نحوه مدیریت بانکهای داده وردپرس با phpMyAdmin (2020)

بیشتر افراد از وردپرس به عنوان یک وب سایت ساده و سازنده فروشگاه های تجارت الکترونیک فکر می کنند. به راستی ، هر کسی می تواند از وردپرس برای ساخت انواع وب سایت های با مضمون و فروشگاه های آنلاین استفاده کند. با این حال ، شما ممکن است متوجه نشوید که روی یک نصب یک دکمه کلیک می کنید ، در واقع در حال ایجاد یک بانک اطلاعاتی هستید. پایگاه داده MySQL وب سایت شما را ذخیره می کند ، و با مراقبت و نگهداری مناسب ، هرگز نگران از دست دادن وب سایت خود نخواهید بود.


با PMA می توانید از ابزارهایی برای تهیه نسخه پشتیبان و ایمن کردن این بانک اطلاعات استفاده کنید. ما یک نگاه دقیق تر به آنچه یک پایگاه داده WordPress MySQL انجام می دهد و چگونگی محافظت از وب سایت شما با ابزارها و راهنمایی برای کارهای مشترک PMA می پردازیم..

Contents

نحوه استفاده از phpMyAdmin

قبل از جزئیات جزئیات پایگاه داده های WordPress ، به تعریف چند اصطلاح کمک می کند:

پایگاه داده MySQL وردپرس چیست؟?

MySQL مخفف “زبان جستجوی ساختار یافته” است. این سیستم مدیریت پایگاه داده منبع باز را تعریف می کند که در واقع می توانید با استفاده از نمایش داده شدگان از آن استفاده کنید.

WordPress شما یک پایگاه داده MySQL نصب کرده است که هر زمان نصب جدیدی را ایجاد می کنید. این پایگاه داده یکی از دو مؤلفه مهم سایت وردپرس شماست. اگر وردپرس دروازه و رابط کاربری برای ایجاد یک وب سایت است ، پایگاه داده MySQL شما قلب است. کلیه مطالب شما از جمله ارسال ها ، نظرات ، صفحه ها ، تصاویر و موارد دیگر در این پایگاه داده ذخیره می شود.

چگونه به استفاده از php-to-insert-data-mysql-data

با هر نصب ، جداول استاندارد جدید برای پایگاه داده WP شما ایجاد می شود. 11 جدول کلی وجود دارد. با این حال ، اگر پلاگین های لازم برای موضوع خود دارید ، جداول بیشتری خواهید داشت. با این حال ، فایل های نصب با جداول اصلی وردپرس به شرح زیر است:

 •  wp_comments: تمام نظرات سایت شما در اینجا ذخیره می شود.
 •  wp_commentmeta: این شامل “داده های متا” (مانند عنوان ، کلمات کلیدی و غیره) برای نظرات شما در سایت می باشد.
 •  wp_links: اطلاعاتی را که وارد ویژگی پیوند WordPress شده اید ، نگه می دارد.
 •  wp_posts: این شامل تمام داده ها برای صفحات ، ناوبری و پست ها می شود.
 • wp_options: این شامل کلیه پرونده های مدیریت و تنظیمات شما می شود.
 • wp_postmeta: داده متا برای همه پست های شما.
 • wp_terms: دسته ها و برچسب ها در اینجا ذخیره می شوند.
 • wp_term_relationships: تمام اطلاعات مربوط به پست ها و طبقه بندی ها به اینجا می رود.
 • wp_users: می توانید انواع مختلفی از کاربران مانند مدیر و نویسندگان را تنظیم کنید و اطلاعات آنها در اینجا ذخیره می شود.
 • wp_usermeta: این داده های متا کاربر است.
 • wp_term_taxonomy: این شامل طبقه بندی طبقه بندی ها در wp-_terms است.

این جداول اساساً تمام داده ها و پرونده های خام را که وب سایت شما روی آن ساخته شده است ذخیره می کند. در سمت وردپرس ، می توانید رسانه را سبک ، ویرایش و بارگذاری کنید. این جدول ها هنگام نصب فایل های نصب وردپرس به طور خودکار ایجاد می شوند ، بنابراین نیازی نیست که نگران پیکربندی این قسمت باشید.

phpMyAdmin چیست و چرا از آن برای مدیریت پایگاه داده WordPress استفاده می کنیم?

بنابراین چرا از این روش برای کنترل پایگاه داده MySQL استفاده می کنید؟ با PMA ، می توانید از طریق ابزارها از بانک اطلاعاتی خود نسخه پشتیبان تهیه و کنترل کنید ، این بدان معنا نیست که نیازی نیست که سؤالات MySQL را بنویسید.

در اینجا ویژگی های اصلی ذکر شده است:

 •  از ابزارهایی برای مدیریت و نظارت بر بانکهای اطلاعاتی خود با یک برنامه وب منبع باز مبتنی بر PHP استفاده کنید.
 • سازگار با چندین سرور در سیستم عامل های مبتنی بر ویندوز یا لینوکس.
 • هر نقطه ارزشی را در پایگاه داده خود تغییر دهید
 • برای انجام نمایش داده شدگان SQL که به طور مؤثر پایگاه داده های شما را کنترل و ایمن می کنند ، یکپارچه کلیک و اجرا کنید
 •  هر پایگاه داده ای را که می خواهید ایجاد و حذف کنید.
 • پشتیبان گیری ، صادرات و وارد کردن بانکهای اطلاعاتی فقط با چند کلیک ماوس.

امروزه تقریباً تمامی میزبان های WordPress این بسته اداری PHP را درون نرم افزار cPanel ارائه می دهند و همه ارائه دهندگان میزبان cPanel نیز این کار را انجام می دهند. شما این موارد را به عنوان بخشی از بسته میزبانی خود دریافت می کنید و از طریق صفحات محصول یا تنظیمات حساب میزبان شما قابل دسترسی هستند. اما اگر سرور خود را اجرا می کنید ، این فایل ها را به تنهایی تنظیم می کنید.

حتی اگر هیچگونه آگاهی از راه اندازی سرور ندارید و به تازگی یادگیری پایگاه داده ها را شروع کرده اید ، می توانید از این به عنوان یک ابزار اداری برای پایگاه داده MySQL خود استفاده کنید. در حالی که بسیاری از ابزارهای اداری دیگر مانند این وجود دارد ، PMA همچنین برای سایر سیستم عامل های توسعه وب مانند WampServer یا MAMP کار می کند. به همین ترتیب ، PMA برای وردپرس بسیار توصیه می شود زیرا تنظیم آن ، استفاده از آن بسیار ساده است و در بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب با کیفیت بالا گنجانده شده است.

آیا نیاز به دانستن PHP برای کار با PMA دارید?

جواب کوتاه، نه است! این PMA به زبان PHP نوشته شده است که به شما امکان می دهد در مرورگر وب عادی خود اجرا کنید. تمام اقدامات مدیریت قبلاً در یک رابط وجود دارد ، بنابراین می توانید برای انجام هر یک از آنها به راحتی کلیک کرده و اجرا کنید.

به هر حال می خواهید PHP یاد بگیرید؟ در حالی که نیازی به دانستن نحوه نوشتن PHP برای استفاده از PMA ندارید ، ممکن است بخواهید PHP را یاد بگیرید تا در وردپرس خود را بهتر بشناسید و شخصی سازی کنید. در اینجا یک آموزش مبتدی عالی برای شروع کار وجود دارد.

چگونه به PMA دسترسی پیدا می کنید?

اگر این اولین بار است که در مورد MySQL و PMA برای مدیریت پایگاه داده می آموزید ، احتمالاً می خواهید از ابزارهای ارائه دهنده هاستینگ برای تنظیم و مدیریت سرور WordPress خود استفاده کنید. هر وب سایت نیاز به میزبانی دارد ، درست است؟ وقتی با ارائه دهنده هاستینگ ثبت نام می کنید ، آیا یک موضوع وردپرس خریداری می کنید یا از cPanel (یا Plesk) برای نصب پرونده ها استفاده می کنید ، یک پایگاه داده MySQL ایجاد می کنید. شما باید بتوانید به صفحه اصلی مدیریت PMA در cPanel دسترسی پیدا کنید ، یا ممکن است لازم باشد روی محصول میزبانی تحت حساب میزبانی خود کلیک کنید ، سپس بر روی “مدیریت” یا “تنظیمات” کلیک کنید.

اگر در دسترسی به ابزارهای مدیریت پایگاه داده خود مشکل دارید ، باید به ارائه دهنده هاست خود مراجعه کرده یا صفحه پشتیبانی آنها را بررسی کنید..

آیا شما یک کاربر پیشرفته هستید که سرور و بانکهای اطلاعاتی خود را تنظیم می کنید؟ اگر خودتان آن را نصب می کنید ، چندین روش برای اضافه کردن آن به سرور خود وجود دارد. می توانید از راهنماهای نصب برای دریافت اطلاعات تنظیمات برای هر نوع سرور استفاده کنید.

استفاده از phpMyAdmin برای مدیریت پایگاه داده WordPress

همانطور که ممکن است در بالا استنباط کرده باشید ، اساساً دو راه برای تنظیم این مدیریت پایگاه داده PMA f WP وجود دارد.

رایج ترین و آسان ترین راه دسترسی به PMA از طریق حساب میزبانی شما است. در این حالت ، این ابزار به احتمال زیاد در پایگاه داده MySQL شما نصب شده است. به طور معمول باید به داشبورد مدیریت حساب خود دسترسی پیدا کرده و به صفحه اصلی cPanel خود بروید. اگر با این کار مشکل دارید ، بهتر است از طریق تلفن به ارائه دهنده هاستینگ خود مراجعه کنید. آنها می توانند از طریق صفحه حساب ارائه دهنده میزبان شما ، چگونه به این ابزار مدیریت دسترسی پیدا کنند.

راه دوم و پیچیده تر اجرای برنامه سرور خود و نصب دستی PMA است ، اما در صورت آشنایی با راه اندازی و مدیریت سرور این کار ساده است. به عنوان مثال ، می توانید با استفاده از یک سرویس ، سرور اوبونتو را تنظیم کنید. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که دستور apt-get در لینوکس یا استفاده از ابزار Composer برای سرور ویندوز باشد.

cPanel

این روند بستگی به ارائه دهنده میزبانی شما دارد. به طور معمول ، هنگامی که به وب سایت میزبان خود وارد شوید ، می توانید محصول میزبانی وب سایت خود را پیدا کنید ، سپس نصب وردپرس مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی “مدیریت” یا “تنظیمات” کلیک کنید. این ممکن است پیوندی به ابزار باز کند ، اما به طور معمول ، شما به cPanel هدایت می شوید.

توجه: اگر هرگز نصب وردپرس را تنظیم نکرده اید ، برای راه اندازی پایگاه داده خود ابتدا باید WordPress را نصب کنید. بیشتر اوقات PMA با پایگاه داده MySQL شما نصب می شود. در اینجا راهنمایی برای نصب دستی WordPress از طریق cPanel وجود دارد.

PMA را می توانید در بخش پایگاه داده خود پیدا کنید. تصویر بالا نشان می دهد که این ابزار مدیریت در صفحه اصلی cPanel مدرن وجود دارد (از سال 2020).

پس از کلیک بر روی ابزار ، برنامه را راه اندازی می کند و صفحه ای را باز می کند که باید مانند این باشد:PhpMyAdmin

می توانید بلافاصله کار را روی پروتکل های مدیریت پایگاه داده خود شروع کنید ، ممکن است بخواهید ابتدا برخی از تنظیمات ظاهر را برای رابط تغییر دهید. پیش فرض من این است که “pmahomme” تنظیم شده است و اندازه فونت “82٪” دارد ، اما می توانید قلم را بزرگتر کنید یا در صورت ایجاد کار با آن رنگ ها را تغییر دهید..

توجه: تنظیمات ظاهر به سادگی ظاهر و نه سایت وردپرس شما را تغییر می دهد.

چهار کار مشترک برای انجام دادن با phpMyAdmin

آموزش های زیر آنچه را که بیشتر مردم دوست دارند با پایگاه داده های MySQL خود انجام دهند شامل موارد زیر است:

 •  وضعیت وردپرس خود را بررسی کنید: می توانید کلیه ترافیک ، اتصالات ، تلاشهای ناموفق و سایر وضعیتهای موجود در وردپرس خود را با PMA مشاهده کنید.
 •  دسترسی و ویرایش پایگاه داده WP خود: می توانید محتوا ، ارسال و اطلاعات امنیتی سایت خود را مستقیماً از طریق صفحه اصلی ابزار ویرایش کنید.
 •  اضافه کردن یا حذف یک پایگاه داده WP شاید شما بخواهید از سرور خود برای راه اندازی یک نصب جدید استفاده کنید ، می توانید یک بانک اطلاعاتی جدید WP در اینجا ایجاد کنید یا می توانید یکی از آنها را حذف کنید تا مقداری فضای ذخیره کنید.
 •  تهیه نسخه پشتیبان ، صادرات و وارد کردن پایگاه داده WP: شاید شما بخواهید یک بانک اطلاعاتی WP را از داده هایی که در حال حاضر وجود دارد را راه اندازی کنید ، می توانید از PMA برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های وردپرس خود و وارد کردن یک پایگاه داده استفاده کنید تا هرگز نگران از دست دادن وب سایت خود نباشید..
 •  بهینه سازی پایگاه داده WP خود: در بهینه سازی فضا با بهینه سازی جداول تکه تکه شده و اطمینان از عملکرد سریع سایت شما.
 • تنظیم مجدد کلمه عبور کاربر و اضافه کردن یا ویرایش حساب های کاربری
 • پایگاه داده WP خود را ایمن کنید: ما چندین راهنما برای تهیه ایمن سایت وردپرس در برابر هک های معمول ارائه می دهیم.

نحوه بررسی وضعیت پایگاه داده WP شما

وضعیت PhmMyAdmin

 •  پس از استفاده از ابزار اداری ، در بالای منوی خود روی “وضعیت” کلیک کنید.سرور MySQL بررسی شد
 •  اکنون می توانید تمام اطلاعات مربوط به ترافیک و اتصال را برای وب سایت خود مشاهده کنید. همچنین می توانید از منوی فرعی برای دسترسی به اطلاعات مربوط به سایر فرآیندها ، نمایش داده شد ، نظارت و موارد دیگر استفاده کنید. بهتر است از این ارقام استفاده کنید تا ببینید آیا وب سایت شما هنگام قطع آفلاین خرابی داشته و آیا به پهنای باند بیشتری نیاز دارید.

نحوه دسترسی و ویرایش پایگاه داده WP شما

بررسی پایگاه داده در داشبورد PhpMyAdmin

می توانید تمام بانکهای اطلاعاتی موجود در نوار کناری یا با کلیک روی “پایگاه داده” در بالای فهرست خود را مشاهده کنید. در بعضی موارد ، “wp” را مشاهده می کنید که به نام پایگاه داده ذکر شده است. این پیشوند اصلی برای نشان دادن “وردپرس” است.

پس از یافتن پایگاه داده ای که می خواهید ویرایش کنید ، برای دیدن لیستی از جداول ، کافی است روی آن کلیک کنید.

جدول پایگاه داده

شما می توانید هر جدول را ویرایش کنید ، اما باید مراقب باشید زیرا این جداول حاوی پرونده هایی برای زندگی مستقیم سایت وردپرس هستند. شما همیشه باید ابتدا از نسخه پشتیبان تهیه کنید و ممکن است بخواهید “پایگاه داده آزمایش” ایجاد کنید که می توانید با تنظیمات بازی کرده و پایگاه داده ها را بدون کار کردن در سایت زنده ویرایش کنید..

مثال: دسترسی و ویرایش پستها در PMA

رابط جدول پایگاه داده

می توانید روی جدول wp_posts کلیک کرده و “مشاهده” را برای مشاهده همه پستهایی که ایجاد کرده اید انتخاب کنید. هر قسمت از پست را می توان از این رابط ویرایش کرد. ممکن است بخواهید برای تغییر سریع محتوا ، ویرایش یک عکس بد یا تغییر سایر اطلاعات ، روی یک پست کلیک کنید. اگر بر روی “پست” یا “حذف” روی یک پست یا محتوای آن کلیک کنید ، از سرور حذف می شود.

تهیه نسخه پشتیبان تهیه ، ایجاد و حذف پایگاه داده های WP با phpMyAdmin

حذف

حذف یک بانک اطلاعاتی آسانترین قسمت از این راهنما است. می توانید به سادگی به صفحه اصلی خود بروید ، روی “بانک اطلاعات” کلیک کنید و سپس پایگاه داده ای را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید. در پایین ، “حذف” را کلیک کنید تا پایگاه داده حذف شود. این به طور دائم پایگاه داده را از سرور شما حذف می کند.
پایگاه داده WP

ایجاد پایگاه داده جدید WP

ایجاد پایگاه داده

به برگه “پایگاه داده” برگردید. اگر گزینه ایجاد دیتابیس را دارید ، در بالای صفحه “ایجاد پایگاه داده” را مشاهده می کنید. در بعضی موارد ، ارائه دهنده هاستینگ شما ممکن است به شما امکان ندهد که بانک اطلاعاتی را از طریق PMA اضافه کنید.

می توانید هر نامی را برای بانک اطلاعات وارد کنید. با این حال ، شما باید نامی را انتخاب کنید که تشخیص آن را در صورت نیاز به بازگشت دیر آسان می کند. پس از وارد کردن نام بانک اطلاعات ، بر روی “ایجاد” کلیک کنید. یک بانک اطلاعاتی خالی فوراً توسط PMA ایجاد می شود.

با کلیک بر روی “امتیازات – اضافه کردن حساب کاربری” ، سپس یک نام کاربری و رمزعبور را برای یک مدیر جدید WordPress وارد کنید. در قسمت نام میزبان ، “استفاده از متن متن” را انتخاب کنید و در localhost به عنوان نام تایپ کنید. شما باید یک رمز عبور بسیار مطمئن برای این کاربر تنظیم کنید.

صفحه ورود به پایگاه داده

بعد تنظیمات پایگاه داده جدید WP خود را پیکربندی می کنید. این زیر “بانک اطلاعات برای حساب کاربر” قرار دارد. “اعطای همه امتیازات به بانک اطلاعاتی ___” را انتخاب کنید (____ نام بانک اطلاعاتی شماست). برای پایان دادن به تنظیم حساب کاربری ، بر روی “برو” کلیک کنید. نصب کننده WordPress سپس بارگیری کرده و از شما می خواهد جزئیات بیشتری از جمله نام بانک اطلاعاتی ، نام کاربری MySQL ، رمز ورود MySQL و اطلاعات حساب خود را از شما بخواهد..

توجه: شما از نام بانک اطلاعاتی خالی که اخیراً تنظیم کرده اید استفاده خواهید کرد. برای ورود به MySQL ، می توانید به cPanel برگردید و بر روی “MySQL” در زیر پایگاه داده ها کلیک کنید تا اطلاعات ورود به سیستم خود را دریافت کنید. اگر در اینجا موجود نباشد ، ممکن است لازم باشد با ارائه دهنده میزبان خود تماس بگیرید.

چگونه بانک اطلاعات را وصل کنیم؟

در این مرحله ، وردپرس به طور خودکار پرونده های مورد نیاز خود را نصب کرده و سایت جدید خود را برای شما تنظیم می کند.

پشتیبان گیری ، واردات و صادرات بانکهای اطلاعاتی

شما می توانید بانک اطلاعاتی فعلی خود را صادر کرده و بانک اطلاعاتی را از طریق PMA وارد کنید. اگر می خواهید از بانک اطلاعاتی WP پشتیبان تهیه کنید یا پایگاه داده خود را به صورت دستی به یک میزبان دیگر مهاجرت کنید ، این یک ابزار مفید است. برای این کار می توانید از یک مشتری FTP استفاده کنید یا می توانید مستقیماً از طریق PMA این کار را انجام دهید.

صادرات یک بانک اطلاعاتی

بانک اطلاعات صادرات

از صفحه اصلی PMA ، در بالای صفحه به صفحه “صادرات” بروید. با کلیک بر روی این ، ابزار صادرات باز می شود که می توانید صادرات “سریع” یا “سفارشی” را انتخاب کنید. گزینه “سریع” شامل کلیه جداول بانک اطلاعاتی شما در حال حاضر است. این سریعترین گزینه برای تهیه نسخه پشتیبان از کل پایگاه داده WP به طور همزمان است.

 •  گزینه “سریع” را انتخاب کنید تا فوراً از پایگاه داده خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 •  “سفارشی” را انتخاب کنید تا دستی که صادر می کنید را انتخاب کنید.
 •  “SQL” را در زیر “Format” انتخاب کرده و سپس بر روی “Go” کلیک کنید.
 •  یک گفتگو ظاهر می شود که از شما می خواهد پرونده را در رایانه خود ذخیره کنید. نسخه پشتیبان خود را با یک نام منحصر به فرد در پوشه رایانه خود که فراموش نخواهید کرد ، ذخیره کنید.
 • پرونده SQL شامل کلیه اطلاعات بارگیری پایگاه داده WP شما به رایانه شما.

وارد کردن یک بانک اطلاعاتی

اگر نیاز به انتقال این پایگاه داده به سرور جدید دارید یا وب سایت شما پایین می آید و باید سریع نسخه پشتیبان خود را بارگذاری کنید ، می توانید از طریق PMA این کار را انجام دهید.

واردات بانک اطلاعاتی

 •  برای واردات صادرات ذخیره شده پایگاه داده خود ، فقط از صفحه اصلی PMA روی “واردات” کلیک کنید.
 •  روی “انتخاب پرونده” کلیک کنید پرونده پایگاه داده مورد نظر برای وارد کردن و بارگذاری آن را پیدا کنید. اکنون یک نسخه دقیق از پایگاه داده شما روی سرور شما قرار دارد.

این آسان است!

بهینه سازی پایگاه داده WP خود را با phpMyAdmin

بعد از مدتی سایت وردپرس خود برای مدت کوتاهی ، می توانید جداول پراکنده را ببینید. اینها زباله های حافظه هستند که باعث افزایش استفاده از پهنای باند بانک اطلاعاتی شما می شوند و زمان جستجوی شما را کند می کنند. در اصل ، زمان بهینه سازی است!

MySQL به شما امکان می دهد از دستوری استفاده کنید که پایگاه داده WP شما را در عرض چند ثانیه بهینه می کند. شما به سادگی به PMA خود می روید و روی پایگاه داده WP خود که می خواهید تغییر دهید کلیک می کنید. تمام جداول ظاهر می شوند. در پایین ، بر روی “همه را بررسی کنید” و سپس در سمت راست آن ، کشویی را انتخاب کرده و روی “بهینه سازی جدول” کلیک کنید.

چگونه جدول بهینه سازی را انتخاب کنیم؟

پس از اتمام ، جداول شما از قبل جدا شده و حافظه جدید برای استفاده آزاد می شود. علاوه بر این ، سایت وردپرس شما ممکن است سریعتر اجرا شود.

مدیریت کاربران و کلمه های WordPress از phpMyAdmin

نحوه تنظیم مجدد رمز عبور WordPress در PMA

آیا رمز ورود خود را به حساب سرپرست خود در WordPress فراموش کرده اید؟ هیچگاه نترس! می توانید به صفحه اصلی PMA برگردید ، پایگاه داده WP را برای رمز عبور مناسب انتخاب کنید ، و سپس روی جدول “wp_users” کلیک کنید.

نحوه یافتن کاربر پایگاه داده WP

برای نمایش همه کاربران و گذرواژه‌ها بر روی “مرور” کلیک کنید. می توانید با کلیک بر روی “ویرایش” در کنار رمز عبور ، رمزهای عبور را از اینجا تغییر دهید.

یک کاربر جدید اضافه کنید یا نام کاربری WordPress را در PMA تغییر دهید

اگر می خواهید کاربران را از طریق PMA ویرایش یا اضافه کنید ، به همان جدول “wp_users” بروید همانطور که در راهنمای بالا ذکر شد حرکت کنید..

برای تغییر نام کاربری:

 •  روی “مرور” کنار “wp_users” کلیک کنید.
 •  لیستی از کاربران ظاهر می شود ، روی “ویرایش” در کنار کاربر مورد نظر برای تغییر کلیک کنید.
 •  در کنار “user_login” ، می توانید نام کاربری جدید را به صورت دستی وارد کنید.داشبورد کاربر WP بانک اطلاعاتی

برای افزودن کاربر جدید:

 •  “مرور” را در کنار “wp_users” انتخاب کنید. لیست کاربر شما بارگیری می شود. در بالای صفحه ، روی “درج” کلیک کنید.ارائه فهرست از کاربر جدول WP-Database
 •  از اینجا ، تمام قسمت های مربوط به فرم مورد نیاز برای راه اندازی کاربر جدید را پر خواهید کرد.
 •  ID: این به طور خودکار ایجاد می شود ، بنابراین خالی بگذارید.
 •  user_login: این نام کاربری است که برای ورود به سیستم استفاده می شود.
 •  user_pass: این رمز عبوری است که برای ورود به وردپرس شما استفاده می شود.
 •  user_nicename: اگر می خواهید یک نام کاربری دوستانه URL بیشتر داشته باشید ، می توانید یکی را وارد کنید. این ممکن است در صورت استفاده از نام کاربری شما از کاراکترهای خاص استفاده شود ، اما شما می خواهید یک URL را فقط با حروف داشته باشید.
 •  user_email: یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید تا بتوانید به ایمیل های حساب WordPress خود دسترسی پیدا کنید.
 •  user_url: می توانید این قسمت را خالی بگذارید یا آدرس URL سایت وردپرس خود را وارد کنید.
 •  user_registered: CURRENT_TIME را در ستون عملکرد انتخاب کنید ، بنابراین به طور خودکار زمان اضافه می کند.
 •  user_activation_key: خالی بگذارید.
 •  user_status: خالی بگذارید.
 • display_name: می توانید نام یا نام مستعار کاربر را وارد کنید ، همانطور که در پست ها و مقاله ها در قسمت نویسنده نمایش داده می شود.

برای افزودن کاربر روی “برو” کلیک کنید.

تغییر امتیازات کاربر در PMA برای وردپرس

قبل از تغییر دادن امتیازات کاربر ، باید از قبل شناسه کاربر را در اختیار داشته باشید. برای بدست آوردن این موضوع ، شما به جدول “wp_users” بروید و بر روی “مرور” کلیک کنید. سپس می توانید شناسه را از ستون انتخاب کنید.

تغییر شناسه کاربران
برای تغییر امتیازات کاربر ، از لیست جداول به “wp_usermeta” بروید. “مرور” را انتخاب کنید.

تغییر امتیازات کاربر - WP Usermeta
در بالا ، روی “درج” کلیک کنید. این فرم برای تغییر مجوزها بارگیری می شود. برای اضافه کردن امتیازات سرپرست از راهنمای زیر استفاده کنید.

گزینه درج پایگاه داده

 •  umeta_id: خالی بگذارید. این به طور خودکار پر می شود.
 •  user_id: شناسه کاربری را که قبلاً انتخاب کرده اید از کاربری که اضافه کرده اید وارد کنید.
 •  meta_key: wp_capabled را در این قسمت وارد کنید. (ممکن است پیشوند دیگری برای جداول خود داشته باشید ، اگر به جای wp آن را وارد کنید.)
 •  meta_value: کد سریال زیر را وارد کنید: a: 1: {s: 13: “administrator”؛ s: 1: “1 ″؛

برای ذخیره تغییرات خود و افزودن مجوزهای جدید ، روی “برو” کلیک کنید.

چگونه می توان پایگاه داده WP خود را در PMA ایمن کرد

در حالی که هر سایتی مستعد هک ها و ربات های سایبر است ، اقدامات چندانی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از باز شدن کامل خود ، انجام دهید. این مراحل باعث می شود هکرها نتوانند به سایت شما نفوذ کنند.

پیشوند پایگاه داده WP خود را تغییر دهید

در حال حاضر ، همه می دانند که پیشوند استاندارد برای پایگاه داده های WP “wp” است. به همین دلیل wp_users یا wp_posts را می بینید.

می توانید با حرکت به صفحه اصلی خود و کلیک بر روی “SQL” در بالای فهرست ، این کار را در PMA انجام دهید..

منوی SQL پایگاه داده

جستجو با استفاده از پرس و جو SQL

اینکه دستی یک به یک بروید و پیشوندها را تغییر دهید خسته کننده است ، بنابراین می توانید از یک جستجوی SQL برای سریعتر کردن کارها استفاده کنید. ما پرسشی را برای استفاده در زیر آماده کرده ایم. می توانید این مورد را در کادر SQL کپی و جایگذاری کنید تا در عوض همه پیشوندها به wp_b123456 تغییر دهید. می توانید این عدد را پیدا کرده و آن را به همان پیشوندی که دوست دارید تغییر دهید و به همان شکل wp_insertnumber تغییر دهید.

جدول RENAME `wp_commentmeta` TO` wp_b123456_commentmeta`؛
جدول RENAME `wp_comments` TO` wp_b123456_comments؛
جدول RENAME `wp_links` TO` wp_b123456_links`؛
جدول RENAME `wp_options` TO` wp_b123456_options؛
جدول RENAME `wp_postmeta` TO` wp_b123456_postmeta`؛
جدول RENAME `wp_posts` TO` wp_b123456_posts؛
جدول RENAME `wp_terms` TO` wp_b123456_terms`؛
جدول RENAME `wp_termmeta` TO` wp_b123456_termmeta`؛
جدول RENAME `wp_term_relationships` TO` wp_b123456_term_relationships`؛
جدول RENAME `wp_term_taxonomy` TO` wp_b123456_term_taxonomy ‘؛
جدول RENAME `wp_usermeta` TO` wp_b123456_usermeta`؛
جدول RENAME `wp_users` TO` wp_b123456_users`؛

تغییر نام کاربری و گذرواژه MySQL

حدس زدن کاربر و رمزعبور پایگاه داده شما باید بسیار سخت باشد. این به معنی اضافه کردن کاراکترهای خاص یا استفاده از یک ژنراتور رمز عبور برای اطمینان از یک رمز عبور قوی است. علاوه بر این ، نباید گذرواژه خود را در هر پوشه مدیریتی روی رایانه یا وب سایت خود باز نگه دارید ، مگر اینکه آن را به شدت ایمن کنید.

از یک افزونه امنیتی WordPress شخص ثالث استفاده کنید

اگر نگران امنیت وردپرس خود هستید و محافظت بیشتری می خواهید ، می توانید از Sucuri استفاده کنید. این یکی از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس است زیرا در واقع به شما اطلاع می دهد که سعی دارید قبل از اینکه وب سایت شما پایین بیاید ، به پایگاه داده خود وارد شوید.

همچنین ، بدست آوردن یکی از بهترین VPN ها برای شبکه شخصی شما برای جلوگیری از سرقت داده ها ضرری ندارد.

پیچیدن آن

ما امیدواریم که این راهنما بینش هایی در مورد نحوه تنظیم ، دسترسی و بهینه سازی phpMyAdmin (PMA) شما داشته باشد. اگر تاکنون به راهنمایی بیشتری در مورد پیمایش و ایمن سازی وردپرس احتیاج دارید ، در صورت تمایل نظر خود را ترک کنید یا تحقیق و تحلیل های میزبانی وب را بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector