7 najlepších bezplatných blogovacích serverov – začnite bez toho, aby ste museli minúť ľubovoľných $

Takže chcete blogovať, čo? Cítim ťa. Dávať svetu poznať svoje myšlienky a potenciálne zarobiť nejaké peniaze navyše, znie ako dobrý nápad.


objavujúce sa gify

Dúfajme, že niekto okrem vašej mamy sa zaujíma o vaše myšlienky o tom, prečo losy ovplyvňujú inteligenciu sveta a skutočne tu veci vedú. Nebol by som prekvapený, keby ste vyvinuli veľké pokračovanie.

Ten chlap niečo skrýva.

Prvým krokom k informovaniu sveta o vašich dôkazoch a výskume je začatie blogovania. Nie je to ako by ste chceli platiť peniaze za začatie blogovania. Výskum manipulácie s losom je malé pole a platí sa zle.

Skvelá správa je, že existuje veľa bezplatných možností pre začínajúcich blogerov. Najlepšie bezplatné platformy pre blogovanie sú na dosah a radi by sme vám pomohli pri rozhodovaní, ktorá z nich sa má použiť.

TLDR;

Ak máte vážne problémy s bezplatným blogovaním, existujú dve možnosti, pokiaľ ide o to.

 • možnosť 1 – WordPress je určený pre ľudí, ktorí chcú vedieť všetko o svojich webových stránkach. Sú to ľudia, ktorí chcú stavať od základov a majú najlepšie možnosti SEO.
 • Možnosť 2 – Na druhej strane, ak chcete vytvoriť webovú stránku s funkciou drag and drop, na ktorej je zabezpečený hosting, potom je pre vás Wix tou pravou voľbou.

7 najlepších bezplatných blogov

Zúžili sme ho na 7 jedinečných možností bezplatného blogovania. Všetky tieto možnosti majú bezplatnú verziu svojich služieb, ale umožňujú vám tiež platiť za vylepšenie služby.

Ak chcete ďalšie informácie, pozrite si porovnanie našich blogovacích platforiem.

1. WordPress – väčšia krivka učenia, úplná sloboda

WordPress je koniec všetkého, čo sa týka blogov. Cena je správna, prichádza v statných nulových dolároch a nulových centoch. Ak vás zaujíma dôvod, je to preto, že WordPress je systém správy obsahu s otvoreným zdrojovým kódom.

Toto je riešenie pre každého, kto sa chce vážne zaoberať tvorbou blogov. WordPress je platforma, ktorá umožňuje dokonalé prispôsobenie, osvedčené postupy SEO a nástroje, ktoré vám umožňujú robiť čokoľvek.

WordPress ovláda 30% internetu, ako ho poznáme dnes.

Dôvod, prečo WordPress vlastní tento veľký podiel na trhu, je ten, že vám môže pomôcť vytvoriť úžasnú vlastnú webovú stránku..

Jediný problém s WordPress je v tom, že existuje pomerne veľká krivka učenia. WordPress zvyčajne neodporúčam ľuďom, ktorí nevedia nič o vytváraní webových stránok, pretože to môže byť mätúce.

Samotné WordPress je úplne zadarmo. Existujú však náklady, ktoré sa môžu spočítať. Prvým krokom je nájsť niekde miesto, kde sa bude hostiť vaše webové stránky. Existujú bezplatné hostingové služby, ale zvyčajne nie sú veľmi dobré. Odporúčame rôzne webhostingové služby pre WordPress, s mnohými výskummi na podporu nášho výberu, ak je WordPress skutočne vašou voľbou blogov..

Ak sa vám nepáči žiadne z bezplatných tém, ktoré ponúka WordPress, budete musieť za dané tému zaplatiť. Existujú skvelé motívy pre blogovanie, ktoré sa pohybujú okolo 35 dolárov, ale najčastejšie používané prémiové témy sú okolo 100 dolárov.

Wordpress témy

Ako začiatočník, navrhovanie webových stránok na WordPress môže byť trochu ohromujúce a veľa ľudí sa vzdá skoro potom, čo začnú. Rozhodnú sa, že stále chcú webovú stránku, aby hľadali najímateľa. Dizajnéri sa pohybujú v cene, ale dobrý bude na štyroch obrázkoch.

Ak teda chcete stavať web dlho v budúcnosti a ste odhodlaní naučiť sa používať WordPress, je to určite pre vás voľba.

Kroky na nastavenie hostenia WordPress:

 1. Zaregistrujte svoju doménu – Prečítajte si nášho sprievodcu tu
 2. Nastavenie hostingu – lacný hosting alebo tvorcovia webových stránok zdarma.
 3. Nainštalujte WP cez cPanel alebo Managed Host

2. Wix – najlepší ľahko použiteľný blog zadarmo

WordPress je najlepším spôsobom, ako zostaviť svoje webové stránky, ak máte znalosti, čas a zdroje. S tým bolo povedané – Wix je úžasný.

Wix je drag-and-drop softvér, ktorý umožňuje užívateľovi vytvárať skutočne krásne webové stránky bez masívneho učenia. Je určený pre niekoho, kto chce preddefinované šablóny a ľahko použiteľné a intuitívne užívateľské prostredie.

Služba prichádza s celým radom funkcií, ktoré umožňujú ľahkú výstavbu bez toho, aby ste sa ponorili do backendu, vymysleli hosting alebo sa snažili nájsť tú správnu tému.

prvky wix

Wix vám tiež umožňuje vytvoriť webovú stránku s ich inteligenciou umelého dizajnu.

Namiesto toho, aby ste si našli čas na preštudovanie všetkých tém a rozvrhnutí, softvér pre vás vyberie na základe preferencií a položených otázok. Je to funkcia na šetrenie času a rozhodovania, ktorá odstraňuje asi 75% ohromenia, ktoré prichádza so zostavením webovej stránky..

Registrácia na blog na Wix je tiež veľmi jednoduchá. Prejdite na webovú stránku a vyberte bezplatnú možnosť. Skvelá vec na Wixe je, že nemusíte platiť nič, aby ste skutočne vyskúšali svoj nový blog. Ak sa rozhodnete, že to nenávidíte a chcete vyskúšať inú službu, nič vám nebráni v tom.

Wix má ľahko použiteľné šablóny blogov, vďaka ktorým je písanie prvého príspevku jednoduché a bezbolestné a ak potrebujete pomoc, vedomostná základňa a podpora zákazníkov sú skvelé. Možnosti SEO nie sú na rovnakej úrovni ako WordPress, ale sú použiteľné a také dobré, ako sa to dá pre tvorcu webových stránok..

Jedno dôležité zváženie – Ak chcete používať názov svojej vlastnej domény, budete musieť za používanie Wix platiť, ale bezplatnú verziu je skvelé použiť, ak vám to nebude záležať alebo si ju chcete vyskúšať pred tým, ako sa pustíte do názvu domény.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite sa na našu recenziu spoločnosti Wix.

3. Stredná – Najlepšie blogovanie mimo pracoviska

Je pravdepodobné, že ak ste si v posledných rokoch zaviedli nový internet, niečo ste si prečítali na médiu.

V roku 2016 bol priemerný počet napísaných príbehov týždenné na médiu bolo 140 000. To je veľa informácií, ktoré lietajú okolo na médiu.

Pri vytváraní služby blogov bolo médium odlišné. Celý váš obsah, ktorý by ste napísali, bude na médiu a nie na vašom vlastnom webe. Existujú určité výhody a nevýhody, ale aby niekto mohol navštíviť váš web (ak ho máš), museli by na ňu kliknúť z vášho blogového príspevku na médiu.

stredná úprava článku

Skvelé veci na médiu je, že už nikdy nebudete musieť platiť bez ohľadu na to, čo sa dá ľahko použiť, a že je tu publikum so všetkými ľuďmi, ktorí už médium navštevujú..

Zlá vec na tom je, ak ste po vystavení SEO Stredné núti niekoho urobiť ďalší krok k nájdeniu vašich webových stránok.

Médium je jedným z najlepších miest na začatie blogovania. Ak máte nejaké nápady, ktoré chcete zverejniť pre svet, aby ste ich videli – všetko, čo musíte urobiť, je skočiť na médium, zaregistrovať sa a tieto myšlienky nechať roztrhať..

Ak ste sa niekedy rozhodli, že si chcete vytvoriť vlastný priestor, môžete skopírovať a vložiť ľubovoľné stredné príspevky, ktoré ste vložili, na svoj vlastný web a zverejniť ich tam.

Ak si nie ste istí vytvorením vlastného blogu, dôrazne odporúčame začať s médiom, zvyknúť si na písanie online a potom odtiaľ ísť..

4. Weebly – ako Wix s menším dizajnom

Weebly je dobre známy tvorca webových stránok, ktorý je podobný Wixu, pretože na stránku môžete presunúť myšou všetky prvky, ktoré chcete..

Odporučil by som Weebly, ak by ste vyhovovali dvom kritériám. Po prvé: Za svoj blog určite nechcete platiť. Po druhé: Ste ohromení Wixom a chcete niečo jednoduchšie.

Je ťažké byť ohromený spoločnosťou Wix, ak máte skúsenosti s používaním softvéru a hraním na internete. Ak ste – Weebly má bezplatný plán, ktorý vám umožňuje vytvoriť jednoduchý web, na ktorom sú uvedené ich reklamy.

Weebly-ťahanie-elementy

Mnoho ľudí používa Weebly a rozhranie je také jednoduché, ako to vyzerá. Nevytvoríte tak krásny web ako dvaja najlepší tvorcovia webových stránok – Squarespace a Wix.

Weebly vám však stále umožňuje vytvoriť pekne vyzerajúcu webovú stránku, ktorá má všetky funkcie blogov, ktoré by ste potrebovali, spolu s pomocou nejakej pomoci SEO.

Weebly prichádza s analytikou, ktorá ukazuje, koľko ľudí prichádza na váš web, a ak chcete používať svoju vlastnú doménu, musíte použiť platený program.

Celý prehľad Weebly tu.

5. Blogger – Stará škola v pohode

Ak ste už pri prvom spustení čítali blogy, čítali ste blog, ktorý bol v službe Blogger. Služba Blogger, ktorá bola uvedená na trh v roku 1999 pred bublinou s bodkami, bola postavená tak, aby umožnila každému a každému, aby si vypočuli svoj hlas.

Služba Blogger, ktorú teraz vlastní spoločnosť Google, stále umožňuje začínajúcim spisovateľom nechať ich hlas počuť na internete.

Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa na začatie služby. Rozhranie platformy vyzerá skoro ako všetko ostatné, ktoré prevádzkuje spoločnosť Google, ale umožňuje vám prispôsobiť si blog pomocou rôznych tém.

create-a-blogger-blog

Možnosti, ktoré máte k dispozícii, vám umožňujú zostaviť osobný blog, ktorý vyzerá, že je skutočne váš.

Jediným problémom so službou Blogger je to, že vyzerá trochu zastarané. Ak porovnáte svoju vlastnú webovú stránku so službou Blogger alebo dokonca s médiom, môže to vyzerať ako vaše blogovanie od roku 2006.

Rovnako ako s médiom – služba Blogger je skvelým miestom na začatie činnosti, pretože je zadarmo. Ak chcete skúsiť blogovanie a neskôr vytvoriť webovú stránku, je ľahké presunúť svoje predchádzajúce príspevky na svoju webovú stránku.

6. Štvorcový priestor – zadarmo, ale iba na 14 dní

Používanie programu Squarespace je veľmi podobné používaniu technológie Wix. Obaja sú tvorcami webových stránok, obaja majú takmer rovnaké možnosti blogovania a SEO a obaja majú úžasnú zákaznícku podporu, ktorá im pomôže, ak uviaznete. Sú to obe možnosti pre začiatočníkov.

Aký je teda rozdiel medzi nimi? Wix sa ľahko používa, ale Squarespace je ešte jednoduchšie. Zlá vec (alebo dobrá vec v závislosti od toho, ako sa na to pozeráte) v službe Squarespace je, že je ťažšie prispôsobiť ju.

Námestie je ako bývať v prekrásnej štvrti vopred postavených domov. V okolí je asi desať rôznych vopred postavených domov, ale v okolí bývajú desiatky rovnakých budov, v ktorých bývate.

Ostatní ľudia žijúci v rovnakej verzii domu, ako ste sa presťahovali do svojho nábytku a vykonali niekoľko ozdobných zmien, ale susedské združenie vám nedovolí vykonať žiadne veľké zmeny..

Program Squarespace má nádherné šablóny, ktoré tiež môžete robiť malé zmeny, ale v skutočnosti ste obmedzení iba na šablónu. Na druhej strane Wix vám umožňuje úplne prispôsobiť, čo chcete.

Squarespace-theme1

Skvelá vec v službe Squarespace je, že je veľmi ťažké vytvoriť zle vyzerajúcu webovú stránku. Šablóny sú čisté a funkcia blogov to odzrkadľuje. Námestie priestoru sa skutočne hodí pre kreatívy, ako sú fotografi a umelci, ktorí tiež chcú blogovať.

Štvorcový priestor by bol na zozname vyšší, ak by bol dlhší. Táto služba ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, aby ste zistili, či sa chcete držať softvéru.

Ak chcete získať viac informácií o Squarespace, prečítajte si našu podrobnú recenziu Squarespace. 

7. Tumblr – Multimediálne / sociálne mediálne riešenie

Tumblr bol vytvorený v roku 2007 ako platforma pre blogovanie, ktorá tiež slúži ako stránka sociálnych sietí.

Pretože Tumblr bol navrhnutý pre blogovanie, má veľa funkcií zabudovaných na písanie a nahrávanie akéhokoľvek mediálneho obsahu, ktorý by ste mohli chcieť použiť..

Spoločnosť Tumblr ponúka možnosti prispôsobenia, ale prispôsobenie je skôr ako profil sociálnych médií než blogov.

Jedna skvelá vec na Tumblre je, aké ľahké je používanie a ich ľahko použiteľná palubná doska.

palubná doska tumblr

To je ale Tumblr – bola vytvorená ako platforma pre blogovanie, ale väčšina používateľov v službe Tumblr ju používa ako sociálne médiá viac ako platforma pre blogovanie. Mnoho spoločností v skutočnosti používa Tumblr na doplnenie návštevnosti svojho blogu.

Ak chcete sociálne integrovaný blog bez akýchkoľvek problémov s vlastníctvom vlastného, ​​potom Tumblr môže byť pre vás voľbou.

Zhrnutie to

Keď príde na to, existujú naozaj dve možnosti, ktoré vedú cestu v priestore blogov. Ak skutočne nechcete vlastniť svoj vlastný web, pozrite sa ako dve hlavné možnosti na WordPress a Wix. Ak sa vám nepáči Wix, existujú dve alternatívy, ktoré sú podobné aj vo Weebly a Squarespace.

Ak si ceníte prispôsobenie a skutočné vlastníctvo svojich webových stránok, použite program WordPress.

Ak si ceníte jednoduchosť, jednoduché používanie a nemusíte sa toho veľmi obávať, choďte s tvorcom webových stránok, ako je Wix..

FAQ – Najlepšie bezplatné stránky na blogovanie

Ako začiatočnícke blogy zarábajú peniaze?

Existuje niekoľko spôsobov, ako zarobiť peniaze blogovaním. Affiliate príjem je najjednoduchší spôsob, ako začať, ale môžete tiež predávať digitálne produkty, elektronické knihy a kurzy. K dispozícii je tiež na voľnej nohe písanie a reklama rovnako.

Ako môžem začať bezplatný blog v Kanade?

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob spustenia bezplatného blogu v Kanade je použitie služby, ako je napríklad médium. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa a začať písať.

Aké sú najobľúbenejšie blogové stránky?

Najobľúbenejšie webové stránky sú WordPress, Wix, Squarespace, Medium, Weebly, Blogger a Tumblr..

Skutočne zarábajú blogeri peniaze?

Existuje nespočet blogerov po celom internete, ktoré vyrezávali živé blogovanie. Existujú dokonca aj blogeri, ktorí sa prostredníctvom svojho blogu stali bohatými a uviedli na trh knihy, podcasty atď.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map