Nejlepší tvůrci webových stránek (2020)

Zde je tajemství, které vám většina vývojářů neřekne: stavitelé webových stránek nejsou boogeymanem.


Proč ne? No, zvažte:

 • ☑️ Při průměrných nákladech na návrh webu 2 000 USD u jednotlivých vývojářů je tvůrce webových stránek neuvěřitelně levný.
 • ☑️ Tvůrci webových stránek získali dobré výsledky. Opravdu dobré. (Zvládnou téměř cokoli, co chcete postavit.)
 • Website Web můžete mít zprovozněný za méně než 30 minut – bez jakékoli podrobné znalosti WordPress, CSS nebo HTML.

Samozřejmě, že to nebude dělat žádný starý tvůrce webových stránek.

Proto jsem níže uvedl nejlepší možnosti pro tvorbu webových stránek.

Náš závěr? Wix je vaše nejlepší sázka.

Více o tom později.

Pokud chcete vědět proč, můžete buď přeskočit na zboží nebo si přečtěte další část a zjistěte, jaký byl náš proces kontroly.

Contents

Jak jsme zkontrolovali tvůrce webových stránek

Náš proces je jednoduchý:

 • ☑️ Zúžte možnosti na 15 z nejpopulárnějších tvůrců webových stránek
 • ☑️ Otevřete si účet u každého tvůrce stránek a vytvořte web, abyste viděli, jak funguje
 • ☑️ Testování rychlosti načítání každého webu

Poté jsme při porovnání těchto funkcí a silných stránek s cenou tvůrce webových stránek sestavili seznam tvůrců webových stránek, který by měl vyhovovat každému, kdo chce začít..

Zde je to, co jsme našli.

Nejlepší tvůrci webových stránek pro kanadské malé podniky

Úplné zveřejnění (a připomenutí): HostingCanada.org je výzkumný web podporovaný komunitou a můžeme si vydělat malou provizi, pokud si koupíte webového tvůrce pomocí některého z níže uvedených odkazů. Vaše podpora je to, co udržuje světla tady v Ottawě a nevznikají vám žádné další náklady (ve skutečnosti někdy existuje příjemná sleva). Zahrnuji pouze tvůrce webů, které se snadno používají a které osobně používám pro své vlastní weby nebo své klienty po dobu nejméně 12 měsíců.

* Roční cena (Ano, BoldGrid je tak levný.)

1. Wix – celkově nejlepší

Nejjednodušší použití pro úplné přizpůsobení

logo wix

kliknout a táhnoutDůvodem, proč je Wix naší nejlepší volbou, je to, že obývá mírně bláznivou zónu tvůrců webových stránek.

Nejen, že je to drag-and-drop funkční webový tvůrce – můžete také umístit jakýkoli prvek kdekoli a dělej téměř co chceš.

Žádné přednastavené sítě nebo něco podobného. Řekl Wix můžeme vás nechat udělat cokoli – a pak to udělali.

Wix dnes ovládá více než 20 milionů webových stránek na internetu.

Ve srovnání s prostorem Squarespace se oba stavitelé příznivě porovnávají a existuje velká část populace, která by byla ve skutečnosti vhodnější pro použití Wix.

Wix je v podstatě ultra přizpůsobitelná verze Squarespace. Poté, co sledujeme vývoj Wix v posledních několika letech, díky intuitivnímu designu a výukovým programům z něj činí solidní volbu pro nové majitele webových stránek.

Dobrý

Nejlepší věc na Wixu jsou možnosti. Nabízejí uživatelům nástroje a sílu pro stavbu, co chtějí stavět. Existuje důvod, proč je Wix leaderem v oboru a je jednou z našich oblíbených softwarových aplikací.

 • 300+ šablony kvality
 • Absurdní množství prvků
 • Rozsáhlá FAQ a znalostní báze
 • Přiměřená cena
 • Zdarma verze
 • Citlivá a užitečná podpora
 • Intuitivní a přátelský pro začátečníky
 • Mobilní optimalizace
 • Inteligence umělého designu

Nabízí možnost, jako je Inteligence umělého designu – kde vám Wix klade otázky a poté vám dává náskok v procesu budování – jsou něco, co neočekáváte od softwarové aplikace, která staví webové stránky.

Umožnění úplného začátečníka, který začíná od nuly, nebo se dostane do procesu výstavby, je přesným důvodem, proč je Wix druhým nejlepším tvůrcem webových stránek. Společnost rozumí svým uživatelům a snaží se jim pomoci.

Špatný

Díky četným možnostem a mnoha funkcím upoutání pozornosti může být snadné řešení pro vytváření webových stránek ohromující.

Kdo by měl používat Wix?

Měli byste použít Wix, pokud chcete drag-and-drop, ale také máte trochu trpělivosti, abyste si udělali čas na zvládnutí funkčnosti Wix. Jakmile je Wix zvládnut, jedná se o výkonný nástroj, který vám umožní proměnit prázdné plátno na umělecké dílo.

Přečtěte si naši úplnou recenzi Wix. 

2. SQUARESPACE – The Runner Up

Navrhněte krásné webové stránky v minutách

čtverec-logo velké

Squarespace je náš druhý výběr pro korunu nejlepších tvůrců stránek. ��

Důvody jsou velmi jednoduché a všechny vedou ke stejnému závěru. Za hodinu můžete vytvořit krásný a profesionálně vypadající web.

Je zřejmé, že můžete strávit mnohem více času ve staviteli vytvářením vlastních vylepšení. Bez ohledu na to, kolik času se rozhodnete strávit jeho používáním, konečným výsledkem bude téměř vždy hoden webových stránek.

Dobrý

Čtvercový obrazNejlepší věc na Squarespace je, jak snadné je používat. Použití programu Squarespace je nejjednodušší způsob, jak vytvořit profesionální a krásný web.

 • Nejlepší tvůrce stránek pro vizuální firmy
 • Desítky vysoce kvalitních šablon
 • Skvělý live chat a podpora 24/7
 • Super jednoduché použití a zvládnutí

Za program Squarespace skutečně platíte software drag-and-drop spojený s jejich úžasnými šablonami. Tyto dvě funkce dohromady vytvářejí stránky, které vypadají dobře.

Špatný

Nejhorší na Squarespace je neschopnost přizpůsobit každý centimetr webu. S velikostí šablony přichází prokletí šablony. Mohl bych copyright Curse of the Template – zní to skvěle.

Pomocí šablony můžete umístit pouze určité prvky na určitá místa. Překročení šablony není doporučeno.

S ohledem na to je důležité si uvědomit, že 95% populace vytvářející webové stránky nepotřebuje nebo nechce přizpůsobit více, než umožňuje čtvercový prostor.

Opravdu zvládl vzorec přizpůsobení „jen dost“.

Jediným dalším skutečně pozoruhodným aspektem, který je negativní, je to, že Squarespace je o něco dražší než konkurenti a jejich roční a měsíční cenový model je hrubý. Ročně dostanete výraznou slevu, ale pokud chcete platit měsíčně, budete platit pojistné.

Kdo by měl používat Squarespace?

Měli byste používat Squarespace, pokud chcete drag-and-drop, ale také chcete, aby vaše webové stránky rychle vytvořeny. Chcete, aby všechno vypadalo elegantně, profesionálně a jednotně a nechcete se hádat s množstvím nastavení, aby to vypadalo takto.

Máme sklon myslet si, že popisuje většinu lidí.

Na konci dne, pokud vám záleží na přizpůsobení každého malého aspektu vašeho webu a vaším jediným cílem je jen učinit web, který vypadá úžasně, pak Čtvercový prostor je pro vás skvělá volba.

Podrobnější průvodce najdete v naší recenzi na náměstí. 

3. Shopify – eCommerce King

Zdaleka nejlepší možnost elektronického obchodování

nakupovat logo

vektor elektronického obchoduPokud provozujete eCommerce obchod a nepoužíváte Shopify, zavoláme vám jména jako „hloupá“ a „masochistická“. 

Skočit do psa jíst pes svět eCommerce je působivé rozhodnutí. Spuštění úspěšného internetového obchodu vyžaduje hodně a úkol má kolem 5 000 pohyblivých součástí. Naštěstí na této cestě nejste sami, pokud nechcete být. 

Pokud jde o provozování elektronického obchodu, existuje několik možností. Dvě možnosti jsou použití WordPress a použití eCommerce pluginu nebo použití CMS speciálně navrženého pro eCommerce. Dvě nejlepší možnosti jsou stejné jako před několika lety. Navrhujeme spustit WooCommerce na WordPress nebo použít Shopify. 

Rozdíl mezi před několika lety a nyní je, že před několika lety bychom vám řekli, abyste použili WooCommerce na WordPress. Nyní důrazně doporučujeme používat Shopify. Zažijete jednu negativní a stovky pozitivů. 

Dotkneme se jednoho negativu dále dolů, ale pokud máte eCommerce obchod a nepoužíváte Shopify, děláte si službu.

Existuje dobrý důvod, proč se Shopify umístil na prvním místě v našem žebříčku nejlepší platformy eCommerce.

Dobrý

Shopify je snadný prodej. Správa online obchodu, který prodává produkty, je bolest hlavy. Shopify odstraní většinu nepříjemných věcí z vašich rukou. Specializuje se na nekonečně snadnější život podnikatelů. 

To je její podstata, pokud jde o Shopify jako službu. Pojďme se trochu bavit o skutečném tvůrci webových stránek, proto jsme tady. 

Služba Shopify funguje podobně jako WordPress. Služba Shopify používá témata a doplňky. Způsob, jakým je váš web vytvořen, je téměř zcela závislý na tématu, které používáte. Služba Shopify obsahuje několik výchozích témat, která jsou pěkná a mohou vám pomoci rychle vytvořit obslužný web. Jediné, co musíte udělat, je přidat své produkty a přesunout pár věcí kolem. 

Pokud to chcete vylepšit, můžete zaplatit za prémiové téma a využít přizpůsobitelné nástroje v tématu. Existuje tuna drag-and-drop témat, které usnadňují vytvoření krásného obchodu.

Špatný

Dříve jsme se zmínili, že existuje jedna negativní při použití Shopify namísto WordPress a WooCommerce. To sestává z jediného slova – pluginů. WordPress má nejlepší knihovnu pluginů na internetu. Naštěstí má Shopify také mnoho užitečných pluginů a má druhou nejlepší knihovnu eCommerce pluginů. 

Shopify může být také drahý, protože běžný plán začíná na 29,00 $ měsíčně. Pokud jste vážně při budování elektronického obchodu, stojí za to tato měsíční cena.

Kdo by měl používat Shopify?

Shopify je pro 95% majitelů internetového obchodu na světě. Pokud se jen ponoříte do světa webových stránek a chcete založit svůj vlastní web, zpochybnili bychom vaše zdraví, pokud používáte něco jiného než Shopify. Usnadňuje provoz obchodu.

Přečtěte si naši úplnou recenzi Shopify.

4. Stálý kontakt – Skvělé možnosti startéru

Volné možnosti / hosting zdarma

logo konstantního kontaktu

výhody e-mailového marketinguPokud znáte Constant Contact, pravděpodobně si říkáte: „Mají webový tvůrce?“

Pokud s Constant Contact neznáte, pravděpodobně si nic neříkáte a trpělivě čtete, co musíme říci. Děkuji ti za to.

Konstantní kontakt je nejznámější pro své nástroje pro e-mailový marketing. Najdete je dokonce na prvním místě na naší stránce nejlepších e-mailových marketingových služeb. 

Mají také docela skvělý web tvůrce příliš. Není to srovnatelné s Squarespace a Wix, ale stojí za to použít, pokud potřebujete jen rychlý web nebo vstupní stránku, abyste mohli jít s novými e-mailovými marketingovými kampaněmi. Pokud je váš e-mailový marketing hlavním zaměřením, doporučujeme jej použít. Nástroje, které nabízejí speciálně pro tento výklenek, jsou skvělé.

Dobrý

Tvůrce webových stránek, který společnost Constant Contact nabízí, je 100% k dispozici s bezplatným plánem, díky čemuž je skvělá volba, pokud nechcete utrácet peníze. Konstantní kontakt vám dokonce dá zdarma doménové jméno na rok.

Samotný stavitel je snadno použitelný a přímočarý. Všechno je intuitivní a nesnažili se zde objevovat kolo. Zahrnovaly dobré šablony, které lze mírně přizpůsobit pro cokoli. Existuje dokonce i.I. výkonný nástroj, který dokáže ukrást všechno z vaší stránky na Facebooku a sestavit váš web s vytaženým obsahem.

Špatný

Neustálý kontakt není čtvercovým prostorem a není to Wix. Určitě to není Shopify. Skvělá věc, na které je Constant Contact, je, že ví, co to je, a drží se této arény.

Mělo by být jen známo, že pokud chcete nejlepšího tvůrce webových stránek na trhu, neustálým kontaktem by nebyla vaše volba. Není příliš přizpůsobitelný a chybí mu mnoho funkcí, které byste jinak našli u robustnějších tvůrců webových stránek.

Kdo by měl používat neustálý kontakt?

Neustálý kontakt je určen lidem, kteří se opravdu chtějí zaměřit na e-mailový marketing. Pokud plánujete vytváření rozsáhlých seznamů e-mailů, aniž byste se příliš obávali jiných forem marketingu, není důvod použít žádný jiný nástroj pro tvorbu webových stránek..

5. Site123 – stejně snadné jako 123

3… 2… 1… Web! Jejda, 1… 2… 3… Web!

Logo Site123

Site123 má zábavné jméno. Od té doby, co jsem začal s jejich tvůrcem webových stránek, jsem o nich zpíval asi 11 různých písní. Měl jsem je zaznamenat, ale bohužel jsem to neudělal.

Tento tvůrce webových stránek je dobrý a je to nejlevnější možnost v seznamu. Pokud byste ji použili a nikdy nepoužili jinou, neměli byste příliš mnoho stížností. Náš web Site123 je doporučen, pokud vás z výše uvedených možností určitým způsobem rozrušíte nebo nechcete utratit spoustu peněz za prémiové funkce..

Dobrý

tvůrce webových stránekKromě toho, že je levný, Site123 odvádí skvělou práci v tom, že poskytuje esteticky příjemné šablony návrhů a poskytuje v nich solidní přizpůsobitelné možnosti. Editor není nejlepší, ale jak jsme řekli výše, nebylo by špatné, kdybyste nikdy nepoužili žádnou z dalších možností.

Site123 také odvádí skvělou práci s jejich provozuschopností a rychlostí webu. Můžete si také vše vyzkoušet zdarma na dobu neurčitou, pokud vám reklamy nevadí.

Je to dobrý tvůrce webových stránek pro malé weby nebo blogy a dokonce můžete do svého obchodu přidávat výrobky za relativně nízké ceny ve srovnání s jinými řešeními elektronického obchodu..

Naše nejoblíbenější věc, o které se kromě stránky 123 týká, je funkce jejich překladů z webových stránek. Pro naše francouzské kanadské přátele to funguje docela dobře z angličtiny do francouzštiny. 

Špatný

Pokud chcete plně přizpůsobitelný a postavený web, nevybrali byste Site123. Pokud potřebujete levné webové stránky, pak je Site123 dobrá volba. Pokud jde o funkce, které nabízí, doporučujeme vám nejprve vyzkoušet si další možnosti, než se s nimi ujistíte, abyste nezmeškali nic, co byste chtěli..

Kdo by měl používat web123?

Pokud potřebujete jednoduchý web a nechcete používat program Squarespace nebo Wix, doporučujeme použít server Site123. Momentálně je to náš třetí oblíbený tvůrce čistě webových stránek, který rozhodně něco říká.

6. HubSpot – má potenciál s přidanými bonusy

Verze zdarma + nejlepší nástroje pro majitele firem

logo hubspot

Počkejte sekundu … HubSpot? Není to marketingová softwarová společnost? Jsou sice, ale jsou také mnohem víc.

A to je to, o čem diskutujeme.

Nepochybně jste se rozhlédli po různých stavitelích a aplikacích a zvážili výhody a nevýhody. Většina webů důrazně obhajuje řešení, jako je Wix a Squarespace, pro jejich jednoduchost a snadné použití, a dokonce je doporučuje prostřednictvím WordPress, nejlepšího systému pro správu obsahu (CMS) na dnešním webu..

Většina lidí o tom nemluví HubSpot. Tvůrce webových stránek nabízí cenově dostupný způsob, jak vytvořit pěkný web, který vám představí vás nebo vaši firmu, a pomůže propagovat váš web… víte, takže lidé jej skutečně navštěvují.

Když používám webový tvůrce, mám sklon používat Squarespace nebo Wix v závislosti na tom, co je třeba udělat. Ať už používáte WordPress nebo tvůrce webových stránek, v konečném důsledku nenabízejí mnohem víc než základní samostatný web.

HubSpot má potenciál vám pomoci vytvořit něco robustnějšího.

Tvůrce webových stránek … vzbudil náš zájem. Budeme to pozorně sledovat. Pravděpodobně jsme strávili nejvíce času pomocí webového nástroje HubSpot za poslední měsíc.

Dobrý

CMSNejprve je důležité vysvětlit, co je „stavitelem“ HubSpotu a co není. Když hovoříme o „tvůrcích webových stránek“, diskutujeme v podstatě o jakékoli softwarové aplikaci, která to dělá právě – vytvoří pro vás web.. 

Ty se často liší od „systémů pro správu obsahu“ (aka CMS) v tom, že stavitelé dělají pro vás 90% těžkého zvedání: design, hosting, rozvržení jsou řešeny jako součást aplikace.

HubSpot nemá tvůrce per se, ale spíše CMS; funguje však stejně jako většina tvůrců webových stránek.

Zde jsou užitečné prvky každé části softwaru pro tvorbu webu CMS HubSpot:

 • Rychlost: CMS HubSpot využívá výkonnou síť pro doručování obsahu (CDN). To znamená, že bez ohledu na to, kde se nacházíte v Kanadě (nebo v zahraničí), se váš web načte super rychle pro každého, kdo ho navštíví. Stejně jako ostatní stavitelé i HubSpot automaticky optimalizuje vaše obrázky a kód, aby vypadal krásně, ale nezpomalujte vaše stránky, i když máte obrovské obrázky (pro fotografy nebo firmy, které se spoléhají na mnoho médií).
 • Bezpečnostní: Mnoho majitelů malých podniků dnes nevěnuje zabezpečení webových stránek velkou pozornost. Koneckonců, je tu sotva dost času na to, aby byl podnik v chodu a zdravý, aniž byste se neustále obávali hackování. Přesto v roce 2020 a dále jsou titulky zpráv plné kybernetických útoků a nových hacků. Tyto hacky nejenže mohou stát spoustu peněz, ale mohou opravdu poškodit hodnocení vaší značky a vyhledávače Google. S HubSpotem jsou vaše data zálohována v cloudu a silně zabezpečena před útoky pomocí brány firewall (ochrana před hackery).
 • Spolehlivost: Pokud jste strávili nějaký čas čtením webhostingových recenzí zde na Hosting Canada, pak víte, že jsem nálepka, pokud jde o uptime. Doporučuji pouze poskytovatele, kteří mají minimálně 99,9% dostupnosti po celý rok. Provozní doba HubSpotu překonává tuto referenční hodnotu, což v našich testech vede k 99,999% dostupnosti.

HubSpot vám také umožňuje rychle vytvářet obsah jako CMS.

 • Drag-and-drop moduly: Jednou z charakteristických vlastností tvůrců webových stránek (ve srovnání s redakčním systémem, jako je WordPress) je, že ve výchozím nastavení jsou dodávány s nástroji pro přetahování. CMS a tvůrce vstupní stránky HubSpotu vycházejí z krabice se stovkami drag-and-drop modulů „hotové pro vás“, bezplatných i placených. (Vezměte rychlý vrchol toho, jak to funguje)
 • Obsahová strategie a SEO: Google dnes vládne internetu … Takže každý firemní web je dnes web SEO, ať už si to uvědomujete nebo ne. Pokud jde o obsah a SEO, HubSpot je číslo jedna pro tvůrce webových stránek. Sedí jen za WordPress.
 • Mobilní optimalizace: Téměř 71% provozu na HostingCanada.org pochází z jakéhokoli mobilního zařízení (před pouhými 38% před třemi lety). Dobrá zpráva: veškerý obsah vytvořený ve Tvůrci stránek HubSpot je automaticky optimalizován pro mobilní zařízení bez jakékoli další práce.
Špatný

Tvůrce webových stránek HubSpot má své nedostatky. Rozhodně to není tak intuitivní nebo přizpůsobitelné jako Squarespace nebo Wix. Chcete-li se dostat na web, na který jste opravdu hrdí, bude to z vaší strany vyžadovat trochu většího úsilí.

Dalším aspektem, který se nám na tvorbě HubSpotu nelíbí, je to, že to může být matoucí. Každá jednotlivá složka je celkem dobrá. Problém nastává, když vás ohromí všechny náhodné obchodní nástroje. Určitě musíte mít laserové zaměření.

Kdo by měl používat HubSpot?

Tvůrce webových stránek HubSpot je určen majitelům malých podniků, kteří bez ohledu na to chtějí přístup ke všem nástrojům HubSpot. Je rozhodně užitečné mít vše na jednom místě.

HubSpot má také potenciál tento seznam v průběhu času posouvat nahoru. Existuje důvod, o kterém jsme toho tolik napsali, je to zajímavé.

7. SiteGround – nováček arény pro budování webu

Nejlepší provozuschopnost a rychlost a bezplatné přidávání

siteground-logo

SiteGround je známý jako jejich hostování více než cokoli jiného. Nenechte si to myslet, že jsou ve všem ostatním špatní, protože tomu tak není.

Další působivou funkcí je solidní tvůrce webových stránek, zejména s jejich vydáním Nástroj WordPress Starter. Jak název napovídá, WordPress Starter je specifický pouze pro weby WordPress a používá Elementor Page Builder plus výběr bezplatných motivů a řadu doporučených pluginů.

Pokud je SEO vaším chlebem a máslem, může být SiteGround velmi dobrou kávou pro vaši perfektní snídani.

Dobrý

seoPozitivní stránky, které zahrnují program SiteGround, se více zaměřují na někoho, kdo se více zajímá o provozuschopnost a rychlost načítání než stavba svých webových stránek..

 • Konzistentní rychlost provozu a rychlost stránek
 • Zdarma e-mailový účet
 • Více než 1200 šablon
 • Skvělé funkce a funkčnost
 • Pouze 80 $ / rok

Platba za hosting na serveru SiteGround je ve srovnání s ostatními tvůrci webových stránek levná. V podstatě platíte za hostování a spolu s tím získáte solidního tvůrce webových stránek.

Špatný

Tvůrce webových stránek na SiteGround není tak intuitivní nebo snadno použitelný jako Squarespace a Wix.

To neznamená, že na webu SiteGround nemůžete vytvořit krásný web – ale nebude to tak snadné jako přetahování prvků a jejich přetahování na místo. Funkce a možnosti, které získáte u jiného tvůrce webových stránek, by ztěžovaly racionalizaci používání tohoto tvůrce webových stránek.

Kdo by měl používat SiteGround?

Nakonec, SiteGround je pro ty z nás, kterým nevadí použití složitějšího tvůrce webových stránek jako oběti za nejlepší provozuschopnost a rychlost webových stránek – to znamená, že pokud váš web není webem WordPress, v takovém případě zjistíte, že zážitek je hodně zábavnější, než si myslíte.

Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naši epickou recenzi SiteGround. 

8. WebSelf – nejlepší francouzský webový tvůrce

Nejjednodušší použití Tvůrce stránek

tučné mřížky logo

O WebSelfu možná neslyšelo mnoho Kanaďanů. Naši čtenáři z Quebeku mohou být jedinou výjimkou od té doby WebSelf je náš výběr nejlepšího francouzského tvůrce webových stránek

WebSelf existuje již od roku 2009 a je zdaleka nejlepším francouzským tvůrcem webových stránek a používá se po celé Francii a Quebecu. Pokud vás to zajímá, mají anglickou, španělskou a dokonce i portugalskou verzi.

Nejlepší věc na WebSelf je to to vám umožní používat téměř jakýkoli aspekt jejich tvůrce webových stránek v jejich bezplatné verzi. To znamená, že si to můžete vyzkoušet zcela zdarma tak dlouho, jak budete chtít. Mám tendenci se přiklánět k používání těchto typů služeb, protože tvůrci jasně chtějí, abyste si skutečně vyzkoušeli a používali software, než za něj zaplatíte..

Ukazuje na produkt spoustu důvěry.

Dobrý

Pozitivní stránky, které zahrnují WebSelf, jsou spíše pro ten typ člověka, který chce, aby byl web vytvořen jednodušším a rychlejším způsobem než Squarespace. Chválíme Squarespace za jeho jednoduchost, ale WebSelf ji porazil. 

Některé z pozitivních aspektů WebSelf jsou:

 • Fantastická bezplatná verze
 • Francouzská společnost pro dobrou francouzskou zákaznickou podporu
 • Návrhy webových stránek zdarma
 • Skvělé funkce a funkčnost
 • Placené plány nejsou příliš drahé

Většina tvůrců webových stránek účtuje šílené částky ve svých vyšších úrovních, ale WebSelf má jiný přístup. Jejich nejdražší plán je stále pod 20 EUR, což se v současné době blíží pod 30 $.

Dalším velkým profesionálem je, pokud mluvíte francouzsky, pak vám podpora zákazníků pomůže více než jiné společnosti, které vytvářejí webové stránky.

Špatný

přizpůsobitelné webové stránky-službyTvůrce webových stránek na WebSelf nebude vytvářet krásná umělecká díla jako Wix can. Jde přímo do kategorie Squarespace, kde můžete rychle vytvořit skvělý web, ale šablony a návrhy nejsou zcela na úrovni Squarespace.. 

Stále si můžete vytvořit skvělý web a Udělej to super snadno přetažením různých prvků. Funkce pro přizpůsobení prostě nejsou tak rozšířené.

Kdo by měl používat WebSelf?

WebSelf je pro ty z nás, kteří mluví francouzsky a chtějí pouze francouzskou pomoc. S tím není nic špatného. Druhým typem člověka, který by používal WebSelf, je ten, kdo nechce nadměrné přizpůsobení. Chtějí jen vybrat design, přesunout některé věci kolem a hodit své webové stránky na internet.

9. BOLDGRID

Stejně jako používání WordPress bez zmatení

tučné mřížky logo

Vím, že jsem panu vývojářům webových stránek řekl, aby na začátku celé věci zmlkli o WordPress – ale – WordPress je ve skutečnosti docela úžasný. Existuje důvod, proč WordPress ovládá 30% internetu, jak ho známe dnes.

Přestože je WordPress králem, není dokonalý. Existuje poměrně velká křivka učení a může být obtížné ji použít pro začátečníky.

Kdo otevře dveře a vstoupí? Uhodli jste to – BoldGrid. Co BoldGrid udělal, bylo vzít všechny nejlepší aspekty WordPress a usnadnit použití aniž byste se museli starat o hostování a nastavení všeho.

Dobrý

Všechny skvělé věci o BoldGrid jsou skvělé věci o WordPress. Můžete s tím dělat, co chcete.

Na vrcholu toho BoldGrid to zvládl ještě snadnější použití takže se nemusíte starat o všechny ty komplikované věci.

 • Pokud to sníte, můžete to postavit
 • Na výběr jsou tisíce témat
 • Cena
 • ZDARMA doména, e-mail a eCommerce
Špatný

vývojář webových stránekBoldGrid funguje – použil jsem to. S tím bylo řečeno, hosting, na kterém je služba postavena, není skvělý.

Existují spousta stížností na pomalé doby načítání po celém internetu. Když jsem program také používal, trochu jsem to zažil.

Stavitel není tak snadno použitelný jako Wix a Squarespace. Je to stejná zkušenost jako s používáním WordPress, aniž byste museli zkoumat témata a doplňky.

Kdybych byl někdo, kdo přemýšlel o použití BoldGrid, pravděpodobně bych udělal více výzkumu a skočil do WordPressu.

Kdo by měl používat BoldGrid?

Měli byste použít BoldGrid, pokud chcete poslouchat pana Web Developer a zároveň trochu podvádět.

BoldGrid je fantastický způsob, jak se dozvědět, jak WordPress pracuje obecně, aniž byste se museli obávat hostování a výzkumu různých témat a pluginů.

10. Weebly – snadné použití, ale méně možností

Nejlepší jméno a nejjednodušší použití

weebly-logo

Weebly! Řekni to se mnou – “Weebly! Weeeeebly! “

Určitě mají nejlepší jméno. Jen to říkám. Tento webový tvůrce je často zmiňován spolu s Squarespace a Wix. I když ne tak bohatý na funkce, Weebly je stále srovnatelný.

Dobrý

weebly-image-site-looksKromě toho, že je to nejzábavnější, Weebly nabízí řadu pozitiv. Weebly je stejně snadné jako Squarespace – ve skutečnosti by to mohlo být snazší. Na Weebly není mnoho rozptýlení, které by vás rychle zastavily v budování vašeho webu.

 • Snadné použití
 • Při registraci získáte bezplatnou e-mailovou adresu
 • Velká podpora
 • Pevné ceny

Weebly se daří, když rychlost je nanejvýš důležitá.

Špatný

Weebly soutěží přímo s Squarespace a Wix. Přesto – jste tady dole na obrazovce vašeho počítače a čtete o Weeblym a musíte se posunout nahoru způsoby, jak si přečíst o Squarespace a Wix znovu.

Weebly je tak jednoduchý, že mu chybí mnoho funkcí, které mají Squarespace a Wix. Také jsem nabízel Squarespace pro jeho jednoduchost, ale také jsem mluvil o tom, jak krásný a profesionální bude hotový produkt.

Hotový produkt Weebly není tak pěkný jako Squarespace a snadnost použití není o tolik větší, aby se mu to podařilo. Stále si můžete vytvořit skvělý web, který prostě není tak esteticky příjemný.

Kdo by měl používat Weebly?

Používejte Weebly, pokud nejste s počítači skvělí, ale přesto chcete web. Je to nejjednodušší použít tvůrce webových stránek a dokonce i technologicky nejgramotnější z nás by měli být schopni vytvořit leštěný hotový produkt.

Pro podrobnější informace se podívejte na podrobnou Weebly recenzi. 

11. JIMDO

Nejlepší aplikace pro tvorbu webových stránek na tabletu

logo jimdo nejnovější

Stejně jako ostatní stavitelé na tomto seznamu vám Jimdo umožňuje vytvořit web z vašeho prohlížeče. Ale tam, kde to opravdu svítí, je na mobil: chytré telefony a tablety.

Dobrý

jimdo-snadné použitíJimdo je dalším příkladem snadno použitelného softwaru pro vytváření stránek. Mobilní aplikace, která nabízí, je ideální, pokud plánujete stavbu webu z tabletu.

 • Snadnost použití
 • SEO
 • Mobilní aplikace
 • Velká podpora
 • E-mail zahrnut

Jimdo také nabízí největší kontrolu nad funkcemi SEO, pokud jde o tvůrce webových stránek.

Špatný

Jimdo není nejmodernějším řešením. Flexibilita šablon nechává hodně být požadovaný a může vaše webové stránky vypadat trochu datované.

Problémem je také nedostatek témat, protože mají pouze 17 možností.

Kdo by měl používat Jimdo?

Doporučil bych dát Jimdo zkuste vytvořit web na tabletu nebo telefonu. Pokud vám na vašem webu nevadí více datovaný pocit, pak je Jimdo jednoduchým řešením pro vytvoření vašeho webu.

12. DoodleKit

logo doodlekit

Doodlekit existuje již dlouhou dobu a může vám pomoci vytvořit základní web, který představí informace o vaší společnosti.

Dobrý

DoodlekitDoodlekit umožňuje plně přizpůsobit jejich témata barvami, obrázky záhlaví a styly pozadí.

 • Sada solidních funkcí
 • Snadno ovladatelný ovládací panel
 • Motivy jsou přizpůsobitelné a bohaté
 • Solidní znalostní báze
 • Zdarma plán

Začít s Doodlekitem nemá žádnou nevýhodu, protože je k dispozici bezplatný plán.

Špatný

Společnost neodpovídá na lístky rychlou rychlostí a většina webových stránek je zastaralá.

Rozhraní vedle ovládacího panelu je také trochu matoucí. Vypadá to, že Doodlekit je možnost, která se nějakým způsobem snížila.

Kdo by měl používat Doodlekit?

Nedoporučoval bych Doodlekit někomu, kdo vytváří web. Existuje způsob, jak může web vypadat, který byl postaven na Doodlekitu, ale jeho další možnosti ztěžují výběr Doodlekit.

Pokud jste na webu Doodlekit vytvořili webové stránky začátkem roku 2000 a cítíte se trochu nostalgicky, je tu vždy možnost.

13. Webové stránky

weby

Jen na základě jména, které můžete říci, Webs už nějakou dobu existuje. Web.com byl pravděpodobně vzat a oni prostě rozhodli hodit s na konec jména.

Dobrý
dovednosti pro webový design

Dostali jsme se k té části seznamu, kde je obtížnější najít pozitiva. S tím bylo řečeno, že existují výhody, pokud jde o Webs.com

 • Ceny jsou srovnatelné s ostatními tvůrci webových stránek
 • Název domény a e-mailové účty zahrnují
 • Intuitivní design
 • 500 témat na výběr

Funkce, které jsou zde, se relativně snadno používají.

Špatný

Zdá se, že Webs.com existuje pouze pro zákazníky, kteří se zaregistrovali před lety a obsluhují je, dokud zisky nezmizí.

Neexistují žádné pozoruhodné funkce a celá služba se cítí jako holé minimum pro tvůrce webových stránek … a během let neprovedli vážnou aktualizaci softwaru..

Kdo by měl používat weby?

Nedoporučoval bych Webs.com.

14. Yola

yola

Yola mě přivádí zpět do roku 2012, když YOLO byla věc. Žiješ jen … nevím. Něco s A.

Tento webový tvůrce se specializuje na opravdu skvělou dobu provozu a působivou rychlost.

Dobrý

Rychlost provozuPlán Yola Silver vám umožní mít až 25 webových stránek. Žádný jiný tvůrce webových stránek to neumožňuje.

 • Skvělé časy
 • Zdarma plán
 • Levný plán pro 25 webových stránek
 • Intuitivní editor

Editor je přehledný a má smysl.

Špatný

Bohužel vám Yola nedovolí blogovat. Stále má také reklamy v první řadě placených plánů a funkce na webu nejsou hojné.

Kdo by měl používat Yola?

Nedoporučoval bych Yola.

15. Web.com

logo web.com

Když byl web.com čerstvě zakoupeným názvem domény, vsadil jsem se, že tým slavil. Když vidíte takové jméno, lidé nyní připomínají bublinu dot com.

Dobrý

registrace názvu doményWeb.com má jednu z mála záruk dostupnosti, které jsem kdy viděl pro tvůrce webových stránek.

 • Má záruku dostupnosti
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Pevné základní šablony
Špatný

Kromě úžasného raného názvu domény není na webu Web hromada chvály. Všechny maminky v televizi mi říkaly, když nemám nic hezkého říct, že je lepší říct vůbec nic.

Kdo by měl používat web.com?

Nedoporučoval bych Web.com.

Takže jaký je hlavní webový tvůrce? – Málo věcí, které je třeba zvážit

Tady to máte lidi. 15 nejlepších tvůrců webových stránek na trhu.

Pokud chcete něco cenově dostupného, ​​efektivního a snadno použitelného, ​​bude těžké najít lepší možnosti než HubSpot, Wix a Squarespace. Pokud jste fotograf, vizuální umělec nebo se snažíte věci udržet v jednoduchosti, hledáte SquareSpace.

Pokud máte rádi výzvu a toužíte po neomezených možnostech redakčního systému WordPress, ale nechcete se učit HTML nebo CSS BoldGrid je droida, kterého hledáte. Podívejte se na ně sami a dejte mi vědět, co si myslíte.

Proč byste si měli zvolit webového tvůrce přes CMS

hierarchie kódováníJste připraveni vytvořit web, ale ocitnete se v zamrzlých světlometech nerozhodností o tom, zda použít přizpůsobitelný systém správy obsahu (CMS), jako je WordPress nebo tvůrce webových stránek, jako je HubSpot nebo Wix..

Vzhledem k tomu, že se právě nacházíte na stránce s recenzemi pro tvůrce webových stránek, hádejte, které navrhneme?

Vydrž – není to tak jednoduché …

Před pěti lety by pravděpodobně byla odpověď WordPress, i když je obtížnější se ji naučit, ale dnešní tvůrci webových stránek jsou daleko sofistikovanější a snadnější použití než dřívější verze.

Není tu správná ani špatná volba. Navrhl bych pro úplné začátečníky vyzkoušet stavitele webových stránek. S tím, co bylo řečeno – ani být začátečníkem neznamená, že nemůžete přijít na WordPress. Nyní existují jen další možnosti.

Zde je několik solidních důvodů, proč je zvážit.

# 1. Vizuální editor

Rozhraní pro tvorbu webových stránek je zážitek WYSIWYG (to, co vidíte, je to, co získáte). To znamená, že při přetahování prvků na obrazovce uvidíte reprezentaci svého webu.

Pro lidský mozek nás tato vizuální estetika způsobuje, že se cítíme šťastní a ovládáme naše prostředí. Se systémy pro správu obsahu získáte, co se nazývá editor formulářů. Nevypadá to jako váš web. Není to přirozeně intuitivní. Někdy se při používání lidé frustrují a házejí věci.

cms vizuální

# 2. Snadno se používají

Stejně jako WordPress a další podobné softwarové programy jsou připojeny křivky učení.

Někdy je velmi strmá. Faktem je, že tvůrci webových stránek nejsou tak obtížní používat. Pokud jste použili moderní software, měli byste být schopni použít tvůrce webových stránek.

# 3. Vestavěný hosting

Předpokládejme, že si doménu koupíte prostřednictvím webového tvůrce, nemusíte přijít na to, jak ji přidat do balíčku webhostingu a jak všechno pohrát společně. Funguje to.

Pokud se vám o technologii, která umožňuje vše a jen chcete vidět výsledky, nestaráte, použijte webový tvůrce. To vás učiní šťastnými. S WordPress (nebo podobnými CMS jako Joomla nebo Drupal) budete muset nasměrovat servery doménových jmen na váš hostingový balíček a porozumět rigmarole jako PHP, MySQL a FTP. Kdo to potřebuje?

Už ne ošklivý bratranec

Tvůrci webových stránek se považovali za poslední možnost pro ty, kteří nevěděli, jak psát kód, nebo neměli trpělivost, aby se naučili CMS. Už ne!

Špičkoví stavitelé, jako jsou HubSpot, Wix a Squarespace, stojí na špičce s čímkoli, co WordPress vytvoří a vypadá skvěle..

Více lidí si začíná uvědomovat, že mohou mít profesionálně vypadající web za zlomek času a za skromnou cenu tím, že jdou cestou stavitele.

Jsou tvůrci webových stránek bezpečné?

Vzhledem k převládajícímu prostředí hack-a-thon byste byli chytrým souborem cookie, který by vás zajímal, jak bezpečné jsou tito stavitelé, že vám navrhujeme vytvořit web s.

Když se v titulcích každý den objevují příběhy miliard kanadských společností, které mají své stránky a informace ohrožené, jakou šanci vás musí stavitel webových stránek udržet v bezpečí?

Pravda je, že jste pravděpodobně bezpečnější cestou stavitele než s CMS. Tady je důvod. Vezměme si jako příklad Wix.

wix soukromá registrace

Když vytvoříte web s Wixem, hostování a průběžná údržba jsou zahrnuty v měsíční ceně.

To znamená, že pravomoci, které jsou ve společnosti, mají vlastní zájem na udržení spokojenosti zákazníků. Pokud by weby vytvořené pomocí jejich softwaru měly tendenci se neustále hackovat, neměli by dlouho podnikání.

Vzhledem k tomu si můžete přestat dělat starosti téměř (zmíníme výjimku za minutu) o všech bezpečnostních opatřeních, když stavíte web s HubSpotem, Wixem nebo kterýmkoli jiným na našem seznamu.

Ujišťujeme vás, že společnost má velký, dobře vyškolený personál, který celý den nedělá nic jiného než test kvality a hledá zranitelnosti, které budou po nalezení opraveny.

Vlastnický zákon

Jednou z nevýhod předních platforem CMS je to, že jejich zdrojový kód je otevřený pro všechny – dobré lidi a špatné. Důvodem je udržet větší (a pravděpodobně talentovanější) skupinu lidí, kteří pracují na vylepšení produktu.

S tím není vlastně nic špatného. Filozofie open source je úžasná věc – ale to znamená, že nástroje, které vytvářejí neplechu prostřednictvím hackování, jsou k dispozici každému, kdo je může použít.

wodpress důvody pro hackování

HubSpot a další aplikace pro budování webu udržují svůj kód v tajnosti, což znamená, že případní počítačoví zločinci musí tvrději pracovat, aby pronikli na web zákazníka. Kromě toho, když jsou chyby zabezpečení nalezeny a opraveny, automaticky se aktualizuje kód vašeho webu, ať už si to pamatujete nebo ne.

Platformy CMS – například Drupal a Joomla – mají pověst buggy, ale alespoň část viny směřuje k majitelům stránek, kteří nenainstalují aktualizace, jakmile budou k dispozici.

Než opustíme tuto sekci, zmiňme se o jednom kousku zabezpečení webu, který leží ve vašich rukou. To by bylo heslo pro přihlášení na váš web. Stejně jako u jiných CMS může být hacknut automatizovaným bitem softwaru, který zkouší různá hesla v hyperspeedu.

Sečteno a podtrženo: měli byste si vytvořit silné heslo a často jej měnit. Používejte nejméně osm znaků, které obsahují velká a malá písmena, čísla a speciální znaky.

Jak je uvedeno výše, tým HubSpot se postará o zbytek zabezpečení online na vašem webu, ale povinnost hesla je na vás.

Nejlepší weboví stavitelé vs najmutí webového vývojáře

vektor elektronického obchoduJe webový obchod vaším obchodním partnerem? To je jeden způsob, jak se na to podívat. Pro ty, kteří touží po podnikatelském duchu, ale mají málo peněz, by mohl být web a dobrý nápad vše, co potřebujete k úspěchu malých podniků. Mluvíme o eCommerce.

Pokud jste si toho nevšimli, otevření kybernetického obchodu může být o něco levnější než jeho protějšek ze skutečného světa. V době, kdy dokončíte záznam o poškození za pronájem nebo koupi prostoru, přestavbu, licence, pojištění, najmutí zaměstnanců a skladování regálů, dojde k vážné změně.

Naopak náš oblíbený tvůrce webových stránek, HubSpot, nabízí sadu nástrojů elektronického obchodu včetně integrace s Spotify. Pokud se nás zeptáte, jedná se o docela levný lístek do obchodního světa.

Doplňky a aktualizace

S tvorbou webových stránek pro kutily nemusíte trávit mnoho času, než si všimnete nabídek na přidání služeb, jako je vytváření formulářů, personalizovaný e-mail a podpora webu. Za příplatek, samozřejmě.

Měli byste stisknout spoušť? Na to odpovíme solidním „možná“. Závisí to na účelu vašeho webu.

webové doplňky

Máte v úmyslu provozovat pouze koníček nebo to bude nakonec sloužit jako váš příjem na plný úvazek? Je zřejmé, že to dělá rozdíl.

Abychom to mohli brát vážně, potřebujete profesionálně vypadající e-mailovou adresu, nejlépe jednu, která je svázána s vaší doménou. I když je @gmail v pořádku, měli byste tuto aktualizaci opravdu zvážit, i když to stojí dalších pět babek měsíčně.

Pokud jde o vytváření formulářů, opravdu je potřebujete? Umožňuje vám shromažďovat informace organizovanějším způsobem, než jen zveřejňovat e-maily, na které lidé reagují.

Všimnete si zde vzoru? Snažíme se říci, že možná budete potřebovat doplňky a možná ne. Ujišťujeme vás, že stavitelé, kteří doporučujeme, neponúkají tyto upgrady jako podvodný doplněk k jejich spodnímu řádku, i když každý je rozhodně ziskovým střediskem v jejich celkovém obchodním modelu..

FAQ

Je Wix lepší než WordPress?

Krátká odpověď zní ne. Delší odpověď je, že to může být. Pokud hledáte vysoce přizpůsobitelný web bez pevné křivky učení, pak je pro vás Wix lepší než WordPress.

WordPress je hluboký ponor do budovy webových stránek, zatímco Wix je něco jako brodit se na mělkém konci a flirtovat s myšlenkou plavání do hlubokého konce.

Je web Wix opravdu zdarma?

Wix má bezplatnou verzi, ale vaše doménové jméno bude mít tento formát: username.wixsite.com/siteaddress. Chcete-li použít vlastní doménu a odemknout mnoho funkcí, budete muset vybrat placený plán.

Jak získám bezplatné doménové jméno od Wix?

Po výběru placeného plánu je k dispozici bezplatné doménové jméno. Stále musíte platit za plán Wix, ale házejí doménové jméno zdarma – na rok.

Kolik je doména Wix po volném roce?

Název domény vás bude stát rok 14,95 $ poté, co váš volný rok vyprší. Tato cena je relativně konkurenceschopná s ostatními hostitelskými platformami.

Jak bezpečné je Squarespace a Wix?

Obě hostingové služby zahrnují zdarma SSL certifikáty, když jsou připojeny k jejich webům. Všichni vaši návštěvníci si mohou být jisti, že každá stránka má na vašem webu zabezpečené připojení.

Je Squarespace ve vlastnictví Square?

Zní podobně, ale obě společnosti nejsou propojeny.

Mohu použít svou vlastní doménu s Squarespace a Wix?

Ano, pokud jste si zakoupili doménu od třetí strany, můžete svůj web propojit mapováním domén. Obě služby obsahují užitečné články o znalostní bázi o tom, jak toho dosáhnout, a jejich zákaznická podpora vám pomůže, pokud budete zmateni.

Jaký je nejlepší tvůrce webových stránek pro začátečníky?

Squarespace je skvělá volba, pokud máte pocit, že jste začátečník a máte trochu úzkosti, pokud jde o vytváření webových stránek. Wix je také fantastická volba a měla by být použita, pokud se cítíte trochu sebevědomě ve své schopnosti naučit se software.

Pokud hledáte nejjednodušší přístup k vytváření webových stránek, použijte program Squarespace.

Což je nejjednodušší tvůrce webových stránek?

Squarespace je určitě nejjednodušší tvůrce webových stránek, který dokáže vytvořit krásný web. Existují alternativy, které jsou kombinací snadnosti a přizpůsobitelnosti, ale pokud jde o snadné použití, vyhrává Squarespace.

Je Squarespace lepší než WordPress?

Krátká odpověď zní ne. Dlouhou odpovědí je, že to může být. Viz výše uvedené otázky pro informaci.

Použití čtverce je mnohem jednodušší než WordPress a má asi jednu dvacetinu křivky učení. Jako začátečník může být WordPress skličující.

Je Squarespace lepší než Wix?

Obě možnosti poskytují výhody. Squarespace je pro lidi, kteří chtějí vytvořit fantastický web uvnitř fantastické šablony, zatímco Wix je pro lidi, kteří hledají více přizpůsobitelnosti.

Jak dlouho potrvá, než se webové stránky Wix objeví?

Může trvat až 48 hodin, než se váš web s vaší vlastní doménou objeví.

Kolik stojí publikování webové stránky Wix?

Webové stránky na Wix lze zdarma publikovat v tomto formátu pojmenování: username.wixsite.com/siteaddress. Chcete-li použít vlastní doménu a odemknout mnoho funkcí, budete muset vybrat placený plán. V průměru jsou placené plány 14 USD měsíčně, ale mohou být až 5 USD měsíčně a až 25 USD měsíčně.

Můžete svůj web Wix upravit poté, co jej publikujete?

Ano, po publikování můžete svůj web Wix upravit a po dokončení se změny projeví.

Jak se liší WordPress od Wix?

Největší rozdíl mezi Wix a WordPress je v tom, že Wix je drag-and-drop software pro tvorbu webových stránek, který zpracovává všechny aspekty backendu vašeho webu a WordPress je samostatný software, který instalujete na vybranou hostitelskou platformu. Wix je mnohem jednodušší, zatímco WordPress má křivku učení.

Který webový tvůrce je pro blogování nejlepší?

Nejlepší tvůrce webových stránek pro blogování mimo WordPress by byl Wix, protože je snadné používat možnosti SEO a funkce blogů.

Který webový tvůrce má nejlepší SEO?

WordPress má nejlepší možnosti SEO, ale pokud se tvůrci webových stránek dívají na Wix nebo Squarespace. Oba mají v roce 2020 podobnou funkci SEO.

Při vytváření webových stránek byste také měli mít na paměti pokyny pro dostupnost kanadských webových stránek. Pokud tak učiníte, vaše stránky budou čitelné pro každého a zvýšíte provoz na webu.

Kolik stojí pronájem někoho na vytvoření webové stránky?

Záleží na tom, co se snažíte udělat, ale může to stát kdekoli od 1 500 USD za holé minimum webu od začátečníka po tisíce dalších za upgradovanou funkčnost.

Pokud vám tento článek připadá cenný, možná se vám bude také líbit naše zpráva o nejlepších službách webhostingu pro Kanaďany. Až budete s HubSpotem pohodlně vytvářet webové stránky, můžete si vybrat vlastního webového hostitele a postoupit na vlastní webovou práci..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map