Shopify vs. WooCommerce (aktualizacja 2020)

Shopify i WooCommerce to potężne platformy eCommerce, które pozwalają przetwarzać transakcje z witryny za pomocą ich systemu.


Mimo, że służą temu samemu celowi, obie platformy bardzo różnią się między sobą sposobem, w jaki pomagają użytkownikom w tworzeniu własnego sklepu internetowego.

Są trochę jak żółwie i żółwie.

Większość ludzi patrzy na żółwia i żółwia obok siebie i po prostu zakłada, że ​​są tym samym zwierzęciem. Chociaż mają wiele podobieństw, nie są tym samym zwierzęciem.

rozwiązania e-commerceTak, są to gady – ale oprócz tego, że są podobne pod względem estetycznym, żółwie i żółwie mają ogromne różnice. Jedną różnicą jest to, że żółwie żyją w wodzie, a żółwie żyją na lądzie.

Shopify i WooCommerce przypominają żółwie i żółwie – są to rozwiązania eCommerce i mają wiele podobieństw. Shopify to kompleksowe rozwiązanie eCommerce, a WooCommerce to kompleksowa wtyczka eCommerce do WordPress.

Ok przepraszam za moją szorstką analogię. Spójrzmy na ich różnice techniczne.

TLDR;

Większość osób powinna korzystać z Shopify. Zapewnia najlepsza wartość dla kosztu i robi wszystko wyjątkowo łatwe dla początkujących. Shopify został stworzony dla początkującego właściciela sklepu eCommerce. Biorąc to pod uwagę, jest również niesamowity dla dużych sklepów i przedsiębiorstw. Skalowanie nie stanowi problemu w Shopify. Przeczytaj naszą pełną recenzję Shopify tutaj.

Dla wszystkich, którzy kochają WordPress, WooCommerce jest świetną opcją. Jeśli pieniądze, umiejętności i czas nie stanowią problemu i chcesz mieć pełną kontrolę nad każdym aspektem swojego sklepu, WooCommerce może być dla Ciebie świetną opcją.

Jeśli nigdy nie miałeś doświadczenia ze stronami internetowymi, skorzystaj z Shopify.

Zawodnicy

Shopify to nasze najbardziej polecane rozwiązanie eCommerce. Powodem tego jest to, że oferuje prawie wszystko, co początkujący przedsiębiorca może chcieć sprzedawać produkty online. Funkcje w połączeniu z łatwością obsługi cementują Shopify jako najlepsza opcja dla platformy eCommerce typu „wszystko w jednym”.

shopify vs woocommerceInną kategorią, która konkuruje z wszechstronnymi platformami eCommerce, są opcje wymagające specjalistycznej wiedzy, kodowania i dużej krzywej uczenia się. WooCommerce zajmuje to miejsce, ponieważ jest używane w WordPress.

Istnieją dwie kategorie rozwiązań eCommerce:

 1. Łatwe w użyciu opcje – sprawiają, że robienie wszystkiego, co ma związek z eCommerce, jest dziecinnie proste.
 2. Potrzebuję programisty lub programisty.

Shopify należy do opcji „łatwej w użyciu” i jest najlepszą platformą eCommerce w tej kategorii. WooCommerce należy do kategorii „potrzebny programista internetowy” i jest uważany za najlepszą opcję w tej kategorii.

WooCommerce jest niesamowity i technicznie nie musisz być programistą, aby z niego korzystać. Jeśli jednak nie masz szczegółowej wiedzy o działaniu WordPress i nie wiesz, jak kodować, spodziewaj się, że krzywa uczenia się na WooCommerce będzie stroma.

Shopify przedstawia małą krzywą uczenia się, ale jest niezwykle łatwa w użyciu, gdy już się zorientujesz. Chodzi o to, że w pewnym momencie dostosowywania może być konieczne kodowanie lub użycie programisty w Shopify. Różnica polega na całej wbudowanej funkcjonalności eCommerce, którą Shopify oferuje od razu.

Kup prezentację gif

WooCommerce oferuje wiele podobnych funkcji, ale nie jest tak potężny jak Shopify. Biorąc to pod uwagę, na WordPress jest więcej aplikacji do wyboru, aby zwiększyć swoje wrażenia niż to, co ma Shopify.

Jeśli chodzi o SEO, WooCommerce również dość skutecznie pokonuje Shopify. Jeśli Twoim celem marketingowym jest SEO do końca, to jedyną opcją dla Ciebie jest korzystanie z WordPress z WooCommerce.

Podobieństwa

Zarówno Shopify, jak i WooCommerce pozwalają sprzedawać wszystko, co masz ochotę sprzedawać online. Poza tym są zupełnie inni. Istnieje kilka podobieństw, na których należy się skupić.

Podobne aspekty WooCommerce i Shopify

 • Sprzedawanie – Trudno jest odbiegać od sposobu, w jaki platforma eCommerce pozwala sprzedawać produkty. Jednak niektóre rozwiązania eCommerce utrudniają korzystanie z opcji. Shopify i WooCommerce nie.

statystyki e-commerce globalne trendy

Obie opcje umożliwiają sprzedaż produktów fizycznych, produktów cyfrowych, produktów hybrydowych i dowolnego rodzaju usług.

 • Przyjazny dla urządzeń mobilnych – Prawdopodobnie siedmiu na dziesięciu klientów będzie oglądać Twój sklep e-commerce za pomocą urządzenia mobilnego. Niestety wiele platform jest zbudowanych do użytku na komputerach stacjonarnych.

Oto dwie zabawne statystyki witryny eCommerce:

 1. Wystarczy sam kiepski projekt mobilny 57% użytkowników Internetu nie polecać swojej firmy swoim rówieśnikom.
 2. Prawie 80% konsumentów przestanie wchodzić w interakcje z Twoją witryną, jeśli witryna mobilna wyświetla się niewygodnie.

Zarówno Shopify, jak i WooCommerce nadają priorytet optymalizacji mobilnej i udostępniają mobilne wersje stron internetowych podczas budowania wersji komputerowej.

 • Nieograniczona liczba produktów – Istnieje kilka usług eCommerce, które obciążają Cię opłatą w zależności od liczby posiadanych produktów. Jedną z popularnych opcji jest BigCartel. Shopify i WooCommerce nie biorą udziału w tej praktyce i pozwalają mieć tyle produktów, ile chcesz.
 • Kupony i rabaty – Zamiast traktować kody rabatowe jako funkcje ultra-premium, takie jak inne opcje eCommerce (dziwny wybór), obie usługi tutaj oferują opcję oferowania rabatów klientom.

Około 93% klientów korzysta z kuponu lub kodu rabatowego przez cały rok. Oferowanie rabatów klientom to świetny sposób na zwiększenie sprzedaży, szczególnie u poprzednich nabywców.

 • Raporty – Zarówno Shopify, jak i WooCommerce oferują niesamowite raporty, które pomagają wskazać trendy w Twoich wzorach sprzedaży. Wyświetlanie cennych informacji, takich jak wskaźnik powtarzanych klientów, łączna liczba wizyt w sklepie internetowym i średnia wartość zamówienia, może pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji.

Shopify Dashboard

 • Regulowana wysyłka i podatki – Możliwość dostosowania wysyłki i podatków pomaga Twoim klientom. Oferowanie zryczałtowanego podatku i stawki wysyłki nie ma sensu dla całej bazy klientów.

Jak korzystać z Shopify i WooCommerce

W rzeczywistości wdrożenie strony internetowej na obu platformach działa stosunkowo podobnie. Obie opcje używają motywów i przez większość czasu różne motywy będą działać w Shopify i WordPress.

kodowanie stron internetowychSposób działania funkcjonalności budynku jest następujący bezpośrednio skoncentrowane na konfiguracji wybranego motywu. Niektóre motywy umożliwiają funkcjonalność przeciągania i upuszczania, podczas gdy inne wymagają użycia oprogramowania do tworzenia zaplecza. Niektóre są jeszcze prostsze i wymagają dużo kodowania.

Niektórzy twórcy motywów tworzą wersje WordPress i Shopify. Jednym z takich przykładów jest Out of the Sandbox.

Obie opcje oferują również możliwość korzystania z aplikacji innych firm do tworzenia różnych aspektów sklepu. WordPress oferuje większą liczbę aplikacji i wtyczek, ale także liczbę Shopify w tysiącach.

Korzyści z Shopify

Chociaż nie możesz dostosować każdego aspektu swojej witryny, możesz być bardzo blisko. Hosting odbędzie się na Shopify, ale szczerze mówiąc, to dobra rzecz. Mają ogromną sieć serwerów i czasy przestojów i czasy ładowania po stronie hostingu konsekwentnie zapewniają niesamowite wzorce.

Główną zaletą Shopify jest to, że wszystko, czego potrzebujesz do eCommerce, jest tuż przed tobą. Krzywa uczenia się na platformie nie jest zbyt duża. W rzadkich przypadkach, gdy nie można czegoś osiągnąć, istnieje wiele aplikacji do wyboru. Jeszcze nigdy tak łatwo nie było mieć sklepu e-commerce.

Dostosowanie sklepu jest również bardzo możliwe. Istnieje wiele motywów do wyboru w Shopify, ale możesz także wybrać jeden niekończąca się dostawa motywów stron trzecich także.

Shopify ma również ogromna sieć ekspertów które mogą Ci pomóc w każdym aspekcie Twojej witryny. Pracownicy prowadzący obsługę klienta mają wiedzę i mają ogromną społeczność na forach. Kolejną korzyścią jest baza wiedzy, która zawiera szczegółowe samouczki i odpowiedzi na często zadawane pytania.

Korzyści z WooCommerce

Główną zaletą WooCommerce jest to mozesz robić wszystko na co masz ochotę. Ma to jednak pewne wady, głównie w kategorii trudności, ale wciąż jest ogromną zaletą.

SEO to duża zaleta korzystania z WooCommerce i WordPress, więcej informacji na ten temat znajdziesz w następnej sekcji.

WooCommerce jest technicznie wtyczką. Został zbudowany, aby być bardzo lekki i po prostu zrobić absolutne minimum. Możesz dodawać funkcje na bieżąco – za pośrednictwem WooCommerce lub innych wtyczek innych firm.

Otrzymasz możliwość dostosowania każdego aspektu swojej witryny. Na WordPress jest krzywa uczenia się, ponieważ wszystko może być względnie obce dla nowego użytkownika. Jedną z korzyści jest to, że nauczysz się dużo o hostingu, kodowaniu i projektowaniu.

WooCommerce posiada również sieć wsparcia opartą na biletach, która może odpowiedzieć na wszelkie pytania. Prawdziwe wsparcie będzie w ogromnej społeczności, którą WordPress i WooCommerce kultywowali przez lata.

SEO i blogowanie

Nic nie przebije możliwości SEO WordPress. WooCommerce wie o tym i korzysta z tego, dzięki czemu integracja bloga z Twoimi produktami jest tak łatwa, jak to możliwe.

blogowanie e-commerceShopify nie jest garbaty, jeśli chodzi o SEO, ale tak naprawdę nie może dotknąć możliwości SEO, jakie zapewnia WordPress. Shopify oferuje ładne narzędzia, ale WordPress został stworzony do blogowania i SEO.

Narzędzia w WordPress są dostępne w pewnej formie na Shopify, ale możliwości SEO nie przenikają przez Shopify, podobnie jak w WordPress.

Ograniczenia, które przedstawia Shopify, nie występują w WordPress.

Kupuj SEO przeciw:

 • Ciągi w adresach URL – Dodane słowa w adresach URL utrudniają tworzenie prostych silosów i łatwych w nawigacji map witryn. Wyszukiwarki lubią mniej złożoności, jeśli chodzi o ciągi adresów URL.
 • Nie tak wiele możliwości treści – W WordPress możesz bardzo łatwo tworzyć strony na dowolny temat. Shopify ma na to bariery, ale korzystanie z motywu wysokiej klasy znacznie to ułatwia.
 • Zablokowane funkcje SEO – Istnieje kilka działań, których nie można wykonać, które zwiększyłyby opłacalność SEO w Shopify. Największym przestępstwem jest niemożność edycji mapy witryny. Struktura organizacyjna ma kluczowe znaczenie dla SEO, a możliwość edytowania mapy witryny może być różnicą między tym, jak Google lubi twoją stronę, albo nie. Shopify nie zezwala również na edycję pliku robots.txt, co spowoduje, że nie będziesz mógł powiedzieć Googleowi, aby nie odwiedzał określonej strony.

To my próbujemy uzyskać dostęp do plików Robots.txt w Shopify

W WordPress nie ma takich ograniczeń. Edytuj wszystko według własnego uznania. Podczas głębokiego zanurzenia się w SEO konieczne jest, aby nie być ściętym. Testowanie i więcej testów jest kluczem do dobrego SEO, a jeśli niektóre opcje nie są dostępne, może to z pewnością zaszkodzić twojej zdolności do testowania niektórych aspektów SEO.

cennik

Ceny Shopify i WooCommerce działają raczej odmiennie. WooCommerce jest całkowicie otwartym oprogramowaniem, a samo oprogramowanie jest bezpłatne. Shopify ma system warstwowych planów z miesięcznymi cyklicznymi kosztami.

WordPress jest bezpłatny. WooCommerce jest bezpłatny. Więc co kosztuje pieniądze? Po pierwsze, musisz zapłacić za hosting jeśli pójdziesz tą trasą. Hosting musi być w stanie skalować się z Twoim sklepem, więc jeśli chcesz mieć wielu klientów, hosting może być drogi. Na początku hosting będzie stosunkowo tani, ponieważ możesz korzystać z różnych usług hostingowych, które kosztują mniej niż 10 USD. Zobacz naszą listę najlepszych tanich gospodarzy dla Kanadyjczyków.

Korzystając z WooCommerce, prawie nie ma szans, że nie będziesz musiał płacić za wtyczkę lub aplikację. Wiele z nich jest bezpłatnych, ale te naprawdę przydatne kosztują co miesiąc.

Inne koszty, które należy uwzględnić, to wszystkie koszty związane z zatrudnieniem programisty. Witryna WooCommerce może być bezpłatna na najbardziej podstawowym poziomie. Kiedy trzeba przejść na wyższy poziom, koszty się gromadzą, a Ty możesz wydawać tysiące.

Koszty Shopify są nieco bardziej przejrzyste z góry.

Każda warstwa cenowa obejmuje nieograniczoną liczbę produktów, wsparcie 24/7, możliwość sprzedaży w innych kanałach sprzedaży, ręczne tworzenie zamówień, kody rabatowe, certyfikat SSL, odzyskiwanie porzuconych koszyków, płatności Shopify z analizą oszustw, aplikację POS, sprzęt fizyczny i solidny wybór aplikacji.

Inne koszty związane z Shopify to płatne aplikacje, płatne motywy i zakup domeny. Istnieje wiele aplikacji, które są warte kosztów, a także użyteczne i piękne motywy premium, które naprawdę mogą podnieść twój sklep.

Wspaniałą rzeczą w Shopify jest posiadanie w pełni funkcjonalnego sklepu z jednymi z najlepszych funkcji dostępnych na rynku kosztuje tylko 29 USD miesięcznie. W miarę powiększania sklepu możesz zwiększać wydatki. Shopify zawiera również niestandardowy poziom korporacyjny, który pozwala na większą personalizację dla dużych sklepów.

Końcowe przemyślenia

Korzystanie z WooCommerce na WordPress może być niezwykle wydajne, nikt nie może powiedzieć inaczej. Jeśli masz wiedzę na temat kodowania lub pieniądze na opłacenie programisty, WooCommerce jest świetną opcją, jeśli korzystasz z WordPress. Pamiętaj tylko, że pojawi się więcej problemów z używaniem WooCommerce i WordPress niż Shopify.

Ostatecznie chodzi o to, jak chcesz rozwiązać swój problem. Foresight jest kluczem do właściwej odpowiedzi. Czy widzisz siebie, jak wdrażasz ogromne, całoroczne kampanie marketingowe? Jeśli to zrobisz, być może będziesz musiał poświęcić trochę więcej czasu i zasobów, budując swój sklep, aby zyskać nieograniczony potencjał SEO w przyszłości. Czy jednak myślisz o jak najszybszym wydaniu produktów, aby ograniczyć koszty alternatywne? W takim razie warto rozważyć skorzystanie z Shopify.

Cokolwiek by nie było, oba rozwiązania są prawdziwymi potęgami. Po prostu wybierz odpowiedni dla siebie, a wkrótce rozbijesz bank, przychodząc wszystkie wyprzedaże.

FAQ

P: Czy Shopify jest lepszy niż WooCommerce?

ZA: Shopify jest lepszy niż WooCommerce dla początkujących lub dla osób, które cenią łatwość użytkowania. Możliwość dostosowania dostępna podczas korzystania z WooCommerce na WordPress jest znacznie wyższa niż Shopify. Mówienie Shopify jest lepsze niż WooCommerce dla rozpoczęcia działalności eCommerce jest błędem, ponieważ obie są świetnymi opcjami.

P: Czy Shopify jest najlepszą platformą eCommerce?

ZA: Najbardziej polecamy Shopify jako platformę eCommerce. Większość osób rozpoczynających działalność w eCommerce powinna korzystać z Shopify. Jeśli masz inne doświadczenia na stronie lub masz dostęp do programistów i kapitału, WooCommerce jest świetną opcją.

P: Jaka jest różnica między Shopify a WordPress?

ZA: Shopify to platforma eCommerce, w której WordPress to aplikacja do tworzenia stron internetowych. Shopify zapewnia wszechstronną obsługę eCommerce. Jeśli chcesz przejść do eCommerce na WordPress, będziesz musiał skorzystać z usługi takiej jak WooCommerce, aby ją wdrożyć.

P: Czy możesz osadzić Shopify w WordPress??

ZA: Tak, ale jeśli zdecydujesz, że chcesz korzystać z Shopify, nie zalecamy korzystania z WordPress. Największy wpływ, jaki Shopify może mieć na firmę, to używanie jej jako platformy eCommerce zamiast używania wtyczki w Shopify.

P: Czy Shopify używa WordPress?

ZA: Shopify nie korzysta z WordPress. Jest to samodzielna platforma, która umożliwia handlowcom sprzedaż swoich produktów. Możesz hostować swoją stronę internetową za pomocą Shopify lub korzystać z oddzielnej usługi hostingowej. Więcej o WordPress tutaj.

P: Czy Shopify jest łatwiejszy niż WordPress?

ZA: Jednym słowem tak. W wielu słowach tak jest. Shopify powstał, aby ułatwić posiadanie sklepu eCommerce. WordPress został stworzony, aby umożliwić wszystkim zbudowanie strony internetowej. Podczas gdy WordPress nie jest bardzo trudny, istnieje duża krzywa uczenia się i więcej miejsca na bałagan.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map