Paaiškinti skirtingi žiniatinklio prieglobos tipai (bendras, VPS, skirtas)

Įvairių tipų žiniatinklio priegloba


Ar jums reikia vietos savo svetainei pastatyti, tačiau jus supainioja skirtingi internetinio hostingo tipai? Tada jūs atėjote į reikiamą vietą.

Rasti sau tinkamą žiniatinklio prieglobą nėra lengva. Reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Net jei jūs peržvelgėte mūsų geriausių žiniatinklio prieglobos sąrašą, vis tiek galite užstrigti su keletu klausimų ženklų, kokia svetainė yra jums tinkamiausia.

Kad jums būtų lengviau tai padaryti, šis įrašas suteiks jums informacijos apie tai, kas yra žiniatinklio priegloba ir kokio tipo žiniatinklio priegloba yra prieinama. Po to išsamiai aptarsime įvairius žiniatinklio prieglobos tipus, įskaitant jų veikimą, privalumus ir trūkumus bei kam jie geriausiai tinka.

Pasirengęs? Tada pradėkime.

Pirmiausia pagrindai – kas yra žiniatinklio priegloba?

skirtingos žiniatinklio prieglobos rūšys - paaiškinta prieglobaPirmiausia išsiaiškinkime, kas yra net žiniatinklio priegloba.

Tai iš tikrųjų gana paprasta. Peržiūrėdami svetainę naršyklėje, galite tai padaryti, nes naršyklė atsisiuntė daugybę failų, užpildytų kodu, ir pavertė žymėjimą į tai, ką iš tikrųjų galite pamatyti.

Kaip ir jūsų kompiuteryje, šie failai buvo kažkur saugomi, kad galėtumėte juos pasiekti. Tačiau vietoj standžiojo disko jie buvo kitame kompiuteryje, vadinamajame serveryje.

Serveriai yra galingesni nei jūsų nešiojamas kompiuteris (todėl jie vienu metu gali valdyti daugybę žmonių, einančių į svetainę), tačiau jis yra sudarytas iš tų pačių dalykų, kaip ir procesorius, atmintis ir kiti komponentai. Jis netgi turi operacinę sistemą, paprastai pagrįstą „Linux“.

Serverio savininkas jį išnuomoja asmeniui, kuriam priklauso jūsų žiūrima svetainė, taip pat teikia kitas paslaugas, tokias kaip serverio valdymas, palaikymas, kenkėjiškų programų nuskaitymas, atsarginių kopijų kūrimas ir pan. Šios infrastruktūros teikimo kitiems procesas vadinamas interneto priegloba. Asmuo, kuris tai daro, yra vadinamas prieglobos paslaugų teikėju.

Ar viskas aišku iki šiol? Šaunu, tada pasinerkime į daugiau informacijos.

Kokie yra skirtingi žiniatinklio prieglobos tipai?

rodomi skirtingi žiniatinklio prieglobos tipai - bendrai naudojama vs vps skirta

Žiniatinklio priegloba yra ne vienas dalykas. Visų pirma, dauguma šeimininkų siūlo kelis paslaugų paketus, kurie gali labai skirtis pagal kainą ir tai, ką jūs už tai gaunate.

Tačiau vienas iš pirmųjų ir svarbiausių sprendimų, kurį turite priimti, yra apsispręsti dėl skirtingų hostingo tipų.

Nors žiniatinklio prieglobos pasiūlymus galima atskirti skirtingai (funkcijos, valdymo lygis), paprasčiausi yra pažvelgti į serveriui naudojamą technologiją..

Tai prasminga, nes, kaip pamatysite toliau, ši dalis taip pat lemia daugybę kitų veiksnių, tokių kaip našumas, saugumas, mastelio keitimas ir jūsų pastangų lygis.

Kadangi tai lemia tokį skirtumą, geriau užuot pirmiausia pasižiūrėjęs į įmones ir kainas, geriau susikoncentruoti į išsiaiškinimą, kuris iš skirtingų žiniatinklio prieglobos tipų yra jums tinkamiausias. Po to vis tiek galite pasižiūrėti, ką galite rasti.

Toliau atidžiai išnagrinėsime keturis dažniausiai pasitaikančius prieglobos tipus: dalijamąjį, VPS, skirtąjį ir „debesies“ prieglobą. Taigi jūs žinote, kaip priimti sprendimą pačiam.

1. Bendri priegloba – geriausia pradedantiesiems

Bendras priegloba

Bendras priegloba yra būtent tai, kas atrodo. Naudodamiesi bendro naudojimo prieglobos paskyra, jūsų svetainė yra tame pačiame serveryje kaip ir daugybė kitų svetainių.

Kiek yra krūva? Tai tikrai priklauso nuo jūsų sąrankos ir prieglobos teikėjo. Tačiau neretai svetainėje telpa šimtai ir net tūkstančiai kitų.

Argumentai už

Didžiausias šios parinkties pranašumas yra tas, kad jūs taip pat dalijatės serverio kaina su daugeliu žmonių. Jei prieglobos paslaugų teikėjas gali sudėti kelis šimtus ar tūkstančius klientų į vieną serverį, tai leidžia paskirstyti veiklos sąnaudas tarp daugelio šalių.

Štai kodėl dalijamasis priegloba yra labiausiai prieinama kaina. Galite jį įsigyti ne mažiau kaip už 2 USD / mėn., O vidutinės išlaidos yra nuo 5 USD – 10 USD / mėn. Puiki žmonėms su ribotomis lėšomis ir tik pradedantiems.

Be to, naudodamiesi bendro naudojimo prieglobos paskyra, jūs paprastai visiškai pasirūpinsite sąranka. Konfigūravimo yra labai mažai, kad galėtumėte visiškai susitelkti ties savo svetainės kūrimu.

Minusai

Bendras serverio naudojimas su daugeliu šalių, tačiau, taip pat yra didžiausias šio susitarimo neigiamas aspektas. Kaip minėta, serveris yra kompiuteris su tokiais ištekliais kaip standžiojo disko vieta, procesoriaus greitis ir RAM.

VPS-vs-Shared

Šie ištekliai yra riboti. Kaip ir jūsų nešiojamas kompiuteris sulėtėja, kai paleidžiate per daug programų vienu metu, taip darykite ir šiais aparatais, kai jie turi per daug ką padaryti.

Kadangi visos bendrojo kompiuterio svetainės reikalauja serverio išteklių, galite susidurti su problemomis, jei viena iš jų suaktyvina visą apdorojimo galią padidindama srautą arba sugedusi kodą. Dėl šios priežasties visi kiti gali konkuruoti dėl likusios pusės, todėl prastovos (vadinasi, jūsų svetainė nepasiekiama) arba sumažėjęs pakrovimo greitis.

Tai yra reiškinys, vadinamas „blogo kaimyno efektu“, ir viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios pasidalijamasis priegloba yra problemiškiausia iš įvairių žiniatinklio prieglobos rūšių. Nors daugelis šeimininkų aktyviai stengiasi išvengti šio scenarijaus, rizikuojate rizikuoti atlikdami šią konfigūraciją. Galų gale, jei kiekvienas klientas moka 5 USD per mėnesį, ar tikrai verta praleisti palaikymo valandas vienam klientui? Ne visai.

Kam jis skirtas?

Taigi ar dalijamasis priegloba yra gera idėja? Taip! Tai gali būti puiki būsto svetainėse, kur dar nėra srauto (dar), statiškose brošiūrų svetainėse, kūrimo ir bandymo svetainėse, asmeninėse ar kitose svetainėse, kuriose veikimas nėra labai varginantis..

Bendras priegloba taip pat yra puikus pasirinkimas, jei turite labai mažą biudžetą. Tai leidžia įmonėms susikurti žiniatinklyje buvimą, net jei jie neturi geriausių galimybių tai padaryti. Taigi toks bendras hostingas yra ypač svarbi lygybės internete priemonė.

Kai kurie labiausiai žinomi šio segmento šeimininkai yra „Bluehost“, „Siteground“ ir „InMotion Hosting“.

Rekomenduojama toliau skaityti: 8 geriausi pigių žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėjai

2. VPS priegloba – kito lygio bendras priegloba

VPS talpinimas

VPS reiškia virtualų privatų serverį. Tai yra labiausiai subalansuota tarp įvairių žiniatinklio prieglobos tipų. VPS serveris vis dar yra bendra aplinka, tačiau jo nustatymo būdas labai skiriasi.

Nors visos VPS svetainės turi vieną fizinį serverį, joje yra kelios atskiros virtualios mašinos. Tai daro tai tarsi tarpinis kelias tarp bendro hostingo ir jūsų asmeninio serverio gavimo.

Argumentai už

VPS yra daug patikimesnis ir stabilesnis nei pasidalijamasis priegloba. Visų pirma, paprastai apsiribojama 10–20 svetainių viename serveryje. Tai savaime sumažina serverio poreikį.

Tačiau tikrasis patobulinimas yra tas, kad visi ištekliai yra padalijami tolygiai, ir jokiai svetainei neleidžiama viršyti jos turimų vietų. Kai pasieksite jums priskiriamą ribą, jūsų svetainė gali sumažėti, tačiau kitos išliks stabilios.

Tai pasiekiama virtualiomis mašinomis, kurios sukuria atskyrimą serveryje. Šis paprastas papildymas sušvelnina blogojo kaimyno efektą.

Kitas didelis VPS serverių pranašumas yra tas, kad jie suteikia daugiau lankstumo ir leidžia jums pritaikyti savo aplinką. Bendruose pagrindiniuose kompiuteriuose tai neįmanoma, nes tai pakeistų ir visų kitų sąranką. Kadangi jūsų sąskaita yra virtualioje mašinoje, galite atlikti pakeitimus nepaveikdami kitų.

Galiausiai, VPS yra keičiamas. Kadangi naudojate virtualią mašiną, kuri sunaudoja tam tikrą procentą turimų išteklių serveryje, padidinti tai, kas jums prieinama, nėra jokių problemų. Tai puikus komfortas verslo savininkams, kurie tikisi, kad jų svetainės augs ir klestės.

Minusai

Tokio tipo prieglobai nėra per daug trūkumų. Didžiausias dalykas, be abejo, yra tai, kad jis kainuoja daugiau nei jūsų žemesnės pakopos sprendimai. Taigi, jei turite mažą biudžetą, turite rasti sprendimą, kuris jums naudingas pinigų atžvilgiu.

Tačiau, nors vidutinis VPS kainuoja apie 50 USD / mėn. (Ir gali visiškai pakilti iki 200 USD), VPS galima gauti nuo maždaug 20 USD / mėn. Be to, kai paspausite aukštesnius tokio tipo žiniatinklio prieglobos tipus, tikriausiai uždirbate pakankamai pinigų, kad lengvai padengtumėte išlaidas.

Antras dalykas, susijęs su VPS priegloba, yra tas, kad dėl didesnės konfigūracijos galios ir didesnė atsakomybė. Jei nežinote, ką darote, svarbius failus ar programinę įrangą galite pašalinti patys to nežinodami. Taigi, norint iš tikrųjų tuo pasinaudoti, reikia mokytis.

Kam jis skirtas?

Jei turite pinigų, rekomenduojame kuo greičiau atnaujinti į VPS. Nors ji yra brangesnė, net ir žemiausia pakopa paprastai yra daug geresnė nei bet koks bendrojo naudojimo sprendimas.

Ar vėliausiai turite pradėti judėti, kai pradėsite gausiai judėti? Tačiau būtinai patikrinkite išsamią informaciją apie tai, ko gaunate (sąrankos mokesčiai, procesoriaus galia, atmintis, saugojimo vieta, pralaidumas), kad žinotumėte, kad jums to reikia.

Kai kuriuos gerai žinomus ir gerbiamus VPS sprendimus siūlo „inMotion Hosting“ ir „Dreamhost“.

3. Dedikuotas priegloba – didelėms lygoms

Dedikuotas priegloba

Kaip jau rodo pavadinimas, dedikuotas priegloba reiškia tiesiog tai: jūs turite serverį patys. Tai teikia daugybę privalumų, tačiau turi ir nemažai trūkumų.

Argumentai už

Visų pirma, vienas pagrindinių dedikuoto pranašumų yra tas, kad jis paneigia visas blogo kaimyno problemas vien todėl, kad jų nėra. Jokia kita svetainė negali pavogti jūsų išteklių, kelti saugumo grėsmės ar sukelti kitų problemų. Tai išskiria iš skirtingų žiniatinklio prieglobos tipų, apie kuriuos anksčiau diskutavome.

Be to, kadangi kompiuterį įsigijote patys, daugelis kompanijų leidžia jį plačiai pritaikyti. Galbūt galėsite pasirinkti OS, atminties kiekį ir tipą bei kitus aparatūros elementus. Tai suteikia daug lankstumo.

Minusai

Žinoma, tokia sąranka kainuoja. Išsinuomoti skirtą serverį nėra pigu. Kainos prasideda nuo 60 USD / mėn. Ir siekia iki 350 USD + / mėn. Tačiau tuo metu, kai jūsų verslui reikalingas dedikuotas serveris, tikriausiai turėtumėte sugebėti padengti išlaidas.

Be to, jūs iš tikrųjų turite nemažai žinoti apie kompiuterius ir serverių technologijas. Nors yra valdomų specialių prieglobos sprendimų, vis tiek turėsite daug nuveikti patys.

Kalbant apie kraštutinius dalykus, jūs galite gauti visiškai nevaldomą paslaugą, kur jums reikės patiems įdiegti OS, jau nekalbant apie visus įrankius, reikalingus žiniatinklio serveriui paleisti, užtikrinti saugos nuskaitymą, kenkėjiškų programų pašalinimą ir pan. Taip pat galite išsinuomoti serverio administratorių. Tačiau tai atneša papildomų išlaidų.

Be to, naudodami tam skirtą serverį, visus kiaušinius dedate į vieną krepšį. Jei jos aparatinė įranga sugenda, jūsų svetainė neveikia. Pagal kitus susitarimus gedimo atveju gali būti perimti kiti moduliai arba pakeisti automatiškai. Turint dedikuotus serverius, ypač jei patys juos stebite, tai gali užtrukti ilgiau.

Kam jis skirtas?

Ar kam nors kada nors reikia dedikuoto hostingo? Tai diskutuotina. Dabartiniame pasaulyje, kai debesų VPS įsitraukia, poreikis turėti savo serverį mažėja. Žinoma, tai gali užtrukti daug daugiau įvykių nei tradicinis VPS, tačiau mastelio atžvilgiu jis niekur neprilygsta debesų pagrindu sukurtai sistemai (plačiau apie tai žemiau).

Be to, aukštos klasės VPS gali būti daug pigesnis nei žemos klasės dedikuotas serveris, taip pat daug galingesnis. Neapsigaukite galvodami, kad skirtas yra sudėtingesnis pasirinkimas tik todėl, kad esate vienintelis asmuo serveryje. Vietoj to žiūrėkite į turimus išteklius – būtent tai ir yra svarbiausia.

Taigi, atsižvelgiant į įvairius čia aptariamus žiniatinklio prieglobos tipus, jums to reikia mažiausiai. Vieninteliai du kartus, sakykim, būtinai turėtumėte kreiptis į skirtą serverį, jei turite labai specializuotų aparatinės įrangos poreikių arba norite daug labiau valdyti savo duomenų privatumą nei kur kitur..

Kai kurie iš geriausių atsidavusių kompiuterių yra „LiquidWeb“, „GreenGeeks“ ir „PickaWeb“.

4. „Cloud Hostingas“ – interneto prieglobos ateitis

Debesų talpinimas

„Cloud hostingas“ iš esmės yra tas pats kaip „VPS“ priegloba, nes jūs taip pat turite savo svetainę virtualioje mašinoje.

Tačiau vietoj vieno fizinio serverio jūsų svetainė yra viso kompiuterių tinklo dalis, iš kurios ji gali dinamiškai išnaudoti visą reikalingą galią.

Šio tipo sąranka tampa įprasta. Kai kurios įmonės net nebevadina savo paslaugų VPS, tarkime, „Cloud“ arba „Cloud VPS“.

Argumentai už

Vienas didžiausių debesų prieglobos pranašumų yra mastelio keitimas. Tradicinį VPS galima sumažinti, tačiau tik iki tam tikro taško. Tai riboja naudojamos aparatūros talpa. Serveryje su 32 GB RAM, jūsų svetainė niekada negalės pasiekti 64 GB, jei to prireiks.

Tai netaikoma debesų pagrindu sukurtai sistemai. Užuot padaliję vieną kompiuterį į keletą virtualių mašinų, jis sujungia kelis kompiuterius į galingą virtualų serverį, kuris gali suteikti savo išteklius pagal poreikį. Nepaisant to, kiek jūsų svetainei reikia, tai yra tiek, kiek ji gali gauti.

Be to, jums mokama tik už tuos išteklius, kuriuos faktiškai naudojate. Tai gali būti geresnis sprendimas, nei sumokėti fiksuotą kainą už serverį, kurio niekada nenaudojate visi.

Šio tipo sąranka taip pat tinka saugumo sumetimais, ypač DDoS atakoms. Tokio tipo įsilaužimuose serveris yra užvaldytas daugybe paralelinių užklausų, kol sudužtų. Debesų tinkle galite paskleisti šias užklausas tarp daugelio skirtingų kompiuterių ir sušvelninti jų poveikį daug geriau nei bet kurioje vieno serverio sistemoje..

Minusai

Pagrindinis debesų prieglobos neigiamas aspektas yra tas, kad išlaidos ne visada yra visiškai numatomos. Daugelis debesijos prieglobos paslaugų teikėjų dirba kartu su fiksuotos kainos nustatymo ir „pay-as-you-go“ mokesčiais. Jei jaučiate padidėjusį srautą, tai gali žymiai padidinti jūsų išlaidas. Nors tai paprastai reiškia ir tai, kad jūs uždirbate geriau ir todėl galite prisiimti išlaidas, tai reikia atsiminti.

Kam jis skirtas?

debesų_vaizdis

Debesų sistemos yra puikios, jei norite, kad galėtumėte išplėsti savo svetainės mastelį daugiau nei tradicinės sistemos. Ateityje tai greičiausiai pakeis bendrąsias ir skirtas galimybes, nes technologijos taps pažangesnės.

Tai reiškia, kad šiuo metu nėra labai svarbu, ar ieškote VPS, ar „debesies“ prieglobos. Daugelis kompanijų vis tiek keičia įprastą sistemą debesų pagrindu sukurta VPS vien dėl to, kad teikia naudą ir jiems. Taigi, net jei jūs ieškote paprasto VPS, galbūt naudosite debesų prieglobą nežinodami.

Kai kurie žinomi kompiuterių prieglobą teikiantys kompiuteriai yra „Dreamhost“, „Google Cloud Platform“, „Amazon Web Services“ ir „Linode“.

Kuris iš skirtingų žiniatinklio prieglobos tipų yra skirtas jums?

Pasirinkti prieglobos paketą gali būti gana sunku ir tam reikia daug dėmesio. Tačiau pirmas žingsnis yra suprasti įvairius jums prieinamus hostingo tipus. Tikimės, kad šis straipsnis suteikė pagrindo tai padaryti.

Jei tik pradedate veiklą (pvz., Kuriate savo pirmąjį tinklaraštį / svetainę), visiškai tinkama naudoti bendro naudojimo prieglobą. Visada galima vėliau pereiti prie galingesnės sąrankos. Tik jei jau žinote, kad jūsų svetainėje yra poreikių, kurių pasidalijamasis priegloba negali patenkinti, turėtumėte pasidomėti kitomis galimybėmis iš „get-go“.

Priėmus sprendimą prasminga žiūrėti į krūvą įmonių. Norėdami rasti geriausius, rekomenduojame patikrinti mūsų aukščiausius įvertinimus turinčius šeimininkus. Pažvelkite į siūlomą pasiūlymą ir palyginkite RAM, vietos diske, CDN naudojimą, pralaidumą ir kitus kiekybiškai įvertinamus išteklius. Tada pažiūrėkite į visas papildomas funkcijas, kurių jums reikia.

Proceso pabaigoje turėtumėte turėti 2–3 mėgstamiausius dalykus, tada jis taps asmeninis. Galbūt trumpas pokalbis su parama – norint įvertinti jų naudingumą – praeis ilgą kelią.

Reikia daugiau skaityti apie interneto prieglobą? Pažvelkite į straipsnius, pvz., Kur užregistruoti domeno vardą, ir svetainių kūrėjo parinktis, kaip sukurti jūsų svetainę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map