Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet

byrek giphyGjetja e një krijuesi falas të faqes në internet është një vendim i zgjuar për shumë njerëz.


Mbytja e parave në diçka me të cilën nuk e dini se çfarë jeni duke bërë me të nuk është ideja më e mirë. Shumica e njerëzve u pëlqen të drejtojnë një makinë para se ta blejnë, kështu që pse të mos ngasin një ndërtues të faqes në internet para se të blejnë?

Nuk ka asnjë shitje ndërtues faqesh në internet për të shkuar në. Ku dreq filloni kur ndërtoni një faqe në internet? Nëse nuk keni përvojë paraprake mund të jetë vërtet konfuze.

Farë do të thotë pritja? Si të zvogëloj kostot e mia të zhvillimit të faqes në internet? Pse ekziston një WordPress.com dhe një WordPress.org? Prettyshtë shumë konfuze e cila është arsyeja pse fillimi falas nuk është aspak një ide e keqe.

Lajmi i shkëlqyeshëm është se ka disa mundësi interesante për ndërtuesit e faqeve të internetit falas dhe është po aq e lehtë sa edhe byrekët. Unë as nuk e di se sa e lehtë është byrek – kjo mund të jetë më e lehtë.

Contents

Zgjedhjet tona kryesore për ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit

Vendi i parë që duhet të shkoni për të përdorur një ndërtues falas të faqes në internet është Konstant Kontakti. Gjëja mbresëlënëse në lidhje me Kontaktin Konstant është se është gjithashtu zgjedhja jonë si shërbimi më i mirë i marketingut me email. Fakti që ata ofrojnë një version falas të shërbimit të tyre është thjesht kremja e tortës (nuk e di pse ëmbëlsirat kanë kaq shumë me ndërtuesit e faqeve në internet).

Përdorimi i Kontaktit të Përhershëm është mënyra më e lehtë për të ngritur një faqe në internet dhe drejtimin falas pa komplikime të shtuara, ndërsa gjithashtu zhyten në marketing me email menjëherë..

1. Kontakti i vazhdueshëm – Ndërtuesi më i mirë për Kanada (Përfshinë Hosting Falas)

Kontakti i vazhdueshëm nuk u fut në lojë me ndërtuesit e faqeve të internetit. Ata njihen si programi më i mirë i marketingut me email në treg.
Ata u grindën në faqet e uljes dhe ndoshta arritën në përfundimin se njerëzit kanë nevojë për një krijues të internetit falas. Pastaj e ndërtuan.

Kontakti Konstant ka bërë një punë fantastike duke krijuar ndërtuesin e tyre të internetit dhe versioni falas i tij ju bën më larg se çdo ndërtues tjetër falas i faqes në internet..

Versioni falas

Ka kufizime në versionin falas të shërbimit, por do t’ju fillojë me ndërtimin e faqes tuaj të internetit. Të mos duhet të paguash para për të kuptuar se çfarë po bën është një vlerë e shtuar shtesë.

Gjëja për planet falas në Kontaktin e Përhershëm është që ju të merrni pothuajse gjithçka që ju merrni në një plan të paguar. Të paktën duhet ta provosh. Këtu janë disa gjëra të tjera që merrni në një plan falas që shumica e ndërtuesve të tjerë të faqeve nuk i përfshijnë:

 • Ndarja sociale
 • Integrimi në Facebook
 • Menaxhimi i Kontaktit
 • Format e kapjes së plumbit
 • LogoMaker
 • Shitja e 3 produkteve
 • Pagesa në internet
 • Inventari, rendi dhe administrimi i taksave
 • Kuponat dhe Zbritjet
 • E-mail transaksionale
 • Menaxhimi i Transportit

Për disa nga këto karakteristika, si zbritja, duhet të futeni në nivelin e dytë ose të tretë të paguar në shërbimet e e-commerce. Fakti që thjesht mund t’i përdorni këto veçori falas është i çmendur.

Lehtësinë e përdorimit

Unë vetëm u hodh në faqen e marketingut ndërtues të faqes konstante të Kontaktit. Vendosa një kohëmatës të drejtë kur klikova “Krijo faqen tënde të lirë”.

Kontakt i vazhdueshëm

Vendosa të bëj një uebfaqe të agjencisë së udhëtimit, ku dikush mund të më kontaktojë me email ose duke telefonuar. 

Kam përdorur foto të aksioneve dhe thjesht kam mbajtur logon si fjalët “Agjensi e Udhëtimit”.

Unë nuk jam duke u tallur, kam pasur një faqe në internet të ndërtuar për 4 minuta dhe 37 sekonda. Nuk isha nxituar dhe gjithashtu dukej shumë mirë.

Nëse do të kaloja dhjetë minuta të tjera duke luajtur me më shumë foto të aksioneve ose duke ndryshuar ngjyrat përreth, mendoj se kjo faqe në internet do të dukej po aq e mirë sa edhe faqet e internetit të agjencive të tjera të ndërtuara me porosi për agjentët e udhëtimit.

Nëse dëshironi që faqja e internetit më e lehtë të ndërtohet ndonjëherë që në të vërtetë duket e mirë, unë nuk shoh ndonjë pikë në përdorimin e asgjë përveç ndërtuesit të tyre. 

Si është e mundur kjo?

Jo duke filluar nga Gërvishtja

Constant Contact krijoi ndërtuesin e tyre të shpejtë dhe të lehtë të internetit duke përdorur inteligjencën artificiale. Softueri ju shtron disa pyetje në lidhje me llojin e faqes në internet që dëshironi dhe më pas ju ofron foto dhe shabllone specifike të aksioneve.

Ju nuk keni një milion zgjedhje por keni një shumë jashtëzakonisht të madhe për një krijues falas të faqes në internet. Ju madje mund të ngarkoni fotografitë dhe logon tuaj nëse dëshironi. 

Ndërtuesi i faqes në internet ofron deri skica me ngjyra që mund të zhvendoseni mbrapa dhe me radhë ndërmjet atyre që plotësojnë njëra-tjetrën. Pastaj ju pyet se cilat shkronja dëshironi dhe përdorni shumëfish që gjithashtu plotësojnë njëra-tjetrën me madhësinë e duhur. Ju me të vërtetë nuk duhet të shqetësoheni për asgjë.

Të kesh një zgjedhje të çmendur me qindra shabllone nuk është ajo që po dilni nga krijuesi i faqes së internetit të Kontaktit të Përhershëm. Ajo që po merrni është krijuesi më i thjeshtë i faqes në internet që duket më i miri. Ju nuk mund ta rregulloni atë që të jetë pikërisht ajo që dëshiron shpirti juaj, por nëse kjo është ajo që ju nevojitet, ju me siguri duhet të punësoni një programues në internet dhe të uleni pranë tij, ndërsa ai ndërton vizionin tuaj.

2. Wix – i shpejtë, i lehtë dhe funksional (Përfshinë Hosting Falas)

Wix nuk është ndonjë softuer falas që funksionon gjysma, si dhe ndërtuesit e faqes në të cilën paguajnë njerëzit.

Wix është udhëheqësi i industrisë kur bëhet fjalë për ndërtuesit e faqeve në internet. Ata gjithashtu thjesht ndodhin kështu për të ofruar një version falas të shërbimit të tyre.

Versioni falas

Ka kufizime në versionin falas të shërbimit, por do t’ju fillojë me ndërtimin e faqes tuaj të internetit. Të mos duhet të paguash para për të kuptuar se çfarë po bën është një vlerë e shtuar shtesë.

Asnjë nga aspektet e planit të lirë nuk duhet t’ju largojë nga përdorimi i tij. Nëse vendosni të keni nevojë për veçoritë premium në të ardhmen do të keni arritur të kuptoni nëse faqja e internetit është ajo që dëshironi në të vërtetë..

Lehtësinë e përdorimit

Në të vërtetë ka më të lehtë për t’u përdorur ndërtuesit e faqeve të internetit. Me këtë që thuhet – Wix është akoma mjaft e lehtë për t’u përdorur.

Mund të ndërtoni një faqe në internet me personalizim masiv, pa kodim dhe pa dhimbje koke shtesë. Ka mënyra për të injoruar personalizimin në masë dhe thjesht të ndërtoni një faqe në internet në kërkim profesional, pa bërë shumë gjithashtu.

Ka shumë shërbime të zhvillimit të faqes në internet që kanë funksionalitet tërheqës dhe rënie. E gjithë kjo do të thotë është se tërhiqni diçka që dëshironi të përdorni dhe më pas e hidhni atë. Asshtë aq e lehtë sa merr.

Wix-veprim-element-kudo

Ky është ideal për redaktimin që i jep përparësi përparësisë dhe lehtësisë së përdorimit.

Jo duke filluar nga Gërvishtja

Wix ka këtë funksionalitet të mrekullueshëm të quajtur Artificial Intelligence Design. Në thelb ajo që bën ADI është që t’ju bëj pyetje të ndryshme dhe e zbaton atë për një algoritëm që krijon një sit për ju. Ajo merr të gjitha opsionet e elementit, temave dhe paraqitjeve nga duart tuaja dhe kap nga çdo kombinim.

Në vend që të merrni kohë për të parë të gjitha temat dhe paraqitjet, programi zgjedh për ju bazuar në preferencat dhe pyetjet e bëra. Sshtë një veçori lehtësuese dhe vendimtare.

Wix është për njerëzit që duan të krijojnë një faqe në internet që është unike për ta pa pasur nevojë të merren me të gjitha gjërat shtesë që vijnë me drejtimin e një faqe në internet.

Për më shumë informacion, lexoni përmbledhjen tonë të hollësishme të Wix.

3. WordPress – Kurba e Mësimit më të Madh, Përshtatje Gjithsej (Kërkon hostim të paguar)

WordPress është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme nëse po kërkoni ndërtuesin më të mirë falas të faqes në internet. Nuk është aq intuitiv dhe i lehtë për fillestarët si Wix, por lejon një personalizim shumë më të madh (me një kosto).

Nëse jeni duke kërkuar për të ndërtuar një faqe për një afat të gjatë dhe mund të përballoni 10-15 orët e mësimit se si të përdorni WordPress ndoshta është përfundimisht zgjidhja më e mirë.

Para se të hidhemi në përfitimet e WordPress duhet të sqarojmë se cili është ndryshimi midis WordPress.com dhe WordPress.org.

Dot Com

WordPress.com është e ngjashme me Wix. Ju shkoni në faqen e internetit, regjistrohuni dhe filloni të bëni faqen tuaj të internetit. Shtë super e thjeshtë.

Kur përdorni Wix – Wix në vetvete po pret faqen tuaj të internetit. Whatfarë do të thotë kjo është se Wix në fakt po ofron teknologjitë dhe shërbimet e nevojshme që faqja e internetit të shihet në internet.

WordPress.com bën të njëjtën gjë. Ajo pret faqen tuaj te internetit dhe ju siguron gjithashtu një ndërtim falas në internet. Ajo gjithashtu ofron versione premium të krijuesit të saj në internet dhe një mori opsionesh premium.

Ju thjesht mund të hidheni në faqen e internetit dhe të filloni falas sot për ta kontrolluar atë.

Org Dot

Kjo është WordPress për të cilën shumica e njerëzve flasin kur flasin për WordPress.

Ky version është plotësisht i lirë për t’u përdorur me opsione premium të tilla si temat dhe aplikacionet. Po ashtu funksionon ndryshe nga versioni WordPress.com dhe Wix.

Në vend se WordPress të strehojë faqen tuaj, ju duhet të dilni në një rrjet të gjerë të gjerë dhe të gjeni shërbimin tuaj të pritjes. Kjo është e thjeshtë por shton një hap dhe nivel shtesë të ndërlikimit në proces. Do shërbim i mirë hosting kushton para, por ka disa versione falas atje që mund të përdoren.

Si funksionon WordPress

Përkundër asaj që shumë njerëz mendojnë – nuk është e nevojshme të dini se si të kodoni për të përdorur WordPress. Shumë tema lejojnë shumë nga funksionalitetet që ofron Wix me mundësinë për të rregulluar më tej me kod.

wordpress-Paneli

Temat janë të ndryshme nga Wix. Në WordPress ju duhet të zgjidhni një temë për të ndërtuar faqen tuaj të internetit. Temat janë në thelb ato që Wix tashmë ka ndërtuar në softuer. Ata janë eshtrat e faqes suaj të internetit. Do temë ka kufizime të caktuara se si do të duket faqja juaj e internetit, por ju mund të zgjidhni ku shkojnë të gjithë elementët tuaj në faqen e internetit, si dhe skema e ngjyrave.

Do temë do të ketë funksionalitetin e vet dhe do të kufizojë përshtatshmërinë – veçanërisht ato falas. Temat e lira janë kufizuese, por ato ende mund t’ju lejojnë të ndërtoni një faqe në internet të bukur.

Versioni falas i WordPress.com

Një gjë për tu mbajtur në mend është se versioni WordPress.org është gjithmonë falas. E vetmja gjë për të cilën duhet të paguani përveç hostimit, janë tema premium dhe aplikacione që mund të dëshironi.

Për hir të thjeshtësisë, ka thjesht më shumë kuptim ta përdorni Wix nëse po kërkoni një version falas të një ndërtuesi në internet.

4. Zyro Web Builder – Mënyra më e lehtë për të ndërtuar një faqe në internet

Versioni falas

Versioni falas i Zyro ka shumë për të pëlqyer. Përdoruesit e lirë dhe përdoruesit e paguar njësoj marrin certifikimin falas SSL dhe optimizimin e faqes së internetit SEO për të dalë jashtë kutisë, së bashku me disa mjete AI, integrimin e Unsplash dhe optimizimin e faqes në internet për përdoruesit e celularit.

Sidoqoftë, versioni falas vuan pak sepse nuk ju lejohet të futeni në Google Analytics, që është një minus i madh për pronarët seriozë të biznesit në internet. Ju gjithashtu duhet të merreni me reklama.

templates

Zyro ofron dhjetra shabllone nëse paguani për njërën nga planet e tjera, nga të cilat janë dy: Themelore dhe të Lëshuara. Këto vijnë me produkte shtesë si heqja e reklamave, lidhja me domenin tuaj kryesor dhe menaxheri i etiketave të Google. Ju gjithashtu merrni shumë më shumë bandwidth në 10 GB për Basic ose të pakufizuar për Unleashed.

Modelet nga të cilat mund të zgjidhni janë të larmishme dhe të menduara mirë, megjithëse nuk doni t’i ndryshoni ato aq sa lejojnë krijuesit e tjerë të faqeve të internetit. Për shembull, nuk jeni në gjendje të ndryshoni shkronjat në ndonjë prej modeleve.

Sidoqoftë, modelet e disponueshme janë të dizajnuara mirë për disa nuanca ose tema, si arti ose moda.

Mjete AI

Do të përmendim gjithashtu se mjetet e përfshira të AI janë të dobishme dhe të disponueshme për të gjithë. Shkruesi i AI mund të ju ndihmojë të mbushni faqen tuaj të internetit me përmbajtje para se të keni kohë të punësoni një shkrimtar të vërtetë dhe AI ​​Heatmap mund t’ju ndihmojë të kuptoni se cilat faqe bëjnë më të mirën me vizitorët, kështu që ju të mund të rritni normën tuaj të konvertimit.

Ndërtues i rrjetit

Ndërfaqja ndërtuese e përfshirë me Zyro përdor një format të paravendosur të rrjetit që është mjaft i lehtë për t’u përdorur dhe intuitiv për t’u kuptuar. Dobësia është se ju mund të ndryshoni paraqitjen ose madhësinë e rrjeteve, kështu që ju jeni të kufizuar në atë që Zyro është më i miri. Kështu, ky krijues i uebfaqeve është optimizuar padyshim për përdoruesit e rinj sesa ndërtuesit me përvojë të faqeve të internetit që duan pak më shumë personalizim ose kontroll në majë të gishtave.

Mënyra Nderi për Ndërtuesit e tjerë të Lirë në Internet në Kanada

Wix dhe WordPress janë zgjedhjet tona të para për ndërtuesit e faqeve të internetit falas dhe ju mund të ndjeheni të lirë të shikoni krahasimin tonë më të gjatë dhe më të detajuar të dy opsioneve.

Ata nuk janë opsionet e vetme falas atje. Në të vërtetë ekzistojnë një bandë e ndërtuesve të faqeve të lira. Shumica nuk janë të shkëlqyera. Shtë e vështirë të ofrosh një shërbim fantastik falas. Sidoqoftë, ka disa mundësi të tjera që ia vlen të përmenden: Weebly, Pixpa dhe Droopal.

Weebly është i lehtë për t’u përdorur, i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë me një ndërfaqe të thjeshtë. Pothuajse e bëri prerjen e të qenit një rekomandim por në thelb është thjesht një version më i keq i Wix. Prapëseprapë, nëse doni një alternative për Wix. Mos na gaboni ne ende mendojmë se Weebly është një ndërtues i shkëlqyeshëm por i mungon funksionaliteti i plotë i Wix.

Pixpa është diçka tjetër. Le të fillojmë me të:

Pixpa: Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve për Fotografë

Pixpa është një opsion fantastik nëse kërkoni posaçërisht të krijoni një uebfaqe portofoli për të shfaqur dhe shitur punën tuaj më të fundit dhe më të madhe krijuese.

Nëse jeni me nxitim për të filluar karrierën tuaj dhe nuk keni kohë të mësoni se si të përdorni një ndërtues të faqes në internet, Pixpa është zgjedhja e duhur.

Ajo seriozisht duhet të jetë një nga ndërtuesit e faqeve të internetit më të lehtë dhe më të përballueshëm, të bëra posaçërisht për projektuesit dhe fotografët. Ata gjithashtu ndodhin të kenë një provë 15-ditore falas, kështu që ju mund të provoni lirshëm Pixpa pa tela të bashkangjitur.

Planet Pixpa

Në kontrast me shumë krijues të tjerë të internetit në treg, Pixpa nuk ofron një plan falas. Si pasojë, ju do të duhet të zgjidhni midis gamës së vogël të planeve mujore të disponueshme pasi të ketë skaduar prova juaj 15-ditore falas.

Duke thënë këtë, plani bazë është jashtëzakonisht i përballueshëm dhe në të vërtetë nuk ka aq kufizime kur bëhet fjalë për ndërtimin e faqes tuaj. Në fakt, ju merrni pothuajse gjithçka që do të merrni me një plan premium përveç ruajtjes së pakufizuar të fotografive dhe disa veçorive të përparuara.

temat e portofolit pixpa

Pasi të përfundojë gjyqi juaj falas, ju mund të zgjidhni nga tre plane të përshtatura për kërkesat tuaja specifike si krijues. Këto plane janë renditur në faqen e Prmimeve si “për fotografët”, “për krijuesit” dhe “galeritë e klientëve”. Shtë e rëndësishme të theksohet se e fundit nuk vjen me një faqe në internet.

Pixpa për Fotografë

Planet e Fotografit janë të përshtatshme për ata që duan të krijojnë një sit portofoli për të shfaqur dhe shitur imazhe si shkarkime dixhitale ose printime duke përdorur Galeritë eCommerce, sesa produkte fizike. Katër planet variojnë nga 6 deri në 32 dollarë në muaj në varësi të faktit nëse dëshironi të faturoheni çdo vit ose mujor.

Pixpa për Krijuesit

Planet e Krijuesit kanë si synim ata që kërkojnë të krijojnë një faqe në internet, si dhe një dyqan që ju mundëson të shesni produkte dhe shërbime fizike dhe dixhitale. Mendoni për libra elektronikë, bluza dhe punëtori. Për dallim nga planet e fotografit, krijuesit mund të zgjedhin nga tre plane që shkojnë nga 6 deri në 20 dollarë në muaj.

Galeritë e Klientëve Pixpa

Plani i Galerive të Klientëve është një produkt i pavarur që ju lejon të punoni drejtpërdrejt me klientët tuaj duke redaktuar, korrigjuar, ndarë dhe shitur imazhe. Pasi të publikoheni, ju gjithashtu mund të merrni të preferuarat e klientit dhe feedback në fotografitë tuaja. Me këtë që u tha, është thelbësore të theksohet se ky lloj plani nuk përfshin një uebfaqe të portofolit.

Secili plan përfshin hostimin në internet përmes Shërbimit Web të Amazon (AWS). Ju merrni edhe një vit regjistrim falas të domenit kur regjistroheni në planin vjetor.

Një gjë që duhet të konsideroni para se të zgjidhni një plan është që ju nuk mund të shtoni të dy Galeritë eCommerce dhe një Dyqan Online së bashku në një faqe interneti. Për më tepër, të gjitha planet vijnë me një garanci 30-ditore të kthimit të parave, përveç mbështetjes 24/7 të klientit, kështu që nëse nuk jeni të lumtur, nuk do të duhet të rrezikoni të hedhni para poshtë ikjes.

Si të përdorim Pixpa

Ndërsa ka shumë shërbime miqësore për zhvillimin e faqeve të internetit atje për fotografë dhe krijues, asgjë nuk e mposht Pixpa. Me pak fjalë, Pixpa është një platformë e thjeshtë, bërë vetë, e dizajnuar në internet e përqendruar në portofolet në internet. Pjesa më e mirë për të? Ju nuk kërkoni as përvojë për kodimin për të krijuar një portofol mahnitës falë krijuesit të thjeshtë të faqes në internet Pixpa.

ndërtues i faqes pixpa ui

Pasi të regjistroheni për një provë falas, ju kërkohen një varg pyetjesh të thjeshta që lidhen me llojin e faqes në internet që planifikoni të krijoni dhe nëse planifikoni të shisni produkte dhe shërbime. Pas kësaj, ju kërkohet të zgjidhni një temë të thjeshtë.

Nëse nuk ju pëlqen, mos kini frikë; mund ta ndryshoni më vonë. Kur bëhet fjalë për pultin e Pixpa Home, nuk është e nevojshme të jesh një shkencëtar rakete për ta kuptuar këtë: është e thjeshtë, minimaliste dhe shumë e thjeshtë për tu naviguar.

Si me pothuajse çdo ndërtues të faqes në internet, të gjitha kontrollet janë në të majtë, kështu që nëse e keni përdorur një në të kaluarën, Pixpa nuk do të ndjehet shumë i huaj. Për t’i bërë gjërat më të lehta, faqja e internetit bazë përmban faqe të paracaktuara që mund t’i mbani, ndryshoni apo edhe t’i fshini.

Shtimi i faqeve është i thjeshtë; duhet vetëm një klikim i një butoni që ju të dërgohet te projektuesi vizual, ku mund të redaktoni faqet në më shumë detaje. Si dikush me njohuri të vogla për të mos dizajnuar në internet, e provova për veten time dhe u çudita me të vërtetë që arrita të krijoj një faqe të vogël, profesionale në kërkim të portofolit brenda një periudhe kaq të shkurtër.

Weebly – Një tjetër ndërtues i shkëlqyeshëm i faqes në internet

Weebly funksionon shumë si Wix dhe ka të ngjarë të jetë krijuesi i tretë ose i katërt në faqen e internetit më të mirë në treg.

Kur bëhet fjalë për ndërtuesit e faqeve të internetit të lirë, ai është ndërtuesi i dytë ose i tretë më i mirë i faqeve të internetit në varësi të asaj që e konsideroni WordPress si kategorikisht.

Si ndryshon nga Wix

Weebly është i lehtë për t’u përdorur – gjithçka ka kuptim. Ështjet me ndërtuesin janë që produkti përfundimtar gjithmonë duket pak larg. Kur të keni përfunduar me një faqe në internet Wix, me besim mund të thoni se duket mirë ose bëni rregullimet për ta bërë atë të duket mirë.

Weebly-tërhequr-elemente

Me Weebly ekziston një probabilitet i lartë për të parë produktin përfundimtar dhe për të ndjerë një lloj të tillë meh në lidhje me të Do të jetë në rregull.

Përshtatja e temës në Weebly është mjaft e kufizuar sidomos kur krahasohet me një redaktues të tipit kanavacë bosh si Wix. Ndërsa është e lehtë për t’u përdorur atje thjesht nuk janë aq shumë opsione për të vazhduar.

Një gjë që Weebly bën më mirë sesa Wix është t’i mbajë gjithçka të pastra dhe të rregullta. Wix mund të jetë pak mbingarkesë me opsionet e panumërta për të zvarritur. Weebly ndjehet më i organizuar i cili mund të ndihmojë shumë me stresin dhe ankthin rreth ndërtimit të faqes suaj të internetit.

Për më shumë informacion, lexoni në rishikimin tonë të Weebly.

Versioni falas

Versioni falas i Weebly ofron mjaftueshëm për të filluar. Përditësimi është i lehtë pasi të keni kuptuar nëse ju pëlqen platforma. Të lyeni këmbët tuaja, padyshim që ia vlen angazhimi i vogël për kohën.

WebSelf – Ndërtuesi më i mirë Francez i Uebfaqeve

WebSelf është krijuesi më i mirë i faqeve Franceze në internet. Ai përshtatet drejtpërdrejt në mykun e ndërtuesve të tjerë të faqeve të internetit të tërhequra dhe të përmendura në këtë listë.

Ky ndërtues francez i faqes në internet ju lejon të bëni shumë me versionin e tij falas dhe ju lejon të shihni saktësisht se për çfarë bëhet fjalë pa paguar asnjë cent.

Si ndryshon nga Weebly

Sapo përmendëm Weebly si ndërtuesin më të lehtë të faqeve të internetit që akoma mund të bëjë një faqe mjaft të mirë të internetit jashtëzakonisht shpejt.

Këtu është një shokues, WebSelf është në të vërtetë edhe më i lehtë për t’u përdorur. Qëllimi i themeluesve të WebSelf ishte ta bëjnë zhvillimin e uebit të arritshëm për të gjithë.

Fjalë për fjalë kërkon vetëm disa klikime. Ju mund të ndryshoni se si duket sfondi, shtoni fotot tuaja me porosi dhe shkruani disa kopje të mprehtë në minuta.

Me WebSelf ju qaseni në dizajne që kompania ka krijuar tashmë. Ata madje shtojnë të reja gjatë gjithë kohës që të mund të gjesh modelin që i përshtatet asaj që po kërkon.

Shembull i WebSelf

Me WebSelf, një nivel i lartë i personalizimit nuk është ajo që po merrni. Po merrni një produkt goxha të lëmuar pa bërë shumë. Gjithashtu, është e rëndësishme të përmendet që WebSelf e bën shumë më të lehtë ndjekjen e udhëzimeve të aksesit në faqen e internetit kanadeze.

Përshtatja e temës në WebSelf është mjaft e kufizuar ashtu si Weebly dhe ndryshimi i aspekteve të tij janë mjaft të ngjashme. Diferencuesi i madh këtu është modelet e ndërtuara tashmë që ofron WebSelf. 

WebSelf i mban gjërat vërtet të pastra, kjo e bën Weebly të duket si rrëmujë. Zvarritja dhe heqja e elementeve që janë në dispozicion mund të jetë mënyra më e lehtë për të thënë që keni krijuar një faqe interneti ndonjëherë. Thuajse nuk kërkon asnjë përpjekje.

Versioni falas

Versioni falas i WebSelf ofron mjaftueshëm për të filluar. Përditësimi është i lehtë pasi të keni kuptuar nëse ju pëlqen platforma. Të lyeni këmbët tuaja, padyshim që ia vlen angazhimi i vogël për kohën.

Të tjerët

Unë nuk i rekomandoj domosdoshmërisht këto mundësi, por ato përfundimisht janë mundësi alternative.

logon e ucraftUcraft: Planet falas ju lejojnë të krijoni një domen të personalizuar. Dizajni i faqes së internetit të bazuar në bllok është një lloj kufizues. Disa njerëz e duan atë, por unë i gjej ndërtuesit tërheqëse dhe tërheqëse pak më shumë miqësore ndaj përdoruesve.

logo e habitshmehabitshme: Struditërisht ka të mirat. Për shembull, ju mund të shesni një produkt njëjës në faqen tuaj në internet. Ata specializohen në krijimin e faqeve në internet me një faqe, në mënyrë që temat dhe modelimi të mos jenë aq të rëndësishëm.

logoja e faqes123SITE123: Një opsion i shkëlqyeshëm për më pak teknologjinë për ne. SITE123 ka një sistem model të quajtur asistencë për dizajnin. Kjo e bën pothuajse automatike krijimin e një faqe në internet që duket mjaft e mirë. Nëse dëshironi të keni ndonjë informacion krijues në faqen tuaj të internetit SITE123 nuk është zgjidhja më e mirë.

logo jimdoJimdo: Planet falas për Jimdo vijnë me disa karakteristika interesante si aftësitë e e-commerce dhe video ngulitëse. Ndërfaqja e dizajnit nuk është më e mira, por mund të bëni një uebsajt mesatar në kërkim me të.

përfundim

Kur të vijë poshtë – nëse po kërkoni një ndërtues falas të faqes në internet, me siguri nuk po kërkoni ta ndërlikoni vendimin.

Shtë e thjeshtë të provosh çdo opsion më lart pasi është falas të regjistrohesh dhe të provosh ndonjë prej tyre. Kjo do të ishte mënyra më e mirë për të kuptuar se cila ju pëlqen më së miri.

Nëse nuk ndjeheni sikur ta bëni atë, atëherë thjesht përdorni Konstant Kontaktin. Ajo thjeshton gjërat thjesht duke shkuar atje dhe duke filluar. Duhet shumë që një fillestar të shpërndahet nga Kontakti Kontakt. Për më shumë informacion, shikoni artikullin tonë gjigant në ndërtuesit më të mirë të faqes në internet.

Pyetje për ndërtues falas në faqen e internetit

A ka ndonjë ndërtues të mirë falas të faqeve të internetit?

Po! Wix dhe WordPress janë të dyja opsione të shkëlqyera për ndërtuesit e faqeve të internetit falas.

Cili është ndërtuesi më i lehtë falas i faqes në internet?

Më e lehtë për të përdorur ndërtuesin e faqeve të internetit falas është SITE123. Sidoqoftë më e lehtë nuk është gjithmonë më e mira. Wix ofron më së shumti karakteristika ndërsa është relativisht e thjeshtë.

A është Wix më e mirë se WordPress?

Përgjigja e shkurtër është jo. Përgjigja më e gjatë është se mund të jetë. Nëse jeni duke kërkuar të personalizoni shumë faqen tuaj të internetit pa një kurbë solide të të mësuarit, atëherë Wix është më e mirë se WordPress për ju. WordPress është një zhytje e thellë në ndërtimin e uebfaqes, ndërsa Wix është një lloj i ngjan si një tundje në fundin e cekët dhe flirton me idenë e notit në fund të thellë.

A është vërtet Wix falas?

Wix ka një version falas, por emri i domain-it tuaj do ta ketë këtë format: username.wixsite.com/siteaddress. Për të përdorur një domen të personalizuar dhe për të zhbllokuar shumë karakteristika do t’ju duhet të zgjidhni një plan të paguar

Si mund të marr një emër domain falas nga Wix?

Një emër domain falas është në dispozicion pas zgjedhjes së një plani të paguar. Ju ende duhet të paguani për planin Wix por ata hedhin një emër domain falas – për një vit

Cili është krijuesi më i mirë falas i faqes në internet për biznesin e vogël?

Ne rekomandojmë WordPress për bizneset e vogla pasi ato janë më shumë tipare për pagesa, analitikë dhe ndjekje. Lexoni rishikimin e biznesit tonë të vogël.

Referenca dhe kredi për imazh:

 • MageeWP.com
 • WebsiteSetup.org

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector