Recenzia HostGator – Prečo ju ľudia milujú / nenávidia? (Užívateľské recenzie do roku 2020)

HostGator Zdieľaná recenzia


HostGator môže byť jednou z najväčších, najstarších spoločností zaoberajúcich sa webhostingom v odbore, stále však robia vylepšenia a za posledných 24 mesiacov zaznamenali priemernú dostupnosť 99,98%..

Ich základné plány zdieľaného hostenia prichádzajú s neobmedzeným úložným priestorom, šírkou pásma, bezplatnou doménou (prvý rok) a certifikátom SSL zadarmo. Majú tiež vynikajúci zákaznícky servis, ktorý sa okamžite spojil prostredníctvom živého chatu a na každú otázku odpovedal v priebehu niekoľkých sekúnd.

Priemerná doba načítania stránky HostGator ich žiaľ znížila (priemerne 1191 ms). Mnoho ďalších služieb, ako sú zálohy a bezpečnosť, sa bude účtovať ako dodatočné poplatky. Po uplynutí prvého funkčného obdobia sa miera obnovenia agresívne zvyšuje.

Tu je kompletný pohľad na náš praktický test a pomocou údajov tretích strán od spoločnosti Pingdom sa objasňuje ich výkon.

Všeobecné informácie & Prehľad hostingu

NAŠE VERDICT: Známy poskytovateľ s dobrým výkonom
SPEED: 1,191ms (Priemer za február 2018 až január 2020)
UPTIME: 99,98% (Priemer za február 2018 až január 2020)
PODPORA: Živý rozhovor 24/7
APAS: Podporovaných je viac ako 75 aplikácií
VLASTNOSTI: Nemeraná šírka pásma a úložisko, jeden e-mailový účet, bezplatná doména 1. rok
HOSTINGOVÉ PLÁNY: Zdieľané, cloudové, WordPress, VPS a špecializované servery
PRENOS STRÁN: Jeden voľný prenos stránok
CENY: Už od 2,75 $ / mesiac (obnovenie 6,95 $ / mesiac)

Výhody používania zdieľaného hostgator

Výkonnosť produktu HostGator bola v posledných rokoch problémom. Ale už nie, na základe nášho sledovania za 24 mesiacov.

Okrem toho bol ich zákaznícky servis rýchly a priateľský. Pomôžu bezplatne presunúť vaše stránky do ich služieb. A začiatočníkom sa bude páčiť veľa jednoduchých, intuitívnych možností smerovaných podľa ich smeru.

Tu je stručné zhrnutie:

1. Silná a stabilná prevádzková doba 99,98%

HostGator za posledných 24 mesiacov zverejnil 99,98% dostupnosti. Sú v súlade s 99,98 – 100% prevádzkovej pohotovosti už niekoľko mesiacov.

To však nie je ani tá najlepšia časť. Sú konzistentné z nejakého dôvodu: v ich záruke dostupnosti sa uvádza, že ak klesnú pod 99,90%, môžete na svoj účet získať jeden mesiac kreditu.

Do tejto záruky sa samozrejme nezohľadňuje žiadna plánovaná údržba ani hackeri, ktorých nemožno predvídať. Budete však musieť osloviť a požiadať o kredit zaslaním podporného lístka do ich fakturačného oddelenia do 30 dní.

Nedávno sme začali vidieť niekoľko ďalších hostiteľov, ktorí získajú záruku dostupnosti, čo v konečnom dôsledku znamená, že všetci zákazníci vyhrajú. Konkurenti vystupujúci a robiaci to pomáhajú zvyšovať latku pre celé priemyselné odvetvie. Núti všetkých ostatných na trhu k tomu, aby sa zhodovali s ich zárukou a zvyšovali štandardnú úroveň služieb alebo riziko zaostávania.

Priemerná doba prevádzky v posledných 12 mesiacoch:

 • Priemerná doba prevádzky v januári 2020: 99,97%
 • Priemerná doba prevádzky v decembri 2019: 99,89%
 • Priemerná doba prevádzky v novembri 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v októbri 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v septembri 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v auguste 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky v júli 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v júni 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky v máji 2019: 99,95%
 • Priemerná doba prevádzky v apríli 2019: 99,98%
 • Priemerná doba prevádzky v marci 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky vo februári 2019: 100%

HostGator Zdieľal štatistiky za posledných 24 mesiacovPriemerná doba dostupnosti hostgátora | Zobraziť štatistiky

2. Dobrá podpora

HostGator poskytuje vedomostnú základňu, telefón, e-mail a podporu živého chatu. Posledná možnosť je najrýchlejšia a pripojí nás k servisnému zástupcovi do približne 15 sekúnd.

Skúsili sme ich okoreniť otázkami, skákať z témy na tému a nikdy neváhali. Ich personál sa zdá byť informovaný, dobre vyškolený a priateľský. Bola to dobrá skúsenosť všade.

Hostgator Zdieľaná podpora pre zákazníkov Živý chat

3. 45-dňová záruka vrátenia peňazí

HostGator je vo svojich službách tak presvedčený, že predlžujú priemernú 30-dňovú politiku vrátenia platby o ďalšie dva týždne približne na 45 dní..

To znamená, že ich môžete používať viac ako celý mesiac a ak sa objavia nejaké problémy, stále môžete získať späť svoju kúpnu cenu.

Táto 45-dňová záruka vrátenia peňazí sa vzťahuje na všetky zdieľané balíčky, predajcu a VPS hostingové balíčky.

Jediným úlovkom je, že sa to netýka dedikovaných serverov HostGator, správnych poplatkov, poplatkov za inštaláciu vlastného softvéru. Po prebudovaní 30 a viac zmluvných dokumentov o podmienkach služby sme zistili, že tieto výhrady sú v hostiteľskom priemysle pomerne bežné..

Ak napríklad váš plán obsahoval bezplatné doménové meno, odpočítajú zo sumy vrátenia štandardného poplatku 15,00 USD za doménu..

Je potrebné uviesť niekoľko ďalších bodov. Podmienky HostGator im poskytujú až 90 dní na skutočné vrátenie platby. V prípade šeku, peňažného poukazu, platieb Western Union alebo bankových prevodov nebudú vyplatené žiadne prostriedky.

Náhrady sú k dispozícii iba za nové plány alebo účty. Ak ste sa už predtým zaregistrovali a zrušíte obnovenie alebo druhý pokus, za to nedostanete nič.

V neposlednom rade sú vrátené platby v cudzej mene spracovávané na základe výmenných kurzov v amerických dolároch.

4. Dostupné funkcie zabezpečenia stránok

Zdieľané plány hostingu HostGator sú dosť holé kosti. Dostávate dosť na jeden web, ale na vrchole nie je veľa doplnkov.

Našťastie ponúkajú niekoľko ďalších bezpečnostných funkcií, ako je možnosť pridania sledovania SiteLock na vaše stránky. Táto služba bude fungovať každý deň a bude hľadať akékoľvek potenciálne porušenie alebo hackovanie stránok a ihneď vás bude informovať, keď ju nájdu.

V rámci svojich e-mailových plánov tiež ponúkajú nevyžiadanú poštu, aby v prvom rade zabránili zasiahnutiu spamu do vašej doručenej pošty.

Jedinou nevýhodou je, že SiteLock vás bude stáť trochu navyše. Budeme o to nižšie v záporoch, ale cena nálepky je 1,67 USD / mesiac, účtovaná ročne 19,99 USD.

5. Bezplatné stránky & cPanel Migrations

Ak nejde o váš prvý web a snažíte sa presunúť existujúci web, hostGator sa vrátil späť.

Po registrácii budete mať 30 dní na to, aby ste boli v kontakte a aby vám pomohli presunúť akékoľvek súbory stránok, databázy, skripty a dokonca aj názov domény za vás..

Zahŕňa to úplný prevod cPanel. Takže ak ste náhodou nainštalovali viac stránok (napríklad subdomény pre jednu veľkú stránku), máte pokrytie.

Všetky zdieľané hostingové plány hostgator prichádzajú s migráciou jedného webu (alebo cPanel). Rôzne plány, napríklad predajcovia, získajú prístup k ďalším (až 30).

Jediná bezplatná migrácia stránok nie je v porovnaní s niektorými hostiteľmi veľa. Stále je to však lepšie ako iné, napríklad Bluehost, ktoré si bude účtovať 150 dolárov za presun na päť stránok súčasne.

6. Veľmi užívateľsky prívetivý pre začiatočníkov

HostGator je šitý na mieru pre začiatočníkov blogerov alebo webmasterov.

Ich stránky sú plné návodov, návodov a ďalších, ktoré vám pomôžu orientovať sa v temnom svete DNS a dátových centier..

podpora hostgátora
Majú tiež ďalšie funkcie pre začiatočníkov, ktorí sa snažia založiť web bez toho, aby museli najímať iných ľudí, aby navrhli, postavili a spravovali všetko..

Tvorca ich webových stránok, Gator by HostGator, je jedným z tých lepších, ktoré sme preskúmali. Je dodávaný s bezplatným hostingom a doménovým menom, takže si pre všetky potrebné potreby musíte kúpiť jeden účet.

Prispôsobiteľné šablóny sú na začiatku celkom moderné a ľahko si môžete prispôsobiť, ako vyzerajú, pretiahnutím jednotlivých funkcií. Získate tiež analýzu stránok a bezplatný certifikát SSL, ktorý pomáha chrániť osobné údaje návštevníkov (napríklad ich fyzické umiestnenie)..

Gator by HostGator dokonca prichádza s plánom elektronického obchodu, takže si môžete vytvoriť plne funkčný internetový obchod s inventárom a ďalšími položkami, a to všetko bez obáv z platobných brán, zásuvných modulov alebo akýchkoľvek iných chaotických technológií. Funguje to.

Nevýhody použitia HostGator zdieľané

Úprimne povedané prekvapenie spoločnosti HostGator bolo (prekvapivo) prekvapujúce. Sme tiež fanúšikmi ich záruk dostupnosti.

Ich prístup priateľský pre začiatočníkov a užitočné služby zákazníkom navyše znamenajú, že o ich službách je veľa rád.

Pri testovaní ich sme, žiaľ, narazili aj na niekoľko problémov. Tu sú najväčšie problémy, ktoré sme našli:

1. Pomalá rýchlosť stránky (načítanie viac ako 1 sekunda)

Servery hostgatora nemali problém udržiavať našu stránku v prevádzke a fungovať posledný rok a pol.

Problém je v tom, že tie isté servery boli tiež pomaly pomalé. Ich priemerná doba načítania stránky za posledných 24 mesiacov bola iba 1191 ms.

Načítanie relatívne jednoduchých textových stránok s obsahom je vyše sekundy. Len si predstavte, čo by sa stalo, keby ste naplnili tieto stránky tisíckami slov a desiatkami obrázkov s vysokým rozlíšením. Áno, nie dobré.

Ukázalo sa, že pomalé časy načítania stránky majú priamy vplyv na zážitok vášho návštevníka. A to má účinok stekania nadol aj na zasiahnutie vášho spodného riadku.

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre zrýchlenie vášho webu bez prepínania hostiteľov. Ak je však váš hostiteľ neustále pomalý, znamená to, že budete neustále bojovať o prehru.

Priemerná doba načítania za posledných 12 mesiacov:

HostGator Zdieľané podrobné štatistiky za posledných 12 mesiacovPriemerná rýchlosť hostgátora 2019-2020 | Zobraziť štatistiky

2. Veľa dodatočných poplatkov za „skutočné“ zálohy, Gmail a Malware

Zdieľané hostingové plány hostgator sú lacné a úvodné ceny začínajú už len 2,75 $ mesačne (po dobu 36 mesiacov).

Ich najlacnejší plán („Šrafovanie“) prichádza s jedným názvom domény, inštaláciami populárnych aplikácií, ako sú WordPress, Joomla a viac, nemeranou šírkou pásma, neobmedzeným úložným priestorom a certifikátom SSL zadarmo. V podstate všetky základné funkcie, ktoré potrebujete pre kompletnú webovú stránku.

HostGator Zdieľané ďalšie službyHostGator Zdieľané ďalšie služby

Ide však o všetko, čo poskytujú vo svojich predvolených plánoch. Všetky tie „extra“ veci, ako napríklad zálohovanie stránok, prístup do Gmailu, monitorovanie funkcie SiteLock a SEO nástroje, vás budú stáť navyše, keď je čas na platbu..

Je to sklamaním, pretože mnohé z týchto funkcií sú na stránkach formulované opatrne, napríklad „dostupné“, aby ste si mysleli, že sú zahrnuté. Prejdite si ďalších hostí, ktorých sme skontrolovali, a vy uvidíte, že mnohí z nich ich v skutočnosti hodia do svojich základných cien..

Až keď sa dostanete na samý koniec procesu, keď zadáte svoje informácie o fakturácii, uvedomíte si, že všetky tieto ďalšie funkcie vás budú stáť, no navyše.

Gmail je štandardný poplatok 5 dolárov mesačne alebo 60 dolárov ročne na používateľa, čo je ich normálna cena. Ale potom vám bude stáť SiteLock 19,99 dolárov za rok, CodeGuard (za zálohovanie vašich stránok) vás bude stáť 23,95 USD / rok, a ak si narazíte na nejaké problémy, nezachovajú dokonca ani veľa predchádzajúcich verzií vašich stránok..

Takže keď sa pôvodný plán zdá spočiatku lacný, keď sa všetko povie a urobí, začína byť dosť drahý.

3. „Triky“ v oblasti štandardných cien

HostGator okrem príplatkov vyberá dva cenové triky, ktoré sú v tomto odvetví dosť štandardné.

Prvou je reklama s nízkou sadzbou, napríklad 2,75 USD mesačne, iba ak si uvedomíte, že na jej získanie je potrebné zaplatiť celé tri roky vopred. V opačnom prípade hľadáte 10,95 dolárov mesačne za službu za jeden mesiac.
Zdieľané cenové zľavy hostgátora pre dlhodobé plány

To je však len začiatok. Pretože okrem toho, ceny za obnovenie hostgatora dramaticky vyskočia po uplynutí pôvodného plánu.

Povedzme, že sa chystáte pokračovať a zablokovať túto nízku mieru na tri roky. Bezpochyby dostanete dosť veľa.

Problémy začínajú, keď je čas obnoviť svoj plán o tri roky. V tom okamihu vyskočí vaša mesačná sadzba za rovnaký plán na 6,95 dolárov / mesiac (alebo celkom 250,20 dolárov) – viac ako dvojnásobok toho, čo ste práve zaplatili za rovnakú presnú službu..

V podstate sa obracajú na to, že po niekoľkých rokoch je pravdepodobnosť, že si chcete zmeniť služby, dosť nízka. Takže ste na chvíľu uzamknutí (napríklad káblová spoločnosť alebo členstvo v telocvični).

Mnoho ďalších hostiteľov, ktorých sme skontrolovali, si vybrali ten istý kúsok. To však neznamená, že sa nám to musí páčiť.

Ceny hostgátora, plány hostingu & Rýchle fakty

Zdieľané hostingové plány a ceny hostingu

Zdieľaný hosting: HostGator má na výber tri spoločné plány hostingu:

Plán liahnutia: Tento plán začína na 2,75 dolárov mesačne. Získate jedno doménové meno, neobmedzené miesto na disku a úložisko, certifikát SSL a neobmedzené subdomény.

Plán pre deti: Tento plán začína na $ 3,95 za mesiac. Podporuje neobmedzené ukladanie, šírku pásma a názvy domén.

Podnikateľský plán: Tento plán začína na 5,95 dolárov mesačne. Podporuje neobmedzené ukladanie, šírku pásma a názvy domén. Dodáva sa s vyhradenou adresou IP, SSL a bezplatným číslom.

 • Jednoduchosť registrácie: Jednoduchý proces registrácie.
 • spôsob platby: Kreditná karta, PayPal.
 • Skryté poplatky a doložky: Úvodné ceny sú k dispozícii iba pre dlhodobé nákupy programov. Miera obnovenia sa tiež viac ako zdvojnásobí. Dodatočné služby, ako napríklad zálohovanie a monitorovanie škodlivého softvéru, sú tiež príplatkami.
 • upsells: Veľa zvratov.
 • Aktivácia účtu: Aktivácia účtu môže trvať až 24 – 48 hodín.
 • Skúsenosti s ovládacím panelom a ovládacím panelom: cPanel.
 • Inštalácia aplikácií a CMS (WordPress, Joomla atď.): Pomocou programu QuickInstall uľahčujú inštaláciu populárnych aplikácií a CMS v niekoľkých krokoch.

Odporúčame zdieľať hostgator?

Nie naozaj.

Ale nie z dôvodu, ktorý pravdepodobne premýšľate.

Zdieľaný hosting hostgátora ponúka veľa výhod. Prevádzková doba sa za posledný rok skutočne zlepšila. Zákaznícky servis bol dobrý. Vďaka množstvu možností vhodných pre začiatočníkov je používateľsky prívetivý.

Kombinácia pomalých rýchlostí a zvyšovania cien navyše robí to príliš drahé, aby sa považovalo za slušnú hodnotu.

Dôvod, prečo by sme ho neodporúčali, je ten, že v obchode majú lepšiu možnosť, ktorá skutočne prináša dobrú hodnotu.

Hosting hostingu WordPress Cloud je spočiatku trochu drahší na papieri, ale výkon je tiež podstatne lepší.

Preto vám odporúčame, aby ste sa na to najprv pozreli, pretože pravdepodobne budete nakoniec platiť to isté na konci dňa, keď hodíte tieto dodatočné poplatky a zvýšenie cien.

PS: Použili ste už predtým HostGator? Zvážte zanechanie kontroly nižšie – dobré alebo zlé – nezáleží na tom, nakoľko je to užitočné pre našich návštevníkov. Ďakujem za tvoju podporu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector