Recenzia Bluehost (2020) – Je tento populárny web hosting dobrý?

Recenzia BluehostBluehost: Odporúčaný webhosting


Počas rokov 2017 – 2020 sme boli platiacim zákazníkom webhostingu Bluehost.

To znamená, že už 3 a viac rokov sledujeme ich najlacnejší „základný“ výkon zdieľaného hostingového plánu (priemerný čas načítania aj čas prevádzky)..

Táto recenzia služby Bluehost sa vo veľkej miere opiera o údaje, ako aj o celkové skúsenosti s ich hostiteľskými funkciami a zákazníckou podporou.

Stručne povedané, všetky plány spoločnosti Bluehost ponúkajú svojim zákazníkom nepretržitý priamy rozhovor, nemeranú šírku pásma a päť e-mailových účtov. Podobne ako mnoho iných spoločností zaoberajúcich sa webovým serverom, ponúkajú aj svojim novým používateľom bezplatnú doménu pre prvý rok. Ich plány začínajú od 2,75 USD / mesiac a zahŕňajú vylepšené zabezpečenie, zálohovanie a bezplatný certifikát SSL. Pomáhajú chrániť váš blog alebo webovú stránku chránenú a bezpečnú.

Celkovo bol ich výkon za posledných 24 mesiacov dobrý. Bluehost je jednoznačne na vrchole svojej doby prevádzkyschopnosti (99,99%) a rýchly čas načítania 405ms (0,4 sekundy).

Prečítajte si všetky klady a zápory nižšie:

Všeobecné informácie & Prehľad hostingu

NAŠE VERDICT:Najlepšie celkovo zdieľaný hosting
SPEED:405 ms (Priemer za február 2018 až január 2020)
UPTIME:99,99% (Priemer za február 2018 až január 2020)
PODPORA:Živý rozhovor 24/7
APAS:WordPress, Joomla, Drupal a niektorí tvorcovia webových stránok
VLASTNOSTI:Nemeraná šírka pásma a úložisko, e-mailové účty, bezplatná doména 1. rok
HOSTINGOVÉ PLÁNY:Zdieľané, cloudové, VPS a špecializované servery
PRENOS STRÁN:Nie zadarmo
CENY:Už od 2,75 $ / mesiac (obnovenie 7,99 $ / mesiac)

Výhody používania Bluehost Hosting

1. Najlepší prevádzkový čas – 99,99% – počas celého roka

Uptime je jedným z najdôležitejších aspektov pri výbere webhostingu – koniec koncov, ak sú vaše stránky nefunkčné, vaši používatelia k nemu nemajú prístup. Jednou z vašich hlavných priorít by preto mala byť trvalo dobrá dostupnosť.

Po preskúmaní 30 webových hostiteľov je naša referenčná hodnota „dobrej“ dostupnosti 99,93%. To by sa mohlo zdať dosť vysoké, ale v skutočnosti je dokonca mierne podpriemerné. Zadajte tieto čísla do kalkulačky a rýchlo uvidíte, že sa premieta do najmenej 26 minút prestojov každý mesiac alebo len o niečo viac ako päť hodín v priebehu roka..

V ideálnom prípade teda nechceme vidieť nič menej.

Dobrou správou je, že spoločnosť Bluehost ľahko prekonala túto referenčnú hodnotu a pohodlne udržala naše testovacie miesto naživo 99,99% času počas posledných 24 mesiacov (2018 – 2020)..

Toto je mesačné členenie za posledných 12 mesiacov:

 • Priemerná doba prevádzky v januári 2020: 100% 
 • Priemerná doba prevádzky v decembri 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v novembri 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v októbri 2019: 99.96%
 • Priemerná doba prevádzky v septembri 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky v auguste 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky v júli 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v júni 2019: 99,98%
 • Priemerná doba prevádzky v máji 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v apríli 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v marci 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky vo februári 2019: 100%

Záver? Bluehost je jedným z najspoľahlivejších poskytovateľov webhostingu podľa našej štúdie dostupnosti.

Bluehost výkonné-24monthsŽivé testovacie stránky: hostingfacts-bluerock-bluehost.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+

2. Rýchlosť načítania 5 najčastejších webových stránok – 405 ms

Správa spoločnosti Google minulý rok zistila, že veľká väčšina mobilných webových stránok je príliš pomalá.

To je problém z dvoch hlavných dôvodov. Index spoločnosti Google pre mobilné zariadenia – prvý môže buď zvýšiť alebo skryť vaše stránky pri vyhľadávaní používateľov na základe rýchlosti načítania. Štúdie ukazujú, že pomalé webové stránky sa takmer vždy premietajú do nižších tržieb.

Po uplynutí prevádzkovej doby sú časy načítania stránky hostiteľa druhou najdôležitejšou vecou, ​​ktorá môže doslova priniesť alebo prerušiť úspech vašich stránok..

Sledujeme výkonnosť spoločnosti Bluehost od februára 2018 pomocou nástroja tretej strany Pingdom. A opäť sme boli spokojní s výsledkami – priemerná rýchlosť načítania stránky 405 ms, ktorá ich umiestnila ako 5. najrýchlejší web zo všetkých, ktorých sme testovali..

Bluehost-2019-2020 ŠtatistikaPriemerná rýchlosť spoločnosti Bluehost 2019-2020 | Zobraziť štatistiky

3. Nízka úvodná cena (2,75 USD / mesiac)

Za chvíľu sa pozrieme na úplné ceny a plány spoločnosti Bluehost.

Ak by ste však mali ísť skontrolovať počiatočné ceny, všimnete si, že najnižšia inzerovaná cena je 3,95 dolárov mesačne. Je to celkom dobré, pretože sa domnievali, že ju pôvodne znížili zo 7,99 dolárov mesačne.

Za túto cenu získate takmer všetko, čo potrebujete pre jednu webovú stránku. To zahŕňa úložisko SSD 50 GB, nemeranú šírku pásma, bezplatný certifikát SSL a ďalšie.

Získali by ste teda celkom dobrú hodnotu za cenu plus ich konzistentnú rýchlosť prevádzkyschopnosti a rýchlosť načítania stránky.

Dobrou správou je, že sme pre našich čitateľov dokázali vypracovať dohodu s spoločnosťou Bluehost, ktorá znížila počiatočnú cenu na 2,75 dolárov mesačne..

Toto je najnižšia miera, akú sme kedy videli online (a verte nám, že náš tím trávi príliš veľa času online, aký je). Je teda veľa, ak hľadáte nového dostupného hostiteľa.

4. Dobré možnosti zabezpečenia

Aj keď je Bluehost jednou z „lacnejších“ možností na trhu, s potešením sme zistili, že neznížili priveľa zákrut alebo kritických prvkov, ako je bezpečnosť..

Bluehost ponúka predvolene veľa dobrých bezpečnostných možností, vrátane bezplatného certifikátu SSL pre každý plán, ako sme už spomenuli.

Všetky plány obsahujú aj funkciu ochrany osobných údajov domény, ktorá pomôže udržať osobné informácie, ktoré ste použili na registráciu do domény, súkromné. To bráni hackerom v tom, aby našli a používali tieto osobné údaje na phishingové schémy, aby vás alebo iných podviedli pri odovzdávaní citlivých informácií.

SiteLock je zahrnutý, aby pomohol predchádzať útokom škodlivého softvéru, ktoré sú, bohužiaľ, na stránkach WordPress dosť bežné. CodeGuard je ďalšia forma ochrany, ktorá tiež poskytuje denné zálohy, takže ak je počítač napadnutý hackermi, môžete vrátiť späť predchádzajúce verzie stránok..

Postini od spoločnosti Google je posledným bezpečnostným nástrojom, ktorý stojí za zmienku. Poskytuje ochranu proti spamu pre váš e-mail, takže všetkému podozrivému sa zabráni v prístupe do vašej doručenej pošty.

Celkovo je to celkom slušný bezpečnostný balík, ktorý zaistí bezpečnosť a spoľahlivosť vášho webu.

5. Mnoho integrácií, aplikácií, a funkcie elektronického obchodu

Okrem zahrnutých bezpečnostných funkcií poskytuje Bluehost tiež prístup k obrovskému množstvu rôznych aplikácií a integrácií, takže môžete využívať najpopulárnejšie služby na webe.

Majú napríklad správcu domén, ak by ste radšej len prostredníctvom nich nakupovali a spravovali viac domén. Môžete nastaviť denné, týždenné alebo mesačné zálohy len pre prípad.

Program WordPress môžete nainštalovať jedným kliknutím (viac informácií nájdete v nasledujúcej časti nižšie). Môžete tiež nainštalovať ďalšie populárne systémy na správu obsahu (CMS), ako je Drupal, Joomla, spustiť obchod s elektronickým obchodom a ďalšie..

Bluehost bude navyše zahŕňať aj prístup k sieti na doručovanie obsahu (CDN). Tieto hostia vaše obrázky a veľké súbory, pričom fungujú mimo vašich serverov, aby ich rýchlejšie dodávali používateľom na celom svete a aby vaše stránky boli rýchle v rovnakom čase..

6. „Oficiálny“ odporúčaný hostiteľ WordPress.org

WordPress je najčastejšie používanou webovou platformou na trhu.

A iba „oficiálne“ odporúčajú použitie troch stránok hostujúcich webovú stránku WordPress:

 • Bluehost
 • Dreamhost
 • SiteGround

Na vytvorenie stránky WordPress môžete samozrejme použiť takmer ktorýkoľvek poskytovateľ webhostingu. Skutočnosť, že Bluehost je jedným z mála oficiálne uznaných partnerov, je však povzbudivá.

WP.org odporúča BluehostWordPress.org odporúča Bluehost

7. Jednoduché použitie pre začiatočníkov

Niektorí z webových hostiteľov, ktorých sme videli, sú najlepší iba pre skúsených používateľov.

Napríklad LiquidWeb je vynikajúci, ak viete, čo robíte. Nemajú však užívateľsky prívetivé rozhranie pre netechnických ľudí. Takže ak ste začiatočník, mali by ste mať ťažký čas na zverejnenie stránky.

Usporiadanie ovládacieho panela Bluehost (cPanel) uľahčuje použitie. Vo väčšine prípadov stačí kliknúť a kliknúť.

Má tiež funkcie pre pokročilých používateľov, ale aj začiatočníci môžu ľahko nainštalovať a spustiť WordPress.

Alebo môžu použiť nástroje na tvorbu webových stránok Bluehost (napríklad Weebly alebo Drupal) a začať so šablónou, ktorú si môžete prispôsobiť jednoduchým pretiahnutím funkcií..

Bluehost cPanelBluehost ľahko použiteľný cPanel

8. 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Získať čo najlepší obchod s webhostingom zvyčajne znamená platbu vopred na niekoľko mesiacov, rok alebo niekoľko rokov naraz.

Bluehost sa nelíši – viac o tom nižšie. Ponúkajú však 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na svoje plány.

Službu môžete vyskúšať, aby ste si sami mohli zmerať svoju výkonnosť, a ak nie ste úplne spokojní, môžete požiadať o vrátenie platby. Máme však pár slov opatrne.

Podľa ich podmienok sú uvedené nasledujúce záruky:

 • Vrátenie môžete získať iba na náklady na webový hosting, nie na žiadne ďalšie produkty, ako sú domény alebo iné doplnky.
 • Ak ste vo svojom pláne dostali bezplatné doménové meno, bude vám odpočítaný poplatok 15,99 dolárov.
 • Žiadosti po 30 dňoch sa nevracajú.

Nie je to presne taká otázka, ako sme videli od niektorých hostiteľov. Pred registráciou sa preto uistite, že ste v poriadku s týmito bodmi.

9. Zákaznícka podpora

Bluehost ponúka všetko od vedomostnej základne, cez live chat, podporu pre e-mailové lístky až po telefonickú podporu. Vyskúšali sme live chat a Vinutha z Bluehostu sme sa pripojili do dvoch minút.

Medzi jednotlivými odpoveďami boli mierne oneskorenia, ale celkovo bol Vinutha veľmi priateľský a na každú otázku ponúkol priame odpovede. Bola to bezbolestná skúsenosť, ktorá je presne to, čo chcete od zákazníckej podpory hostiteľa.

Livehosting služby zákazníkom služby BluehostMali sme rozhovor so zástupcom spoločnosti Bluehost Live Chat

Nevýhody použitia Bluehost Hosting

Bluehost funguje celkom dobre. Existujú však dve veľké oblasti, kde sú náklady trochu strmé. Poďme sa hlbšie ponoriť do každého z nich.

1. Vyššie miery obnovy (bežné v odvetví webhostingu)

Najlepší spôsob, ako získať najnižšiu možnú cenu za hosťovanie, je platba vopred za jeden, dva alebo dokonca tri roky vopred.

Bluehost trojročné cenyPodrobné ceny Bluehost

Na jednej strane je mesačná cena nízka, ale na druhej strane platba vopred na dlhšie obdobie (medzi 12 – 36 mesiacmi) znamená, že sa nezaväzujete len k pár dolárom, ale k stovkám dolárov..

Ďalšou vecou, ​​ktorú je potrebné zvážiť, sú vyššie miery obnovy po uplynutí úvodného obdobia. V takom prípade je predplácanie na celé tri roky za 3,95 dolára dobré, pretože čo najskôr zablokujete túto nízku sadzbu..

Na konci tohto obdobia však sadzby vyskočia späť na svoje „normálne“ sadzby. Tieto sa pohybujú od 7,99 do 8,99 $ mesačne pre najzákladnejší zdieľaný plán v závislosti od toho, ako dlho predplatíte.

Cena obnovenia služby BluehostCena obnovenia služby Bluehost

2. Migrácie stránok nie sú bezplatné

Väčšina webových hostiteľov, ktorých sme skontrolovali, presunie váš existujúci web zadarmo na ich službu. Vidia to ako priateľskú službu, ktorá pomáha spokojným zákazníkom, takže budú mávať akékoľvek poplatky.

Bluehost nanešťastie nevykonáva bezplatnú migráciu.

Majú jednorazový poplatok vo výške 149,99 dolárov, ktorý zahŕňa migráciu až piatich webových stránok, 20 e-mailových účtov a akýchkoľvek ďalších databázových súborov pre tieto stránky..

Tvrdia, že to bude rýchle a plynulé, takže nebudete mať žiadne oneskorenia ani prestoje.

Skutočnosť, že za to musíte platiť, a toľko zaplatiť, je však veľká úvaha.

Prenos webových stránok BluehostNáklady na prenos webovej stránky Bluehost

Ceny Bluehostingu, plány hostenia & Rýchle fakty

Základný plán spoločnosti Bluehost vás bude stáť 3,95 $ / mesiac (alebo 2,75 dolárov s našou zľavou).

Plán Plus sa zvyšuje na 5,45 USD / mesiac – rovnaká cena ako možnosť Výber Plus pre neobmedzené webové stránky, úložisko SSD a šírku pásma. Tiež vám umožňujú spravovať neobmedzené domény, parkované domény a subdomény v týchto plánoch.

Program Pro začína od 13,95 dolárov mesačne so všetkými týmito funkciami a vysokým výkonom zo svojich serverov.

Okrem toho má Bluehost všetky hlavné typy webhostingu vrátane VPS, cloudu a vyhradených dátových centier.

Bluehost ceny a plány

 • Doména zadarmo? Áno, na prvý rok, potom sa obnoví na 15,99 dolárov.
 • Jednoduchosť registrácie: Jednoduchý proces registrácie na dvoch stranách.
 • spôsob platby: Hlavné kreditné karty a PayPal.
 • Skryté poplatky a doložky: Žiadna náhrada doménových mien nebude vrátená. Miera obnovenia domén aj hostenia sa zvyšuje.
 • upsells: Niektoré Upsells. Bohužiaľ je to bežný jav v odvetví webhostingu a vyskytuje sa u mnohých rôznych veľkých spoločností poskytujúcich hosting.
 • Aktivácia účtu: Väčšina používateľov má okamžitú aktiváciu. Ak sú informácie nepresné alebo existuje podozrenie na podvod, aktivácia sa môže oneskoriť.
 • Skúsenosti s ovládacím panelom a ovládacím panelom: Jednoduchý a ľahko použiteľný ovládací panel.
 • Inštalácia aplikácií a CMS (WordPress, Joomla atď.): Mojo Marketplace umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu aplikácie.

Odporúčame Bluehost?

Áno, robíme.

Spoločnosť Bluehost sa umiestnila na špičke alebo blízko nej, pokiaľ ide o dobu bezporuchovej prevádzky a čas načítania už viac ako rok.

Okrem toho ponúkajú silnú bezpečnostnú podporu, záruku vrátenia peňazí a veľa aplikácií priateľských k používateľom, všetko za jednu z najnižších sadzieb v priemysle (2,75 USD mesačne)..

Nie sú však dokonalé. Sadzby obnovenia sa zvýšia po ukončení úvodných cien. Za spoplatnenie migrácie na webe si účtujú poplatok navyše, ktorý ostatní hostia bezplatne hodia.

Ale celkovo ponúka Bluehost silný výkon a dobrú hodnotu.

PS: Už ste predtým používali Bluehost? Zvážte zanechanie kontroly nižšie – dobré alebo zlé – nezáleží na tom, nakoľko je to užitočné pre našich návštevníkov. Ďakujem za tvoju podporu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map