Rishikimi i Hosting A2: A është më i shpejtë se Bluehost & SiteGround? Le të zbulojmë …

Faqja kryesore e hostimit a2A2 Hosting: Rekomanduar host në internet


A2 Hosting ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2001 dhe ka dhënë disa nga shpejtësitë më të shpejta të serverit që kemi parë gjatë 24 muajve të fundit.

Mbështetja e tyre ndaj klientit është efikase, planet e pritjes janë miqësore për zhvilluesit dhe ato kanë një garanci unike për kthimin e parave.

Uptime ka rënë gjatë disa muajve të fundit, megjithatë. Dhe normat e rinovimit kërcejnë mjaft agresivisht pasi të mbarojë periudha e parë e blerjes. Sidoqoftë, nëse keni nevojë për një shërbim të shpejtë të mbajtjes në internet me çmime relativisht të lira (2.96 $ / muaj) me aftësinë për të shkallëzuar pasi të rritet faqja juaj e internetit, A2 Hosting mund të jetë një opsion shumë i mirë.

Këtu keni një vështrim të thelluar në Llogaritë e A2 të Hosting-ut kundër Kundërvajtjes pasi të regjistroheni, paguani dhe vendosni atë në provë.

Informacion i përgjithshëm & Pasqyrë e hostimit

VERDIKTI JON: Pritësi më i shpejtë i përbashkët i uebit
SPEED: 317ms (Shkurt 2018 deri në Janar 2020 mesatare)
uptime: 99.93% (mesatarja e shkurtit 2018 deri në janar 2020)
SUPPORT: 24/7 Bisedë live
Apps: WordPress, Joomla, Drupal dhe Magento
TIPARET: Bandwidth i pakufizuar dhe Ruajtja, SSL Falas, Kthimi i Parave në çdo kohë
PLANET HOSTING: Serverë të përbashkët, WordPress, VPS, Rishitës dhe Dedikuar
TRANSFERI I SITIT: Transferimi i Vetëm i Faqes
Çmimi: Duke filluar nga 2.96 $ / muaj (rinovon me 8,99 $ / muaj)

Mirat e përdorimit të hostit A2

A2 Hosting është një nga kompanitë më të mira të pritjes nën radar që duhet të dini më shumë.

Shpejtësia e tyre është e shkëlqyeshme, shërbimi ndaj klientit është miqësor, tiparet e sigurisë janë të bollshme, politika e rimbursimit është liberale, dhe ato janë madje të vetëdijshme për mjedisin në krye të të gjitha.

Le të kalojmë secilin nga një, kështu që ju mund të shihni vetë.

1. Ofruesi i Shitjes së Shpejtë të Shpejtë, të cilin e kemi testuar (317ms)

Do të shihni një temë të përsëritur kur të shkoni në A2Hosting.com:

shpejtësi.

Ata flasin për shpejtësinë në faqen kryesore. Të gjitha karakteristikat janë krijuar për të bërë që faqja juaj të “bërtasë shpejt”. Dhe madje edhe emri i secilit plan të çmimeve ka të bëjë me shpejtësinë (si “Swift” dhe “Turbo”).

Nuk duhet të habisë që A2 Hosting është, në të vërtetë, i shpejtë. Ata janë ofruesi më i shpejtë i pritjeve të përbashkëta që ne kemi testuar, dhe ata kanë qenë më të shpejtë për disa vjet tani.

Ky nuk është aspak i vogël në një botë ku koha e ngarkimit të faqeve mund të jetë ndryshimi midis mbajtjes së një vizitori në internet ose humbjes së tyre në konkurs.

A2 Koha mesatare e ngarkimit të hostimit:

A2-Hosting-2019-2020-statisticsA2 Shpejtësia mesatare e pritjes 2019-2020 | Shihni statistikat

2. miqësore & Mbështetje e efektshme e klientit

A2 Hosting siguron qindra artikuj në bazën e tyre të njohurive nëse preferoni të gjeni një përgjigje të shpejtë për pikën tuaj të ngulitjes.

Nëse preferoni të flisni me një njeri, ata ofrojnë gjithçka nga biseda në telefon dhe ndihma e bazuar në bileta.

Ne e pushuam bisedën live. Për ironi, mbështetja për klientët e A2 Hosting ishte pak e ngadaltë që lidhej me seancën e bisedës live, duke marrë rreth pesë minuta për të vazhduar.

Por prej andej, gjithçka ishte me lundrim të qetë.

A2 Mbështetja e Klientit për Mbështetjen e Konsumatorëve Shembull Chat Live

Julio ishte vërtet miqësor, duke iu përgjigjur të gjitha pyetjeve tona direkt brenda 30 sekondave. Dukej sikur ai kujdesej vërtet dhe nuk kishte nevojë të kërkonte çdo përgjigje lart.

Ishte një përvojë e mirë në përgjithësi.

3. Falas “HackScan” mban faqen tuaj të sigurt

Online, shpejtësia dhe siguria jo gjithmonë shkojnë mirë. Kjo për shkak se skanimi shtesë, zjarri i zjarrit ose shtresat e kriptimit shpesh mund të ngadalësojnë përdoruesit.

A2 Hosting ka arritur të jetë shpejt e rrufetë, ndërsa nuk e hodh topin mbi sigurinë.

Serverat e tyre mbrohen nga “HackScan”, një shërbim monitorimi 24/7 që skanon për malware dhe sulme të tjera ditën, brenda ditës.

Mënyra më e mirë për ta mbajtur faqen tuaj të sigurt është duke parandaluar problemet para se ato të shpërthejnë.

Qendrat e tyre të të dhënave janë gjithashtu të shkallëzueshme, do të thotë se mbroheni nëse shpërthen një sulm i shërbimit (DDoS). Këto sulme përpiqen të përmbytin serverët tuaj me trafik dhe të trokasin faqen tuaj jashtë linje. Kështu që A2 u ka kthyer shpinën për të trajtuar rritje të papritur, të papritur.

4. Migrimet falas në sit (1 – 25 në varësi të planit)

A2 Hosting do të transferojë personalisht faqen tuaj të internetit ekzistuese tek serverët e tyre pa ndonjë tarifë shtesë për të gjitha planet.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të arrini në departamentin e tyre për mbështetjen e klientëve me kredencialet tuaja të llogarisë cPanel, dhe pjesa tjetër do të kujdeset për.

Kapja e vetme është numri i vendeve, bazuar në planin që keni blerë. Kushtet e tyre parashikojnë gjithçka në detaje.

Klientët e përbashkët të pritjes në planet e Lite, Swift dhe Turbo do të marrin një sit të vetëm të zhvendosur falas. Por nëse po blini shitësin, të dedikuar ose menaxhuar hostin e VPS, do të merrni 25 migrime falas.

Përsëri, kjo supozon se mund të siguroni qasje cPanel në faqet tuaja ekzistuese. Përndryshe, A2 mund të marrë një tarifë të vogël për punën shtesë.

5. Sistemet e Menaxhimit të Përmbajtjes (CMS), Ndërtuesit e Uebfaqeve dhe Mjetet Miqësore për Zhvilluesit

A2 Hosting funksionon pa probleme me të gjitha sistemet kryesore të menaxhimit të përmbajtjes. Mund të instaloni një faqe WordPress, OpenCart, Drupal, Joomla ose Magento me vetëm disa klikime. Nuk ka nevojë për një zhvillues për t’ju ndihmuar.

Ata kanë disa karakteristika të veçanta për këto faqe, si plugin A2 Optimized WordPress që do të vijë me Turbo planifikon ta mbajë faqen tuaj të shpejtë.

Shtojcë optimizimi A2

A2 Hosting gjithashtu ka një ndërtues të saj në internet, të quajtur si duhet SiteBuilder. Këto janë ideale nëse po kërkoni diçka pak më miqësore për të rregulluar faqen tuaj nga vetja, pa patur nevojë për Google një etiketë të vetme HTML. Vetëm mbani në mend se çmimet dhe planet janë pak më ndryshe për SiteBuilder të A2 (sesa planet normale të përbashkët të pritjes).

Planet e A2 Hosting vijnë në përputhje me një llogari të Cloudflare CDN, për të përsëritur pas meje, mbani faqen tuaj të shpejtë (duke ngarkuar imazhe dhe skedarë të tjerë të mëdhenj të ndarë nga serveri juaj).

Nëse jeni një webmaster ose agjensi që kërkon të presë dhjetra faqe nën një çati, A2 Hosting vjen me mjete miqësore për zhvilluesit. Ju mund të merrni qasje të nivelit të administratorit në servera, rezervë falas për rindërtimin e serverëve, dhe versione të shumta të gjithçkaje nga PHP në MySQL, PostgreSQL, Python, etj..

6. Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

A2 Hosting ka pasur garancinë standarde të kthimit të parave 30-ditore si shumica e hosteve të tjerë që ne kemi shqyrtuar.

Ju e dini stërvitjen me këto. Drejtuar në çdo problem apo problem brenda 30 ditëve të para, dhe ju mund të merrni një rimbursim të plotë. Asnjë pyetje e bërë.

Sidoqoftë, A2 Hosting e ka modifikuar këtë politikë pak vitet e fundit. Dhe klientët janë ata që përfitojnë.

A2 tani ofron një garanci të kthimit të parave “në çdo kohë”.

Do të merrni përsëri një rimbursim të plotë brenda 30 ditëve të para. Po sikur të parapërgatiteni për tre vjet për të marrë marrëveshjen më të mirë (më shumë për atë më vonë), dhe nuk jeni të lumtur pas vitit të parë?

Ende mund të kërkoni një rimbursim dhe të merrni një shumë të prorizuar mbrapa për kohën e mbetur (pra dy vitet e fundit të marrëveshjes tuaj).

Megjithatë, ekzistojnë disa paralajmërime.

E para është se çdo kërkesë për rimbursim gjatë 120 ditëve të para do të lëshohet përmes PayPal. Ashtu si hostet e tjerë, shërbimet ‘shtesë’ si regjistrimet e domenit, tarifat e konfigurimit ose migracionit, janë të pakthyeshme.

Do të duhet të mbani gjithçka që nuk kthehet, sidoqoftë, si emri i domain-it.

7. Web Hosting Green

Qyteti i lindjes i A2, Ann Arbor, Michigan është i njohur si “Tree Town”. Ata thuhet se kanë 50,000 pemë dhe 150 parqe, sipas faqes së tyre.

a2 opsionet e gjelbërimit të pritjes
Kështu që A2 ndjen një detyrim moral për të ndihmuar në mbrojtjen e planetit nga ngrohja globale.

Ata kanë partnerizuar me Carbonfund.org për të ndihmuar në mbështetjen e energjisë së rinovueshme dhe ripyllëzimit. Ata gjithashtu kanë një iniciativë pritëse të gjelbërimit “FutureServe” për të ndihmuar në kompensimin e emetimeve nga serverët e tyre.

Ky nuk duhet të jetë faktori vendimtar për t’u regjistruar në një host të uebit. Por njohja e kompanisë me të cilën po punoni me kujdesin për mjedisin është një vështirësi shumë e mirë.

8. Uptime prej 99.93%

Kohët më të shpejtë të ngarkimit të faqeve në botë nuk mund të përbëjnë një sit që është vazhdimisht offline.

Kjo mund të duket e qartë, por është një pikë kritike. Koha e duhur e hostimit të A2 ishte yjor kur u regjistruam për herë të parë në 2015. Por gjatë 24 muajve të fundit, ne kemi vërejtur një rënie të vogël të performancës.

Sidoqoftë, ata ende arritën të arrinin një rezultat standard të industrisë prej 99.93%.

Koha e fundit mesatare 12-mujore për hostimin A2:

 • Kohëzgjatja mesatare e Janarit 2020: 99.99%
 • Dhjetor 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%
 • Nëntori 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%
 • Koha mesatare e tetorit 2019: 99.99%
 • Koha mesatare e shtatorit 2019: 99.99%
 • Gusht 2019 mesatare e kohës: 99.95%
 • Koha mesatare e kohës së korrikut 2019: 99,85%
 • Qëndrueshmëria mesatare e qershorit 2019: 99.70%
 • Maj 2019 kohëzgjatja mesatare: 99,98%
 • Koha mesatare e prillit 2019: 99.99%
 • Koha mesatare mesatare e Mars 2019: 99,83%
 • Shkurt 2019 kohëzgjatja mesatare: 99,94%

a2-hosting-performance-24monthsSite testi live: hostingfacts-a2.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+

Kundër të përdorimit të hostit A2

A2 Hosting ka shumë të mirat që shkojnë për të.

Sidoqoftë, shpejtësitë e shpejta dhe mbështetja miqësore nuk mund të përbëjnë gjithçka.

Ja një vështrim në secilën prej këtyre çështjeve në detaje:

1. Normat e larta të rinovimit (dhe afati 15-ditor)

A2 Hosting përmban një ndërprerje të vogël çmimesh në planet afatgjata. Kështu që parapagimi për tre vjet do të trokasë disa dollarë nga çmimi mujor, i cili mund të shtojë deri në rrjedhën e 36 muajve.

A2 më pas ëmbëlson marrëveshjen për klientët e rinj me çmime të veçanta hyrëse që në thelb ul çmimin e përgjithshëm në gjysmë.

A2 Pritja e icingmimeve Hyrëse

Problemi është se kur skadimi i mandatit tuaj fillestar, rinovimi automatik do të fillojë me çmimin “e rregullt” (pothuajse dyfishi i asaj që keni paguar fillimisht).

Shumica e hostëve në internet tërheqin këtë marifet në të njëjtën formë. Ata e dinë nëse jeni të kënaqur me shërbimin në përgjithësi, ka të ngjarë të keni një dhimbje të madhe për të zhvendosur faqen tuaj përsëri përpara se të fillojë rritja e çmimit në.

Këtu është pjesa që nuk ulet mirë, sidoqoftë.

Sipas kushteve të tyre, ju duhet të paraqisni një kërkesë për shkrim të anulimit “15 ditë para fillimit të afatit të rinovimit” përmes portalit të klientëve të tyre ose duke i dërguar me email në [email të mbrojtur]

Happensfarë ndodh nëse ju mungon kjo dritare 15-ditore? Do të jeni në prangat për të paguar planin e ardhshëm të rinovimit, i cili do të rinovohet automatikisht, dhe nuk keni të drejtë të merrni ndonjë rimbursim.

Me fjalë të tjera, ata po ju japin llogari duke harruar të ndaloni llogarinë tuaj para se të jetë vonë.

2. Kufizimet në planin më të lirë

Pricemimi hyrës për opsionin më të lirë të pritjes së përbashkët të A2 Hosting (“Lite”) aktualisht është 2.96 $ / muaj (51% zbritje nga çmimi i rregullt). Ky nuk është çmimi më i ulët që kemi parë, por është mjaft i mirë.

Por kur filloni ta krahasoni atë pikë çmimi me atë që po merrni (krahasuar me konkurrencën), lindin disa çështje.

Ky plan ju merr vetëm një uebfaqe të vetme, me ruajtje të pakufizuar, SSL falas, migracionin në sit dhe Garancitë e Kthimit të Parave në çdo kohë.

Ju nuk do të merrni shumë nga pengesat e shkëlqyera që ndihmojnë ta bëni A2 një zgjedhje të mirë, si serverët Turbo që ofrojnë “deri në 20X ngarkesa më të shpejtë të faqeve”, servera të rimbursimit ose madje edhe rezervime të jashtme.

E njëjta çështje vlen për planin e tyre ndërtues të faqes në internet. Mundësia më e lirë që ka një çmim të ngjashëm rreth 4 / / muaj vetëm ju merr një faqe të vetme – jo gati sa duhet për të krijuar një faqe interneti aktuale.

2mimet e Pritjes së A2, Planet e Pritjes & Fakte te shpejta

A2 prmimet dhe planet e pritjes

A2 Hosting ka tre nivele çmimesh për të pritje e përbashkët:

 • Plani i Liteve: Ky plan fillon me 2.96 dollarë në muaj. Ajo vjen me mjaftueshëm për një uebfaqe, pesë baza të dhënash, ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bande, SSL falas, plus hyrje të kontrollit cPanel
 • Plani i shpejtë: Ky plan fillon me 3,70 dollarë në muaj. Mbështet faqet e internetit të pakufizuara, bazat e të dhënave, ruajtjen, transferimet, certifikatën SSL, cPanel dhe migracionin me një vend.
 • Plani turbo: Ky plan fillon me 7.03 dollarë në muaj. Ajo vjen me gjithçka nga plani Swift, plus Turbo (shpejtësi 20X) dhe Përshpejtuesi i sitit A2.

Mos harroni, nëse përdorni kupon “HOSTINGFACTS” në faqen e fundit të arka, do të keni mundësi ta merrni atë më lirë.

 • Lehtësia e regjistrimit: Regjistrohu me tre hapa. Jo shumë e vështirë.
 • menyra pagese: Karta e Kredisë, PayPal, Kontrolli ose Urdhri i Parave, Transferimi Bankar, Skrill dhe PayULatam.
 • Tarifat dhe klauzolat e fshehura: Normat e rinovimit janë më të larta se periudha hyrëse. Ju duhet të anuloni 15 ditë para periudhës së rinovimit; përndryshe, do të ngarkoheni automatikisht. Blerjet për emrin e domain nuk janë të kthyeshme. Vetëm një migracion në sit është falas në planet e tyre të përbashkëta të pritjes.
 • upsells: Shumë pak rritje.
 • Aktivizimi i llogarisë: Aktivizimi i çastit.
 • Paneli i Kontrollit dhe Përvoja e Panelit: cPanel.
 • Instalimi i Aplikacioneve dhe CMS (WordPress, Joomla, etj.): Opsioni për të instaluar WordPress dhe CMS të tjera të njohura janë në dispozicion në arkë.

A Rekomandojmë A2 Hosting?

Po, ne e bëjmë.

A2 Hosting ka dhënë vazhdimisht shpejtësinë më të mirë në klasë për disa vitet e fundit. Mbështetja e tyre ndaj klientit është miqësore dhe e dobishme. Të gjitha planet e përbashkëta vijnë me një certifikatë falas SSL dhe një migrim falas. Gjithashtu, kohëzgjatja e tyre nuk është shumë e keqe.

Dhe nëse keni probleme në çdo kohë kur jeni klient, mund të kërkoni një rimbursim të bilancit të prorated të kohës së papërdorur.

Dobësia e vetme është që normat e rinovimit janë të larta (dhe kushtet e rrepta nuk janë të mëdha).

Plus, nëse po paguani për planin më të shtrenjtë të përbashkët për të pritur faqet e internetit të pakufizuara (“Turbo”), ata ende do t’ju japin vetëm një migracion falas të faqes.

Këto detaje përfundimtare mund të mos funksionojnë për disa njerëz. Pra, ndërsa A2 është mjaft i mirë, nuk është as më i miri që kemi parë.

P.S. A keni përdorur A2 Hosting më parë? Ju lutemi konsideroni të lini një përmbledhje më poshtë – e mirë ose e keqe – nuk ka me të vërtetë rëndësi për sa kohë që është e dobishme për vizitorët tanë. Faleminderit per mbeshtetjen.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector