SiteGround: Ostatnie 24-miesięczne statystyki wydajności + przegląd (2020)

SiteGround HostingSiteGround: Zalecany hosting


SiteGround to popularny dostawca hostingu współdzielonego, który oferuje swoim użytkownikom wiele różnych opcji hostingu.

Należą do nich hosting WordPress, hosting w chmurze, a nawet serwery dedykowane.

Od ponad dwóch lat monitorujemy najtańszy wspólny plan SiteGround „Startup”.

Zapłaciliśmy za udostępnione konto hostingowe, utworzyliśmy witrynę testową na żywo i uważnie śledziliśmy ich skuteczność za pomocą narzędzia zewnętrznego, zapewniającego tę obiektywną, przejrzystą recenzję.

Ogólnie rzecz biorąc, hosting witryn SiteGround plasuje się w czołówce wszystkich firm hostingowych pod względem czasu dostępności (99,99%) i szybkości (673 ms). Zespół obsługi klienta jest kompetentny, szybki i przyjazny. Wszystkie plany zawierają CDN, certyfikat SSL i konta e-mail.

Oto dogłębny podział wszystkich zalet i wad.

Ogólne informacje & Przegląd hostingu

NASZA OCENA: Niezawodny host z najlepszą obsługą klienta
PRĘDKOŚĆ: 673 ms (Średnia z lutego 2018 r. Do stycznia 2020 r.)
UPTIME: 99,99% (Średnia z lutego 2018 r. Do stycznia 2020 r.)
WSPARCIE: 24/7 czat na żywo
APLIKACJE: Obsługuje ponad 500 aplikacji
FUNKCJE: Niezmierzona przepustowość, 10 GB przestrzeni dyskowej, narzędzie do tworzenia stron internetowych i bezpłatny e-mail
PLANY HOSTINGU: Serwery współdzielone, WordPress, Cloud, Reseller, Enterprise i Dedicated Server
TRANSFER STRONY: Nie darmowy
CENNIK: Od 3,95 USD / mc (odnawia się za 11,95 USD / mc)

Zalety korzystania z SiteGround Hosting

SiteGround zaczyna się od 99,99% czasu pracy, ponadprzeciętnych prędkości i mnóstwa dodatkowych funkcji, które są idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

1. Dobra wydajność – 99,99% czasu przestoju w ciągu ostatnich 24 miesięcy

Wszystkie nasze recenzje hostingu opierają się na co najmniej 24-miesięcznych rzeczywistych statystykach i surowych danych.

Wydajność działania SiteGround była prawie idealna w tym czasie. Ich średnia 99,99% plasuje ich w gronie najbardziej wiarygodnych hostów, które sprawdziliśmy.

Tego rodzaju niezawodny czas pracy zapewnia zadowolenie odwiedzających witrynę. Co ważniejsze, oznacza to, że Twoja witryna prawie na pewno działa przez całą dobę, więc nie przegapisz okazji, gdy klienci będą chcieli dokonać zakupu..

Oto wyniki z miesiąca na miesiąc z Pingdom, naszego zewnętrznego narzędzia do śledzenia.

Średni czas pracy w ostatnich 12 miesiącach:

 • Średni czas pracy w styczniu 2020 r .: 99,92%
 • Średni czas pracy w grudniu 2019 r .: 100%
 • Średni czas pracy w listopadzie 2019: 100%
 • Średni czas pracy w październiku 2019: 100%
 • Średni czas pracy we wrześniu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w sierpniu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w lipcu 2019: 99,98%
 • Średni czas pracy w czerwcu 2019 r .: 99,99%
 • Średni czas pracy w maju 2019: 99,98%
 • Średni czas pracy w kwietniu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w marcu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w lutym 2019: 100%

siteground-performance-24 miesiąceWitryna testowa na żywo: hostingfacts-siteground.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+

2. Ponadprzeciętny czas ładowania (673 ms)

Szybkość witryny jest łatwo drugim najważniejszym czynnikiem przy wyborze hosta.

Po pierwsze, badania przeprowadzone przez Google pokazują, że 53% osób odejdzie, jeśli Twoje strony nie załadują się w ciągu trzech sekund.

Ponadto niewiele można zrobić, aby naprawić powolnego hosta. Możesz być w stanie kompresować obrazy, aby zmniejszyć ich wagę. Możesz być w stanie załadować je przez CDN, aby odciążyć serwer. Ale kiedyś wolny host? Zawsze wolny host.

Na szczęście nie musisz się tym martwić dzięki SiteGround. Ich ponadprzeciętny czas ładowania wynoszący 673 ms nie jest najszybszy, jaki widzieliśmy, ale ustawia SiteGround w pobliżu 10 najlepszych prędkości.

Średni czas ładowania SiteGround:

SiteGround-2019-2020-statisticsŚrednia prędkość SiteGround 2019-2020 | Zobacz statystyki

Ogólnie rzecz biorąc, SiteGround jest dość szybki.

3. Dobra obsługa klienta (2017-2020)

Monitorujemy SiteGround od ponad dwóch lat i nigdy nie mieliśmy większych problemów z ich obsługą.

Zapewniają klientom bazę wiedzy umożliwiającą szybkie znalezienie własnych odpowiedzi. W przeciwnym razie możesz zadzwonić przez telefon lub skorzystać z czatu na żywo przez całą dobę.

W tym ostatnim teście wybraliśmy opcję czatu na żywo i w mniej niż minutę byliśmy połączeni z Vladislavem.

W przeciwieństwie do innych hostów odpowiedzi nie były zauważalne. Wyglądało na to, że wiedział, o czym mówi i nie musiał szukać odpowiedzi za każdym razem, gdy wysyłaliśmy nowe pytanie.

SiteGround Live Chat Wsparcie

Dobre wrażenia dookoła.

4. Bezpłatna migracja witryny dla 1 witryny

Za każdym razem, gdy widzimy hostów z opcją „samodzielnej migracji”, niepokoi nas to trochę. Wynika to z faktu, że większość z nich nie jest świetna i ostatecznie obciążają klienta.

SiteGround może być jednak wyjątkiem od tej reguły. Stworzyli bezpłatną wtyczkę do migracji WordPress, którą możesz przesłać na dowolną stronę.

SiteGround WordPress Migration Plugin

Nie ma też długich i nudnych wskazówek. Po prostu generujesz token z konta hostingowego SiteGround, a wtyczka szybko pomoże w znacznym obciążeniu.

Tak, wciąż wymaga trochę pracy. Ale dobrą wiadomością jest to, że dzięki tej opcji możesz migrować tyle stron, ile chcesz. (Dla porównania, niektóre hosty oferujące „bezpłatne migracje” ograniczają go już po kilku, zmuszając Cię do zapłaty po pewnym momencie.)

Jeśli wolisz profesjonalną, praktyczną pomoc, SiteGround udostępni bezpłatną usługę w swoich planach wyższego poziomu (GrowBig i więcej).

Jeśli przekroczysz limity w każdym abonamencie, naliczają one nominalną opłatę w wysokości 30 USD za każdą dodatkową witrynę.

5. Darmowy certyfikat SSL i sieć dostarczania treści (CDN)

Google Chrome zaczął aktywnie ostrzegać ludzi, jeśli witryna, do której próbują dotrzeć, nie ma skonfigurowanego certyfikatu SSL.

SSL pomaga chronić wszelkie informacje przesyłane tam iz powrotem między urządzeniem użytkownika a witryną, w tym dane osobowe, takie jak adresy IP lub numery kart kredytowych. Jeśli pozostaną niezabezpieczone, hakerzy i inni mogą łatwo przechwycić te informacje. Chrome szuka więc w tym względzie najlepszego interesu internautów.

Innymi słowy, to zasadniczo sprawia, że ​​certyfikaty SSL są obecnie obowiązkowe we wszystkich witrynach. I na szczęście SiteGround udostępnia je za darmo we wszystkich planach.

Druga dobra wiadomość ma formę bezpłatnej usługi Cloudflare CDN (Content Delivery Network). CDN przechowuje duże pliki, takie jak obrazy, na wielu serwerach w różnych lokalizacjach na całym świecie. Pomaga to upewnić się, że pliki są przechowywane jak najbliżej odwiedzających witrynę, dzięki czemu dostęp do nich jest szybszy.
siteground cdn cloudflare

SiteGround ma serwery rozproszone na trzech kontynentach, co pomaga w szybkim ładowaniu i zapewnia dobrą obsługę klienta.

6. Dostępne funkcje od początkującego do zaawansowanego

SiteGround ma coś dla każdego.

Początkującym i blogerom spodoba się to, że za pomocą kilku kliknięć możesz zainstalować popularne narzędzia do tworzenia witryn, takie jak Weebly. Weebly oferuje prosty edytor „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu możesz przejąć pełną kontrolę nad wyglądem i stylem witryny (bez konieczności zagłębiania się w kod).

Oprócz Weebly, SiteGround ma również głęboką integrację z WordPress, Joomla i Drupal. Każdą z tych aplikacji można zainstalować szybko i bezboleśnie. Nie potrzebujesz pomocy programisty.

Jeśli jednak jesteś programistą, również masz szczęście.

Git zostanie wstępnie zainstalowany na większych planach, wraz z SSH, WP-CLI, SFTP i phpMyAdmin. Mają do dyspozycji wiele wersji PHP. Dostępne jest buforowanie wielopoziomowe. Możesz także uzyskać dostęp do środowisk pomostowych, aby witryny mogły się przygotować lub przetestować przed wprowadzeniem nowych funkcji do produkcji.

SiteGround pomaga również w zakresie bezpieczeństwa, używając zastrzeżonego narzędzia do zapobiegania botom AI, które próbuje powstrzymać nowe ataki, zanim uderzą. Z ich danych wynika, że ​​co godzinę od 500 000 do 2 milionów prób brutalnej siły jest blokowanych na ich serwerach.

Więc nie jesteś sam, aby poradzić sobie z tymi bólami głowy.

7. Gwarancja 99,99% czasu bezawaryjności

Pamiętasz solidną średnią 99,99% czasu sprawności? Cóż, jest powód, dla którego SiteGround się nie zawahał – kosztowałoby to dużo pieniędzy.

Często, gdy zagłębisz się w warunki korzystania z usług hostingowych, w drobnym druku ukryte są tylko złe wiadomości.

SiteGround zaskoczyło nas w dobry sposób. Zgodnie z umową o gwarantowanym poziomie usług gwarantują „dostępność sieci w wysokości 99,9% w skali rocznej”. Jeśli kiedykolwiek spadną poniżej tego progu, otrzymasz rekompensatę za bezpłatne miesiące hostingu.

Gwarancja czasu działania SiteGroundGwarancja czasu działania SiteGround

Teraz jest kilka warunków obliczania czasu sprawności. Wszelkie problemy z planową lub awaryjną konserwacją są wyłączone. Jeśli coś, co zrobisz, spowoduje przestój (na przykład przekroczenie zasobów, zainstalowanie niedziałających aplikacji lub naruszenie warunków), SiteGround nie ponosi odpowiedzialności. Wszelkie poważne zewnętrzne ataki na ich systemy również mogą ominąć tę politykę.

8. 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

SiteGround oferuje pełną 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie wspólne plany hostingowe. Dla porównania, ich chmura, VPS i dedykowane plany hostingowe są objęte 15-dniowym zwrotem pieniędzy.

Podobnie jak wielu innych hostów, opłaty za nazwy domen i wszelkie inne „dodatki” zwykle nie podlegają zwrotowi. Ta polityka zwrotów dotyczy tylko nowych klientów. Nie możesz więc uzyskać zwrotu kosztów za plany odnowienia.

Wady korzystania z SiteGround Hosting

SiteGround zaimponowało nam niemal bezbłędną dyspozycyjnością i gwarancją bezpłatnej usługi, jeśli dyspozycyjność spadnie poniżej 99,99%. Ich prędkości ładowania są całkiem dobre, nawet jeśli nie są tam najszybsze. SiteGround oferuje także różnorodne aplikacje, które zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Jednak przed zarejestrowaniem się należy wziąć pod uwagę kilka wad. Oto niektóre z większych problemów, na które natrafiliśmy podczas naszego praktycznego testu.

1. Wyższe stawki za odnowienie

Najtańszy plan SiteGround, StartUp, oferuje niską reklamowaną cenę 3,95 USD miesięcznie na swojej stronie internetowej.

Ta umowa wygląda trochę za dobrze, aby mogła być prawdziwa, ponieważ jest. Niemal każdy przeglądany przez nas hosting korzysta z tej samej sztuczki. Przyciągają twoją uwagę niskim wskaźnikiem wprowadzającym, aby podwoić (a nawet potroić) cenę, gdy nadszedł czas na odnowienie.

Na przykład ta stawka 3,95 USD miesięcznie skacze do 11,95 USD po odnowieniu. Inne plany SiteGround podnoszą odpowiednio do 19,95 USD i 34,95 USD / miesiąc.

Najlepszym rozwiązaniem jest zablokowanie jak najdłużej (36 miesięcy w SiteGround), aby móc korzystać z tej niskiej stawki tak długo, jak to możliwe.

2. 14,95 USD „Opłata instalacyjna” za miesięczne rozliczenia

Niewielu udostępnianych hostów internetowych pozwala na rozpoczęcie zakupu tylko na miesiąc. Często próbują nakłonić Cię do zarejestrowania się na co najmniej kilka miesięcy lub rok.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​dzięki SiteGround możesz zarejestrować się na jeden miesiąc. Zła wiadomość jest taka, że ​​naliczają opłatę „za instalację” za te plany.

Przy obecnych cenach oznacza to, że płacisz wstępną stawkę 3,95 $ / miesiąc plus jednorazowa opłata konfiguracyjna w wysokości 14,95 $.

Problem, jak opisano w ostatniej części, polega na tym, że po pierwszym miesiącu twój plan zostanie odnowiony w wyższym tempie.

Możesz więc początkowo myśleć, że dostajesz świetną ofertę, wypróbowując ich usługę za kilka dolców. Ale w rzeczywistości będziesz dwukrotnie karany (raz przez opłatę instalacyjną i ponownie przez stawkę odnowienia).

Koszt instalacji SiteGround

Nie przejmuj się planem jednomiesięcznym, ponieważ w dłuższej perspektywie zapłacisz więcej.

3. Ograniczony plan „Tanie”

Ceny SiteGround w najniższym planie są porównywalne z konkurencją, więc wydaje się, że to dobra oferta, gdy spojrzysz na nią po raz pierwszy.

Jednak funkcje planu nie pokrywają się dokładnie.

Na przykład dostajesz jedną witrynę internetową i tylko 10 GB przestrzeni internetowej, aby obsłużyć około 10 000 odwiedzin miesięcznie. Ten plan obejmuje również nieograniczony ruch (lub niezmierzone pasmo). Jeśli jednak Twoja witryna zbliża się do tych limitów, jej wydajność spadnie.

Oznacza to, że jest to dobre dla mniejszych witryn, które przez pewien czas mogą nie osiągnąć tych progów. Ale jeśli Twoja witryna zacznie się powiększać, prawdopodobnie będziesz musiał ją zaktualizować i zapłacić więcej za zwiększone zasoby.

4. Brak darmowej nazwy domeny

Większość hostów internetowych dodaje „gratisy”, aby przyciągnąć nowych klientów.

Obejmuje to często niski wskaźnik wprowadzenia i dodatkowe usługi, takie jak poczta e-mail lub migracje.

Bezpłatna nazwa domeny na pierwszy rok prawie zawsze znajduje się również na tej liście.

SiteGround niestety tego nie robi. Jeśli nie masz jeszcze nazwy domeny, będą naliczać opłatę za jedną od pierwszego dnia, zaczynając od 15,95 USD rocznie.

Ceny SiteGround, plany hostingowe & Szybkie fakty

SiteGround ma trzy wspólne poziomy hostingu. Oto koszty i najważniejsze informacje:

Koszt instalacji SiteGround

 • Plan StartUp: Ten plan kosztuje 3,95 USD miesięcznie, może obsługiwać jedną stronę internetową i jest dobry dla początkujących, którzy dopiero zaczynają od strony internetowej. Może obsłużyć do 10 000 unikalnych wizyt miesięcznie, z nieograniczoną przepustowością, obsługą klienta 24/7, bezpłatnym Cloudflare CDN, bezpłatnym Let’s Encrypt SSL, nieograniczoną liczbą e-maili & Bazy danych, bezpłatne codzienne kopie zapasowe i więcej.
 • Plan GrowBig: Ten plan kosztuje 5,95 USD miesięcznie i może obsługiwać wiele witryn. Oprócz tego, co ma plan StartUp, otrzymujesz również bezpłatną kartę Wildcard SSL na 1 rok, 30 kopii zapasowych i bezpłatne przywracanie, wszystkie 3 poziomy SuperCachera, co znacznie przyspiesza ładowanie, oraz środowiska przejściowe dla WordPress i Joomla.
 • Ich plan GoGeek: Ten plan kosztuje 11,95 USD miesięcznie i może obsługiwać nieograniczoną liczbę stron internetowych. Ma 30 GB miejsca na 100 000 odwiedzin miesięcznie. Posiada wszystkie funkcje pozostałych dwóch planów plus priorytetowe wsparcie, zgodność z PCI i tworzenie repozytorium Git jednym kliknięciem.

Wszystkie wspólne plany hostingowe są dostarczane z bezpłatnym kontem e-mail, bezpłatnym CDN i nieograniczoną przepustowością.

 • Domena: Ceny domen zaczynają się od 15,95 USD
 • Łatwość rejestracji: Bardzo prosty, jednostronicowy proces rejestracji.
 • Metody Płatności: Karta kredytowa (istnieją inne opcje dostępne za pośrednictwem czatu)
 • Ukryte opłaty i klauzule: Pobierają opłatę instalacyjną w wysokości 14,95 USD, jeśli płacą za udostępnione plany hostingowe co miesiąc zamiast co roku. Stawki za odnowienie są również wyższe. I musisz zapłacić za nazwę domeny (bez freebie).
 • Upsells: Kilka… ale nic złego.
 • Aktywacja konta: Szybka aktywacja konta.
 • Panel sterowania i pulpit nawigacyjny: cPanel
 • Instalacja aplikacji i CMS-ów (WordPress, Joomla itp.): Szybka i łatwa instalacja popularnych aplikacji i CMSów za pomocą Softaculous.

Czy zalecamy SiteGround?

Tak.

SiteGround zapewnia solidną dostępność od kilku lat. A ich gwarancja bezawaryjności gwarantuje, że prawdopodobnie nigdy nie będziesz mieć żadnych poważnych problemów z przestojem.

Ich szybkość witryny jest również całkiem dobra. To po części dzięki ich serwerom rozproszonym na trzech kontynentach i darmowemu koncie Cloudflare CDN. Zapewniają również bezpłatne SSL we wszystkich planach.

Ceny są dobre, jeśli skorzystasz z najdłuższego możliwego okresu. W przeciwnym razie szybciej osiągniesz te wysokie wskaźniki odnowienia. Przynieś też własną domenę, aby uniknąć kolejnej opłaty.

P.S. Czy korzystałeś już z SiteGround? Rozważ pozostawienie opinii poniżej – dobrej lub złej – nie ma tak naprawdę znaczenia, o ile jest pomocna dla naszych gości. Dziękuję za wsparcie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector