Shopify vs. WooCommerce (aktualizácia do roku 2020)

Shopify a WooCommerce sú výkonné platformy elektronického obchodu, ktoré vám umožňujú spracovať transakcie z vašich webových stránok pomocou ich systému.


Napriek tomu, že slúžia rovnakému účelu, obe platformy sa dosť odlišujú v tom, ako pomáhajú používateľom vytvárať vlastný internetový obchod.

Sú to ako korytnačky a korytnačky.

Väčšina ľudí sa bude pozerať na korytnačku a korytnačku vedľa seba a bude predpokladať, že sú to rovnaké zviera. Aj keď majú veľa podobností, nie sú to rovnaké zviera.

riešenia elektronického obchoduÁno, sú to obaja plazy – ale okrem toho, že sú esteticky podobné, korytnačky a korytnačky majú obrovské rozdiely. Jeden rozdiel spočíva v tom, že korytnačky žijú vo vode a korytnačky žijú na súši.

Shopify a WooCommerce sú ako korytnačky a korytnačky – sú to riešenia elektronického obchodu a majú veľa podobností. Shopify je všetko-v-jednom eCommerce riešení a WooCommerce je komplexný eCommerce plugin na WordPress.

Ok ospravedlňujem sa za moju drsnú analógiu. Pozrime sa na ich technické rozdiely.

TLDR;

Väčšina ľudí by mala používať službu Shopify. Poskytuje najlepšia hodnota za cenu a robí všetko mimoriadne ľahké pre začiatočníkov. Služba Shopify bola vytvorená pre začínajúceho majiteľa obchodu s elektronickým obchodom. S tým, čo bolo povedané, je to tiež úžasné pre masívne obchody a podniky. Prispôsobenie nie je v službe Shopify problémom. Prečítajte si celú našu recenziu služby Shopify tu.

Pre každého, kto miluje WordPress, je WooCommerce skvelou voľbou. Ak peniaze, zručnosti a čas nie sú problémom a chcete úplnú kontrolu nad všetkými aspektmi vášho obchodu, WooCommerce môže byť pre vás skvelou voľbou..

Ak ste s webovými stránkami nikdy nemali skúsenosti, použite Shopify.

Súťažiaci

Shopify je naše najviac odporúčané riešenie elektronického obchodu. Dôvodom je to, že ponúka takmer všetko, čo by mohol ašpirujúci podnikateľ chcieť predávať výrobky online. Funkcie kombinované s ľahko použiteľnými cementmi Shopify ako najlepšia voľba pre platformu elektronického obchodu typu všetko v jednom.

nakupovať vs woocommerceĎalšou kategóriou, ktorá konkuruje platformám elektronického obchodu typu všetko v jednom, sú možnosti, ktoré si vyžadujú odborné znalosti, kódovanie a majú strmé krivky učenia. WooCommerce zaberá tento priestor tak, ako sa používa na WordPress.

Existujú dve kategórie riešení elektronického obchodu:

 1. Ľahko použiteľné možnosti – robia všetko, čo súvisí s elektronickým obchodom, hračkou.
 2. Potrebujem webový vývojár alebo webový vývojár.

Služba Shopify spadá pod možnosť „ľahko použiteľné“ a je najlepšou platformou elektronického obchodu v tejto kategórii. WooCommerce patrí do kategórie „webový vývojár potrebný“ a v tejto kategórii sa považuje za najlepšiu voľbu.

WooCommerce je úžasné a vy ho nemusíte technicky vyvíjať, aby ste ho mohli používať. Ak však nemáte dôverné znalosti o tom, ako funguje WordPress a neviete, ako kódovať, Očakávajte, že krivka učenia na WooCommerce bude strmá.

Služba Shopify predstavuje malú krivku učenia, ale akonáhle ju dosiahnete, je veľmi jednoduché ju používať. Ide o to, že v určitom okamihu prispôsobenia bude možno potrebné kódovať alebo použiť vývojára v službe Shopify. Rozdiel spočíva v integrovanej funkcii elektronického obchodu, ktorú služba Shopify ponúka okamžite.

Shopify demo gif

WooCommerce ponúka veľa podobných funkcií, ale nie je také výkonné ako Shopify. Ako už bolo povedané, na WordPress existuje viac aplikácií, z ktorých si môžete rozšíriť svoje skúsenosti, ako to, čo má Shopify.

Pokiaľ ide o SEO, WooCommerce tiež porazí Shopify celkom užitočne. Ak je vaším marketingovým cieľom SEO do extrému, potom iba možnosť, ktorú pre vás používa WordPress s WooCommerce.

podobnosti

Služba Shopify a WooCommerce vám umožňujú predávať všetko, čo máte na predaj online. Okrem toho sú celkom odlišné. Existuje niekoľko podobností, na ktoré sa treba zamerať.

Podobné aspekty WooCommerce a Shopify

 • predajné – Je ťažké odchýliť sa od spôsobu, akým vám platforma elektronického obchodu umožňuje predávať produkty. Niektoré riešenia elektronického obchodu však bránia vašim možnostiam. Služba Shopify a WooCommerce nie.

Globálne trendy v elektronickom obchode

Obe možnosti vám umožňujú predávať fyzické produkty, digitálne produkty, hybridné produkty a všetky typy služieb.

 • Prispôsobené pre mobilné zariadenia – Je pravdepodobné, že sedem z desiatich klientov navštívi váš elektronický obchod pomocou mobilného zariadenia. Bohužiaľ, veľa platforiem je postavených na použitie na stolových počítačoch.

Tu sú dve zábavné štatistické údaje o eCommerce pre vás:

 1. Zlý mobilný dizajn sám o sebe stačí 57% používateľov internetu neodporúčať vaše podnikanie svojim rovesníkom.
 2. takmer 80% spotrebiteľov prestane komunikovať s vašimi webovými stránkami, ak sa mobilná webová stránka zobrazuje nepohodlne.

Shopify aj WooCommerce uprednostňujú mobilnú optimalizáciu a poskytujú mobilné verzie webových stránok už pri vytváraní desktopovej verzie.

 • Neobmedzený počet produktov – Existuje niekoľko služieb elektronického obchodu, ktoré vám účtujú poplatok na základe toho, koľko produktov máte. Jednou z obľúbených možností je BigCartel. Shopify a WooCommerce sa nezúčastňujú na tomto postupe a umožňujú vám mať toľko produktov, koľko chcete.
 • Kupóny a zľavy – Namiesto zaobchádzania so zľavovými kódmi ako s mimoriadne prémiovými funkciami, ako sú iné možnosti elektronického obchodu (divná voľba), obidve služby tu ponúkajú možnosť ponúkať zákazníkom zľavy..

Približne 93% nakupujúcich používa kupón alebo zľavový kód po celý rok. Poskytovanie zliav zákazníkom je skvelý spôsob, ako zvýšiť predaj, najmä u predchádzajúcich kupujúcich.

 • správy – Služba Shopify aj WooCommerce ponúkajú úžasné správy, ktoré pomáhajú poukázať na trendy vo vašich predajných modeloch. Zobrazovanie cenných informácií, ako napríklad opakovaná miera zákazníkov, celkový počet návštev v internetovom obchode a priemerná hodnota objednávky, vám môžu pomôcť robiť informovanejšie rozhodnutia.

nakupovať dashboard

 • Nastaviteľná doprava a dane – Možnosť prispôsobenia dopravy a daní pomáha vašim zákazníkom. Poskytovanie paušálnej dane a sadzby za dodanie tovaru nemá zmysel pre celú zákaznícku základňu.

Ako používať Shopify a WooCommerce

Realizácia webovej stránky na oboch platformách funguje pomerne podobne. Obe možnosti používajú témy a veľa času budú rôzne témy fungovať na systémoch Shopify a WordPress.

kódovanie webových stránokSpôsob fungovania funkčnosti budovy je priamo zamerané na to, ako je nastavená téma zvolená na použitie. Niektoré témy umožňujú funkčnosť presúvania myšou, zatiaľ čo iné vyžadujú použitie softvéru na vytváranie budov. Niektoré sú dokonca barerové a vyžadujú veľa kódovania.

Niektorí tvorcovia tém vytvoria verziu svojich tém WordPress a Shopify. Jedným takýmto príkladom je Mimo Sandbox.

Obe možnosti tiež poskytujú možnosť používať aplikácie tretích strán na vytváranie rôznych aspektov obchodu. WordPress ponúka väčší počet aplikácií a doplnkov, ale počet Shopify je v tisícoch.

Výhody Shopify

Aj keď si nemôžete prispôsobiť všetky aspekty svojho webu, môžete sa dostať dosť blízko. Hosting sa uskutoční na serveri Shopify, ale úprimne, je to dobrá vec. Majú obrovskú sieť serverov a internetu prevádzka a doba načítania na konci hosťovania neustále poskytujú úžasné kritériá.

Hlavnou výhodou systému Shopify je, že všetko, čo by ste pre elektronický obchod potrebovali, je priamo pred vami. Krivka učenia nie je na platforme príliš veľká. V zriedkavých prípadoch, keď nemôžete niečo urobiť, máte na výber veľa aplikácií. Nikdy predtým nebolo také ľahké mať internetový obchod.

Prispôsobenie vášho obchodu je tiež veľmi možné. Na Shopify je veľa tém, z ktorých si môžete vybrať nekonečné dodávky tém tretích strán tiež.

Shopify má tiež obrovská sieť odborníkov ktoré vám môžu pomôcť so všetkými aspektmi vášho webu. Zamestnanci, ktorí riadia zákaznícku podporu, sú informovaní a na svojich fórach majú rozsiahlu komunitu. Ďalšou výhodou je vedomostná základňa, ktorá obsahuje podrobné návody a odpovede na najčastejšie otázky.

Výhody WooCommerce

Hlavnou výhodou WooCommerce je to môžete robiť, čo chcete. Aj keď to má nevýhody, najmä v kategórii obtiažnosti, stále je to obrovský bonus.

SEO je veľkou výhodou použitia WooCommerce a WordPress, viac informácií o tom nájdete v nasledujúcej časti.

WooCommerce je technicky doplnok. Bol vyrobený tak, aby bol veľmi ľahký a robil len minimum. Funkcie môžete pridávať podľa potreby – prostredníctvom služby WooCommerce alebo prostredníctvom iných doplnkov tretích strán.

Získate možnosť prispôsobenia všetkých aspektov vášho webu. Na WordPress je krivka učenia sa všetkého, pretože pre nového používateľa môže byť relatívne cudzia. Jednou z výhod je, že sa dozviete veľa o hostovaní, kódovaní a dizajne.

WooCommerce má tiež sieť podpory založenú na lístkoch, ktorá môže odpovedať na všetky vaše otázky. Skutočná podpora bude v masívnej komunite, ktorú WordPress a WooCommerce v priebehu rokov kultivovali.

SEO a blogovanie

SEO schopnosti WordPress neprekonajú nič. WooCommerce to vie a zarába na ňom tým, že umožňuje čo najjednoduchšiu integráciu vášho blogu do vašich produktov.

blogovanie elektronického obchoduSlužba Shopify nie je nijako obmedzená, pokiaľ ide o SEO, ale nemôže sa skutočne dotknúť možností SEO, ktoré poskytuje WordPress. Na Shopify sú pekné nástroje, ale WordPress bol vytvorený pre blogovanie a SEO.

Nástroje na WordPress sú v Shopify dostupné v určitej podobe, ale možnosti SEO neprechádzajú cez Shopify, ako to robí na WordPress..

Obmedzenia, ktoré služba Shopify predstavuje, nie sú v systéme WordPress prítomné.

Nevýhody SEO:

 • Reťazce v adresách URL – Vďaka pridaným slovám v adresách URL je jednoduché silo a ľahko sa orientovať v súboroch Sitemap. Vyhľadávače majú rád menšiu zložitosť, pokiaľ ide o reťazce URL.
 • Nie toľko možností obsahu – Na WordPress môžete jednoducho vytvárať stránky o čomkoľvek. Služba Shopify má v tom prekážky, ale používanie témy vyššej kategórie to oveľa uľahčuje.
 • Zamknuté funkcie SEO – Existuje niekoľko aktivít, ktoré nemožno vykonať a ktoré by zvýšili životaschopnosť SEO v službe Shopify. Najväčší trestný čin nie je schopný upraviť mapu stránok. Organizačná štruktúra je kľúčom k SEO a možnosť úpravy súboru Sitemap môže byť rozdielom medzi tým, ako sa spoločnosti Google páči vaše stránky alebo sa im nepáči. Služba Shopify vám tiež nedovolí upravovať súbor robots.txt, ktorý ho urobí, aby ste spoločnosti Google nemohli povedať, aby nenavštívila určitú stránku..

Pokúšame sa o prístup k súborom Robots.txt v službe Shopify

Na WordPress neexistujú žiadne také obmedzenia. Upravte všetko podľa svojho srdca. Pri hlbokom ponore do SEO je bezpodmienečne potrebné sa zdržiavať. Testovanie a ďalšie testovanie je kľúčom k dobrému SEO a ak sú niektoré možnosti mimo stôl, môže to určite ublížiť vašej schopnosti testovať určité aspekty SEO.

stanovenie ceny

Ceny služieb Shopify a WooCommerce fungujú dosť odlišne. WooCommerce je úplne otvorený zdroj a samotný softvér je zadarmo. Shopify má odstupňovaný systém plánov s mesačnými opakujúcimi sa nákladmi.

WordPress je zadarmo. WooCommerce je zadarmo. Čo stojí peniaze? Po prvé, musíte platiť za hosting ak pôjdete touto cestou. Hosting musí byť schopný škálovať váš obchod, takže ak hľadáte veľa zákazníkov, hosting môže byť drahý. Na začiatku bude hosting relatívne lacný, pretože môžete využívať rôzne hostingové služby, ktoré stoja menej ako 10 dolárov. Pozrite si náš zoznam najlepších lacných hostiteľov pre Kanaďanov.

Pri používaní služby WooCommerce neexistuje takmer žiadna šanca, že nebudete musieť platiť za doplnok alebo aplikáciu. Mnoho z nich je zadarmo, ale skutočne užitočné stoja mesačne peniaze.

Ostatné náklady, ktoré je potrebné zohľadniť, sú všetky náklady spojené s nájmom vývojára. Webová stránka WooCommerce môže byť bezplatná na najzákladnejšej úrovni. Ak potrebujete postupovať ďalej, náklady sa hromadí a môžete minúť tisíce.

Náklady Shopify sú o niečo transparentnejšie vopred.

Každá úroveň cenotvorby zahŕňa neobmedzené produkty, podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, schopnosť predávať na iných predajných kanáloch, manuálne vytváranie objednávok, kódy zliav, certifikát SSL, obnovenie opusteného košíka, nakupovať platby s analýzou podvodov, POS aplikáciu, fyzický hardvér a robustné výber aplikácií.

Ostatné náklady spojené so službou Shopify sú platené aplikácie, platené témy a nákup domény. Existuje veľké množstvo aplikácií, ktoré stoja za to náklady, ako aj užitočné a krásne prémiové témy, ktoré môžu skutočne zvýšiť váš obchod.

Skvelá vec, na ktorej je Shopify, je mať plne funkčný obchod s niektorými z najlepších funkcií na trhu stojí len 29 dolárov mesačne. Keď zväčšujete svoj obchod, môžete zvyšovať náklady. Služba Shopify tiež zahŕňa vlastnú úroveň podniku, ktorá umožňuje väčšie prispôsobenie pre veľké obchody.

Záverečné myšlienky

Využitie WooCommerce na WordPress môže byť veľmi silné, nikto nemôže povedať inak. Ak máte znalosti kódovania alebo peniaze na zaplatenie vývojára, WooCommerce je skvelá voľba, ak ste nastavený na používanie WordPress. Nezabúdajte, že pri používaní služieb WooCommerce a WordPress namiesto Shopify vznikne viac problémov.

Na konci dňa je to všetko o tom, ako chcete vyriešiť svoj problém. Prognóza je kľúčom k správnej odpovedi. Vidíte sami implementovať masívne, celoročné marketingové kampane? Ak tak urobíte, možno budete musieť počas budovania obchodu obetovať viac času a zdrojov, aby ste v budúcnosti mohli mať neobmedzený potenciál SEO. Uvažujete však o uvoľnení produktov čo najskôr v snahe obmedziť príležitostné náklady? Potom by ste mali zvážiť použitie Shopify.

Nech je to v akomkoľvek prípade, obe riešenia sú skutočnými motormi. Stačí si len vybrať ten pravý a čoskoro rozbijete banku so všetkými predajmi.

Najčastejšie otázky

Otázka: Je Shopify lepší ako WooCommerce?

A: Služba Shopify je lepšia ako služba WooCommerce pre začiatočníkov alebo pre ľudí, ktorí si cenia ľahké používanie. Prispôsobiteľnosť, ktorá je k dispozícii pri používaní WooCommerce na WordPress, je oveľa vyššia ako pri Shopify. Povedať, že služba Shopify je pre začatie podnikania v oblasti elektronického obchodu lepšia ako služba WooCommerce, pretože obe možnosti sú vynikajúce.

Otázka: Je Shopify najlepšou platformou elektronického obchodu?

A: Ako platformu elektronického obchodu odporúčame nakupovať najviac. Väčšina ľudí, ktorí začínajú s elektronickým obchodom, by mala používať službu Shopify. Ak máte iné skúsenosti s webovými stránkami alebo máte prístup k webovým vývojárom a kapitálu, WooCommerce je skvelá voľba.

Otázka: Aký je rozdiel medzi Shopify a WordPress?

A: Shopify je platforma elektronického obchodu, kde WordPress je softvérová aplikácia na vytváranie webových stránok. Služba Shopify poskytuje zážitok z elektronického obchodu typu všetko v jednom. Ak chcete skočiť do elektronického obchodu na WordPress, budete ho musieť implementovať pomocou služby, ako je WooCommerce..

Otázka: Môžete vložiť Shopify do WordPress?

A: Áno, ale ak sa rozhodnete, že chcete používať službu Shopify, neodporúčame vám používať WordPress. Najväčší dopad, ktorý môže mať Shopify na podnikanie, je jeho použitie ako platformy elektronického obchodu namiesto použitia doplnku na portáli Shopify.

Otázka: Používa služba Shopify program WordPress?

A: Služba Shopify nepoužíva WordPress. Je to samostatná platforma, ktorá umožňuje obchodníkom predávať svoje výrobky. Svoj web môžete hosťovať v službe Shopify alebo použiť samostatnú hostingovú službu. Viac o WordPress tu.

Otázka: Je služba Shopify jednoduchšia ako služba WordPress?

A: Jedným slovom, áno. Inými slovami áno. Služba Shopify bola vytvorená preto, aby bolo vlastníctvo obchodu s elektronickým obchodom jednoduché. WordPress bol vytvorený, aby umožnil všetkým zostaviť webovú stránku. Aj keď program WordPress nie je príliš zložitý, existuje veľká krivka učenia a viac priestoru na pokazenie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector