Kaip tinkinti „WordPress“

„WordPress“ logotipasAnkstesniais blogais laikais, norėdami sukurti svetainę, turėjote žinoti HTML. Kadangi žiniatinklis tapo sudėtingesnis ir sudėtingesnis, taip pat reikėjo išmokti „Javascript“.


Vienas iš būdų to išvengti yra naudoti turinio valdymo sistemą (CMS). CMS, kaip „WordPress“ ar „Wix“, sunkiai kelsis už jus. Naudodamiesi temomis, WYSIWYG redaktoriumi ir iš anksto sukurtais valdikliais, galite sukurti profesionaliai atrodantį tinklalapį, nerašydami vienos eilutės kodo.

„WordPress“ yra pats populiariausias CMS pasaulyje. Nuo 2020 m. Kovo mėn. Juo naudojosi daugiau kaip 35 procentai svetainių. Bet kodėl jis toks populiarus?

Atsakymas yra toks „WordPress“ pasiekė puikią pusiausvyrą tarp tinkinimo ir naudojimo paprastumo. Galite naudoti numatytąją temą ir sudaryti greito ir nešvaraus tinklaraščio svetainę. Arba galite įdiegti papildinius ir sukurti tikrai profesionalią svetainę.

Čia aptarsime viską, ką reikia žinoti pritaikant „WordPress“ svetainę. Kalbėsime apie pagrindinius nustatymus, temas ir valdiklius. Taip pat kalbėsime apie sudėtingesnes funkcijas, pvz., Papildinius, analizę ir kitus integruotus įrankius.

Pastaba: Jei sugebate patys susitarti dėl projektavimo ir pritaikymo, labai sumažinsite savo svetainių kūrimo išlaidas.

Pažvelkime atidžiau!

„WordPress 101“ tinkinimas

Yra keli būdai, kuriais galite tinkinti savo „WordPress“ svetainę. Turbūt svarbiausia pastebėti, kad „WordPress“ nėra prieglobos įmonė. Tai tiesiog CMS. Todėl turėsite pasirinkti savo pagrindinį kompiuterį ir užregistruoti savo domeno vardą. Daugelis kompiuterių siūlo kokybišką „WordPress“ prieglobą, „WordPress“ iš anksto įdiegtą jūsų serveryje.

„WordPress“ pritaikymas

Kai išsiaiškinsite savo prieglobos situaciją, kitas žingsnis yra svetainės sukūrimas. Yra du pagrindiniai „WordPress“ svetainės tinkinimo būdai:

 • Temos pasirinkimas
 • Pridedami raštai
 • Meniu pridėjimas

Vėliau išsamiau pakalbėsime apie visas tris parinktis, bet čia yra jos esmė:

Temos apibrėžkite savo svetainės išdėstymą ir spalvų schemą. Galite sukurti pagrindinį tinklaraščio formatą, vaizdų galeriją ir kitus įprastus puslapių tipus. Jūs netgi galite pasirinkti kitą savo pagrindinio puslapio temą, kad jūsų svetainė atrodytų labiau pritaikyta.

Valdikliai yra įrankiai, paprastai esantys šoninėje juostoje, teikiantys pridėtinę vertę. Įprastus valdiklius sudaro socialinės žiniasklaidos nuorodos arba el. Pašto registracijos forma.

Meniu palengvins lankytojų naršymą jūsų svetainėje. Pvz., Tarkime, kad dirbate automobilių remonto dirbtuvėse. Puslapio viršuje gali būti meniu su nuorodomis į dalis, paslaugas, „Google“ jūsų vietos žemėlapį ir „susisiekite su mumis“ puslapį..

Be šių parinkčių, yra ir kitų, sudėtingesnių būdų tinkinti svetainę. Vienas iš jų yra sukurti kaskadinio stiliaus lapą (CSS). CSS leidžia tinkinti šriftus, spalvas ir dydžius skirtingiems teksto stiliams. Taigi, užuot rankiniu būdu nustatę kiekvieno puslapio šrifto dydžius ir spalvas, galite sukurti iš anksto nustatytas antraščių, antraščių ir paprasto teksto parinktis ir greitai ir lengvai juos pasirinkti..

Jūs netgi galite sukurti tinkintas antraštes savo „WordPress“ svetainei. Pasirinkta antraštė sujungs visą jūsų svetainę. Kiekvienas puslapis atrodys kaip didesnės visumos dalis, net jei tema kitaip skiriasi.

Ar galite visiškai pritaikyti „WordPress“?

Kai galvojate apie „WordPress“, greičiausiai galvojate apie tinklaraštį ar kitą į turinį orientuotą svetainę. Iš tikrųjų juo naudojasi tokios prestižinės įmonės kaip „Flickr“, „LinkedIn“ ir „BBC America“. Bet tarkime, ar norite integruoti sudėtingesnes funkcijas, tokias kaip forumai, klientų pokalbių robotai ar el. Prekyba? „WordPress“ nepalaiko nė vienos iš šių programų.

Laimei, yra pažodžiui tūkstančiai papildinių, kurie prideda jūsų svetainės funkcionalumą. Ši turtinga ekosistema apima beveik bet kokią žiniatinklio funkciją. Taigi, jei norite pridėti forumą ar el. Prekybos puslapį į savo svetainę, tai tikrai įmanoma padaryti.

diegimas

Vienintelė problema yra ta, kad šie įskiepiai nėra tinkamai išdėstyti. Jie skirti mažoms ir vidutinėms svetainėms, o didesnėms svetainėms reikės naudoti vis daugiau ir daugiau iškyšulių, kad išlaikytų našumą. Tokiu atveju galbūt norėsite apsvarstyti sudėtingesnę CMS su daugiau savitų savybių.

Vėlgi, jei jūsų svetainė tapo tokia didelė, kad jūs išaugote į „WordPress“, tai yra gera problema.

„WordPress“ bendrieji nustatymai

Prieš pradėdami kurti savo svetainę, „WordPress“ paprašys sukonfigūruoti pagrindinius nustatymus, tokius kaip vartotojo vardas, slaptažodis ir kiti pagrindiniai serverio nustatymai. Tai tinkamas laikas įsitikinti, ar jūsų „WordPress“ svetainė yra saugi, nes neteisingai sukūrę pagrindinius nustatymus galite tapti pažeidžiami įsilaužėlių..

slaptažodžio apsaugaPrieš net prisijungdami, „WordPress“ paprašys jūsų sukurti vartotojo vardą ir slaptažodį. Įsitikinkite, kad naudojate tvirtą slaptažodį. Ir niekada nenaudokite „admin“ kaip savo vartotojo vardo. Tai yra pirmas dalykas, kurį įsilaužėliai bandys atspėti, nes daugelis kūrėjų niekada to nekeičia.

Kai būsite prisijungę, pamatysite prietaisų skydelį, kuriame atliksite didžiąją dalį savo darbo. Iš pradžių prietaisų skydelis yra šiek tiek netvarkingas. Ekrane yra keli valdikliai, tačiau ne visi jie yra būtini visiems vartotojams.

Viršutiniame dešiniajame ekrano kampe yra maža nuoroda „Ekrano nustatymai“. Spustelėkite tai ir galėsite išjungti atskirus valdiklius. Pirmieji turėtų būti valdikliai „Sveiki atvykę“, „Greitas juodraštis“ ir „WordPress įvykiai ir naujienos“. Dauguma žmonių niekada nenaudos šių funkcijų.

Tada spustelėkite kairėje puslapio pusėje esančią nuorodą „Nustatymai“ ir spustelėkite nuorodą „Bendrieji nustatymai“..

Čia pamatysite pagrindines svetainės parinktis. Pirmieji du langeliai leidžia įvesti savo svetainės pavadinimą ir etiketę. Svetainės pavadinimas pasirodys naršyklės skirtukuose, o pavadinimas ir žyma – daugelio „WordPress“ temų puslapio viršuje. Kadangi tai yra pirmi dalykai, kuriuos daugelis pamatys apsilankę jūsų svetainėje, verta pamąstyti apie juos.

Tada turėsite įvesti savo „WordPress“ adresą. Tai turėtų būti domenas, kurį užregistravote savo svetainėje. „WordPress“ automatiškai ieškos „WordPress“ katalogo, kad surastų jūsų pagrindinį puslapį. Jei jūsų pagrindinis puslapis skiriasi, pavyzdžiui, jei jis priglobtas kitame serveryje, įveskite šį URL lauke „Svetainės adresas“. Tačiau daugumoje svetainių „WordPress“ adresas ir svetainės adresas turėtų būti vienodi.

„WordPress“ prietaisų skydelio bendrieji nustatymai

Taip pat galite pakeisti savo administravimo el. Pašto adresą. Pagal numatytuosius nustatymus tai bus jūsų svetainės administratoriaus adresas. Jei turite kitą el. Pašto abonementą, pvz., „Gmail“, šią informaciją galite įvesti čia.

kaip pasirinkti vartotojo vaidmenį

Daugeliui žmonių tai yra gera idėja, nes įsilaužėliams bus sunkiau atspėti tą informaciją. Blogiausiu atveju turėdami administratoriaus el. Pašto adresą, kurio nėra jūsų „WordPress“ serveryje, bus lengva atkurti „WordPress“ administratoriaus slaptažodį.

Puslapio apačioje galite pasirinkti savo laiko juostą, datos formatą, laiko formatą ir svetainės kalbą. Dažniausiai tai yra administracinės parinktys, ir tai neturės įtakos vartotojo patirčiai.

Įvairių vartotojo vaidmenų įvairovė

Yra dar vienas variantas, apie kurį turėtume kalbėti: naujojo vartotojo numatytasis vaidmuo. Čia trumpai išsiaiškinta, ką jie reiškia:

 • Supermenas suteikia vartotojui visas administracines svetainės funkcijas, taip pat bet kurias kitas to paties tinklo svetaines. Šis tinklas neturi jokios reikšmės, nebent naudojate tinklą.
 • Administratorius suteikia vartotojui visas jūsų turimas administravimo parinktis. Daugelyje svetainių norėsite būti vienintelis administratorius. Bet jei naudojatės svetaine su patikimu partneriu, norėsite, kad jie būtų administratoriai.
 • Redaktorius vaidmuo leidžia vartotojui paskelbti ir redaguoti bet kurį įrašą svetainėje. Tai gali būti naudinga, jei bendradarbiaujate su kitais partneriais. Iš esmės jie gali redaguoti svetainės turinį, bet ne bendrąjį formatą ar saugos funkcijas.
 • Autorius leidžia vartotojui paskelbti ir redaguoti visus jo sukurtus įrašus. Tačiau jie negalės redaguoti turinio, kurį sukūrė kiti vartotojai.
 • A Pagalbininkas gali rašyti žinutes. Tačiau jie negali jų paskelbti. Viską, ką jie parašė, turės paskelbti redaktorius arba administratorius.
 • A Abonentas gali valdyti tik savo profilį.

Apskritai, jūs norite palikti numatytąjį vartotojo vaidmenį kaip „Prenumeratorius“. Kai kas nors turi sąskaitą jūsų serveryje, visada galite naudoti savo administracinius įgaliojimus, kad pakeistumėte jo vaidmenį. Jei turite daugiau nei keletą vartotojų, paprasčiausias būdas juos valdyti yra naudoti trečiosios šalies įrankį, pvz., PhpMyAdmin.

Jei nuspręsite vėliau pakeisti kurį nors iš šių nustatymų, tai padaryti lengva. Tiesiog eikite į Bendrųjų nustatymų puslapį ir atlikite visus reikalingus pakeitimus.

„WordPress“ temų tinkinimas

Dabar, kai sukonfigūravote pagrindinius nustatymus, laikas pritaikyti savo svetainės išvaizdą ir pobūdį. Pirmasis šio proceso žingsnis yra „WordPress“ temos pasirinkimas. Yra dviejų tipų temos: nemokamos temos ir premium temos. Pirmiausia pažiūrėkime, kaip įdiegti nemokamą temą.

Informacijos suvestinėje kairėje pusėje spustelėkite nuorodą „Išvaizda“, tada spustelėkite mygtuką „Temos“. Čia pamatysite visų temų, kurios šiuo metu saugomos jūsų serveryje, ekraną su plytelėmis.

kaip pakeisti WordPress temą

Jei priegloba vykdoma skirtame „WordPress“ serveryje, jau bus kelios parinktys. Jei to nepadarėte arba norite pasirinkti kitokią išvaizdą, turėsite įdiegti naują temą.

Nemokama tema gali būti ne pati saugiausia galimybė

Žiniatinklyje yra keletas „WordPress“ temų saugyklų. Bet kaip sakoma: „jei atrodo per gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra“. Daugelis šių „nemokamų“ temų yra integruotos skelbimų stebėjimo priemonėse ar net kenkėjiškose programose, kurios gali pakenkti jūsų svetainės saugumui..

Jei norite išlikti saugūs, geriausia vieta rasti temą yra pasirinkti ją iš oficialios „WordPress“ saugyklos. Iš ten galite ieškoti temų, kad rastumėte sau tinkamą. Pasirinkite žaismingą savo sodininkystės tinklaraščio temą arba daugiau mygtukų turinčią savo profesinio tinklaraščio temą.

oficialus „WordPress“ temos saugykla

Kai rasite jums patinkantį, tiesiog paspauskite mygtuką „Atsisiųsti“. Tai bus išsaugota jūsų kompiuteryje kaip .zip failas. Iš ten grįžkite į „WordPress“ prietaisų skydelio temų puslapį ir spustelėkite mygtuką viršuje, kuris sako „Pridėti naują“. Pasirinkite savo temos .zip failą, kuris bus įkeltas į jūsų serverį.

Pasirinkite savo temą ir turėsite keletą variantų. Pirmiausia galite spustelėti „Išsami informacija & Peržiūra “, kuris leis jums gyvai pažvelgti į veikiančią temą su tekstu ir vaizdais. Tai leidžia geriau suprasti, kaip ji atrodo, nepaskelbdami internete. Jei esate laimingas, tiesiog spustelėkite „Suaktyvinti“, ir tema bus rodoma tiesiogiai.

peržiūra „WordPress“ tema

„WordPress“ turi temos rengyklė, leidžianti rankiniu būdu redaguoti temą. Net jei jums patinka HTML, PHP ir CSS, nenaudokite jų. „WordPress“ net perspėja to nedaryti. Priežastis ta, kad galite visam laikui apgadinti savo svetainę, todėl turėsite iš naujo įdiegti temą ir pradėti nuo nulio. Be to, visi pakeitimai bus prarasti atnaujinant temą ateityje.

Jei norite patikslinti savo temą, apsvarstykite galimybę įdiegti papildinį, kad galėtumėte redaguoti temą. Pvz., „Elementor“ yra puikus, saugus WYSIWYG redaktorius, kuris nepažeis jūsų svetainės. Taip pat yra ir kitų trečiųjų šalių parinkčių, tokių kaip „Gutenberg“.

Jei tikrai norite redaguoti temą rankiniu būdu, norėsite sukurti antrinę temą. Tai užtikrins, kad būsimi naujiniai jūsų temos nepažeis. Neigiama yra tai, kad jis visiškai nebus atnaujintas. Jei dėl temos kyla saugumo problemų, kurios vėliau bus pataisytos, praleisite taisymą.

Kitas svarbus aspektas yra tas, kad dauguma interneto vartotojų dabar naudojasi internetu per savo išmaniuosius telefonus. Norėdami suteikti šiems žmonėms švarų ir patogų malonumą, norėsite pasirinkti jautriai suplanuotą temą. Prieš eidami toliau, tiesiog sukurkite manekeno puslapį ir paleiskite jį naudodami „Google“ pritaikytą mobiliesiems testą.

„WordPress Premium“ temos

Be nemokamų temų, yra keletas kompanijų, parduodančių aukščiausios kokybės temas. Be to, kad suteikiate įvairesnių variantų, „premium“ temos turi keletą privalumų. Jie apima:

 • Dažnesni kūrėjų atnaujinimai, kurie suteikia geresnį saugumą
 • Suderinamumas su naujausiais „WordPress“, HTML, PHP ir CSS standartais
 • Klientų palaikymas iš „WordPress“, skirtas kovoti su klaidomis ir jų pritaikymu

Atsisiuntę aukščiausios kokybės temą, tiesiog įdiekite ją taip pat, kaip įdiegsite nemokamą temą. Ar jums verta išlaidų, ar ne, jums priklauso.

„WordPress“ papildinio sąranka

„WordPress“ papildiniaiJei norite peržengti pagrindines „WordPress“ funkcijas, turėsite naudotis papildiniais. Papildiniai yra papildomi įrankiai, kurie gali būti naudojami pagerinti svetainės saugumą, kurti automatines atsargines kopijas ir net padidinti svetainės našumą..

Papildinių trūkumas yra tai, kad suteikiate jiems prieigą prie savo svetainės duomenų. Dėl to sugedęs papildinys gali pakenkti jūsų svetainės saugumui. Prieš įdiegdami papildinį, būtinai perskaitykite apžvalgas trečiosios šalies svetainėje ir įsitikinkite, kad joje nėra jokių žinomų saugumo trūkumų. Geriausias būdas rasti saugų papildinį yra naudoti oficialią „WordPress“ saugyklą.

Panašiai kaip diegiant temą, norint įdiegti papildinį, pirmiausia reikės ją atsisiųsti. Papildinys atsisiųs kaip .zip failą, kurį turėsite išpakuoti, kad galėtumėte įkelti.

Kai tai padarysite, atidarykite „WordPress“ prietaisų skydelį, pasirinkite „Papildinių“ meniu ir spustelėkite „Pridėti naują“. Ekrano viršuje pamatysite mygtuką „Įkelti papildinį“. Pasirinkite tą mygtuką, įkelkite papildinį ir esate pasiruošę jį sukonfigūruoti.

kaip įkelti wodpress įskiepį

Kai papildinys bus sėkmingai įdiegtas, pamatysite raginimą jį sukonfigūruoti. Daugelis „WordPress“ papildinių yra iš anksto sukonfigūruoti, bet vis tiek gera idėja patikrinti parinktis. Kadangi skirtingų priedų parinktys labai skiriasi, turėsite kreiptis į savo papildinių palaikymo puslapį, jei norite daugiau informacijos apie skirtingus nustatymus.

Sunku pateikti išsamų vadovą, kurie papildiniai jums reikalingi, nes tikslus tipas priklausys nuo jūsų naudojamos svetainės tipo. Beje, yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte įdiegti iškart nuo šikšnosparnio.

 • „Yoast“ yra sukurtas padėti pagerinti jūsų svetainės reitingą paieškos sistemose. Jame yra įvairių integruotų įrankių, kurie padės sukurti paieškos varikliams pritaikytą turinį, įskaitant tinkamų nuorodų raktinių žodžių pasirinkimą. „Premium“ versijoje netgi pateikiami patarimai, kokius papildomus raktinius žodžius įtraukti į savo tekstą.
 • Akismet yra būtinas dalykas, jei jūsų svetainė gali komentuoti. Tai yra šlamšto filtras, pašalinantis žinomas šlamšto nuorodas, kad jūsų komentarų skiltis būtų švari.
 • Kopijavimo priemonė leidžia lengvai sukurti atsargines „WordPress“ svetainės atsargines kopijas. Prieš atlikdami svarbius pakeitimus, sukurkite atsarginę kopiją. Jei dėl pakeitimų svetainė stringa, tiesiog atkurkite atsarginę kopiją ir vėl prisijungsite. Kopijavimo aparatą taip pat galima naudoti norint lengvai perkelti savo svetainę iš vieno pagrindinio kompiuterio į kitą.

„WordPress Premium“ papildiniai

Kaip ir temos, ne visi „WordPress“ papildiniai yra nemokami. Kartais jūs turite mokėti už priemoką. Tai gali būti vienkartinės išlaidos arba mėnesinė prenumerata. Svarbiausia yra tai, kad jūs gaunate geresnę palaikymą, o tai ypač svarbu su saugumu susijusiems papildiniams.

Jei ketinate įdiegti vieną aukščiausios kokybės papildinį, įdiekite „Defender Security“. Šis įskiepis įgalina dviejų faktorių autentifikavimą administratoriams, taip pat daugybę kitų saugos funkcijų. Pirmąsias 30 dienų jis yra nemokamas ir nuo to laiko moka mėnesinį mokestį.

Kitas geras „premium“ papildinys yra „Hummingbird“. Tai padeda jums optimizuoti savo svetainę, kad ji būtų kuo greičiau įkelta. Tai taip pat pagerina naršyklės talpyklos efektyvumą. Kaip „Defender Security“, „Hummingbird“ yra nemokamas 30 dienų bandomasis laikotarpis.

Nepriklausomai nuo to, kokius papildomus priedus perkate, galite juos įdiegti lygiai taip pat, kaip ir bet kurį nemokamą papildinį.

Kaip pridėti unikalų turinį į

Šiuo metu jūs sukūrėte pagrindinius savo svetainės nustatymus, sukūrėte savo temą ir pasirinkote papildinius, skirtus efektyvumui, saugumui ir SEO. Bet ar žinote, ko dar nepadarėte? Iš tikrųjų sukūrė bet kokį turinį. Pataisykime tai.

Norėdami sukurti naują tinklalapį, eikite į savo „WordPress“ prietaisų skydelį ir pasirinkite „Puslapiai“ meniu. Čia pamatysite dvi parinktis: „Visi puslapiai“ ir „Pridėti naują“. Pagal numatytuosius nustatymus „WordPress“ sukurs privatumo politikos puslapį, taip pat pavyzdinį puslapį, kurį galite naudoti kaip smėlio dėžę sukčiauti. Jie bus matomi meniu „Visi puslapiai“..

Norėdami sukurti naują puslapį, tiesiog spustelėkite mygtuką Pridėti naują.

kaip pridėti naują puslapį

Tuomet pamatysite tuščią pasirinktos temos puslapį. Priklausomai nuo jūsų temos, galėsite įvesti pavadinimą, arba gali būti iš anksto užpildytas jūsų puslapio pavadinimas ir žymos eilutė. Po juo galėsite įvesti savo tekstą arba patalpinti paveikslėlius.

Jei esate įdiegę „Yoast“ – ir tikrai turėtumėte – lango apačioje pamatysite langelį, kuriame norite įvesti savo fokusavimo frazę. Įveskite rakto frazę į lauką ir „Yoast“ automatiškai padės optimizuoti jūsų puslapį jums rašant.

Daugelyje svetainių norėsite vos kelių puslapių: pagrindinio puslapio, „apie“ ir „kontaktų“ puslapio..

Vėlgi, tai yra tik minimumas. Praktiškai norėsite papildomų puslapių, pritaikytų jūsų svetainės tikslams.

Pvz., Jei dirbate su kirpykla, jums gali reikėti galerijos skyriaus, kuriame būtų rodomi naujausi rezultatai. Galbūt netgi galėsite tai paversti nuolatinių klientų reklama. „Leiskite man parodyti jus mano svetainėje ir gaukite nemokamą kirpimą“ gali nuveikti ilgą kelią.

Jei norite naudoti kitą pavyzdį, jei dirbate automobilių parduotuvėje, galbūt norėsite „paslaugų“ puslapio su bendrų paslaugų kainomis.

Reguliariai atnaujinkite savo tinklaraštį

Ir, aišku, jei tvarkote tinklaraštį, norėsite įrašų. Tokiu atveju būtinai reguliariai atnaujinkite. Nėra geresnio būdo prarasti stebėtojus, nei sustabdyti tinklaraščių rašymą pusantro mėnesio.

Atsižvelgiant į tai, kokį turinį skelbiate, galbūt norėsite naudoti kitokį išdėstymą. Pvz., Jei skelbiate daug nuotraukų, galbūt norėsite pridėti nuotraukų galeriją. Kita vertus, jei jūs tik dienoraščius, paprastas tekstas su patrauklia reklamjuoste veiks puikiai.

kaip pridėti galeriją

Kalbant apie reklamjuostę, dabar tikriausiai yra tinkamas laikas pridėti svetainės logotipą, jei dar to nepadarėte. Norėdami tai padaryti, tiesiog eikite į temos meniu „Antraštė“ ir spustelėkite „Pasirinkti logotipą“, kad įkeltumėte. Idealiu atveju logotipas turėtų būti PNG arba WebP formato, kuris leis fone parodyti bet kokias spragas. Tačiau atminkite, kad jūsų logotipas pakeis svetainės pavadinimą daugelyje temų.

Ant panašaus užrašo turėtumėte pasirinkti svetainės piktogramą. Tai yra mažas vaizdas, rodomas naršyklės skirtuke, todėl jį lengva atskirti nuo kitų skirtukų. Kaip ir naudojant logotipą, PNG arba WebP formatas yra idealus, nebent jūsų piktograma yra tobulas kvadratas. Temos meniu „Svetainės tapatybė“ galite pasirinkti svetainės piktogramą taip pat, kaip ir logotipą.

Kaip naudotis „WordPress“ valdikliais

Valdikliai leidžia jums tai padaryti išplėsti savo svetainės funkcionalumą. Pvz., Galite pridėti kalendorių, socialinės žiniasklaidos saitus ar registraciją el. Paštu. Daugumoje temų raštai bus rodomi jūsų svetainės šoninėje juostoje, nors kai kuriose temose raštai bus išdėstyti puslapio apačioje.

„WordPress“ raštai

Norėdami sukonfigūruoti savo valdiklius, išeikite iš meniu „Tema“ ir spustelėkite meniu „Išvaizda“. Iš ten pasirinkite „Valdikliai“. Priklausomai nuo jūsų temos, matysite įvairias galimas valdiklių vietas. Taip pat gali būti keletas valdiklių, iš anksto įdiegtų kaip jūsų temos dalis.

kaip pridėti valdiklį

Galite tiesiog vilkti valdiklius į skirtingas vietas, kad juos perkeltumėte į puslapį, dar labiau pritaikydami savo svetainės išvaizdą..

Jei jums nepatinka jau įdiegtas valdiklis, tiesiog spustelėkite valdiklio pavadinimo rodyklę ir spustelėkite „Ištrinti“. Tai bus visiškai pašalinta iš jūsų puslapio.

Arba galbūt norėsite pridėti papildomų valdiklių, kad patobulintumėte savo svetainę. Norėdami tai padaryti, tiesiog pasirinkite juos iš kairiosios valdiklio meniu pusės ir vilkite juos į norimą puslapio plotą.

Priešingai nei temos ir papildiniai, negalite pridėti valdiklių tiesiai į savo puslapį. Beje, „WordPress“ yra su keliais numatytaisiais valdikliais, o daugumoje temų yra ir papildomų valdiklių.

Taip pat galite įtraukti valdiklius naudodami papildinį. Norėdami tai padaryti, suraskite papildinį, kuriame yra norimas valdiklis, tada pridėkite jį taip, kaip pridėtumėte bet kurį kitą papildinį. Įdiegę papildinį, grįžkite į valdiklių meniu, o valdiklis turėtų būti prieinamas.

Pasirinkite valdiklius, atsižvelgiant į jūsų svetainę

Atsižvelgiant į kuriamos svetainės tipą, norėsite naudoti skirtingus valdiklius. Beje, yra keletas tipų, kurie turėtų būti naudingi beveik bet kurioje svetainėje. Štai greitai:

 • Socialinės žiniasklaidos saitai – daugumoje svetainių tai nėra nuobodu. Tai, kad žmonės nori pasidalyti jūsų turiniu „Facebook“, „Twitter“ ir kitose socialinės žiniasklaidos svetainėse, yra puikus būdas padidinti jūsų matomumą.
 • Valdiklis „Naujausi pranešimai“ – Ne visose svetainėse bus naudojama viena iš šių. Bet tai puiki galimybė tinklaraščiams. Jei kas nors rado jūsų įrašą per „Google“ paiešką, kodėl gi jam nesuteikus paprasto būdo prilipti ir perskaityti daugiau?
 • El. Pašto prisijungimo valdiklis – Jei žmonėms patinka jūsų turinys, verta paskatinti juos gauti naujinius. Toks papildinys kaip „WPForms“ leidžia lengvai rinkti el. Pašto adresus ir kitą informaciją.
 • Kalendoriaus valdiklis – Tai puikus pasirinkimas bendruomenės organizacijoms. Galite naudoti šį valdiklį norėdami žmonėms sužinoti apie artėjančius specialius renginius ar lėšų rinkėjus.
 • Skelbimų valdiklis – Su šiais būk atsargus. Viena vertus, reklama gali padėti užsidirbti pinigų iš savo svetainės. Kita vertus, daugiau nei vienas skelbimas gali padaryti jūsų svetainę netvarkingą ir išjungti žmones.

Kaip redaguoti „WordPress“ meniu

Dabar, kai turite tam tikro turinio, laikas padaryti jūsų svetainę lengvą naršymą. Norėdami tai padaryti, norėsite pridėti meniu. Eikite į informacijos suvestinės skyrių „Išvaizda“ ir spustelėkite nuorodą „Meniu“.

kaip redaguoti WordPress meniu

Nesijaudinkite dėl meniu pavadinimo. Jūs esate vienintelis, kuris tai matys. Beje, jei jūsų svetainėje bus daugiau nei vienas meniu, galbūt norėsite, kad skirtingi pavadinimai juos atskirtų. Daugeliui svetainių tai yra bloga idėja – daugiau nei vienas meniu tiesiog užgriozdina puslapį.

Spustelėkite „Sukurti meniu“, o kitame ekrane paklausite, kur turėtų būti meniu. Daugelyje svetainių tai bus puslapio viršuje, tačiau yra ir išimčių. „Mobilusis“ parinktis leidžia tinkinti meniu vietą mobiliajame įrenginyje. Pvz., Galbūt darbalaukio svetainėje turite šoninės juostos meniu, tačiau vis tiek norite viršutinio meniu, kad būtų lengviau naudotis mobiliuoju telefonu.

Nesijaudinkite dėl žymimojo langelio „Automatiškai pridėti naujus aukščiausio lygio puslapius į šį meniu automatiškai“. Dėl šios parinkties meniu yra nepatogus, aplaistytas, o puslapiai netinkami. Norėsite rankiniu būdu pridėkite puslapius taip, kaip jie yra sukurti.

Kitame ekrane galėsite pridėti puslapių į savo meniu. Kai spustelėsite „Pridėti prie meniu“, pamatysite kitą ekraną, kuriame galėsite tinkinti meniu tvarką. Sutvarkykite puslapius taip, kaip jums atrodo tinkama.

Taip pat galite išplėsti atskiras meniu parinktis ir įterpti papildomų puslapių kaip papildomas parinktis. Pvz., Jei jūsų šuniškas dienos centras siūlo viliojimo ir vaikščiojimo paslaugas, abu šiuos puslapius galite įdėti į pagrindinį meniu „Paslaugos“. Tai padės jums išlaikyti švarų vaizdą ir išvengti netvarkos pagrindiniame svetainės meniu.

Taip pat svarbu nepasikliauti vien savo meniu. Skirtingų svetainių puslapių susiejimas gali palengvinti naršymą vartotojams. Tai taip pat gali padėti padidinti srautą kartu su jūsų paieškos reitingu.

„WordPress“ integracija

Sveikiname! Jūs sukūrėte savo svetainę!

Bet jūs dar nepadarėte. Dabar turite integruoti kai kuriuos analizės įrankius, kad suprastumėte srautą. Tai turi keletą privalumų.

Pirma, tai leidžia suprasti, kaip žmonės randa jūsų svetainę ir kiek laiko joje gyvena.

Antra, tai suteikia jums informacijos apie tai, kokio tipo turinys skatina jūsų srautą. Dienoraščiai? Nuotraukų galerijos? Informaciniai puslapiai? Tai gali padėti toliau plėtoti savo svetainę, kad pagerėtų interneto srautas.

„Analytics“

google analytics logotipasPopuliariausias „WordPress“ analizės įrankis yra „Google Analytics“, todėl nesunku suprasti, kodėl. „Google“ yra pats populiariausias paieškos variklis internete, todėl prieš pradėdami dirbti su kuo nors norite sužinoti savo svetainės „Google“ paieškos našumą..

Tačiau „Google Analytics“ siūlo daug daugiau. Jie gali pasakyti, kaip lankytojai patenka į jūsų svetainę. Ar jie tai randa „Google“? Kitose svetainėse, tokiose kaip „Facebook“? O gal jie lankosi joje? Žinodami šią informaciją sužinosite, kaip vairuojate eismą ir ką galite padaryti geriau.

Daugiau įrankių & Pavyzdžiai

„Google Analytics“ nesako jums visko, ką galbūt norėtumėte žinoti. Pvz., Galbūt norėsite sužinoti lankytojų amžių ir lytį. Tokiu atveju apsvarstykite sudėtingesnį įrankį, pavyzdžiui, „ExactMetrics“. „ExactMetrics“ nėra pigi, tačiau suteikia dar gilesnę informaciją apie lankytojus nei „Google Analytics“.

Taip pat galbūt norėsite automatizuoti kai kurias savo svetainės funkcijas. „Zapier Automation“ daro būtent tai. Naudodami šį papildinį galite automatiškai bendrinti naujus įrašus socialinėje žiniasklaidoje. Tai gali panaikinti dalį vargo, atsirandančio rankiniu būdu skelbiant kiekvieną dienoraščio įrašą keliose socialinės žiniasklaidos svetainėse.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map