دستورالعمل های دسترسی به وب سایت کانادا

از سال 2020 ، تقریبا 34.56 میلیون کانادایی در هر زمان معین در اینترنت گشت و گذار می کنند. کشور همچنین دارای بالاترین نرخ در دسترس بودن است 96 درصد از جمعیت دسترسی به اینترنت.


این که آیا شما یک وبلاگ نگار یا یک تجارت الکترونیک تجارت هستید ، می خواهید مطمئن شوید که محتوای شما از قوانین دسترسی کانادا پیروی می کند و این برای هر کسی که می خواهد از صفحات شما بازدید کند ، مفید و قابل دسترسی است.

این بدان معناست که شما باید از مرحله طراحی به دستورالعمل ها پیروی کنید و این امر باعث می شود معلولان دسترسی مساوی به وب سایت شما داشته باشند. بهینه سازی سایت ، از جمله فشرده سازی فایل وب سایت ، کارایی میزبانی وب ، و تجربه کلی کاربر باید به شکلی انجام شود که بازدید کنندگان با اختلال در دیدن ، شنیدن ، درک و تعامل و یا تعامل با مطالب خود به شما امکان پذیر باشند..

در حالی که اطمینان حاصل کنید که بهترین میزبانی وب را در دسترس دارید ، مشکلات زیادی را حل خواهد کرد ، هنوز هم مواردی وجود دارد که باید خودتان یاد بگیرید:

دسترسی به وب سایت چیست و چرا اهمیت دارد؟?

قابلیت دسترسی وسیله‌ای برای اطمینان از یک تجربه عالی کاربر (UX) است ، اما فراتر از آن است. دسترسی به وب سایت به دلیل نقص در بینایی ، شنوایی و گفتار ، شرایط عصبی ، و افراد دسترسی به اینترنت از طریق وسایل مختلفی که ممکن است تعامل عادی را دشوار کند ، افراد دارای معلولیت دائمی را در بر می گیرد..

از جمله سیستم ها و دستگاه های قدیمی تر با صفحه های کوچکتر که از صفحه کلید استفاده نمی کنند.

هنگامی که وب سایت شما با رهنمودهای دسترسی طراحی شده است ، به افراد معلول به طور موقت ، سالمندان ، افرادی که در مکانهایی که دارای مشکل اتصال هستند و همچنین افرادی که دارای محدودیت های موقعیتی هستند ، کمک می کند ، مانند افرادی که از رایانه یا دستگاه های دیگر در فضاهای دارای تعداد زیادی استفاده می کنند درخشش یا محدودیت در محتوای صوتی.

اینفوگرافیک در مورد اهمیت دسترسی وب سایت

منبع: DMA.org.uk

داشتن نحوه استفاده معلولان از وب در ذهن برای جمع آوری مخاطب وفادار بسیار سودمند است.

برای اینکه اینترنت واقعاً توسط هر کسی باز و قابل استفاده باشد, بهینه سازی وب سایت شما برای دسترسی ضروری است. در واقع ، این قانون در کانادا است ، جایی که بیش از شش میلیون نفر بالای 15 سال با نوعی از ناتوانی زندگی می کنند.

چندین قانون مختلف برای دسترسی به معلولین وجود دارد. این قوانین در مورد همه نشریات ، از جمله مطالب آموزشی و محتوای وب سایت ، اعمال می شود و برخی از آنها به شدت روی رسانه های دیجیتال اعمال می شوند. هدف ما ارائه مرور کلی از دستورالعمل های دسترسی و قوانین برای کانادایی ها ، و سپس پوشش دادن راه هایی است که می توانید وب سایت خود را تهیه کنید. واقعاً در دسترس همه مخاطبان شما است ، در حالی که مطابق با قانونی همچنان باقی مانده است.

قوانین دسترسی به وب کانادا ساده شده است

حتی قبل از ظهور عصر دیجیتال ، کانادایی های دارای معلولیت توسط چندین قانون قانون محافظت می شدند. بسیاری از این قوانین در کل استانها بر روی کتابها باقی مانده است ، اگرچه آنها به روز شده و اصلاح شده اند تا بیشتر به نیازهای فعلی شهروندان اعمال شود.

همچنین تعدادی قانون جدید ایجاد شده است که به منظور اطمینان از دسترسی کلیه کانادایی ها به مزایایی که دسترسی به وب به دست می آورد ، ایجاد شده است..

یکی از اولین قوانین جهانی از طریق کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق افراد دارای معلولیت ، که به طور مداوم در طی سالها اصلاح می شود تا اطمینان حاصل شود که کارمندان و شهروندان در سراسر جهان دسترسی یکسانی به فناوری دیجیتال دارند.

دسترسی به وب سایت جنبه های مختلف

منبع: newtarget.com

ایالات متحده همچنین در صدر اطمینان از دسترسی همه شهروندان بدون توجه به توانایی جسمی ، دسترسی مساوی به فناوری داشته است. قانون توانبخشی آنها در سال 1973 در سال 1998 به روز شد. بخش 508 آن به آژانسهای فدرال نیاز دارد تا همان فناوری الکترونیکی و اطلاعاتی (EIT) را که سایر شهروندان ایالات متحده از آن به آسانی در دسترس معلولان می گذارند ، بهره مند شوند..

اگر وب سایت شما به خارج از کانادا دسترسی دارد ، ایده خوبی است که باید از این لیست چک 508 استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که برنامه نویسی ، افزونه ها و اسکریپت های شما با استانداردهای پیش بینی شده در آن اصلاح مطابقت دارند. این غیررسمی است ، اما بر اساس 508 دستورالعمل مندرج در قانون.

قانون اساسی کانادا در سراسر این کشور که از همسایگان ما در جنوب فراتر نرود ، مجموعه قوانین و استانداردهای دستیابی ما را ایجاد کرده است. یکی از اولین اصلاحات در قانون حقوق بشر کانادا در سال 1985 ، که در سال 2016 اصلاح شد تا دستورالعمل هایی را برای دسترسی به اینترنت فراهم کند.

قانون دسترسی برای افراد معلول (AODA)

به عنوان بخشی از این قانون ، صاحبان مشاغل انتاریو با بیش از 50 کارمند اعم از مدارس خصوصی و غیرانتفاعی ، مدارس و سازمانهای بخش دولتی باید یا محتوای وب سایت را ایجاد کنند یا آنها را برای رعایت دستورالعمل های WCAG 2.0 سطح A – AA تا اول ژانویه ایجاد یا تجدید کنند. 2021. محتوا به عنوان هر متن ، تصویر ، فیلم یا صدا تعریف می شود.

با آمدن در سال 2020 ، AODA همچنین نیاز به تغییرات مهمی دارد تا در سال 2025 به وب سایت های عمومی یا جدید عمومی ، مدرسه و کسب و کار برسد. این شامل موارد زیر است:

 • ایجاد مطالب آموزشی و آموزشی در دسترس
 • ایجاد ویدئوی در دسترس که شامل زیرنویس هایی برای افراد کم شنوا و توضیحات مربوط به دانش آموزان و کارکنان دارای کم بینایی است
 • در دسترس بودن کلیه مواد کتابخانه مدرسه
 • ایجاد مکانیسم ها و فرم های بازخورد در دسترس
 • در صورت درخواست مواد اورژانس در دسترس تهیه کنید

کارفرمایان همچنین باید اطمینان حاصل کنند که کلیه کتابچه های آموزشی ، ارتباطات داخلی ، ارزیابی ها و اطلاعات واکنش اضطراری در دسترس هستند. عدم رعایت هر یک از موارد فوق منجر به جریمه های مختلف خواهد شد 200 تا 15000 دلار, بسته به مالکیت / محیط وب سایت و شدت عدم رعایت آن.

قانون قابل دسترسی در کانادا (بیل C-81)

یکی از بخش های جدید این قانون ، این قانون در سال 2018 توسط وزیر علوم و ورزش و افراد دارای معلولیت پیشنهاد شده است. هدف از این کار ، تهیه راهنمایی برای توسعه دهندگان وب سایت و طراحان و ارتقاء شمول شهروندان و ساکنان معلول است..

این انتخابات در تاریخ 21 ژوئن 2019 به دنبال توافق رویال رای داده شد ، و اساساً همان الزامات WCAG را دنبال می کند. مجازات عدم رعایت و حفظ این دستورالعمل می تواند منجر به جریمه شود 250،000 دلار.

دسترسی به قانون Manitobans (AMA)

AMA در سال 2013 توسط استان به تصویب رسید تا از همان نوع حمایت ها و دسترسی ها به عنوان قانون انتاریو اطمینان حاصل شود. این مجموعه بر روی پنج مجموعه استاندارد ساخته شده است که به سازندگان وب سایت ، ناشران و تجارت نیاز دارد تا دسترسی به Manitobans معلول را فراهم کنند..

این شامل اندازه چاپ است, رنگ تضاد, و استفاده از زبانی که با AODA و WCAG در مرحله قدم هستند.

قانون دسترسی به نوا اسکوشیا

این قانون در سال 2017 به تصویب رسید ، اما بخش هایی از آن هنوز در دست تهیه است. نوا اسکوشیا با ساختن کلیه وب سایت های دولتی مطابق با استانداردهای WCAG رویکرد “رهبری به عنوان مثال” را اتخاذ می کند. آنها با اعمال یک جدول زمانی برای انطباق که به الزامات هر یک از 12 استاندارد WCAG بستگی دارد ، از استان های دیگر متفاوت هستند..

مجازات عدم رعایت جریمه ای است که می تواند به همان اندازه برسد 250،000 دلار. این استان همچنین کمک می کند تا به آنها کمک کند تا در رفع نیازمندی ها و جلوگیری از مجازات ها ، به توسعه دهندگان وب کمک کنند.

لوایح ، قوانین و مقررات مرتبط

دستورالعمل های دسترسی به محتوا در وب 2.0 (WCAG 2.0) مجموعه ای از استانداردها است که به منظور کمک به توسعه دهندگان وب و تکنسین های طراحی ، نقاط دسترسی برای دسترسی معلول به محتوا را در اختیار دارد. این بنا بر چهار اصل ساخته شده ، قابل درک ، قابل اجرا ، قوی و قابل فهم ساخته شده است که 12 استاندارد برای طراحی وب در دسترس حاکم است.

نمادهای دسترسی دیجیتال

همچنین در آثار مربوط به استانهای دیگر نیز چند قانونگذاری وجود دارد. یکی از جدیدترین قانون دسترسی به کلمبی بریتانیا (بیل M 219) است که براساس دستورالعمل های مندرج در استراتژی Accessibility 2024 آنها تنظیم شده است..

اولین قرائت این عمل در ماه مه سال 2018 بود ، اما هنوز قانونی نیست. به دنبال پاشنه سایر استانهای کانادا ، بیشتر دیگران بر روی قوانین و مقررات دسترسی خود کار می کنند.

بهترین راهکارها برای دسترسی بیشتر وب سایت شما

دسترسی به محتوای وب برای همه افرادی که می توانند از استفاده آن استفاده کنند یا از آن لذت ببرند ، نگرانی همه افراد سازمان ملل از دولت های محلی و صاحبان مشاغل است..

هنگام ایجاد وب سایت ، ایجاد دسترسی به طراحی وب علاوه بر اطمینان از اینکه وب سایت شما از ابزارها و دستگاههای قابل دسترسی پشتیبانی می کند ، تجربه رضایت بخش تری ارائه می دهد ، به برندسازی کمک می کند و وفاداری مشتری را تقویت می کند..

همچنین پایه ای برای شمول اجتماعی فراهم می کند که به معلولان ، سالمندان و کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند ، از همان فن آوری مانند سایر ما کمک می کند.

یکی از مواردی که رهنمودهای دستیابی به آن وجود دارد ، دشواری در ایجاد یک مجموعه استاندارد از پروتکل ها و رویه ها است که به بیشترین تعداد افراد امکان استفاده راحت از فناوری را می دهد..

این باعث شده است تا برخی از بزرگترین مبتکران فناوری ما به هم نزدیک شوند و مجموعه ای از استاندارد را برای اطمینان از بیشترین میزان دسترسی در بین دستگاهها و محیطهای محاسباتی ایجاد کنند..

در تلاش برای اطمینان از اینکه شما در خدمت همه بازدید کنندگان بالقوه وب سایت خود هستید ، ما مفتخریم که برخی دستورالعمل ها و بهترین روش ها را برای ادغام دسترسی به وب سایت شما ارائه دهیم.

دسترسی به اینفوگرافیک وب

منبع: library.triton.edu

تایپوگرافی و خوانایی

این عنصر غالب و احتمالاً مهمترین عنصر طراحی وب سایت است. انتخاب اندازه و رنگ قلم ، چیدمان و سازماندهی کلی می تواند خواندن و پیمایش وب سایت را برای افراد کم بینا آسانتر کند. دستورالعمل های متن زیر بر اساس WebAIM ساخته شده و برای اطمینان از مطابقت WCAG ایجاد شده است:

 • با یک یا دو فونت به راحتی بخوانید
 • به جای دفن کردن آن در گرافیک ، از متن واقعی استفاده کنید
 • اطمینان حاصل کنید که تضاد کافی بین رنگ قلم و پس زمینه وجود دارد
 • از اندازه های قلم استفاده کنید که نسبی باشد و از قلم های کوچک ، فانتزی یا ریز جلوگیری کنید
 • تغییرات مانند CAPS ، قلم های جسورانه یا مجزا را محدود کنید
 • از متنی که چشمک می زند یا حرکت می کند استفاده نکنید
 • برای انتقال معنای متنی از استفاده از تنها اندازه ، رنگ و سبک استفاده نکنید

ساخت عناوین قابل دسترسی

هدرها یکی از بهترین راهها برای ارائه مطالب شما با ساختارهایی هستند که به راحتی می توانند برای بازدیدکنندگان دارای اختلال در بینش استفاده کنند. این جریان و خوانایی را بهبود می بخشد و گزینه های جهت گیری و پیمایش روشنی را در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

سازمان W3 یک راهنما برای ایجاد هدرهای HTML ایجاد کرده است که اندازه ، قرارگیری بهینه و استفاده از آنها را در بر می گیرد. بزرگترین عنوان باید در بالای صفحه رزرو شود و فارغ التحصیلان ، اندازه های متوالی پاراگراف ها و بخش ها را نشان دهند.

چیدمان محتوا ، رنگ ها و تصاویر

Blindness Color می تواند حتی زیبا ترین وب سایت طراحی شده را با مشکل مواجه کند که آیا در انتخاب یک طرح رنگی مورد توجه قرار نمی گیرد یا نه. هیچ نوع کوری رنگ وجود ندارد ، بنابراین نباید یک راه حل یک اندازه وجود داشته باشد.

با این حال ، یک قانون کلی برای اطمینان از یک تجربه معنادار است متن را انتخاب کنید که به خوبی در برابر پس زمینه قرار دارد, و استفاده کنید رنگهای تیره در برابر سایه های سبک تر.

این موردی است که استفاده از ابزاری برای اندازه گیری کنتراست مفید است. در بخش منابع زیر یکی را پیدا خواهید کرد. تصاویر باید به اندازه کافی مناسب باشند ، به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند و برای فهرست بندی مناسب و برای اهداف توصیفی متن متن را شامل می شوند. بدون هیچ گونه تأثیرگذاری روی طرح و یا عملکرد ، هر محتوا را در هر نوع صفحه قابل تغییر اندازه دهید.

بهینه سازی تصاویر برای دسترسی

منبع: kinsta.com/blog/

در مورد طرح بندی ، این یک قاعده خوب برای همه بازدید کنندگان است که از متن کوچک استفاده کنند و یک فونت در اندازه مناسب ، فضای سفید زیادی را در خود جای دهند ، و از لیست ها و سرصفحه ها برای شکستن و تعریف محتوا استفاده کنند. سعی کنید از استفاده از جداول خودداری کنید مگر اینکه برای نوع محتوای شما کاملاً لازم باشد.

ترکیب محتوای ویدیوی قابل دسترسی

وقتی صحبت از ویدیو می شود ، سه بخش اصلی مورد توجه وجود دارد: عنوان بندی, توضیحات, و رونوشت ها. زیرنویس ها باید با کلمات گفته شده در فیلم همگام سازی شوند ، باید مانند موارد شنیده شده توسط کسانی باشند که بدون کم شنوایی شنیده می شوند ، و دسترسی باید با یک دکمه ضامن ساده انجام شود.

از افزودن ویدیو با ویژگی پخش خودکار خودداری کنید ، زیرا افراد غیر بینا ممکن است نتوانند مکانیسمی برای جلوگیری از پخش دوباره پیدا کنند.

هر نسخه باید در زیر صفحه مشاهده فیلم قرار داشته باشد و به گونه ای ساخته شود که خواننده از آن برخوردار باشد بازنمایی واقعی محتوای ویدیو. این بدان معنی است که متن باید دقیق باشد و هرگونه اقدامات یا نشانه های مهم باید در متن درج شود.

اخبار متن تصویری خودکار

منبع: telestream.net

توضیحات صوتی به افراد نابینا و بینا اجازه می دهد از محتوای محتوای ویدیو لذت ببرند. هرگونه فعالیت یا بازنمایی که روایت نشده است باید به روشی واضح و مختصر شرح داده شود که هر عملی را که در این فیلم رخ می دهد.

اطمینان از قابلیت دسترسی به صفحه کلید

یکی از اساسی ترین روش های ورود ، صفحه کلید است ، به منظور اطمینان از دسترسی واقعی وب سایت شما, اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از محتوا فقط از طریق ماوس قابل پیمایش نیست.

دسترسی به صفحه کلید از طریق ایجاد متن و سایر مناطق ناوبری که با ویژگی برگه همخوانی دارند پشتیبانی می شود که می تواند مشکلات مربوط به استفاده از دکمه ها یا منوهای بدون ماوس را کاهش دهد. می توانید این کار را در هر یک از صفحات وب خود با وصل کردن موس خود و تلاش برای دسترسی به همه ویژگی ها و عملکردها ، تست کنید.

ایجاد اسناد قابل دسترسی

بیشتر محتوای وب سایت شامل اسناد یا نوعی متن است ، و بسیاری از اسناد تولید دیجیتالی مورد نیاز کانادایی ها برای انجام کار وجود دارد. برای اطمینان از دسترسی پرونده های PDF و انواع دیگر اسناد ، آنها باید:

 • مختصر و واضح و واضح باشید
 • از هدرها و قالبهای دیگری استفاده کنید که جریان را تقویت می کند
 • هر زمان ممکن ، محتوا را در فرم لیست بسازید
 • زبان های برچسب استفاده شده برای کمک به خوانندگان صفحه نمایش در تعیین نگارشی صحیح
 • متن متن را برای شناسایی تصاویر درج کنید

طراحی فرم های قابل دسترسی

تقریباً در تمام وب سایتها انواع مختلفی وجود دارد ، خواه از شما بخواهید که از وب سایت خود عضویت در وب سایت خود را ایجاد کنید ، از طریق حساب کاربری ، صدور بلیط میز کار یا فروش کالا استفاده کنید. هنگام افزودن فرم به محتوای خود ، اطمینان حاصل کنید که فیلدها به اندازه کافی بزرگ هستند که قابل تشخیص باشند ، که هر بخش به وضوح دارای برچسب است ، و مطمئن شوید که هر برچسب در کنار فیلد مناسب است..

دستورالعمل ها و سایر اطلاعات کمکی باید باشد آسان برای پیدا کردن ، درک ، و خواندن.

منابعی برای بهبود دسترسی به وب سایت

علاوه بر دستورالعمل ها در مورد ساخت و طراحی وب سایت ، تعدادی از منابع برای کمک به توسعه دهندگان در حفظ انطباق وجود دارد ، در حالی که هنوز وب سایت های کاربردی زیبایی شناختی و دلپذیر ایجاد می کنند که قابل استفاده برای همه.

 • اسناد قابل دسترسی با MS Word: از آنجا که یکی از گسترده ترین برنامه های پردازش داده است ، این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه می توانید اسناد Word خود را با رهنمودهای دستیابی ملاقات کنید. همچنین راهنمایی برای تبدیل اسناد Word خود به فرمت PDF بدون از دست دادن دسترسی وجود دارد ، و راهنماهایی برای Adobe Acrobat Pro ، InDesign و تعمیر فایلهای Adobe PDF غیر قابل دسترسی.
 • طراحی وب سایت ها برای نابینایان و نابینایان: این راهنما راهنمایی های مفیدی را برای استفاده از سئو برای بهبود دسترسی ، طراحی برای خوانندگان صفحه نمایش و نحوه ایجاد محتوا برای پرده رنگ فراهم می کند..
 • ابزار دستیابی به موج: وقتی می خواهید وب سایت خود را برای مشکلات دسترسی به طور دقیق ارزیابی کنید ، این ابزارها به شما کمک می کنند.
 • مشاهده گر دسترسی: با استفاده از این ابزار ، توسعه دهندگان می توانند داده های API را از مرورگرها نمایش داده و بازرسی کنند تا نحوه انتقال این اطلاعات از فناوری کمکی را تأیید کنند.
 • W3C Wiki: بخش تست دستیابی راهنمایی در مورد زمان انجام آزمایش دستیابی و نحوه انجام این کار برای بهترین نتایج را ارائه می دهد..
 • WebAIM Contrast checker: این ابزار به شما امکان می دهد رنگ های پیش زمینه و پس زمینه را آزمایش کنید تا از مطابقت با استانداردهای کنتراست WCAG 2.0 اطمینان حاصل کنید..
 • فیلم های قابل دسترسی DigitalGOV 508: نحوه استفاده از پخش کننده ویدیوی سازگار با 508 را نشان می دهد.
 • NVDA (دسترسی غیر رومیزی دسک تاپ): این یک ابزار قابل استفاده رایگان و در دسترس شخص است که شبیه به ابزار VoiceOver برای Mac است.
 • ابزارهای توسعه دهنده دسترسی: افزونه Chrome برای توسعه دهندگان برای بررسی مشکلات دسترسی به وب سایت.
 • قابلیت دسترسی به محتوای وب و وب موبایل: این یک راهنمای عالی برای آزمایش دسترسی به سیستم عامل های تلفن همراه است. می توان آن را در رابطه با راهنمای وب بهترین راه حل های وب استفاده کرد.

افکار نهایی

انطباق به معنای گنجاندن قابلیت دسترسی به طراحی شما از ابتدا است. با این حال ، طراحی دستیابی به این معنا نیست که باید از ابتدا شروع کنید. همه پیشنهادات و بهترین شیوه های ذکر شده در بالا می توانند در هر زمان در وب سایت شما پیاده سازی شوند.

نکته: بسیاری از سازندگان وب سایت که دارای درجه بندی بالایی هستند از قبل دسترسی دقیق را دنبال می کنند. اگر در زمینه مدیریت پس زمینه بی تجربه هستید ، توصیه می کنیم قبل از تلاش برای انجام همه کارها خودتان نرم افزار گفته شده را چک کنید.

امیدواریم که این اطلاعات و پیوندها به منابع برای شما بتوانند بهترین محتوای و چیدمان ممکن را داشته باشید ، و هر کسی که از طریق صفحات شما سفر می کند ، می تواند لذت ببرد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map