Kā pielāgot WordPress

WordPress logotipsVecajos sliktajos laikos jums bija jāzina HTML, lai izveidotu vietni. Tā kā tīmeklis kļuva modernāks un sarežģītāks, jums bija jāapgūst arī Javascript.


Viens veids, kā no tā izvairīties, ir satura pārvaldības sistēmas (CMS) izmantošana. CMS, piemēram, WordPress vai Wix, smagi paceļ jūsu labā. Izmantojot motīvus, WYSIWYG redaktoru un sākotnēji izveidotus logrīkus, jūs varat izveidot profesionāla izskata vietni, nerakstot vienu koda rindu.

WordPress ir līdz šim vispopulārākais CMS pasaulē. Kopš 2020. gada marta to ir izmantojuši vairāk nekā 35 procenti vietņu. Bet kāpēc tas ir tik populārs?

Atbilde ir tāda WordPress ir atradis perfektu līdzsvaru starp pielāgošanu un lietošanas vienkāršību. Varat izmantot noklusējuma motīvu un ātri un netīri izveidot emuāra vietni. Vai arī jūs varat instalēt spraudņus un izveidot patiesi profesionālu vietni.

Šeit mēs apspriedīsim visu, kas jums jāzina par vietnes WordPress pielāgošanu. Mēs runāsim par pamata iestatījumiem, tēmām un logrīkiem. Mēs runāsim arī par modernākām funkcijām, piemēram, spraudņiem, analītiku un citiem integrētiem rīkiem.

Piezīme: Ja jūs pats varat tikt galā ar projektēšanu un pielāgošanu, jūs ievērojami samazināsit savas vietnes izstrādes izmaksas.

Apskatīsim tuvāk!

WordPress 101 pielāgošana

Ir vairāki veidi, kā jūs varat pielāgot savu WordPress vietni. Varbūt vissvarīgākais, kas jāatzīmē, ir tas, ka WordPress nav mitināšanas uzņēmums. Tā ir tikai CMS. Tā rezultātā jums būs jāizvēlas savs resursdators un jāreģistrē savs domēna vārds. Daudzi saimnieki piedāvā kvalitatīvu WordPress mitināšanu, WordPress jau iepriekš instalējot jūsu serverī.

WordPress pielāgošana

Kad esat sakārtojis mitināšanas situāciju, nākamais solis ir izveidot savu vietni. WordPress vietnes pielāgošanai ir divi galvenie veidi:

 • Motīva izvēle
 • Logrīku pievienošana
 • Izvēlnes pievienošana

Vēlāk padziļināti runāsim par visām trim šīm iespējām, taču šeit ir aprakstīts galvenais:

Motīvi definējiet savas vietnes izkārtojumu un krāsu shēmu. Jūs varat izveidot pamata emuāru formātu, attēlu galeriju un citus izplatītus lapu veidus. Jūs pat varat izvēlēties citu mājas lapas motīvu, lai jūsu vietne iegūtu vairāk pielāgota.

Logrīki ir rīki, kas parasti atrodas sānjoslā un nodrošina pievienoto vērtību. Tipiski logrīki ietver saites uz sociālajiem medijiem vai e-pasta pierakstīšanās formu.

Izvēlnes ļaujiet apmeklētājiem ērti orientēties jūsu vietnē. Piemēram, pieņemsim, ka jūs vadāt autoservisu. Jums lapas augšdaļā var būt izvēlne ar saitēm uz daļām, pakalpojumiem, Google atrašanās vietas karti un lapu “sazinieties ar mums”..

Papildus šīm opcijām ir arī citi, sarežģītāki vietnes pielāgošanas veidi. Viens no tiem ir lai izveidotu kaskādes stila lapu (CSS). CSS ļauj pielāgot fontus, krāsas un fontu lielumus dažādiem teksta stiliem. Tā vietā, lai manuāli iestatītu fonta izmērus un krāsas katrai lapai, varat izveidot sākotnēji iestatītas opcijas galvenēm, apakšvirsrakstiem un vienkāršajam tekstam un ātri un ērti atlasīt tos..

Jūs pat varat izveidot pielāgotas galvenes savai WordPress vietnei. Pielāgota galvene sasaistīs visu jūsu vietni. Katra lappuse izskatīsies kā daļa no lielāka veseluma, pat ja tēma citādi ir atšķirīga.

Vai jūs varat pilnībā pielāgot WordPress?

Domājot par WordPress, iespējams, domājat par emuāru vai citu uz saturu orientētu vietni. Patiešām, to izmanto tādi prestiži uzņēmumi kā Flickr, LinkedIn un BBC America. Bet pieņemsim, ka vēlaties integrēt uzlabotas funkcijas, piemēram, forumus, klientu tērzēšanas robotus vai e-komerciju? WordPress neatbalsta nevienu no šīm lietojumprogrammām.

Par laimi, ir burtiski tūkstošiem spraudņu, kas jūsu vietnei palielina funkcionalitāti. Šajā bagātajā ekosistēmā ir iekļauts gandrīz jebkurš tīmekļa elements, kuru varat iedomāties. Tātad, ja vēlaties savai vietnei pievienot forumu vai e-komercijas lapu, to noteikti ir iespējams izdarīt.

WordPress spraudņa instalēšana

Vienīgā problēma ir tā, ka šie spraudņi nav pietiekami mērogi. Tās ir paredzētas mazām un vidējām vietnēm, un lielākām vietnēm, lai saglabātu veiktspēju, būs jāizmanto arvien vairāk un vairāk savērptu spraugu. Tādā gadījumā jūs varētu vēlēties apsvērt modernāku CMS ar vairāk vietējām funkcijām.

Un atkal, ja jūsu vietne ir kļuvusi tik liela, ka jūs esat pāraudzis WordPress, tā ir laba problēma..

WordPress vispārējie iestatījumi

Pirms sākat veidot savu vietni, WordPress lūgs jums konfigurēt pamata iestatījumus, piemēram, lietotājvārdu, paroli un citus servera pamata iestatījumus. Šis ir labs laiks, lai pārliecinātos, ka jūsu WordPress vietne ir droša, jo nepareizi iestatot pamata iestatījumus, jūs varat kļūt neaizsargāti pret hakeriem..

aizsardzība ar paroliPirms jūs pat piesakāties, WordPress lūgs jums izveidot lietotājvārdu un paroli. Pārliecinieties, vai izmantojat spēcīgu paroli. Un nekad, nekad nelietojiet “admin” kā savu lietotājvārdu. Hakeri mēģinās uzminēt, jo daudzi veidotāji to nekad nemaina.

Kad esat pieteicies, jūs redzēsit informācijas paneli, kurā jūs veiksit lielāko daļu sava darba. Sākumā informācijas panelis ir mazliet pārblīvēts. Ekrānā ir vairāki logrīki, taču ne visi no tiem ir nepieciešami visiem lietotājiem.

Ekrāna augšējā labajā stūrī ir neliela saite ar tekstu “Ekrāna iestatījumi”. Noklikšķiniet uz tā un jūs varat atspējot atsevišķus logrīkus. Pirmajiem logrīkiem vajadzētu būt “Welcome”, “Quick Draft” un “WordPress Events and News” logrīkiem. Lielākā daļa cilvēku šīs funkcijas nekad neizmanto.

Pēc tam lapas kreisajā pusē noklikšķiniet uz saites “Iestatījumi” un noklikšķiniet uz saites “Vispārējie iestatījumi”..

Tur jūs redzēsit visvienkāršākās vietnes iespējas. Pirmās divas rūtiņas ļauj ievadīt savas vietnes nosaukumu un iezīmi. Vietnes nosaukums parādīsies pārlūka cilnēs, savukārt nosaukums un tagu līnija lapas augšdaļā parādīsies daudzās WordPress tēmās. Tā kā šīs ir pirmās lietas, kuras daudzi cilvēki redzēs, apmeklējot jūsu vietni, ir ieteicams padomāt par tām.

Pēc tam jums būs jāievada sava WordPress adrese. Tam vajadzētu būt domēnam, kuru esat reģistrējis savai vietnei. WordPress automātiski meklēs WordPress direktorijā, lai atrastu jūsu mājas lapu. Ja jūsu mājas lapa ir citāda, piemēram, ja tā tiek mitināta citā serverī, lodziņā Vietnes adrese ievadiet šo URL. Tomēr lielākajai daļai vietņu WordPress adresei un vietnes adresei jābūt vienādai.

WordPress paneļa vispārējie iestatījumi

Varat arī mainīt administrācijas e-pasta adresi. Pēc noklusējuma tā būs jūsu vietnes administratora adrese. Ja jums ir cits e-pasta konts, piemēram, Gmail, varat ievadīt šo informāciju šeit.

kā izvēlēties lietotāja lomu WordPress vispārīgajos iestatījumos

Lielākajai daļai cilvēku šī ir laba ideja, jo hakeriem būs grūtāk uzminēt šo informāciju. Sliktākajā gadījumā administratora e-pasta adreses, kuras nav jūsu WordPress serverī, būs viegli atiestatīt WordPress administratora paroli.

Lapas apakšā varat atlasīt savu laika joslu, datuma formātu, laika formātu un vietnes valodu. Tās galvenokārt ir administratīvas iespējas, un tās neietekmēs lietotāju pieredzi.

Dažādu lietotāju lomu daudzveidība

Ir vēl viena iespēja, par kuru mums vajadzētu runāt: jaunā lietotāja noklusējuma loma. Tālāk ir aprakstīts, ko viņi domā:

 • Supervaldnieks piešķir lietotājam visas vietnes administratīvās funkcijas, kā arī citas vietnes tajā pašā tīklā. Ja vien jums nav tīkla, šim iestatījumam nav jēgas.
 • Administrators sniedz lietotājam visas jūsu administratīvās iespējas. Lielākajai daļai vietņu jūs vēlaties būt vienīgais administrators. Bet, ja vietne darbojas ar uzticamu partneri, jūs vēlaties viņu padarīt par administratoru.
 • Redaktors loma ļauj lietotājam publicēt un rediģēt jebkuru ziņu vietnē. Tas var būt noderīgi, ja strādājat pie sadarbības projekta ar citiem partneriem. Būtībā viņi var rediģēt vietnes saturu, bet ne kopējo formātu vai drošības funkcijas.
 • Autore ļauj lietotājam publicēt un rediģēt visas viņu izveidotās ziņas. Tomēr viņi nevarēs rediģēt citu lietotāju izveidotu saturu.
 • A Līdzautors var rakstīt ziņas. Tomēr viņi tos nevar publicēt. Viss, ko viņi ir uzrakstījuši, būs jāpublicē redaktoram vai administratoram.
 • A Abonents var pārvaldīt tikai savu profilu.

Parasti jūs vēlaties atstāt noklusējuma lietotāja lomu kā “Abonents”. Kad kādam ir konts jūsu serverī, jūs vienmēr varat izmantot savas administratīvās pilnvaras, lai mainītu viņa lomu. Ja jums ir vairāk nekā nedaudz lietotāju, vienkāršākais veids, kā tos pārvaldīt, ir izmantot trešās puses rīku, piemēram, phpMyAdmin.

Ja vēlāk nolemjat mainīt kādu no šiem iestatījumiem, to ir viegli izdarīt. Vienkārši dodieties uz lapu Vispārīgie iestatījumi un veiciet visas nepieciešamās izmaiņas.

WordPress motīvu pielāgošana

Tagad, kad esat konfigurējis pamata iestatījumus, ir pienācis laiks pielāgot vietnes izskatu un izskatu. Pirmais solis šajā procesā ir WordPress tēmas izvēle. Ir divu veidu tēmas: bezmaksas tēmas un premium tēmas. Sākumā apskatīsim, kā instalēt bezmaksas motīvu.

Informācijas panelī kreisajā pusē noklikšķiniet uz saites “Izskats” un pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Motīvi”. Tur jūs redzēsit visu uz servera pašlaik saglabāto motīvu displeju ar uzlīmi.

kā nomainīt WordPress tēmu

Ja mitināt īpašā WordPress serverī, jau būs vairākas iespējas. Ja tāda nav vai ja vēlaties izvēlēties citu izskatu, jums būs jāinstalē jauna tēma.

Bezmaksas tēma varētu nebūt drošākais variants

Tīmeklī ir vairākas WordPress tēmu krātuves. Bet kā saka: “ja tas šķiet pārāk labi, lai patiesība, tas droši vien ir”. Daudzas no šīm “bezmaksas” tēmām ir iestrādātas reklāmu izsekotājos vai pat ļaunprogrammatūrā, kas var apdraudēt jūsu vietnes drošību.

Lai saglabātu drošību, vislabākā vieta, kur atrast motīvu, ir izvēlēties to no oficiālās WordPress krātuves. Turpmāk jūs varat meklēt motīvus, lai atrastu jūsu vajadzībām atbilstošu. Izvēlieties rotaļīgu tēmu savam dārzkopības emuāram vai citu, ar mazāku taustiņu saistītu tēmu savam profesionālajam emuāram.

oficiālais WordPress tēmu krātuve

Kad esat atradis sev tīkamo, vienkārši noklikšķiniet uz pogas Lejupielādēt. Tas datorā tiks saglabāts kā .zip fails. Pēc tam dodieties atpakaļ uz savas WordPress informācijas paneļa motīvu lapu un augšpusē noklikšķiniet uz pogas “Pievienot jaunu”. Izvēlieties sava motīva .zip failu, un tas tiks augšupielādēts jūsu serverī.

Izvēlieties savu motīvu, un jums būs dažas iespējas. Pirmkārt, jūs varat noklikšķināt uz “Details & Priekšskatījums ”, kas ļaus jums tiešsaistē aplūkot tēmu darbībā ar tekstu un attēliem. Tas ļauj jums iegūt labāku priekšstatu par tā izskatu, nepublicējot to tīmeklī. Ja esat laimīgs, vienkārši noklikšķiniet uz “Aktivizēt”, un tēma tiks parādīta tiešsaistē.

priekšskatīt WordPress motīvu

WordPress ir motīvu redaktors, kas ļauj manuāli rediģēt motīvu. Pat ja jums patīk HTML, PHP un CSS, nelietojiet tos. WordPress pat brīdina jūs to nedarīt. Iemesls ir tas, ka jūs varat neatgriezeniski sagraut savu vietni, tāpēc jums būs jāpārinstalē tēma un jāsāk no jauna. Turpmākajos motīvu atjauninājumos tiks zaudētas visas izmaiņas.

Ja vēlaties pielāgot savu motīvu, apsveriet iespēju instalēt spraudni motīva rediģēšanai. Piemēram, Elementor ir lielisks, drošs WYSIWYG redaktors, kas neizjauks jūsu vietni. Pieejamas arī citas trešo pušu iespējas, piemēram, Gūtenberga.

Ja jūs patiešām vēlaties manuāli rediģēt motīvu, izveidojiet bērnu motīvu. Tas nodrošinās, ka turpmākajos atjauninājumos jūsu tēma netiks sabojāta. Negatīvie ir tas, ka tas vispār netiks atjaunināts. Ja tēmai ir kāda drošības problēma, kas vēlāk tiek izlabota, jūs nokavēsit labojumu.

Vēl viens svarīgs apsvērums ir tas, ka vairums tīmekļa lietotāju tagad piekļūst internetam, izmantojot savus viedtālruņus. Lai šiem cilvēkiem nodrošinātu tīru un ērtu pieredzi, ieteicams izvēlēties motīvu ar atsaucīgu noformējumu. Pirms doties tālāk, vienkārši izveidojiet fiktīvu lapu un izpildiet to, izmantojot Google mobilajām ierīcēm paredzētu testu.

WordPress Premium motīvi

Papildus bezmaksas tēmām ir arī vairāki uzņēmumi, kas pārdod augstākās klases tēmas. Papildus tam, ka sniedzat plašāku iespēju klāstu, premium tēmām ir vairākas priekšrocības. Tie ietver:

 • Biežāki izstrādātāju atjauninājumi, kas nodrošina labāku drošību
 • Savietojamība ar jaunākajiem WordPress, HTML, PHP un CSS standartiem
 • Klientu atbalsts no WordPress, lai risinātu kļūdas un pielāgošanu

Kad esat lejupielādējis premium motīvu, vienkārši instalējiet to tāpat, kā instalētu bezmaksas motīvu. Tas, vai tas ir vērts rēķināt, ir atkarīgs no jums.

WordPress spraudņa iestatīšana

WordPress spraudņiJa vēlaties pārsniegt WordPress pamata funkcionalitāti, jums būs jāizmanto spraudņi. Spraudņi ir papildu rīki, kurus var izmantot, lai uzlabotu vietnes drošību, izveidotu automātiskas dublējumkopijas un pat uzlabotu vietnes veiktspēju.

Spraudņu trūkums ir tāds, ka jūs viņiem piešķirat piekļuvi savas vietnes datiem. Tā rezultātā kļūdains spraudnis var apdraudēt jūsu vietnes drošību. Pirms spraudņa instalēšanas noteikti izlasiet pārskatus trešās puses vietnē, lai pārliecinātos, vai tam nav zināmu drošības trūkumu. Labākais veids, kā atrast drošu spraudni, ir izmantot oficiālo WordPress krātuvi.

Līdzīgi kā motīva instalēšana, lai instalētu spraudni, tas vispirms būs jālejupielādē. Spraudnis tiks lejupielādēts kā .zip fails, kas jums būs jāatsaiņo pirms augšupielādes.

Kad esat to izdarījis, atveriet savu WordPress informācijas paneli, atlasiet izvēlni “Spraudņi” un noklikšķiniet uz “Pievienot jaunu”. Ekrāna augšdaļā redzēsit pogu ar norādi “Augšupielādēt spraudni”. Atlasiet šo pogu, augšupielādējiet spraudni un esat gatavs to konfigurēt.

kā augšupielādēt wodpress spraudni

Kad spraudnis ir veiksmīgi instalēts, jūs redzēsit aicinājumu to konfigurēt. Lielākā daļa WordPress spraudņu ir iepriekš konfigurēti, bet tā joprojām ir laba ideja, lai pārbaudītu opcijas. Tā kā dažādu spraudņu opcijas ir ļoti atšķirīgas, jums būs jākonsultējas ar spraudņu atbalsta lapu, ja vēlaties vairāk informācijas par dažādiem iestatījumiem..

Ir grūti sniegt visaptverošu ceļvedi par nepieciešamajiem spraudņiem, jo ​​precīzs tips būs atkarīgs no jūsu izmantotās vietnes veida. Tas nozīmē, ka ir daži no tiem, kas jums jāinstalē tieši pie nūjas.

 • Yoast ir izstrādāts, lai palīdzētu uzlabot jūsu vietnes rangu meklētājprogrammās. Tajā ir dažādi iebūvētie rīki, kas palīdzēs jums izveidot meklētājprogrammām draudzīgu saturu, ieskaitot pareizo saišu atslēgvārdu izvēli. Piemaksu versijā ir pat padomi par papildu atslēgvārdiem, kas jāiekļauj tekstā.
 • Akismet ir obligāta prasība, ja jūsu vietne atļauj komentēt. Tas ir līdzeklis pret surogātpastu, kas novērš zināmās surogātpasta saites, lai jūsu komentāru sadaļa būtu tīra.
 • Kopija ļauj ērti izveidot dublējumus savai WordPress vietnei. Pirms svarīgu izmaiņu veikšanas izveidojiet dublējumu. Ja jūsu izmaiņas izraisa vietnes avāriju, vienkārši atjaunojiet dublējumu un jūs atkal būsit tiešsaistē. Kopētāju var izmantot arī, lai jūsu vietni ērti migrētu no vienas saimniekdatora uz otru.

WordPress Premium spraudņi

Tāpat kā motīvu gadījumā, ne visi WordPress spraudņi ir bez maksas. Dažreiz jums ir jāmaksā par premium spraudni. Tās var būt gan vienreizējas izmaksas, gan mēneša abonements. Negatīvs ir tas, ka jūs saņemat labāku atbalstu, kas ir īpaši svarīgi spraudņiem, kas saistīti ar drošību.

Ja plānojat instalēt vienu premium spraudni, instalējiet Defender Security. Šis spraudnis ļauj divu faktoru autentifikācijai administratoriem, kā arī daudzām citām drošības funkcijām. Pirmās 30 dienas tas ir bez maksas, un no šī brīža maksa ir mēneša maksa.

Vēl viens labs premium spraudnis ir Hummingbird. Tas palīdz jums optimizēt vietni, lai tā pēc iespējas ātrāk tiktu ielādēta. Tas arī uzlabo pārlūkprogrammas kešatmiņas saglabāšanas efektivitāti. Līdzīgi kā Defender Security, Hummingbird nāk ar bezmaksas 30 dienu izmēģinājumu.

Neatkarīgi no tā, kurus premium spraudņus jūs pērkat, tos varat instalēt tieši tāpat kā jebkuru bezmaksas spraudni.

Kā pievienot unikālu saturu WordPress

Šajā brīdī esat izveidojis vietnes pamata iestatījumus, izveidojis motīvu un izvēlējies spraudņus efektivitātes, drošības un SEO uzlabošanai. Bet jūs zināt, ko vēl neesat izdarījis? Faktiski ir izveidots jebkāds saturs. Labosim to.

Lai izveidotu jaunu tīmekļa lapu, dodieties uz savu WordPress informācijas paneli un atlasiet izvēlni “Lapas”. Tur redzēsit divas iespējas: “Visas lapas” un “Pievienot jaunu”. Pēc noklusējuma WordPress izveidos privātuma politikas lapu, kā arī lapas paraugu, kuru varēsit izmantot kā smilšu kasti, lai apmuļķotos. Tie būs redzami izvēlnē Visas lapas..

Lai izveidotu jaunu lapu, vienkārši noklikšķiniet uz pogas Pievienot jaunu.

kā pievienot jaunu lapu

Tajā brīdī jūs redzēsit tukšu lapu ar izvēlēto motīvu. Atkarībā no motīva, jūs varēsit ievadīt virsrakstu, vai arī jūsu lapas nosaukums un tagu līnija var būt aizpildīta. Zem tā varēsit ievadīt tekstu vai ievietot attēlus.

Ja esat instalējis programmu Yoast – un jums tas tiešām būtu jādara -, loga apakšā redzēsit lodziņu, lai ievadītu fokusa atslēgas frāzi. Ierakstiet atslēgas frāzi lodziņā un Yoast automātiski palīdzēs jums optimizēt jūsu lapu rakstīšanas laikā.

Lielākajai daļai vietņu jums vajadzēs vismaz dažas lappuses: sākumlapu, lapu “par” un lapu “kontaktpersona”..

Tas atkal ir tikai minimums. Praksē jūs vēlēsities papildu lapas, kas ir pielāgotas jūsu vietnes mērķim.

Piemēram, ja jūs vadāt matu salonu, iespējams, vēlēsities galerijas sadaļu, kurā parādīti jaunākie rezultāti. Jūs, iespējams, pat varētu to pārvērst pastāvīgo klientu reklāmā. “Ļaujiet man jūs parādīt manā vietnē un saņemiet bezmaksas matu griezumu” var iet tālu.

Ja izmantojat citu piemēru, ja jūs vadāt automobiļu veikalu, iespējams, vēlēsities lapu “pakalpojumi” ar cenām par kopējiem pakalpojumiem.

Regulāri atjauniniet savu emuāru

Un, protams, ja jūs pārvaldāt emuāru, jums vajadzēs ziņas. Šajā gadījumā regulāri atjauniniet. Nav labāks veids, kā zaudēt sekotājus, kā pārtraukt emuāru veidošanu uz pusotru mēnesi.

Atkarībā no tā, kāda veida saturu jūs sūtāt, ieteicams izmantot citu izkārtojumu. Piemēram, ja jūs sūtāt daudz attēlu, iespējams, vēlēsities pievienot fotoattēlu galeriju. No otras puses, ja jūs tikai blogojat, vienkāršs teksts ar pievilcīgu reklāmkarogu darbosies lieliski.

kā pievienot galeriju

Runājot par reklāmkarogu, šobrīd, iespējams, ir piemērots laiks, lai pievienotu vietnes logotipu, ja vēl neesat to izdarījis. Lai to izdarītu, vienkārši dodieties uz motīva izvēlni “Header” un noklikšķiniet uz “Select Logo”, lai augšupielādētu. Ideālā gadījumā logotipam vajadzētu būt PNG vai WebP formātā, kas fonu ļaus parādīt ar visām nepilnībām. Tomēr ņemiet vērā, ka jūsu logotips aizstās vietnes nosaukumu lielākajā daļā tēmu.

Uz līdzīgas piezīmes jums vajadzētu izvēlēties vietnes ikonu. Šis ir mazais attēls, kas parādās pārlūka cilnē, ļaujot to viegli atšķirt no citām cilnēm. Tāpat kā ar logotipu, PNG vai WebP formāts ir ideāls, ja vien jūsu ikona nav ideāls kvadrāts. Motīva izvēlnē “Vietnes identitāte” varat izvēlēties vietnes ikonu tāpat kā logotipu.

Kā lietot WordPress logrīkus

Logrīki ļauj jums to izdarīt paplašiniet savas vietnes funkcionalitāti. Piemēram, varat pievienot kalendāru, sociālo mediju saites vai reģistrēšanos pa e-pastu. Lielākajā daļā motīvu logrīki parādīsies jūsu vietnes sānjoslā, lai gan dažos motīvos logrīki tiks ievietoti lapas apakšā.

WordPress preces

Lai konfigurētu logrīkus, atgriezieties no izvēlnes Motīvs un noklikšķiniet uz izvēlnes Izskats. Pēc tam atlasiet “Logrīki”. Atkarībā no motīva, jūs redzēsit dažādas potenciālo logrīku atrašanās vietas. Iespējams, ka daži motīvi ir iepriekš instalēti kā motīva daļa.

kā pievienot logrīku

Logrīkus var vienkārši vilkt un nomest dažādās vietās, lai tos pārvietotu lapā, vēl vairāk pielāgojot vietnes izskatu un izskatu..

Ja jums nepatīk logrīks, kas jau ir instalēts, vienkārši noklikšķiniet uz bultiņas uz logrīka nosaukuma un noklikšķiniet uz “Dzēst”. Tas to pilnībā noņems no jūsu lapas.

Alternatīvi, iespējams, vēlēsities pievienot papildu preces, lai uzlabotu savu vietni. Lai to izdarītu, logrīku izvēlnes kreisajā pusē vienkārši atlasiet tos un velciet tos vēlamajā lapas apgabalā.

Atšķirībā no motīviem un spraudņiem, logrīkus nevar pievienot tieši savai lapai. Tomēr WordPress komplektācijā ir iekļauti vairāki noklusējuma logrīki, un lielākajā daļā motīvu ir arī citi logrīki.

Jūs varat arī pievienot logrīkus, izmantojot spraudni. Lai to izdarītu, atrodiet spraudni, kurā ir vēlamais logrīks, un pēc tam pievienojiet to tāpat, kā pievienotu jebkuru citu spraudni. Kad spraudnis ir instalēts, atgriezieties izvēlnē Logrīki, un logrīkam vajadzētu būt pieejamam.

Izvēlieties logrīkus atkarībā no jūsu vietnes

Atkarībā no izveidotās vietnes veida, jūs vēlēsities izmantot dažādus logrīkus. Tomēr ir vairāki veidi, kuriem vajadzētu būt noderīgiem gandrīz jebkurai vietnei. Šis ir ātrs noliegums:

 • Sociālo mediju saites – lielākajā daļā vietņu tie nav prātīgi. Ļaujiet cilvēkiem dalīties ar jūsu saturu Facebook, Twitter un citās sociālo mediju vietnēs ir lielisks veids, kā uzlabot jūsu redzamību.
 • Logrīks “Nesenie ziņojumi” – Ne visās vietnēs tiks izmantota viena no šīm. Bet tā ir lieliska emuāru funkcija. Ja kāds atrada jūsu ziņu, izmantojot Google meklēšanu, kāpēc gan nedot viņiem vienkāršu veidu, kā pieturēties un lasīt vairāk?
 • E-pasta pierakstīšanās logrīks – Ja cilvēkiem patīk jūsu saturs, ieteicams iedrošināt viņus saņemt atjauninājumus. Tāds spraudnis kā WPForms ļauj ērti vākt e-pasta adreses un citu informāciju.
 • Kalendāra logrīks – Tas ir lielisks variants sabiedriskajām organizācijām. Šo logrīku varat izmantot, lai ļautu cilvēkiem uzzināt vairāk par gaidāmajiem īpašajiem notikumiem vai līdzekļu vākšanas līdzekļiem.
 • Reklāmas logrīks – Esiet uzmanīgs ar šiem. No vienas puses, reklamēšana var palīdzēt nopelnīt naudu no jūsu vietnes. No otras puses, vairāk nekā viena reklāma var padarīt jūsu vietni pārblīvētu un izslēgt cilvēkus.

Kā rediģēt WordPress izvēlnes

Tagad, kad esat ieguvis kādu saturu, ir pienācis laiks padarīt jūsu vietni vieglu navigāciju. Lai to izdarītu, vēlaties pievienot izvēlni. Informācijas paneļa sadaļā dodieties uz “Izskats” un noklikšķiniet uz saites “Izvēlnes”.

kā rediģēt WordPress izvēlnes

Neuztraucieties par izvēlnes nosaukumu. Jūs esat vienīgais, kurš to redzēs. Tomēr, ja jūsu vietnē būs vairāk nekā viena izvēlne, iespējams, vēlēsities atšķirīgus nosaukumus, lai tos atšķirtu. Lielākajai daļai vietņu tā ir slikta ideja – vairāk nekā viena izvēlne vienkārši pārblīvē lapu.

Noklikšķiniet uz “Izveidot izvēlni”, un nākamajā ekrānā tiks vaicāts, kur jānovieto izvēlne. Lielākajai daļai vietņu tas būs lapas augšdaļā, taču ir arī izņēmumi. Opcija “Mobilais” ļauj pielāgot izvēlnes atrašanās vietu mobilajā ierīcē. Piemēram, darbvirsmas vietnē jums, iespējams, ir sānjoslas izvēlne, taču joprojām vēlaties augšējo izvēlni ērtākai mobilo ierīču lietošanai.

Neuztraucieties par izvēles rūtiņu “Automātiski pievienot šai izvēlnei jaunas augstākā līmeņa lapas”. Šī opcija noved pie nesakārtotām, aplietāmām izvēlnēm, kurās lapas nav sakārtotas. Jūs vēlaties manuāli pievienojiet lapas, tiklīdz tās tiek izveidotas.

Nākamajā ekrānā jūs varēsit pievienot lapas savai izvēlnei. Tiklīdz noklikšķināsit uz “Pievienot izvēlnei”, tiks parādīts cits ekrāns, kurā varēsit pielāgot izvēlnes secību. Sakārtojiet lapas pēc jūsu izvēles.

Varat arī izvērst atsevišķas izvēlnes opcijas un kā apakšizvēles ievietot papildu lapas. Piemēram, ja jūsu suņainā dienas aprūpe piedāvā kopšanas un pastaigas pakalpojumus, varat abas šīs lapas ievietot galvenajā izvēlnē “Pakalpojumi”. Tas palīdzēs jums saglabāt izskatu un izvairīties no pārblīvēšanas vietnes galvenajā izvēlnē.

Ir svarīgi arī navigācijai paļauties tikai uz savu izvēlni. Dažādu vietņu lapu sasaistīšana lietotājiem var atvieglot navigāciju. Tas var arī palīdzēt palielināt datplūsmu, kā arī jūsu meklēšanas rangu.

WordPress integrācija

Apsveicam! Jūs esat izveidojis savu vietni!

Bet jūs vēl neesat izdarījis. Tagad jums ir jāintegrē daži analītikas rīki, lai saprastu savu trafiku. Tam ir pāris priekšrocības.

Pirmkārt, tas ļauj jums saprast, kā cilvēki atrod jūsu vietni un cik ilgi viņi uzturas.

Otrkārt, tas sniedz ieskatu par to, kāda veida saturs veicina jūsu trafiku. Emuāri? Fotogalerijas? Informatīvas lapas? Tas var palīdzēt tālāk attīstīt vietni, lai uzlabotu tīmekļa trafiku.

Analytics

google analytics logotipsVispopulārākais WordPress analītikas rīks ir Google Analytics, un ir viegli saprast, kāpēc. Google ir vispopulārākā meklētājprogramma tīmeklī, tāpēc pirms strādāt pie kaut kā cita, jūs vēlaties izprast savas vietnes Google meklēšanas veiktspēju..

Bet Google Analytics var piedāvāt vēl daudz vairāk. Viņi var jums pastāstīt, kā apmeklētāji nokļūst jūsu vietnē. Vai viņi to atrod google? Citās vietnēs, piemēram, Facebook? Vai arī viņi to apmeklē tieši? Zinot šo informāciju, jūs varēsit uzzināt, kā jūs vadāt satiksmi, kā arī to, ko varat darīt labāk.

Vairāk rīku & Piemēri

Google Analytics nepasaka visu, ko jūs varētu vēlēties zināt. Piemēram, jūs varētu vēlēties uzzināt apmeklētāju sadalījumu pēc vecuma un dzimuma. Tādā gadījumā apsveriet progresīvāku rīku, piemēram, ExactMetrics. ExactMetrics nav lēts, taču tas sniedz vēl dziļāku ieskatu jūsu apmeklētājos nekā Google Analytics.

Jūs varētu vēlēties arī automatizēt dažas savas vietnes funkcijas. Zapier Automation tieši to arī dara. Izmantojot šo spraudni, jūs varat automātiski kopīgot jaunas ziņas sociālajos medijos. Tas var novērst daļu problēmu, kas rodas, manuāli ievietojot katru dienas emuāra ziņu vairākās sociālo mediju vietnēs.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map