10 Shërbimet më të mira të hostimit në internet (30+ Shpejtësia e pritësve dhe vlerësimi i shpejtë)

pritja më e mirë në internet


Përditësimi i fundit: Shkurt, 2020.

Gjetja e një shërbimi të mirë për mbajtjen në internet mund të marrë shumë kohë dhe para.

Deri më tani, ne jemi regjistruar me, testuar dhe krahasuar mbi 30 kompani të ndryshme të mbajtjes në internet. Kjo gjithashtu do të thotë që ne kemi të dhëna të performancës.

Koha e pritjes dhe e ngarkesës janë dy nga faktorët më të rëndësishëm kur zgjidhni një host në internet (pranë kostos së tyre).

Këtu është në detaje procesi ynë i rishikimit:

 1. Ne regjistrohemi me planin e mbajtjes së faqes në internet të ofruar nga shërbimi pritës
 2. Ne krijuam një uebfaqe bosh WordPress
 3. Ne monitorojmë performancën e tyre, të tilla si kohën e ngritjes dhe kohën e ngarkesës
 4. Ne kontrollojmë tiparet, kufizimet, çmimet dhe mbështetjen e klientit
 5. Ne publikojmë rishikimin (azhurnojmë një herë në vit)

Të gjitha shqyrtimet tona të hostimit bazohen në shpejtësinë mesatare të çdo hosti (koha e ngarkesës), kohën e duhur dhe koston. Nëse doni të dhëna më të hollësishme, shihni faqen tonë të të dhënave ose këtë spreadsheet.

10 Shërbimet më të mira të strehimit për faqet e reja të internetit

Më poshtë është një listë e 10 ofruesve më të mirë të mbajtjes së faqeve në internet që kemi gjetur të besueshme dhe me shpejtësi të mirë. Të gjithë kanë performuar mirë gjatë 24 muajve të fundit.

1. Bluehost – Më e mirë në përgjithësi

rishikim bluehostPlanet fillojnë me 2,75 $ / muaj

Pro Bluehost
+ Koha më e mirë (99.99%)
+ Shpejtësia më e lartë 5 (405 ms)
+ Instalimi me një klikim për WordPress
+ Lehtë për t’u përdorur, miqësore për fillestarët
+ Domain dhe ndërtues faqesh falas
+ Mbështetje 24/7 (chat dhe telefon)
Kundrat Bluehost
– Zbritje vetëm për plane më të gjata

Hosthimi i ueb i Bluehost ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2007 dhe ata tani presin më shumë se 3,000,000 faqe interneti. Ato janë opsioni më i popullarizuar, me kosto të ulët pritjeje për faqet e internetit të reja.

Ata janë ndërmarrja jonë më e lartë e vlerësimit të uebit, sepse koha e tyre e fundit dhe shpejtësia e tyre 24-mujore janë shumë të forta – 99.99% dhe 405 ms, përkatësisht.

Pricemimi i tyre 3-vjeçar hyrës është 2,75 $ / muaj (rinovon 7,95 $) dhe që vjen me karakteristika si emri i domain falas, krijuesi i faqes në internet dhe instalimi me një klikim për WordPress, Joomla dhe Drupal përmes cPanel. Pra, për fillestarët (dikush pa një faqe në internet), kjo është ndoshta alternativa më e mirë. Gjerësia e bandës së pa ruajtur dhe ruajtja prej 50 GB përfshihen në planin themelor.

Ashtë një përshtatje e shkëlqyeshme për faqet e internetit të WordPress pasi rekomandohet zyrtarisht nga WordPress.org

Bluehost gjithashtu llogari falas me email, 24/7 mbështetje të drejtpërdrejtë të klientit dhe SSL (shtresa e sigurisë) në të gjitha planet. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe ndoshta ofruesi më i mirë i hyrjes në internet i nivelit të hyrjes është i besueshëm dhe i sigurt. Përveç mbajtjes së përbashkët tradicionale, kompania gjithashtu ofron plane të dedikuara, VPS dhe menaxhuar plane të mbajtjes së WordPress për faqet e internetit me trafik më të lartë.

Të gjitha planet e tyre të pritjes vijnë me një garanci 30-ditore të kthimit të parave dhe aktivizohen menjëherë, kështu që ju mund të filloni t’i përdorni ato menjëherë.

Performanca Bluehost (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-bluerock-bluehost.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


përmbledhje e hollësishme e Bluehost

2. Cloud HostGator – Reja më e mirë e lirë

rishikim i hostesator i revePlanet fillojnë me 2.74 $ / muaj

ProGjentët e Cloud HostGator
+ 5 orët më të larta (99.99%)
+ Shpejtësia më e lartë 5 (399 ms)
+ Transferim falas në internet
+ Asnjë bandwidth dhe limit i ruajtjes
+ Vende të shumta të qendrës së të dhënave
+ Llogari të pakufizuara të postës elektronike
ConsGator Cloud Cons
Kosto më e lartë e rinovimit

HostGator, i themeluar në vitin 2002, është një ofrues i njohur i programeve të përbashkët të shpërndarjes dhe cloud që aktualisht po pret mbi 2,000,000 faqe interneti.

Sipas të dhënave tona të fundit 24-mujore, HostGator Cloud ka një kohë të fortë (99.99%) dhe shpejtësia mbi mesatare (399 ms) duke e bërë atë një pretendent të fortë për Bluehost.

HostGator ofron karakteristika fleksibël, të tilla si llogari e pakufizuar e emailit, gjerësia e bandës së pa-ruajtur, hapësira e pa matur në disk dhe cache e integruar për të gjitha planet. Për më tepër, të gjitha planet e tyre të pritjes vijnë me një garanci 99.9% në kohë, çertifikatë falas SSL, instalime të thjeshta WordPress dhe një domain falas për një vit (kur regjistroheni për 12, 24 ose 36 muaj).

Nëse dëshironi të ndërtoni një uebfaqe me porosi, mund ta bëni këtë me ndërtuesin e faqes Gator. Sshtë një ndërtues i faqeve të internetit tërheqëse dhe tërheqëse të një HostGator, i dizajnuar që të jetë një ndërtues i thjeshtë i siteve me tregtinë elektronike për fillestarët.

Plani më i lirë i HostGator fillon nga 2.74 $ / muaj (kur zgjidhni një plan pagese 12-mujor) dhe rinovon 10,95 $ / muaj. Përvec mbajtjes së cloud të përbashkët, HostGator ofron WordPress, VPS dhe plane të dedikuara pritëse që u shërbejnë të gjitha organizatave të madhësive nga bizneset e vogla në faqet e internetit të ndërmarrjeve.

Të gjitha planet vijnë me një garanci bujare 45-ditore për kthimin e parave.

Performanca e HostGator Cloud (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-owp.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


rishikim i hollësishëm i HostGator Cloud

3. Hostinger – Mimi më i lirë

Faqja kryesore e hostingeritPlanet fillojnë me 0,99 dollarë në muaj

Pro Hostinger Pro
+ Koha kryesore e ngarkesës 2 (350 ms)
+ Mimi i lirë ($ 0.99 / mo)
+ Qendrat e të dhënave në SHBA, Evropë & Azi
+ Certifikatë falas SSL
+ Bisedë mbështetëse 24/7
Consinger Hostinger
Asnjë domen falas
Gjerësia e bandës së kufizuar në planin e lirë

Të dhënat tona të fundit 24 muaj tregojnë se Hostinger ka një kohëzgjatje mesatare 99.95%, por një kohë mesatare shumë e shpejtë e ngarkimit të 350 ms duke e bërë atë një web hosting më të mirë të lirë që mund të gjeni.

Hostinger (i cili gjithashtu zotëron Hosting24) ofron plane jashtëzakonisht të përballueshme të pritjes pa kompromentuar shumë për cilësinë dhe performancën e shërbimit. Ndërsa është më e lirë për çmimin, tiparet që vijnë me planet e Hostinger do t’u tërheqin shumë pronarëve të faqeve të reja fillestare.

Kompania ofron një shumëllojshmëri të planeve të pritjes me karakteristika të ndryshme dhe të gjitha planet vijnë me një krijues të thjeshtë të faqes në internet, certifikatë falas SSL, 99.9% garanci në kohë dhe mbështetje 24/7/365.

Plani më i lirë i Hostinger fillon nga vetëm $ 0,99 / muaj (kur zgjidhni një plan pagese 48-mujor), rinovimet fillojnë me 2.15 $ / muaj. Bandwidth dhe bazat e të dhënave janë të pakufizuara nëse nuk zgjidhni planin “Single Web Hosting”. Me këtë të fundit do të kufizoheni në 10 GB hapësirë ​​në disk, 100 GB gjerësi bande, një bazë të dhënash MySQL dhe një llogari email. Më e rëndësishmja, plani më i lirë nuk përfshin një domen të lirë dhe ka fuqi të kufizuar përpunimi dhe memorie.

Shërbime të tjera të ofruara nga Hostinger përfshijnë Cloud, Email, WordPress, VPS, Windows VPS hosting.

Të gjitha planet vijnë me një garanci standarde 30-ditore të kthimit të parave.

Performanca e hostingerit (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-hostinger.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


rishikim i hollësishëm i Hostinger

4. GreenGeeks – Pritja më e mirë “E gjelbër”

Faqja fillestare e GreenGeeksPlanet fillojnë me 2,95 $ / muaj

ProGjentët GreenGeeks
+ Koha e mirë e ngarkesës (445 ms)
+ Koha e qëndrueshme (99,98%)
+ SHBA, Kanada & Serverat Hollandezë
+ Transfer falas në sit
+ Gjerësia e bandës dhe ruajtja e pakufizuar
ConsG GreenGeeks
Politika e diskutueshme e rimbursimit
Kosto e lartë e rinovimit

GreenGeeks ka qenë rreth 12+ vjet dhe pret mbi 500,000 faqe interneti.

me 99,98% kohëzgjatjet dhe shpejtësia e ngarkesës së 445 ms, GreenGeeks ofron një pritje të shpejtë dhe të besueshme me një normë të përballueshme prej 2,95 $ / muaj. Shtojini kësaj edhe shpërblimet e tyre të pasura me karakteristika, mbështetje të klientit me cilësi të lartë 24/7, dhe praktika miqësore me mjedisin dhe është e lehtë të shihet se si GreenGeeks po krijon shpejt një emër për veten e tyre në një treg jashtëzakonisht të ngopur.

Të gjitha planet vijnë me një domen të lirë për 1 vit, akses cPanel, Wildcard falas SSL, PowerCacher, ruajtje të pakufizuar SSD dhe transferim të pakufizuar të të dhënave. Konsumatorët marrin gjithashtu një numër të pakufizuar emrash domainesh, llogari të pakufizuar emaili dhe kopje rezervë të natës.

Nëse faqja juaj e internetit rritet më e madhe, gjithmonë mund të përmirësoheni në pritjen e tyre më fleksibile të VPS. Gjithashtu, GreenGeeks do të migrojë faqen tuaj nga hosti juaj ekzistues në internet falas. Fatkeqësisht, norma e rinovimit prej 9,95 $ / muaj mund të shkëpusë disa nga webmasterët që të zgjedhin GreenGeeks mbi ofruesit e tjerë të pritjes.

Të gjitha planet vijnë me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Performanca e GreenGeeks (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-greengeeks.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


rishikim i hollësishëm i GreenGeeks

5. DreamHost – Paguani mujore, pa më të përtëritshme

Faqja kryesore e DreamHostPlanet fillojnë me $ 2.59 / muaj

ProHesimet e DreamHost
+ Koha e mirë e ngarkesës (648 ms)
+ Garancia e kohës
+ Planet mujore në dispozicion
+ Garanci e kthimit të parave 97-ditore
+ Gjerësia e bandës dhe ruajtja e pakufizuar
Dreamhost Cons
Koha mesatare e ngritjes (99.94%)
Pa cPanel

E themeluar në vitin 1996, DreamHost është një nga ofruesit më të vjetër të web hosting. Kompania pret mbi 1.5 milion faqe interneti, bloge dhe aplikime në më shumë se 100 vende.

Sipas të dhënave tona të fundit 24-mujore, DreamHost ka një kohë mesatare (99,94%) dhe shpejtësia e përshtatshme (648 ms) duke e bërë atë një zgjidhje të besueshme për pritjen.

Ajo që e bën DreamHost të ndryshëm nga shumë shërbime të tjera të mbajtjes në internet është se ato ofrojnë një mundësi për të paguar çdo muaj në vend të vitit.

Kjo do të thotë që ju mund të regjistroheni për 4,95 $ dhe menjëherë të filloni të përdorni llogarinë tuaj të pritjes. Përndryshe, ju mund të zgjidhni një plan 3-vjeçar i cili fillon me $ 2.59 / muaj dhe rinovon me 4,95 $ / muaj. Plani themelor përfshin një domen të lirë, 1 faqe interneti, bandë të pakufizuar dhe 50 GB ruajtje SSD. Konsumatorët gjithashtu duhet të përdorin ndërtuesin drag-and-drop të DreamHost dhe mund të shtojnë një email për një tarifë mujore prej 1,67 $ / muaj.

Kompania ofron karakteristika të forta sigurie (LetsEncrypt SSL), një larmi mjetesh të menaxhimit të domain dhe transferim të pakufizuar të të dhënave në muaj. WordPress vjen para-instaluar dhe kompania gjithashtu ka ndërtuesin e saj të internetit të lehtë për t’u përdorur dhe fillestar. Ata nuk kanë cPanel i cili është i mirënjohur në industrinë e zhvilluesve të uebit, por DreamHost ofron panelin e tyre të administratorit i cili pak a shumë bën të njëjtën gjë si cPanel ose Plesk.

Të gjitha planet përfshijnë 24/7 mbështetje live chat në SHBA. Kompania ka një politikë bujare të rimbursimit të 97 ditëve.

Performanca e DreamHost (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-dreamhost.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


rishikim i hollësishëm i DreamHost

6. SiteGround – Mbështetja më e mirë e Konsumatorëve

rishikim në terrenPlanet fillojnë me 3,95 $ / muaj

ProVendimet e faqes
+ Koha e mjaftueshme e ngarkesës (673 ms)
+ Koha e qëndrueshme (99.99%)
+ Mbështetje e ditur e klientit
+ 24/7 Mbështetja e bisedës “Guru”
+ 20+ llogari të postës elektronike
SiteGround Kundër
Caktimi i tarifës për planet mujore
Plan i kufizuar i lirë

SiteGround është një ofrues i web hosting-it i themeluar në vitin 2004 në Sofje, Bullgari. Ata janë duke pritur mbi 2 milion fusha dhe është një nga tre kompanitë e mbajtjes së faqes në internet të rekomanduara zyrtarisht nga WordPress.org.

Sipas të dhënave tona të fundit 24-mujore, SiteGround ka një kohëzgjatje fantastike (99.99%) dhe shpejtësia e përshtatshme (673 ms) duke e bërë atë një host shumë të fortë të 10 faqeve të internetit.

SiteGround është i mirënjohur për shërbimin e tij shembullor të klientit dhe baza e tij e përdoruesve po rritet me shpejtësi. Të gjitha planet pritëse të SiteGround përfshijnë ndërtuesin e faqes në internet, llogarinë e postës elektronike, SSL, Cloudflare CDN, kopjimet ditore dhe hyrjen në SSH, falas.

Plani më i lirë i StartUp i krijuar për fillestarët fillon me 3,95 $ / muaj (kur paguani planin 12-mujor), rinovimet fillojnë me 11,95 $ / muaj. Ju mund të organizoni 1 faqe në internet të përshtatshme për 10,000 ~ vizita në muaj. Plani vjen me hapësirë ​​në internet 10 GB, trafik të pa-matur dhe mbështetje 24/7.

SiteGround ka një linjë të gjerë shërbimesh, duke përfshirë hostimin e menaxhuar të WordPress, hostimin WooCommerce, mbajtjen e cloud, mbajtjen e ndërmarrjeve dhe serverët e dedikuar. Në vend që të kenë serverë të brendshëm, ata marrin me qira servera nga cloud Google.

Të gjitha planet vijnë me një garanci të kthimit të parave me 30 ditë nga industria standarde.

Performanca e SiteGround (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-siteground.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


rishikim i hollësishëm i SiteGround

7. A2 Hosting – Pritja më e shpejtë e përbashkët

Rishikimi i hostimit A2Planet fillojnë me 2.96 $ / muaj

A2 Pro Hosting
+ Koha më e shpejtë e ngarkesës (317 ms)
+ Serverët e optimizuar të WordPress
+ Gjerësia e bandës dhe ruajtja e pakufizuar
+ 24/7 Mbështetja e bisedës “Guru”
+ 20+ llogari të postës elektronike
Cons Consum A2
Koha mesatare e ngritjes (99.93%)
Kosto më e lartë e rinovimit

A2 Hosting me qendër në SH.B.A. (i themeluar në vitin 2002, duke pritur 500,000+ faqe në internet) është faqja më e shpejtë në internet e përbashkët që ne kemi testuar deri më tani. Ata kanë arritur të arrijnë një mbresëlënëse 317 ms koha mesatare e ngarkesës gjatë një periudhe prej 24 muajsh.

A2 Hosting është i shpejtë sepse serverat e tyre janë optimizuar për faqet e internetit të WordPress dhe ata përdorin cache LiteSpeed. Meqenëse ne kemi rishikuar më shumë se 30+ kompani të përbashkëta të mbajtjes në internet, asnjëra prej tyre nuk është e shpejtë sa A2.

Pavarësisht se është më i shpejtë, A2 nuk është aq i besueshëm. Kohëzgjatja mesatare e tyre ka qenë duke lëvizur rreth ~99,93%. Nuk është shumë, por ka më shumë se 6 orë pushim çdo vit.

Kompania pritëse A2 është e njohur për të punuar pa probleme me të gjithë sistemet kryesore të menaxhimit të përmbajtjes përfshirë WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart dhe Magento duke e bërë atë një përshtatje të shkëlqyeshme për zhvilluesit e uebit. Kompania ofron një shumëllojshmëri të planeve të pritjes dhe të gjitha ato përfshijnë një certifikatë falas LetsEncrypt SSL, ruajtje të pakufizuar SSD dhe migrim falas në sit.

Plani më i lirë “Lite” fillon 2.96 $ / muaj (rinovon 7,99 $ / muaj) vjen me 1 faqe interneti, 25 llogari emaili, një emër domaini për 1 vit, CDN Cloudflare falas dhe hapësirë ​​të pakufizuar / bandë të diskut..

A2 Hosting ka një ekip të besueshëm për mbështetjen e klientëve të quajtur “Guru Crew Support”. Konsumatorët mund të lidhen me ta 24/7/365 përmes bisedës live, telefonit, postës elektronike dhe biletave. Pranë hostit të rregullt, të përbashkët, ata gjithashtu ofrojnë dedikuar, VPS dhe host reseller hosting për webmasterët.

Të gjitha planet vijnë me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Performanca A2hosting (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-a2.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


rishikim i detajuar i A2 Hosting

8. WestHost

rishikim westhostPlanet fillojnë me 1.99 $ / muaj (vetëm FTP)

ProHostet WestHost
+ Koha e mirë (99,98%)
+ Mimi i lirë
+ Cloudflare Falas CDN
+ Rikthime të përfshira
WestHost Cons
Nën kohën mesatare të ngarkesës (881 ms)
SSL / domain i lirë nuk përfshihet
Asnjë cPanel ose instalime automatike

WestHost është një kompani pritëse që është në pronësi të thgingenuity Ltd (kompani në Mbretërinë e Bashkuar) e cila gjithashtu zotëron MidPhase.

Të dhënat tona të fundit tregojnë se WestHost ka pasur një kohëzgjatje mesatare 99,98% dhe një kohë ngarkese prej 881 ms. Ne kemi parë që shpejtësia e tyre nuk ka qenë në radhët e 15 më të mirë. Sidoqoftë, për shkak të çmimeve të tyre të lira (fillon 1.99 $ / muaj për një plan 3-vjeçar dhe rinovon 4,99 $ / muaj) dhe CDN falas me kopje rezervë të faqes i bën ata një pritje të mirë ofruesi në top 10.

Kohëzgjatja e tyre është mbi mesataren që e bën WestHost një mundësi të mirë për faqet e internetit të biznesit të vogël duke marrë parasysh që është një nga zgjidhjet më të lira të mbajtjes në internet në treg – 1.99 $ / muaj për një plan 3-vjeçar.

Fatkeqësisht, SSL dhe fushat e lira nuk janë përfshirë. Nëse i doni falas, do të duhet të zgjidhni planin e tyre të nivelit më të lartë “Preferuar”. Plani më i lirë ju jep vetëm qasje në FTP, kështu që nuk jeni në gjendje të përdorni instalime të shpejta për CMS si WordPress duke e bërë atë një zgjedhje të vështirë për fillestarët..

Për dallim nga shërbimet e tjera të pritjes, më të njohura të pritjes, WestHost ofron vetëm një ofrues standard standard të pritjes së pritjes. Kështu që nëse faqja juaj e internetit rritet, ka të ngjarë të keni nevojë të transferoni faqet tuaja larg WestHost.

Performanca e WestHost (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-wh.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


rishikim i hollësishëm i WestHost

9. GoDaddy Hosting

Shqyrtim GoDaddyPlanet fillojnë me 4,33 $ / muaj

Pro GoDaddy
+ Koha e mirë e ngarkesës (554 ms)
+ Koha e mirë (99,97%)
+ 100 GB ruajtje në internet
+ Qasje në cPanel dhe ndërtues të faqes në internet
+ Garancia e orarit për 99.90%
Kundrat e GoDaddy
SSL & emaili kushton ekstra
Nuk ka transferime në sit

GoDaddy është një nga zgjidhjet kryesore pritëse që forcon mbi 44 milion faqe interneti. Kompania ka 14 objekte në të gjithë globin dhe njihet si një nga regjistruesit më të mëdhenj të domenit. Ata gjithashtu ofrojnë shërbime të mbajtjes së faqeve në internet që janë të përshtatshme për të dy faqet e internetit të vogla dhe shumë të mëdha. Ngjashëm me SiteGround, ata gjithashtu nuk posedojnë parkun e serverëve të tyre, përkundrazi ata janë partnerë me Amazon dhe marrin me qira serverë nga AWS.

2 vitet e fundit të gjurmimit të pritjes së përbashkët të GoDaddy, na kanë treguar një kohë të gjatë 99,97% dhe shpejtësia e faqes përreth 554 ms që na tregon se GoDaddy është një ofrues i besueshëm. GoDaddy është një zgjidhje e shkëlqyeshme për ndërtimin e faqeve të internetit me porosi, pasi vjen me një ndërtues të thjeshtë të faqeve të internetit (GoCentral) të dizajnuar për fillestarët. Ai gjithashtu përmban mjete miqësore për zhvilluesit si MySQL, cPanel, CloudLinux, Python dhe versione të shumta të PHP.

Plani i tyre më i lirë i mbajtjes në internet fillon nga 4,33 $ / muaj (rinovon $ 8,99 / muaj) vjen me 100 GB ruajtje të faqes në internet (shumë) dhe bandë gjeometrike të pashlyer. Përfshihen gjithashtu monitorimi i sigurisë dhe mbrojtja e DDoS.

Sidoqoftë, GoDaddy ka shumë “upsells” që ka të ngjarë t’ju bëjnë të paguani pak më shumë. Për shembull, kopjet rezervë të faqes, certifikatat SSL dhe llogaritë e postës elektronike nuk janë përfshirë në planin e tyre më të lirë. GoDaddy gjithashtu ofron mbështetje 24/7.

Të gjitha planet vjetore dhe shumëvjeçare të GoDaddy vijnë me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Performanca GoDaddy (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-gd.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


rishikim i hollësishëm i GoDaddy

10. Site5

rishikimi i faqes5Planet fillojnë me $ 7,65 / muaj

Pro5 faqet
+ Koha e mirë (99.99%)
+ Shpejtësia mesatare (629 ms)
+ Migrime falas
+ Gjerësi / ruajtja e bandës së pashoqëruar
Site5
Mimi i shtrenjtë
Plani i kufizuar i lirë (10,000 vizita maksimale)
Fusha jo e lirë

Site5 është një kompani web hosting e themeluar në vitin 1998, por më vonë e blerë nga Endurance International Group (EIG) – një ofrues i madh i shërbimeve të internetit që gjithashtu zotëron marka me performancë më të mirë, të tilla si Bluehost dhe HostGator.

Sipas të dhënave tona të fundit 24-mujore, Site5 ka një kohë të qëndrueshme (99.99%) dhe një kohë mesatare e ngarkimit të faqes së 629 ms.

Konsumatorët mund të instalojnë lehtësisht aplikacione të njohura si Drupal, Joomla, ZenCart ose PrestaShop përmes cPanel / WHM.

Llogaria e përbashkët e pritjes më e lirë e Site5 fillon me 7,65 $ / muaj (nëse paguani për një plan 2-vjeçar paraprakisht). Fatkeqësisht, plani i tyre themelor nuk përfshin një SSL falas dhe një domen të lirë, por vjen me hapësirë ​​dhe gjerësi bandë të pa matur, mbështetje 24/7 dhe rikuperim rezervë.

Meqenëse Site5 nuk ofron shumë karakteristika nga të cilat fillestarët mund të përfitojnë, është ndoshta një zgjedhje më e mirë për një zhvillues të faqes në internet ose projektues që dëshiron t’i përdorë ato si shitës të shitësit për klientët e faturave.

Të gjitha planet e tyre vijnë me një garanci të kthimit të parave me 30 ditë nga industria standarde.

Performanca e sitit5 (2017-2020)Site testi live: hostingfacts-s5.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+


rishikim i detajuar i Site5

30+ Shqyrtime Hosting & të dhëna statistikore

Yeardo vit do të shtojmë ngadalë më shumë ofrues të pritjes në listë, sapo të kemi të dhëna të mjaftueshme për performancën e tyre (koha e ngritjes dhe ngarkesës). Këtu keni një lidhje me spreadsheet – grafiku i krahasimit të web-hosting (2020).

Gjërat që duhet të merren parasysh kur Zgjedhni Web Hosting

1. Transferet dhe migrimet në sit nuk janë gjithnjë falas

Po sikur të zgjidhni një host në internet vetëm për të zbuluar se nuk ju pëlqen? Transferimi i sitit, i njohur gjithashtu si migracioni i faqes, ju lejon të zhvendosni faqen tuaj në një host tjetër.

Kalimi në një uebfaqe tjetër konsiston në transferimin e skedarëve dhe bazave të të dhënave të faqes së internetit, konfigurimin e faqes tuaj me hostin e ri dhe drejtimin e DNS të domain-it tuaj tek hosti i ri. Pasi të zgjidhni një host të ri të sitit, ata zakonisht mund t’ju ndihmojnë për këtë proces. Kostoja do të varet nga hosti ku po kaloni, por mund të shkojë kudo nga 150 – 400 dollarë.

Por disa hostë në internet në listën tonë, si HostGator dhe GreenGeeks, ofrojnë transferime falas në internet.

Transferimi në internet i GreenGeeks

Për transferime me pagesë, ndonjëherë mund të transferoni më shumë se një sit. Për shembull, është 149,99 dollarë dollarë për të migruar 5 faqe interneti dhe 20 llogari emaili në Bluehost. Transferimi i faqes zakonisht do të zgjasë disa ditë.

Për një host si HostPapa, do të duhet 5 deri në 7 ditë për të përfunduar një transferim në sit. Ata rekomandojnë modifikimin e shënimeve të DNS para fillimit të transferimit në mënyrë që të marrë më pak kohë. Ata gjithashtu mund të azhurnojnë shënimet tuaja të DNS, por ky shërbim do të shtojë 24 deri në 72 orë para se faqja juaj të bëhet e drejtpërdrejtë. Me A2 Hosting, do të kalojë diku nga 2 deri në 4 ditë.

2. Normat e rinovimit janë zakonisht më të larta

Shumica e ofruesve të web hosting dyfishojnë ose trefishin e çmimit të tyre pasi të jetë koha për të rinovuar marrëveshjen tuaj. Tarifat e rinovimit mund të hidhen në 7-10 $ / muaj për një plan bazë që fillimisht kushton 2.99 $ / muaj. Karakteristikat dhe performanca që merrni nga plani qëndrojnë të njëjta, por do të duhet të paguani më shumë.

 • Për shembull, plani i Ekonomisë i GoDaddy do të rritet në 8,99 $ / muaj pasi të jetë koha për të rinovuar.
 • A2 Hosting kërkon që klientët të paraqesin një kërkesë për shkrim të anulimit 15 ditë para fillimit të rinovimit. Sidoqoftë, nëse harroni të kërkoni anulimin tuaj rinovimi juaj automatikisht do të fillojë dhe çmimi do të dyfishohet.
 • Sidoqoftë, disa nga ofruesit e web hosting-it në listën tonë nuk e ndjekin këtë mashtrim të standardit të industrisë. Nëse regjistroheni për një plan tre-vjeçar me DreamHost, plani juaj do të rinovojë në të njëjtin çmim.

Për më tepër, ndërsa shumica e ofruesve të pritjes së faqeve në internet ofrojnë “domain falas” – ajo që do të thotë është që ju të merrni domain për vitin e parë falas. Pas kësaj, zakonisht rinovon çdo vit diku midis $ 10 – 20 $ / vit.

3. Kufizimet e bandës, ruajtjen dhe llogaritë e postës elektronike

Kur është fjala për gjerësia e bandës dhe ruajtja ka edhe kufizime.

 • Plani më i lirë i GoDaddy u siguron përdoruesve një bandë të pa metër dhe ruajtje 100 GB e cila është e mjaftueshme për një uebfaqe të vetme.
 • Hostinger ofron një gjerësi 100 GB dhe ruajtje 10 GB, ndërsa iPage ofron gjerësi të gjërë të shkallëzimit dhe të dhëna të pakufizuara të MySQL.
 • Konsumatorët e interesuar në gjerësinë e bandës së pa-ruajtur dhe ruajtjen e tyre duhet të kontrollojnë Bluehost, HostGator, SiteGround dhe GreenGeeks.

Pronarët e faqeve të internetit të interesuar për të pritur ofruesit që ofrojnë SSL falas duhet të konsiderojnë përdorimin e Bluehost, DreamHost, HostGator, SiteGround ose iPage. Ata të gjithë përfshijnë një certifikatë falas SSL në të gjitha planet e tyre të pritjes që nuk është gjithmonë rasti me ofruesit kryesorë të pritjes. Për shembull, GoDaddy tarifon tarifa shumë të larta për certifikatat SSL.

shtesa pritëse

Kur është fjala për llogaritë e postës elektronike, zgjidhjet e web hosting ndryshojnë në ofertat e tyre.

 • Për shembull, të gjitha llogaritë e SiteGround, HostGator, A2 Hosting dhe Hostinger përfshijnë një llogari falas në email.
 • GoDaddy përfshin një email të biznesit falas për vitin e 1 me planin e tyre bazë. Kutia postare e Microsoft Office 365 vjen me 5 GB ruajtje të dedikuar dhe një kalendar online të përbashkët.
 • iPage dhe GreenGeeks lejojnë përdoruesit të krijojnë llogari të pakufizuara të postës elektronike. Ato janë të markës për domenin e përdoruesit dhe përfshijnë përcjelljen e emailit dhe autoresponderët.

4. Sapo faqja juaj të rritet, mendoni të ndryshoni planin tuaj të strehimit

Ofruesit e web hosting ofrojnë lloje të ndryshme të pritjes. Nëse sapo po filloni ose keni një uebfaqe me trafik të ulët, duhet të bëni zgjedhjen për një pritje të përbashkët në internet. Moreshtë më shumë se e mjaftueshme për të mirëmbajtur dhe drejtuar faqen tuaj të internetit. Sidoqoftë, pasi faqja juaj të rritet, është e lehtë të migroni nga një host në tjetrin ose të azhurnoni në një web hosting më të shtrenjtë.

Web hosting i përbashkët – Më e mira për uebfaqe dhe bloge të reja. Të gjitha faqet e internetit janë të ruajtura në një server fizik të pritjes, ku ata ndajnë burimet e serverit, si ruajtjen, bandën e gjerësisë, RAM dhe fuqinë informatike. Nëse faqja juaj e internetit nuk ka shumë trafik, ky është vendi më i mirë për të filluar. Kthehu përsëri në listën tonë të lartë 10.

Host VPS – VPS është për një server virtual virtual. Edhe pse VPS është e ngjashme me pritjen e përbashkët (shpejtësia dhe mençja e shpejtë) dhe ajo ruan shumë faqe interneti në të njëjtin server, ajo ofron më shumë mundësi personalizimi dhe do të keni më shumë kontroll. Me VPS mund të shkallëzoni burimet tuaja bazuar në nevojat tuaja.

Pritja në re – Lloji i shërbimit të pritjes i cili lejon shumë kompjuterë të punojnë së bashku, të drejtojnë aplikacione dhe të përdorin burime të kombinuara informatike. Uebfaqet e pritura në cloud mund të përdorin burimet e shumë serverave, që do të thotë se ata nuk janë të kufizuar në një vendndodhje të vetme të serverit.

Menaxhuar WordPress – Më e mira për faqet me WordPress me trafik të lartë. HostP-i i menaxhuar i WordPress mbulon të njëjtat nevoja pritëse si shërbimet e përgjithshme të mbajtjes së faqes në internet, megjithatë, fokusi kryesor i tij është të zgjedh punën e një faqe WordPress.

Pritja e përkushtuar – Më e mira për faqet e internetit të ndërmarrjeve të mëdha. Lloji i serverit pritës që u jep pronarëve të faqeve të internetit burimet e një serveri të tërë për faqen e tyre të internetit. Ky lloj i hostimit u siguron faqeve të internetit mundësinë për të trajtuar sasi të mëdha të trafikut dhe aftësinë për ta rregulluar atë sipas nevojave të tyre për sa i përket CPU, RAM, hapësirë ​​në disk dhe softuer.

 • Shqyrtime të hollësishme për të gjitha kompanitë pritëse që kemi monitoruar deri më tani mund të gjenden këtu.
 • Nëse doni që ne të rishikojmë, krahasojmë dhe gjurmojmë më shumë kompani të mbajtjes në internet, thjesht na dërgoni një email – [email i mbrojtur]
 • Nëse dëshironi të lini rishikimin tuaj, mundeni bëje këtu. Ju lutemi vini re që kemi shumë parashtresa dhe pranojmë vetëm vlerësime të vërteta dhe të dobishme të përdoruesve.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector