10 najlepších webhostingových služieb (rýchlosť 30 a viac hostiteľov skontrolovaná a doba prevádzky)

najlepší webhosting


Posledná aktualizácia: Február 2020.

Nájdenie dobrej webhostingovej služby môže vyžadovať veľa času a peňazí.

K dnešnému dňu sme sa zaregistrovali, testovali a porovnávali s viac ako 30 rôznymi webhostingovými spoločnosťami. To tiež znamená, že máme údaje o výkonnosti.

Prevádzková doba a doba načítania sú dva z najdôležitejších faktorov pri výbere webhostingu (vedľa ich ceny).

Tu je podrobne náš proces kontroly:

 1. Registrujeme sa s webhostingovým plánom, ktorý ponúka hostingová služba
 2. Vytvorili sme prázdnu webovú stránku WordPress
 3. Sledujeme ich výkonnosť, ako je napríklad doba prevádzkyschopnosti a doba načítania
 4. Overujeme ich vlastnosti, obmedzenia, ceny a podporu zákazníkov
 5. Recenziu zverejňujeme (aktualizuje sa raz ročne)

Všetky naše hodnotenia hostenia sú založené na priemernej rýchlosti každého hostiteľa (doba načítania), dostupnosti a cene. Ak chcete získať podrobnejšie údaje, pozrite si našu stránku s údajmi alebo túto tabuľku.

10 najlepších hostingových služieb pre nové webové stránky

Nižšie je uvedený zoznam 10 najlepších poskytovateľov webhostingu, o ktorých sme zistili, že sú spoľahliví a majú dobrú rýchlosť. Všetci za posledných 24 mesiacov dosiahli dobrú výkonnosť.

1. Bluehost – Celkovo najlepšie

hodnotenie BluehostPlány začínajú na 2,75 $ / mesiac

Bluehost Pros
+ Najlepšie uptime (99,99%)
+ Top 5 rýchlosť (405 ms)
+ Inštalácia jedným kliknutím pre WordPress
+ Jednoduché použitie, priateľské pre začiatočníkov
+ Zadarmo tvorca domén a stránok
+ Podpora 24/7 (chat a telefón)
Nevýhody Bluehost
– Zľavy len na dlhšie programy

Webhosting spoločnosti Bluehost existuje už od roku 2007 a teraz je hostiteľom viac ako 3 000 000 webových stránok. Sú najobľúbenejšou lacnou možnosťou hostenia nových webových stránok.

Sú to naše najlepšie hodnotené webhostingové spoločnosti, pretože ich posledných 24-mesačná dostupnosť a rýchlosť sú veľmi silné – 99,99% a 405 ms, príslušne.

Ich 3-ročná uvádzacia cena je 2,75 USD / mesiac (obnovuje sa 7,95 dolárov) a prichádza s funkciami, ako je bezplatné doménové meno, tvorca webových stránok a inštalácia jedným kliknutím pre WordPress, Joomla a Drupal prostredníctvom cPanel. Takže pre začiatočníkov (niekoho, kto nemá web) je to pravdepodobne najlepšia voľba. V základnom pláne je zahrnutá nemeraná šírka pásma a 50 GB úložného priestoru.

Je to skvelé riešenie pre webové stránky WordPress, pretože je to oficiálne odporúčané spoločnosťou WordPress.org

Bluehost tiež zadarmo e-mailové účty, 24/7 živá podpora zákazníkov a SSL (bezpečnostná vrstva) na všetky plány. Je to veľmi jednoduché použitie a pravdepodobne najlepší poskytovateľ webhostingu na základnej úrovni, ktorý je spoľahlivý a bezpečný. Okrem tradičného zdieľaného hostingu spoločnosť ponúka aj špecializované, VPS a spravované hostingové plány WordPress pre webové stránky s vyššou návštevnosťou.

Všetky ich hostingové plány majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a sú okamžite aktivované, takže ich môžete hneď začať používať.

Výkon Bluehost (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-bluerock-bluehost.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná recenzia spoločnosti Bluehost

2. Cloud HostGator – Najlepšie Lacné Cloud

cloudová kontrola hostgátoraPlány začínajú na 2,74 $ / mesiac

HostGator Cloud Pros
+ Top 5 prevádzok (99,99%)
+ Top 5 rýchlosť (399 ms)
+ Bezplatný prenos webových stránok
+ Žiadna šírka pásma a úložný limit
+ Viacero umiestnení dátových centier
+ Neobmedzený počet e-mailových účtov
HostGator Cloud Cons
Vyššie náklady na obnovu

HostGator, založený v roku 2002, je populárnym poskytovateľom zdieľaného a cloudového hostingu, ktorý v súčasnosti hosťuje viac ako 2 000 000 webových stránok.

Podľa našich posledných 24-mesačných údajov má služba HostGator Cloud silnú dostupnosť (99,99%) a nadpriemerná rýchlosť (399 ms) aby sa stal silným uchádzačom o Bluehost.

HostGator ponúka flexibilné funkcie, ako je neobmedzený e-mailový účet, nemeraná šírka pásma, nemerané miesto na disku a vstavaná vyrovnávacia pamäť vo všetkých plánoch. Navyše, všetky ich hostingové plány majú 99,9% záruku dostupnosti, bezplatný SSL certifikát, jednoduché inštalácie WordPress a bezplatnú doménu na rok (keď sa zaregistrujete na 12, 24 alebo 36 mesiacov).

Ak si chcete vytvoriť vlastný web, môžete tak urobiť pomocou nástroja Gator Website Builder. Je to tvorca webových stránok typu HostGator určený na drag and drop navrhnutý tak, aby bol pre začiatočníkov ľahkým a ľahko použiteľným nástrojom na tvorbu elektronického obchodu..

Najlacnejší plán hostgátora začína od 2,74 $ / mesiac (ak vyberiete 12-mesačný platobný plán) a obnovuje 10,95 $ / mesiac. Okrem zdieľaného cloudového hostingu ponúka HostGator programy WordPress, VPS a špecializované plány hostingu slúžiace organizáciám všetkých veľkostí od malých firiem po podnikové webové stránky..

Všetky plány majú veľkorysú 45-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Výkon cloudu HostGator (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-owp.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná recenzia Cloud HostGator

3. Hostinger – Najlacnejšia cena

Domovská stránka hostingerPlány začínajú na 0,99 $ / mesiac

Hostinger Pros
+ Najvyššia doba načítania (350 ms)
+ Lacné ceny ($ 0.99 / mo)
+ Datacentrá v USA, Európe & Ázie
+ Certifikát SSL zadarmo
+ 24/7 podpora chatu
Nevýhody hostingera
Žiadna bezplatná doména
Obmedzená šírka pásma pre lacný plán

Naše údaje za posledných 24 mesiacov ukazujú, že hostinger má priemernú dobu prevádzkyschopnosti 99,95%, ale veľmi rýchly priemerný čas načítania 350 ms čo z neho robí najlepší lacný web hosting, ktorý nájdete.

Hostinger (ktorý tiež vlastní hosting24) ponúka veľmi cenovo dostupné plány hostingu bez toho, aby príliš obmedzoval kvalitu a výkon služby. Aj keď je cena lacná, funkcie, ktoré prichádzajú s plánmi spoločnosti Hostinger, oslovia mnohých majiteľov webových stránok, ktorí začínajú.

Spoločnosť ponúka celý rad hostingových plánov s rôznymi funkciami a všetky plány prichádzajú s jednoduchým tvorcom webových stránok, bezplatným certifikátom SSL, 99,9% zárukou dostupnosti a podporou 24/7/365..

Najlacnejší plán hostingera začína už od 0,99 $ / mesiac (ak vyberiete 48-mesačný platobný plán), obnovenie sa začína na 2,15 USD / mesiac. Šírka pásma a databázy sú neobmedzené, pokiaľ nezvolíte plán „Jeden webhosting“. S posledným menovaným budete obmedzení na 10 GB miesta na disku, 100 GB šírky pásma, jednu databázu MySQL a jeden e-mailový účet. Najlacnejší plán nezahŕňa bezplatnú doménu a má obmedzený výkon a pamäť.

Medzi ďalšie služby poskytované spoločnosťou Hostinger patrí cloud, e-mail, WordPress, VPS, Windows VPS hosting.

Všetky programy majú štandardnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Výkon hostiteľa (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-hostinger.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná recenzia Hostinger

4. GreenGeeks – Najlepšie „zelené“ hostenie

Domovská stránka GreenGeeksPlány začínajú na 2,95 $ / mesiac

GreenGeeks Pros
+ Dobrá doba načítania (445 ms)
+ Stabilná prevádzka (99,98%)
+ USA, Kanada & Holandské servery
+ Prevod stránok zdarma
+ Neobmedzená šírka pásma a úložisko
GreenGeeks Cons
Sporná politika vrátenia dane
Vysoké náklady na obnovu

GreenGeeks je už viac ako 12 rokov a hosťuje viac ako 500 000 webových stránok.

s 99,98% doba prevádzky a rýchlosti načítania 445 ms, GreenGeeks ponúka rýchly a spoľahlivý hosting za prijateľnú cenu 2,95 dolárov mesačne. Pridajte k tomu ich bonusy bohaté na funkcie, vysoko kvalitnú zákaznícku podporu 24/7 a postupy šetrné k životnému prostrediu. Je ľahké zistiť, ako si GreenGeeks rýchlo vymýšľajú meno na divoko presýtenom trhu..

Všetky plány prichádzajú s bezplatnou doménou na 1 rok, prístupom cPanel, bezplatným štandardným SSL, PowerCacher, neobmedzeným úložiskom SSD a neobmedzeným prenosom údajov. Zákazníci tiež dostanú neobmedzený počet doménových mien, neobmedzený počet e-mailových účtov a nočné zálohy.

Ak sa vaše webové stránky zväčšujú, môžete vždy upgradovať na ich flexibilnejší hosting VPS. GreenGeeks tiež bezplatne migruje vaše stránky z existujúceho webhostingu. Miera obnovenia 9,95 dolárov / mesiac môže, žiaľ, odradiť niektorých webmasterov od výberu GreenGeeks pred inými poskytovateľmi hostenia.

Všetky plány majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Výkonnosť GreenGeeks (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-greengeeks.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná recenzia GreenGeeks

5. Dreamhost – Plaťte mesačne, žiadne vyššie obnovenia

Domovská stránka DreamHostPlány začínajú na 2,59 $ / mesiac

Prosby DreamHost
+ Dobrá doba načítania (648 ms)
+ Záruka dostupnosti
+ Dostupné mesačné plány
+ 97-denná záruka vrátenia peňazí
+ Neobmedzená šírka pásma a úložisko
Nevýhody Dreamhost
Priemerná doba prevádzkyschopnosti (99,94%)
Žiadny cPanel

Spoločnosť DreamHost bola založená v roku 1996 a je jedným z najstarších poskytovateľov webhostingu. Spoločnosť hostí viac ako 1,5 milióna webových stránok, blogov a aplikácií vo viac ako 100 krajinách.

Podľa našich posledných 24-mesačných údajov má DreamHost priemernú dostupnosť (99,94%) a primeranú rýchlosť (648 ms), aby sa stalo spoľahlivým hostingovým riešením.

Čo odlišuje DreamHost od mnohých iných webhostingových služieb, je to, že ponúkajú možnosť platiť mesačne namiesto ročne.

To znamená, že sa môžete zaregistrovať za 4,95 dolárov a ihneď začať používať svoj hostingový účet. Prípadne sa môžete rozhodnúť pre trojročný plán, ktorý začína na 2,59 $ / mesiac a obnovuje sa na 4,95 / mesiac. Základný plán obsahuje bezplatnú doménu, 1 webovú stránku, neobmedzenú šírku pásma a 50 GB SSD úložného priestoru. Zákazníci tiež môžu používať drag and drop builder Builderu DreamHost a môžu pridať e-mail za mesačný poplatok 1,67 USD / mesiac.

Spoločnosť ponúka silné bezpečnostné funkcie (LetsEncrypt SSL), rôzne nástroje na správu domén a neobmedzený prenos údajov mesačne. WordPress je predinštalovaný a spoločnosť má tiež svoj vlastný ľahko použiteľný a pre začiatočníkov priateľský webový tvorca. Nemajú cPanel, ktorý je dobre známy v priemysle vývojárov webu, ale DreamHost ponúka svoj vlastný správcovský panel, ktorý do značnej miery robí to isté ako cPanel alebo Plesk..

Všetky plány zahŕňajú podporu živého chatu v USA 24/7. Spoločnosť má štedrú politiku vrátenia platby za 97 dní.

Výkon DreamHost (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-dreamhost.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná recenzia DreamHost

6. SiteGround – najlepšia podpora zákazníkov

kontrola webuPlány začínajú na 3,95 dolárov / mesiac

Profesionáli SiteGround
+ Dostatočný čas zaťaženia (673 ms)
+ Stabilná prevádzka (99,99%)
+ Znalosť zákazníckej podpory
+ Podpora nepretržitého chatu „Guru“
+ 20 a viac e-mailových účtov
Nevýhody SiteGround
Inštalačný poplatok za mesačné plány
Obmedzený lacný plán

SiteGround je poskytovateľ webhostingu založený v roku 2004 v bulharskej Sofii. Prevádzkujú viac ako 2 milióny domén a sú jednou z troch spoločností poskytujúcich webhosting, ktoré úrad WordPress.org oficiálne odporúča.

Podľa našich posledných 24-mesačných údajov má služba SiteGround fantastickú dostupnosť (99,99%) a primeranú rýchlosť (673 ms), čím sa stáva veľmi silným top 10 webhostingom.

SiteGround je známy pre svoje príkladné služby zákazníkom a jeho užívateľská základňa rýchlo rastie. Všetky hostingové plány SiteGround zahŕňajú tvorcu webových stránok, e-mailový účet, SSL, Cloudflare CDN, denné zálohy a prístup SSH zadarmo..

Najlacnejší plán StartUp určený pre začiatočníkov začína na 3,95 $ / mesiac (keď platíte za 12-mesačný plán), obnovenie sa začína na 11,95 USD / mesiac. Môžete usporiadať 1 webovú stránku vhodnú na ~ 10 000 mesačných návštev. Plán je dodávaný s webovým priestorom 10 GB, nemeraným prenosom a podporou 24/7.

SiteGround má širokú škálu služieb vrátane spravovaného hostingu WordPress, hostenia WooCommerce, cloudového hostingu, podnikového hostingu a dedikovaných serverov. Namiesto interných serverov prenajímajú servery z cloudu Google.

Všetky plány majú štandardnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Výkonnosť stránok (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-siteground.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná aktualizácia SiteGround

7. A2 Hosting – Najrýchlejší zdieľaný hosting

Hodnotenie hostingu A2Plány začínajú na 2,96 $ / mesiac

A2 Hosting Pros
+ Najrýchlejší čas načítania (317 ms)
+ Optimalizované servery WordPress
+ Neobmedzená šírka pásma a úložisko
+ Podpora nepretržitého chatu „Guru“
+ 20 a viac e-mailových účtov
A2 Hosting Nevýhody
Priemerná doba prevádzkyschopnosti (99,93%)
Vyššie náklady na obnovu

Americký hosting A2 založený (založený v roku 2002, ktorý hosťuje 500 000+ webových stránok) je najrýchlejší zdieľaný web hosting, ktorý sme doposiaľ testovali. Podarilo sa im dosiahnuť pôsobivý dojem 317 ms priemerná doba načítania za obdobie 24 mesiacov.

Hosting A2 je rýchly, pretože ich servery sú optimalizované pre webové stránky WordPress a používajú vyrovnávaciu pamäť LiteSpeed. Keďže sme skontrolovali viac ako 30+ spoločností zdieľajúcich webhosting, žiadna z nich nie je rýchla ako A2.

Napriek tomu, že A2 je najrýchlejší, nie je taký spoľahlivý. Ich priemerná doba prevádzky sa pohybovala okolo ~99,93%. Nie je to veľa, ale každý rok je viac ako 6 hodín prestojov.

Hostingová spoločnosť A2 je známa tým, že bez problémov spolupracuje so všetkými významnými systémami na správu obsahu vrátane WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart a Magento, vďaka čomu je skvelou voľbou pre vývojárov webu. Spoločnosť ponúka celý rad hostingových plánov a všetky zahŕňajú bezplatný certifikát LetsEncrypt SSL, neobmedzené úložisko SSD a bezplatnú migráciu stránok.

Najlacnejší plán „Lite“ začína 2,96 dolárov / mesiac (obnovenie 7,99 dolárov / mesiac) prichádza s 1 webovou stránkou, 25 e-mailovými účtami, doménovým menom na 1 rok, bezplatnou CDN Cloudflare a neobmedzenou šírkou pásma / miesto na disku.

A2 Hosting má spoľahlivý tím zákazníckej podpory s názvom „Guru Crew Support“. Zákazníci sa s nimi môžu spojiť 24/7/365 prostredníctvom živého chatu, telefónu, e-mailu a lístkov. Okrem pravidelného zdieľaného hostenia ponúkajú webmasterom tiež vyhradený hosting, VPS a predajcu.

Všetky plány majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Výkon A2hostingu (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-a2.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná recenzia A2 Hosting

8. WestHost

recenzia WesthostPlány začínajú na 1,99 $ / mesiac (iba FTP)

WestHost Pros
+ Dobrá dostupnosť (99,98%)
+ Lacné ceny
+ Zdarma Cloudflare CDN
+ Zahrnuté sú aj zálohy
WestHost Nevýhody
Pod priemernou dobou načítania (881 ms)
SSL / bezplatná doména nie je zahrnutá
Žiadne cPanel alebo automatické inštalácie

WestHost je hostingová spoločnosť, ktorú vlastní spoločnosť thgingenuity Ltd. (spoločnosť z Veľkej Británie), ktorá tiež vlastní MidPhase.

Naše posledné údaje ukazujú, že spoločnosť WestHost mala priemernú dobu prevádzkyschopnosti 99,98% a čas načítania 881 ms. Videli sme, že ich rýchlosť nepatrila medzi 15 najlepších. Vďaka ich lacnej cene (začína sa $ 1,99 / mesiac pri trojročnom pláne a obnovuje sa 4,99 $ / mes) a vďaka bezplatnej CDN so zálohami stránok je z nich dobrý hosting poskytovateľ v top 10.

Ich prevádzková doba je nadpriemerná, vďaka čomu je WestHost dobrou voľbou pre webové stránky malých firiem online, pretože je to jedno z najlacnejších riešení webhostingu na trhu – 1,99 dolárov / mesiac za trojročný plán.

Bohužiaľ, SSL a bezplatné domény nie sú zahrnuté. Ak ich chcete získať zadarmo, budete si musieť zvoliť plán vyššieho stupňa „Preferované“. Najlacnejší plán vám poskytuje prístup iba na FTP, takže nemôžete používať rýchle inštalácie pre redakčný systém ako WordPress, čo z neho robí náročnú voľbu pre začiatočníkov.

Na rozdiel od iných, populárnejších hostingových služieb, WestHost ponúka iba štandardného poskytovateľa zdieľaného hostingu. Ak teda bude váš web rásť, budete pravdepodobne musieť svoje stránky preniesť z WestHost.

Výkon WestHost (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-wh.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná recenzia WestHost

9. GoDaddy Hosting

Recenzia GoDaddyPlány začínajú na 4,33 $ / mesiac

Prosí GoDaddy
+ Dobrá doba načítania (554 ms)
+ Dobrá dostupnosť (99,97%)
+ Úložisko 100 GB webovej stránky
+ cPanel a prístup na tvorbu webových stránok
+ Záruka dostupnosti za 99,99%
Nevýhody GoDaddy
SSL & e-mailové náklady navyše
Žiadne prenosy stránok

GoDaddy je jedným z popredných hostingových riešení, ktoré napája viac ako 44 miliónov webových stránok. Spoločnosť má 14 zariadení po celom svete a je uznávaná ako jeden z najväčších registrátorov domén. Poskytujú tiež webhostingové služby, ktoré sú vhodné pre malé aj veľké webové stránky. Podobne ako server SiteGround nevlastnia ani svoj serverový park, namiesto toho sú partnermi spoločnosti Amazon a požičiavajú si servery od spoločnosti AWS..

Posledné 2 roky sledovania zdieľaného hostenia GoDaddy nám ukázali výpadok 99,97% a rýchlosť stránky okolo 554 ms čo nám ukazuje, že GoDaddy je spoľahlivý poskytovateľ. GoDaddy je vynikajúce riešenie na vytváranie vlastných webových stránok, pretože prichádza s jednoduchým drag-and-drop webovým tvorcom (GoCentral), ktorý je určený pre začiatočníkov. Obsahuje tiež vývojárske nástroje, ako sú MySQL, cPanel, CloudLinux, Python a viac verzií PHP.

Ich najlacnejší webhostingový plán začína od 4,33 $ / mesiac (obnovuje 8,99 $ / mesiac) a prichádza so 100 GB úložiska webových stránok (veľa) a nemeranou šírkou pásma. Zahrnuté sú aj bezpečnostné kontroly a ochrana DDoS.

GoDaddy má však veľa „vychytávok“, vďaka ktorým budete pravdepodobne platiť trochu viac. Napríklad zálohovanie stránok, certifikáty SSL a e-mailové účty nie sú zahrnuté v ich najlacnejšom pláne. GoDaddy tiež ponúka nepretržitú podporu.

Všetky ročné a viacročné plány GoDaddy majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Výkon GoDaddy (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-gd.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná recenzia GoDaddy

10. Miesto5

kontrola webu5Plány začínajú na 7,65 $ / mesiac

Pros5 stránky
+ Dobrá dostupnosť (99,99%)
+ Nadpriemerná rýchlosť (629 ms)
+ Bezplatná migrácia
+ Nemeraná šírka pásma / úložisko
Site5
Drahé ceny
Obmedzený lacný plán (max. 10 000 návštev)
Doména nie je zadarmo

Site5 je webhostingová spoločnosť založená v roku 1998, neskôr si ju však kúpila spoločnosť Endurance International Group (EIG) – významný poskytovateľ internetových služieb, ktorý vlastní aj značky s lepšou výkonnosťou, ako sú Bluehost a HostGator..

Podľa našich posledných 24-mesačných údajov má server5 spoľahlivú dostupnosť (99,99%) a priemerná doba načítania stránky 629 ms.

Zákazníci môžu ľahko nainštalovať populárne aplikácie ako Drupal, Joomla, ZenCart alebo PrestaShop prostredníctvom cPanel / WHM..

Najlacnejší zdieľaný hostingový účet Site5 začína na 7,65 $ / mesiac (ak platíte za dvojročný plán vopred). Ich základný plán bohužiaľ nezahŕňa bezplatné SSL ani bezplatnú doménu, ale prichádza s nemeraným diskovým priestorom a šírkou pásma, podporou 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Pretože web5 neposkytuje veľa funkcií, z ktorých by mohli mať začiatočníci úžitok, je to pravdepodobne lepšia voľba pre vývojárov alebo dizajnérov webových stránok, ktorí ich chcú použiť ako hostiteľov na hosťovanie fakturácie klientom..

Všetky ich plány majú štandardnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Výkonnosť stránok5 (2017 - 2020)Živé testovacie stránky: hostingfacts-s5.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+


podrobná kontrola lokality5

30+ hostí Recenzie & štatistika

Každý rok pomaly pridáme do zoznamu ďalších poskytovateľov hostingu, hneď ako budeme mať dostatok údajov o ich výkonnosti (doba prevádzkyschopnosti a doba načítania). Tu je odkaz na tabuľku – tabuľka porovnávania webhostingu (2020).

Čo je potrebné zvážiť pri výbere webhostingu

1. Prevody stránok a migrácie nie sú vždy bezplatné

Čo ak vyberiete webového hostiteľa, aby ste zistili, že sa vám nepáči? Prenos stránok, známy aj ako migrácia stránok, vám umožňuje presunúť vaše webové stránky na iného hostiteľa.

Presun na iný web spočíva v prenose súborov a databáz na webe, nakonfigurovaní vašej stránky s novým hostiteľom a nasmerovaní DNS vašej domény na nového hostiteľa. Keď si vyberiete nového hostiteľa stránok, zvyčajne vám s týmto procesom pomôžu. Cena bude závisieť od hostiteľa, na ktorého ste prešli, ale môže sa pohybovať v rozmedzí od 150 do 400 USD.

Niektorí weboví hostitelia na našom zozname, napríklad HostGator a GreenGeeks, však ponúkajú bezplatné webové prevody.

Webový prenos GreenGeeks

V prípade platených prevodov môžete niekedy preniesť viac ako jednu stránku. Napríklad 149,99 dolárov na migráciu 5 webových stránok a 20 e-mailových účtov do služby Bluehost. Prevod stránok zvyčajne trvá niekoľko dní.

V prípade hostiteľa, ako je HostPapa, dokončenie prenosu lokality trvá 5 až 7 dní. Odporúčajú upraviť položky DNS pred začatím prenosu, aby to trvalo menej času. Môžu tiež aktualizovať vaše záznamy DNS, ale táto služba sa pridá 24 až 72 hodín pred tým, ako sa váš web začne zobrazovať. S A2 Hosting to bude trvať 2 až 4 dni.

2. Sadzby obnovenia sú zvyčajne vyššie

Väčšina poskytovateľov webhostingu zdvojnásobí alebo strojnásobí svoju cenu, keď príde čas na obnovenie vášho obchodu. Poplatky za obnovenie môžu skočiť na 7 – 10 $ / mesiac za základný plán, ktorý pôvodne stojí 2,99 $ / mesiac. Funkcie a výkonnosť, ktorú získate z plánu, zostávajú rovnaké, ale budete musieť zaplatiť viac.

 • Napríklad, akonáhle je čas obnoviť, plán ekonomiky GoDaddy vyskočí na 8,99 $ / mesiac.
 • A2 Hosting vyžaduje, aby zákazníci predložili písomnú žiadosť o zrušenie 15 dní pred začiatkom obnovenia. Ak však zabudnete požiadať o zrušenie, obnovenie sa automaticky spustí a cena sa zdvojnásobí.
 • Niektorí poskytovatelia webhostingu na našom zozname však tento trik štandardu nedodržiavajú. Ak sa zaregistrujete na trojročný plán v službe DreamHost, váš plán sa obnoví za rovnakú cenu.

Navyše, zatiaľ čo väčšina poskytovateľov webhostingov ponúka „bezplatnú doménu“ – to znamená, že dostanete doménu za prvý rok zadarmo. Potom sa zvyčajne každoročne obnovuje niekde medzi 10 – 20 $ / rok.

3. Limity šírky pásma, úložného priestoru a e-mailového účtu

Pokiaľ ide o šírku pásma a úložisko existujú aj obmedzenia.

 • Najlacnejší plán GoDaddy poskytuje používateľom nemeranú šírku pásma a 100 GB úložného priestoru, čo stačí na jeden web.
 • Hostinger ponúka 100 GB šírku pásma a 10 GB úložného priestoru, zatiaľ čo iPage ponúka škálovateľnú šírku pásma a neobmedzené databázy MySQL..
 • Zákazníci, ktorí majú záujem o nemeranú šírku pásma a úložisko, by si mali vyskúšať služby Bluehost, HostGator, SiteGround a GreenGeeks..

Majitelia webových stránok, ktorí majú záujem o poskytovateľov hostingu, ktorí ponúkajú SSL zadarmo mali by ste zvážiť použitie služieb Bluehost, DreamHost, HostGator, SiteGround alebo iPage. Všetci zahŕňajú bezplatný SSL certifikát vo všetkých svojich hostingových plánoch, čo nie je vždy prípad hlavných poskytovateľov hostingu. Napríklad GoDaddy účtuje veľmi vysoké poplatky za certifikáty SSL.

hostovanie doplnkov

Pokiaľ ide o e-mailové účty, webhostingové riešenia sa líšia svojimi ponukami.

 • Napríklad všetky účty SiteGround, HostGator, A2 Hosting a Hostinger obsahujú účty s bezplatným e-mailom.
 • GoDaddy obsahuje bezplatný obchodný e-mail na prvý rok so základným plánom. Poštová schránka balíka Microsoft Office 365 prichádza s 5 GB vyhradeného úložného priestoru a zdieľaného online kalendára.
 • Aplikácie iPage a GreenGeeks umožňujú používateľom vytvárať neobmedzené e-mailové účty. Sú branding pre užívateľskú doménu a zahŕňajú preposielanie e-mailov a autoresponders.

4. Akonáhle sa vaše stránky zvýšia, zvážte zmenu svojho plánu hostenia

Poskytovatelia webhostingu ponúkajú rôzne typy hostingu. Ak práve začínate alebo máte web s nízkou návštevnosťou, mali by ste sa rozhodnúť pre zdieľaný webhosting. Údržba a prevádzka vašich webových stránok je viac než postačujúca. Keď však vaše stránky rastú, je ľahké migrovať z jedného hostingu na druhý alebo inovovať na drahší webhosting.

Zdieľaný webhosting – Najlepšie pre nové webové stránky a blogy. Všetky webové stránky sú uložené na jednom fyzickom hostiteľskom serveri, na ktorom zdieľajú serverové prostriedky, ako sú ukladací priestor, šírka pásma, RAM a výpočtová sila. Ak na vašom webe nie je veľa návštevnosti, je to najlepšie miesto, kde začať. Prejdite späť na náš zoznam 10 najlepších.

Hosting VPS – VPS znamená virtuálny súkromný server. Aj keď je služba VPS podobná zdieľanému hosťovaniu (z hľadiska rýchlosti a prevádzkyschopnosti) a na jednom serveri ukladá viac webových stránok, poskytuje viac možností prispôsobenia a vy budete mať väčšiu kontrolu. S VPS môžete škálovať svoje zdroje podľa svojich potrieb.

Cloud hosting – Typ hostiteľskej služby, ktorá umožňuje mnohým počítačom spolupracovať, spúšťať aplikácie a využívať kombinované počítačové zdroje. Webové stránky hostené v cloude môžu využívať zdroje viacerých serverov, čo znamená, že sa neobmedzujú iba na jedno umiestnenie servera.

Spravované WordPress – Najlepšie pre stránky WordPress s vysokou návštevnosťou. Spravovaný hosting WordPress pokrýva rovnaké potreby hostingu ako všeobecné služby webhostingu, jeho hlavným zameraním je však optimalizácia výkonu stránky WordPress..

Vyhradený hosting – Najlepšie pre veľké podnikové webové stránky. Typ hostingového servera, ktorý poskytuje vlastníkom webových stránok zdroje jedného celého servera pre ich webovú stránku. Tento typ hostingu poskytuje webovým stránkam schopnosť zvládnuť veľké množstvo prenosov a schopnosť prispôsobiť ich svojim potrebám z hľadiska CPU, RAM, miesta na disku a softvéru..

 • Podrobné recenzie všetkých doteraz sledovaných hostiteľských spoločností nájdete tu.
 • Ak chcete, aby sme skontrolovali, porovnali a sledovali viac webhostingových spoločností, pošlite nám e-mail – [chránený e-mailom]
 • Ak chcete zanechať vlastnú recenziu, môžete urob to tu. Upozorňujeme, že dostávame veľa príspevkov a prijímame iba originálne a užitočné recenzie používateľov.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map