نحوه مهاجرت WordPress.com به WordPress.org

نحوه مهاجرت wordpress.com به wordpress.orgدر حالی که WordPress.com یکی از بهترین سیستم عامل ها برای مبتدیان برای شروع وبلاگ نویسی و ایجاد فضای آنلاین خود است ، همچنین با محدودیت های مختلف همراه است. WordPress.com به شما امکان می دهد یک حساب کاربری بصورت رایگان ایجاد کنید ، اما نکته مهم این است که شما نسبت به WordPress.org از نظر شخصی سازی و کنترل بسیار محدودتر از وب سایت خود هستید..


به عنوان مثال ، سایت های WordPress.com توانایی های محدودی برای کسب درآمد از محتوای آنها را ندارند ، نمی توانید افزونه های مختلفی را برای بهینه سازی سئو ، تجارت الکترونیکی و موارد دیگر نصب کنید و با استفاده از ترافیک خود نمی توانید از تبلیغات شخص ثالث استفاده کنید. علاوه بر این ، شما کنترل بسیار کمتری روی منابع و امنیت سرورهای موجود در وب سایت خود با یک وبلاگ WordPress.com دارید.

وبلاگ های WordPress.org چه از نظر فضای سرور و چه در گزینه های شخصی سازی بسیار قدرتمندتر هستند. دلیل این امر این است که وب سایت های WordPress.org یا با یک حساب میزبانی وردپرس اداره می شوند (یعنی شما برای هاست اختصاصی خوبی برای سایت خود ثبت نام کرده اید) و یک نام دامنه واقعی دارید. به عبارت دیگر ، این است که امنیت بخشی از املاک و مستغلات اینترنت را تأمین می کند و نه اجاره چیزی ارزان است.

در این راهنما ، نحوه مهاجرت از WordPress.com از WordPress.org را مرور خواهیم کرد و هر مرحله را با جزئیات توضیح می دهیم. بیا شروع کنیم.

از WordPress.com به WordPress.org تغییر دهید

انتقال از WordPress.com WordPress.org بسیار دشوار یا پیچیده نیست ، به خصوص به این دلیل که پلت فرم WordPress خود بیشتر یا تمام ابزارهای لازم برای تکمیل مراحل را به شما ارائه می دهد. با این حال ، برخی از مراحل وجود دارد که شما باید بدون نیاز به پلت فرم وردپرس ، مانند امنیت خدمات میزبانی وب و تصمیم گیری در مورد دامنه ، به تنهایی انجام دهید..

بیایید عمیق در WordPress.com و WordPress.org فرو برویم و بررسی کنیم که چگونه آنها سیستم عامل های متمایز از یکدیگر هستند.

چه WordPress.com باید ارائه دهد

اگرچه آنها به همین نام مشترک هستند, WordPress.com به اندازه WordPress.org محبوب یا کارآمد نیست. با این حال ، WordPress.com هنوز توسط یکی از بنیانگذاران وردپرس ایجاد شده است: مت مولنویگ. این فقط به سردرگمی مبتدیان می افزاید و باعث می شود افراد زیادی باور داشته باشند که WordPress.com میزان کل ویژگی ها و قابلیت استفاده مارک را ارائه می دهد.

WordPress.com به 5 برنامه تقسیم شده است, از رایگان تا VIP. این طرح ها دامنه قیمتی متفاوتی دارند و هر محدوده قیمت مربوط به اشتراک متفاوت و ویژگی های اضافی یا گزینه های سفارشی سازی است. هزینه اشتراک بین 48 دلار در سال برای برنامه شخصی در کل به 5000 $ یا بیشتر در هر ماه برای VIP به دلیل فناوری اختصاصی میزبانی ابری که وارد برنامه می شود می رود..

با این حال ، اکثر کاربران با شروع برنامه یا برنامه WordPress.com شروع به کار می کنند. نه تنها تنظیم فوق العاده آسان است بلکه به شما امکان می دهد بدون خطر بودن کیف پول خود را آزمایش کنید. WordPress.com حتی بدون اشتراک ، فضای ذخیره سازی 3 گیگابایتی و به روزرسانی های خودکار و پشتیبان گیری را به سیستم عامل و وب سایت شما ارائه می دهد. تهیه نسخه پشتیبان از ویژگی های بسیار خوبی است زیرا آنها را در صورت خرابی مجبور به بازسازی سایت شما در ابتدا می کند..

گفته می شود ، WordPress.com محدودیت های شدیدی دارد که WordPress.org را به گزینه ای جذاب تر برای صاحبان مشاغل یا اینترنت های جدی در اینترنت تبدیل می کند..

برنامه رایگان شامل تبلیغات

برای مبتدیان, همه وب سایت های رایگان WordPress.com شامل تبلیغات هستند. شما از این تبلیغات پولی نمی توانید در بازدید کنندگان خود گزینه ای نداشته باشید نه برای دیدن آنها. برای وبلاگ های با مضمون یا محتوای مناسب برای یک بازدید کننده خاص ، این می تواند خوانندگان شما را خاموش کند ، به خصوص تبلیغات که با محتوای شما برخورد می کنند. اگر می خواهید از شر این تبلیغات عمومی خلاص شوید ، باید به یک برنامه پرداخت بپردازید.

علاوه بر این ، شما نمی توانید هیچ یک از تبلیغات خود را بفروشید ، به این معنی که گزینه های کسب درآمد شما محدود است. اعطا می شود ، اگر در وهله اول وب سایت پر ترافیک دارید ، به احتمال زیاد می خواهید به هر حال قبلاً بروزرسانی کنید ، اما هنوز یک اشکال قابل توجه است.

همانطور که قبلاً ذکر شد, شما همچنین نمی توانید هیچ افزونه ای را بارگذاری کنید. افزونه ها در اصل افزودنی هایی هستند که با پلت فرم وردپرس کار می کنند و ویژگی های مفید یا کارکردهای امنیتی را اضافه می کنند. کاربران برنامه رایگان WordPress.com چندین ویژگی “Jetpack” را در کنترل وب سایت خود دارند ، اگرچه اینها در مقایسه با گزینه های پرداخت شده محدود هستند..

WordPress.com وب سایت های رایگان نیز بسیار فوق العاده هستند از نظر تم و نگاه محدود است. بسیاری از کاربران WordPress.com به تعداد زیادی از مضامین موجود از بستر وردپرس نگاه می کنند ، فقط بدانند که اکثر آنها قفل شده اند ، مگر اینکه هزینه نخستین رده اشتراک را بپردازند..

سرانجام ، کاربران WordPress.com برای برنامه رایگان هیچ ابزار Google Analytics یا قابلیت ردیابی آمار ندارند. در کل گزینه WordPress.com Free است فقط به عنوان یک پلتفرم وبلاگ سرگرمی مبتدی خوب است؛ با ابزارهای موجود نمی توانید کارهای دیگری انجام دهید.

چه WordPress.org برای ارائه دارد

آرم wordpress.comWordPress.org بستر مورد استفاده صاحبان مشاغل آنلاین در وبلاگ نویسان جدی در سراسر جهان است. این برنامه همچنین با یک برنامه رایگان ارائه می شود ، اگرچه باید هزینه نام دامنه و میزبانی وب را بپردازید (اولی اغلب با دومی درج می شود). WordPress.org به عنوان یک سیستم عامل همچنین منبع باز است ، بنابراین مورد اعتماد بسیاری از انجمن های آنلاین است.

جذابیت اصلی WordPress.org است کنترل کاملی که به شما در وب سایت شما می دهد. این یکی از ساده ترین استفاده از سیستم عامل های وب سایت است که تاکنون ایجاد شده است ، این بخشی از چیزی است که در وهله اول افراد زیادی را به سکو می کشاند. این امکان را به شما می دهد تا از گسترش مضامین وردپرس در ابزارهای شخصی سازی استفاده کنید تا به شما امکان دهد واقعاً یک وب سایت بی نظیر برای بازدید کنندگان یا مشاغل آنلاین ایجاد کنید..

گزینه های سفارشی سازی فوق العاده

همچنین می توانید افزونه ها یا برنامه های WordPress را به وب سایت خود اضافه کنید. این موارد به شما امکان می دهد فروشگاه های تجارت الکترونیکی ، امنیت بهتر بازدید کنندگان ، ابزار رسانه ها یا صفحات نمایش عکس و بسیاری موارد دیگر ایجاد کنید. نکته مهم این است که اگر می خواهید یکپارچگی و تاریخ وب سایت خود را حفظ کنید نه اینکه به پشتیبان گیری خودکار اعتماد کنید ، که گزینه های WordPress.com بصورت رایگان ارائه می دهند ، باید افزونه های پشتیبان وردپرس را بارگیری کنید..

اساساً می توانید هر وب سایتی را که می توانید تصور کنید ایجاد کنید با استفاده از بستر WordPress.org به لطف گزینه های سفارشی سازی آن.

کنترل بیشتری به شما می دهد

اما جذابیت مهم دیگر WordPress.org گزینه ها و پتانسیل های درآمدزایی آن است. اگر می خواهید از مشاغل آنلاین یا وب سایت خود درآمد کسب کنید ، اساساً باید یک سایت WordPress.org بدست آورید. نه تنها می توانید بدون نیاز به اشتراک درآمد با وردپرس تبلیغات خود را اجرا کنید بلکه بلکه می توانید تبلیغات خود را اجرا کنید شما همچنین می توانید کنترل داده های Google Analytics و ابزار ردیابی را کنترل کنید که وب سایت های WordPress.com به طرز بدنامی رد می کنند.

این به شما امکان می دهد تا کمپین های بازاریابی را بسازید ، بفهمید کدام یک از تبلیغات با پایگاه کاربری شما موفق تر است ، و تعیین کنید که کدام محتوا به بهترین وجه باعث ایجاد ترافیک می شود و به نوبه خود سود شما را بالا می برد..

حتی بهتر ، وب سایت های WordPress.org به شما امکان می دهند گزینه های عضویت ایجاد کنید و آنهایی را برای محتوا ، انواع خاصی از رسانه و موارد دیگر بفروشید. به دلیل داشتن این ابزارها ، ایجاد یک تجارت آنلاین بیش از حد ممکن ساخته شده است و همه این کارها توسط یک نفر تنها با درایو کافی و بینش خلاق انجام می شود.

تنها نقاط ضعف واقعی آنهایی هستند که با کنترل کامل همراه هستند. برای مثال, شما مسئول به روزرسانی وب سایت خود هستید, هم به طور کلی و هم به دلایل امنیتی. علاوه بر این ، شما باید هزینه میزبانی سرور را بپردازید که با افزایش ترافیک شما گران می شود و به همین دلیل نیاز منابع سرور شما افزایش می یابد.

با این وجود ، اکثر قریب به اتفاق افراد می دانند که وب سایت های WordPress.org به مراتب برتر از گزینه های دیگر هستند. اگر جدی در مورد حکاکی و حفظ فضای آنلاین خود هستید بهترین گزینه است.

میزبان شخصی خود را بدست آورید

اولین قدم برای انتقال سایت WordPress.com به WordPress.org شامل خرید میزبانی وب وردپرس است. یافتن یک شرکت میزبان وب وردپرس به اندازه کافی آسان است: فقط همان جستجوی Google را جستجو کنید و باید در هر لحظه نتایج زیادی داشته باشید. اما تعیین بهترین گزینه میزبانی وب وردپرس کمی دشوار است.

دنبال چه چیزی میگردی

برای مبتدیان, شما شرکتی را می خواهید که از نظر منابع سرور دارای مقیاس پذیری عالی باشد. این منابع چیزهایی مانند ذخیره سازی (اندازه گیری در گیگابایت) و پهنای باند هستند ، که معمولاً به صورت “نامحدود” (اگر واقعاً محدود باشد اگر سایت شما به طور ناگهانی رشد کند محدود می شود). مقیاس پذیری بسیار مهم است زیرا به شما امکان می دهد بازدید کنندگان ماهانه بیشتری را کنترل کنید و به جای اینکه مجبور شوید اشتراک میزبانی خود را با عجله انجام دهید ، از ترافیک ناگهانی ترافیک کاملاً بهره مند شوید..

امنیت وردپرسبعد ، سعی کنید میزبانی وب وردپرس را پیدا کنید شرکتی که امنیت خوبی را ارائه می دهد. امنیت وب سایت WordPress.org شما به ویژه در دوران GDRP و سایر مقررات اینترنتی بسیار مهم است. به عبارت ساده ، بازدید کنندگان وب سایت ها می خواهند بدانند كه داده های آنها ایمن است.

این ممکن است شامل صدور گواهینامه SSL باشد ، که یک پایه امنیتی برای سایت شما ایجاد می کند و آرامش خاطر بازدید کنندگان را فراهم می کند. این یک ضرورت است اگر می خواهید یک فروشگاه آنلاین از هر نوع را اداره کنید. صدور گواهینامه SSL معمولاً هزینه ماهانه دارد ، اما برخی از خدمات میزبانی وب وردپرس شامل صدور گواهینامه SSL هستند. اگر می خواهید بیشترین ارزش پول را داشته باشید به دنبال این موارد باشید.

برخی از شرکت های میزبان وب وردپرس همچنین یکی از ویژگی های آنها شامل تهیه نسخه پشتیبان هستند. اینها مزایای عالی دیگری هستند. سیستم های محافظت از DDoS و سایر اقدامات ضد ویروسی نیز موارد چشمگیری هستند که باید از آن مراقبت کنند.

پس از امنیت ، بررسی کنید که یک شرکت میزبان وب وردپرس از نظر خدمات به مشتریان چه ارائه می دهد. یک شرکت میزبان خوب باید راه های مختلفی برای دستیابی به تیم خدمات مشتری خود ، از جمله پشتیبانی از طریق تلفن یا چت وب داشته باشد.

نوع میزبانی

در آخر ، نوع وب وردپرس میزبان یک شرکت است. اکثریت قریب به اتفاق پیشنهادهای اشتراک میزبانی وب به اشتراک گذاشته می شود ، بدین معنی که فضای میزبانی وب را از مجموعه سرورها با “اجاره دهنده” دیگر به اشتراک خواهید گذاشت. این کار معمولاً برای وب سایت های کوچک و متوسط ​​خوب است.

میزبان وردپرساما ممکن است شما یک شرکت میزبانی وب را بخواهید که میزبان برتر وردپرس را در اختیار شما قرار دهد. این بدان معنی است که شما فضای کامل سرور را برای خودتان بدست می آورید و هرگز مجبور نیستید منابع سرور را با دیگران به اشتراک بگذارید. به طور طبیعی ، این گزینه های هاستینگ در مقایسه با اشتراک های مشترک کمی گران هستند ، اما اگر انتظار دارید وب سایت شما رشد نمایی پیدا کند ، ارزش آن را دارد..

یا می توانید تحقیق کنید میزبانی ابر وردپرس. این جدیدتر از دو گزینه دیگر است و به شما امکان می دهد داده های سرور خود را در Cloud ذخیره کنید. با توجه به افزایش سرعت ، امنیت بهتر و سهولت استفاده ، فضای ذخیره سازی ابری با سرعت بالا محبوبیت خود را افزایش می دهد. بسته به ارائه دهنده این برنامه ها می تواند در هزینه کم و زیاد باشد.

در مورد آنها صحبت می کنید ، فراموش نکنید که قبل از نهایی کردن انتخاب میزبانی ، قیمت را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که هزینه ماهانه برنامه های میزبانی خود را با برنامه WordPress.org که برای کل بودجه هزینه ماهانه خود می خواهید اضافه کنید.

انتقال ثبت دامنه

هنگامی که یک سایت WordPress.org را راه اندازی می کنید ، می توانید نام دامنه موجود را به پایگاه داده WordPress.org منتقل کنید یا اگر به طور خاص به سایت شما در حال حاضر WordPress.com وصل نیستید ، می توانید با یک نام دامنه جدید شروع کنید..

اگر نام دامنه جدید را انتخاب می کنید ، می توانید با نام اصلی وب سایت خود امتحان کنید ، اگرچه بسته به میزان نام معمول قبلاً این کار ممکن است کار نکند. به هر حال نام دامنه لزوماً نیازی به ارتباط با وب سایت اصلی ندارد. فقط چیزی را انتخاب کنید که به خاطر بیاورید و شناسایی آن آسان خواهد بود.

برای انتقال دامنه خود از WordPress.com به هاست دیگر ، ابتدا می توانید وارد حساب WordPress.com خود شوید ، سپس دامنه را از برگه مدیریت دامنه مدیریت کنید. وب سایتی را که قصد انتقال آن را دارید انتخاب کنید و باید شما را به صفحه‌ای برساند که اطلاعات و گزینه های مختلف آن را نشان دهد.

آ دکمه انتقال دامنه باید در دسترس باشد ، که شما را به صفحه ای سوق می دهد که به شما امکان می دهد به یک ثبت کننده دامنه یا کاربر یا حتی سایت دیگری منتقل شوید. بدیهی است ، انتقال به گزینه ثبت دیگر را انتخاب کنید. شاید لازم باشد دامنه خود را باز کنید و هرگونه محافظت از حریم خصوصی را حذف کنید. این کار را هنگام درخواست با به روزرسانی تنظیمات انجام دهید و ادامه دهید.

این کار کد انتقال ایمیل را برای شما فراهم می کند که می توانید پس از آن به رابط WordPress.com ارائه دهید.

پس از همه اینها ، به وب سایت جدید در WordPress.org بروید و نام دامنه را ادعا کنید.

مهاجرت به وب سایتهای موجود

در بعضی موارد و بسته به خدمات میزبانی وب که انتخاب می کنید ، انتقال سایت WordPress.com خود به WordPress.org رایگان خواهد بود. در موارد دیگر ، ممکن است هزینه کمی داشته باشد. قبل از شروع روند انتقال ، حتماً این موضوع را بررسی کنید.

گام یک

منطقه مدیر وردپرس

برای شروع ، باید داده های خود را از WordPress.com صادر کنید. به حساب WordPress.com خود وارد شوید و به داشبورد بروید ، سپس روی پیوند مدیریت در سمت چپ (به نام) کلیک کنید مدیر WP).

سر به سمت ابزارها, سپس صادرات. شما باید دو گزینه را ببینید: انتقال رایگان و هدایت شونده. گزینه رایگان برای اهداف ما خوب است زیرا شما این راهنما را دارید!

صفحه بعدی از شما سؤال می کند که چه اطلاعاتی را می خواهید به سایت جدید خود صادر کنید. در بیشتر موارد ، ما انتظار داریم که می خواهید تمام مطالب خود را منتقل کنید اما می توانید صفحات ، ارسال ها ، رسانه ها و سایر مطالب را که توسط نمایه طبقه بندی جدا شده اند منتقل کنید..

نحوه افشای wordpress.com

با کلیک بر روی این صفحه ، یک فایل XML در رایانه شما بارگیری می شود ، که شامل تمام داده هایی است که می خواهید به سایت جدید WordPress.org صادر کنید..

گام دوم

در مرحله بعد ، زمان آن رسیده که WordPress را در سرور میزبان وب خود نصب کنید. این ممکن است بسته به برنامه میزبانی وردپرس که قبلاً انتخاب کرده اید ، تکمیل شود – چندین مورد به صورت خودکار به عنوان یک جایزه برای اشتراک آنها این کار را انجام می دهند. در هر صورت ، فقط چند کلیک طول می کشد.

مرحله سوم

سپس می توانید همانطور که قبلاً انجام داده اید وارد قسمت مدیریت وب سایت وردپرس خود شوید ، اما این بار از طریق سرور ارائه دهنده هاستینگ خود. قابل اعتماد و متخصص ابزارها, سپس وارد كردن و دکمه مشخص شده را پیدا کنید الآن نصب کن در زیر گزینه WordPress قرار دارد. این یک ابزار وارد کردن خودکار WordPress است. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که وقتی ظاهر شدید روی دکمه “وارد کننده اجرا” کلیک کنید.

نحوه وارد کردن وردپرس

صفحه از شما خواسته می شود که فایل XML را که قبلاً بارگیری کرده اید بارگذاری کنید. این مورد را از هر کجا که آن را ذخیره کرده اید بارگذاری کنید (دسک تاپ مکانی آسان برای به یاد آوردن است).

وارد کننده این امکان را به شما می دهد که محتویات را به پروفایل کاربر فعلی خود اختصاص دهید یا به شما امکان ایجاد یک پروفایل کاربری جدید و همچنین گزینه وارد کردن پیوست های قدیمی خود را بدهید. توصیه می کنیم روی آن کادر کلیک کنید ، بنابراین فایلهای تصویری خود را با پست یا صفحات مناسب مرتبط نگه دارید.

مرحله چهارم

در حال حاضر تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی آن کلیک کنید ارسال دکمه ، و WordPress به طور خودکار سایت قدیمی شما را به پلت فرم جدید WordPress.org انتقال می دهد. به خاطر داشته باشید که وب سایت های بزرگتر با داده های بیشتر به مهاجرت کامل نیاز دارند ، در حالی که ممکن است وب سایت های کوچکتر در کمتر از چند دقیقه انجام شوند.

پس از اتمام واردات ، هنوز ایده خوبی است که وب سایت خود را طی کنید و مطمئن شوید که همه چیز مانند گذشته انجام می شود. تصاویر و سایر رسانه ها می توانند در طی فرآیند مهاجرت اندکی ظریف باشند ، بنابراین ممکن است لازم باشد چیزهایی را در اینجا و آنجا به هم ریخته تا همه چیز را مانند گذشته بدست آورید..

تغییر مسیر ترافیک

یک نکته دیگر: اگر با سایت WordPress.com خود یک وفاداری داشتید ، ممکن است ارزش پرداخت 13 دلار در سال برای وردپرس را برای هدایت ترافیک قدیمی از سایت WordPress.com به مکان جدید WordPress.org خود داشته باشد. این می تواند به شما کمک کند جایگاه خود را در رتبه بندی جستجوی Google حفظ کنید و به شما کمک می کند تا ترافیک خود را به سطح قبلی خود ادامه دهید بدون اینکه نیاز به ایجاد مخاطب جدید از ابتدا یا با کندی سرعت داشته باشید. این را می توان در مقابل انجام داد صفحه تغییر مسیر سایت WordPress.com, که هر نوع پرداختی را نیز انجام می دهد

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map