Magazinimi më i mirë i Pafund në internet 2020

Ruajtja e të dhënave në internet, e quajtur edhe “në re”, është bërë mënyra de-fakto për të ruajtur gjithçka nga dokumentet në fotografi në muzikë në vitet e fundit, duke e bërë madje edhe ofruesit më të mirë të pakufizuar të ruajtjes online të përballueshëm për individët dhe bizneset njëlloj..


Deri vonë, gjithmonë ka pasur një “kapak” mbi sasinë e të dhënave që mund t’i ruajmë në cloud. Në fund të fundit, ruajtja e asaj koleksioni filmik 30-vjeçar tënden tënde kërkon vërtet shumë hapësirë! Por tani, kostoja e ruajtjes së të dhënave ka rënë në pikën kur ruajtja e pakufizuar në internet nuk është vetëm e lidhur, por është gjithashtu përballueshme.

Tani që numri i gigabajt dhe terabeteve nuk është më një pengesë, ka faktorë të tjerë që duhet të merren parasysh kur kërkoni një shërbim i pakufizuar i ruajtjes së reve. Siguria është numero uno, pasi do t’ju duhet të dhënat tuaja të jenë të sigurta në çdo kohë, por shpejtësia dhe dobi janë gjithashtu të larta në listë.

Nëse jeni në treg për ruajtje të pakufizuar në re, ka të ngjarë që do t’ju duhet të transferoni sasi të mëdha të të dhënave – dhe ta bëni këtë shpejt. Do të dëshironi që ofruesi juaj i ruajtjes të jetë në gjendje të përputhet me shpejtësinë tuaj të internetit (gjerësia e bandës) në mënyrë që skedarët tuaj të ngarkojnë dhe shkarkojnë në dhe nga cloud, aq shpejt sa lejon ISP-ja juaj.

Së fundmi, ndërfaqja e përdoruesit të ofruesit dhe aplikimi i tyre – qoftë ai desktop apo celular – të jetë i lehtë për t’u përdorur dhe kuptuar, si dhe i disponueshëm në të gjitha platformat si iOS, Android, OS X, Windows dhe Linux. Megjithëse shërbime të ruajtjes së reve kam blerja më e lirë, ruajtja e pakufizuar e cloud nuk është domosdoshmërisht një investim i vogël. Kështu që ju nuk doni të humbni kohën tuaj duke kërkuar butona dhe duke luftuar me një UI ose një aplikacion të ngathët.

Biznes Dropbox

(Një nga opsionet më të njohura të ruajtjes së cloud)

Specifikimet kryesore
 • 2 GB në Regjistrim
 • Lehtë për të marrë më shumë hapësirë
 • Fokusohet biznesi
 • Sinkronizimi i zgjuar
 • Kopjimi i manipulimit të autorizimit
 • Krenoheni me një parti të gjerë pritëse: Windows, IOS, MAC,
 • Mund të kufizojë bandën e ngarkimit / shkarkimit të transferimeve të skedarëve
 • Kopjimi i 256-bit encryption AES në prehje dhe encryption 128-bit brenda tranzitit

Pro

Oferta të gjera API
Masat paraprake të mëdha kundër vjedhjes
Mund të rivendosë skedarët e fshirë edhe 30 ditë pas heqjes
 Magazinim i madh pa ngarkuar kujtesën e kompjuterit
Lehtë për të lundruar dhe miqësore për përdoruesit
 Karakteristika të mira për ndarjen e skedarëve
Data e skadimit
 Integrim i fortë i aplikacionit

CONS

Tipari i historisë së skedarit ka hapësirë ​​për përmirësim
Jo shërbim me njohuri zero
Përshtatje me role të kufizuara
 Mungesa e mbështetjes 24/7 live
I shtrenjtë — duhet të blejë licencat e punonjësve
 Mungesa e redaktimit të integruar
 Shpejtësia fillestare e ngarkimit jo më e shpejtë me ofruesit e shërbimeve konkurruese

Që nga fillimi i saj në 2007, Dropbox ka qenë një nga opsionet më të njohura të ruajtjes së cloud në dispozicion. Ai lejon ruajtjen, ndarjen dhe sinkronizimin e të dhënave në të gjitha pajisjet përmes aplikacionit Dropbox ose faqes zyrtare të internetit të Dropbox. Për më tepër, siguria u modernizua shumë pas një shkelje në 2012.

Fillimisht, të gjithë përdoruesit marrin 2 GB pasi të regjistrohen. Përmes disa shkurtoreve, ju mund të fitoni deri në 18 GB hapësirë ​​të lirë. Skedarët e vetëm ose dosjet e tëra mund të ndahen edhe pa parakushtin e regjistrimit të marrësit. Komentimi i skedarëve dhe shkarkimi si dosje zip janë gjithashtu të lehtë për marrësit.

Kjo mundësi e fortë, e përqendruar në biznes, u siguron administratorëve një tabelë të centralizuar për administrimin e llogarive, monitorimin e luhatjeve të aktivitetit dhe kontrollin e hyrjes së të dhënave.

Kur bëhet fjalë për opsionet e blerjes së pakufizuar të ruajtjes, ajo ofron tre plane që përmbajnë sinkron të zgjuar:

 • Standarde – Prmuar me 12,50 $ / përdorues / muaj me një kërkesë minimale prej tre pajtimtarësh. 2TB hapësirë ​​ruajtjeje.
 • I përparuar – Prmimi me 20 $ / muaj dhe zbritur për zgjedhjen në vit.
 • Ndërmarrje – Kontrolloni mbi të gjithë fushën e përdoruesit, administratorin dhe trainimin e përdoruesit fundorë dhe aftësitë e menaxhimit të lëvizshmërisë së ndërmarrjeve.

kuti

(Garant i nivelit të lartë)

Specifikimet kryesore
 • Integrime të pakufizuara
 • Integrimi me Microsoft Office 365
 • Një hyrje e vetme (SSO)
 • Parandalimi i Humbjes së të Dhënave (DLP)
 • KeySafe Kutia
 • Kriptimi 256-bit në serverin e të dhënave dhe çelësin
 • 24/7 Mbështetje e besueshme e klientit
 • Bllokimi i skedarëve
 • Google Docs dhe spreadsheets mund të krijohen direkt nga kutia

Pro

 Shpejtësia optimale e sinkronizimit
Lejet e kokrrizave
Lehtë e kërkueshme nga të dyja celularët dhe PC-të
Elementet e sinkronizimit celular dhe të shkëmbimit
 Sinkronizimi i desktopit
Skadimi i skadimit automatik
Karakteristikat e markave me porosi në dispozicion
 URL-ja mund të personalizohet dhe logot personale mund të shtohen

CONS

 Asnjë mundësi për të parë skedarët vetëm në internet
 Nuk ofrohet zbritje vjetore
 Asnjë transferim skedari sinkronizimi në nivelin bllok

Kutia është një tjetër shërbim i ruajtjes së cloud që inicion përvojën e klientit nga sigurimi i 10 GB ruajtje falas për përdoruesit e rinj. Ky pretendent i nivelit të parë synon kryesisht bizneset, kjo është arsyeja pse organizatat e mëdha zakonisht e pranojnë atë.

Në vetvete, shërbimi ofron qasje për të paktën tre punonjës. Gjithashtu siguron fleksibilitetin për të miratuar një strategji shkallëzimi që lejon rrobaqepësinë e një plani të personalizuar, të nivelit të ndërmarrjes, për ndërmarrjet që merren me qindra të punësuar.

Thuhet se është platforma më e mirë EFSS në industri, ju mund të zgjidhni nga disa plane biznesi, duke përfshirë Biznes, Biznes Plus, dhe Ndërmarrje. Të gjitha ofrojnë ruajtje të pakufizuar. Të shkoj, dy javët e para sigurohen si një periudhë prove falas – që është një fillim i shkëlqyeshëm, por mos e ngatërroni me shërbimet e ruajtjes së cloud pa fjalë për fjalë. Kutia ofron aftësi të ngurta të menaxhimit të dokumenteve dhe karakteristika të sigurisë. Plani i Biznesit ka çmim 15 $ / përdorues / muaj ndërsa Business Plus është 25 dollarë.

Përdorimi është goxha i pakomplikuar ndërsa përdorni një dosje sinkronizimi për të ngarkuar skedarët tuaj. Të gjithë skedarët dhe dosja që zgjidhni të vendosni sinkronizohen automatikisht në serverin cloud.

Opendrive

(Shërbime rezervë online si për individët ashtu edhe për bizneset)

Specifikimet kryesore
 • Përputhshmëria me Android, Apple dhe Blackberry
 • Plani i Shitësit
 • Një kopje rezervë e jashtme e makinës
 • Detyrat dhe shënimet për menaxhimin e projektit
 • Kopje rezervë automatike dhe e planifikuar
 • Kriptimi me zero njohuri është i disponueshëm

Pro

 Tipar i sinkronizimit selektiv
 Kompetenca e sinkronizimit të skedarëve
Kontrollet e markës dhe administrimi i llogarisë në dispozicion
Paneli i kontrollit i bazuar në ueb së bashku me sistemet operative Mac dhe Windows
Skedarët e fshirë të ruajtur në koshin e riciklimit deri në 90 ditë
 Aplikacioni i shënimeve të integruara
 Aftësitë e menaxhimit të detyrave
 Kriptimi privat
 Përdor modelin e dosjes Sync

CONS

Kur rezervoni, vetëm skedarët dhe dosjet individuale mund të shtohen me një ritëm të kërmillit, një nga një
Nuk siguron një rrjet multi-rajonal të serverëve; qendra e të dhënave e vendosur në Phoenix Arizona
 Aplikacion i vjetëruar i uebit që është relativisht më pak intuitiv
 Aplikacioni celular ka tendencë të përplaset shumë
 Ngarko shpejtësinë ngadalëson në krahasim me markat konkurruese
 Proceset e sinkronimit të ngadaltë dhe të rastit të dështuar
 Asnjë autentifikim me dy faktorë
 Ofrohet mbështetje e kufizuar

Me seli në Palo Alto, CA, Opendrive ofron shërbime online rezervë si për individët ashtu edhe për bizneset. Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të qëndrueshëm rezervë në internet, atëherë Opendrive vjen i pajisur me aftësinë për të sinkronizuar dhe shkëmbyer dokumente nëpër shumë servera, ruaj dokumente në cloud dhe më shumë.

Ajo që e bën atë të dalë në këtë listë është plani personal ekskluziv me ruajtje të pakufizuar në re. Me këtë plan, ju jeni në gjendje të ndani përdorimin me katër përdorues me 9,95 $ / muaj ose tarifë vjetore 99 $. Kjo vjen me një kontroll të lartë administrativ mbetet në duart e pronarit origjinal.

 • Plan Plani i shtëpisë – 5 dollarë / muaj 100 GB
 • Plan Plani i zyrës – 15 $ / muaj 500 GB
 • Plan Plani Pro – 25 dollarë / muaj 1TB
 • Pl Planet e personalizuara fillojnë me $ 6 / muaj.
 • Plan Plani i Pafund i Biznesit – 29,95 $ / muaj ose 299 $ / vit.

Opendrive sjell në treg një gamë të gjerë të planeve fleksibël të çmimeve dhe paketave karakteristika themelore të menaxhimit të detyrave të gjitha që nga viti 2008. Baza e klientëve të kompanisë është masive me mbi një milion klientë dhe 20,000 klientë të biznesit. Icingmimet konkurruese të çiftëzuara me ofrimin e shërbimit të besueshëm është strategjia kryesore e Opendrive.

BackBlaze B2

(Mjet i shtuar me vlera, i përshtatshëm për buxhetin dhe mjet i pakufizuar)

Specifikimet kryesore
 • Restaurimi i skedarëve
 • Shkarkim falas në internet
 • Shkarkim Pa pagesë Mobile
 • Shërbimi i rikthimit në derë çon në shpërndarjen e USB flash / hard drive kudo

Pro

 Shpejtësia e shpejtë e transferimit
 Një trifektë e pakufizuar e ruajtjes, shpejtësisë dhe madhësisë së skedarit
 Rregullimi rezervë gjithëpërfshirës
 Rezervime automatike dhe të planifikuara
Rikthim në një numër të pakufizuar të pajisjeve HD të jashtme
 Ndërfaqja miqësore për përdoruesit
 Keyelësi personal i enkriptimit për sigurinë në rritje
 Historia e versionit lejon rivendosjen e versioneve të shumta me një limit prej 30 ditësh

CONS

 Asnjë rezervë mobil
 Të dhënat nuk janë të koduara
Shpejtësia e transferimit më të ngadaltë për ata që janë larg nga serveri
 Restaurimi i skedarëve kushton para shtesë
 Skedarët e aplikacionit dhe sistemi operativ nuk janë rezervuar
 Jo ruajtja reale aktuale
 Asnjë infrastrukturë e shpërndarë
 Nuk ka aftësi ndarjeje
Asnjë opsion rezervë offline

Pavarësisht nëse keni nevojë për ndihmë kur bëni kopje rezervë të disa kompjuterave ose disa serverëve, BackBlaze B2 (ofruesi IaaS), është një mjet i shtuar me vlera, i përshtatshëm për buxhet dhe i pakufizuar që ju jep të tre shërbimet dhe më shumë.

Motoja e kompanisë është e thjeshtë “vendoseni atë dhe harroni atë rezervë”. Me 200 milion GB në dispozicion të tyre dhe 10 miliardë dosje të rikuperuara, BackBlaze ka lënë një përshtypje në industrinë e ruajtjes së cloud.

Ajo vjen me një çmim të ulët befasues prej 0.005 dollarë / GB / muaj, duke e bërë atë lider në strategjitë konkurruese të çmimeve. BackBlaze B2 ngarkon 0.0004 $ / 10,000 shkarkime dhe 0.005 $ / GB. Një shënim tjetër i rëndësishëm për tu theksuar është se 1 GB-ja e parë e të dhënave të shkarkuara ditore është pa kosto.

Cloudface Cloudface

(Mjet i shtuar me vlera, i përshtatshëm për buxhetin dhe mjet i pakufizuar)

Specifikimet kryesore
 • Instalimi i zjarrit
 • Rrjeti i zyrave, posta elektronike dhe mbajtja në internet
 • Konfigurimi i sistemeve operative
 • Garanci 100% e kohës

Pro

 Nivelin e sigurisë së shtuar me një çelës API që është në dispozicion vetëm për përdoruesit e autorizuar
 Protokolli SSL mbron të dhënat gjatë tranzitit
 200 qendra të të dhënave në të gjithë botën rrisin shpejtësinë e transferimit
 Ofrimi i gjerë i shërbimeve shtesë
 Aftësia për të shkarkuar menaxhimin e sistemit të ruajtjes së cloud
Staf i dobishëm për klientët

CONS

 Skedarët duhet të jenë të integruar me softuer të tjerë përpara se të ngarkohen në re
 Magazinimi nuk është në formë të koduar, duke e bërë atë të ndjeshëm ndaj shkeljeve të mundshme
 Jo një instrument i mirëfilltë i ruajtjes së reve
 Asnjë plan pritjeje e përbashkët
 Asnjë informacion në lidhje me anulimet ose politikat e kthimit

Rackspace është në të vërtetë një ofrues i zgjidhjes së ruajtjes së cloud që sjell një numër shërbimesh të ndryshme për klientë të ndryshëm që variojnë nga pronarët e bizneseve të vogla deri tek përdoruesit e ndërmarrjeve. Retë e tyre personale janë ndërtuar mbi serverë në një nga gjashtë qendrat e tyre të të gjithë botën. Ruajtja e pakufizuar e skedarëve është një mundësi që ata ofrojnë, ndër veçoritë e tjera të shkëlqyera.

Motoja e kompanisë është e thjeshtë “vendoseni atë dhe harroni atë rezervë”. Me 200 milion GB në dispozicion të tyre dhe 10 miliardë dosje të rikuperuara, BlackBlaze ka lënë një përshtypje në industrinë e ruajtjes së cloud.

Ajo vjen me një çmim të ulët befasues prej 0.005 dollarë / GB / muaj, duke e bërë atë lider në strategjitë konkurruese të çmimeve. BlackBlaze B2 ngarkon $ 0,0004 / 10,000 shkarkime dhe 0.005 $ / GB. Një shënim tjetër i rëndësishëm për tu theksuar është se 1 GB-ja e parë e të dhënave të shkarkuara ditore është pa kosto.

Sinkronizimi i cloud, kopjimi i cloud dhe ruajtja në re

Sidoqoftë, duhet të vini re se ekziston një ndryshim i rëndësishëm në mes të Cloud Sync, Cloud Backup dhe Cloud Storage.

Nëse zgjidhni ofruesin e gabuar të ruajtjes së cloud, mund të përfundoni të humbni qasjen në të dhënat dhe skedarët tuaj. Ose më keq, duke e vendosur atë të gabuar ose dëmtuar, korruptuar ose hakuar – duke e lënë ju ose biznesin tuaj në ndalesë. Serverë në re mund të hakohen, dhe kur ato të jenë, kjo mund të çojë në një humbje të madhe financiare, ose, më keq akoma, të humbasë besimin e klientëve tuaj dhe të dalë jashtë biznesit tërësisht.

Në vend që të mbështeteni në disqet e vështirë lokale, disqet flash ose disqet e jashtme që ofrojnë hapësirë ​​të kufizuar, mund të futni në hapësirën e pakufizuar të ruajtjes së cloud dhe të keni një mendje të qetë. Më tej, disqet e jashtëm ka të ngjarë të vdesin, pasi ato kanë një afat të shkurtër ruajtjeje për shkak të pjesëve mekanike që prishen nga ekspozimi ose përdorimi themelor.

Për më tepër, sulmet kibernetike janë në një kohë të lartë, dhe kriminelët kibernetikë do të shkojnë në gjatësi të mëdha për të vjedhur të dhënat tuaja dhe të përpiqen t’i shesin ato në faqen e errët. Duke shpërndarë disqet me pajisje të tjera, ju mund të hapni kompjuterin tuaj për spyware, malware ose ndonjë numër sulmesh me qëllim të keq, duke korruptuar të dhënat tuaja ose duke infektuar të gjithë sistemin tuaj operativ.

prandaj, investimi në një shërbim të pakufizuar, të sigurt, të ruajtjes së cloud do të sigurojë një nivel të shtuar sigurie dhe sigurie për ju personalisht. Edhe bizneset fitojnë një numër avantazhesh konkurruese duke miratuar një modus të pakufizuar për ruajtjen e cloud. Duke vepruar kështu, ato lehtësojnë mekanizmat dhe mjetet për ndarjen e skedarëve për skedarë multimedialë ose dokumente që mund të tejkalojnë kufizimet e madhësisë kur bëhet fjalë për dërgimin me email.

Në shekullin XXI, “i kufizuar” nuk është diçka që ne dëshirojmë të dëgjojmë. Sipas fjalëve të të madhes Arthur C. Clarke, “E vetmja mënyrë për të zbuluar kufijtë e mundshëm është të kalosh përtej tyre në të pamundurën.” E tillë është me cloud computing, ku kërkesat për hapësirë ​​të rritur të gigabyte ka qëlluar nëpër çati dhe teknologjia është rritur për të përmbushur atë kërkesë.

Në këtë artikull, ne kemi përshkruar siguruesit më të mirë të pakufizuar në internet të cilat ofrojnë i pafund hapësirë ​​ruajtjeje virtuale për çdo sasi të të dhënave që ju ose biznesi juaj kërkon. Për të hyrë në këto shërbime, ose regjistroheni për një tarifë mujore të sheshtë ose paguani për gigabajt të kërkuar.

Si funksionon ruajtja në re

si funksionon ruajtja dhe llogaritja e cloud në të vërtetë në vitin 2019

Shpjegimi më themelor i ruajtjes së cloud është: procesi me të cilin të dhënat ngarkohen në një server të largët (off-site) për një periudhë të zgjatur kohe dhe janë në gjendje t’i marrin ato në një datë të mëvonshme. Në ditët e sotme, ka shumë ndërmarrjet që përdorin ruajtjen e cloud.

Në fakt, pothuajse çdo aplikacion, uebfaqe ose shërbim që përdorni ndoshta ruan të dhënat tuaja ‘në re’ në një mënyrë ose një tjetër. Siç e thotë Microsoft, “me siguri po e përdorni kompjuterin cloud tani, edhe nëse nuk e realizon atë.”

Por, para se të zgjidhni një të tillë, duhet të keni parasysh që vetëm ofruesit më të besueshëm të ruajtjes së cloud kanë aftësi të larta sigurie (d.m.th., të dhënat tuaja janë të siguruara pas kriptimit dhe, për këtë arsye, kërkon një fjalëkalim ultra të fortë për tu parë).

Kjo mund të jetë në formën e një autentifikimi me dy faktorë – siç është Authy, Authentifikimi 2-hapësh i Google ose shërbimi 2FA i pronarit të ofruesit. Për sigurinë maksimale, sigurohuni që ofruesi juaj i pakufizuar i ruajtjes së cloud të ketë ndihmë “encryption zero-njohuri”, i cili është një algoritëm kompleks për të koduar informacionin tuaj siguron nivele të larta besueshmërie dhe sigurie.

Jo vetëm që mund të përdorni aplikacione për ruajtjen e cloud duke zvarritur dhe hedhur skedarë midis ruajtjes së cloud dhe ruajtjes lokale, por gjithashtu mund të kurseni në gjerësi bande duke dërguar lidhje në internet për marrësit përmes emailit. Skedarët mund të ruhen në vende të largëta si kopje rezervë dhe të fitoni qasje përmes Internetit, dhe ju zvogëloni kostot e përgjithshme të operimit dhe shpenzimet.

Kur themi “në re”, ajo që duam të themi është që skedarët tanë dhe sistemet që i sigurojnë ato janë ruajtje në qendrat e largëta të të dhënave. Kur një përdorues dëshiron të ketë informacion, një server – në thelb një kompjuter i madh – në të dhënat e të dhënave arrihet përmes një ndërfaqe të bazuar në ueb.

Kompanitë e ruajtjes në re vërtet përpiqen të krijojnë një platformë të gjerë dhe të pakufishme për klientelën e tyre. Siç u përmend më poshtë, ofruesit paraqesin ose ruajtje të rregullt ose Shërbim Infrastrukturë-si-një (IaaS). Kjo përfshin një tarifë për gigabajt në muaj për të shfrytëzuar opsionin e pakufizuar të ruajtjes.

Në hulumtimin tonë, kemi marrë në konsideratë si më poshtë: faktorin e kapacitetit të pakufizuar, çmimet e përballueshme, ofertat e periudhave të përdorimit të provës dhe reputacionin e markës.

Një nga konsideratat më të rëndësishme është shpejtësia e transferimit të të dhënave dhe ngarkimit / shkarkimit. Ne u përqëndruam në atë se sa i mirë është infrastruktura bazë, pasi është e lidhur direkt me shpejtësi të mira transferimi. Transferimi i nivelit të bllokut është një atribut i mirë për t’u kujdesur pasi shpejton mekanizmin e ngarkimit duke transferuar vetëm pjesë të skedarit që janë ndryshuar.

Shtë gjithashtu e rëndësishme të shikoni në pajtueshmërinë e shërbimit tuaj së bashku me llojin e skedarëve që vendosni të ngarkoni.

Ju duhet të shikoni për lehtësinë e përdorimit, duke përfshirë lehtësinë e ngarkimit, hyrjes dhe redaktimit të skedarëve tuaj. Të gjitha këto procese duhet të jenë të drejtpërdrejta. Për përdoruesit e rëndë, gjerësia e brezit është një element shumë i rëndësishëm, dhe kjo është arsyeja pse serverët e pakufizuar të kapakëve të listuar më poshtë duhet të jenë një zgjedhje e mirë.

Duke mbajtur parasysh të gjitha konsideratat e përmendura më lart, këtu është lista jonë e kompanive më të mira për ruajtje të pakufizuar në internet në cloud në vitin 2020.

përfundim

Ndërsa kjo listë nuk është aspak e rraskapitur, kompanitë e listuara janë më të mirat në biznes, si dhe ato që kanë një rekord të dëshmuar në sigurimin e shpejtësisë dhe sigurisë për përdoruesit e tyre që kanë nevojë për ruajtje të pakufizuar. Le të rishikojmë zgjedhjet tona kryesore:

 1. Biznes Dropbox
 2. kuti
 3. Opendrive
 4. BlackBlaze B2
 5. Cloudface Cloudface

Mënyra më e mirë për të zbuluar se cili nga ofruesit më të mirë të pakufizuar të ruajtjes është zgjedhja e duhur për ju është të krijoni një listë të veçorive specifike që do t’ju duhen dhe të shihni se cili prej tyre ofron më shumë nga lista juaj për vlerën më të mirë.

Si gjithmone, siguria duhet të jetë në krye të listës suaj, dhe kjo duhet të jetë arsyeja kryesore pse duhet të jeni të kujdesshëm ndaj shërbimeve të paprovuara. Fatmirësisht, të gjithë ofruesit e listuar këtu shkëlqejnë si në siguri ashtu edhe me shpejtësi.

Më në fund, merrni parasysh se kush do të përdorë shërbimin dhe si do të organizohet. Integrimi i shpejtë dhe i thjeshtë me sistemin tuaj dhe pajisjet që përdorni tashmë do të thotë: a kohë më e shkurtër rregullimi dhe prodhimtari më e mirë që nga fillimi.

Pasi të keni bërë kalimin në një nga ofruesit tanë të rekomanduar, duhet të shihni shpejt një rritje të efikasitetit dhe lehtësisë së të bërit biznes, duke adoptuar një mjet që po bëhet shpejt norma e komunikimit modern dhe shkëmbimit të skedarëve.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map