Recenzja HostGator – Dlaczego ludzie to lubią / nienawidzą? (2020 opinii użytkowników)

HostGator Shared review


HostGator może być jedną z największych, najstarszych firm hostingowych w branży, ale wciąż wprowadza ulepszenia, utrzymując średni czas pracy na poziomie 99,98% w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Ich podstawowe plany wspólnego hostingu obejmują nieograniczoną przestrzeń dyskową, przepustowość, bezpłatną domenę (na pierwszy rok) oraz bezpłatny certyfikat SSL. Mają też świetną obsługę klienta, która natychmiast połączyła się przez czat na żywo i odpowiedziała na każde pytanie w ciągu kilku sekund.

Niestety, średni czas ładowania strony HostGator go zawiódł (średnio 1191 ms). Wiele dodatkowych usług, takich jak kopie zapasowe i zabezpieczenia, będzie rozpatrywanych jako dodatkowe opłaty. Ponadto stawki za odnowienie rosną agresywnie po upływie pierwszego okresu.

Oto pełne spojrzenie na nasz praktyczny test, w którym wykorzystujemy dane stron trzecich z Pingdom, aby rzucić światło na ich wydajność.

Ogólne informacje & Przegląd hostingu

NASZA OCENA: Dobrze znany dostawca z dobrą wydajnością
PRĘDKOŚĆ: 1,191ms (Średnia z lutego 2018 r. Do stycznia 2020 r.)
UPTIME: 99,98% (Średnia z lutego 2018 r. Do stycznia 2020 r.)
WSPARCIE: 24/7 czat na żywo
APLIKACJE: Obsługiwanych jest ponad 75 aplikacji
FUNKCJE: Niezmierzona przepustowość i pojemność, jedno konto e-mail, darmowa domena 1 rok
PLANY HOSTINGU: Serwery współdzielone, chmura, WordPress, VPS i dedykowane
TRANSFER STRONY: Pojedynczy bezpłatny transfer strony
CENNIK: Już od 2,75 USD / mc (odnawia się po 6,95 USD / mc)

Plusy korzystania z HostGator Shared

Wydajność działania programu HostGator była w przeszłości problemem. Ale już nie, w oparciu o nasze 24-miesięczne śledzenie.

Ponadto ich obsługa klienta była szybka i przyjazna. Pomogą Ci przenieść twoją witrynę za darmo. A początkującym spodoba się wiele prostych, intuicyjnych opcji skierowanych w ich stronę.

Oto krótkie podsumowanie:

1. Mocny i stabilny czas pracy wynoszący 99,98%

HostGator opublikował 99,98% czasu sprawności w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Są one zgodne z 99,98-100% bezawaryjnością przez kilka miesięcy.

Ale to nawet nie najlepsza część. Są spójne z jakiegoś powodu: ich gwarancja bezawaryjności mówi, że jeśli spadną poniżej 99,90%, możesz otrzymać miesięczny kredyt na swoim koncie.

Oczywiście wszelkie planowane czynności konserwacyjne lub niemożliwe do przewidzenia włamania nie są uwzględniane w tej gwarancji. Będziesz jednak musiał skontaktować się z prośbą o kredyt, przesyłając bilet pomocy technicznej do swojego działu rozliczeniowego w ciągu 30 dni.

Niedawno zaczęło pojawiać się kilka innych hostów z gwarancjami dostępności, co oznacza, że ​​wszyscy klienci wygrywają. Konkurenci wychodzący w ten sposób pomagają podnieść poprzeczkę dla całej branży. Zmusza wszystkich pozostałych na rynku do dopasowania gwarancji i podniesienia standardowego poziomu usług lub do ryzyka pozostania w tyle.

Średni czas nieprzerwanej pracy z ostatnich 12 miesięcy:

 • Średni czas pracy w styczniu 2020 r .: 99,97%
 • Średni czas pracy w grudniu 2019 r .: 99,89%
 • Średni czas pracy w listopadzie 2019: 100%
 • Średni czas pracy w październiku 2019: 100%
 • Średni czas pracy we wrześniu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w sierpniu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w lipcu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w czerwcu 2019 r .: 99,99%
 • Średni czas pracy w maju 2019: 99,95%
 • Średni czas pracy w kwietniu 2019: 99,98%
 • Średni czas pracy w marcu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w lutym 2019: 100%

HostGator Udostępniono ostatnie 24-miesięczne statystykiŚredni czas pracy HostGator | Zobacz statystyki

2. Dobre wsparcie

HostGator zapewnia bazę wiedzy, telefon, e-mail i obsługę czatu na żywo. Ostatnia opcja jest najszybsza, łącząc nas z przedstawicielem serwisu w ciągu około 15 sekund.

Próbowaliśmy zasypywać ich pytaniami, przeskakiwać z tematu na temat i nigdy się nie wahali. Ich personel wydaje się kompetentny, dobrze wyszkolony i przyjazny. To było dobre doświadczenie.

Hostgator Shared Customer Support Doświadczenie na czacie na żywo

3. 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

HostGator jest tak pewny swojej usługi, że przedłuża średnią w branży 30-dniową zasadę zwrotu o dodatkowe dwa tygodnie do 45 dni.

Oznacza to, że możesz z nich korzystać przez cały miesiąc i nadal odzyskać cenę zakupu, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy.

Ta 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy dotyczy wszystkich pakietów hostowanych, odsprzedawanych i hostingu VPS.

Jedynym haczykiem jest to, że nie dotyczy to serwerów dedykowanych HostGator, opłat administracyjnych, opłat instalacyjnych za oprogramowanie niestandardowe. Po przeanalizowaniu ponad 30 dokumentów Warunków korzystania z usługi stwierdziliśmy, że te zastrzeżenia są dość powszechne w branży hostingowej.

Na przykład, jeśli Twój plan zawiera bezpłatną nazwę domeny, odliczą standardową opłatę w wysokości 15,00 $ za domenę od kwoty zwrotu.

Jest jeszcze kilka innych punktów do zrobienia. Warunki HostGator dają im do 90 dni na faktyczny zwrot pieniędzy. Nie będą również zwracane pieniądze za czek, przekaz pieniężny, płatności Western Union lub przelewy bankowe.

Zwroty są dostępne tylko dla nowych planów lub kont. Więc jeśli wcześniej zarejestrowałeś się na jeden i anulujesz przedłużenie lub drugą próbę, nic nie otrzymasz w zamian.

Wreszcie, zwroty w obcej walucie są przetwarzane na podstawie kursów wymiany dolara amerykańskiego.

4. Dostępne funkcje bezpieczeństwa witryny

Wspólne plany hostingowe HostGator są dość proste. Dostajesz wystarczająco dużo na jedną witrynę, ale na dodatek nie ma zbyt wielu dodatków.

Na szczęście oferują kilka dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak możliwość dodawania monitorowania SiteLock do Twojej witryny. Ta usługa będzie działać codziennie, zwracając uwagę na wszelkie potencjalne naruszenia witryny lub włamania i poinformuje Cię natychmiast, gdy ją znajdzie.

Oferują również Spam Assassin w swoich planach e-mail, aby przede wszystkim zapobiegać trafianiu spamu do skrzynki odbiorczej.

Jedynym minusem jest to, że SiteLock będzie cię kosztować trochę więcej. Rozwiniemy to poniżej w minusach, ale cena naklejki to 1,67 USD / mc, naliczana rocznie 19,99 USD.

5. Darmowa strona & cPanel Migrations

Jeśli to nie jest twoja pierwsza strona, a ty próbujesz przenieść istniejącą, HostGator Ci pomoże.

Będziesz miał 30 dni po rejestracji, aby się skontaktować i poprosić o pomoc w przeniesieniu plików witryny, baz danych, skryptów, a nawet nazwy domeny..

Obejmuje to pełny transfer cPanel. Jeśli więc zdarzyło Ci się mieć wiele instalacji witryny (np. Subdomeny dla jednej dużej witryny), jesteś objęty ubezpieczeniem.

Wszystkie współdzielone plany hostingu HostGator obejmują migrację pojedynczej witryny (lub cPanel). Różne plany, na przykład sprzedawcy, uzyskają dostęp do większej liczby (do 30).

Pojedyncza bezpłatna migracja witryny to niewiele w porównaniu z niektórymi hostami. Ale wciąż jest lepszy niż inne, takie jak Bluehost, które będą pobierać 150 USD za przejście do pięciu witryn jednocześnie.

6. Bardzo przyjazny dla początkujących

HostGator jest dostosowany do potrzeb początkujących blogerów lub webmasterów.

Ich strona jest pełna samouczków, instrukcji i innych, które pomogą Ci poruszać się po mrocznym świecie DNS i centrów danych.

obsługa hostgatora
Mają też dodatkowe funkcje dla początkujących, którzy chcą założyć witrynę bez konieczności zatrudniania innych osób do projektowania, budowania i zarządzania wszystkim.

Ich twórca witryn, Gator firmy HostGator, jest jednym z lepszych, które sprawdziliśmy. Jest wyposażony w bezpłatny hosting i nazwę domeny, więc wystarczy kupić jedno konto dla wszystkich potrzeb.

Wszystkie szablony, które można dostosowywać, są całkiem nowoczesne i można łatwo dostosować ich wygląd, przeciągając i upuszczając każdą funkcję. Otrzymasz również analitykę witryny i bezpłatny certyfikat SSL, aby zabezpieczyć dane osobowe odwiedzających (np. Ich fizyczną lokalizację).

Gator by HostGator jest nawet wyposażony w plan eCommerce, dzięki czemu możesz założyć w pełni funkcjonalny sklep internetowy z zapasami i innymi rzeczami, a wszystko to bez obawy o bramki płatnicze, wtyczki i inne niechlujne technologie. To po prostu działa.

Wady korzystania z HostGator Shared

Konsekwentnie długi czas pracy HostGator był, szczerze mówiąc, zaskakujący (w dobrym tego słowa znaczeniu). Jesteśmy również fanami ich gwarancji dostępności.

Poza tym ich przyjazne dla początkujących podejście i pomocna obsługa klienta oznaczają, że ich usługi mogą się podobać.

Niestety, podczas testowania natknęliśmy się również na kilka problemów. Oto największe problemy, które znaleźliśmy:

1. Niska prędkość strony (ponad 1 sekunda do załadowania)

Serwery HostGator nie miały problemów z utrzymaniem naszej witryny i działaniem przez ostatnie półtora roku.

Problem polega na tym, że te same serwery były konsekwentnie wolne. Ich średni czas ładowania strony w ciągu ostatnich 24 miesięcy wyniósł jedynie 1191 ms.

To ponad sekunda, aby załadować stosunkowo proste, oparte na tekście strony z treścią. Więc wyobraź sobie, co by się stało, gdybyś zapełnił te strony tysiącami słów i dziesiątkami obrazów w wysokiej rozdzielczości. Tak, nie dobrze.

Wykazano, że długi czas ładowania strony ma bezpośredni wpływ na wrażenia użytkownika. Ma to również efekt spływu, który wpływa również na wyniki finansowe.

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć witrynę bez zmiany hostów. Ale jeśli twój gospodarz jest konsekwentnie wolny, oznacza to, że ciągle będziesz walczył o przegraną bitwę.

Średnie czasy ładowania z ostatnich 12 miesięcy:

HostGator udostępnił ostatnie 12-miesięczne szczegółowe statystykiŚrednia prędkość HostGator 2019-2020 | Zobacz statystyki

2. Wiele dodatkowych opłat za „prawdziwe” kopie zapasowe, Gmail i złośliwe oprogramowanie

Udostępniane plany hostingu HostGator są tanie, a ceny wprowadzające zaczynają się już od 2,75 USD / miesiąc (przez 36 miesięcy).

Ich najtańszy plan („Hatchling”) obejmuje pojedynczą nazwę domeny, instalacje popularnych aplikacji takich jak WordPress, Joomla i wiele innych, niezmierzona przepustowość, nieograniczone miejsce na dane i bezpłatny certyfikat SSL. Zasadniczo wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do stworzenia kompletnej strony internetowej.

HostGator Shared dodatkowe usługiHostGator Shared dodatkowe usługi

To jednak wszystko, co zapewniają w swoich domyślnych planach. Wszystkie „dodatkowe” rzeczy, takie jak kopie zapasowe witryny, dostęp do Gmaila, monitorowanie SiteLock i narzędzia SEO, będą cię dodatkowo kosztować, gdy nadejdzie czas realizacji transakcji.

Jest to rozczarowujące, ponieważ wiele z tych funkcji jest starannie sformułowanych w witrynie, na przykład „dostępne”, abyś pomyślał, że są one uwzględnione. Przejrzyj inne najlepsze hosty, które sprawdziliśmy, a zobaczysz, że wielu z nich wrzuca je do podstawowej ceny.

Dopiero gdy dojdziesz do samego końca procesu, kiedy podasz informacje rozliczeniowe, zdasz sobie sprawę, że wszystkie te dodatkowe funkcje będą cię kosztować, no cóż, dodatkowe.

Gmail to standardowe 5 USD miesięcznie lub 60 USD rocznie na użytkownika, co jest ich normalną ceną. Ale wtedy SiteLock kosztuje 19,99 USD rocznie, CodeGuard (do tworzenia kopii zapasowych witryn) kosztuje 23,95 USD / rok, a nawet nie przechowują wielu poprzednich wersji witryny na wypadek, gdybyś napotkał jakiekolwiek problemy.

Tak więc, choć początkowy plan wydaje się początkowo niedrogi, zaczyna być dość drogi, kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione.

3. „Sztuczki” według standardowych cenników

Oprócz dodatkowych opłat HostGator wprowadza dwie sztuczki cenowe, które są dość standardowe w branży.

Pierwszym z nich jest reklamowanie niskiej stawki, takiej jak 2,75 USD / miesiąc, tylko po to, abyś zdał sobie sprawę, że aby ją otrzymać, musisz opłacić z góry pełne trzy lata. W przeciwnym razie patrzysz na 10,95 USD / miesiąc za faktyczną usługę za jeden miesiąc.
Dzielone ceny HostGator dla planów długoterminowych

Ale to dopiero początek. Ponieważ dodatkowo cena odnowienia HostGator gwałtownie wzrasta po wygaśnięciu wstępnego planu.

Powiedzmy, że idziesz dalej i blokujesz tę niską stawkę przez trzy lata. Bez wątpienia dostaniesz całkiem niezłą ofertę.

Kłopoty zaczynają się, gdy nadszedł czas, aby odnowić swój plan za trzy lata. W tym momencie miesięczna stawka za ten sam plan skacze do 6,95 USD miesięcznie (lub łącznie 250,20 USD) – ponad dwukrotnie więcej niż zapłaciłeś za tę samą dokładną usługę.

Zasadniczo żerują na tym, że po kilku latach prawdopodobieństwo zmiany usług jest dość niskie. Więc jesteś przez jakiś czas zamknięty (jak np. Firma kablowa lub członkostwo na siłowni).

Wielu innych gospodarzy, których oceniliśmy, wykonuje ten sam wyczyn. Nie oznacza to jednak, że musimy to lubić.

Ceny HostGator, plany hostingowe & Szybkie fakty

HostGator Wspólne plany hostingowe i ceny

Hosting współdzielony: HostGator ma trzy opcje planu hostingu współdzielonego do wyboru:

Plan pisklęcia: Ten plan zaczyna się od 2,75 USD miesięcznie. Otrzymasz jedną nazwę domeny, nieograniczoną przestrzeń dyskową i miejsce na dysku, certyfikat SSL i nieograniczoną liczbę subdomen.

Plan dziecka: Ten plan zaczyna się od 3,95 USD miesięcznie. Obsługuje nieograniczoną przestrzeń dyskową, przepustowość i nazwy domen.

Plan biznesowy: Ten plan zaczyna się od 5,95 USD miesięcznie. Obsługuje nieograniczoną przestrzeń dyskową, przepustowość i nazwy domen. Jest wyposażony w bezpłatny dedykowany adres IP, SSL i bezpłatny numer.

 • Łatwość rejestracji: Łatwy proces rejestracji.
 • Metody Płatności: Karta kredytowa, PayPal.
 • Ukryte opłaty i klauzule: Ceny wstępne są dostępne tylko w przypadku zakupów w ramach planu długoterminowego. Stawki za odnowienie również wzrosną ponad dwukrotnie. Dodatkowe usługi, takie jak tworzenie kopii zapasowych i monitorowanie złośliwego oprogramowania, są również dodatkowymi opłatami.
 • Upsells: Wiele wyprzedaży.
 • Aktywacja konta: Aktywacja konta może potrwać do 24–48 godzin.
 • Panel sterowania i pulpit nawigacyjny: cPanel.
 • Instalacja aplikacji i CMS-ów (WordPress, Joomla itp.): Ułatwiają instalację popularnych aplikacji i CMS w kilku krokach za pomocą QuickInstall.

Czy zalecamy HostGator Shared?

Nie całkiem.

Ale nie z tego powodu, o którym prawdopodobnie myślisz.

Hosting współdzielony HostGator oferuje wiele korzyści. Uptime naprawdę się poprawił w ciągu ostatniego roku. Obsługa klienta była dobra. Mnóstwo przyjaznych dla początkujących opcji sprawia, że ​​jest przyjazny dla użytkownika.

Jednak połączenie niskiej prędkości i dodatkowych podwyżek cen sprawia, że ​​jest zbyt drogi, aby uznać go za przyzwoitą wartość.

Jednak nie zalecamy tego, ponieważ mają lepszą opcję w sklepie, która faktycznie zapewnia dobrą wartość.

Hosting WordPress Cloud HostGator jest początkowo trochę droższy na papierze, ale jego wydajność jest znacznie lepsza.

Zalecamy więc przyjrzenie się temu, po pierwsze, ponieważ prawdopodobnie ostatecznie zapłacisz tyle samo pod koniec dnia, kiedy wrzucisz te dodatkowe opłaty i podwyżki cen.

P.S. Czy korzystałeś już z HostGator? Rozważ pozostawienie opinii poniżej – dobrej lub złej – nie ma tak naprawdę znaczenia, o ile jest pomocna dla naszych gości. Dziękuję za wsparcie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector