نحوه شخصی سازی وردپرس

آرم وردپرسدر روزهای بد قدیمی ، برای طراحی وب سایت باید HTML را بدانید. از آنجا که وب پیشرفته تر و پیچیده تر شد ، باید Javascript را نیز یاد بگیرید.


یک راه برای جلوگیری از این استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) است. CMS ، مانند WordPress یا Wix ، بلند کردن سنگینی را برای شما انجام می دهد. با استفاده از مضامین ، یک ویرایشگر WYSIWYG و ابزارک های از پیش ساخته ، می توانید بدون نوشتن یک خط کد ، یک وب سایت حرفه ای به وجود آورید.

وردپرس تاکنون محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است. از مارس 2020 ، بیش از 35 درصد وب سایتها استفاده می کنند. اما چرا اینقدر محبوب است?

جواب این است وردپرس تعادل کاملی بین شخصی سازی و سهولت استفاده به وجود آورده است. می توانید از یک موضوع پیش فرض استفاده کنید و یک سایت بلاگ سریع و کثیف را در کنار هم قرار دهید. یا می توانید افزونه هایی را نصب کرده و یک وب سایت واقعاً حرفه ای بسازید.

در اینجا ، ما درباره همه چیزهایی که باید درباره شخصی سازی سایت وردپرس خود بدانید بحث خواهیم کرد. ما در مورد تنظیمات اولیه ، مضامین و ابزارک ها صحبت خواهیم کرد. ما همچنین در مورد ویژگی های پیشرفته تر مانند پلاگین ها ، تجزیه و تحلیل ها و سایر ابزارهای یکپارچه صحبت خواهیم کرد.

توجه داشته باشید: اگر خودتان قادر به طراحی و سفارشی سازی خود باشید ، هزینه های توسعه وب سایت خود را بسیار کاهش می دهید.

بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم!

شخصی سازی وردپرس 101

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید سایت وردپرس خود را به صورت دلخواه تنظیم کنید. شاید مهمترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید اینست که وردپرس یک شرکت میزبان نیست. این فقط یک CMS است. در نتیجه ، شما باید میزبان خود را انتخاب کرده و نام دامنه خود را ثبت کنید. بسیاری از میزبان هاست با کیفیت اختصاصی وردپرس را ارائه می دهند ، وردپرس از پیش نصب شده روی سرور شما.

سفارشی سازی وردپرس

هنگامی که وضعیت میزبانی خود را مرتب کردید ، مرحله بعدی ساخت سایت شماست. دو روش اصلی برای شخصی سازی سایت وردپرس وجود دارد:

 • انتخاب یک موضوع
 • افزودن ابزارک
 • افزودن منو

ما بعدا در عمق بیشتر در مورد هر سه گزینه صحبت خواهیم کرد ، اما این مهم است:

مضامین طرح و طرح رنگ سایت خود را تعریف کنید. می توانید یک قالب وبلاگ اساسی ، یک گالری تصویر و سایر انواع صفحه مشترک ایجاد کنید. حتی می توانید برای صفحه اصلی خود موضوع متفاوتی را انتخاب کنید تا ظاهر سایت خود را بیشتر نمایان کند.

ابزارک ها ابزاری هستند که به طور معمول در نوار کناری قرار دارند و ارزش افزوده ای را ارائه می دهند. ابزارک های معمولی شامل پیوندهای رسانه های اجتماعی یا فرم ثبت نام ایمیل هستند.

منوها حرکت آسان سایت را برای بازدید کنندگان آسان می کند. به عنوان مثال ، فرض کنید که شما یک تعمیرگاه اتومبیل اداره می کنید. ممکن است یک منو در بالای صفحه با پیوندهایی به قسمت ها ، خدمات ، نقشه Google از موقعیت مکانی خود و صفحه «با ما تماس بگیرید» داشته باشید.

علاوه بر این گزینه ها ، روش های پیشرفته دیگری نیز برای شخصی سازی سایت شما وجود دارد. یکی از این موارد است برای ایجاد یک برگه سبک آبشاری (CSS). CSS به شما امکان می دهد قلم ها ، رنگ ها و اندازه های قلم را برای سبک های مختلف متن تنظیم کنید. بنابراین به جای تنظیم دستی و اندازه ها و رنگ های فونت برای هر صفحه ، می توانید گزینه های از پیش تعیین شده برای هدر ها ، زیرنویس ها و متن ساده ایجاد کنید و سریع و به راحتی آنها را انتخاب کنید..

حتی می توانید برای سایت وردپرس خود هدرهای دلخواه ایجاد کنید. یک هدر سفارشی تمام سایت شما را با هم پیوند می زند. هر صفحه مانند بخشی از یک کل بزرگتر به نظر می رسد ، حتی اگر موضوع متفاوت باشد.

آیا می توانید وردپرس را به طور کامل شخصی سازی کنید?

وقتی به وردپرس فکر می کنید ، احتمالاً به یک وبلاگ یا سایت محور محتوا فکر می کنید. در حقیقت ، این شرکت توسط معتبرترین شرکت های Flickr ، LinkedIn و BBC America استفاده می شود. اما فرض کنید می خواهید ویژگی های پیشرفته تری از قبیل تالار گفتگو ، رباتهای چت مشتری یا تجارت الکترونیک را ادغام کنید؟ وردپرس بطور طبیعی از هیچ یک از این برنامه ها پشتیبانی نمی کند.

خوشبختانه ، به معنای واقعی کلمه وجود دارد هزاران افزونه که عملکرد را به سایت شما اضافه می کنند. این اکوسیستم غنی تقریباً درمورد هر ویژگی وب که تصور می کنید ، شامل می شود. بنابراین اگر می خواهید یک انجمن یا صفحه تجارت الکترونیکی به سایت خود اضافه کنید ، مطمئناً امکان پذیر است.

نصب افزونه وردپرس

تنها مشکل این است که این افزونه ها مقیاس خوبی ندارند. این سایت ها برای سایت های کوچک و متوسط ​​طراحی شده اند و سایت های بزرگتر برای حفظ کارایی نیاز به استفاده از کپسول های پیچیده تر و بیشتر دارند. در این حالت ، شما ممکن است بخواهید یک CMS پیشرفته تر را با ویژگی های بومی تر در نظر بگیرید.

دوباره ، اگر سایت شما آنقدر بزرگ شده است که وردپرس را پشت سر گذاشته اید ، مشکل خوبی است که.

تنظیمات عمومی وردپرس

پیش از شروع ساخت سایت خود ، وردپرس از شما می خواهد تنظیمات اصلی خود مانند نام کاربری ، رمزعبور و سایر تنظیمات اصلی سرور را پیکربندی کنید. این زمان مناسب برای اطمینان از امن بودن سایت وردپرس شماست زیرا اشتباه گرفتن تنظیمات اصلی شما می تواند شما را در مقابل هکرها آسیب پذیر کند.

محافظت از رمز عبورقبل از ورود حتی ، وردپرس از شما می خواهد که یک نام کاربری و رمز عبور ایجاد کنید. مطمئن شوید که از یک رمزعبور قوی استفاده می کنید. و هرگز ، “مدیر” را به عنوان نام کاربری خود استفاده نکنید. این اولین چیزی است که هکرها سعی می کنند حدس بزنند ، زیرا بسیاری از سازندگان هرگز آن را تغییر نمی دهند.

پس از ورود به سیستم ، داشبورد را مشاهده خواهید کرد ، جایی که کارهای عمده خود را انجام خواهید داد. در ابتدا ، داشبورد کمی به هم ریخته است. چندین ویدجت روی صفحه نمایش وجود دارد ، اما همه آنها برای همه کاربران لازم نیست.

یک پیوند کوچک در گوشه سمت راست بالای صفحه وجود دارد که می گوید “تنظیمات صفحه”. روی آن کلیک کنید ، و می توانید ابزارک های شخصی را غیرفعال کنید. ابزارهای “خوش آمدید” ، “پیش نویس سریع” و “رویدادها و اخبار وردپرس” اولین کسانی هستند که باید از این طریق استفاده کنند. بیشتر افراد هرگز از این ویژگی ها استفاده نمی کنند.

در مرحله بعد روی پیوند “تنظیمات” در سمت چپ صفحه کلیک کنید و روی پیوند “تنظیمات عمومی” کلیک کنید.

در آنجا ، ابتدایی ترین گزینه های سایت خود را مشاهده خواهید کرد. دو جعبه اول به شما امکان می دهد یک عنوان و برچسب را برای سایت خود وارد کنید. عنوان این سایت در برگه مرورگر ظاهر می شود ، در حالی که عنوان و برچسب در بسیاری از مضامین وردپرس در بالای صفحه ظاهر می شود. از آنجا که این اولین مواردی است که بسیاری از افراد هنگام بازدید از سایت شما مشاهده می کنند ، ایده خوبی است که فکر کردن را در این زمینه انجام دهید.

در مرحله بعد ، باید آدرس وردپرس خود را وارد کنید. این باید دامنه ای باشد که برای سایت خود ثبت کرده اید. وردپرس به طور خودکار در فهرست دایرکتوری وردپرس جستجو می کند تا صفحه اصلی شما را پیدا کند. اگر صفحه اصلی شما متفاوت است – به عنوان مثال ، اگر در سرور دیگری میزبان باشد – آن URL را در کادر “آدرس سایت” وارد کنید. با این حال ، برای اکثر سایتها ، آدرس وردپرس و آدرس سایت باید یکسان باشند.

تنظیمات کلی داشبورد وردپرس

همچنین می توانید آدرس ایمیل مدیریت خود را تغییر دهید. به طور پیش فرض ، این آدرس سرپرست وب سایت شما خواهد بود. اگر حساب ایمیل دیگری مانند Gmail دارید ، می توانید آن اطلاعات را از اینجا وارد کنید.

نحوه انتخاب نقش کاربر در تنظیمات عمومی وردپرس

برای اکثر مردم ، این یک ایده خوب است ، زیرا هکرها حدس می زنند زمان سخت تر حدس زدن این اطلاعات را داشته باشند. در بدترین حالت ، داشتن آدرس ایمیل سرپرستی که در سرور وردپرس شما وجود ندارد ، بازنشانی رمزعبور مدیر وردپرس خود را آسان می کنید.

در انتهای صفحه می توانید منطقه زمانی ، قالب تاریخ ، قالب زمان و زبان سایت خود را انتخاب کنید. اینها بیشتر گزینه های اداری هستند و بر تجربه کاربر تأثیر نمی گذارند.

انواع مختلفی از نقش کاربر

یک گزینه دیگر وجود دارد که باید درباره آن صحبت کنیم: نقش پیش فرض کاربر جدید. در اینجا شرح مختصری در مورد معنی آنها آورده شده است:

 • سوپر مدیر تمام ویژگیهای اداری موجود در سایت و همچنین سایر سایتهای یک شبکه را در اختیار کاربر قرار می دهد. مگر اینکه شبکه ای راه اندازی کنید ، این تنظیم بدون هدف است.
 • مدیر تمام گزینه های اداری شما را به کاربر می دهد. برای اکثر سایت ها ، شما می خواهید تنها مدیر باشید. اما اگر یک وب سایت را با یک شریک قابل اعتماد اداره می کنید ، می خواهید آنها را به عنوان سرپرست تبدیل کنید.
 • ویرایشگر نقش به کاربر اجازه می دهد تا هر پستی را در وب سایت منتشر و ویرایش کند. اگر می خواهید در یک پروژه مشترک با سایر شرکا کار کنید ، این می تواند مفید باشد. در اصل ، آنها می توانند محتوای سایت را ویرایش کنند ، اما نه فرمت کلی یا ویژگی های امنیتی.
 • نویسنده به کاربر اجازه می دهد تا پستهایی را که ایجاد کرده است منتشر و ویرایش کند. با این حال ، آنها قادر به ویرایش محتوایی نیستند که توسط کاربران دیگر ایجاد شده است.
 • آ مشارکت کننده می تواند پست بنویسد. با این حال ، آنها نمی توانند آنها را منتشر کنند. هر آنچه که آنها نوشته اند باید توسط یک ویرایشگر یا مدیر منتشر شود.
 • آ مشترک فقط می توانند مشخصات شخصی خود را مدیریت کنند.

به طور کلی ، می خواهید نقش کاربر پیش فرض را روی “مشترک” تنظیم کنید. هنگامی که شخصی روی سرور شما حساب کاربری داشته باشد ، می توانید همیشه از قدرت های اداری خود برای تغییر نقش خود استفاده کنید. اگر بیش از تعداد انگشت شماری از کاربران دارید ، آسانترین راه برای مدیریت آنها استفاده از ابزار شخص ثالث مانند phpMyAdmin.

اگر تصمیم دارید بعداً هر یک از این تنظیمات را تغییر دهید ، انجام این کار آسان است. به سادگی به صفحه تنظیمات عمومی بروید و هرگونه تغییر مورد نیاز خود را انجام دهید.

شخصی سازی مضامین وردپرس

اکنون که تنظیمات اصلی خود را پیکربندی کرده اید ، زمان آن رسیده است که ظاهر و ظاهر وب سایت خود را شخصی سازی کنید. اولین قدم در این فرآیند ، انتخاب یک موضوع وردپرس است. دو نوع تم وجود دارد: تم های رایگان و تم های حق بیمه. برای شروع ، بیایید ببینیم چگونه یک موضوع رایگان نصب کنیم.

از داشبورد خود ، روی پیوند “ظاهر” در سمت چپ کلیک کنید ، سپس بر روی دکمه “مضامین” کلیک کنید. در آنجا ، نمایشگر کاشی کاری شده از همه مضامین موجود در سرور شما را مشاهده خواهید کرد.

نحوه تغییر موضوع وردپرس

اگر میزبان سرور اختصاصی WordPress هستید ، از قبل گزینه های مختلفی وجود دارد. اگر نمی خواهید ، یا می خواهید ظاهر متفاوتی را انتخاب کنید ، باید یک موضوع جدید نصب کنید.

موضوع رایگان ممکن است امن ترین گزینه نباشد

چندین مخزن تم وردپرس در وب وجود دارد. اما همانطور که گفته می شود ، “اگر به نظر می رسد خیلی خوب است که واقعیت داشته باشد ، احتمالاً چنین است”. بسیاری از این مضامین “رایگان” با ردیاب های تبلیغاتی یا حتی بدافزارهایی تعبیه شده اند که می توانند امنیت سایت شما را به خطر بیاندازند.

برای ایمن ماندن ، بهترین مکان برای پیدا کردن موضوع انتخاب یکی از مخازن رسمی وردپرس است. از آنجا ، می توانید موضوعات را جستجو کنید تا یک مورد متناسب با نیازهای خود را پیدا کنید. برای وبلاگ حرفه ای خود یک موضوع بازیگوش یا یک موضوع با دکمه پایین تر انتخاب کنید.

مخزن رسمی وردپرس

پس از پیدا کردن موردی که دوست دارید ، دکمه “بارگیری” را بزنید. آن را به عنوان یک فایل .zip در رایانه شما ذخیره می کند. از آنجا ، به صفحه تم داشبورد وردپرس خود برگردید و دکمه ای را در بالای صفحه که می گوید “افزودن جدید” را بزنید. پرونده .zip را در موضوع خود انتخاب کنید و آن را روی سرور شما بارگذاری کند.

موضوع خود را انتخاب کنید ، و گزینه های مختلفی خواهید داشت. ابتدا می توانید روی “جزئیات” کلیک کنید & پیش نمایش “، که به شما امکان می دهد نگاهی مستقیم به موضوع در عمل ، با متن و تصاویر پر کننده داشته باشید. این به شما امکان می دهد بدون انتشار آن در وب ، از نحوه ظاهری بهتر فهمید. اگر خوشحال هستید ، فقط روی “فعال سازی” کلیک کنید و موضوع به صورت زنده ادامه خواهد یافت.

پیش نمایش موضوع وردپرس

وردپرس دارد ویرایشگر تم که به شما امکان می دهد موضوع خود را به صورت دستی ویرایش کنید. حتی اگر از HTML ، PHP و CSS راحت هستید ، از آن استفاده نکنید. وردپرس حتی به شما هشدار می دهد که نگویید. دلیل این امر اینست که می توانید سایت خود را به طور دائم بشکنید ، بنابراین باید تم را دوباره نصب کنید و از ابتدا شروع کنید. علاوه بر این ، هرگونه تغییر با به روزرسانی های موضوع آینده از بین خواهد رفت.

اگر می خواهید موضوع خود را نیشگون بگیرید ، نصب افزونه ای را برای ویرایش موضوع در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، Elementor یک ویرایشگر عالی WYSIWYG بی خطر است که سایت شما را خراب نمی کند. گزینه های شخص ثالث دیگری نیز وجود دارد ، مانند گوتنبرگ.

اگر واقعاً می خواهید موضوع را به صورت دستی ویرایش کنید ، می خواهید یک موضوع کودک ایجاد کنید. این تضمین می کند که موضوع شما با به روزرسانی های آینده شکسته نمی شود. نکته منفی این است که به هیچ وجه بروزرسانی نمی شود. اگر موضوع دارای یک مسئله امنیتی است که بعداً ناشران را تغییر می دهید ، اصلاح را از دست نمی دهید.

نکته مهم دیگر این است که اکنون اکثر کاربران وب از طریق تلفن های هوشمند خود به اینترنت دسترسی پیدا می کنند. برای ارائه یک تجربه تمیز و راحت برای این افراد ، می خواهید یک موضوع با طراحی پاسخگو انتخاب کنید. قبل از اینکه دیگر بروید ، فقط یک صفحه ساختگی ایجاد کنید و آن را از طریق تست دوستانه تلفن همراه Google اجرا کنید.

مضامین حق بیمه WordPress

علاوه بر تم های رایگان ، چندین شرکت وجود دارند که تم های حق بیمه را به فروش می رسانند. علاوه بر این به شما گزینه های گسترده تری می دهد, مضامین حق بیمه چندین مزیت دارند. این شامل:

 • به روزرسانی های مکرر برنامه نویس که امنیت بهتری به شما می دهد
 • سازگاری با آخرین استانداردهای WordPress ، HTML ، PHP و CSS
 • پشتیبانی مشتری از وردپرس برای مقابله با اشکالات و سفارشی سازی

پس از بارگیری یک تم برتر ، به سادگی آن را نصب کنید به همان روشی که یک موضوع رایگان نصب می کنید. این که آیا این ارزش هزینه را دارد یا نه ، به عهده شماست.

راه اندازی افزونه وردپرس

افزونه های وردپرساگر می خواهید از قابلیت های اساسی وردپرس فراتر بروید ، باید از افزونه ها استفاده کنید. افزونه ها ابزار دیگری هستند که می توانند برای بهبود امنیت سایت ، ایجاد پشتیبان گیری خودکار و حتی تقویت عملکرد سایت شما استفاده شوند.

ضرر افزونه ها این است که به آنها می توانید به داده های سایت خود دسترسی پیدا کنید. در نتیجه ، یک افزونه معیوب می تواند امنیت سایت شما را به خطر بیاندازد. قبل از نصب افزونه ، حتماً نقدها را در سایت شخص ثالث بخوانید تا مطمئن شوید که هیچ نقص امنیتی شناخته شده ای ندارد. بهترین راه برای پیدا کردن یک افزونه ایمن ، استفاده از مخزن رسمی وردپرس است.

مانند نصب یک موضوع ، برای نصب افزونه ، ابتدا باید آن را بارگیری کنید. افزونه به صورت یک پرونده .zip بارگیری خواهد شد ، که قبل از آپلود کردن باید آن را از حالت فشرده خارج کنید.

پس از انجام این کار ، داشبورد وردپرس خود را باز کنید ، منوی “افزونه ها” را انتخاب کرده و روی “افزودن جدید” کلیک کنید. در بالای صفحه ، دکمه ای را مشاهده می کنید که می گوید “افزونه بارگذاری”. آن دکمه را انتخاب کنید ، افزونه خود را بارگذاری کنید و برای پیکربندی آن آماده هستید.

نحوه آپلود افزونه wodpress

هنگامی که افزونه با موفقیت نصب شد ، فوراً پیکربندی آن را مشاهده خواهید کرد. اکثر افزونه های وردپرس از قبل پیکربندی شده اند, اما هنوز هم ایده خوبی است که گزینه ها را بررسی کنید. از آنجا که گزینه ها بین پلاگین های مختلف تفاوت زیادی دارد ، اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره تنظیمات مختلف داشته باشید ، باید با صفحه پشتیبانی افزونه خود مشورت کنید..

تهیه یک راهنمای جامع برای افزونه های مورد نیاز کار سختی است ، زیرا نوع دقیق آن بستگی به نوع سایتی دارد که شما در آن کار می کنید. گفته می شود ، چند مورد وجود دارد که شما باید درست خفاش را نصب کنید.

 • Yoast به شما کمک می کند تا رتبه وب سایت خود را در موتورهای جستجو تقویت کنید. این مجموعه از انواع ابزار داخلی برای کمک به شما در ایجاد محتوای دوستانه موتور جستجو ، از جمله انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای پیوندها ، استفاده می کند. نسخه برتر حتی نکاتی را در مورد کلمات کلیدی اضافی ارائه می دهد تا در متن شما درج شود.
 • اگر سایت شما اجازه اظهار نظر می دهد ، Akismet امری ضروری است. این یک فیلتر ضد اسپم است که پیوندهای شناخته شده هرزنامه را از بین می برد تا بخش نظرات شما را تمیز نگه دارد.
 • Duplicator ایجاد پشتیبان گیری را برای سایت وردپرس شما آسان می کند. قبل از ایجاد تغییرات اساسی ، نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر تغییرات شما باعث خرابی سایت می شود ، فقط نسخه پشتیبان تهیه کنید و دوباره آنلاین شوید. همچنین می توانید از Duplicator استفاده کنید تا به راحتی سایت خود را از یک میزبان به میزبان دیگر منتقل کنید.

افزونه های حق بیمه WordPress

مانند مضامین ، همه افزونه های وردپرس رایگان نیستند. بعضی اوقات ، شما مجبور به پرداخت یک پلاگین حق بیمه هستید. این یا می تواند هزینه یک بار یا اشتراک ماهیانه باشد. نکته مهم این است که شما پشتیبانی بهتری کسب می کنید ، که مخصوصاً برای افزونه های مربوط به امنیت بسیار مهم است.

اگر می خواهید یک افزونه برتر را نصب کنید ، Defender Security را نصب کنید. این افزونه احراز هویت 2 عاملی را برای سرپرستان و همچنین ویژگیهای امنیتی دیگری به همراه دارد. این 30 روز اول رایگان است و از آنجا به بعد هزینه ماهانه هزینه دارد.

یکی دیگر از افزونه های برتر حق بیمه Hummingbird است. این به شما کمک می کند تا سایت خود را بهینه کنید تا در اسرع وقت بارگیری شود. همچنین باعث افزایش کارایی حافظه پنهان مرورگر می شود. همانند Defender Security ، Hummingbird با یک آزمایش 30 روزه رایگان ارائه می شود.

صرف نظر از پلاگین های حق بیمه خریداری شده ، می توانید آنها را دقیقاً مانند هر افزونه رایگان نصب کنید.

نحوه اضافه کردن محتوای منحصر به فرد به وردپرس

در این مرحله ، تنظیمات اساسی سایت خود را ایجاد کرده اید ، موضوع خود را ایجاد کرده و افزونه هایی را برای کارایی ، امنیت و سئو انتخاب کرده اید. اما می دانید که هنوز چه کاری انجام نداده اید؟ در واقع هر محتوا را ایجاد کرد. بیایید آن را حل کنیم.

برای ایجاد یک صفحه وب جدید ، به داشبورد وردپرس خود بروید ، و فهرست “Pages” را انتخاب کنید. در آنجا ، دو گزینه خواهید دید: “همه صفحات” ، و “افزودن جدید”. به طور پیش فرض ، وردپرس یک صفحه خط مشی رازداری ایجاد می کند ، همچنین یک صفحه نمونه ای که می توانید از آن به عنوان ماسهبازی استفاده کنید تا در آن گول بزنید. اینها در فهرست همه صفحات قابل مشاهده خواهند بود.

برای ایجاد یک صفحه جدید ، فقط بر روی دکمه Add New کلیک کنید.

نحوه اضافه کردن صفحه جدید در وردپرس

در آن مرحله ، یک صفحه خالی در موضوع انتخاب شده خود مشاهده خواهید کرد. بسته به موضوع شما ، می توانید یک عنوان را وارد کنید ، یا ممکن است عنوان و نشانگر صفحه شما تنظیم شود. در زیر ، می توانید متن خود را وارد کنید یا تصاویر را قرار دهید.

اگر Yoast را نصب کرده اید – و واقعاً باید – جعبه ای را در پایین پنجره مشاهده می کنید تا کلید واژه فوکوس خود را وارد کنید. کلید واژه خود را در جعبه تایپ کنید ، و Yoast به طور خودکار در نوشتن صفحه به شما کمک می کند.

برای اکثر وب سایت ها ، شما می خواهید چند صفحه را با حداقل فرصت ناخواسته بخواهید: صفحه اصلی ، صفحه “درباره” شما و صفحه “مخاطب”.

باز هم ، این یک حداقل برهنه است. در عمل ، شما می خواهید صفحات دیگری که متناسب با هدف سایت شما باشد ، می خواهید.

به عنوان مثال ، اگر شما یک سالن مو را اداره می کنید ، ممکن است یک بخش گالری بخواهید که آخرین نتایج خود را نشان دهد. حتی ممکن است بتوانید این امر را به یک تبلیغ برای مشتریان عادی تبدیل کنید. “بگذارید شما را در وب سایت خود قرار دهم ، و یک مدل مو رایگان دریافت کنم” می تواند راه طولانی را طی کند.

برای استفاده از مثال دیگر ، اگر یک فروشگاه اتومبیل مشغول به کار هستید ، ممکن است یک صفحه “خدمات” با قیمت خدمات مشترک بخواهید.

مرتباً وبلاگ خود را به روز کنید

و ، بدیهی است ، اگر شما یک وبلاگ را اداره می کنید ، می خواهید پست هایی را بخواهید. در این حالت ، حتماً مرتباً بروزرسانی کنید. هیچ راهی بهتر از دست دادن طرفداران از متوقف کردن وبلاگ نویسی برای یک ماه و نیم وجود ندارد.

بسته به نوع محتوا که ارسال می کنید, ممکن است بخواهید از یک طرح متفاوت استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر تصاویر زیادی ارسال می کنید ، ممکن است بخواهید یک گالری عکس اضافه کنید. از طرف دیگر ، اگر فقط وبلاگ نویسی کنید ، متن ساده با یک بنر جذاب کاملاً خوب کار خواهد کرد.

نحوه اضافه کردن گالری در وردپرس

اگر از قبل بنر ندارید ، اکنون می توانید یک زمان مناسب برای اضافه کردن آرم سایت باشد. برای انجام این کار ، به سادگی به فهرست “Header” موضوع خود بروید و برای بارگذاری بر روی “Select logo” کلیک کنید. در حالت ایده آل ، آرم باید با فرمت PNG یا WebP باشد ، که به شما امکان می دهد زمینه را از طریق هر شکافی نشان دهید. البته به خاطر داشته باشید که آرم شما در اکثر مضامین جایگزین عنوان سایت می شود.

در یک یادداشت مشابه ، باید آیکون سایت را انتخاب کنید. این تصویر کوچکی است که در برگه مرورگر ظاهر می شود و باعث می شود تمایز آن از سایر برگه ها آسان شود. دقیقاً مانند یک آرم ، یک قالب PNG یا WebP ایده آل است ، مگر اینکه نماد شما یک مربع عالی باشد. می توانید از منوی “هویت سایت” موضوع خود ، آیکون سایت خود را به همان شیوه آرم خود انتخاب کنید.

نحوه استفاده از ابزارک های وردپرس

ابزارک ها به شما امکان می دهند عملکرد سایت خود را گسترش دهید. به عنوان مثال ، می توانید یک تقویم ، پیوندهای رسانه های اجتماعی یا ثبت نام ایمیل اضافه کنید. در اکثر مضامین ، ابزارک ها در نوار کناری سایت شما ظاهر می شوند ، اگرچه برخی از مضامین به جای ابزارک در پایین صفحه قرار می گیرند.

ابزارک های وردپرس

برای پیکربندی ابزارک های خود ، از منوی Theme خود خارج شوید و به جای آن روی منوی ظاهر کلیک کنید. از آنجا “ابزارک” را انتخاب کنید. بسته به موضوع شما ، انواع مکانهای ویجت بالقوه را مشاهده خواهید کرد. همچنین ممکن است برخی از ابزارک ها به عنوان بخشی از موضوع شما از قبل نصب شده باشند.

نحوه اضافه کردن ویجت در وردپرس

به سادگی می توانید ابزارک ها را به مکان های مختلف بکشید و رها کنید تا آنها را به صفحه منتقل کنید ، و بیشتر ظاهر و احساس سایت خود را سفارشی کنید.

اگر ویجتی را که قبلاً نصب شده دوست ندارید ، روی پیکان روی نام ویجت کلیک کنید و روی “حذف” کلیک کنید. این کار آن را به طور کامل از صفحه شما حذف می کند.

از طرف دیگر ، ممکن است بخواهید ابزارهای دیگری را برای ارتقاء وب سایت خود اضافه کنید. برای این کار کافی است آنها را از سمت چپ منوی ویجت انتخاب کرده و آنها را به قسمت دلخواه صفحه خود بکشید.

بر خلاف مضامین و افزونه ها ، نمی توانید ابزارک ها را مستقیماً به صفحه خود اضافه کنید. گفته می شود ، وردپرس دارای چندین ابزارک پیش فرض است و بیشتر مضامین دارای ویجت های اضافی نیز هستند.

از طرف دیگر ، می توانید ابزارک ها را از طریق افزونه اضافه کنید. برای انجام این کار ، افزونه ای پیدا کنید که ویجت مورد نظر خود را داشته باشد ، سپس آن را به همان روشی که اضافه می کنید ، اضافه کنید. پس از نصب افزونه ، به منوی ابزارک برگردید و ویجت در دسترس باشد.

ابزارک ها را بسته به وب سایت خود انتخاب کنید

بسته به نوع سایتی که ایجاد می کنید ، می خواهید از ابزارک های مختلف استفاده کنید. گفته می شود ، انواع مختلفی وجود دارد که تقریباً برای هر وب سایتی مفید هستند. در اینجا یک سریع خراب است:

 • پیوندهای رسانه های اجتماعی – برای اکثر وب سایتها ، اینها بدون ذهنیت هستند. آشنایی افراد با محتوای شما در فیس بوک ، توییتر و سایر سایتهای رسانه های اجتماعی راهی عالی برای تقویت دید شما است.
 • ویجت “ارسال های اخیر” – همه سایتها از یکی از این موارد استفاده نمی کنند. اما این یک ویژگی عالی برای وبلاگ ها است. اگر شخصی پست شما را از طریق جستجوی Google پیدا کرد ، چرا راهی آسان برای چسباندن و خواندن اطلاعات بیشتر به آنها نمی دهد?
 • ویجت ثبت نام ایمیل – اگر افراد محتوای شما را دوست دارند ، ایده خوبی است که آنها را تشویق به دریافت به روزرسانی کنند. افزونه ای مانند WPForms ، جمع آوری آدرس های ایمیل و سایر اطلاعات را آسان می کند.
 • ویجت تقویم – این یک گزینه عالی برای سازمان های جامعه است. شما می توانید از این ویجت استفاده کنید تا به مردم درمورد رویدادهای ویژه آتی یا جمع آوری کمک های مالی اطلاع دهید.
 • ویجت تبلیغاتی – مراقب اینها باشید. از یک طرف ، تبلیغات می تواند به شما در درآمدزایی از وب سایت کمک کند. از طرف دیگر ، بیش از یک تبلیغ می تواند باعث شود سایت شما به هم ریخته بنظر برسد و افراد را خاموش کند.

نحوه ویرایش منوهای وردپرس

اکنون که محتوای خود را دریافت کرده اید ، وقت آن است که سایت خود را به راحتی حرکت دهید. برای این کار ، می خواهید یک منو اضافه کنید. به قسمت “ظاهر” در داشبورد خود بروید ، و روی پیوند “منوها” کلیک کنید.

نحوه ویرایش منوهای وردپرس

نگران نام منو نباشید. شما تنها کسی هستید که می خواهید آن را ببینید. به گفته این ، اگر سایت شما بیش از یک منو را در اختیار شما قرار می دهد ، ممکن است بخواهید نام های مختلفی برای تمایز آنها وجود داشته باشد. برای اکثر سایت ها ، این یک ایده بد است – بیش از یک منو فقط صفحه را به هم می زند.

روی “ایجاد منو” کلیک کنید ، و صفحه بعدی از شما سؤال می کند که منو باید در کجا قرار بگیرد. برای اکثر وب سایتها ، این در صدر صفحه خواهد بود ، اما استثنائاتی نیز وجود دارد. گزینه “موبایل” به شما امکان می دهد مکان منو را در یک دستگاه تلفن همراه شخصی سازی کنید. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک منوی نوار کناری در سایت دسک تاپ خود داشته باشید ، اما هنوز هم یک منوی بالا برای استفاده آسانتر از موبایل می خواهید.

از کادر انتخاب نگران نباشید. “به طور خودکار صفحات جدید سطح بالا را به این فهرست اضافه کنید” این گزینه به منوها کثیف ، شیب دار با صفحات خارج از صفحه منجر می شود. شما می خواهید به صورت دستی صفحات را به عنوان ایجاد شده اضافه کنید.

در صفحه بعدی ، می توانید صفحات را به فهرست خود اضافه کنید. پس از کلیک بر روی “افزودن به فهرست” ، صفحه دیگری را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد ترتیب منو را شخصی سازی کنید. صفحات را مطابق آنچه مناسب می بینید ترتیب دهید.

همچنین می توانید گزینه های منو را گسترش داده و صفحات اضافی را به عنوان گزینه های زیر وارد کنید. به عنوان مثال ، اگر مراقبت روزانه سگ شما خدمات نظافت و پیاده روی را ارائه می دهد ، می توانید هر دو صفحه را در فهرست اصلی “خدمات” قرار دهید. این به شما کمک می کند تا منظره تمیز داشته باشید و از به هم ریختن فهرست اصلی سایت خود جلوگیری کنید.

همچنین مهم نیست که برای پیمایش به منوی خود تکیه نکنید. درهم آمیختن صفحات وب سایت های مختلف می تواند مکان یابی کاربران را آسانتر کند. همچنین می تواند به همراه رتبه بندی جستجوی شما به افزایش ترافیک کمک کند.

ادغام وردپرس

تبریک می گویم! شما وب سایت خود را ساخته اید!

اما شما هنوز انجام نداده اید اکنون برای درک ترافیک خود باید برخی از ابزارهای تحلیلی را ادغام کنید. این چند مزیت دارد.

اول ، این امکان را به شما می دهد تا درک کنید که افراد سایت شما را پیدا می کنند و مدت ماندگاری آنها چگونه است.

دوم ، این بینش را به شما می دهد که چه نوع محتوا ترافیک شما را هدایت می کند. وبلاگ ها؟ گالری عکس؟ صفحات اطلاعاتی؟ این می تواند به شما در توسعه بیشتر سایت خود برای بهبود ترافیک وب کمک کند.

تجزیه و تحلیل

آرم گوگل آنالیزمحبوب ترین ابزار تجزیه و تحلیل WordPress ، Google Analytics است و درک این موضوع آسان است. Google تاکنون محبوب ترین موتور جستجوی وب است ، بنابراین می خواهید عملکرد جستجوی Google سایت خود را قبل از هر کار دیگری درک کنید.

اما Google Analytics چیزهای بیشتری برای ارائه دارد. آنها می توانند به شما بگویند بازدید کنندگان به سایت شما چگونه می روند. آیا آنها آن را در گوگل پیدا می کنند؟ در وب سایت های دیگر مانند فیس بوک؟ یا آنها مستقیماً از آن بازدید می کنند؟ دانستن این اطلاعات به شما اطلاع می دهد که چگونه ترافیک را رانندگی می کنید ، و همچنین آنچه می توانید بهتر انجام دهید.

ابزارهای بیشتر & مثال ها

Google Analytics هر آنچه را که می خواهید بدانید به شما نمی گوید. به عنوان مثال ، شاید بخواهید سن و جنس بازدیدکنندگان خود را بدانید. در این حالت ، یک ابزار پیشرفته تر مانند ExactMetrics را در نظر بگیرید. ExactMetrics ارزان نیست ، اما به شما بینش حتی عمیق تر می دهد از Google Analytics.

همچنین ممکن است بخواهید برخی از کارکردهای سایت خود را خودکار کنید. اتوماسیون Zapier همین کار را می کند. با استفاده از این افزونه می توانید به طور خودکار پست های جدید را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این می تواند برخی از دردسرهایی را که با ارسال دستی هر پست وبلاگ روزانه در چندین سایت رسانه اجتماعی منتشر می شود ، از بین ببرد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector