Pritja më e mirë e WordPress

imazhin e dyqaneve në sasinë e faqeve të internetit të pritura në wordpressWordPress është, sistemi më i popullarizuar i Menaxhimit të Përmbajtjes (CMS) në internet sot.


Pothuajse 30% e të gjithë faqeve të internetit, nga blogjet e thjeshtë deri te dyqanet e komplikuara të tregtisë elektronike, përdorni këtë kornizë CMS për të bërë shenjën e tyre në internet.

Siç mund ta merrni me mend, WordPress nuk erdhi të mbizotërojë në internet rastësisht. Ky është një rast i kremës që ngrihet në majë dhe qëndron atje. Një kombinim i një ndërfaqe miqësore për përdoruesit, aftësia për të realizuar pothuajse çdo funksion shtesë përmes shtojcave të palëve të treta dhe një komunitet i lulëzuar i përdoruesve e bëjnë atë një inteligjent.

Kur bëhet fjalë për të bërë faqen tuaj të internetit, platforma jonë e rekomanduar vazhdon të jetë vetëm WordPress dhe WordPress. Asnjë mundësi tjetër nuk afrohet.

Por, para se të dilni dhe të ndërtoni atë blog të ri, ju nevojitet një plan pritjeje ose askush nuk do ta shohë, por ketrat duke kërkuar mbi supe. Për fat të mirë, ne kemi dalë dhe kemi testuar të gjitha duart më të mira të pritjeve të WordPress për muaj të tërë, dhe kemi mbledhur një ton të të dhënave mbi të cilat performon më mirë. Ju mund ta shihni përcjelljen live këtu. Lexoni më shumë rreth procesit tonë të hulumtimit me 4 hapa këtu.

Ne i kemi organizuar gjetjet tona pikërisht këtu, përfshirë karakteristikat që dëshironi për faqen tuaj të internetit në WordPress, kështu që le të futemi në të.

Pra, le të zhyten në të:

Contents

1. Kinsta

Pritësi më i mirë i WordPress … Nëse mund ta përballoni

logoja kinsta

Mimi – $ 30 / month (bazë)
Koha mesatare e 99.95%
Koha mesatare e ngarkesës së 475ms

Karakteristikat kryesore
 • SSL dhe CND falas
 • Zbulimi i DDoS
 • Firewall-et e harduerit
 • Migrimet falas në sit
 • U prit serveri cloud i Google
 • Mbështetje teknike 24/7
 • 2 muaj falas me pagesa vjetore
 • Garanci 99,99% Uptime

Pro

Siguria më e lartë
Ndërfaqja intuitive e menaxhimit të faqes

CONS

Jo një mundësi e lirë

Nëse shikoni përkufizimin e Premium, ju ndoshta do të gjeni Kinsta të listuara në seksionin e shembujve. Për shkak se Kinsta është pa dyshim një produkt premium, është cilësia (dhe po, gjithashtu çmimi) sigurisht që e dëshmon këtë.

Siguri e pabesueshme

Gjithçka rreth Kinsta është në krye të linjës, siguria është deri tani disa nga më të fortat që kemi parë ndonjëherë, dhe shpejtësia që ajo ofron është pothuajse e pabesueshme e shpejtë. Siguria përdor një mori të tërë të kriptimeve dhe protokolleve më të azhurnuara. Për më tepër, Kinsta monitoron në mënyrë aktive faqen tuaj gjatë kohërave të rritura, që është, shumë mirë, gjatë gjithë kohës. Sistemi Kinsta gjithashtu po pëson vazhdimisht azhurnime dhe arna, duke ndodhur gjithmonë në heshtje në sfond, kështu që do të keni pak për t’u shqetësuar për.

Karakteristika më inovative është stili i pritjes së Google Cloud. Në vend që të priteni në një vendndodhje fizike të serverit, përdorimi i serverëve në internet cloud do të thotë që faqja juaj mund të përdorë vendndodhjet e shumta të Google të serverëve. Kjo jep fleksibilitet shumë më i madh në faqen tuaj, duke e lejuar atë të shpejt dhe me lehtësi të optimizohet në vendet më të mira.

Menaxhimi i detajuar i faqes në internet

Kinsta mburret një nga ndërfaqet më sublime të menaxhimit të faqes. Intshtë intuitiv, i drejtpërdrejtë dhe i thjeshtë, por kjo nuk sakrifikon thellësinë e tipareve që ofron. Pjesa më e madhe e infrastrukturës është gjithashtu autonome, kështu që përderisa ju keni një kontroll të madh mbi faqen tuaj, nuk do të duhet të shqetësoheni për të gjitha niggles e vogla.

Të shpejtë, të sigurt dhe të zgjuar, pra, çfarë është kapja? Unë mendoj se ju keni supozuar tashmë. Me 30 dollarë në muaj për planin themelor (por ende të jashtëzakonshëm), Kinsta nuk vjen i lirë. Ky nuk është një shërbim Hosting për ndërmarrjet e vogla që përkulen së bashku, ky është një shërbim për bizneset serioze në lidhje me rritjen e tyre dhe me një nevojë të dëshpëruar për një prani të fortë në internet. Cilësia premium, çmimi premium.

Ka mjaft për të justifikuar etiketën e çmimeve të Kinsta, dhe bashkë me të, shqetësimet që priten nga faqja juaj do të jenë një gjë e së kaluarës.

2. HostPapa (70% Ulje)

Zbritje me vlerë të lartë në dispozicion

logoja e hostpapa

Mimi – 2.95 dollarë në muaj (Rregullt 13.99 $ / muaj)
Koha mesatare e 99.95%
Koha mesatare e ngarkesës së 475ms

Karakteristikat kryesore
 • Uebfaqe të pakufizuara
 • Regjistrim falas i domenit
 • Ruajtje e pakufizuar SSD
 • Bandwidth i pashoqëruar
 • Transferim Falas në Uebfaqe
 • Cloudflare Falas CDN
 • SSL falas
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • Ndërtues falas i faqes në internet

Pro

Pritja më e mirë e WordPress në Kanada
Kohët fantastike dhe shpejtësia e faqes në internet

CONS

Rinovimi i çmimeve

Zgjedhja numër një për hostimin e WordPress mund të duket e njohur. HostPapa është zgjedhja jonë më e mirë në përgjithësi për mbajtjen në internet. Me WordPress, ne e mbajtëm të njëjtë për një numër arsyesh.

HostPapa ofron vetëm shumë vlerë për të injoruar. Ne e përdorim shërbimin për klientët tanë kanadezë sepse është thjesht shërbimi më i mirë i pritjes kanadeze për WordPress. Kjo nuk është vetëm për shërbimin e tyre të eshtrave të zhveshur. Sshtë për shërbimin e tyre të biznesit. Kjo e bën atë kështu që Hosting Canada në të vërtetë kualifikohet për listën tonë të lirë të pritjes gjithashtu.

Pritja e lexuesve të Kanadasë mund të marrë një zbritje masive me 2,95 dollarë në muaj.

Filloni faqen tuaj të internetit me çmimet e zbritur duke klikuar në këtë lidhje Shigjeta që tregon lidhjen e zbritjes së hostpapa për lexuesit e hostcanada.orgose thjesht regjistrohuni këtu për të marrë zbritjen tuaj me aplikacionin. HostPapa gjithashtu ofron një domen falas për regjistrime.

Shpejtësitë e Mrekullueshme të sitit

HostPapa shkëlqen me kohëzgjatje mahnitëse dhe shpejtësi të shpejtë në sit ndërsa ofroni mbështetje 24/7 të klientit përmes bisedës live. Ju nuk do të prisni gjysmë dite si shërbimet e tjera të lira të hostimit sepse HostPapa nuk është zakonisht një shërbim i lirë pritjeje.

Instalimi me një klikim i WordPress e bën HostPapa një ndërhyrje jo të shpejtë kur bëhet fjalë për shërbimet e pritjes për WordPress. Kjo është veçanërisht e vërtetë në Kanada pasi HostPapa është rritur në Kanada me qendra të të dhënave në të gjithë vendin.

Shumica e njerëzve fillojnë me planin më të lirë të disponueshëm kur fillojnë një shërbim. HostPapa po ofron nivelin e saj të mesëm për të njëjtin çmim me paketën e tyre fillestare për të pritur lexuesit e Kanadasë (Kjo është e drejtë, një azhurnim falas). Ja çfarë ju merr juve ajo niveli i mesëm me HostPapa.

3. Hostinger

Pritësi më i mirë i lirë i WordPress

hostinger-logo

Mimi – 0,99 dollarë në muaj
Koha mesatare e 99,91%
Koha mesatare e ngarkesës së 389ms

Karakteristikat kryesore
 • 10 GB hapësirë ​​në disk
 • 100 GB Bandwidth
 • Llogari Email biznesi
 • Garancia 99.9% e Uptime
 • 24/7/365 Ndihma për klientin
 • Rezervime javore
 • 1-Klikoni Instaluesi

Pro

Pritësi më i përballueshëm i WordPress

CONS

Nuk ofron SSL falas

Kur ishte fjala për hostimin e WordPress, Hostinger vendosi që ofertat e pritjes në treg të mund të përmirësohen. Në ditët e para të kompanisë, Hostinger vuri re që tregu i pritjes ishte i mbushur me konkurrentë që ofronin propozime me vlerë jashtëzakonisht të ngjashme në një gamë të ngushtë çmimesh.

Prmimi i ulët ��

Në shumë raste, opsionet aktuale të pritjes së WordPress në dispozicion për ju janë pothuajse identike nga konkurrenti tek konkurrenti. Kur Hostinger vendosi të hidhej në komunitetin pritës, në vend që të bënte të njëjtën gjë të saktë si kompanitë e tjera të WordPress hosting, ajo vendosi të ofrojë një shërbim konkurrues me një çmim shumë më të ulët. Ky është një lajm i mirë për ju, konsumatorin.

Herën e parë që pamë Hostinger, për shkak të shumës së parave që ata ngarkuan, ne i shkruajmë ato si një zgjidhje e keqe për mbajtjen e WordPress. Ky ishte një gabim i madh dhe mendimet që ne nuk mund të ishin më tej nga e vërteta. Hostinger ofron vlerën më të madhe në hapësirën pritëse të WordPress dhe nuk është as afër.

Ton e Freebies

Mimi i Hostinger do të luhatet midis 0.99 $ në muaj në 2.15 $ në muaj gjysmë të rregullt – hosti më i përballueshëm i WordPress në këtë listë. Ju mund ta bllokoni këtë çmim për 48 muaj. Kjo është katër vjet të presjes për nën 70 dollarë, në çfarëdo mënyre që ju të lëkundni.

Fundi është nëse po kërkoni të kurseni shumë para kur bëhet fjalë për të pritur faqen tuaj në WordPress me shpejtësi të madhe të faqes dhe kohën e duhur, atëherë mos kërkoni më shumë se Hostinger. Edhe me nivelin më të ulët në dispozicion, ju merrni një garanci 30-ditore kthim parash, një domain falas dhe një SSL falas.

4. Vendi i truallit

Zgjedhja më e mirë e përgjithshme për bizneset e vogla dhe individët

siteground-logo

Duke filluar nga 3,95 dollarë në muaj
Koha mesatare e 99.95%
Koha mesatare e ngarkesës së 475ms

Karakteristikat kryesore
 • Ndërtues falas i faqes në internet
 • 24/7 Mbështetje
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Llogari Email falas
 • Trafiku i pashtershëm
 • Cloudflare Falas CDN
 • Rezervim falas ditor

Pro

SSL falas
Mbështetje e shkëlqyer teknike

CONS

Mimi shkon për herë të dytë më të lartë

Roll daulle, të lutem. Shtë momenti që prisni. Pa ado më tej ne do të sugjerojmë që ju të merrni parasysh SiteGround si host-i juaj në WordPress. Mbi të gjitha, shërbimi më i mirë i hostimit të WordPress.

Ne e kemi përdorur këtë shërbim për vite me klientët tanë dhe vazhdojmë ta bëjmë atë. Pse? Sepse çmimi është i duhuri dhe ne i pëlqejmë ata. Ne na pëlqejnë shumë.

Me 3,95 dollarë në muaj, do t’ju kushtojë rreth një dollar më shumë sesa zbritësit e thellë që do t’ju japin një plan të zhveshur të eshtrave dhe pastaj do t’ju vrasin ngadalë me tarifat e azhurnimit.

SiteGround ofron një besim të fortë 99,95% në kohë, mbështetje teknike dhe mbajtje 24/7, SSL falas, instalime me një klik, dhe – për paratë tona – është zgjidhja më e mirë për newbies, në sajë të një planifikimi të thjeshtë të vdekur. ��

5. Hosting WPX

Të shtrenjta, por ia vlen çdo cent

wpx hosting për logon e wordpress

Duke filluar nga 20,83 dollarë në muaj
Koha mesatare e 99.5%
Koha mesatare e ngarkesës prej 601ms

Karakteristikat kryesore
 • 5 Uebfaqe
 • Magazinim 10 GB
 • Gjerësia e bandës 100 GB
 • CDN me shpejtësi të lartë dhe me porosi
 • Migrimet e Pafund të sitit
 • Rezervime manuale
 • Mbrojtja e DDoS
 • Skanimi dhe heqja e malware
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Garanci 99,95% Uptime

Pro

Pothuajse asnjë ndërhyrje

CONS

Një nga hostet më të shtrenjtë

WPX Hosting ndoshta do të ishte më i lartë në listën tonë nëse do të ishte më pak i kushtueshëm.

Duke filluar me 20.83 dollarë në muaj me çmimet vjetore dhe duke ardhur me 25 dollarë në muaj nëse paguhen çdo muaj, është një nga hostet më të shtrenjtë në internet atje. Sidoqoftë, shërbimet e tyre janë vërtet yjore, dhe vlerësimet e klientëve konfirmojnë këtë fakt.

WPX-Hosting-Shqyrtimi-Çmimeve

Nëse keni një buxhet të madh dhe po planifikoni të mbani një numër të madh të uebfaqeve për një kohë shumë të gjatë, kjo mund të jetë zgjedhja për ju. Ofertat e hostimit WPX shpejtësi të lartë, mbështetje live 24/7 dhe joproduktive pothuajse nuk ekzistojnë.

6. Motori WP

Fast. Reliable. i shtrenjtë.

logoja kryesore e motorit wp

Duke filluar nga 35 dollarë në muaj
Koha mesatare e 99.5%
Koha mesatare e ngarkesës prej 601ms

Karakteristikat kryesore
 • 25,000 vizita në muaj
 • Magazinim 10 GB
 • Gjerësia e bandës 50 GB në muaj
 • 35+ Temat e StudioPress
 • Sitet e transferueshme
 • PHP 7.2 gati
 • CDN globale
 • Certifikata SSL të automatizuara

Pro

Mbështetja e linjës
Rezervime ditore

CONS

Opsion me çmim të lartë

Duke zënë vendin e tretë në listën tonë të shërbimeve më të mira të pritjes së WordPress, ne kemi WP Engine. Ajo ka kohë e shkëlqyeshme, mbështetje 24/7 që është në nivele më të larta dhe mbështetje ditore. Nëse doni të shpenzoni sa më shumë para për një shërbim të shkëlqyeshëm – kjo është zgjidhja më e mirë për ju.

Vetëm djem të mëdhenj ��

Siç mund ta shihni nga plani i çmimeve më poshtë, WP Engine është një mundësi e shkëlqyeshme për ndërmarrjet, ndërmarrjet e mëdha dhe klientët e tjerë të tjerë me fjalëformues..

wp-motor-çmimiPër seriozitet, cilësia e WP Engine nuk mund të ishte më e lartë.

7. A2 Hosting

Koha me shpejtësi të lartë dhe me ngarkesë të ulët

Duke filluar nga 3.92 dollarë në muaj
Koha mesatare e 99.5%
Koha mesatare e ngarkesës së 601ms

Karakteristikat kryesore
 • 5 Baza e të dhënave
 • Ruajtje e pakufizuar
 • Transferim i Pafund
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • SSL dhe SSD falas
 • Transferim falas dhe i thjeshtë i sitit
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

Pro

Opsion i besueshëm

CONS

Serveri Turbo i disponueshëm vetëm në plane më të shtrenjta

A2 Hosting është zgjedhja jonë tjetër, dhe është shumë e ngjashme me zgjedhjen tonë kryesore. A2 Hosting vjen me të gjitha këmbanat dhe bilbilat ndërsa hidhet jashtë me një çmim mujor prej 3,92 $.

Turbo

Edhe pse është kaq e lirë, A2 Hosting ofron një shërbim të besueshëm me të joproduktive dhe latente. Nëse vendosni marrëveshjen Turbo, e cila kushton 9,31 $ / muaj, planet tuaja bëhen të pakufizuara dhe shpejtësia juaj një përparësi për serverët e tyre.

Kjo e bën A2 Hosting një mundësi fantastike për ata që kërkojnë të ndërtojnë vetëm disa faqe në internet, por t’i mbajnë ato në konsideratë të lartë.

A2 Hosting ofron mbështetje të madhe dhe numër të shpejtë në 99.91%. Pavarësisht nëse jeni në Vancouver ose Toronto, do të jeni të kënaqur siç jemi me performancën e kompanisë.

8. Bluehost

Zgjedhja më e mirë për fillestarët

logo bluehostDuke filluar nga 3.92 dollarë në muaj
Koha mesatare e 99.5%
Koha mesatare e ngarkesës së 601ms

Karakteristikat kryesore
 • 50 GB Ruajtja e SSD
 • Bandwidth i pashoqëruar
 • Certifikatë falas SSL
 • Performanca standarde
 • 1 domen
 • 5 domene të parkuara
 • 25 Nënfushat

Pro

Rekomanduar nga WordPress

CONS

Jo më e besueshme

Pothuajse për të gjithë – përfshirë edhe gjyshin tuaj që nuk bën asgjë më shumë se sa të luajë Bingo në internet – ka dëgjuar për Bluehost. As më e shpejtë, as më e besueshmja, as ajo shërbimi më i lirë i pritjes atje (pothuajse…). Por, më e popullarizuara një dhe më shumë nga një fole e të gjitha llojeve të tregtisë së hostit.

Rekomanduar nga vetë WordPress, Bluehost ka qenë rreth e rrotull përgjithmonë. është shpejtësia është shumë e mirë, koha e duhur është mbi 99.5% dhe është e lirë. Edhe plani i tyre më i shtrenjtë kushton më pak se opsioni më i ulët i disa hosteve, WPX Hosting, për shembull.

Pasi të rishikojmë ‘ole BH për disa muaj të çuditshëm, ne jemi të prirur të pajtohemi me WordPress: është një shërbim i shkëlqyeshëm për bizneset e vogla dhe blogerët e rinj.

plani i çmimeve bluehost

Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të mbajtjes së faqeve në internet që është miqësore për fillestarët, ofron shumë karakteristika që mund të shijojnë newbies dhe nuk do të shtrëngojnë buxhetin tuaj – ne ju rekomandojmë Bluehost si shërbimin tuaj të pritjes së WordPress.

Udhëzues për Blerjen e Hosting të WordPress

Një nga gjërat e para që do të vini re në lidhje me ndërmarrje të ndryshme të mbajtjes në internet është se çmimet variojnë nga më pak se një dollar në muaj për zbritje të përbashkët me zbritje të plotë deri në 100 dollarë ose më shumë për një paketë të dedikuar.

Do të ishte e zgjuar të keni një sens paraprakisht se sa do t’ju duhet në mënyrën e pritjes së hapësirës dhe shpejtësisë së përpunimit përpara se të vendosni për një paketë. Ekziston një ndryshim i madh midis asaj që ju nevojitet për një blog personal ose një uebfaqe biznesi të vogël, dhe atyre të një dyqani të plotë të tregtisë elektronike ose në faqen e internetit intenzive të mediave streaming. Vendet e trafikut të lartë do të kenë nevojë për më shumë burime se të tjerët.

Lajmi i mirë është që mundeni filloni të vogla me një plan më të lirë dhe shkallëzoni në një më të fortë pasi rriten nevojat tuaja. Në qoftë se nuk planifikoni të keni 6,000 ose më shumë vizita mujore në internet që nga fillimi, nuk ka nevojë të filloni me një VPS ose planin e dedikuar të pritjes.

Planet e mbajtjes në internet të nivelit të hyrjes janë zakonisht të shumëllojshmërisë së përbashkët, që do të thotë se burimet e serverit ndahen midis shumë klientëve përmes përdorimit të një adrese IP të vetme.

Nuk ka asgjë të gabuar thelbësisht me këtë ide. Ka për qëllim për faqet e internetit me nevojë për burime të ulëta dhe lejon që pritësi të ngarkojë më pak në muaj sepse është më shumë një burim komunal. Problemi është se ka disa rreziqe serioze të sigurisë.

Karakteristikat për t’u kujdesur për:

Por, përpara se të regjistroheni në web hosting mujor më të ulët të qenit të vdekur që mund të gjeni, duhet të kuptoni se ka disa veçori që i bëjnë disa hoste më të mirë se të tjerët kur bëhet fjalë për një faqe në internet WordPress.

Këtu janë gjërat më të rëndësishme për t’u marrë parasysh kur zgjidhni një host WordPress:

 • Ju duhet SSL e përfshirë në mënyrë që të merrni pagesa
 • Mund të migroni një faqe në internet ose nga hosti?
 • Janë përfshirë rezervë falas?
 • Garanci e lartë me kohë – duhet të jetë mbi 99%
 • Ku janë të vendosur bazat e të dhënave?
 • Shërbimi ndaj klientit dhe mbështetja teknike 24/7
 • Instalim i thjeshtë i WordPress
 • Siguria e zgjeruar

Kompanitë e pritësve të uebit rekomandojmë t’i përdorim me një faqe WordPress që mbulojnë shumicën e këtyre elementeve dhe hedhin disa më shumë për goditje.

Le të gërmojmë për një moment dhe sigurohuni që të kuptoni se çfarë do të thotë secila nga këto karakteristika para se të vazhdojmë. (Mos u shqetëso. Do të jesh pa dhimbje dhe ca ditë do të jesh i lumtur që e kalove kohën.

Mbrojtje e shtresave të sigurta të foleve (SSL)

Secure-SSLNdërsa asnjë host i besueshëm i uebit nuk do të mohonte nevojën për të instaluar SSL së bashku me faqen tuaj të internetit, zbritësit e thellë (më pak se një dollar në muaj), priren të dëshirojnë t’ju paguajnë nga 60 deri në 80 dollarë në vit për mbrojtje.

Ti duhet gjithnjë zgjidhni një host që e ofron falas. Mos u shqetëso Ata janë atje.

Realiteti është që SSL tani konsiderohet një nivel standard i sigurisë për të gjitha faqet e internetit. Kushdo që përpiqet t’ju tregojë se është një azhurnim i ri i shkëlqyeshëm, është plot me baloney. Në ditët e para të internetit, ajo u krijua për të rritur sigurinë për pagesa në internet.

Me siguri keni parë simbolin e bllokimit të gjelbër në krye të një faqe në internet ose fjalën “e sigurt” para URL-së. Kjo është teknologjia SSL në veprim. Krijon një lloj tuneli midis personit që bën pagesa dhe procesorit të kartës së kreditit ose debitit dhe mbron të gjitha informacionet që kalojnë ndërmjet tyre, gjë që është një gjë e mirë.

Ideja e SSL është bërë aq e përhapur këto ditë sa Google do të rendisë faqen tuaj në mënyrë më të lartë në rezultatet e kërkimit nëse përdorni SSL. Kjo në vetvete duhet të jetë e mjaftueshme për t’ju bindur se sa kritik është.

Siç thamë, sidoqoftë, nuk ka nevojë të paguani për këtë kur kaq shumë host host në internet jua japin falas. Seriozisht. Mos mendoni të shkoni pa SSL por mos harxhoni paratë tuaja duke paguar për të.

Ndoshta do të duhet të migroni përfundimisht

Jo, kjo nuk do të thotë që ju do të duhet të tërhiqni rrënjët dhe të zhvendoseni në një vend tjetër për hir të faqes tuaj të internetit …

Ju jeni mirë atje ku jeni, por ndonjëherë atje do të duhet të zhvendosni faqen tuaj të internetit nga një host tek tjetri (ose madje edhe në të njëjtin host, por të hartuar në një domen tjetër.)

Nuk është domosdoshmërisht një detyrë e rëndë, por mund të jetë e bezdisshme dhe të duket tepër teknike nëse nuk e keni bërë kurrë më parë. Në thelb, është vetëm çështje e kompresimit të të gjithë skedarëve / mediave / shtojcave / cilësimeve tuaja dhe transferimi i tyre nga FTP në lokacionin e ri.

Kur të vijë koha për të shpërngulur një faqe në internet, do të dëshironi ta bëni pa ndonjë tarifë shtesë plus të jeni në gjendje të kërkoni dhe të merrni ndihmë teknike nëse keni probleme. Disa host (si SiteGround, hosti ynë i preferuar i uebit) janë të lumtur që ndihmojnë në proces; të tjerët janë të prirur të paguajnë shtesë për shërbimin. Natyrisht, ne mendojmë se i pari është më i mirë.

Rezervime falas

një kompjuter duke mbështetur një harddriveNë botën dixhitale, rezervimi i faqes tuaj të internetit duhet të jetë po aq natyrë sa vënia e rrobave tuaja në mëngjes – ju po e bëni atë akoma, a nuk jeni ju?

Në fund të fundit është se kurrë nuk duhet të keni besim në internet për të mos arritur dhe shpërthyer me kapriçioz faqen tuaj te internetit në harresë kibernetike që të mos dëgjohet përsëri. ju duhet një program i rregullt rezervë, dhe duhet të jetë falas.

Ka shumë shtesa të WordPress që mund ta bëjnë këtë automatikisht prapa skenave pa asnjë veprim të mëtejshëm nga ju sesa t’i vendosni në radhë të parë.

Një host i mirë në internet do të ofrojë kopje rezervë falas dhe të gjithë ushtruesit kryesorë të rekomanduar bëjnë. 

Një jo aq i mirë do ta përdorë atë si një rritje të shpejtë të planit tuaj të pritjes. Në përgjithësi, zbritjet janë të bezdisshme dhe një kapje e dukshme e parave. Ne nuk na pëlqejnë ata. 🙁 🙁

Uptime Vs. kohë joproduktive

kohëzgjatja vs joproduktiveUptime i referohet atyre kohërave kur faqja juaj e internetit është online dhe e arritshme për këdo. Downtime do të thotë që është i padisponueshëm për shkak të një gabimi ose mosfunksionimi nga ana e njerëzve që drejtojnë serverin – domethënë, hostin tuaj të internetit.

Nëse keni 100% në kohë, kjo do të thotë që faqja juaj në internet nuk shkon kurrë.

Kjo do të ishte mirë … por ndoshta nuk është realiste. Në botën e performancës aktuale të serverit, për shkak të tepricave të sistemit dhe kontrollit të cilësisë, një host i mirë në internet duhet të jetë në gjendje të arrijë 99% kohën e duhur të paktën.

Sa më afër mund të arrijnë në 99.9% më mirë.

Ku në botë është Datacenter juaj?

imazh që tregon një qendër të dhënashData e të dhënave e lidhur me paketën tuaj të pritjes është vendi ku serveri fizik ulet. Meqenëse të gjithë skedarët tuaj të internetit janë të vendosur në server, duhet ta ketë kuptimin që duhet të zgjidhni një më të afërt me ju.

Shpejtësia, besueshmëria dhe kohëzgjatja e faqes tuaj do t’ju falënderoj më vonë.

Ndërsa mund të duket se distanca fizike nuk duhet të bëjë ndryshime në internet, realiteti është se bën. Kur të dhënat duhet të rrjedhin mbrapa dhe me radhë nga një server në gjysmën e botës, do të ketë një vonesë të vogël por të dukshme në hyrjen në faqen tuaj të internetit.

Ndërsa kjo mund të mos jetë një çështje make-ose-break, një host në internet me qendra të të dhënave në vende të ndryshme do të ishte një pikë në favor të tyre.

Siguri shtesë

fjalëform i sigurtKa mënyra një host i mirë në internet mund të ndihmojë në mbajtjen e faqes tuaj të sigurt nga hakerat dhe puse të tjerë jo. Së pari, ata duhet të kërkojnë që gjithmonë të përdorni një fjalëkalim kompleks.

Nëse akoma po shkoni me disa ndryshime të “fjalëkalimit1234”, le të jemi të parët që do t’ju themi se do të hakoheni dhe ndoshta më shpejt sesa më vonë.

Ka programe që ulen atje dhe përpiqen të hyjnë në faqen tuaj në internet përmes forcës brutale, duke gjeneruar miliona kombinime të mundshme të fjalëkalimeve derisa përfundimisht të godasë atë të duhurin.

Një host i një cilësie të lartë i internetit monitoron të gjitha faqet e internetit të klientëve për përpjekjet e hakerimit dhe do t’ju njoftojë në rast se ndodh. Kjo vëmendje për sigurinë shtesë bëhet edhe më kritike nëse merrni pagesa për mallra ose shërbime dixhitale ose fizike.

Ju nuk dëshironi të jeni shitësi tjetër që lejon kriminelët të hyjnë në informacionin privat të një klienti.

Mbështetje e shkëlqyeshme për shumë kanale

Një listë me pyetje dhe përgjigje të parkuara në një faqe FAQ diku nuk llogaritet si mbështetje e klientit. Shërbimi i saktë, në kohë i klientit dhe mbështetja teknike është një çështje e madhe për ne kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një hosti në internet dhe duhet të jetë edhe për ju.

A personeli mbështetës i vërtetë përbëhet nga punonjës që njohin sistemet dhe mund të zgjidhin problemet përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës.

Këto ditë, shumë kompani ende transferojnë këtë karakteristikë kritike për të thirrur qendra në Indi ose Filipine.

Ne nuk kemi asgjë kundër këtij vendi të shkëlqyeshëm, por kemi një problem të madh me dhënien e jashtme të kësaj detyre. Ju duhet të jeni në gjendje të merrni telefonin dhe të bisedoni me një punonjës të kompanisë së drejtpërdrejtë brenda një periudhe kohe të arsyeshme. Fundi i historise.

Instalimi me një klik

një klikimShumica e hosteve të besueshëm kanë thjeshtuar procesin e instalimit të WordPress deri në pikën që fjalë për fjalë dikush me një IQ mbi atë të një domate duhet të jetë në gjendje ta realizojë këtë.

Asnjë ofendim për çdo domate që e lexon këtë. 

Shikoni një aplikacion në pultin e planit tuaj të hostimit të quajtur Softalicious. Një – ose disa klikime – dhe ju keni bërë. Dhe në rast se ju jeni një kokë domate dhe keni nevojë për ndihmë, stafi mbështetës duhet të jetë i lumtur për të përfunduar instalimin pa u argëtuar për ju.

Në fund të fundit është se vendosja e një instalimi WordPress në domenin tuaj duhet të jetë e lehtë si byrek.

WordPress Hosting: FAQ

Keni nevojë për një sit pritës për WordPress?

Ekziston mundësia për të pritur në WordPress.com – megjithatë zakonisht është më mirë të shkoni me një sit pritës të palëve të treta pasi është më i lirë dhe siguron vlerë më të lartë në shumicën e rasteve.

A mund të pres një faqe WordPress kudo?

Jo kudo – por të gjitha shërbimet më të mira të pritjes. Përdorimi i një shërbimi të lartë pritës zakonisht ju lejon të përdorni WordPress falas.

Cili është ndryshimi midis WordPress.com dhe WordPress.org?

WordPress.org është një platformë që është e vetë-hostuar në një platformë pritëse të zgjedhur paraprakisht për të krijuar dhe menaxhuar një faqe në internet. Ky është versioni që është përfshirë në këtë artikull. WordPress.com është i ngjashëm, por është i pritur për ju dhe i dizajnuar si një krijues i faqes në internet për lehtësinë e përdorimit.

Cili hosting është më i miri për WordPress? Linux ose Windows?

E gjithë kjo do të thotë është se cili sistem operativ po funksionon në serverët që kompania po përdor. Linux është më i popullarizuari në serverë, kështu që ka më shumë karakteristika dhe shumica e stilistëve të internetit preferojnë mbajtjen në internet të bazuar në Linux. E vetmja kohë kur Windows do të kishte kuptim është nëse ka aplikacione specifike të Windows që duhet të përdoren.

A ka WordPress një host të vetin?

Ai ofron ofertën e tij të strehimit në WordPress.com, por ne sugjerojmë të përdorni WordPress.org dhe të përdorni një shërbim pritës të palëve të treta.

Hosting më i mirë i WordPress? Të bëjmë një recap

Në analizën përfundimtare, nuk mund të gaboni me asnjë nga këto mundësi. Nëse absolutisht nuk mund të bëni një zgjedhje, rrokullisni një monedhë, ju nuk jeni i interesuar të vogël. Nuk ka asnjë përgjigje të gabuar këtu.

Për më shumë informacion në lidhje me zgjedhjen e hostit më të mirë të uebit – WordPress ose në të kundërt – shikoni udhëzuesin tonë për mbajtjen më të mirë të internetit në Kanada. Ne kemi shpenzuar 17 muajt e fundit duke blerë, testuar dhe rishikuar çdo host të madh kanadez në internet … dhe pastaj kemi përpiluar rezultatet (kështu që nuk do të keni nevojë).

Referenca dhe kredi për imazh:
 • Redy.host
 • TheHostingGuy.com
 • Smartherd.com
 • TipsAndTricks-HQ.com
 • WhatIsSSLCertificate.com
 • itcspanama.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector