Poszukiwanie czegoś na forach prawie zawsze przywraca wątek dyskusji, który już mówi na ten temat. Jeśli nie możesz go znaleźć, zawsze możesz o coś zapytać.

SEO – co jest lepsze?

Wix and Squarespace nie są najlepszymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o SEO ale nadal działają dobrze. Najlepszą opcją jest WordPress. Jednak oba oferują funkcje SEO i możliwości, które mają znaczenie.

wektor seoIch funkcje SEO obejmują automatycznie generowane mapy witryn, a także dostosowywane tytuły stron i opisy meta. Obie opcje umożliwiają korzystanie z różnych narzędzi SEO. Jeśli planujesz blogowanie i optymalizację SEO, to jedno z nich będzie dla ciebie odpowiednie.

Ostatecznie większość programów do tworzenia stron internetowych i zarządzania treścią pozwala na dostosowanie SEO. Shopify daje nieco więcej swobody w tworzeniu struktury witryny.

Głównym problemem związanym z SEO na tych platformach jest to, że podejmujesz wszelkie decyzje dotyczące wielu technicznych aspektów SEO. To nie znaczy, że twoja strona nie może się pozycjonować na tych platformach.

Blogowanie – estetyka lub prostota?

Obie te opcje mają wbudowane blogowanie funkcjonalność. Drobna poprawka idzie do Shopify, ponieważ oferuje zaawansowane funkcje publikowania, takie jak zaplanowane posty.

Wiele funkcji blogowania wbudowanych w Shopify jest dobra, ale rzeczywista estetyka będzie miała wiele wspólnego z używanym motywem.

Funkcje blogowania Wix są proste, ale jednoznaczne. Opcje blogowania w porównaniu z resztą Wix są zaskakująco wąskie, ale nadal można stworzyć ładnie wyglądającego bloga.

Porównanie cen Wix vs Shopify

Dla każdego planu eCommerce oferowanego przez Wix masz możliwość akceptowania płatności online bez prowizji. Otrzymujesz również nieograniczoną przepustowość, bezpłatną domenę na jeden rok, brak reklam, Google Analytics, kupony reklamowe o wartości 300 USD, aplikację do zwiększania witryny oraz aplikację do tworzenia formularzy. Inne koszty związane z Wix obejmują opłaty za aplikacje.

Funkcjonalność eCommerce, którą otrzymujesz w tej samej cenie Shopify jest znacznie większy niż funkcjonalność Wix.

Każda warstwa cen dla Shopify obejmuje nieograniczoną liczbę produktów, wsparcie 24/7, możliwość sprzedaży w innych kanałach sprzedaży, ręczne tworzenie zamówień, kody rabatowe, certyfikat SSL, odzyskiwanie porzuconych koszyków, płatności Shopify z analizą oszustw, aplikację POS, sprzęt fizyczny, i solidny wybór aplikacji. Inne koszty związane z Shopify to płatne aplikacje, płatne motywy i zakup domeny. Shopify zawiera również niestandardowy poziom korporacyjny, który pozwala na większą personalizację dla dużych sklepów.

Podsumowując

Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji między Shopify a Wix, musisz to zrobić dowiedzieć się, co jest ważne przy sprzedaży swoich produktów.

Czy po prostu próbujesz sprzedać kilka rzeczy na pięknej stronie internetowej pełnej treści? Wix może być dla ciebie.

Czy próbujesz założyć imperium eCommerce, w którym sprzedajesz miliony produktów?? Shopify będzie prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.

FAQ

Czy mogę korzystać z Shopify na Wix?

Tak, możesz użyć aplikacji Shopify na Wix. Jednak w tym momencie płacisz za Shopify i Wix, co nie ma większego sensu.

Która jest najlepsza platforma eCommerce?

Shopify jest najlepszą platformą eCommerce dla czystej funkcjonalności eCommerce. Biorąc to pod uwagę, wiele sklepów eCommerce działa z powodzeniem na innych platformach.

Jak zbudować witrynę eCommerce?

Pierwszym krokiem byłoby wybranie platformy, takiej jak Shopify. Shopify ułatwia założenie sklepu z samouczkami.

Czy Shopify tworzy Twoją stronę internetową??

Nie, będziesz musiał zbudować swoją stronę internetową lub zapłacić deweloperowi, aby zbudował dla ciebie stronę internetową. Shopify ma sieć projektantów, którą możesz wynająć, aby zbudować swoją stronę za opłatą.

Może Ci się spodobać:

  • Najlepszy hosting
  • Najlepsze platformy eCommerce

Referencje i zdjęcia:

  • Web-Logics.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector