cPanel در مقابل Plesk مقایسه برای میزبانی وب سایت ها در سال 2020

cpanel vs pleskاگر دوست دارید بیشتر صاحبان مشاغل آنلاین ، ساده ترین روش برای مدیریت وب سایت های خود باشید … چیزی به شما کمک می کند تا کارها را با حداقل دردسر انجام دهید.


خوشبختانه ، دو کنترل پنل دارای امتیاز بالا ، cPanel و Plesk ، ویژگی هایی را ارائه می دهند که مدیریت وب سایت را بسیار ساده می کند.

اگر تاکنون فکر کرده اید که چگونه آنها در برابر یکدیگر جمع می شوند ، این مقایسه cPanel با Plesk برای شماست.

آیا می توانیم ببینیم که ما به عنوان پادشاه کنترل پناه می بریم؟ ��

بیایید وارد شوید.

ویژگی های کنترل پنل مشترک

بیشتر پنل های کنترل میزبانی وب باید ویژگی های زیر را ارائه دهند:

 • مدیریت پایگاه داده ، اغلب MySQL یا PostgreQSL
 • مدیریت سیستم نام دامنه این شامل دامنه های نامه و دامنه وب می شود
 • مدیریت FTP
 • مدیریت پشتیبان
 • مدیریت سیستم ایمیل. این شامل سهمیه های ایمیل ، آدرس های ایمیل و جلوگیری از هرزنامه ها است
 • دسترسی و گزارش پرونده را وارد کنید
 • مدیریت کلید کاربر SSH

مانند اکثر محصولات میزبانی وب در بازار ، به روزرسانی ها و محصولات سطح برتر برای پانل های کنترل وب وجود دارد.

بسیاری از این محصولات برای گسترش مشاغل عالی هستند. حال ، اجازه دهید نگاهی بیندازیم به آنچه cPanel و Plesk به مشتریان خود پیشنهاد می دهند.

cPanel

cPanel-logocPanel تا به امروز پرکاربردترین صفحه کنترل است. دارای رابط کاربری بصری سطح کاربر و رابط کاربری مدیریت سرور است.

هر دو رابط یکپارچه کار می کنند و یک تجربه میزبانی صاف را ارائه می دهید چه مدیر سایت ، چه کاربر نهایی و چه یک نماینده فروش. cPanel به بزرگترین بازیکنان صنعت میزبانی از جمله HostGator ، Bluehost و GoDaddy اعتماد دارد..

اگرچه cPanel فقط توسط لینوکس پشتیبانی می شود ، می توانید با استفاده از یک مجازی سازی که از مهمترین میزبان های cPanel تنظیم شده است ، پشتیبانی ویندوز دریافت کنید..

ویژگی های اصلی عبارتند از:

 • امکان تنظیم اکثر CMS با استفاده از نصاب های بصری
 • تعداد زیادی ابزار مفید ، از جمله ابزارهای پایگاه داده و ابزارهای پشتیبان
 • کنترل پنل مبتنی بر لینوکس است
 • می توان در کنار WHM برای ایجاد یک سیستم عامل میزبانی استفاده کرد

بررسی اجمالی cpanel

cPanel متعهد است که فارغ از اندازه عملکردشان ، به مشتریان خود با هدف توانمند کردن ارائه دهندگان میزبانی ، آموزش دهد..

آنها اسناد ، آموزش های ویدئویی و پایگاه های دانش را ارائه می دهند. cPanel مربیان اختصاصی مدیریت برنامه های آموزش رایگان آنلاین را مدیریت می کند. هرکسی می تواند به دانشگاه cPanel دسترسی داشته باشد.

cPanel و WHM

شما اغلب cPanel را که با WHM ذکر شده است مشاهده خواهید کرد. cPanel طرف مشتری محصول است. این بدان معنی است که شما قادر خواهید بود کارهایی مانند ویرایش فایلهای وب سایت ، مدیریت پایگاه داده و ایجاد حساب های ایمیل جدید را انجام دهید.

WHM – که می توانید در اینجا امتحان کنید – یک ابزار اداری است که به شما امکان می دهد تعدادی حساب cPanel را بطور همزمان مدیریت کنید. این برای هر کسی که بیش از یک وب سایت (یعنی تقریباً همه) داشته باشد بسیار عالی است زیرا احتمالاً آنها بیش از یک cPanel دارند.

داشبورد whm

ویژگی های ویژه

وب سایت های سریع پی اچ پی و روبی

PHP7 که به همراه PHP – FPM و HTTP / 2 استفاده می شود به این معنی است که می خواهید یک وب سایت سریع داشته باشید. Multi-PHP مدیریت بهتر PHP – FPM و PHP و همچنین پیکربندی گزینه استخر میزبان مجازی را برای صاحبان سایت آسان می کند. cPanel & WHM 90 درصد سریعتر کار می کند. منابع سرور مورد نیاز اکنون 30 درصد کمتر است.

هر وب سایت دارای گواهینامه SSL رایگان می شود

با تشکر از AutoSSL ، هر وب سایت میزبان در cPanel & WHM را می توان صادر کرد گواهی SSL اتوماتیک رایگان. این روند فقط چند دقیقه طول می کشد. از آنجا که کاربران می توانند گواهینامه ها را با استفاده از رابط cPanel نصب کنند ، ارائه دهندگان میزبانی به SSL سرویس نیاز نخواهند داشت.

سازگاری ساده PCI

یک سی پنل & سرور WHM فقط در چند دقیقه می تواند سازگار با PCI باشد. این به لطف رابط کاربری دوستانه WHM ارائه شده است.

به طور خودکار بازدید کنندگان مخرب را مسدود کنید

cPHulk به صاحبان سایت اجازه می دهد تا از سایت های خود در مقابل مهاجمان محافظت کنند و همزمان امکان دسترسی بازدید کنندگان مشروع را به سایت داشته باشند.

شما می توانید کل کشورها ، حساب ها یا آدرس های IP را در لیست سیاه قرار دهید. همچنین با استفاده از همان پارامترها می توانید لیست سفید کنید. شما قادر به نظارت و همچنین تلاش های ورود به سیستم برای cPanel ، SSH ، WHM ، ایمیل و FTP هستید..

نگاهی دور

cPanel برای همه ساخته شده است. راه اندازی آنها در سراسر جهان قوی است. آنها زیرساخت ها ، خدمات به مشتریان و محصولات با کیفیت دارند تا بتوانند آنچه را که نیاز دارند در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

این که آیا شما به دنبال ایجاد تغییر جزئی در ساعت 3 صبح هستید یا می خواهید یک تعمیرات اساسی در سایت خود داشته باشید ، cPanel برای کمک به شما در دسترس است.

پلسک

آرم pleskPlesk یک صفحه کنترل است که به منظور کمک به شما در ایجاد امنیت ، ساخت و اجرای برنامه ها و وب سایت های خود طراحی شده است. تمرکز آن روی سادگی و سهولت استفاده است. پلسک کمی جوانتر از cPanel است. cPanel در سال 1996 عرضه شد و پلسک در سال 2001 به بازار آمد.

Plesk تعدادی شباهت را با cPanel به اشتراک می گذارد & WHM در حالی که cPanel به لینوکس محدود است ، Plesk یک سرویس کراس پلتفرم است.

این می تواند در لینوکس ، ویندوز و سایر سیستم عامل های سرویس دهنده کار کند. Plesk هم عملکرد مشتری و هم عملکرد اداری را ارائه می دهد. این بدان معنی است که پلسک تجربه ، انعطاف پذیری و کنترل قدرتمندی را ارائه می دهد.

Plesk توسط رهبران در زمینه میزبانی از جمله Go Daddy ، خدمات وب آمازون ، Google و Docker استفاده می شود.

ویژگی های اصلی شامل:

 • پشتیبانی از سرورهای لینوکس و ویندوز
 • اکثریت محبوب CMS محبوب را نصب کننده پشتیبانی و ارائه می دهد
 • ویژگی های مدیریت حساب و ویژگی های مدیریت سرور خارج از جعبه را ارائه می دهد

داشبورد plesk

Plesk یک رابط کاربری ارائه می دهد که کمی پاک تر از چیزی است که با cPanel بدست می آورید. با این حال ، ویژگیهای ارائه شده Plesk با آنچه cPanel ارائه می دهد فرق نمی کند.

پلسک اخیراً به یک شرکت مستقل تبدیل شده است. آنها اختصاص داده شده اند تا از تغییرات مداوم که در وب مشاهده می شود ، پیروی کنند.

هدف آنها هدف قرار دادن افراد جدید برای میزبان و همچنین توسعه دهندگان سخت افزار است. ایده آنها این است که مدیریت سرور کارآمد و در عین حال آسان باشد.

آنها از بازاریابی محتوا به عنوان یک ابزار تدریس استفاده می کنند تا به طراحان وب کمک کند اهمیت داستان سرایی ، نحوه اجرای یک تجارت آنلاین و بازاریابی را درک کنند.

WebOps

Plesk خود را به داشتن یک صفحه کنترل کامل وب سرور افتخار می کند. این بدان معنی است که آنها امنیت وب سایت و سرور قوی و همچنین امکان مدیریت بیش از یک سرور با استفاده از یک کنترل پنل را ارائه می دهند.

انعطاف پذیری ، قابلیت انعطاف پذیری و کنترل بدان معنی است که می توانید Plesk را به انجام کاری که برای انجام آن نیاز دارید ، بدست آورید.

ویژگی های ویژه

یک کلیک SSL Security

حتی اگر تازه وارد هاستینگ باشید ، می فهمید که چرا امنیت SSL از اهمیت بالایی برخوردار است. متأسفانه ، راه اندازی و به روز بودن می تواند یک چالش باشد.

با تشکر از خدمات جدید موجود در بازار ، هیچ دلیلی برای عدم امنیت سایت شما وجود ندارد. Plesk بطور خودکار مجوز دریافت می کند و پرونده های پایگاه داده را پیکربندی می کند تا فقط دسترسی HTTPS را داشته باشد.

این بدان معنی است که صفحه وب و تمام سایتهای شما ایمن هستند. همچنین هنگام حمله سرور ، جزئیات امنیتی را دریافت خواهید کرد و گواهینامه ها به طور خودکار تمدید می شوند.

وردپرس را با یک کلیک امن کنید

Plesk به مشتریان میزبان وردپرس اجازه می دهد تا آنها را به مدیریت امنیتی خود واگذار کنند. فقط با یک کلیک ، Plesk قادر به نظارت بر بروزرسانی های افزونه ، نصب تکه های امنیتی و رفع اشکال برای شما خواهد بود.

ادغام Git

بسیاری شکایت کرده بودند که صفحات وب پشتیبانی از Git را ارائه نمی دهند. پلسک با افزودن برنامه افزودنی گیتمن پاسخ داد. این پسوند را می توان با Plesk 12.5 و بالاتر استفاده کرد.

کاتالوگ پسوند plesk

ادغام داکر

از اکتبر سال 2016 ، پلسک پشتیبانی Docker را شامل می شود. کاتالوگ بیش از 200،000 تصویر داکر وجود دارد. Docker را می توان به طور مستقیم از Plesk و بدون استفاده از خط فرمان راه اندازی کرد.

سیستم عامل / میزبان آگنوستیک

Plesk می تواند در اکثر سیستم عامل ها اجرا شود و در واقع میزبان آگونیستیک است. Plesk حتی می تواند درون یک ظرف Docker در داکر هاب اجرا شود. این یکی از بزرگترین اختلافاتی است که بین Plesk و cPanel خواهید دید.

cPanel در مقابل Plesk

همانطور که مشاهده می کنید ، تعدادی از شباهت ها بین cPanel و Plesk وجود دارد. بنابراین چگونه می توانید تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است؟ چند عامل در نظر گرفته شده است:

 • سازگاری
 • مجموعه ویژگی ها
 • تجربه ی کاربر
 • قیمت و گزینه های صدور مجوز
 • پشتیبانی

جدول مقایسه cPanel و Plesk

سازگاری

CPanel فقط با لینوکس کار می کند. بنابراین اگر از cPanel استفاده می کنید ، باید یکی از سیستم عامل های پشتیبانی شده زیر را استفاده کنید:

 • CenOS
 • CloudLinux
 • Red Hat Enterprise Linux
 • آمازون لینوکس

Plesk یک برنامه cross platform است که با استفاده از چندین سیستم عامل می تواند اجرا شود ، از جمله:

 • دبیان
 • اوبونتو
 • CentOS
 • Red Hat Enterprise Linux
 • CloudLinux
 • Virtuozzo Linux
 • سرور ویندوز

توجه به این نکته حائز اهمیت است که برای سیستم عامل خاصی که از آن استفاده می کنید ، می توانید گزینه Plesk را خریداری کنید. شما نمی توانید فقط یک مجموعه نرم افزار را خریداری کرده و سپس از آن در دستگاه های متعدد که دارای سیستم عامل های مختلف هستند استفاده کنید.

مجموعه ویژگی ها

همانطور که اشاره کردیم ، هر دو محصول دارای ویژگی های اساسی مورد نیاز برای مدیریت وب سایت و سرور شما هستند. توسعه پذیری اصلی ترین تفاوت بین این دو محصول است.

به عنوان مثال ، با Plesk ، به راحتی می توانید Git یا Docker را ادغام کنید. با این حال ، اگر به دنبال استفاده از ابزاری هستید که معمولاً با WordPress یا Virtualmin در ارتباط هستند ، Plesk و cPanel هم کار می کنند.

تجربه ی کاربر

هر دو cPanel و Plesk دارای رابطهای جذاب ، مدرن و کاربر پسند هستند. گفته می شود ، تازه کارها برای مدیریت سرور ، رویکرد کارآمد ارائه شده توسط Plesk را برای استفاده راحت تر می یابند. این بدان معنا نیست که استفاده از cPanel دشوار است.

گروه های Plesk با هم ویژگی هایی دارند ، بنابراین لازم نیست قبل از پیدا کردن آنچه می خواهید جستجو کنید از میان گزینه های مختلفی جستجو کنید.

صفحه وب سایت ها و دامنه ها

Plesk و cPanel هر دو به شما امکان می دهند از Android یا IOS با استفاده از کنترل پنل دستگاه های تلفن همراه دسترسی داشته باشید.

صفحه های cpanel در دستگاه های تلفن همراه

قیمت گذاری و مجوز

cPanel سه گزینه ارائه می دهد ، از 15 دلار در هر ماه تا 45 دلار در ماه. شما می توانید ماهانه یا سالانه پرداخت کنید ، یا می توانید به طور همزمان تا سه سال پرداخت کنید. هرچه مدت زمانی که از جلو پرداخت می کنید ، میانگین پرداخت ماهانه شما کمتر می شود.

جدول قیمت گذاری cpanel

Plesk سه گزینه ارائه می دهد که بسته به گزینه هایی که انتخاب می کنید ، ماهانه با 4.17 دلار در ماه شروع می شود و تا 29.17 دلار افزایش می یابد. وقت بگذارید تا توضیحات مربوط به آنچه را خریداری می کنید مرور کنید تا مطمئن شوید گزینه مناسبی را برای شما تهیه کرده اید.

جدول قیمت گذاری plesk

پشتیبانی

هر دو شرکت پشتیبانی فوق العاده ای را ارائه می دهند. پلسک یک میز کمکی دارد که 24 ساعت شبانه روز هفت روز در هفته در دسترس است.

cPanel دارای میز کمکی است که از دوشنبه تا جمعه 6 صبح تا 6 بعد از ظهر CST و شنبه و یکشنبه 6 صبح تا 4 بعد از ظهر CST.

انتخاب بین پلسک و سی پنل

کنترل پنل میزبانی وب که انتخاب می کنید نقش مهمی در نحوه تعامل با سرور خود بازی می کند. صفحه شما همان ویژگی هایی است که برای مدیریت پروژه خود به آنها نیاز دارید. برای اکثر افرادی که این راهنما را می خوانند, cPanel را توصیه می کنیم به عنوان گزینه بروید برای مدیریت برنامه میزبانی وب سایت خود.

Caveat biasor: همه گزینه های برتر ما برای میزبانی وب در کانادا برای مدیریت پایگاه داده به cPanel تکیه می کنند ، بنابراین توصیه می کنیم با آنها همراه باشید. در مقابل ، Wix و Squarespace – که امروزه به عنوان دو بهترین سازنده وب سایت در نظر گرفته می شوند – دارای صفحه کنترل مانند Plesk یا cPanel نیستند. در عوض ، این یک کنترل پنل سفارشی است که به طور خاص برای خدمات وب آنها طراحی شده است ، و بنابراین در راه شخصی سازی کمی ارائه می دهد.

cPanel بسیار محبوب است زیرا به راحتی قابل استفاده است و با سرورهای مبتنی بر لینوکس کار می کند ، که اکثر وب را قدرت می دهند. از طرف دیگر پلسک بر روی لینوکس و ویندوز کار می کند. اگر می خواهید در هنگام استفاده از چندین سرور ، در کنار صفحه کنترل مشابه بمانید ، گزینه خوبی است.

امیدواریم این راهنما در ارائه نمای کلی از آنچه Plesk و cPanel به جدول آورده اند ، مفید واقع شود. به نظر شما کدامیک بهتر است؟ لطفا نظرات خود را در زیر با ما در میان بگذارید.

راهنماهای بیشتر

 • آپاچی در مقابل نگینکس
 • نمایندگان کاربر چیست؟
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map