Shërbimet më të mira të mbajtjes së postës elektronike për bizneset kanadeze në vitin 2020

Në rregull, ne nuk do ta rrahim rreth e rrotull. Kur po përpiqeni të rritni listën e biznesit dhe pajtimeve tuaja, një ofrues i shkëlqyeshëm për pritjen e emailit është kritik për t’ju ndihmuar të optimizoni aftësitë tuaja të postës elektronike.


Shumë email që u dërgohet imazhi vektorHej, ne i duam të gjitha bisedat e zyrave të tjera, por për vitet e fundit, emaili ka qenë mënyra numër një për të komunikuar dhe shpërndarë informacion të vlefshëm në Internet, me afro 250 miliardë posta elektronike të dërguara çdo ditë.

… Dhe me afro katër miliardë llogari të postës elektronike në të gjithë botën (më shumë se gjysma e popullsisë së botës), ajo ka kapërcyer pothuajse çdo mjet tjetër komunikimi që mund ta imagjinoni.

Atëherë, nuk është çudi që ka qindra ofruesit e pritjes së postës elektronike, me disa janë goxha të mirë dhe të tjerët jo aq të shkëlqyeshëm për t’u kujdesur për llogaritë tuaja të postës elektronike. Dhe përderisa nuk ka përgjigje të të gjitha përmasave këtu për planet tuaja të mbajtjes së postës elektronike, do të keni sa duhet të shkoni për t’ju ndihmuar të merrni një vendim inteligjent deri në kohën kur jeni duke e lexuar këtë.

Para se të zhyten, dua ta drejtoj pyetjen në mendjen e të gjithëve … A mund të përdor vetëm një host email falas?

Nuk ka asgjë të keqe në përdorimin e një shërbimi falas të mbajtjes së postës elektronike me bazë në internet për korrespodencën tuaj personale dhe mbledhjen e kuponave dixhitale (# 20% offbeotch).

Sidoqoftë – nëse doni të merrni seriozisht në botën gjithnjë në zhvillim të biznesit në internet, atëherë do të dëshironi të përdorni një zgjidhje më të fuqishme që do t’ju lejojë të krijoni një email të pritur @ yourdomain.com në vend të më shumë amatorëve @ gmail.com ose @ hotmail.com (ndalo qiellin).

Contents

Ngadalësimi – Keni shumë mundësi

Tani, para se të frekuentoheni për fluksin në dukje të pafund të azhurnimeve dhe blerjeve të reja, jeni duke u detyruar të merrni faqen tuaj të internetit dhe të drejtuar dhe të bëni diçka si kjo…

Thjesht merrni frymë thellë dhe relaksohuni. ��

Ju nuk do të duhet të investoni akoma një tjetër 10 – 20 $ / muaj për të fituar qasje në këtë veçori të rëndësishme.

Në fakt, nëse e dini se çfarë jeni duke bërë, në të vërtetë mund të siguroni një numër të pakufizuar të llogarive të postës elektronike @ yourdomain.com si një pjesë e shërbimit tuaj standard të mbajtjes së faqes në internet.

Për t’ju ndihmuar të anashkaloni kompanitë e mashtrimit dhe mashtrimet që kërkojnë të marrin pjesë ju dhe paratë tuaja të fituara me vështirësi, ne kemi bashkuar një listë të shpejtë të 3 shërbimeve më të mira të mbajtjes në internet dhe e-mail të vitit 2020 kjo do t’ju japë qasje falas në të gjitha llogaritë e postës elektronike @ yourdomain.com dëshirat tuaja të zemrës.

Le të marrim pas saj.

TL; DR Ju lutem!

Ne nxitim? Pa shqetësime, ne ju kemi. Nëse nuk keni kohë të lexoni rishikimin e plotë dhe dëshironi që ne të shkojmë përpara dhe të derdhim fasulet, ne do të nivelemi me ju.

Nëse doni të merrni zhurmën më të madhe për kokën tuaj, atëherë do të dëshironi të shkoni me të SiteGround. Ata ofrojnë një shërbim të përballueshëm të pritjes me kohën më të besueshme, kohën e shpejtë të rrufeve, llogaritë e pakufizuara të emailit dhe mbështetjen fantastike të klientit. Seriozisht … Ne i duam këta njerëz.

Nuk shitet akoma? Pa shqetësime, ne kemi marrë më shumë për ju. Vazhdoni të lexoni.

Si i rishikuam këta hostë

Nëse ju jeni një nga ata “të veçantë” që ndjehet i detyruar të përpilojë një ngjitës i koduar me 32 faqe për të hulumtuar çdo blerje mbi 50 dollarë (pa gjykim, ne kemi qenë atje), atëherë mund të drejtoheni te faqja jonë për të mësuar rreth tonës rishikime të mbajtjes në internet përpunoni në detaje më të mëdha.

Versioni i shkurtuar, megjithatë, është se ne kemi drejtuar një ekip zhvillimi që ndërton dhe mirëmban faqet e internetit të klientëve (900 prej tyre në këtë pikë) për më shumë se një dekadë.

Me gjatësinë e plotë të projekteve që kemi trajtuar, ne jemi të fshehtë ndaj të dhënave unike të kohës dhe ngarkesës (jo të disponueshme për publikun e gjerë) që kthehet prapa më shumë se 10 vjet.

Gjenitë e matematikës në skuadrën tonë kanë qenë mjaft të sjellshme për të bashkuar disa grafikët dhe analizat statistikore për ne, në mënyrë që të mund t’ju sigurojmë të dhënat e papërpunuara që ju nevojiten për të përcaktuar përfundimisht se cili shërbim i mbajtjes së emailit është i duhuri për nevojat tuaja.

Tofarë duhet të kërkoni në një host Web + Email

Nëse dëshironi të regjistroheni me një host në internet që garanton 12+ muaj agonizimin e çështjeve teknike të klientit, kohëzgjatjet joekzistente, dhe shërbimi ndaj klientit që është kaq i padurueshëm se jeni tunduar fjalë për fjalë të ndizni flokët tuaj në zhgënjim … Atëherë do të dëshironi të shkoni në hostin më të lirë të internetit / emailin e mundshëm.

Por ne do të supozojmë se ju pëlqeheni atyre bravave të harlisura dhe kështu, sot, ne do t’ju ndihmojmë të kuptoni saktësisht se në cilat kritere duhet të përqendroheni kur krahasoni shërbimet e mundshme të postës elektronike dhe internetit.

Përkatësisht, ju duhet të kërkoni për host / postë elektronike në internet me:

 • Llogari falas të pakufizuara të postës elektronike
 • Dorëzimi Imap dhe Pop3 Email
 • Shpejtësia e shpejtë dhe koha e besueshme
 • Mbështetje me cilësi të lartë të klientit

Mos u shqetëso… Everydo host që ne jemi gati të rekomandojmë kalon këto kritere me ngjyra fluturuese.

Llogari falas të pakufizuara të postës elektronike

Ka shumë kompani që ju ngarkojnë një normë të tepruar për secilën llogari individuale të postës elektronike (po, ne po ju shikojmë GoDaddy).

Ndonjehere lart 5 $ / llogari në muaj. Kjo është një zgjidhje e pastër dhe, nëse shihni një kompani reklamuese “Llogaritë e Lirë Email”, atëherë duhet të kandidoni për kodra.

Anydo shërbim i mbajtjes në internet / email me vlerë kripa e tyre do t’ju ofrojë një numër të pakufizuar llogarish email (ose të paktën 25+) absolutisht falas, si pjesë e paketës tuaj standarde të pritjes.

IMAP & Dorëzimi me email i Pop3

Edhe pse kjo është një veçori standarde në shumicën e hosteve të postës elektronike. Disa nga hostet e lirë atje do të përdorin standarde të vjetëruara të shpërndarjes së emailit që ju hapin juve dhe korrespodencën tuaj të brendshme deri në një mori rreziqesh të mundshme sigurie.

Bëni vetes një favor dhe sigurohuni që çfarëdo hosti që ju zgjidhni ofron ofrimin e postës elektronike Imap dhe Pop3. Këto standarde të sigurisë do të sigurojnë që emailet tuaja private të qëndrojnë, mirë … private dhe kjo do të parandalojë që informacionet tuaja të bien në duar të gabuara (d.m.th. konkurrentët dhe hakerat).

Për shumë biznese të vogla, disponueshmëria e postës elektronike është çështje mbijetese. Pasi të jeni regjistruar për një pritës të postës elektronike dhe të keni siguruar emailin e kompanisë suaj, ju rekomandojmë ta integroni atë me një shërbim të dedikuar të marketingut me email. Shërbime si Kontakti i Përhershëm, MailChimp, Aweber dhe ActiveCampaign rrisin në mënyrë drastike shpërndarjen e postës elektronike, kështu që mesazhet tuaja arrijnë në destinacionin e tyre të synuar pa ndonjë problem.

Shpejtësia e shpejtë dhe koha e besueshme

Nuk është me të vërtetë e rëndësishme nëse keni një numër të pakufizuar llogarish emaili dhe një bollëk të ruajtjes nëse nuk jeni në internet mjaftueshëm kohë në internet që njerëzit të qasen shpejt në përmbajtjen tuaj dhe në të vërtetë të gjeni një arsye për t’ju dërguar me email!

Në botën e web hosting, nuk ka asnjë numër “Bonuse Falas” ose “Goodies Extra Marketingu” që mund të përbëjnë kohën e duhur dhe shpejtësinë e ngadaltë. Do të dëshironi të siguroheni që çdo host që ju zgjidhni të ketë kohëzgjatja e të paktën 99.5% dhe ngarkesa shpejton më shpejt se 1200 Ms.

Mbështetje e Konsumatorit me cilësi të lartë

Unë e urrej të shpërthejë flluskën tuaj këtu, por nëse vendosni të hidheni në botën e ndërtimit dhe mirëmbajtjes së faqes tuaj të internetit, atëherë ju jeni duke shkuar për të pasur nevojë për mbështetje të klientit në një moment në kohë. Shtë një pashmangshmëri që përballet me të gjithë webmasterët.

Dhe kur të ndodhë më në fund (na besoni, do të dëshironi), ju do të dëshironi të siguroheni që shërbimi i pritjes që përdorni ofron mbështetje plotësisht të arritshme dhe shumë efikase të klientit për t’ju ndihmuar të riktheheni dhe të funksiononi sa më shpejt të jetë e mundur.

Shikoni për kompanitë që ofrojnë 24/7 chat live ose mbështetje pa-telefonike dhe sigurohuni që të lexoni përmes forumeve reddit dhe web hosting për të vlerësuar opinionin publik mbi shërbimin e klientit të kompanisë.

Me gjithë këtë pa mbarim, le të zhyten në 3 shërbimet kryesore të mbajtjes së postës elektronike të vitit 2018!

1. Zoho

Një shërbim që zhvillohet dhe përmirëson vazhdimisht, një abonim Zoho është një investim që do të paguajë dividentë.

kosto: 1.00 $ / muaj për Lite $ 4,00 / muaj për Premium
mbështetur: 24/7 Biseda e drejtpërdrejtë dhe qendra e thirrjeve

Zoho është fituesi ynë i qartë këtu. Të vërtetën të thuhet, edhe nëse të gjitha tiparet dhe shtesat e saj ishin mesatare, ajo përsëri do të fitojë vetëm në vëllim dhe zbatueshmëri. Por për fat të mirë, çdo aspekt i këtij shërbimi të presjes me email është i një cilësie premium, por për një çmim të volitshëm.

Zoho ka marrë zgjidhjen për pothuajse çdo problem të hostimit të emailit që mund të keni ndonjëherë, dhe dua të them që fjalë për fjalë. Pavarësisht nëse është një nga aplikacionet e tyre të përshtatura pafund apo integrimi pa probleme me shërbime të tjera të njohura (kutinë e parë etj.), Zoho do të të ketë mbuluar.

Shërbim intro falas

Zoho është një shërbim fantastik, por ka shumë shërbime të tjera të mbajtjes së postës elektronike atje për të marrë në konsideratë një kompani, kështu që pse të fitoni paratë e gatshme për këtë?

Këtu hyn shërbimi falas. Një version i shkurtuar i Zoho është në dispozicion falas për një kohë të pacaktuar. Duke ju dhënë aq kohë sa ju duhet të merrni parasysh blerjen e versionit të plotë.

Versioni falas është në dispozicion vetëm për 5 përdorues, kështu që për një biznes në rritje, një plan i paguar është i nevojshëm. Por jemi të sigurt që edhe sikur të mos ishte kështu, Zoho Forever Free do të ju bënte pështymë për perspektivën e produktit të paguar gjithsesi.

Siguria hermetike

Me sigurinë kryesore të linjës si standard, dhe protokollet shtesë të kriptimit S-MIME me planin Premium, emailet tuaja janë të sigurta se do të jenë të sigurta me Zoho.

Ata kanë të gjithë filtrat e phishing dhe spam që ju prisni për një shërbim cilësor të postës elektronike, me bonusin e shtuar të një politike mbi mesatare të intimitetit. E gjithë kjo ndërthuret për ta bërë sigurinë e tyre të ashpër dhe të rrumbullakosur.

Faqet: Si të zbuloni faqet e internetit të phishing përmes Web Analytics

Një bollëk zgjerimesh

Unë mund të shkruaja fjalë për fjalë një mijë plus fjalë për të gjitha veçoritë e shërbimit të postës elektronike Zoho, por do të përpiqem të përmbledh.

Shtë e qartë se me një mori të pafundme të shtesave të Zoho, ata po përpiqen të jenë shërbimi i vetëm për mbajtjen e postës elektronike që do t’ju duhet ndonjëherë (dhe nëse na pyesni ne, ato janë). Në situatën e pamundur nuk mund të gjeni një zgjatje specifike, madje plani i tyre themelor i Mail Lite ka një suitë të integruar të zhvillimit të zgjerimit; do të thotë që ju mund të ndryshoni shërbimin në çfarëdo mënyre që ju nevojitet.

Nëse doni ta përdorni atë në lëvizje në aplikacionet e integruara mobile të iOS dhe Android të Zoho, të institutoni kurs të përparuar të postës elektronike, ose të vendosni pseudonime domain (për të përmendur, por disa karakteristika), nuk do të kufizoheni. Ka shumë pak që nuk mund të bësh me Zoho.

Një mjet për bashkëpunim

Email-i mund të jetë forma më e lartë globale e informacionit, por është një fakt i mirënjohur që media sociale po i jep asaj një para për paratë e saj.

Zoho sintetizon aspektet më të mira të të dyve, duke krijuar një sistem seamless për komunikimin e brendshëm.

Karakteristika Streams ju lejon të bashkëveproni me përmbajtjen e postës elektronike dhe njoftime të tjera në një stil të mediave sociale, duke lejuar kolegët tuaj të pëlqejnë, komentojnë dhe ndajnë me lehtësi.

Kjo shtresë e shtuar komunikimi e bën Zoho një nga shërbimet më inovative dhe intuitive të Email-it atje, duke i dhënë asaj një avantazh konkurrues të pamohueshëm.

2. SiteGround

Pritja më e mirë e përgjithshme e përgjithshme për EMAIL / MIMI / SPEED / UPTIME + Bonuse dhe Ndihmë për Klientin (3,95 $ / muaj)

Koha e ngarkesës: 475Ms
uptime: 99.95%
kosto: $ 3.95 / mo
mbështetur: Biseda live

Nuk është sekret që ne jemi tifozë të mëdhenj të SiteGround (dhe kemi qenë për ca kohë). Gjatë 7+ viteve që kemi përdorur SiteGround si për faqet e internetit tona, ashtu edhe për ato të klientëve tanë, performancën, mbështetjen dhe cilësia e shërbimit që kemi marrë ka qenë e jashtëzakonshme. Ata janë një nga shërbimet e pakta të mbajtjes në internet që jo vetëm që “Vendos dhe harron” infrastrukturën e tyre të pritjes.

Ata rregullisht azhurnojnë (dhe zëvendësojnë plotësisht) serverat e qendrave të tyre dhe janë të përkushtuar që rafinojnë vazhdimisht shërbimet e tyre për të siguruar pritjen më të mirë të planetit. Ndërsa ata nuk janë pa të metat e tyre, ata janë larg dhe larg hosti më i mirë i uebit dhe emailit ne kemi përdorur ndonjëherë.

99.95% Uptime & Shpejtësia e ngarkesës së madhe

Për fillestarët, paketat më themelore të faqes në internet dhe postës elektronike të SiteGround janë tepër të besueshme. Me një kohë të fortë 99,95% gjatë 12 muajve të fundit, SiteGround ofron llojin e besueshmërisë që zakonisht rezervohet për më shumë klientë VPS dhe Hosted Dedikuar. Na besoni, me SiteGround, kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për periudha të zgjatura të ndërprerjes ose përplasjeve të pashpjegueshme të serverit.

Oferta e Shpejtësia e ngarkesës 475 Ms (mesatarisht) SiteGround është gjithashtu hosti më i shpejtë i uebit / emailit që ne kemi rishikuar ndonjëherë dhe do të sigurojë që kurrë të mos humbni një klient ose klient të mundshëm në një faqe në internet me lagështirë përsëri.

Llogari falas të pakufizuara të postës elektronike & Kuti postare të konsiderueshme

Të gjitha paketat pritëse të SiteGround vijnë standarde të pajisura me një numër të pakufizuar llogarish emaili dhe një madhësi bujare të kutisë postare.

Edhe plani “Fillimi” ofron një madhësi prej 2.000 Mb dhe deri në 400 dërgo email në orë.

Karakteristika të pabesueshme të sigurisë

Përveç kësaj kohë e shkëlqyer, shpejtësi e shpejtë e ngarkesës dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike, SiteGround gjithashtu u ofron klientëve të tyre qasje në një bollëk karakteristikash të sigurisë që do të mbajnë emailet dhe faqen tuaj të internetit të sigurt nga sytë e këqij dhe hakerat.

Të gjithë klientëve të rinj u jepet qasje në një çertifikatë falas SSL, shpërndarje me postë elektronike Imap dhe Pop3 dhe një CDN falas. Jo shumë e keqe për çmimin e paketave të cigareve (oh, dhe SiteGround nuk do t’ju japë as kancer të mushkërive … kështu që ka kaq.)

3. Hostgator

Shërbim super i përballueshëm me Karakteristika dhe Uptimes të shkëlqyera

Koha e ngarkesës: 601Ms
uptime: 99.4%
kosto: $ 2.99 / month
mbështetur: Biseda live

Përkundër emrit të tyre qesharak tingëllues (dua të them djem … çfarë kanë të përbashkëta aligatorë me pritjen dhe emailin?), Hostgator ofron disa nga paketat më të mira të postës elektronike dhe të mbajtjes në internet në biznes me një çmim që është gati i papërballueshëm.

Ndërsa kohëzgjatjet e tyre dhe shpejtësia e ngarkesës nuk janë aspak të barabarta me SiteGround, duke marrë parasysh faktin se shërbimet e tyre të pritjes kushtojnë asgjë tjetër, ju me të vërtetë nuk mund të gaboni me këtë cilësi jashtëzakonisht të lartë (nëse pranohet që është pa mend).

Uptime e Madhe & Shpejtësitë e ngarkesës

Me vetëm $ 2,99 / muaj, Hostgator ofron kohëzgjatje që janë vetëm 0.01% më të ulëta sesa SiteGround me më pak se 75% të kostos. Me të njëjtën mënyrë herë mbresëlënëse e ngarkesës (601 Ms) Hostgator është, larg, hosti më i përballueshëm i emailit në treg për cilësinë e shërbimit që ofrohet.

Llogaritë e pakufizuara të emailit me karakteristika të shkëlqyera sigurie

Pavarësisht nga niveli ose gjatësia e paketës së pritjes që ju zgjidhni për të blerë, Hostgator ofron qasje në një numër të pakufizuar llogarish email që të gjitha vijnë të pajisura me ofrimin e Pop3 dhe SMTP (protokoll të thjeshtë për transferimin e postës) ​​dhe bonusin e shtuar të veçorisë Spamassassin të Hostgator ( për të parandaluar që ju dhe punonjësit tuaj të mos merren me Princeshat Saudite duke kërkuar një “kredi të vogël prej 7,000 $”)

Ndihma e jashtëzakonshme e klientit

Si me të gjitha shërbimet pritëse që ju rekomandojmë, Hostgator ofron bisedë live 24/7 ose mbështetje telefonike për të siguruar që ju mund të mbani llogaritë e internetit dhe emailet tuaja që funksionojnë pa probleme, pa marrë parasysh kohën e ditës.

Pasi dorëzuam dhjetëra pyetje mbështetëse qëllimisht konfuze dhe disi qesharake (më falni përsëri Diane!), Ne u hodhëm në erë nga lehtësia dhe shpejtësia me të cilën na ndihmuan përfaqësuesit e tyre.

4. A2 HOSTING

Vlerë e shkëlqyeshme për çmimin që ju paguani

Koha e ngarkesës: 601Ms
uptime: 99.1%
kosto: $ 3.92 / month
mbështetur: Biseda live

A2 Hosting, shërbimi i fundit në listën tonë, vjen i pajisur me një numër karakteristikash të shkëlqyera dhe u ofron klientëve të tyre qasje në performancën e shpejtë dhe të besueshme që është një mundësi e mirë për çmimin që po paguani.

Për dallim nga SiteGround dhe HostGator, plani i tyre më i lirë i pritjes – A2 lite me 3.92 $ / muaj – ju lejon vetëm hyrje në 25 llogari të postës elektronike (parakolp). Sidoqoftë, duke marrë parasysh performancën e jashtëzakonshme dhe bollëkun e tipareve shtesë, ne kemi një kohë të vështirë për ta mbajtur këtë kundër tyre.

25 Llogaritë me Email me Standarde të Mëdha të Sigurisë

Edhe pse ne ishim pak të zhgënjyer që A2 ofron vetëm 25 llogari me email në paketën e tyre të pritjes Lite (të pakufizuar për të gjithë të tjerët), performanca mbresëlënëse dhe bollëku i karakteristikave shtesë më shumë sesa e përbën këtë shkelje të vogël.

Jo vetëm që keni qasje në opsionet tradicionale të ofrimit të Imap dhe Pop3, por A2 Hosting gjithashtu ju lejon të përdorni Imap SSL dhe Pop3 SSL për të koduar më tej mesazhet tuaja dhe t’ju ofrojë juve dhe organizatës suaj paqe të plotë të mendjes.

Uptime e Madhe & Koha e shpejtë e ngarkesës

Edhe pse ato nuk përputhen me SiteGround për sa i përket shpejtësisë dhe besueshmërisë, ndryshimi është nominal për çmimin që po paguan. me 99.91% uptimes dhe një shpejtësi të shpejtë 625 Ms ngarkesë herë, A2 do të sigurojë që uebfaqja juaj të mbetet operative dhe shpejt të dërgojë në kohë, çdo herë përmbajtjen që ju nevojiten klientëve.

Ndihma e jashtëzakonshme e klientit

Para çdo përmbledhje që publikojmë, ne gjithmonë sigurohemi të vendosim ekipin e ndihmës së klientit përmes hapave të tyre duke paraqitur në mënyrë të padurueshme një seri biletash gjithnjë e më teknike dhe të ndërlikuara.

Shumë për surprizën tonë, Mbështetja 24/7 e klientit e A2 është shumë e përgjegjshme dhe me efektshmëri të lig. Pavarësisht se sa labirinthet kërkesat tona, stafi i tyre mbështetës i trajtoi ato me shpejtësi, edukatë dhe me një nivel të lartë profesionalizmi.

Karakteristika të shkëlqyera të sigurisë në internet dhe SSL falas

Meqenëse ju jeni (shpresojmë) duke kërkuar shërbimin tuaj të hostimit të postës elektronike në krye të faqes standarde të internetit të pritjes, do të jeni të lumtur të dëgjoni që A2 Hosting, si SiteGround, vjen me dërrasa të plota me karakteristikat dhe ofertat e fundit të sigurisë për të siguruar që faqja juaj e internetit të jetë gjithçka, por “prova e hakerave”.

Duke ofruar një çertifikatë falas SSL për të gjithë klientët e rinj si dhe një CDN falas Cloudflare, Monitorimin e Serverit Relic të Ri, dhe më shumë, ju mund të jeni lehtësisht duke ditur që A2 ju ka të mbuluar juve dhe faqen tuaj te internetit..

Mendimet përfundimtare në Email Hosting

Nëse jeni duke kërkuar një llogari të vetme me email për blogun tuaj të fundit ose dhjetëra llogari të reja korporative për atë fillimin epik që po filloni me miqtë tuaj, të tre shërbimet që ne kemi shqyrtuar në këtë udhëzues të shkurtër nuk do të zhgënjejnë.

Na tregoni se cilin do të zgjidhni në komentet e mëposhtëm dhe, si gjithmonë, nëse keni ndonjë pyetje, komente, shqetësime ose reagime, ju lutem mos ngurroni të arrijmë dhe ne do t’ju kthehemi sa më shpejt që të jetë e mundur!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet

Referenca dhe kredi për imazh:

 • ByarvitSolutions.com
 • PointCloser.com
 • WebSeoMarketers.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map