Kā pārvaldīt WordPress datu bāzes, izmantojot phpMyAdmin (2020)

Lielākā daļa cilvēku domā par WordPress kā vienkāršu vietņu un e-komercijas veikalu veidotāju. Patiesību sakot, ikviens var izmantot WordPress, lai izveidotu dažādas tēmu vietnes un tiešsaistes veikalus. Tomēr, iespējams, nesaprotat, noklikšķinot uz vienas pogas instalēšanas, jūs faktiski izveidojat datu bāzi. Jūsu MySQL datu bāze saglabā jūsu vietni, un, pienācīgi kopjot un uzturot, jums nekad nav jāuztraucas par vietnes pazaudēšanu.


Izmantojot PMA, varat izmantot rīkus šīs datu bāzes dublēšanai un drošībai. Mēs tuvāk apskatīsim, ko dara WordPress MySQL datu bāze un kā aizsargāt jūsu vietni, izmantojot rīkus un PMA kopīgu uzdevumu rokasgrāmatu.

Kā lietot phpMyAdmin

Pirms iegūt sīkāku informāciju par WordPress datu bāzēm, tas palīdz definēt dažus terminus:

Kas ir WordPress MySQL datu bāze?

MySQL apzīmē “strukturētu vaicājumu valodu”. Tas definē atvērtā koda datu bāzes pārvaldības sistēmu, kuru jūs faktiski varat palaist, izmantojot vaicājumus.

Ikreiz, kad izveidojat jaunu instalāciju, jūsu WordPress ir instalēta MySQL datu bāze. Datu bāze ir viens no diviem jūsu WordPress vietnes būtiskajiem komponentiem. Ja WordPress ir vārteja un interfeiss tīmekļa vietnes izveidošanai, jūsu MySQL datu bāze ir sirds. Viss jūsu saturs, ieskaitot ziņas, komentārus, lapas, attēlus utt., Tiek glabāts datu bāzē.

kā lietot-php-to-insert-data-into-mysql-database

Ar katru instalēšanu jūsu WP datu bāzei tiek izveidotas jaunas standarta tabulas. Kopā ir 11 galdi. Tomēr, ja jums ir spraudņi, kas nepieciešami jūsu tēmai, jums būs vairāk tabulu. Tomēr instalācijas faili tiek piegādāti kopā ar galvenajām WordPress tabulām:

 •  wp_komentāri: visi jūsu vietnes komentāri tiek saglabāti šeit.
 •  wp_commentmeta: tas ietver “meta datus” (piemēram, virsrakstu, atslēgvārdus utt.) jūsu komentāriem vietnē.
 •  wp_links: satur informāciju, kuru esat ievadījis WordPress saites funkcijā.
 •  wp_posts: tas ietver visus lapu, navigācijas un ziņu datus.
 • wp_options: tas ietver visus jūsu administrācijas un iestatījumu failus.
 • wp_postmeta: visu jūsu ziņu meta dati.
 • wp_terms: kategorijas un tagi tiek saglabāti šeit.
 • wp_term_relationships: visa informācija, kas saistīta ar amatiem un taksonomijām, ir šeit.
 • wp_lietotāji: varat iestatīt dažādus lietotājus, piemēram, administratorus un autorus, un viņu informācija tiek saglabāta šeit.
 • wp_usermeta: šie ir lietotāja meta dati.
 • wp_term_taxonomy: tas ietver taksonomijas tabulām ar wp-_terms.

Šajās tabulās pamatā tiek glabāti visi neapstrādātie dati un faili, uz kuriem balstīta jūsu vietne. WordPress pusē varat stilu veidot, rediģēt un augšupielādēt multividi. Šīs tabulas tiek izveidotas automātiski, kad instalējat WordPress instalācijas failus, tāpēc jums nav jāuztraucas par šīs daļas konfigurēšanu.

Kas ir phpMyAdmin un kāpēc to izmantot WordPress datu bāzes pārvaldībai??

Tātad, kāpēc jūs to izmantojat, lai kontrolētu MySQL datu bāzi? Izmantojot PMA, varat dublēt un kontrolēt datu bāzi, izmantojot rīkus, kas nozīmē, ka jums nav jāraksta MySQL vaicājumi.

Šīs ir galvenās funkcijas:

 •  Izmantojiet rīkus, lai administrētu un uzraudzītu savas datu bāzes ar atvērtā koda tīmekļa lietojumprogrammu, kuras pamatā ir PHP.
 • Savietojams ar vairākiem serveriem gan Windows, gan Linux balstītās sistēmās.
 • Modificējiet jebkuru vērtības punktu datu bāzē
 • Vienmērīgi noklikšķiniet un izpildiet darbības, lai veiktu SQL vaicājumus, kas efektīvāk kontrolē un aizsargā jūsu datu bāzes
 •  Izveidojiet un noņemiet jebkuru datu bāzi, kuru vēlaties.
 • Dublējiet, eksportējiet un importējiet datu bāzes tikai ar dažiem peles klikšķiem.

Mūsdienās gandrīz visi WordPress resursdatori nodrošina šo PHP administratīvo paketi cPanel programmatūrā, un to dara arī visi cPanel mitināšanas pakalpojumu sniedzēji. Jūs tos saņemat kā daļu no jūsu mitināšanas paketes, un tiem var piekļūt, izmantojot jūsu mitināšanas konta produktu vai iestatījumu lapas. Tomēr, ja jūs izmantojat savu serveri, šos failus iestatīsit pats.

Pat ja jums nav zināšanu par servera iestatīšanu un esat tikko sācis uzzināt par datu bāzēm, varat to izmantot kā savas MySQL datu bāzes administratīvo rīku. Lai gan ir daudz citu administratīvo rīku, piemēram, šis, PMA darbojas arī citās tīmekļa attīstības platformās, piemēram, WampServer vai MAMP. PMA ir ļoti ieteicama WordPress, jo to ir viegli iestatīt, to ir viegli lietot un tā ir iekļauta lielākajā daļā augstas kvalitātes tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju..

Dariet, kas jums jāzina PHP, lai strādātu ar PMA?

Īsā atbilde ir nē! Šī PMA ir rakstīta PHP, kas ļauj darboties parastajā tīmekļa pārlūkprogrammā. Visas pārvaldības darbības jau pastāv interfeisā, tāpēc jūs varat viegli noklikšķināt un palaist, lai veiktu katru no tām.

Vai tomēr vēlaties mācīties PHP? Lai gan jums nav jāzina, kā rakstīt PHP, lai izmantotu PMA, iespējams, vēlēsities iemācīties PHP, lai vēlāk labāk saprastu un pielāgotu WordPress. Šeit ir lieliska apmācības rokasgrāmata iesācējiem.

Kā jūs piekļūstat PMA?

Ja šī ir jūsu pirmā reize, kad mācāties par MySQL un PMA datu bāzes pārvaldībai, tad, iespējams, vēlēsities izmantot mitināšanas pakalpojumu sniedzēja rīkus, lai iestatītu un pārvaldītu savu WordPress serveri. Katrā vietnē ir nepieciešama mitināšana, vai ne? Reģistrējoties pie mitināšanas pakalpojumu sniedzēja, neatkarīgi no tā, vai iegādājaties WordPress motīvu vai failu instalēšanai izmantojat cPanel (vai Plesk), izveidosit MySQL datu bāzi. Jums vajadzētu būt iespējai piekļūt PMA administratīvajai mājas lapai vietnē cPanel, vai arī jums, iespējams, būs jānoklikšķina uz mitināšanas produkta savā mitināšanas kontā un pēc tam noklikšķiniet uz “Pārvaldīt” vai “Iestatījumi”.

Ja rodas grūtības piekļūt datu bāzu pārvaldības rīkiem, sazinieties ar savu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju vai apskatiet viņu atbalsta lapu.

Vai esat pieredzējis lietotājs, kurš iestata savu serveri un datu bāzes? Ja to instalējat pats, ir vairāki veidi, kā to pievienot savam serverim. Lai iegūtu uzstādīšanas informāciju par jebkura veida serveriem, varat izmantot instalācijas rokasgrāmatas.

Izmantojot phpMyAdmin, lai pārvaldītu savu WordPress datu bāzi

Kā jūs, iespējams, secinājāt iepriekš, būtībā ir divi veidi, kā iestatīt šo PMA f WP datu bāzes pārvaldību.

Visizplatītākais un vienkāršākais veids, kā piekļūt PMA, ir caur jūsu mitināšanas kontu. Šajā gadījumā rīks, visticamāk, ir instalēts jūsu MySQL datu bāzē. Parasti jums jāpiekļūst sava konta pārvaldības panelim un jāapmeklē sava cPanel mājas lapa. Ja jums rodas problēmas ar to, vislabāk ir sazināties ar savu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju pa tālruni. Viņi varēs jums uzzināt, kā piekļūt šim pārvaldības rīkam, izmantojot sava mitināšanas pakalpojumu sniedzēja konta lapu.

Otrais un sarežģītākais veids ir palaist savu serveri un manuāli instalēt PMA, taču to ir viegli izdarīt, ja esat pazīstams ar servera iestatīšanu un pārvaldību. Piemēram, jūs varat iestatīt Ubuntu serveri, izmantojot pakalpojumu. Viss, kas jums nepieciešams, ir komanda apt-get Linux operētājsistēmā vai Windows servera lietošanai rīks Composer.

cPanel

Šis process ir atkarīgs no jūsu mitināšanas pakalpojumu sniedzēja. Parasti, kad esat pieteicies savā mitināšanas vietnē, jūs atradīsit savu vietnes mitināšanas produktu, pēc tam atlasīsit WordPress instalāciju, kuru vēlaties pārvaldīt, un noklikšķiniet uz “Pārvaldīt” vai “Iestatījumi”. Tas var atvērt saiti uz rīku, taču parasti jūs tiksit novirzīts uz cPanel.

Piezīme. Ja jūs nekad neesat iestatījis WordPress instalēšanu, vispirms jums būs jāinstalē WordPress, lai iestatītu datu bāzes. Lielākoties PMA tiek instalēta kopā ar jūsu MySQL datu bāzi. Šeit ir rokasgrāmata WordPress manuālai instalēšanai, izmantojot cPanel.

PMA var atrast datu bāzes sadaļā. Iepriekš redzamajā ekrānuzņēmumā ir parādīts, kur šis pārvaldības rīks pastāv mūsdienu cPanel mājas lapā (no 2020. gada).

Kad esat noklikšķinājis uz rīka, tas atvērs programmu un atvērs lapu, kurai vajadzētu izskatīties šādi:PhpMyAdmin

Jūs varat sākt strādāt pie datu bāzes pārvaldības protokoliem uzreiz, iespējams, vēlēsities vispirms mainīt interfeisa Appearance iestatījumus. Mans noklusējums ir iestatīts uz “pmahomme”, un tā fonta lielums ir “82%”, taču jūs varat palielināt fontu vai mainīt krāsas, ja tas atvieglotu darbu ar.

Piezīme: Izskata iestatījumi vienkārši maina jūsu WordPress vietnes izskatu, nevis to.

Četri kopīgi uzdevumi, kas jāveic ar phpMyAdmin

Šajās apmācībās ir apskatīts, kas lielākajai daļai cilvēku patīk darīt ar jūsu MySQL datu bāzēm, ieskaitot:

 •  Pārbaudiet WordPress statusu: izmantojot PMA, jūs varat redzēt visu trafiku, savienojumus, neveiksmīgus mēģinājumus un citu statusa statistiku savā WordPress.
 •  Piekļūstiet un rediģējiet savu WP datu bāzi: varat rediģēt savas vietnes saturu, ziņas un drošības informāciju tieši rīka mājas lapā..
 •  WP datu bāzes pievienošana vai noņemšana Varbūt vēlaties izmantot savu serveri, lai uzstādītu jaunu instalāciju, šeit varat izveidot jaunu WP datu bāzi vai arī noņemt vienu, lai ietaupītu vietu.
 •  WP datu bāzes dublēšana, eksportēšana un importēšana: iespējams, vēlaties izveidot WP datu bāzi no tādas, kas jau pastāv, varat izmantot PMA, lai dublētu savus WordPress failus un importētu datu bāzi, lai jums nekad nebūtu jāuztraucas par vietnes pazaudēšanu..
 •  WP datu bāzes optimizēšana: ietaupiet vietu, optimizējot sadrumstalotas tabulas un nodrošinot, ka vietne darbojas ātri.
 • Atiestatiet lietotāja paroles un pievienojiet vai rediģējiet lietotāju kontus
 • Nodrošiniet savu WP datu bāzi: mēs piedāvājam ceļvedi ar vairākiem veidiem, kā padarīt jūsu WordPress vietni drošu pret izplatītām uzlaušanas iespējām.

Kā pārbaudīt WP datu bāzes statusu

PhmMyAdmin statuss

 •  Kad esat nonācis administratīvā rīka iekšpusē, izvēlnes augšpusē noklikšķiniet uz “Statuss”.Pārbaudīts MySQL serveris
 •  Tagad jūs varat redzēt visu savas vietnes trafiku un savienojuma informāciju. Apakšizvēlni var izmantot arī, lai piekļūtu informācijai par citiem procesiem, vaicājumiem, uzraudzību un daudz ko citu. Vislabāk ir izmantot šos skaitļus, lai redzētu, vai jūsu vietnei ir bijušas dīkstāves, kad tā ir bezsaistē un vai jums ir nepieciešams lielāks joslas platums.

Kā piekļūt un rediģēt WP datu bāzi

Datu bāzes pārbaude PhpMyAdmin informācijas panelī

Jūs varat redzēt visas pieejamās datu bāzes sānjoslā vai izvēlnes augšpusē noklikšķinot uz “Databases”. Dažos gadījumos datu bāzes nosaukumā būs redzams “wp”. Šis ir galvenais prefikss, kas apzīmē “WordPress”.

Kad esat atradis rediģējamo datu bāzi, jums vienkārši jānoklikšķina uz tās, lai redzētu tabulu sarakstu.

Datu bāzes tabula

Varat rediģēt jebkuru tabulu, taču jums jābūt uzmanīgam, jo ​​šajās tabulās ir faili, kas nepieciešami tiešraižu WordPress vietnei. Vispirms vispirms vienmēr jāizveido datu bāzes dublējums, un, iespējams, vēlēsities izveidot “testa datu bāzi”, kurā varēsit spēlēt ar iestatījumiem un rediģēt datu bāzes, nedarbojoties tiešajā vietnē.

Piemērs: PMA piekļuve un rediģēšana ziņās

Datu bāzes tabulas saskarne

Jūs varat noklikšķināt uz tabulas wp_posts un atlasīt “Pārlūkot”, lai redzētu visas jūsu izveidotās ziņas. Katru ziņas daļu var rediģēt, izmantojot šo saskarni. Iespējams, vēlēsities noklikšķināt uz ziņas, lai ātri mainītu saturu, rediģētu sliktu fotoattēlu vai mainītu citu informāciju. Ja ziņai vai tās saturam noklikšķināsit uz “Atmest” vai “Dzēst”, tā tiks noņemta no servera.

WP datu bāzu dublēšana, izveidošana un noņemšana, izmantojot phpMyAdmin

Dzēšana

Datubāzes dzēšana ir vienkāršākā šīs rokasgrāmatas daļa. Jūs varat vienkārši doties uz savu mājas lapu, noklikšķināt uz “Databases” un pēc tam atlasīt datu bāzi, kuru vēlaties izdzēst. Apakšā noklikšķiniet uz “Drop”, lai izdzēstu datu bāzi. Tas neatgriezeniski noņem datu bāzi no jūsu servera.
WP datu bāze

Izveidot jaunu WP datu bāzi

Datu bāzes izveidošana

Atgriezieties cilnē “Datubāzes”. Ja jums ir iespēja izveidot datu bāzes, lapas augšdaļā redzēsit “Izveidot datu bāzi”. Dažos gadījumos jūsu mitināšanas pakalpojumu sniedzējs var neļaut jums pievienot datu bāzes, izmantojot PMA.

Jūs varat ievadīt jebkuru datu bāzes nosaukumu. Tomēr jums vajadzētu izvēlēties vārdu, kas ļauj viegli noteikt, vai jums ir nepieciešams atgriezties vēlu. Kad esat ievadījis datu bāzes nosaukumu, noklikšķiniet uz “Izveidot”. PMA uzreiz izveido tukšu datu bāzi.

Noklikšķiniet uz “Privilēģijas – pievienot lietotāja kontu”, pēc tam ievadiet jaunā WordPress administratora lietotājvārdu un paroli. Resursdatora nosaukuma laukā atlasiet “Use text field” un kā vārdu ierakstiet localhost. Jums vajadzētu iestatīt ļoti drošu paroli šim lietotājam.

Datubāzes pieteikšanās lapa

Tālāk jūs konfigurēsit savas jaunās WP datu bāzes iestatīšanu. Tas atrodas sadaļā “Lietotāja konta datu bāze”. Atlasiet “Piešķirt visas privilēģijas ___ datu bāzē” (____ ir jūsu datu bāzes nosaukums). Noklikšķiniet uz “Go”, lai pabeigtu administratora konta iestatīšanu. Pēc tam WordPress instalētājs ielādēs un lūgs jums sīkāku informāciju, ieskaitot datu bāzes nosaukumu, MySQL lietotājvārdu, MySQL paroli un konta informāciju..

Piezīme. Tiks izmantots tukšās datu bāzes nosaukums, kuru tikko iestatījāt. Lai iegūtu MySQL pieteikšanos, varat atgriezties cPanel un noklikšķināt uz “MySQL” zem datu bāzēm, lai iegūtu savu pieteikšanās informāciju. Ja tas šeit nav pieejams, iespējams, jums būs jāsazinās ar mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

Kā pieslēgt datu bāzi?

Šajā brīdī WordPress automātiski instalēs jums nepieciešamos failus un iestatīs jūsu vietā jauno vietni.

Datu bāzu dublēšana, importēšana un eksportēšana

Izmantojot PMA, varat eksportēt pašreizējās datu bāzes un importēt datu bāzes. Šis ir ērts rīks, ja vēlaties dublēt WP datu bāzi vai manuāli migrēt datu bāzi uz citu resursdatoru. Lai to izdarītu, varat izmantot FTP klientu vai arī to var izdarīt tieši, izmantojot PMA.

Datubāzes eksportēšana

Eksportē datu bāzi

No PMA galvenās lapas augšpusē dodieties uz lapu “Eksportēt”. Noklikšķinot uz šī, tiek atvērts eksporta rīks, kurā varat izvēlēties “Ātru” vai “Pielāgotu” eksportēt. Opcija “Ātrā” ietver visas jūsu datu bāzes tabulas. Šī ir ātrākā iespēja vienlaikus izveidot visas WP datu bāzes dublējumkopijas.

 •  Atlasiet opciju “Ātrā”, lai nekavējoties dublētu datu bāzi.
 •  Atlasiet “Pielāgots”, lai manuāli atlasītu eksportējamo.
 •  Zem “Format” izvēlieties “SQL” un pēc tam noklikšķiniet uz “Go”.
 •  Parādās dialoglodziņš, kurā tiek lūgts saglabāt failu datorā. Saglabājiet dublējumu ar unikālu vārdu mapē datorā, kuru neaizmirsīsit.
 • SQL fails, kurā ir visa jūsu WP datu bāzes informācija, lejupielādēta datorā.

Datubāzes importēšana

Ja jums ir jāmigrē šī datu bāze uz jaunu serveri vai arī jūsu vietne samazinās, un jums ātri jāaugšupielādē dublējums, to var izdarīt, izmantojot PMA.

Importē datu bāzi

 •  Lai importētu saglabātās datu bāzes eksportu, vienkārši noklikšķiniet uz “Importēt” no PMA mājas lapas.
 •  Noklikšķiniet uz “Izvēlēties failu”. Atrodiet datu bāzes failu, kuru vēlaties importēt, un augšupielādējiet to. Precīza datu bāzes kopija tagad atrodas uz jūsu servera.

Tas ir tik vienkārši!

WP datu bāzes optimizēšana, izmantojot phpMyAdmin

Pēc tam, kad kādu laiku esat izmantojis savu WordPress vietni, jūs varat redzēt sadrumstalotas tabulas. Tās ir atmiņas atkritumu izgāztuves, kas palielina datu bāzes joslas platuma izmantošanu un palēnina vaicājumu laiku. Būtībā ir laiks optimizēt!

MySQL ļauj jums izmantot komandu, kas dažu sekunžu laikā optimizē jūsu WP datu bāzi. Jūs vienkārši dodieties uz savu PMA un noklikšķiniet uz WP datu bāzes, kuru vēlaties modificēt. Tiks parādītas visas tabulas. Apakšā noklikšķiniet uz “Pārbaudīt visu” un tad labajā pusē atlasiet nolaižamo izvēlni un noklikšķiniet uz “Optimizēt tabulu”.

Kā izvēlēties optimizēt tabulu?

Kad esat pabeidzis, jūsu galdi būs sadrumstaloti, un jaunā atmiņa būs jāatbrīvo lietošanai. Turklāt jūsu WordPress vietne var darboties ātrāk.

WordPress lietotāju un paroļu pārvaldīšana no phpMyAdmin

Kā atiestatīt savu WordPress paroli PMA

Vai esat aizmirsis paroli savam administratora kontam WordPress? Nekad nebaidieties! Varat atgriezties PMA mājas lapā, izvēlēties pareizo paroli WP datu bāzei un pēc tam noklikšķināt uz tabulas “wp_users”.

Kā atrast WP datu bāzes lietotāju

Noklikšķiniet uz “Pārlūkot”, lai parādītu visus lietotājus un paroles. Šeit varat manuāli mainīt paroles, noklikšķinot uz “Rediģēt” blakus parolei.

Pievienojiet PMA jaunu lietotāju vai mainiet lietotājvārdu WordPress

Ja vēlaties rediģēt vai pievienot lietotājus, izmantojot PMA, dodieties uz to pašu “wp_users” tabulu, kā norādīts iepriekš sniegtajā rokasgrāmatā..

Lai mainītu lietotājvārdu:

 •  Noklikšķiniet uz “Pārlūkot” blakus “wp_users”.
 •  Parādīsies lietotāju saraksts, noklikšķiniet uz “Rediģēt” blakus lietotājam, kuru vēlaties mainīt.
 •  Blakus “user_login” varat manuāli ievadīt jauno lietotājvārdu.Datu bāzes WP lietotāja informācijas panelis

Lai pievienotu jaunu lietotāju:

 •  Blakus “wp_users” atlasiet “Pārlūkot”. Jūsu lietotāju saraksts tiks ielādēts. Lapas augšdaļā noklikšķiniet uz “Ievietot”.WP datu bāzes tabulas lietotāja Inser izvēlne
 •  Šeit jūs aizpildīsit visus veidlapas laukus, kas nepieciešami jauna lietotāja iestatīšanai.
 •  ID: tas tiek automātiski ģenerēts, tāpēc atstājiet tukšu.
 •  user_login: šo lietotājvārdu izmanto, lai pieteiktos.
 •  user_pass: šī ir parole, ko izmanto, lai pieteiktos savā WordPress.
 •  user_nicename: Ja vēlaties vairāk URL draudzīgu lietotājvārdu, varat to ievadīt šeit. To var izmantot, ja jūsu lietotājvārdā ir īpašas rakstzīmes, bet vēlaties URL, kurā ir tikai burti.
 •  user_email: ievadiet derīgu e-pasta adresi, lai jūs varētu piekļūt saviem WordPress konta e-pastiem.
 •  user_url: varat to atstāt tukšu vai ievadīt savas WordPress vietnes URL adresi.
 •  lietotāja reģistrēts: funkciju kolonnā atlasiet CURRENT_TIME, lai tas automātiski pievienotu laiku.
 •  user_activation_key: atstājiet tukšu.
 •  user_status: atstājiet tukšu.
 • displeja nosaukums: varat ievadīt lietotāja vārdu vai segvārdu, kā tas tiks parādīts ziņās un rakstos autora laukā.

Noklikšķiniet uz “Go”, lai pievienotu lietotāju.

Mainot lietotāja privilēģijas PMA WordPress

Lai mainītu lietotāja privilēģijas, jums jau ir jābūt lietotāja ID. Lai to iegūtu, pārejiet atpakaļ uz tabulu “wp_users” un noklikšķiniet uz “Pārlūkot”. Pēc tam kolonnā var atlasīt ID.

Mainot lietotāja privilēģijas-ID
Lai mainītu lietotāja privilēģijas, pēc tam tabulu sarakstā dodieties uz “wp_usermeta”. Atlasiet Pārlūkot.

Lietotāju privilēģiju maiņa - WP Usermeta
Augšpusē noklikšķiniet uz “Ievietot”. Tiek ielādēta forma, lai mainītu atļaujas. Izmantojiet zemāk esošo rokasgrāmatu, lai pievienotu administratora privilēģijas.

Datu bāzes ievietošanas opcija

 •  umeta_id: atstājiet tukšu. Tas automātiski aizpilda.
 •  user_id: ievadiet lietotāja ID, kuru izvēlējāties iepriekš no pievienotā lietotāja.
 •  meta_key: šajā laukā ievadiet wp_capabilities. (Jums, iespējams, ir cits prefikss tabulām, ja jūs to ievadītu, nevis wp.)
 •  meta_vērtība: ievadiet šādu sērijas kodu: a: 1: {s: 13: “administrators”; s: 1: “1 ″;}

Lai saglabātu izmaiņas un pievienotu jaunas atļaujas, noklikšķiniet uz “Iet”.

Kā nodrošināt savu WP datu bāzi PMA

Lai arī katra vietne ir pakļauta hakeriem un kiberuzņēmumiem, ir daži pasākumi, kurus varat veikt, lai neļautu sevi pilnībā atvērt. Šīs darbības padarīs hakeriem grūtāk iefiltrēties jūsu vietnē.

Mainiet WP datu bāzes prefiksu

Tagad visi zina, ka standarta prefikss WP datu bāzēm ir “wp”. Tas ir iemesls, kāpēc jūs redzat wp_users vai wp_posts.

To var izdarīt PMA, pārejot uz savu mājas lapu un izvēlnes augšpusē noklikšķinot uz “SQL”.

Datu bāzes SQL izvēlne

Meklēšana, izmantojot SQL vaicājumu

Manuāli iet pa vienam un mainīt prefiksus ir apgrūtinoši, tāpēc, lai padarītu lietas ātrāku, varat izmantot SQL vaicājumu. Mēs esam sagatavojuši vaicājumu, kuru varat izmantot tālāk. To var nokopēt un ielīmēt SQL lodziņā, lai tā vietā visus prefiksus mainītu uz wp_b123456. Jūs varat atrast šo numuru un mainīt to uz jebkuru prefiksu, kas jums patīk, pēc tāda paša formāta kā wp_insertnumber.

RENAME tabula `wp_commentmeta` TO` wp_b123456_commentmeta`;
RENAME tabula `wp_comments` TO` wp_b123456_comments`;
RENAME tabula `wp_links` TO` wp_b123456_links`;
RENAME tabula `wp_options` TO` wp_b123456_options`;
RENAME tabula `wp_postmeta` TO` wp_b123456_postmeta`;
RENAME tabula `wp_posts` TO` wp_b123456_posts`;
RENAME tabula `wp_terms` TO` wp_b123456_terms`;
RENAME tabula `wp_termmeta` TO` wp_b123456_termmeta`;
RENAME tabula `wp_term_relationships` TO` wp_b123456_term_relationships`;
RENAME tabula `wp_term_taxonomy` TO` wp_b123456_term_taxonomy`;
RENAME tabula `wp_usermeta` TO` wp_b123456_usermeta`;
RENAME tabula `wp_users` TO` wp_b123456_users`;

MySQL lietotājvārda un paroles maiņa

Jūsu datu bāzes lietotājam un parolei jābūt ārkārtīgi grūti uzminamai. Tas nozīmē, ka jāpievieno īpašas rakstzīmes vai jāizmanto paroļu ģenerators, lai nodrošinātu spēcīgu paroli. Turklāt jums nevajadzētu glabāt savu paroli nevienā pārvaldības mapē, kas ir atvērta jūsu datorā vai vietnē, ja vien tā nav arī ļoti droša.

Izmantojiet trešās puses WordPress drošības spraudni

Ja jūs uztraucaties par savu WordPress drošību un vēlaties papildu aizsardzību, varat izmantot Sucuri. Tas ir viens no labākajiem WordPress drošības spraudņiem, jo ​​tas faktiski paziņo, ka esat mēģinājis ielauzties datu bāzē, pirms jūsu vietne kādreiz nokrītas.

Lai izvairītos no datu zādzībām, nebūtu sāpīgi iegūt vienu no labākajiem privātā tīkla VPN.

Iesaiņojot to

Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata sniedza jums nelielu ieskatu par phpMyAdmin (PMA) iestatīšanu, piekļuvi tam un tā optimizēšanu. Ja jums kādreiz vajadzēs vairāk norādījumu par navigāciju un WordPress drošību, droši komentējiet vai apskatiet mūsu tīmekļa mitināšanas pētījumus un analīzes..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map