7 najlepszych tanich usług hostingowych (przegląd 2020) | Fakty hostingowe

tani hosting


Znalezienie taniego dostawcy usług hostingowych nie jest łatwym zadaniem.

Dlaczego?

Wiele popularnych firm hostingowych stosuje standardowe strategie cenowe w branży, które zwykle przyciągają nowych klientów niskimi cenami wprowadzającymi.

Jednak według naszych badań koszty odnowienia są zwykle od 2 do 3 razy wyższe. Zanim zarejestrujesz się w taniego hosta, sprawdź jego ceny odnowienia oraz funkcje.

Czasami są ograniczone do minimalnej przestrzeni dyskowej, niewystarczającej przepustowości lub braku SSL.

Chociaż większość hostów internetowych podaje nazwę domeny i SSL za darmo (przynajmniej przez rok), niektórzy nie.

Poniżej znajdziesz 7 najtańszych dostawców usług hostingowych (ostatnio sprawdzono w grudniu 2019 r.):

1. Bluehost 2,75 USD / mc (36 miesięcy) | Odnawia 7,99 USD

Bluehost

 • Czas pracy: 99,99% (zobacz szczegółowy czas pracy)
 • Czas ładowania: 380 ms (patrz szczegółowy czas ładowania)
 • Funkcje: bezpłatne konta e-mail, w tym SSL
 • Zwrot pieniędzy: 30-dniowa gwarancja

Bluehost obsługuje obecnie ponad 2 miliony stron internetowych. Są zdecydowanie jednym z najbardziej popularny, niedrogie, udostępnione opcje hostingu dostępne z konkretnego powodu. Są dobrze używane (i zalecane) przez wielu popularnych webmasterów i blogerów.

Spośród 31 hostów, które sprawdziliśmy, ostatni 24-miesięczny czas pracy Bluehost był najlepszym, jaki widzieliśmy – 99,99% (tylko 2 godziny przestoju). Oprócz ich niezawodnej wydajności, ich średnia prędkość również jest szybsza – 380 ms (co jest szybkie w porównaniu do innych hostów internetowych o podobnych cenach, takich jak SiteGround (681 ms) lub DreamHost (654 ms).

Bluehost jest również naszym najlepiej ocenianym hostem internetowym w naszej ogólnej recenzji hostingu. Głównie ze względu na ich doskonałą i niezawodną wydajność oraz czat na żywo 24/7/365 dla wszystkich swoich klientów.

Wszystkie plany obejmują bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, instalacje jednym kliknięciem dla różnych twórców stron internetowych i WordPress.

Największą wadą ich oferty jest to, że najtańszy plan (2,75 USD / mc) wiąże się z 36-miesięcznym zaangażowaniem. Jeśli zdecydujesz się korzystać z ich usług przez mniej niż 12 miesięcy, będziesz musiał zapłacić 4,95 USD miesięcznie. SSL jest wliczony w cenę za darmo. Najtańszy „podstawowy” plan obejmuje 50 GB przestrzeni dyskowej, 5 kont e-mail i nieskomplikowaną przepustowość. Bluehost odnawia się po 7,99 $ / mc po początkowym okresie rejestracji.


Lub przeczytaj naszą pełną recenzję na Bluehost

2. Hostinger 0,99 USD / mc (48 miesięcy) | Odnawia 2,15 USD

Hostinger

 • Czas pracy: 99,95% (zobacz szczegółowy czas pracy)
 • Czas ładowania: 363 ms (patrz szczegółowy czas ładowania)
 • Funkcje: SSL, darmowa domena na 1 rok, nieograniczone miejsce na dane
 • Zwrot pieniędzy: 30-dniowa gwarancja

Hostinger to najtańsza firma hostingowa, którą sprawdziliśmy do tej pory.

Zwykle bardzo przystępni dostawcy usług hostingowych są albo powolni, zawodni, albo praktycznie nie mają obsługi klienta.

Na szczęście Hostinger jest wręcz przeciwnie. W ciągu ostatnich 23 miesięcy ich dyspozycyjność minęła 99,95%.

Co więcej, należą do najszybszych hostów internetowych ze średnim czasem ładowania 363 ms (pokonany tylko przez A2 Hosting i MDDHosting, które są nieco droższe).

Oferują również szybką obsługę klienta 24/7 za pośrednictwem czatu na żywo, co jest doskonałą funkcją.

Niskie ceny, świetne czasy ładowania i niezawodny czas pracy – to czyni je świetnym tanim hostingiem.

Jeśli zdecydujesz się na ich najtańszy plan, będzie to kosztować tylko 0,99 USD miesięcznie. To daje w sumie zaledwie 47,52 USD za „prawie” dożywotni hosting – nieźle. Najtańszy plan Hostingera odnawia się po 2,15 USD miesięcznie po początkowym okresie rejestracji.

Ten plan „Single Shared Hosting” obejmuje 1 witrynę internetową, 1 konto e-mail, 100 GB przepustowości (która może obsłużyć wielu odwiedzających) i nieograniczone miejsce na dane.


Lub przeczytaj naszą pełną recenzję na Hostinger

3. DreamHost 2,59 USD / mc (36 miesięcy) | Odnawia: 2,59 USD | Plan miesięczny: 4,95 USD / mc

Dreamhost

 • Czas pracy: 99,94% (zobacz szczegółowy czas pracy)
 • Czas ładowania: 654 ms (patrz szczegółowy czas ładowania)
 • Funkcje: w zestawie SSL, nieograniczony ruch
 • Zwrot pieniędzy: gwarancja 97 dni

DreamHost natychmiast wyróżnia się wśród hostów internetowych dzięki imponującej gwarancji zwrotu pieniędzy: są tak pewni swojej usługi, że pozwalają ci poprosić o zwrot pieniędzy w ciągu maksymalnie 97 dni (standard branżowy to 30 dni).

Ostatni 24-miesięczny czas pracy DreamHost to 99,94% – co nie jest złe. Mają czas ładowania wynoszący 654 ms. Nie jest to zbyt wolne, ale dzięki naszym trzem najlepszym typom masz lepszy czas ładowania.

DreamHost nie oferuje jednak darmowych kont e-mail. Podczas gdy Bluehost oferuje 5 kont e-mail, a A2 Hosting oferuje 25, musisz zapłacić 1,67 USD za konto e-mail miesięcznie w DreamHost.

Oprócz imponującej gwarancji zwrotu pieniędzy (97 dni), DreamHost oferuje dość niezwykłe funkcje: bezpłatną nazwę domeny na 1 rok (odnawia się za 15,99 USD), nieskomplikowaną przepustowość, 50 GB miejsca na dysku SSD, narzędzie do tworzenia witryn WP, bezpłatne SSL i obsługę 1 strona internetowa – wszystko za 2,59 USD / mc za najtańszy plan, który odnawia się w tej samej cenie.


Lub przeczytaj naszą pełną recenzję na DreamHost

4. HostGator 2,75 USD / mc (36 miesięcy) | Odnawia 6,95 USD

współdzielony hostgator

 • Czas pracy: 99,99% (zobacz szczegółowy czas pracy)
 • Czas ładowania: 1113 ms (patrz szczegółowy czas ładowania)
 • Funkcje: bezpłatne konta e-mail, w tym SSL
 • Zwrot pieniędzy: gwarancja 45 dni

Hostgator jest bez wątpienia jedną z największych i najpopularniejszych marek hostingowych. Obsługują ponad 10 milionów nazw domen i działają w branży od 19 lat. Trudno to pokonać!

Mamy jednak mieszane odczucia co do wydajności hostingu współdzielonego przez Hostgator. 

Działają dość słabo, jeśli chodzi o prędkość: czas ładowania wynoszący 1,113 ms sprawia, że ​​są najwolniejszymi z tanich hostów, które sprawdziliśmy (Hostinger i Bluehost są co najmniej dwa razy szybsze, a A2 Hosting trzy razy szybszy). Brak miejsca na dysku SSD to nie pomaga. 24-miesięczny czas pracy Hostgatora jest imponujący 99,99%, chociaż. Mają drugi najlepszy czas pracy na tej liście po Bluehost. Daje to poziom pewności co do niezawodności ich usług.

Najtańszy plan Hostgatora kosztuje 2,75 USD miesięcznie, ale wymaga 36-miesięcznego zobowiązania. W tym celu otrzymujesz nieograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową, bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, natychmiastowe kopie zapasowe, bezpłatne SSL i kredyt reklamowy w wysokości 100 USD dla Google i Bing. Hostgator odnawia się po 6,95 USD miesięcznie po upływie początkowego 36-miesięcznego okresu.


Lub przeczytaj naszą pełną recenzję na HostGator

5. A2 Hosting 2,96 USD / mc (12 miesięcy) | Odnawia 8,99 USD

strona główna hostingu a2

 • Czas pracy: 99,93% (zobacz szczegółowy czas pracy)
 • Czas ładowania: 320 ms (patrz szczegółowy czas ładowania)
 • Funkcje: bezpłatne konta e-mail, w tym SSL
 • Zwrot pieniędzy: gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie

A2 Hosting to najszybszy udostępniony dostawca hostingu, który testowaliśmy do tej pory.

Przy średnim czasie ładowania wynoszącym 320 ms, A2 Hosting to najszybszy z hostów internetowych, które sprawdziliśmy – i tak jest od lat. Są jedynym hostem internetowym, który uzyskał doskonały wynik pod względem szybkości wśród przeglądanych przez nas hostów.

W świecie, w którym spowolnienie może zaszkodzić zarówno ruchowi, jak i konwersjom, hosty internetowe, które są dumne z szybkości, pobierają za to premię – lub co najmniej znacznie więcej niż 2,96 USD / mc, którą A2 Hosting pobiera za najtańszy plan.

Czas pracy A2 Hostingu nie jest jednak imponujący. Zachowali 99,93% przestoje w ciągu ostatnich 24 miesięcy, co jest dość słabe.

Jesteś również ograniczony do 1 witryny w najtańszym abonamencie; utrudnia to korzystanie z niektórych niesamowitych funkcji, które oferują w pełni. Jeśli chcesz mieć więcej witryn, musisz uaktualnić do ich „serwera Turbo”. Obiecuje to nawet 20-krotnie większą prędkość, ale kosztuje 24 USD / miesiąc za zobowiązanie 24/36 miesięcy.

Najtańszy plan A2 Hosting kosztuje 2,96 USD miesięcznie z nieograniczoną ilością miejsca na dysku SSD, nieograniczoną przepustowością, bezpłatnym protokołem SSL, 25 kontami e-mail, narzędziem do tworzenia witryn i instalacją WordPress za jednym kliknięciem. Otrzymasz również bezpłatną nazwę domeny na 1 rok. A2 Hosting odnawia się po 8,99 USD miesięcznie po początkowym okresie rejestracji.

Aby uzyskać najniższą cenę, użyj kuponu „HOSTINGFACTS” na stronie kasy.


Lub przeczytaj naszą pełną recenzję na temat A2 Hosting

6. GreenGeeks 2,95 USD / mc (36 miesięcy) | Odnawia: 9,95 USD

Strona główna GreenGeeks

 • Czas pracy: 99,96% (zobacz szczegółowy czas pracy)
 • Czas ładowania: 453 ms (patrz szczegółowy czas ładowania)
 • Funkcje: bezpłatne konta e-mail, w tym SSL
 • Zwrot pieniędzy: 30-dniowa gwarancja

Koncentracja GreenGeeks na byciu przyjaznym dla środowiska może zainteresować ich niektórych użytkowników, ale w jaki sposób układają się w porównaniu z innymi tanimi hostami internetowymi?

GreenGeeks nie jest tak szybki jak Hostinger (363 ms), Bluehost (380 ms) lub A2 Hosting (320 ms), ale czas ładowania wynosi 453 ms robi wrażenie i 99,96% czas działania również nie jest zły. Warto również zauważyć, że korzystasz z całodobowej obsługi klienta za pośrednictwem czatu na żywo (który okazał się dość niezawodny), gdyby Twoja witryna kiedykolwiek się zawiodła.

Chociaż GreenGeeks jest dość hojny, jeśli chodzi o niektóre funkcje ich najtańszego planu (takie jak nieograniczone miejsce na dane i e-maile), chcemy zauważyć, że możesz używać tego planu tylko z 1 witryną.

Ich najtańszy plan kosztuje 2,95 USD miesięcznie, co wiąże się z 36-miesięcznym zobowiązaniem. W tym celu otrzymujesz nieograniczone miejsce na dysku SSD, nieograniczoną przepustowość, nieograniczoną liczbę e-maili, darmowego narzędzia do tworzenia witryn i bezpłatną nazwę domeny na 1 rok (odnawia się za 13,95 USD). Otrzymasz również bezpłatny SSL. Po upływie początkowego 36-miesięcznego okresu rejestracji GreenGeeks odnawia się po cenie 9,95 USD miesięcznie.


Lub przeczytaj naszą pełną recenzję na GreenGeeks

7. iPage 1,99 USD / mc (36 miesięcy) | Odnawia: 7,99 USD

ipage

 • Czas pracy: 99,97% (zobacz szczegółowy czas pracy)
 • Czas ładowania: 759 ms (patrz szczegółowy czas ładowania)
 • Funkcje: bezpłatne konta e-mail, w tym SSL
 • Zwrot pieniędzy: 30-dniowa gwarancja

Przy cenie 1,99 USD miesięcznie oferta iPage wydaje się być jedną z najlepszych, jeśli chodzi o tani hosting – szczególnie dlatego, że wydaje się najtańsza po naszym najlepszym wyborze (Hostinger).

Nie daj się jednak zwieść. 

Super tanie ceny iPage można uzyskać tylko po 36-miesięcznym zobowiązaniu. Co ważniejsze, po upływie początkowego 36-miesięcznego okresu rejestracji, tania cena wspólnego hostingu iPage natychmiast rośnie do 7,99 USD / mc.

To powiedziawszy, warto zauważyć, że iPage ma imponujące 99,97% dyspozycyjność w ciągu 24 miesięcy i oferują niezawodne wsparcie klienta 24/7 na kilka sposobów, w tym czat na żywo.

iPage nie oferuje jednak miejsca na dysku SSD. Z czasem ładowania wynoszącym 759 ms, są także drugim najwolniejszym z najtańszych hostów, które sprawdziliśmy.

Bezpłatna nazwa domeny na 1 rok (odnawia się za 14,99 USD), bezpłatny SSL, nieograniczona przestrzeń dyskowa i praktycznie nieograniczona przepustowość to tylko niektóre z funkcji, które zyskujesz dzięki taniego hostingu iPage. Podczas gdy większość tanich hostów ma limit 1 witryny, iPage umożliwia hosting nieograniczonej liczby witryn.


Lub przeczytaj naszą pełną recenzję na iPage

Owinąć:

To, że nie masz dużego budżetu, nie oznacza, że ​​powinieneś zadowolić się hostingiem niskiej jakości.

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt opcji, które zapewniają idealną równowagę między przystępnością cenową a jakością. Przy odrobinie badań możesz łatwo znaleźć dostawcę, który odpowiada Twoim potrzebom Twój budżet.

 1. Bluehost: 2,75 USD / miesiąc [łatwy w użyciu, niezawodny]
 2. Hostinger: 0,99 USD / miesiąc [najtańszy hosting]
 3. DreamHost: 2,59 USD / miesiąc [możliwość płacenia z miesiąca na miesiąc]
 4. HostGator Shared: 2,75 USD / miesiąc
 5. Hosting A2: 2,96 USD / miesiąc [najszybszy tani hosting]
 6. GreenGeeks: 2,95 USD / miesiąc
 7. iPage: 1,99 USD / miesiąc

P.S. Upewnij się, że jesteś zadowolony z wyższych cen przedłużenia. Nikt na tej liście nie ma takiej samej ceny przedłużenia jak cena rejestracji.

Z jakich tanich dostawców hostingu korzystałeś? Czy poleciłbyś któryś z nich? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Możemy również przetestować i wypróbować tańszych gospodarzy, więc zgłoś nam swoje sugestie :).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector