Wix ve Squarespace – 5 Önemli Hususlar (Kafa Kafaya Test)

Hayatta hepimizin vereceği kararlar var.


John Wilkes Booth, Decca Records’tan bir yönetici olan Abraham Lincoln’ü vurmaya karar verdi Beatles’ı geri çevirmeye karar verdi ve Napolyon Rusya’yı istila etmeye karar verdi.

Bunlar kötü hepimizin bildiği kararlar. Mesele şu ki, bunlar birçok daha küçük, kötü seçeneğin doruk noktasıydı.

John Wilkes Booth hangi silahı kullandı??

Beatles film müziğini çalarken kullanılan plak çalar neydi??

Hangi iç çamaşırı (giyiyorsa) Napolyon istila etmeye karar verdiği günü giydi?

Sen ettik karar verdi güzel bir web sitesi oluşturmak için (Bunun iyi bir karar olup olmadığını bize yalnızca tarih söyleyebilir … Umarız yukarıdaki kararlar kadar kötü değildir.)

Bu çabayı göstermeye karar verdiğiniz için, artık daha küçük ama aynı derecede önemli bir karar vermeniz gerekecek..

Web sitenizi hangi web sitesinde oluşturmayı planlıyorsunuz: Wix veya Squarespace?

Rakipler

wix vs kareler

Bir köşede Wix – istediğiniz web sitesini oluşturmak için en iyi yer olarak vaat eden ağır yük yüklü özellik.

Diğer köşede Squarespace – en başından itibaren bir uzman gibi görünmenizi sağlayan kullanımı kolay yazılım.

Düşük

Wix’e hafif bir kenar verdim.

Wix’in yanı sıra en iyi yaptığı şey için Squarespace’i kullanmak da mümkündür – güzel bir web sitesi oluşturmak için bir şablon içinde inşa etmek. Ama bu değil Wix’in en iyi yaptığı şey için Squarespace’i kullanmak mümkün – bir web sitesini% 100 boş bir tuvalden tamamen özelleştirme.

Bununla birlikte, Squarespace’i kullanmanın yanlış bir yanı yok. Amacınız bir günün altında profesyonel ve estetik olarak hoş görünen bir web sitesi oluşturmaksa, Squarespace benim seçimimdir, Wix’i zar zor.

Onları farklı kılan şeylerin ince ayrıntılarına girmeden önce, ortak noktaları hakkında konuşmak önemlidir.

Wix ve Squarespace Arasındaki Benzerlikler

Hem Wix hem de Squarespace harika web sitesi oluşturucular. Web sitesi oluşturucularının amacı, birisinin hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturmasına izin vermektir. nasıl kodlanacağını bilme ihtiyacını tamamen ortadan kaldırır.

Hem Wix hem de Squarespace dahil olmak üzere en iyi web sitesi oluşturucuları, bir web sitesine sahip olmanın her yönünü ele alır. Bu genellikle daha maliyetlidir – web barındırma hizmetlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır, bir alan adı kayıt kuruluşundan bir alan adı satın alır, tasarım arayüzü, e-posta adresleri, entegrasyonlar, gizlilik ve güneş altındaki diğer her şey.

Wix ve Squarespace, iki şirketin aynı demografiye hizmet ettikleri için rakipleri kadar doğrudan. Bir web sitesine ihtiyacınız varsa veya isterseniz ve web sitesi geliştirmenin arkasındaki özensizliği bulmak istemiyorsanız, bu şirketlerden birini arıyorsunuz. Her ikisi de minimal çaba ile güzel bir web sitesi oluşturmanıza izin verir.

Wix kimler içindir

Henüz tüm kirli detaylara girmeyeceğim, ama yarasanın sağında, Wix’in işlevselliğine hakim olmak için biraz daha sabrınız varsa ve hala sorunsuz sürükle ve -kat arayüzü. Wix’e hakim olduktan sonra, güçlü bir araç boş bir tuvali bir sanat eserine dönüştürmenize izin verecek.

Harika müşteri desteğine sahip tamamen özelleştirilmiş bir web sitesi ve bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak harika bir topluluk, Wix’in sunduğu şeydir. Bir öğrenme eğrisi var ama parmaklarınızın ucundaki seçenekler neredeyse sınırsız.

Wix, kendilerine özgü bir web sitesi oluşturmak isteyen kişiler içindir. Önceden oluşturulmuş bir şablonun içine inşa etmek bu insanlar için önemli değildir. Wix kullanıcıları, asmak için inşaatçı ile uğraşmaya istekli.

Squarespace kimler içindir

İnşa etmenin bir yolunu arıyorsanız bir şablon içindeki hızlı ve temiz bir web sitesi mümkün olduğunca Squarespace sizin için doğru web sitesi kurucusudur. Squarespace ile güzel bir bitmiş ürün oluşturmak her yerden daha kolay ve hızlıdır. Kullanım kolaylığı ve bitmiş ürün için oluşturduğu özelliklerden yoksun.

Sürükleyip bırakmak istiyorsanız ancak web sitenizin mümkün olan en kısa sürede oluşturulmasını istiyorsanız Squarespace’i kullanmalısınız. Sizin için yüksek bir öncelik, her şeyin şık, profesyonel ve düzgün görünmesi ve bu şekilde görünmesini sağlamak için bir dizi ayarla uğraşmak istememenizdir..

Kare alan son derece sezgiseldir hızla estetik ve profesyonel bir web sitesi oluşturacaktır. Karşılaştığınız sorunlar, Squarespace’in sunduğundan daha fazlasını istediğinize karar vermenizdir. Önceden oluşturulmuş bir şablondaki güzel ve basit bir web sitesi, işleri aşırı karmaşıklaştırmak istemeden hedefinizse, Squarespace sizin için.

Sürükle ve bırak

Sürükle ve bırak üreticileri oldukça açıklayıcı. Sayfada oluşturmak istediğiniz bir öğeyi alıp istediğiniz yere sürüklersiniz.

Bu, Squarespace ve Wix’in ayrılmaya başladığı bir özelliktir. Kararınızı bu incelemenin bir kısmına dayandırırsanız, bu seçim yapmak için iyi bir bölüm olacaktır. Squarespace, bu öğeyi yalnızca önceden ayarlanmış bir ızgaraya sürüklemenize olanak tanır. Wix, herhangi bir öğeyi istediğiniz yere sürüklemenizi sağlar.

Bu, Wix’in istediğiniz her şeyi yapmanıza nasıl izin verdiğini görmek için daha iyi bir seçenek olduğunu düşünmenizi sağlayabilir. Ama durum böyle değil— Hala ne istediğinize veya neye ihtiyacınız olduğuna bağlı.

Wix’in özgürlüğü ile inşa ettiğiniz web sitesinin yönlerini bozma fırsatı geliyor. Aşağıda genellikle Wix’te ortaya çıkan sorunlara bir örnek verilmiştir. Bir bölümün yazı tipi boyutunu değiştirdiğimizde – başlık logosu da açıklanamaz şekilde büyütülür.

wix-edit-başlığı

Squarespace’in tasarım arayüzü olabildiğince basit. Hazır ayar şablonu üzerinde oluşturmak istediğiniz bir öğeyi alırsınız ve bunu önceden ayarlanmış bir konuma yerleştirebilirsiniz. Tüm süreç, web sitenizin uyumlu ve stilize kalmasını sağlamak için standartlaştırılmıştır..

Özgürlük veya Özgürlük Eksikliği

Konu söz konusu olduğunda Squarespace ve Wix bir şeyle ayrılabilir: şablon.

Squarespace ile – şablona sadık kalın ve harika bir web siteniz olacak. Wix ile – bir şablona yapışabilir ve güzel bir web sitesi yapabilirsiniz, ancak büyüklük bir şablondan kıvrılmaktan gelir.

Squarespace sadece en iyi şablonlara sahip

Squarespace-THEME1

Squarespace ile bir şablon seçmek kesinlikle mümkündür, tüm metni ve resimleri bir saatten kısa sürede değiştir ve sonra web sitenizle yapılabilir. Basit ve gerçekten güzel bir web sitesi yapmak şablonları ile çok kolay.

Squarespace ile ilgili sorun bu şablonun ötesine geçiyor. Eklenebilecek ve hareket ettirilebilecek başka öğeler de var. Şablonla uğraştığınızda, kendinizi bela için açıyorsunuz.

Wix burada devreye giriyor.

Wix ile elde edeceğiniz şey saçma bir ihtimal. Eklenecek öğelerin listesi şaşırtıcı.

wix elemanlar

Yani. Birçok. Seçenekler.

wix-görsel-çalarlar

Bu, web sayfasını mümkün olan her şekilde özelleştirebilmenizi sağlarken, bunaltıcı da olabilir. Wix’in her kuytu ve köşesinde menüler ve küçük simgeler var. Sayfanın bir yönünü düzenleme seçeneği aramak, asla bakmayı düşünmediğiniz bir noktada görünebilir.

Söz konusu olduğunda Wix, özgürlüğü düşün. Söz konusu olduğunda Kare, düşünme verimliliği.

Müşteri Desteği ve Bilgi Tabanı – Kazanan: Wix

Her iki yazılımın da daha fazla açıklamaya ihtiyaç duyabilecek herhangi bir şey bulabileceğiniz sağlam bir bilgi tabanı vardır. Wix, Squarespace’den daha duyarlı bir müşteri desteğine sahip ancak çok fazla değil.

yardım masası vektörSquarespace’in en büyük gücü basit ama güçlü olduğu için, bilgi tabanını kullanmak için o kadar fazla ihtiyacınız yoktur. Yine de, eğer ihtiyacınız varsa – hepsi orada.

Belirli ayarları veya öğeleri bulamazsam bilgi tabanı kullanışlı olur. Tek gereken bilgi tabanında doğru yönde gösterilmek için hızlı bir arama.

Wix’in yardım merkezi Squarespace’lerden biraz daha alakalı. Wix daha karmaşık ve birçok özelliğe sahip olduğundan bilgi tabanının harika olması gerekir. Neyse ki öyle. Wix Yardım Merkezi, karışıklığa neden olabilecek veya eksik gibi görünen herhangi bir şey için bir açıklamaya sahiptir.

Soru ortaya çıkıyor – Bilgi tabanını bu kadar kullanmak istiyor muyum? Kendimi Squarespace’in bilgi tabanına çok sık ihtiyaç duymadığını gördüm.

SEO – Eşleşen

SEO vektörSEO söz konusu olduğunda Wix ve Squarespace eşit olarak eşleştirilir. Bu, kararınızda bir rol oynamamalıdır ikisinden birini kullanmak.

Yanlışlıkla Squarespace’e yönelik görüşünüzü bildirebilecek bir durum, Wix’in korkunç bir SEO şöhretine sahip olmasıdır. Bunun nedeni, 2016 öncesi Wix’in Flash teknolojisi üzerine inşa edilmiş olması. 2016 yılında, Wix tüm bunları düzeltti ve şimdi Squarespace ile eşit bir zeminde.

SEO Squarespace ve Wix’te gayet iyi. SEO özellikleri, otomatik olarak oluşturulan site haritalarının yanı sıra özelleştirilebilir sayfa başlıkları ve meta açıklamaları içerir. Her iki seçenek de çeşitli SEO araçlarını kullanmanızı sağlar. Bloglama ve SEO optimize etmeyi planlıyorsanız, ya sizin için çalışacaktır.

Wix ve Squarespace’ten kaçınılması gereken tek zaman, gerçekten SEO ile dışarı çıkmayı planlıyorsanız. Bu genellikle web sitesi oluşturucuları kullanan kişiler için geçerli değildir.

Bloglama – Kazanan: Squarespace

blog simge vektörİki yarışmacı arasında bir yıkama daha. Bloglama her iki seçenekle de anlaşılır ve etkilidir. İstediğiniz veya beklediğiniz tüm bloglar Squarespace ve Wix’te mevcut.

Squarespace’in bir ayağı, yayınları daha sonra yayınlamak üzere zamanlama yeteneğidir. Squarespace, beğenme, yorumlar ve bir paylaşım simgesi içeren özelliklere sahiptir. Ayrıca bir RSS yayını ve bir podcast entegrasyonu.

Wix’teki blog sayfaları, hizmetin geri kalanının tam tersidir. Wix blog yazmak şaşırtıcı derecede basittir. Yazılım, resim eklemenizi sağlayan yapılandırılmış bir metin editörü sunar. Wix hala blog sahibi olarak isteyebileceğiniz her şeyi sunuyor. Yazarlara, kategorilere, taslaklara, kapak fotoğraflarına, sayaçları görüntüleme, sayaçlar gibi avatarlara ve okuma süresi tahminlerine izin verir.

Fiyatlandırma – Kazanan: Wix

Her iki hizmetin fiyatı da nispeten benzer. Hafif bir ayaklanma burada Wix’e giderdi. Çoğu kullanıcının Wix’te seçmesi gereken fiyat noktası ayda 14 $ ve Squarespace’teki fiyat noktası ayda 18 $ ‘dır. Bu fiyatlar “aylık” olmasına rağmen – bu yıllık faturalandırma içindir.

Tek fark, Squarespace’in aylık olarak ödeme yapma fırsatı sunması, Wix’in yapmamasıdır. Bu ayrıcalık bir fiyat etiketi ile geliyor – aylık ödeme yapmak için, ayda orijinal 18 dolar ayda 26 dolara atlıyor.

Wix’in tam fiyatlandırma yapısı temel olarak sizi 14 $ ‘dan Sınırsız seçeneklerine doğru yönlendirmek içindir. Aşağıda görülebilen daha fazla avantaj sunan bir seçenek var.

wix fiyatlandırma planları

Bir e-ticaret seçeneği aramıyorsanız, Squarespace’in fiyatlandırması pek çok seçenek sunmaz. Genel web siteleri için iki seçenek vardır.

kare fiyatlandırma

Siz olsaydım fiyat puanlarının kararınızı etkilemesine izin vermezdim. Kararımı yukarıda ayrıntıları verilene dayandırırım.

Sonuç

İşte şey – Wix veya Squarespace kullanarak gerçekten yanlış gidemezsin.

Güvenle söyleyebilirim ki biri diğerinden daha iyi değil. Sadece bir paket servisi olsaydı, iki farklı kullanıcı için.

Hangisinin daha iyi fiyatlandırmaya sahip olduğu veya hangisinin daha iyi SEO sunabileceği ile ilgili değildir. Bir web sitesi oluşturucusuna giderken, web sitesi binanız söz konusu olduğunda ne istediğinize karar vermeniz gerekir..

Bu, bir web sitesi oluşturma tercihinizin, hangi hizmetin daha iyi olduğundan daha fazlar. Bunu kendiniz anladıktan sonra, birini veya diğerini seçebileceksiniz..

İyi şanslar!

SSS

Squarespace ve Wix ne kadar güvenli?

Her iki barındırma hizmeti de web sitelerine bağlandığında ücretsiz SSL sertifikaları içerir. Tüm ziyaretçilerinizin her sayfanın web sitenizde güvenli bir bağlantısı olduğundan emin olabilirsiniz.

Wix gerçekten ücretsiz mi?

Wix’in ücretsiz bir sürümü var, ancak alan adınız şu biçimde olacaktır: username.wixsite.com/siteaddress. Özel bir alan adı kullanmak ve birçok özelliğin kilidini açmak için ücretli bir plan seçmeniz gerekir.

Square’in sahibi olduğu Squarespace?

Kulağa benzer geliyorlar ama iki şirket birbiriyle ilişkili değil.

Squarespace ve Wix ile kendi alanımı kullanabilir miyim?

Evet, üçüncü taraf bir sağlayıcıdan bir alan adı satın aldıysanız sitenizi alan adı eşlemesi ile bağlayabilirsiniz. Her iki hizmetin de bunu başarmak için yararlı bilgi tabanı makaleleri vardır ve müşterilerin destekleri,.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector