Shërbimet më të mira të mbajtjes në internet

Si një agjenci në internet me shumë llogari pritëse (për pritjen e klientëve tanë, + ne kemi projekte anësore të panumërta dhe dëshirojmë të eksperimentojmë ��), kemi një ide mjaft të mirë të asaj që përcakton një ofrues të lartë të mbajtjes së faqes në internet.


Ne i kaluam të gjitha llogaritë tona të pritjes, analizuam se cilat hostë të internetit janë duke punuar mirë, dhe cilat nuk janë (dhe pse). Atëherë vendosëm të ndërtojmë këtë faqe masive krahasimi për të ndarë atë që gjetëm, shijojmë!

Për referencë të shpejtë, bazuar në vlerësimet tona, këto janë 5 ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet për vitin 2020:

 1. Hostinger – Më i miri në përgjithësi
 2. SiteGround – Kontrabandist
 3. HostPapa – Një host i shkëlqyeshëm i përballueshëm
 4. Cloudways – Shërbimi më i mirë i Pritjes në Cloud
 5. A2 Hosting – E shkëlqyeshme për Reseller Hosting

Contents

Pse ingështjet e Web Hosting Solid!

Cilësia e ofruesit tuaj të web hosting mund të ketë një ndikim masiv në suksesin e mundshëm të faqes tuaj.

Le të marrim shpejtësinë e faqes në internet  për shembull, a e dini se një vonesë 1 sekondë do të thotë që shikimet e faqeve të ulen me 11%, kjo do të thotë se mbi 1/10 e vizitorëve thjesht do të largohen për çdo sekondë që faqja juaj akoma po ngarkon, kjo është arsyeja pse një faqe interneti me përvojë dhe me cilësi të përqendruar ofruesi i pritjes është i rëndësishëm!

Për fat të mirë për ne, industria e web hosting është mjaft konkurruese me shumicën e ofruesve që vazhdimisht përpiqen të rrahin njëri-tjetrin për çmim, cilësi dhe mbështetje! Kjo është e shkëlqyeshme për ne pasi kemi shumë mundësi kur kemi të bëjmë me zgjedhjen e një hosti në internet.

hulumtim në web hosting

Përveç nga tabela e krahasimit të pritjes më poshtë, ne gjithashtu hyjmë në më shumë detaje me rishikime individuale të mbajtjes në internet.

Kompania e Web-Hosting Vlerësimi i Përgjithshëm rmimi / mo.Disk HapësirëForativaVendetNe Uebfaqe
Logoja e hostingerit $ 0.99 (90% zbritje – nga 9,99 $) 10 GB

 • Shumë e përballueshme
 • Vendosje super e lehtë
 • Performancë dhe shpejtësi e shkëlqyeshme
 • Rrjeti global i serverave
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave!

Rishikimi i hostingerit
siteground2 3,95 $ (67% zbritje, nga 11,95 $) 10 GB
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Rrufeja e shpejtë
 • Mbështetje e shkëlqyeshme!
 • Servers Global
Rishikimi i sitit rrethues
Logoja e hostPapa 2.95 dollarë (nga 7,99 $ – Zbritje Ekskluzive e MangoMatter) 100 GB
 • Shumë e përballueshme!
 • Shumë opsione mbështetjeje
 • Performancë e shkëlqyer
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
Rishikimi i hostPapa
cloudwayslogo $ 7 20 GB
 • Referimi i përsëritur i cloud.
Rishikimi i reve
A2HostingLogo $ 3.92 i pakufizuar
 • Lirë
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk!
Rishikimi i Hosting A2

10 recensionet më të mira të mbajtjes në internet për vitin 2020

1. Hostinger – Më i miri në përgjithësi

Logoja e hostingerit
Uebsajti: www.hostinger.com
Mimi: 0,99 dollarë
Hapësira e diskut: 10 GB
Mbështetje: Chat Live
Arritja globale: Po

Hostinger është një nga kompanitë që rriten më shpejt në internet përreth, dhe me një arsye të mirë. Ata arrijnë të ofrojnë shërbime hosti të një cilësie të lartë, me një pjesë të kostos në krahasim me shumicën e konkurrentëve të tyre.

Nuk është çudi që nga fillimet e tyre në vitin 2004, ata janë regjistruar mbi 29 milion përdorues. Për vetëm 0,99 dollarë në muaj, ju merrni 10 GB hapësirë ​​në disk SSD, SSL falas, mbështetjen e tyre të 24/7/365 të klientit, dhe disa freebies më shumë. Vlera që ata ofrojnë është mjaft mbresëlënëse!

Gjëja që ne me të vërtetë na pëlqen është se si ata e kanë strukturuar procesin e krijimit të një llogarie të re, është duart e vendosura më të butat që kemi përjetuar deri më tani. Hapat rrjedhin pa probleme në tjetrën derisa, para se ta dini, ju keni një faqe live drejtuar me WordPress të instaluar (dhe në fakt të optimizuar për WordPress), dhe të gatshëm për përmbajtje dhe imazhe që të ngarkohen.

Shtë një proces serioz i menduar mirë për mendime!

Kur bëhet fjalë për performancën, përveç vendndodhjeve të tyre të 7 (!) Serverëve në të gjithë botën, ata përdorin disqe të fortë SSD, memorje të nivelit të serverit, mbrojtje DDOS, një shtojcë të memorjeve të fshehtë, 99.9% me kohë, etj. Nëse dëshironi të shtrydhni çdo shpejtësi nga faqja juaj sa të jetë e mundur, shtoni një CDN dhe jeni i artë, pa marrë parasysh se nga vijnë vizitorët tuaj.

Serverët e tyre janë të vendosur në SH.B.A., Singapore, Mbretëria e Bashkuar, Hollanda, Lituania, Brazili dhe Indonezia.

Ato ofrojnë llojet e mëposhtme të hostimit: Pritja e përbashkët, (për të cilën shumica e njerëzve kanë nevojë), VPS, pritja në cloud, hostimi i WordPress dhe pritja me email. Dhe vetëm në rast se ju nevojiten, ata gjithashtu shesin emra domenesh, një dyqan me një ndalesë për të gjitha nevojat e faqes suaj të internetit.

Planet e tyre të përbashkëta të pritjes fillojnë vetëm 0.99 $ në muaj (90% zbritje tani). Ata gjithashtu ofrojnë një garanci 30-ditore për kthimin e parave, një ndërhyrës i librit tonë!

rekuizitë

 • Shumë e thjeshtë për tu vendosur
 • Performancë e shkëlqyer
 • Super e përballueshme
 • Rrjeti global i serverave

Cons

 • N / A

2. SiteGround – Kontrollues

Logoja e faqes së faqes
Website: www.siteground.com
Mimi: 3,95 $
Hapësira e diskut: 10 GB
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

SiteGround është një lojtar i madh në industrinë e pritjes. Nga mbështetja e tyre super e përgjegjshme e klientit, e cila ka një kohë mesatare të përgjigjes prej 10 minutash në biletat e mbështetjes, deri te konfigurimet e tyre të optimizuara të WordPress që bëjnë WP të funksionojë shumë mirë, ata e dinë zanatin e tyre!

Ashtu si shumica e ofruesve të web hosting, ata ofrojnë disa freebies bukur si SSL, emrat e domain falas, dhe transferimet falas të faqes.

Ato gjithashtu vijnë të rekomanduara nga WordPress (shumë pak kompani pritëse mund ta pretendojnë këtë! Ata natyrisht që mund të trajtojnë pothuajse çdo sistem të menaxhimit të përmbajtjes ose tërhiqni dhe lëshoni ndërtuesin e faqes në internet që ju hidhni në to).

Sa i përket performancës, ata jo vetëm që ofrojnë SSD hosting për shpejtësi më të shpejtë dhe sigurohuni që të gjithë kanë burime të mjaftueshme të serverit, por ata madje kanë ndërtuar një shtojcë memorie në shtëpi për faqet e WordPress të quajtur SuperCacher për të serveruar faqet tuaja sa më shpejtë që të jetë e mundur.

Dhe nëse tregu juaj i synuar është i vendosur jashtë shtetit, ato gjithashtu kanë qendra të të dhënave në MB, NL (Hollandë) dhe SG (Singapor). Dhe ashtu si Hostinger, ata gjithashtu ofrojnë një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe kanë një garanci në kohën e duhur 99.9%.

Siguria e tyre gjithashtu meriton një bërtitje, pasi ata kanë ndërtuar një sistem të zakonshëm të sigurisë që vazhdimisht zvarrit faqet dhe monitoron kërcënimet e mundshme, duke u siguruar që të gjithë serverët dhe llogaria të mbeten sa më të pastra..

Ata kanë 3 plane pritjeje. Plani i tyre më i përballueshëm i hostimit i përbashkët fillon vetëm 3,95 dollarë në muaj (67% zbritje nga çmimi i zakonshëm)!

rekuizitë

 • I lehtë në përdorim
 • Karakteristikat mbresëlënëse të sigurisë
 • Qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën
 • Rekomanduar nga WordPress
 • Performancë e shkëlqyer

Cons

 • Kostot e rinovimit janë pak të larta

3. HostPapa – Një host i shkëlqyeshëm i përballueshëm i faqes në internet

Logoja e hostPapa
Website: hostpapa.com
Çmimi: $ 2.95
Hapësira e diskut: 100 GB
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Jo

Ndërsa markimi i tyre mund të përdorë ca punë, shërbimet që ofron Hostpapa janë më të mira! 100 GB hapësirë ​​për vetëm 2,95 dollarë është një marrëveshje shumë e mirë, pa dyshim duke marrë parasysh nivelin e mbështetjes së klientit që ju merrni, dhe madje edhe një garanci për 30 ditë kthim të parave.

Ata, sigurisht, kanë instalues ​​me 1 klik për të gjithë ndërtuesit e faqeve tuaja të preferuara ose sistemet e menaxhimit të përmbajtjes si WordPress, Joomla, etj. Ju gjithashtu merrni një emër falas domain, një çertifikatë falas SSL dhe një migrim falas të faqes nga hosti juaj i vjetër nëse e nevojshme. Nëse keni nevojë për të synuar një treg jashtë shtetit si Evropa ose Azia, mund të integroni me lehtësi CDN CloudFlare për herë të mirë të ngarkimit pa marrë parasysh se ku janë vendosur vizitorët tuaj. Kohëzgjatja e tyre është gjithashtu shumë e besueshme me pothuajse asnjë ndërhyrje.

Mbështetja e klientit funksionon 24/7 dhe është mjaft e përgjegjshme, pa dyshim duke marrë parasysh koston e ulët! Ata gjithashtu mund të ndihmojnë në migracionin në sit.

Sa për shërbimet e mbajtjes së faqeve në internet, HostPapa ofron mbështetje të përbashkët të pritjes, host të shitësit, mbajtje të VPS-ve dhe WordPress, si dhe shërbime të projektimit të uebit, G Suite, dhe Office 365 mbështetje për integrimin. Në mënyrë serioze, nëse jeni me një buxhet, ata nuk do t’ju lejojnë.

Paketat e tyre të përbashkëta të pritjes fillojnë në fillim 2.95 dollarë në muaj.

rekuizitë

 • Shumë hapësirë ​​në disk
 • Shërbime shtesë
 • Mbështetje e mirë 24/7
 • Emri i domain falas
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Cons

 • N / A

4. Cloudways – Shërbimi më i mirë i Pritjes në Cloud

Logoja e cloud
Website: www.cloudways.com
Mimi: 10 dollarë
Hapësira e diskut: 25 GB
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

Cloudways merr host cloud në nivelin tjetër! Thuajse vendosje të menjëhershme dhe shkallëzim i shkëlqyeshëm … me mbështetje teknike mjaft të përgjegjshme në krye.

Me 25+ qendra të të dhënave, një përvojë të mirë të përdoruesit, performancë të shkëlqyeshme + në kohën e duhur përmes serverëve në internet të Amazon, DigitalOcean, Google, Vultr dhe KYUP … këta djem po ripërcaktojnë industrinë e pritjes së cloud.

Duke folur për performancën, arsyeja pse ata janë kaq të mirë në të nuk është vetëm sepse ata përdorin disa nga ofruesit më të mirë atje, dhe mbështesin gjëra të tilla si PHP7, Servers të Mbështetura HTTP / 2 dhe hostet e SSD. Ata kanë ndërtuar gjithashtu disa sisteme me porosi për të rritur performancën edhe më tej, përveç panelit të tyre të shkëlqyeshëm të kontrollit. Për faqet e WordPress, ata kanë shtojcën e tyre të ruajtjes së Breeze dhe më pas për ndërtuesin e faqes Magento, ata kanë ndërtuar në Cache të plotë të faqeve. Ata padyshim e dinë se çfarë po bëjnë!

Në frontin e sigurisë, ato janë gjithashtu mjaft mbresëlënëse. Me firewall-et e dedikuara dhe autentifikimin me dy faktorë, ata e marrin sigurinë shumë seriozisht.

Plani i tyre më i lirë i mbajtjes në internet fillon në 7 dollarë në muaj.

rekuizitë

 • Pritja me performancë të lartë cloud
 • Shumë e shkallëzueshme
 • Qendrat e të dhënave në të gjithë botën

Cons

 • Kërkohen më shumë aftësi teknike

5. A2 Hosting – E shkëlqyeshme për Hosting Reseller

Logoja e hostimit A2
Website: www.a2hosting.com
Mimi: 3,92 dollarë
Hapësira e diskut: Pafund
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

A2 Hosting është shumë i ngjashëm me të dy SiteGround dhe Hostinger… serverë të shpejtë, shtrirje globale, mbështetje të madhe, hapësirë ​​të pakufizuar në disk. Dhe ndërsa ata nuk kanë rekomandimin zyrtar të WordPress, ato janë optimizuar për WordPress.

Ndërsa planet e tyre themelore janë mjaft të shpejta dhe ofrojnë ekstra të këndshme si një certifikatë falas SSL, skanim falas për hacks të mundshme, transferime falas të faqeve, vendndodhje të shumëfishta të serverëve, etj. E gjithë kjo ndërsa, natyrisht, të kesh garanci 99.9% në kohë.

Planet e Turbo janë aty ku gjërat me të vërtetë marrin interesante. Planet Turbo jo vetëm që kanë më pak përdorues për server në internet, në thelb duke dhënë më shumë burime serveri për llogari, por ato gjithashtu ofrojnë një sistem mjaft tërheqës të caching me zgjidhje të ndryshme caching për krijuesit kryesorë të faqeve të internetit si WordPress dhe Magento.

A2 Hosting ofron një shumëllojshmëri të llojeve të mbajtjes së faqeve në internet, nga hostimi i përbashkët, hostimi i WP-së dhe hosti i shitësit, deri në VPS dhe planet e dedikuara të mbajtjes.

Ata gjithashtu ofrojnë 3 pako pritjeje, plani i tyre më i lirë i ndarjes në internet fillon vetëm 3.92 dollarë në muaj (fillimisht ishin $ 7,99 / muaj).

rekuizitë

 • Serverat në SH.B.A., Evropë dhe Singapor (SG është i shkëlqyeshëm për faqet NZ)
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

Cons

 • N / A

6. GreenGeeks – Hosting më i mirë i Gjelbër në Gjelbër

Logo GreenGeeks
Uebsajti: www.greengeeks.com
Mimi: 2,95 $
Hapësira e diskut: Pafund
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

Greengeeks ka qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën, mbështetje shumë të mirë, madje ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar me bandë dhe hapësirë ​​në disk me çdo plan. Ajo që e veçon GreenGeeks-in është ajo ata po e rikthejnë 3 herë konsumin e energjisë në rrjet përmes energjisë së erës, gjë që është mjaft e mahnitshme!

Sa i përket tipareve specifike, shkojnë për shërbimet e tyre të mbajtjes në internet. Siç u përmend më lart, ata ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk edhe në planin e tyre më themelor, kanë mbështetje 24/7 të klientit, ofrojnë një garanci në kohë të rrjetit 99.9%, dhe ashtu si SiteGround, garanci për kthimin e parave 30-ditore nëse nuk jeni të kënaqur! Ata janë gjithashtu të dobishëm kur bëhet fjalë për migrimet në sit.

Kur bëhet fjalë për performancën, ata maksimizojnë shpejtësinë duke ofruar pritje SSD, integrim falas të CDN me Cloudflare, HTTP / 2 dhe PHP7. Ata madje ndërtuan sistemin e tyre të mbajtjes së memorjeve të quajtur PowerCacher për të shtrydhur sa më shumë performanca të jetë e mundur.

Sa për planet e pritjes, ato ofrojnë pritjen e zakonshme të përbashkët, mbajtjen e WordPress dhe hostin e shitësit.

Plani i tyre më i lirë i hostimit fillon vetëm 2.95 USD në muaj (nga 9,95 $).

rekuizitë

 • Super jeshile
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën
 • Shërbim i mirë për klientët

Cons

 • N / A

7. Bluehost – host i shkëlqyeshëm në internet për fillestarët

Logo Bluehost
Uebsajti: www.bluehost.com
Mimi: 3,95 $
Hapësira e diskut: 50 GB
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

Bluehost ka pasur pak kohë të trazuar në vitet e fundit. Ata ishin në krye të lojës së tyre, pastaj u blenë nga EIG (grupi ndërkombëtar i qëndrueshmërisë), gjërat shkuan drejt greminës, vlerësimet e klientëve nuk ishin më pozitive më … por që nga 2 vjet më parë, ata janë duke u përpjekur shumë për t’i kthyer gjërat, dhe tani kurrizi i tyre me një pritje të mirë, shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit dhe performanca të mira. Ata janë shumë të njohur dhe përdoren nga një shumë faqe në internet këto ditë.

Përpjekjet e tyre të fundit u kanë fituar atyre një vend në krahasimin tonë të hostimit përsëri! Kur është fjala për shërbimet e pritjes, ata ofrojnë pritje të përbashkët, pritje në cloud, hosting WP, VPS dhe host të dedikuar. Gjithçka vjen me tiparet e zakonshme dhe kohën e duhur.

Ata janë veçanërisht të mirë me pritjen e faqeve të WordPress dhe kanë veçori shtesë të mbajtjes posaçërisht për instalimet WP, për të siguruar që performanca të jetë sa më e qetë.

Sa i përket mbështetjes së klientit, ata kanë gjithçka nga një bazë e madhe e njohurive, bileta mbështetëse, chat live, mbështetje telefonike, dhe madje edhe mësime video vetëm në rast. Ata gjithashtu ndërtuan një panel kontrolli me porosi që është mjaft i lehtë për t’u përdorur.

Planet e tyre të mbajtjes në internet fillojnë në 3,95 dollarë në muaj.

rekuizitë

 • me përvojë
 • Mimet konkurruese
 • Shumë hapësirë ​​në disk

Cons

 • Reputacioni shkëmbor

8. HostGator – Pritëse në Internet me vlera të mëdha

Logoja e hostgatorit
Website: www.hostgator.com
Çmimi: $ 2.75
Hapësira e diskut: Pafund
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta

HostGator është një veteran i industrisë, ata janë super të vjetër dhe kanë shumë klientë. Ata janë gjithashtu super të përballueshëm, por kjo tregon kur po përdorni shërbimet e tyre. Allshtë gjithçka në rregull, jo e keqe, jo e mirë, thjesht në rregull.

Por përsëri përsëri, duke parë tiparet e tyre të hostimit, hapësirë ​​e pakufizuar në disk për vetëm 2.75 $ / muaj, jo një marrëveshje e keqe. Ata gjithashtu ofrojnë SSL falas, një domain falas për një vit, dhe garantojnë 99.9% kohën e duhur të serverit.

Mbështetja është gjithashtu mjaft e përshtatshme, me mundësi për telefon, chat live dhe bileta mbështetëse. Ata gjithashtu kanë një ton të mësimeve video për ta bërë përvojën tuaj sa më të lehtë të jetë e mundur.

HostGator ka planet e mëposhtme të hostimit në uebfaqe: hosting të përbashkët (duke përdorur cpanel hosting), hosting WordPress, hosting cloud, shitës shitës, VPS dhe serverë të dedikuar.

Ata gjithashtu kanë 2 servera në internet në SH.B.A., dhe një në Indi.

Planet e tyre të përbashkëta të mbajtjes në internet fillojnë vetëm 2.75 dollarë në muaj.

rekuizitë

 • Lirë
 • Vlera e duhur
 • Adresat e pakufizuara të postës elektronike

Cons

 • Shërbime me cilësi më të ulët
 • Siguria mund të jetë më e mirë

9. Pritja për lëvizje – E shkëlqyeshme për faqet e biznesit

logoja e pritjes së lëvizjeve
Website: www.inmotionhosting.com
Mimi: 6.39 dollarë
Hapësira e diskut: Pafund
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Jo

InMotion Hosting ka qenë rreth e rrotull për një kohë, ata janë të njohur për pritjen e një cilësie biznesi (me një garanci 99,99% në kohë !!). Dhe ndërsa ata vijnë me një çmim më të lartë, cilësia e shërbimeve të tyre pritëse është shumë e mirë, siç është edhe mbështetja e tyre.

Nëse keni ndonjë problem, mund t’i kontaktoni përmes telefonit, biletave të mbështetjes, bisedës live, dhe madje edhe në skype nëse është e nevojshme.

Nëse filloni të shikoni në vlerësimet e përdoruesve të tyre rreth uebit, është mjaft mbresëlënëse se sa të pëlqyera janë ata.

Sa i përket opsioneve të pritjes, InMotion ofron një pritje të përbashkët, host të shitësit, hosting VPS, serverë të dedikuar dhe host të specializuar në WordPress.

Plani i tyre më i lirë fillon në 6.39 dollarë në muaj.

rekuizitë

 • Shërbime me cilësi të lartë
 • Reputacion i mirë
 • Garanci e ngurtë e kohës

Cons

 • i shtrenjtë

10. Motori WP – Hosted WordPress i Menaxhuar

logoja wpengine
Uebsajti: www.wpengine.com
Mimi: 35 dollarë
Hapësira në diskut: kufiri i vizitorëve 25k
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

Nëse në të vërtetë po kërkoni për WordPress hosting menaxhuar me cilësi të lartë të lartë për Shtetet e Bashkuara, WP Engine është ajo që ju nevojitet! Ata janë udhëheqësi i tregut kur bëhet fjalë për pritjen e faqeve të WordPress (pa ndërtuesit e faqeve të tjera), dhe me arsye të mirë (megjithëse janë një kosto e vogël). Ata kanë një sistem të fshehtë të fshehtë të ndërtuar në shtëpi për t’i shërbyer faqeve super të shpejtë (të quajtur EverCache), dhe të kombinuara me CDN-në e tyre, ato janë ndërmarrja më e shpejtë e hostimit të WordPress rreth! Ata gjithashtu kanë një panel kontrolli me porosi që sjell një përvojë të shkëlqyeshme të përdoruesit.

Mbështetja teknike e tyre 24/7 e qartë padyshim e specializuar në WordPress, duke u mundësuar atyre të rregullojnë çdo problem pa vështirësi. Për më tepër, ata gjithashtu kujdesen për çdo azhurnim thelbësor të WordPress, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për këtë. Dhe kur është një azhurnim i madh, ata në të vërtetë e testojnë faqen e parë para se të azhurnojnë për t’u siguruar që asgjë nuk prishet, shërbim i nivelit të lartë. Ata gjithashtu kanë zbulim të kërcënimit në kohë reale, kohë të madhe, bllokojnë në mënyrë aktive sulmet DDOS, dhe ata madje do të rregullojnë faqen tuaj falas nëse hakohet … nuk është çudi që vlerësimet e përdoruesve të tyre janë kaq pozitive!

Të gjitha këto më lart sesa justifikojnë etiketën e çmimeve dhe një vend në krahasimin tonë të hostimit në internet! Të interesuar për paqen e mendjes dhe mund të kursejnë buxhetin?

Plani i tyre më i lirë fillon në 35 dollarë në muaj.

rekuizitë

 • Qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën
 • Mbështetje super e specializuar
 • Performanca e lartë

Cons

 • kosto

Si të gjeni ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një hosti cilësor në internet për faqen tuaj, është e rëndësishme të kuptoni se ka shumë lloje për të zgjedhur.

Më poshtë, ne japim shpjegime për llojet kryesore të opsioneve të pritjes së faqeve në internet dhe të mirat dhe të këqijat e tyre kryesore, dhe të hollësishme në lidhje me tiparet që dëshironi të shikoni, kështu që ju mund të krijoni vetë krahasimi më i mirë i faqeve në internet dhe përfundimisht të gjeni hostin e përsosur për ju që të ndërtoni faqen tuaj te internetit.

Në një shënim anësor, nëse nuk e keni regjistruar ende emrin e domain, shumë pritës mund ta bëjnë këtë. Thënë kjo, regjistruesi ynë i preferuar është Namecheap, ata kanë qenë për një kohë të gjatë dhe janë shumë të përballueshëm. E gjithë krijimi i një procesi në internet është mjaft i lehtë btw, shumë njerëz po ndërtojnë faqet e tyre të internetit këto ditë (thjesht shikoni faqen tonë të statistikave në internet për të marrë një ide, është e mahnitshme) … thjesht merrni atë një hap në një kohë.

Laptop në internet në Ueb

Llojet e Web Hosting

Ndarja e përbashkët

Me një pritje të përbashkët, në thelb, shumë faqe në internet po hostohen nga një server i vetëm, i kontrolluar nga një administrator i sistemit. Ato zakonisht ofrojnë një larmi opsionesh si Windows ose Linux hosting, Java dhe PHP hosting. Për më tepër, do të gjeni shumë prej tyre që kanë instalues ​​për sistemet kryesore të menaxhimit të përmbajtjes si WordPress, Joomla, Drupal, etj.

pritje e përbashkët

Pros: Pritja e përbashkët është plani më i lirë i hostimit sepse llogari të shumta do të përdorin të njëjtin server, duke ndarë kështu koston. Alsoshtë gjithashtu miqësor për përdoruesit sepse nuk kërkon njohuri të larta për ta përdorur atë.

Cons: Fatkeqësisht, për shkak të natyrës së saj të përbashkët, pritja e përbashkët mund të jetë mjaft e pasigurt. Ju jeni duke garuar për një grup të kufizuar burimesh dhe veçorish me llogari të shumta të tjera, kështu që mund të jetë më e lehtë që faqja juaj të ngadalësohet ose madje të hakohet në krahasim me opsionet e tjera të pritjes.

VPS Hosting

VPS nënkupton server virtual privat. Në thelb, është baza e mesme ndërmjet pritjes së serverit të përbashkët dhe të dedikuar (dhe funksionon shkëlqyeshëm për serverat e lojërave, hosti më i mirë i serverëve Minecraft është ndërtuar me një VPS). Mendoni për një host të përbashkët të serverave me ndarje midis llogarive që ofrojnë intimitet dhe veçori shtesë.

Pros: Kostoja është mjaft e mesme. Ju paguani pak më shumë sesa pritja e përbashkët, por kjo ju jep liri shtesë, fleksibilitet dhe siguri. Ju ende merrni mbështetje nga një ekip admin por keni më shumë kontroll sesa një host tradicional i përbashkët.

Cons: Një ofrues i shërbimit të pabesueshëm i internetit mund të mbivendoste hapësirë ​​për të fituar më shumë para dhe për të lënë llogari të bllokuara pa hapësirë ​​në server. Ekziston edhe pak më shumë mirëmbajtje që kërkohet nga ana juaj sesa me një pritje të përbashkët.

Server i përkushtuar i serverëve

Një server i dedikuar është gjithçka juaji. Ju keni të gjitha të drejtat dhe përgjegjësitë për të. Liria vjen me një kosto më të lartë monetare dhe intensitet të punës, megjithatë.

Pros: Asnjëherë nuk do të ngadalësoheni ose ndikoheni ndryshe nga dikush tjetër, sepse i gjithë serveri është i juaji! Dhe sepse është e juaja, kjo do të thotë që është e juaja të personalizoni sidoqoftë ndiheni aq të prirur.

Cons: Përgjegjësia për të rregulluar bie mbi ju, kështu që kërkon pak më shumë njohuri-njohuri. Jo vetëm që kërkon që smartfonët ta vendosin, por gjithashtu vijnë me një çmim më të lartë.

Rezervimi në re

Pritja në cloud është një tjetër mundësi diku midis pritjes së dedikuar dhe asaj të përbashkët. Cloud hosting ndan burimet e saj në mesin e disa serverëve të gjithë të lidhur (si një rrjet merimangash) dhe u siguron atyre llogari sipas nevojës. Kjo shpejton gjërat dhe siguron siguri në rast se mosfunksionimet e një serveri.

Pros: Fleksibiliteti në shkallë është një përfitim i madh që mund të sigurojë pritja nga cloud. Kjo do të thotë nëse biznesi juaj rritet me shpejtësi, serveri juaj do të shkojë me të. Shtë gjithashtu një produkt që është në dispozicion për ju menjëherë pasi të keni nevojë pasi që vazhdimisht ekziston në një formë ose një tjetër në re. Shtë një kosto e arsyeshme dhe funksionon shumë mirë për një llogari me personel të ulët.

Cons: Për shkak se është shumë e përqendruar në këtë re të besueshme, nëse ka një problem me cloud, ju jeni shumë i mbetur i pafuqishëm. Përsëri, për shkak të komponentit të ruajtjes së cloud, ju mund të keni akses në skedarët tuaj vetëm përmes internetit. Nëse nuk mund të lidheni, nuk mund të merrni qasje. Fleksibiliteti i ngjashëm me brezin e gomës që ofron gjithashtu mund të vijë me një projektligj “fleksibël me shirit gome” çdo muaj.

Reseller Hosting

Shitësi i shitësit i shitësit është një lloj versioni i një manuali të përbashkët të pritjes. Një kompani merr një paketë nga një kompani pritëse mëmë, paketon ose paketon atë si dëshiron, dhe e rishit atë në llogaritë e tjera si të tyre..

Pros: Ju kursen telashet sepse dikush tjetër është në fund të fundit i ngarkuar. Nëse doni të mbështeteni te të tjerët, kjo mund të jetë një zgjidhje e mirë për ju.

Cons: Sidoqoftë, pala që rishiti hostin mund të mos jetë një ekspert për të. Si klient, ju ndoshta do të keni qasje tek ata, kështu që ju mund të gjendeni veten në një pozitë të vështirë nëse diçka shkon keq. Vetëm një kompani e besueshme dhe e vërtetuar e shitjes duhet të konsiderohet për këtë arsye.

Menaxhuar WordPress Hosting

Ky është pritje primitive e përqendruar në WordPress, me staf mbështetës të teknologjisë WP. Pritësit e menaxhuar WP zakonisht kanë një pirg shumë të optimizuar të serverëve të dizajnuar posaçërisht rreth drejtimit të WordPress sa më shpejtë. Prmimet zakonisht llogariten rreth numrit të vizitorëve që merrni në muaj, sesa hapësirës në disk si hostet e zakonshëm të përbashkët në internet.

Pros: Do të jeni gjithmonë të azhurnuar me veçoritë dhe shtojcat më të fundit sepse WordPress është gjithmonë në anën e përparme të gjërave të reja në botën e pritjes. Ata do t’ju mbajnë shpejtësinë tuaj dhe do t’ju mbrojnë nëse ndonjë gjë prishet. Jo vetëm që skuadra do t’ju mbajë të azhurnuar, por ata gjithashtu do të mbrojnë informacionin tuaj dhe do të jenë atje për çdo çështje që mund të lindë.

Cons: Mimi është zakonisht gjëja e parë që e fik dikush. Sa më i madh faqja dhe vëllimi i tij, aq më shumë do t’ju ngarkohet. Ju gjithashtu keni pak më pak kontroll mbi personalizimin e faqes tuaj (pasi ushtruesit e menaxhuar kanë tendencë të kenë një listë të shtojcave të palejuara … për të ruajtur performancën optimale).

Karakteristikat e mbajtjes në internet që duhet të rishikoni

Tani që e dini se çfarë lloji të host-it që po kërkoni, do të doni të ekzaminoni secilën mundësi për tiparet që ju nevojiten.

Ne përdorim të njëjtët faktorë në krahasimet tona të tjera si:

 • faqja e internetit që pret Australinë
 • pritje në internet në Kanada
 • web hosting Singapori
 • NZ web hosting
 • web hosting India
 • Web në internet
 • web hosting Malajzia
 • duke pritur Irlandën
 • faqja e internetit që pret Pakistanin
 • Melhor hospedagem de faqet Brasil
 • web hosting Indonezi

Renditja e aspekteve të mëposhtme për sa i përket asaj që është më e rëndësishmja për ju, do të zvogëlojë kërkimin tuaj tek ofruesit kryesorë të pritjes së faqes në internet që ofrojnë paketën e duhur për ju.

Përcaktoni se çfarë doni të shpenzoni paratë tuaja në: A është gjerësia e bandës, mbështetja, domenet shtesë, apo mbase hapësira e ruajtjes?

Nga ana tjetër, përcaktoni se çfarë nuk ia vlen që ju të shpenzoni paratë tuaja. Nëse nuk keni nevojë për mbështetje të përkushtuar, zgjidhni një paketë që ju jep fleksibilitetin dhe lejen për të bërë të gjitha punët!

Le të shqyrtojmë aspektet e rëndësishme të zgjedhjes së një shërbimi të mirë pritës, kështu që ju nuk do të përfshiheni në asnjë çështje kur filloni të krijoni faqen tuaj të internetit.

Vendndodhja dhe shpejtësia e serverit

Vendndodhja gjeografike e serverit ka rëndësi, sepse sa më afër të jetë serveri për ju, aq më pak distanca dhe sa më pak informacione do të duhet të kalojnë për të arritur tek ju dhe ata që përdorin faqen tuaj. Në të kaluarën, aq më tej serveri ishte nga vizitorët tuaj, aq më i ngadalshëm faqja juaj është e ngarkuar për ata vizitorë.

harta e vendndodhjes së serverit

Këto ditë, megjithatë, ju mund ta zgjidhni këtë çështje mjaft lehtë duke mundësuar një CDN ose Rrjetin e Shpërndarjes së Përmbajtjes. Një CDN është një rrjet i shpërndarë i serverëve në të gjithë botën, këta serverë ose nyje mund të shërbejnë një version të ruajtur të faqes tuaj nga nyja që është më e afërt me vizitorin që përpiqet të hyjë në sit. Kështu që ju mund ta keni faqen tuaj të pritur në SH.B.A., me vizitorë nga Azia akoma në gjendje të ngarkojnë faqen tuaj mjaft shpejt.

Cloudflare është një nga ato CDN dhe është falas! Shumica e hostëve në internet madje kanë një instalues ​​të thjeshtë me një klikim për Cloudflare, kështu që patjetër kujdes për këtë.

Hapësira e diskut

Hapësira në diskut është hapësira për të ruajtur skedarët tuaj në sfond (gjëra të tilla si skedarët HTML, email, imazhe dhe skriptet). Në thelb, ruajtja është kabineti i dosjeve për sitin. Do të dëshironi të jeni të vetëdijshëm për hapësirën në dispozicion të depozitave përpara se të regjistroheni në një shërbim pritës sepse pasi kabineti i regjistrimit të jetë i plotë, kjo është ajo (megjithëse, sigurisht, mund të përmirësoni nëse është e nevojshme).

Sigurohuni që ka hapësirë ​​të mjaftueshme për ju tani dhe në të ardhmen, dhe provoni të përdorni një host që përdor disqet SSD, pasi ato janë shumë më shpejt se ato tradicionale.

Gjithashtu, ndërsa shumica e hosteve lejojnë llogari të shumta / adresa të postës elektronike nën një llogari pritjeje, email-et mund të mbushin hapësirën e diskut në mënyrë të shpejtë, kështu që konsideroni të përdorni diçka si Gmail për të trajtuar emailet tuaja.

Certifikata SSL

Siguria është një punë e madhe këto ditë, me hakerat që përpiqen të brutojnë forcën e tyre në çdo vend që munden. Edhe Google ka integruar përdorimin e çertifikatave SSL në mënyrën se si ata rendisin faqet në rezultatet e tyre, me faqet e internetit të sigurta që kanë një avantazh të vogël mbi faqet e internetit jo të sigurta. SSL qëndron në Secure Sockets Layer, është një teknologji e sigurisë për krijimin e një lidhje të koduar midis një serveri dhe një klienti ose vizitori, duke mbajtur të dhënat që janë transferuar të sigurta nga aktorët e këqij.

Sertifikatat SSL

Ishte rasti që vetëm faqet që pranojnë kartat e kreditit ose detajet e pagesës duhej të kishin një certifikatë të vlefshme SSL, por këto ditë është e domosdoshme për pothuajse çdo sit. Për fat të mirë për ne, kompani si Letry Encrypt ofrojnë çertifikata SSL falas. Shumica e pritësve më të mirë të uebit atje gjithashtu kanë një instalues ​​me një klik për ta bërë faqen tuaj të sigurt duke instaluar një çertifikatë.

uptime

Po pyesni se sa i besueshëm do të jetë hosti juaj? Uptime është një mënyrë fantastike për ta matur atë! Kohëzgjatja në uebfaqe është një përqindje që tregon se sa i mirë është një ofrues në mbajtjen e gjithçkaje me sukses.

Nëse një host pret një garanci 99% në kohë, kjo mund të duket e përsosur! Por merrni parasysh 1%. Një përqind gjatë një viti mund të nënkuptojë disa ditë joproduktive për sitin tuaj. Ditët e humbjes së barabartë të aksesit në kohën e humbjes, kështu humbjen e të ardhurave, megjithatë ju jeni akoma duke paguar për shërbimin. Pra, hapësira negative e një përqindjeje në kohë të shpejtë është një lloj i ngjashëm me atë që do t’ju kushtojë kur serveri është në rënie. Ne filluam të gjurmojmë të dy kohët e përgjithshme të uptime dhe përgjigje për kompanitë më të mëdha të mbajtjes në internet në faqen tonë të statusit të hostimit.

Shikoni përqindjen më të lartë që mund të gjeni, dhe sigurohuni që ata të përmbahen me garancinë e tyre në kohë dhe mund të japin.

mbështetje

Ky është një nga faktorët më të rëndësishëm që kemi konsideruar në krahasimin tonë në web hosting.

konsideroni:

 • Sa dini për hartimin e një faqe në internet, mirëmbajtjen e saj dhe azhurnimin e saj.
 • Sa do të duhet të mbështeteni në një ekip mbështetës për të bërë gjëra të tilla si dizajnimin, mirëmbajtjen dhe azhurnimin e faqes tuaj.

Shanset janë, ju bien në një fund të spektrit ose në tjetrin.

mundësitë e mbështetjes

Nëse nuk keni nevojë për shumë mbështetje dhe mund të merrni vetë përgjegjësinë, mund të ulni kostot duke zgjedhur një opsion që nuk ofron shumë mbështetje. Nëse do t’ju duhet që të bëhet për ju, megjithatë kërkoni një ekip mbështetës të besueshëm që mund të trajtojë gjithçka që do t’ju duhet. (Dhe përgatituni të paguani përkrahjen.)

backups

Shikoni se çfarë lloj opsionesh rezervë ofron hosti juaj i zgjedhjeve. Një kopje rezervë e mirë do të ndodhë rregullisht, dhe ato duhet të ruhen në vende të ndryshme në rast se një zonë ka një mosfunksionim.

Jo kopjimi i rregullt dhe i sigurt i informacionit tuaj mund të nënkuptojë një ditë me të vërtetë të keqe dhe shumë të dhëna të humbura. Mos e rrezikoni. Rezervat e përditshme janë padyshim më të mirat.

Bandwidth

Bandwidth është niveli i trafikut dhe transferimit të të dhënave që faqja juaj mund të trajtojë në një moment në kohë. Nëse një sit pritës ofron një nivel të lartë të brezit, ai me siguri do të jetë me cilësi mjaft të mirë. Nëse ata po ofrojnë vetëm pak, mund të mos dëshironi të mbështeteni në to. Nëse shkallët e biznesit tuaj, si do faqja juaj, dëshironi që gjerësia e bandës të jetë në gjendje të përshtatet shpejt në një fluks të tillë.

Mbikqyrja e trafikut të faqes tuaj për nja dy muaj është një mënyrë e mirë për të përcaktuar gjerësinë e bandës që do t’ju duhet. Duke përdorur atë numër si një bazë fillestare, lini hapësirë ​​që faqja juaj të rritet. Kjo do t’ju ​​kursejë stres në të ardhmen nëse shihni një ngritje të trafikut.

Numri i fushave / vendeve të lejuara

Nëse planifikoni të krijoni më shumë se një sit, sigurohuni që kjo do të jetë e mundur përmes hostit që ju zgjidhni. Nëse po regjistroheni për një marrëveshje me një faqe, atëherë do të duhet të regjistroheni për më shumë nëse dëshironi të krijoni një sit të ri ose shtesë.

Nëse e dini se shumë site do të jenë në horizont së shpejti, ose nëse keni nevojë për disa fusha menjëherë, mund të shkoni përpara dhe të eliminoni opsionet e pritjes që ju kufizojnë në një. Shikoni një opsion llogarie që lejon më shumë fusha në vend.

Pyetjet e bëra më shpesh

Cili është web hosting më i sigurt?

Ofruesit më të sigurt të pritjes së faqeve në internet janë ato me sisteme të sigurisë së serverit të krijuar me porosi. Këto mund të shkojnë nga skanimet e përditshme të malware dhe një WAF i integruar, deri te backup-et e përditshme dhe më shumë. SiteGround është shumë i sigurt.

Si mund të zgjedh një ofrues të mbajtjes së faqes në internet?

Ju zgjidhni një ofrues të mirë të mbajtjes së faqes në internet duke krahasuar tiparet e disa kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, udhëzuesi ynë më lart do t’ju ndihmojë të përcaktoni cilat janë karakteristikat më të rëndësishme dhe çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje kur kërkoni për një host të shkëlqyeshëm të internetit.

A mund të pres faqen time në internet?

Teknikisht po, ju mund ta presni faqen tuaj në internet lokalisht në kompjuterin tuaj, por atëherë faqja do të zbresë në momentin kur fikni kompjuterin tuaj. Të kesh një kopje lokale të faqes tënde është e dobishme për të provuar veçoritë e reja që dëshironi të zbatoni përpara se ta shtyni atë live në një host të uebit.

Si mund ta pres faqen time falas?

Po, ka një host të lirë të internetit, por ata ose vijnë me reklama të detyruara dhe mbështetje të tmerrshme, ose do të duhet të vendoseni me një nënfushë të kompanisë me të cilën jeni duke pritur. WordPress.com, për shembull, ka një plan falas që mund t’ju japë një faqe në internet në një nënfushë (yourname.wordpress.com). Shtë mirë nëse sapo filloni dhe dëshironi ta provoni.

Si ta pres faqen time në Google?

Ju nuk mund të pritni faqen tuaj të internetit në Google pasi ato nuk janë një shërbim pritës në internet. Ata kanë një shërbim të quajtur Blogger që mund t’ju ofrojë një hapësirë ​​për të ndërtuar një faqe interneti themelore në. Por mbani në mend se URL-ja juaj nuk do të jetë një profesionist, faqja do të pritet në një nënfushë si kompania juaj.blogspot.com.

Dhe kjo është, mund të duket mbizotëruese për të krahasuar të gjitha pikat, por thjesht t’i hedhësh një hap në një kohë. Ndoshta edhe të krijoni një spreadsheet dhe të regjistroni të gjitha specifikimet për ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet, kështu që ju keni një përmbledhje të lehtë.

OR

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector