SiteGround: Štatistika výkonnosti za posledných 24 mesiacov + recenzia (2020)

SiteGround HostingSiteGround: Odporúčaný webhosting


SiteGround je populárny poskytovateľ zdieľaného hostingu, ktorý ponúka svojim používateľom rôzne rôzne možnosti hostenia.

Patrí medzi ne hosting WordPress, cloud hosting a dokonca aj dedikované servery.

Už dva roky sledujeme najlacnejší zdieľaný plán programu StartGround spoločnosti SiteGround.

Zaplatili sme za zdieľaný účet hostiteľa, zriadili sme živé testovacie stránky a podrobne sledujeme ich výkonnosť pomocou nástroja tretej strany, aby sme poskytli túto nestrannú a transparentnú kontrolu..

Celkovo sa hosting servera SiteGround radí medzi špičku všetkých webhostingových spoločností, a to tak z hľadiska dostupnosti (99,99%), ako aj rýchlosti (673 ms). Tím zákazníckej podpory je informovaný, rýchly a priateľský. Všetky plány sa dodávajú s CDN, certifikátom SSL a e-mailovými účtami.

Tu je podrobný rozpis všetkých kladov a záporov.

Všeobecné informácie & Prehľad hostingu

NAŠE VERDICT:Spoľahlivý hostiteľ s najlepšou zákazníckou podporou
SPEED:673 ms (Priemer za február 2018 až január 2020)
UPTIME:99,99% (Priemer za február 2018 až január 2020)
PODPORA:Živý rozhovor 24/7
APAS:Podporuje viac ako 500 aplikácií
VLASTNOSTI:Nemeraná šírka pásma, 10 GB úložného priestoru, nástroj na tvorbu webových stránok a e-mail zadarmo
HOSTINGOVÉ PLÁNY:Zdieľané, WordPress, Cloud, Reseller, Enterprise a Dedicated Servers
PRENOS STRÁN:Nie zadarmo
CENY:Už od 3,95 dolárov / mesiac (obnovenie na 11,95 dolárov / mesiac)

Výhody používania SiteGround Hosting

SiteGround začína silným 99,99% prevádzkovým časom, nadpriemernými rýchlosťami a množstvom ďalších funkcií, ktoré sú ideálne pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov..

1. Dobrý výkon – 99,99% dostupnosť za posledných 24 mesiacov

Všetky naše hodnotenia hostingu sú založené na skutočných štatistikách a prvotných údajoch aspoň za 24 mesiacov.

Výkonnosť prevádzkyschopnosti SiteGround bola v tom čase takmer dokonalá. Ich priemer 99,99% ich zaraďuje medzi najspoľahlivejších hostiteľov, ktorých sme preverili.

Spoľahlivá prevádzka, ako je táto, udržuje návštevníkov webových stránok šťastnými. A čo je dôležitejšie, znamená to, že vaše stránky majú takmer zaručenú nepretržitú funkčnosť, takže vám neunikne, keď si zákazníci želajú uskutočniť nákup..

Tu sú mesačné výsledky z nástroja Pingdom, nášho nástroja na sledovanie od tretích strán.

Priemerná doba prevádzky v posledných 12 mesiacoch:

 • Priemerná doba prevádzky v januári 2020: 99,92%
 • Priemerná doba prevádzky v decembri 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v novembri 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v októbri 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v septembri 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky v auguste 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky v júli 2019: 99,98%
 • Priemerná doba prevádzky v júni 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky v máji 2019: 99,98%
 • Priemerná doba prevádzky v apríli 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v marci 2019: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky vo februári 2019: 100%

Siteground výkonné-24 mesiacovŽivé testovacie stránky: hostingfacts-siteground.com | Avg. doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť: 24 mesiacov+

2. Nadpriemerná doba načítania (673 ms)

Rýchlosť stránok je ľahko druhým najdôležitejším faktorom pri výbere hostiteľa.

Pokiaľ ide o začiatočníkov, prieskum spoločnosti Google ukazuje, že 53% ľudí odíde, ak sa vaše stránky nenačtou do troch sekúnd.

Ďalej nemôžete urobiť veľa pre opravu pomalého hostiteľa. Možno by ste mohli komprimovať obrázky na odľahčenie ich váhy. Možno ich budete môcť načítať prostredníctvom CDN, aby ste zo servera urobili určitý tlak. Ale raz pomalý hostiteľ? Vždy pomalý hostiteľ.

Našťastie sa tým nemusíte báť s programom SiteGround. Ich nadpriemerná rýchlosť načítania 673 ms nie je najrýchlejšia, akú sme kedy videli, ale umiestňuje webGround blízko 10 najlepších pri rýchlosti.

Priemerná doba načítania stránky:

SiteGround-2019-2020 ŠtatistikaPriemerná rýchlosť stránokGround 2019-2020 | Zobraziť štatistiky

Celkovo je SiteGround pomerne rýchly.

3. Dobré skúsenosti so zákazníckou podporou (2017 – 2020)

Celkovo sledujeme SiteGround už viac ako dva roky a nikdy sme nemali s ich podporou žiadne väčšie problémy..

Poskytujú zákazníkom vedomostnú základňu, aby našli svoje rýchle odpovede. V opačnom prípade môžete zavolať prostredníctvom telefónu alebo použiť nepretržitý priamy rozhovor.

Pre tento posledný test sme sa rozhodli pre možnosť live chatu a boli sme s Vladislavom spojení za menej ako minútu.

Na rozdiel od iných hostiteľov nedošlo k výraznému oneskoreniu v odpovediach. Vyzeralo to tak, že vedel, o čom to hovorí, a nemusel hľadať odpovede zakaždým, keď sme poslali novú otázku..

Podpora LiveGround Live Chat

Dobré skúsenosti všade okolo.

4. Bezplatná migrácia stránok pre 1 webovú stránku

Kedykoľvek vidíme, že weboví hostitelia prichádzajú s možnosťou „migrácie pre kutilov“, trochu nás to znepokojuje. Je to preto, že väčšina z nich nie je skvelá a nakoniec zaťažujú zákazníka.

Výnimkou z tohto pravidla však môže byť SiteGround. Vytvorili bezplatný doplnok WordPress Migration, ktorý môžete nahrať na ľubovoľnú stránku.

Doplnok pre migráciu stránok WordPress

Nie sú tu ani dlhé a nudné návody. Jednoducho vygenerujete token zvnútra svojho hostiteľského účtu SiteGround a doplnok rýchlo pomôže pri ťažkom zdvíhaní.

Áno, stále si vyžaduje trochu práce. Dobrou správou však je, že pomocou tejto možnosti môžete migrovať toľko webových stránok, koľko chcete. (Na porovnanie, niektorí hostitelia, ktorí ponúkajú „bezplatnú migráciu“, ju obmedzujú len po niekoľkých minútach, čo vás núti platiť za určitý bod.)

Ak by ste radšej mali nejakú profesionálnu praktickú pomoc, SiteGround hodí bezplatnú službu na svoje plány vyššej úrovne (GrowBig a vyššie).

Ak prekročíte limity pre každý program, účtujú za každý ďalší web nominálny poplatok 30 USD.

5. Bezplatný certifikát SSL a sieť na doručovanie obsahu (CDN)

Prehliadač Google Chrome začal aktívne varovať ľudí, ak web, ktorý sa snaží dostať, nemá nastavený certifikát SSL.

Protokol SSL pomáha chrániť všetky informácie odosielané sem a tam medzi zariadením používateľa a webom, vrátane osobných údajov, ako sú adresy IP alebo čísla kreditných kariet. Ak hackeri a iní ostanú nezaistení, môžu tieto informácie ľahko zachytiť. Chrome tu preto vyhľadáva najlepší záujem používateľov webu.

Inými slovami, to v podstate robí z certifikátov SSL požiadavku na všetkých webových stránkach dnes. A našťastie ich SiteGround zahodí zadarmo pri všetkých plánoch.

Ďalšia časť dobrých správ je vo forme bezplatnej siete Cloudflare CDN (Network Delivery Network). CDN ukladá veľké súbory, ako sú obrázky, na mnohých serveroch na rôznych miestach po celom svete. Pomáha to zaistiť, aby sa súbory ukladali čo najbližšie k návštevníkom webu, a tým sa im sprístupnil rýchlejšie.
cloudflare webového priestoru

Server SiteGround má servery rozmiestnené na troch kontinentoch, čo pomáha udržiavať rýchlosť načítania rýchlo a poskytuje dobrý zákaznícky zážitok.

6. Dostupné funkcie pre začiatočníkov až pokročilých

SiteGround má pre každého niečo.

Začiatočníkom a blogerom sa bude páčiť, že si môžete nainštalovať populárnych tvorcov webových stránok, ako je napríklad Weebly, pomocou niekoľkých kliknutí. Weebly je vybavený jednoduchým editorom drag-and-drop, takže môžete mať plnú kontrolu nad vzhľadu a dojmom svojich stránok (bez toho, aby ste sa museli ponoriť do kódu).

Okrem weebly má program SiteGround aj hlboké integrácie s programami WordPress, Joomla a Drupal. Každá z týchto aplikácií sa dá nainštalovať rýchlo a bezbolestne. Nie je potrebné, aby vám vývojár pomohol.

Ak ste už však vývojárom, máte tiež šťastie.

Git budete mať predinštalovaný na väčšie plány spolu s SSH, WP-CLI, SFTP a phpMyAdmin. Majú k dispozícii viac verzií PHP. K dispozícii je viacúrovňové ukladanie do pamäte cache. A tiež môžete získať prístup k pracovným prostrediam pre webové stránky, ktoré sa majú prepnúť alebo otestovať pred zavedením nových funkcií do výroby.

SiteGround tiež pomáha s bezpečnosťou pomocou proprietárneho nástroja na prevenciu AI-botov, ktorý sa pokúša pred útokom vymrštiť nové útoky. Ich údaje informujú o tom, že na serveroch je každú hodinu blokovaných 500 000 až 2 milióny pokusov o brutálnu silu.

Takže sa nenecháte ani sami vysporiadať s týmito bolesťami hlavy.

7. 99,99% záruka dostupnosti

Pamätáte si, že solídny priemer 99,99% dostupnosti? Je tu dôvod, prečo tu SiteGround nezasahuje – stálo by to veľa peňazí.

Keď sa píšete o podmienkach služby webhostingu, často sa v drobnej tlači nachádzajú iba zlé správy.

SiteGround nás prekvapil dobrým spôsobom. Podľa dohody o úrovni služieb zaručujú „ročnú dostupnosť siete 99,9%.“ Ak by niekedy klesli pod túto hranicu, dostanete náhradu s bezplatnými mesiacmi hostenia.

Záruka prevádzkyschopnosti SiteGroundZáruka prevádzkyschopnosti SiteGround

Teraz existuje niekoľko podmienok, ako sa vypočíta doba prevádzkyschopnosti. Oslobodené sú všetky naplánované alebo núdzové problémy s údržbou. Ak niečo, čo urobíte, spôsobí prestoje (napríklad prekročenie zdrojov, inštalácia aplikácií, ktoré nefungujú alebo porušujú podmienky), potom služba SiteGround nezodpovedá. Akékoľvek veľké vonkajšie útoky na ich systémy by tiež mohli obísť túto politiku.

8. 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Funkcia SiteGround obsahuje úplnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na všetky zdieľané plány hostenia. Na porovnanie, ich cloud, VPS a špecializované hostingové plány prichádzajú iba s 15-dňovou náhradou.

Rovnako ako mnoho iných hostiteľov, poplatky za doménové mená a akékoľvek ďalšie „doplnky“ sa zvyčajne nevracajú. Tieto pravidlá pre vrátenie platby sa vzťahujú iba na úplne nových zákazníkov. Za plány obnovenia teda nemôžete získať vrátené prostriedky.

Nevýhody použitia SiteGround Hosting

SiteGround na nás zapôsobil takmer bezchybnou prevádzkou a zárukou bezplatného servisu, ak sa prevádzka znížila pod 99,99%. Rýchlosť nakladania je pomerne dobrá, aj keď tam nie sú najrýchlejší. SiteGround tiež ponúka celý rad aplikácií, aby boli začiatočníci aj pokročilí používatelia spokojní.

Pred registráciou však treba zvážiť niekoľko nedostatkov. Tu sú niektoré z väčších problémov, s ktorými sme sa stretli počas nášho praktického testu.

1. Vyššia miera obnovy

Najlacnejší plán programu SiteGround StartUp ponúka na svojich webových stránkach nízku inzerovanú cenu 3,95 USD mesačne.

Táto dohoda vyzerá príliš dobre, aby to bola pravda, pretože je. Takmer každý hosť, ktorého sme doteraz skontrolovali, používa ten istý trik. Pritiahnu vašu pozornosť nízkou úvodnou sadzbou, iba zdvojnásobia (alebo dokonca ztrojnásobia) cenu, keď je čas na obnovu.

Napríklad táto 3,95 $ mesačná sadzba po obnovení vyskočí na 11,95 USD. Ďalšie plány programu SiteGround sa zvýšili až na 19,95 USD a 34,95 USD mesačne.

Najlepším riešením je zaistiť čo najdlhšie možné obdobie (36 mesiacov na serveri SiteGround), aby ste mohli využívať túto nízku sadzbu tak dlho, ako je to možné.

2. 14,95 $ „Poplatok za nastavenie“ za mesačnú fakturáciu

Nie je veľa zdieľaných webových hostiteľov, ktorí vám umožnia začať nakupovať iba mesiac. Často sa vás snažia prinútiť prihlásiť sa aspoň na niekoľko mesiacov alebo rok.

Dobrou správou je, že s programom SiteGround sa môžete zaregistrovať na jeden mesiac. Zlou správou je, že vám účtujú „poplatok za inštaláciu“ za tieto plány.

Pri súčasnom určovaní cien to znamená, že platíte úvodnú sadzbu 3,95 USD mesačne plus jednorazový poplatok za nastavenie vo výške 14,95 USD.

Problém, ako je opísané v poslednej časti, je v tom, že po tomto prvom mesiaci bude váš plán obnovený vo vyššej miere.

Môžete si teda spočiatku myslieť, že sa vám veľa darí, vyskúšať si ich službu za pár babiek. Realita je však taká, že vám bude dvakrát potrestaný (raz prostredníctvom nastavovacieho poplatku a znova prostredníctvom obnovovacej sadzby).

Náklady na nastavenie lokality

Neobťažujte sa s týmto mesačným plánom, pretože z dlhodobého hľadiska budete platiť viac.

3. Obmedzený „lacný“ plán

Ceny služby SiteGround podľa ich najnižšieho plánu sú porovnateľné s konkurenciou, takže keď sa na ne prvýkrát pozriete, zdá sa, že je to dobrý obchod.

Funkcie plánu však nie sú presne zarovnané.

Napríklad získate jednu webovú stránku a iba 10 GB webového priestoru na spracovanie približne 10 000 mesačných návštev. Tento plán obsahuje aj neobmedzený prenos (alebo nemeranú šírku pásma). Ak sa však váš web priblíži k týmto limitom, výkonnosť sa zníži.

To znamená, že je to dobré pre menšie weby, ktoré na chvíľu nedosiahnu tieto limity. Ak sa však váš web začne zväčšovať, pravdepodobne budete musieť upgradovať a platiť viac za zvýšené zdroje.

4. Žiadne bezplatné doménové meno

Väčšina webových hostiteľov vrhá „zadarmo“, aby prilákala nových zákazníkov.

To často zahŕňa nízku mieru zavedenia a ďalšie služby, ako je e-mail alebo migrácia.

Na tomto zozname je takmer vždy bezplatný názov domény pre prvý rok.

Služba SiteGround to bohužiaľ nerobí. Ak ešte nemáte doménové meno, bude vám účtovať poplatok od prvého dňa, počínajúc 15,95 USD / rok.

Stanovovanie cien na webe, plány hostingu & Rýchle fakty

SiteGround má tri zdieľané úrovne hostenia. Tu sú náklady a upozornenie:

Náklady na nastavenie lokality

 • Plán spustenia: Tento plán stojí 3,95 dolárov mesačne, môže hostiť jednu webovú stránku a je vhodný pre začiatočníkov, ktorí začínajú webovou stránkou. Dokáže zvládnuť až 10 000 jedinečných návštev mesačne, s neobmedzenou šírkou pásma, nepretržitou podporou klienta, bezplatnou službou Cloudflare CDN, bezplatným šifrovaním SSL, neobmedzeným počtom e-mailov & DB, bezplatné denné zálohy a ďalšie.
 • Plán GrowBig: Tento plán stojí 5,95 dolárov mesačne a môže hostiť viacero webových stránok. Okrem plánu StartUp získate aj bezplatnú SSL zástupnú kartu na 1 rok, 30 záložných kópií a bezplatné obnovenie, všetky 3 úrovne SuperCacher, čo výrazne podporuje čas načítania a pracovné prostredia pre WordPress a Joomla..
 • Ich plán GoGeek: Tento program stojí 11,95 dolárov mesačne a môže hostiť neobmedzené množstvo webových stránok. Má 30 GB priestoru až na 100 000 návštev mesačne. Má všetky funkcie ďalších dvoch plánov plus podporu priority, súlad s PCI a vytvorenie Git repo na jedno kliknutie.

Všetky zdieľané plány hostingu majú bezplatný e-mailový účet, bezplatné CDN a neobmedzenú šírku pásma.

 • doména: Ceny domén začínajú od 15,95 USD
 • Jednoduchosť registrácie: Veľmi jednoduchý postup registrácie na jednej stránke.
 • spôsob platby: Kreditná karta (prostredníctvom chatu sú dostupné aj ďalšie možnosti)
 • Skryté poplatky a doložky: Účtujú si inštalačný poplatok vo výške 14,95 USD, ak platíte za svoje zdieľané hostingové plány mesačne namiesto ročne. Miera obnovy je tiež vyššia. A musíte zaplatiť za doménové meno (bez freebie).
 • upsells: Niekoľko … ale nič také zlé.
 • Aktivácia účtu: Rýchla aktivácia účtu.
 • Ovládací panel a informačný panel: cPanel
 • Inštalácia aplikácií a CMS (WordPress, Joomla atď.): Rýchla a jednoduchá inštalácia populárnych aplikácií a CMS pomocou Softaculous.

Odporúčame SiteGround?

Áno, robíme.

SiteGround dodal solídne prevádzkyschopnosť už niekoľko rokov. Vďaka ich záruke dostupnosti je zaistené, že pravdepodobne nikdy nebudete mať žiadne závažné problémy s prestojmi.

Rýchlosť ich stránok je tiež dosť dobrá. Čiastočne je to vďaka ich serverom rozmiestneným na troch kontinentoch a bezplatnému účtu Cloudflare CDN. Poskytujú tiež bezplatné SSL vo všetkých plánoch.

Ceny sú dobré, ak využívate výhody z dlhodobého hľadiska. V opačnom prípade skončíte skôr, ako dosiahnete vysokú mieru obnovenia. Prineste si aj svoju vlastnú doménu, aby ste unikli ďalšiemu poplatku.

PS: Použili ste už skôr program SiteGround? Zvážte zanechanie kontroly nižšie – dobré alebo zlé – nezáleží na tom, nakoľko je to užitočné pre našich návštevníkov. Ďakujem za tvoju podporu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map