Kā izveidot vietni no nulles

Vai vēlaties izveidot vietni no jauna, bet nezināt, kā? Esat pareizajā vietā, mēs esam uzrakstījuši šo visaptverošo 7000+ vārdu rokasgrāmatu tieši jums! Nav svarīgi, vai vēlaties izveidot emuāru vai izveidot sava biznesa vietni. Beigās jums būs pilnībā funkcionējoša vietne un jūs zināt, kā veikt pamata dizaina pielāgojumus un pievienot saturu.


Nē, to nav grūti izdarīt. Un nē, lai izveidotu skaistu, profesionāla izskata vietni, jums nav vajadzīgas kodēšanas un projektēšanas prasmes.

Izmantojot metodes, kuras mēs apskatīsim šajā rakstā, aptuveni stundas laikā (no sākuma līdz beigām) varēsit izveidot darboties spējīgu vietni. Mēs neizmantojam HTML vai CSS kodēšanu (tas prasa pārāk ilgu laiku), tāpēc viss, kas jums patiešām jādara, ir izpildīt jums sniegtās darbības, noklikšķiniet šeit un noklikšķiniet uz turienes, līdz esat pabeidzis..

Ja sekosit visam, ko mēs sakām šajā rakstā, jums būs sava domēna un funkcionālā WordPress vietne, bez vajadzības nolīgt profesionālus tīmekļa dizainerus (tie, jūs zināt, ir dārgi).

Kā izveidot vietni

Contents

Kāpēc mēs izmantojam WordPress

Pirms kaut kas cits, mēs vēlamies, lai jūs zināt, ka jūsu vietnes izveidošanai izmantosim WordPress platformu. Jā, ir arī citas platformas (ko sauc arī par satura pārvaldības sistēmām vai CMS), taču mēs uzskatām (izmantojot pieredzi), ka šobrīd tas ir labākais risinājums vietņu veidošanai.

Iepazīstieties ar jaunāko BuiltWith lietotāju statistiku (satriecošs rīks, kas var pateikt, kādas tehnoloģijas izmanto konkrēta vietne, noteikti ieteicams dot tai griešanos).

 • * WordPress – 52%
 • ** Wix – 7%
 • * Joomla – 4%
 • ** SquareSpace – 4%
 • * Progress Sitefinity – 4%
 • ** Weebly – 2%

Atsauce:

* Bezmaksas
** Apmaksāts

WordPress logotips

Kā redzat, daudzi vietņu īpašnieki, izstrādātāji un dizaineri dod priekšroku WordPress platformas izmantošanai. Mēs jums teicām, ka to ir ļoti viegli izmantot, salīdzinot to ar citiem vietņu veidotājiem un CMS platformām. Un, protams, tas ir waaaay vieglāk un ātrāk nekā tad, ja jums būtu jāsāk vietne no jauna, izmantojot HTML un CSS. Ja neesat kodēšanas eksperts, jūs, iespējams, nonāksit viduvēja izskata vietnē. Tā kā, izmantojot WordPress, pat iesācēji var nākt klajā ar profesionāla izskata un pievilcīgām vietnēm, izvēloties pienācīgu WordPress tēmu.

Plusi un mīnusi WordPress lietošanā

Jums var būt jautājums, kādi ir plusi un mīnusi, ciktāl tas attiecas uz WordPress lietošanu. Tātad, mēs risināsim jautājumus, kas norādīti šajā sadaļā.

Vispirms apskatīsim plusus:

 • Bezmaksas – jā, BEZMAKSAS. Tas vien saka daudz, vai ne? Varat arī paplašināt savas WordPress vietnes funkcionalitāti, izmantojot BEZMAKSAS papildinājumus spraudņu veidā. Un jūs arī saņemat BEZMAKSAS atbalstu no pašiem izstrādātājiem un citiem lietotājiem. Faktiski jūs atradīsit daudz WordPress apmācību tikai vietnē YouTube.
 • Elastīgs – izmantojot pielāgojamos iestatījumus, jūs varat izmantot WordPress gan maziem, gan lieliem uzņēmumiem. Tā ir arī populāra tiešsaistes veikalu platforma.
 • Nav nepieciešamas kodēšanas zināšanas / prasmes – HTML / CSS apgūšana var aizņemt mēnešus, pirms jūs varat izveidot pienācīga izskata vietni. Izmantojot WordPress, jūs varat izveidot darboties spējīgu vietni stundas laikā vai dienā, ja patiešām vēlaties pielāgot daudzus vietnes iestatījumus. Jebkurā gadījumā varat būt pārliecināts, ka jūsu vietne izskatīsies profesionāli (piemēram, to ir paveikuši profesionāļi!).
 • Pieejamas tēmas un spraudņi – WordPress nāk ar bezmaksas tēmām, pieejamām tēmām un dārgām tēmām (premium motīvi var maksāt 100 USD vai vairāk). Lai gan daudzi spraudņi ir bezmaksas (ar iespējām ziedot), ir arī maksas spraudņi, kurus varat izvēlēties. Tomēr paturiet prātā, ka jūs varat ļoti labi (patiesībā lieliski) paveikt bezmaksas un pieejamos.
 • Lietotājam draudzīgs – iesācēji var viegli aizkavēt WordPress lietošanu. Arī profesionāļi (pat tie, kuriem ir kodēšanas prasmes) novērtē WordPress ātras un laika taupīšanas iespējas.

Un tagad, par mīnusiem:

 • Mācīšanās līkne – WordPress pilnīgai apgūšanai ir nepieciešams laiks un pacietība, taču tas ir jāgaida no jebkura jauna uzdevuma. Tāpēc, ja jūs to pirmo reizi izmantojat, negaidiet pastaigu parkā. Tomēr, izmantojot šo mācību ziņu, tas patīk, ja esam blakus. Mēs ņemsim jūs aiz rokas un palīdzēsim jums to izgūt (tas ievērojami atvieglos mācīšanās līkni).
 • Kļūdas – jā, dažās WordPress motīvās un spraudņos var būt kļūdas. Tomēr viņu izstrādātāji vienmēr strādā, lai atjauninātu un pilnveidotu programmatūru no kļūdām. Kļūdas ir izplatītas (un to var arī sagaidīt) internetā. Šī iemesla dēļ, izvēloties un izmantojot motīvus (kā arī spraudņus), mēs vienmēr iesakām pārbaudīt lietotāju atsauksmes un vērtējumus..

Labi, mēs esam nosvēruši WordPress lietošanas plusus un mīnusus un iesakām to gan iesācējiem, gan profesionāliem tīmekļa veidotājiem. Tas tikai padara visu tīmekļa vietnes izveidošanas darbu daudz ātrāku un vieglāku. Nemaz nerunājot par to, ka ar vienkāršu spraudni (piemēram, Yoast SEO) jums būs vietne, kas patiks pat Google un citām meklētājprogrammām.

Kā izveidot vietni – jūsu soli pa solim ceļvedis

Šeit mēs atrodamies – sagatavojieties savas vietnes izveidošanai. Šie ir galvenie veicamie soļi:

 1. Reģistrējiet domēna vārdu un iegūstiet tīmekļa mitināšanu.
 2. Iestatiet savu vietni.
 3. Izstrādājiet savu vietni.
 4. Pievienojiet savai vietnei saturu.
 5. Pievienojiet spraudņus savai vietnei.

Katrs no tiem tiks apskatīts turpmāk (kopā ar soli pa solim sniegtajām instrukcijām). Tos ir ļoti viegli izdarīt, jo mēs vienkāršojām darbības. Kad esat pabeidzis un vietne ir aktīva, mēs pievienojām papildu 20 veicamās darbības, lai jūs dotos uz labās kājas (tie nav obligāti, bet var padarīt jūsu dzīvi daudz vieglāku).

1. Reģistrējiet domēna vārdu un iegūstiet tīmekļa mitināšanu

Vietnes vietņu mitināšana

Kāpēc jums vajadzētu iegūt domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu? Nu, jums nav īsti izvēles :).

 • Domēna vārds – šī ir jūsu URL vai interneta adrese. Tas izskatās apmēram šādi: www.yourwebsite.com.
 • Web mitināšana – jums ir nepieciešams šis pakalpojums, lai jūsu vietnes saturs būtu redzams tīmeklī. Jūsu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējs patiesībā mitina jūsu vietņu failus.

Lai satvertu domēna vārdu un mitinātu, mēs ļoti iesakām izmantot vietni SiteGround. Viņi ir labākais kopējais mitināšanas pakalpojumu sniedzējs, kuru WordPress oficiāli iesaka WordPress, un viņiem ir vairāki datu centri visā pasaulē, lai samazinātu vietņu ielādes laiku. Viņi var gan reģistrēt jūsu domēna vārdu, gan uzņemt jūsu jauno vietni. Ja vēlaties veikt papildu izpēti, mums ir vispārīgs tīmekļa mitināšanas salīdzinājums, kas paredzēts Austrālijai, Kanādai un citām.

Piezīme: Ja jums jau ir domēna vārds pie cita domēna reģistratūras (piemēram, NameCheap, GoDaddy utt.) Un vēlaties to izmantot, jūs joprojām varat sekot līdzi bez problēmām, bet jums vienkārši jāieiet savā reģistratūras kontā, dodieties uz savu domēnu vārdu serveri. iestatījumus un ielīmējiet vietnē SiteGrounds nosaukuma serverus, kad esat iegādājies savu mitināšanas paketi no vietnes SiteGround (vairāk informācijas šeit).

Lai sāktu domēna vārda iegūšanu un tīmekļa mitināšanu, rīkojieties šādi:

 1. Dodieties uz vietni siteground.com
 2. Dodieties uz cilni mitināšana.
 3. Noklikšķiniet uz Web mitināšana.
 4. Ar 3. darbību jūs nonāksit lapā, kurā ir 3 iespējas:
 • Uzsākt
 • GrowBig
 • GoGeek

Mēs iesakām izvēlēties pirmo iespēju (Startup). Startup pakete ir lieliska iesācējiem. Ņemiet vērā, ka jūs jebkurā laikā varat uzlabot vai pazemināt savu plānu (pēc vajadzības)..

Vietņu izvietošanas paketes

 1. Noklikšķiniet uz Saņemt plānu
 2. Ar 5. darbību jūs nokļūsit viņu domēna lapā. Noklikšķiniet uz “Reģistrēt jaunu domēnu”, ja jums vēl nav domēna vārda. Ja jums jau ir domēna vārds un jums vienkārši nepieciešams tīmekļa mitināšana, noklikšķiniet uz “Man jau ir domēns”.
 3. Padomājiet par domēna vārdu un ievadiet to tukšajā laukā. Piemēram, xyzcompany.
 4. Pēc noklusējuma paplašinājums (jūsu vietnes adreses beigu daļa) ir iestatīts uz .com. Atstājiet to, kaut arī redzat, ka jums ir arī citas iespējas.
 5. Noklikšķiniet uz Proceed. Pēc šīs darbības jūs nonāksit Apsveikumu lapā (par pieejama domēna nosaukuma izvēli).

Piezīmes:

 • Jūsu domēna vārds būs atkarīgs no jūsu vietnes veida – ja tā, piemēram, ir uzņēmuma vietne vai personīgais emuārs. Varat izvēlēties izmantot savu uzņēmuma vārdu biznesa vietnei vai savu vārdu personīgai vietnei.
 • Mēs iesakām doties uz .com (pirmā opcija), .net (otrā opcija) vai .org (trešā opcija). Tie ir visbiežāk izmantotie, un daudzi cilvēki tos jau uzskata par cienījamiem (šeit mēs uztraucamies par zīmolu un autoritāti).
 • Vairāki domēna vārdi (opcijas) ir gatavi, jo pieejamā domēna nosaukuma izvēle var būt diezgan sarežģīta. Spēlējiet ar vairākām iespējām, un jūs noteikti atradīsit sev piemērotāko (pieejamo).

Vietnes vietnes informācija

 1. Pēc 9. darbības pabeigšanas jūs nonāksit pārskata un pabeigšanas lapā. Aizpildiet visu nepieciešamo informāciju, piemēram:
 • Informācija par kontu – jūsu e-pasta adrese un parole.
 • Informācija par klientu – jūsu valsts, vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs utt.
 • Informācija par maksājumu – jūsu kredītkartes numurs, kartes derīguma termiņš utt.
 • Informācija par pirkumu – jūsu plāns (StartUp, ja sekojāt mūsu ieteikumam). Nolaižamajā izvēlnē Periods jāizvēlas arī hostinga pakalpojuma ilgums (piemēram, 12 mēneši)..
 • Papildu pakalpojumi – pārliecinieties, vai izvēles rūtiņā Domēna reģistrācija ir atzīme. Mēs arī iesakām iegūt domēna konfidencialitātes opciju (noklikšķiniet uz izvēles rūtiņas), lai saglabātu privātu reģistrācijas informāciju (neviens neuzzinās, kurš ir jūsu vietnes īpašnieks – lai jūs aizsargātu pret surogātpastu)..

Vietnes iegādes informācija

 1. 10. solis parādīs kopējo summu, ko maksās jūsu pirkums / pakalpojums. Jums arī būs jāapstiprina (atzīmējot izvēles rūtiņu), ka esat izlasījis viņu pakalpojumu sniegšanas noteikumus.
 2. Noklikšķiniet uz pogas Maksāt tūlīt, lai pabeigtu domēna vārda un mitināšanas pakalpojuma iegūšanas procesu no vietnes SiteGround.

Piezīme: Pēc iepriekš minēto darbību veikšanas jums jau būs domēna vārds un tīmekļa mitināšana. Apsveicam!!

Vietnē maksājiet tūlīt

2. Iestatiet savu vietni

WordPress rīku instalēšana

Tagad, kad jums ir domēna vārds un tīmekļa mitināšana, jums ir laiks izveidot savu vietni, instalējot WordPress. Neuztraucieties, ir viena instalēšanas opcija, kas ļauj ātri iestatīt WordPress (atkal nav vajadzīgas kodēšanas prasmes). Ir 2 metodes, no kurām izvēlēties:

 • 1. metode – izmantojot instalēšanu ar vienu klikšķi
 • 2. metode – izmantojot Softaculous instalāciju

Zemāk mēs parādīsim jums detalizētu informāciju.

Vietnes zemes cPanel

1. metode – izmantojot instalēšanu ar vienu klikšķi

 1. Pierakstieties savā Siteground kontā. Izmantojiet akreditācijas datus, kas norādīti 10. solī iepriekšējā sadaļā (Informācija par kontu). Atcerieties, ka šajā (jūsu SiteGround kontā) jūs dotos iegādāties domēnus (papildu) un uzlabot vai pazemināt savu plānu. Ņemiet vērā, ka jūs nevarēsit piekļūt savai WordPress vietnei ar tādu pašu informāciju (vairāk par jūsu WordPress akreditācijas datiem runāsim vēlāk šajā ziņojumā).
 2. Noklikšķiniet uz Jūsu konti.
 3. Noklikšķiniet uz Pārvaldīt kontus. Šeit redzēsit savu domēna kontu un mitināšanas kombināciju.
 4. Noklikšķiniet uz cPanel pogas blakus savam domēnam un mitināšanas pakotnei (oranžas krāsas poga).
 5. Noklikšķiniet uz Piekļuve cPanel droši.
 6. Noklikšķiniet uz Proceed.
 7. Ar 6. darbību jūs nokļūsit lapā, kurā ir daudz lietu. Meklējiet sadaļu WordPress rīki un noklikšķiniet uz WordPress.
 8. Ar 7. darbību jūs nonāksit WordPress instalēšanas lapā. Noklikšķiniet uz pogas Instalēt, kas atrodas augšējā kreisajā stūrī. Jums ir arī iespēja zem lapas noklikšķināt uz pogas Instalēt tūlīt (tie ir vienādi).
 9. Ar 8. darbību jūs nonāksit lapā, kurā varēsit pielāgot savus WordPress iestatījumus. Rīkojieties šādi:
 • Nolaižamajā domēna protokola izvēlnē izvēlieties šo: http: // www.
 • Opcijai In Directory atstājiet to tukšu.

WordPress instalēšana ar vienu klikšķi

 1. Ritiniet uz leju pašreizējā lapā, līdz redzat vietnes iestatījumus. Šeit jūs pielāgosit savas vietnes nosaukumu un aprakstu – gan vietnes apmeklētājiem, gan SEO vajadzībām (tie parādīsies meklējumos). Šīs ir lietas, kas jādara:
 • Vietnes nosaukumā ir teikts “Mans emuārs” – mainiet to uz patieso vietnes nosaukumu, piemēram, uz jūsu domēna vārdu (piemēram, XYZ Company).
 • Vietnes aprakstā ir rakstīts “Mans WordPress emuārs” – mainiet to uz savas vietnes aprakstu (piemēram, Apparel tiešsaistes veikals).
 • Mainiet administratora lietotājvārdu uz vienu no savām izvēlēm. Jūs izmantosit šo akreditācijas lapu, lai piekļūtu savai WordPress vietnei.
 • Mainiet administratora paroli uz jaunu (tai jābūt spēcīgai un grūti uzminamai). Jūs izmantosit šo paroli kopā ar administratora lietotājvārdu, lai piekļūtu savas vietnes fonam.
 • E-pasta opcijai varat to atstāt tādu, kāda tā ir, un saņemtos e-pastus vienkārši pārsūtīt uz jūsu vietnes e-pasta kontu. Varat arī izvēlēties mainīt to uz pašreizējo e-pastu un saņemt ziņas tieši minētajā e-pasta kontā.
 1. Noklikšķiniet uz Saglabāt.
 2. Ar 11. soli jūs nokļūsit Apsveikumu lapā (par WordPress instalēšanas pabeigšanu).

Piezīmes:

 • Izmantojot mūsu iepriekšējo piemēru, jūsu vietnes apmeklētāji apmeklēs šeit (tas ir jūsu vietnes URL):

http://www.xyzcompany.com.

 • Joprojām izmantojot to pašu piemēru, jūs apmeklēsit šeit, lai rediģētu savu vietni (tas ir jūsu administratīvais URL):

http://www.xyzcompany.com/wp-admin.

Piezīme: tas ir jūsu vietnes pamats, un jums būs jāpiesakās šeit, ja vēlaties ievietot kaut ko jaunu vai precīzāku ar vietnes iestatījumiem.

 • Lai pierakstītos savā WordPress administratora informācijas panelī, izmantojiet savu administratora URL un ievadiet savu administratora lietotājvārdu un paroli (sk. 10. darbību). Pēc tam jūs esat iekšā!

2. metode – izmantojot Softaculous uzstādīšanu

Lai gan mēs ļoti iesakām izmantot 1. metodi (WordPress viena klikšķa instalēšana), mēs vēlamies parādīt jums citu iespēju. Šoreiz jums būs jāinstalē WordPress, izmantojot Softaculous.

Šīs metodes izmantošana ir šāda:

 1. Veiciet pirmās metodes soļus no 1 līdz 6.
 2. Sadaļā AutoInstallers atrodiet ikonu Softaculous un noklikšķiniet uz tās.
 3. Ar 2. darbību jūs nonāksit lapā, kurā varēsit izvēlēties, kuru programmatūru instalēt. Meklējiet WordPress un noklikšķiniet uz tā.
 4. Veiciet pirmās metodes 8. – 11. Darbību.

Piezīme: 4. solis jūs aizvedīs uz Apsveicam lapu (par WordPress veiksmīgu instalēšanu).

Poga WordPress instalēšana

3. Izstrādājiet savu vietni

Vietnes izveidošana lielā mērā ir atkarīga no jūsu tēmas (precīzi norādot izvēlēto tēmu). Jūsu izvēlētā tēma daļēji noteiks jūsu zīmolu.

Jums patiešām vajadzētu veltīt daudz laika un pūļu, lai atrastu savai vietnei pareizo WordPress motīvu (ja veidojat uzņēmuma vietni, jums jāmeklē, piemēram, biznesa motīvi). Tomēr šai sadaļai mēs tik daudz laika netērēsim tēmas izvēlei (tas ir domāts tikai kā piemērs, kas jums jāseko). Bez tam, jūs vienmēr varat mainīt savu motīvu vēlāk – tātad, vienkārši izvēlieties jebko, kas jums šķiet jauks un pievilcīgs.

Pēc noklusējuma jūsu WordPress instalēšana jau nāk ar lietošanai gatavu motīvu. Ja vēlaties, varat ar to samierināties. Tomēr mēs iesakām izvēlēties citu WordPress motīvu (jo parasti tiek izmantotas noklusējuma motīvi, un mēs vēlamies unikāla izskata vietni, vai ne?). Tāpēc dodieties uz priekšu un izvēlieties savas vietnes tēmu un paturiet prātā šādas lietas:

 • Ir vairāk nekā 1500 WordPress motīvu, no kuriem izvēlēties.
 • Daudzas WordPress tēmas ir bezmaksas.
 • WordPress motīvi ir ļoti pielāgojami, lai jūs patiešām varētu izveidot unikāla izskata vietni.

Lai sniegtu jums ideju, mēs tagad instalēsim motīvu. Veiciet šīs darbības:

 1. Piesakieties savā WordPress vietnē, izmantojot savu administratora URL (protams, izmantojiet savu administratora lietotājvārdu un paroli).
 2. WordPress informācijas panelī dodieties uz Izskats (tas atrodas kreisās sānjoslas izvēlnē)..
 3. Noklikšķiniet uz Motīvi.
 4. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu motīvu.
 5. Lapā Pievienot motīvus atrodiet meklēšanas lauku un ierakstiet vēlamās tēmas atslēgvārdus. Šajā piemērā mēs ievadīsim šādus atslēgvārdus: zila, divas kolonnas.
 6. Apskatiet rezultātus un izvēlieties tēmu. Par mūsu izmantotajiem atslēgvārdiem parādījās 2 rezultāti – mēs pāriesim uz Zilās planētas tēmu.
 7. Noklikšķiniet uz Instalēt.
 8. Pēc veiksmīgas instalēšanas noklikšķiniet uz Aktivizēt.

WordPress motīviPiezīmes:

 • 8. darbība automātiski mainīs jūsu vietnes motīvu no noklusējuma uz jauno.
 • Motīvus var mainīt, nezaudējot iepriekšējo saturu.
 • Ja atrodat trūkstošu saturu (mainot motīvu), vienkārši izvēlieties citu (2 motīvi var nebūt saderīgi viens ar otru).

4. Pievienojiet vietnei saturu

Šajā solī jūs uzzināsit par lapu pievienošanu savai vietnei, izvēlņu izveidošanu, ziņu pievienošanu un ziņu rediģēšanu.

Pamatinformācijas pievienošanas darbības vietnei

Ja jūsu vietnē būs lapas, tā būs organizētāka un pievilcīgāka jūsu auditorijai. Šīs lapas atspoguļo arī noteiktas vietnes sadaļas un funkcijas. Lai pievienotu lapas, rīkojieties šādi:

 1. Piesakieties savā WordPress administratora URL.
 2. Informācijas panelī dodieties uz Lapas (tas ir atrodams izvēlnē kreisajā sānjoslā).
 3. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu.
 4. Ar 3. darbību jūs nonāksit lapā, kas izskatās kā Microsoft Word. Laukā Nosaukums ierakstiet lapas nosaukumu (piemēram, Par). Teksta laukā ievadiet savu ziņojumu (šajā piemērā kaut ko par jūsu vietni, uzņēmumu vai uzņēmumu).
 5. Noklikšķiniet uz Publicēt.

Darbības izvēlņu izveidošanai jūsu vietnē

WordPress izvēlneJa navigācijas izvēlnes jūsu vietnes apmeklētājiem būs viegli atrast to, ko viņi meklē, atrodoties jūsu vietnē. Šīs darbības ir šādas:

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Doties uz Izskats (atrodas kreisajā sānjoslā).
 3. Noklikšķiniet uz Izvēlnes.
 4. Noklikšķiniet uz Izveidot jaunu izvēlni un nosauciet to kā Primārā izvēlne vai Galvenā izvēlne. Ņemiet vērā, ka dažām tēmām jau ir noklusējuma izvēlnes.
 5. Pievienojiet vienumus izvēlnei, noklikšķinot uz jau izveidotajām lapām (atrodas kreisajā pusē). Jūs varat noklikšķināt uz lapas Par un citas lapas, kuras, iespējams, jau esat izveidojis, izveidojot izvēlnes. Ņemiet vērā, ka izvēlnei varat viegli pievienot jaunas lapas, tiklīdz tās kļūst pieejamas.
 6. Kad visas nepieciešamās lapas ir pārbaudītas, noklikšķiniet uz Pievienot izvēlnei.
 7. Noklikšķiniet uz Saglabāt.

Piezīmes:

 • Lai reorganizētu vienumus savā izvēlnē, vienkārši velciet un nometiet tos (augšup un lejup).
 • Noklikšķiniet uz cilnes Pārvaldīt atrašanās vietas, kur jāizvēlas izvēlnes.

Ziņu pievienošanas darbības jūsu vietnei

Lai savā vietnē pievienotu jaunu rakstu, rīkojieties šādi:

 1. Atveriet savu WordPress informācijas paneli.
 2. Izvēlnē atrodiet sadaļu Ziņas (kreisajā sānjoslā).
 3. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu.
 4. Redaktora lapā ievadiet raksta virsrakstu un pamattekstu.
 5. Kategoriju sarakstā (labajā pusē) izvēlieties raksta kategoriju, noklikšķinot uz izvēles rūtiņas.
 6. Noklikšķiniet uz Publicēt.

Pievienot jaunu ziņu

Jūsu vietnes rediģēšanas darbības

Dažreiz labojumi un atjauninājumi ir jārediģē. Lai to izdarītu, rīkojieties šādi:

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Doties uz Ziņas (kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Visas ziņas.
 4. Ziņu sarakstā atrodiet rediģējamo ziņu un noklikšķiniet uz rediģēt (tā ir atrodama zem ziņas nosaukuma).

5. Pievienojiet spraudņus savai vietnei

WordPress spraudņi Pievienot jaunu

Spraudņi ir WordPress paplašinājumi, kas ir paredzēti, lai izvērstu motīva funkcijas un funkcionalitāti. Ja jums nepieciešama kāda īpaša funkcija, kas nav iebūvēta pašreizējā / izvēlētajā tēmā, tā vietā varat izmantot spraudni.

Patiesība ir tāda, ka spraudņu pievienošana savai WordPress vietnei ļaus jums maksimāli izmantot jūsu motīvu. Faktiski mēs nezinām nevienu WordPress lietotāju, kas neizmanto spraudņus. Neatkarīgi no tā, ka tā ir ļoti noderīga, vairums spraudņu ir bezmaksas (dažiem ir iespēja ziedot).

Spraudņa instalēšanas darbības ir šādas:

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Dodieties uz spraudņiem (tas atrodas izvēlnē kreisajā sānjoslā).
 3. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu.
 4. Lapā Pievienot jaunu meklējiet spraudni, ievadot tā nosaukumu (piemēram, sazinieties ar 7. veidlapu). Varat arī ievadīt atslēgvārdus, ja nemeklējat noteiktu spraudni (piemēram, kontaktinformācijas veidlapa).
 5. Kad tiek parādīts rezultāts (-i), noklikšķiniet uz spraudņa.
 6. Noklikšķiniet uz Instalēt.
 7. Noklikšķiniet uz Aktivizēt.

Kā instalēt 7. kontakta formu

WP 7. veidlapa

Iepriekš minētajā piemērā mēs izmantojām 7. kontaktinformācijas veidlapu (kontaktinformācijas formas spraudņa meklēšanai), jo šobrīd tā ir vispopulārākā WordPress saziņas forma. Izmantojot šo spraudni (tāpat kā vairumu kontaktu formas spraudņu), vietnes apmeklētāji varēs jums nosūtīt e-pastus tieši no jūsu vietnes (tas ir drošs, efektīvs un ātrs).

Lai sniegtu jums spraudņa instalēšanas piemēru, mēs jums sniegsim turpmāk norādītās darbības, kā instalēt 7. kontakta veidlapu..

 1. Piesakieties savā WordPress administratora informācijas panelī.
 2. Doties uz spraudņiem (atrodami kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu.
 4. Lapā Pievienot jaunu atrodiet meklēšanas lodziņu un ierakstiet “Kontakta forma 7.”
 5. Kad redzat spraudni Contact Form 7, noklikšķiniet uz Install Now, lai to lejupielādētu.
 6. Pēc veiksmīgas instalēšanas noklikšķiniet uz Aktivizēt.
 7. Atgriezieties savā informācijas panelī un noklikšķiniet uz Kontaktpersona (tas tagad ir iekļauts izvēlnē kreisajā sānjoslā).
 8. Ar 7. soli jūs nonāksit kontaktu veidlapu lapā, kur vienumu sarakstā būs redzams “Kontaktinformācijas veidlapa 1” (ja to izmantojat pirmo reizi, tam vajadzētu būt tikai vienam). Noklikšķiniet uz kontaktinformācijas veidlapas īskoda, lai kopētu to uz starpliktuvi. Īsais kods izskatās apmēram šādi: [contact-form-7 id = “123” title = “Kontaktinformācijas lapas forma”].
 9. Ielīmējiet īso kodu lapai, ziņai vai teksta logrīkam (ja vēlaties savas vietnes sānjoslā ievietot kontakta veidlapu). Tomēr šajā piemērā mēs to ievietosim lapā, lai izveidotu kontaktinformācijas lapu.

Mēs esam gandrīz klāt. Veiciet šīs papildu darbības, lai pabeigtu kontaktinformācijas lapas izveidi ar 7. kontaktu:

 1. Atgriezieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Doties uz lapām (kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu.
 4. Redaktora Pievienot jaunu lapu nosaukuma laukā ievadiet “Kontakti” vai “Sazinieties ar mums”.
 5. Lapas pamatteksta sadaļā ielīmējiet saīsnes kodu Contact Form 7 (sk. Iepriekšējās sadaļas 8. darbību).
 6. Noklikšķiniet uz Publicēt.

Jūs esat izveidojis savu vietni!

Izpildiet visas iepriekš aprakstītās darbības, un jums būs sava vietne, kurā strādājat. Zemāk ir dažas citas svarīgas lietas, kas jums jādara pēc vietnes izveidošanas. Šīs lietas ir nepieciešamas, lai nodrošinātu jūsu vietnes panākumus (lai tā būtu arī lietotājam draudzīga, kā arī meklētājprogrammai draudzīga). Tas ietver dažu noklusējuma iestatījumu konfigurēšanu jūsu WordPress vietnē un spraudņu instalēšanu atbilstoši jūsu īpašajām vajadzībām.

20 lietas, kas jādara pēc vietnes izveidošanas

Atcerieties, ka WordPress ir lietotājam draudzīga platforma, un ar to ir ļoti viegli ķerties klāt. Tas ir arī ļoti pielāgojams, izmantojot spraudņus. Šeit ir 20 citas lietas, kas jādara pēc vietnes instalēšanas un iestatīšanas pabeigšanas:

 1. Dzēsiet savu WordPress manekena / parauga saturu
 2. Atiestatiet savu WordPress paroli
 3. Rediģējiet vietnes nosaukumu un tagu līniju
 4. Rediģējiet datuma un laika iestatījumus savā vietnē
 5. Iestatiet valodas preferenci savā vietnē
 6. Izveidojiet savas vietnes pamata lapas
 7. Norādiet vietnes pastāvīgo saišu struktūru
 8. Atjauniniet savu WordPress profilu
 9. Rediģējiet un pielāgojiet vietnes sānjoslu
 10. Iestatiet savu mājas lapu un emuāru plūsmu
 11. Izveidojiet savas vietnes kategorijas
 12. Konfigurējiet savas vietnes komentāru iestatījumus
 13. Konfigurējiet savas vietnes dalības iespēju
 14. Pievienojiet savai vietnei citus lietotājus
 15. Atjauniniet vietnes WordPress versiju
 16. Pievienojiet ping sarakstu savai WordPress vietnei
 17. Ieplānojiet rezerves kopiju savai vietnei
 18. Augšupielādējiet savas vietnes favona logotipu
 19. Noņemiet visus neizmantotos spraudņus savā WordPress vietnē
 20. Sakopiet un kārtojiet WordPress informācijas paneli

Zemāk mēs sniegsim jums soli pa solim instrukcijas, kā tos visus veikt.

# 1 – izdzēsiet savu WordPress manekenu / satura paraugu

WP ziņas paraugs

Pirmoreiz instalējot WordPress savā vietnē, tas tiks piegādāts ar parauga pastu ar nosaukumu “Sveika pasaule”. Ķermenim tas pateiks kaut ko līdzīgu: “Šī ir tava pirmā ziņa.” Lieki piebilst, ka šī ziņa jums netiks izmantota, jo tā paredzēta tikai jaunu lietotāju paraugam. Lai izdzēstu šo fiktīvo saturu, vienkārši rīkojieties šādi:

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Atveriet lapas.
 3. Noklikšķiniet uz Visas lapas.
 4. Atrodiet virsrakstu Sveika pasaule un noklikšķiniet uz miskastes (tas ir atrodams ziņas apakšā).

Piezīmes:

 • Ievietojot Hello World ziņu jūsu vietnē, auditorijai tiks atklāts, ka tā ir tikai jauna vietne (kurai vēl nav autoritātes).
 • Profesionālās vietnes neuztur vietnes Hello World fiktīvu saturu – tāpēc pārliecinieties, ka pēc iespējas ātrāk atbrīvojaties no tā.

# 2 – atiestatiet savu WordPress paroli

WordPress lietotāju konta pārvaldīšana

Pēc WordPress cPanel instalēšanas jums nekavējoties būs jāmaina parole, lai jūsu vietne būtu drošāka. Tālāk ir norādītas darbības, kā to izdarīt.

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Atveriet sadaļu Lietotāji (kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Jūsu profils.
 4. Noklikšķiniet uz Ģenerēt paroli.
 5. Noklikšķiniet uz Atjaunināt profilu.

Piezīmes:

 • Pierakstiet jauno paroli, jo šo paroli izmantosit nākamajos pieteikšanās gadījumos.
 • Ja jūs jau esat izveidojis jaunu paroli, izpildot norādījumus, kas sniegti vienā no iepriekšējām sadaļām (2. darbība – vietnes iestatīšana ar 1. metodi, izmantojot viena klikšķa instalēšanu, 10. darbība), varat šo darbību izlaist.

# 3 – rediģējiet vietnes nosaukumu un iezīmju līniju

Vietnes WordPress nosaukuma saite

Jūsu vietnes nosaukums un virsraksts var būt redzams gan mājaslapā, gan pārlūka cilnē – tieši tāpēc tas ir ļoti svarīgi zīmola veidošanas nolūkos. Šīs ir šo lauku rediģēšanas darbības:

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Atveriet sadaļu Iestatījumi (tas ir atrodams informācijas paneļa kreisajā sānjoslā).
 3. Noklikšķiniet uz Vispārīgi.
 4. Ar 3. darbību jūs nonāksit lapā Vispārīgi iestatījumi. Jūs redzēsit lauku vietnes nosaukumam (tas norāda uz WordPress vietni) un Tagline (teikts, ka šeit ievietota jūsu Tagline). Rediģējiet abus laukus, noklikšķinot lodziņa iekšpusē un ievadot savu virsrakstu un tagu.
 5. Noklikšķiniet uz Saglabāt izmaiņas.

Piezīmes:

 • Jūsu nosaukums var būt jūsu uzņēmuma nosaukums, veikala nosaukums vai domēna nosaukums.
 • Jūsu tagu līnija var būt jebkas, kas raksturo jūsu vietni vai saturu. Tas varētu būt jūsu devīze, misijas paziņojums vai kaut kas tamlīdzīgs.
 • Varat arī izvēlēties tukšu tabulas līniju – tas ļaus tīri izskatīties pārlūka cilnei, kad cilvēki piekļūs jūsu vietnei.

# 4 – rediģējiet datuma un laika iestatījumus savā vietnē

WP Datuma un laika iestatījumi

Konfigurējot datuma un laika iestatījumus, varat kontrolēt, kā datuma un laika elementi tiks parādīti jūsu vietnē. Darbības, kā to izdarīt, ir uzskaitītas zemāk.

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Atveriet sadaļu Iestatījumi (kreisās sānjoslas izvēlnē)
 3. Noklikšķiniet uz Vispārīgi.
 4. Ar 3. darbību tiks atvērta lapa Vispārējie iestatījumi, un tur varēsit konfigurēt sekojošo:
 • Laika josla – piem. UTC + 0
 • Datuma formāts – piem. 2019. gada 24. marts, 2019. gada 3. marts utt.
 • Laika formāts – piem. 12:30, 12:30 utt.
 • Nedēļa sākas ar – izvēlieties nolaižamajā izvēlnē (noklusējums tiek iestatīts pirmdien).
 1. Noklikšķiniet uz Saglabāt izmaiņas

Piezīmes:

 • Laika un datuma iestatījumi ir īpaši svarīgi emuāru autoriem, kuri regulāri publicē savus emuārus.
 • Laika un datuma iestatīšana vietnē ir svarīga arī tad, ja plānojat ziņas publicēšanai nākotnē.

# 5 – iestatiet valodas preferenci savā vietnē

Jums ir iespēja izvēlēties valodu, kuru vēlaties izmantot savā vietnē. Lai to izdarītu, rīkojieties šādi.

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Atveriet sadaļu Iestatījumi (kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Vispārīgi.
 4. Ar 3. darbību jūs nokļūsit cilnē Vispārīgie iestatījumi. Ritiniet uz leju, līdz atrodat sadaļu Vietnes valoda.
 5. Noklikšķiniet uz nolaižamās izvēlnes un izvēlieties konkrētu valodu – piem. Angļu (Amerikas Savienotās Valstis).
 6. Noklikšķiniet uz Saglabāt izmaiņas.

# 6 – izveidojiet savas vietnes pamata lapas

WordPress Pievienot lapu

Pirms sākat piepildīt savu vietni ar saturu (ziņām), vispirms jāizveido pamata lapas. Faktiski lappušu izveide ideāli notiek pirms izvēlņu izveidošanas (protams, arī izvēlnei var pievienot jaunizveidotās lapas).

Mēs jau parādījām, kā izveidot kontaktu lapu vienā no iepriekš minētajām sadaļām. Papildus kontaktu lapai jums jāizveido arī lapa Par, kā arī citas lapas, kas attiecas uz jūsu konkrēto vietni. Šajā sadaļā mēs parādīsim, kā izveidot lapu Par (jūs varat izveidot citas lapas, izmantojot to pašu metodi). Darbības ir uzskaitītas zemāk.

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Doties uz lapām (atrodamas kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu.
 4. Ar 3. darbību jūs nokļūsit lapā Pievienot jaunu. Laukā Nosaukums ierakstiet vārdu “Par”.
 5. Aizpildiet satura redaktora tekstu ar ziņojumu par savu uzņēmumu, emuāru vai misijas paziņojumu (kāpēc izveidojāt savu vietni).
 6. Noklikšķiniet uz Publicēt.

Piezīme: Tagad, kad jūs zināt, kā izveidot 2 lapas (Kontaktpersonas un Par), varat vienkārši pievienot citas lapas, dodoties garām.

# 7 – norādiet vietnes pastāvīgo saišu struktūru

WP Pastāvīgās saites iestatījumi

WordPress ģenerē vietrāžus URL katrai jūsu ziņai – un tos sauc par pastāvīgajām saitēm. Pēc noklusējuma WordPress pastāvīgajām saitēm ir struktūra, kas izskatās apmēram šādi:

http://www.xyzcompany.com/?p=12

Kā redzat, tas nav ļoti informatīvs (un tiešām arī nav tik pievilcīgs). Skatot pastāvīgās saites, lietotāji vēlas uzzināt, kas ir par konkrēto ziņu (vai lapu). Labāk izskatās kaut kas tāds:

http://www.xyzcompany.com/mens-clothes-for-sale

Zemāk ir saraksts ar darbībām šī mērķa sasniegšanai.

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Atveriet sadaļu Iestatījumi (kreisajā sānjoslā).
 3. Noklikšķiniet uz Permalinks.
 4. # 3. Solis parādīs 6 pastāvīgās saites iestatīšanas iespējas. Izvēlieties opciju Ievietot vārdu, jo tas vietnes URL vietrādī parādīs jūsu raksta nosaukumu.
 5. Noklikšķiniet uz Saglabāt izmaiņas.

Piezīmes:

 • Mēs ļoti iesakām pirms pirmās ziņas publicēšanas konfigurēt vietnes pastāvīgās saites.
 • Veicot iepriekš minētās procedūras, vietnes apmeklētāji varēs uzzināt, kas ir konkrētā ziņa.
 • Pareizu pastāvīgo saišu izmantošana palīdzēs uzlabot jūsu SEO stratēģiju, jo varat ievietot atslēgvārdus savos ziņu virsrakstos.

# 8 – atjauniniet savu WordPress profilu

Kad jūsu WordPress vietne ir aktīva, jums jāpārliecinās, ka jūsu lietotāja profils ir atjaunināts. Veiciet šīs darbības:

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Doties uz Lietotāji (kreisās sānjoslas izvēlne).
 3. Noklikšķiniet uz Jūsu profils.
 4. Ar 3. darbību jūs nonāksit profila lapā. Ievadiet visu nepieciešamo informāciju (īpaši to, kas ir marķēta kā nepieciešama), piemēram:
 • Vārds
 • Uzvārds
 • Segvārds (tas ir vārds, kurš tiks parādīts kā autors jūsu ziņās)
 • Kontaktinformācija (piemēram, e-pasts)
 • Yahoo IM
 • Google+
 • Twitter
 • Facebook
 • Par sevi – biogrāfiskā informācija (šeit varat ievietot īsu, bet aizraujošu biogrāfiju)

Nr. 9 – rediģējiet un pielāgojiet vietnes sānjoslas

WP sānjoslas logrīki

Sānjoslas jūsu vietnes priekšpusē ir noderīgas vietnes apmeklētājiem, jo ​​viņi var viegli piekļūt nepieciešamajiem elementiem jūsu vietnē. Tomēr, ja tur ir pārāk daudz elementu, tas var izrādīties mulsinošs un neproduktīvs. Lai jūsu sānjosla (-as) būtu tīra (īpaši pēc tam, kad esat tikko pabeidzis iestatīšanas procesu jaunajā WordPress vietnē), rīkojieties šādi:

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Doties uz Izskats (kreisās sānjoslas izvēlne).
 3. Noklikšķiniet uz logrīki.
 4. Noņemiet logrīkus no sānjoslām, velkot un nometot tos logrīku baseinā ekrāna kreisajā pusē.
 5. Ja jums ir nepieciešami preces no pieejamo logrīku kolekcijas, vienkārši velciet un nometiet tos vietnes sānjoslās.
 6. Šajā WordPress fona apgabalā veiktās izmaiņas tiek automātiski saglabātas.

Piezīmes:

 • Tā kā izmaiņas tiek saglabātas reālā laikā, varat pārbaudīt, kā viss izskatās priekšpusē, atkārtoti ielādējot lapu.
 • Mēs iesakām noņemt elementus, kas nav īsti noderīgi jums un vietnes apmeklētājiem (piemēram, Meta, arhīvi utt.).
 • Izmantojiet logrīku Tekstlodziņš, lai parādītu elementus, kas izmanto HTML kodus (piemēram, reklāmas). Vienkārši ielīmējiet kodu logrīka iekšpusē, un tas jūsu vietnes priekšpusē tiks parādīts pareizi.

# 10 – iestatiet sākumlapu un emuāru plūsmu

WP lasīšanas iestatījumi

Pēc noklusējuma jūsu WordPress mājas lapā tiks parādīti pēdējie ziņojumi. Tomēr tā vietā varat izvēlēties parādīt kādu no savām lapām kā sākumlapu. Tālāk ir norādītas darbības, kā to izdarīt.

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Dodieties uz Iestatījumi (atrodas kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Lasīšana.
 4. 3. darbība novedīs pie lasīšanas iestatījumu lapas. Jūs redzēsit šīs iespējas:
 • Jūsu jaunākās ziņas
 • Statiskā lapa

Pēc noklusējuma iestatījums ir iestatīts uz “jūsu pēdējās ziņas”. Lai to mainītu, noklikšķiniet uz blakus opcijai “statiskā lapa”.

 1. Joprojām tajā pašā lapā jūs redzēsit sākumlapas izvēles opciju ar nolaižamo bultiņu. Noklikšķiniet uz nolaižamās bultiņas un atlasiet konkrēto lapu, kuru vēlaties izmantot kā savas vietnes sākumlapu.
 2. Tagad, atrodoties tajā pašā lapā, ritiniet uz leju un meklējiet apgabalu, kurā varat konfigurēt to ziņu skaitu, kuras vēlaties parādīt savās lapās un RSS plūsmā. Pēc noklusējuma jūs redzēsit šos:
 • Emuāru lapās ir parādīts ne vairāk kā 10 ziņojumi
 • Sindikācijas plūsmās tiek parādīts visjaunākais – 10 vienumi

Jūs varat izvēlēties mainīt numurus, noklikšķinot uz lodziņa un rediģējot numurus. Tomēr mēs iesakām saglabāt šī iestatījuma noklusējuma iestatījumus (10 ir labs skaitlis, ja vēlaties, lai attēls būtu nepiesārņots).

 1. Atrodoties tajā pašā lapā, ritiniet uz leju un meklējiet apgabalu, kurā varat iestatīt raksta garumu savas vietnes plūsmā. Jums ir divas iespējas:
 • Pilns teksts – tas pilnībā parādīs rakstu.
 • Kopsavilkums – šī opcija parādīs tikai raksta fragmentu.

Piezīme. Mēs iesakām izmantot iespēju Kopsavilkums, jo tas radīs organizētāku un tīrāku izskatu. Izrakstā būs poga “Lasīt vairāk” lasītājiem, kuri vēlas redzēt visu.

# 11 – izveidojiet savas vietnes ziņu kategorijas

WordPress kategorijas

Protams, jūs jau zināt, kāda veida saturs tiks publicēts jūsu vietnē pat pirms tā izveidošanas. Jūs varat iegūt savas idejas kategorijām no iespējamām tēmām savai nišai. Izveidojiet kategoriju sarakstu un izveidojiet kategoriju sarakstu, veicot šīs darbības:

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Doties uz Ziņas (kreisās sānjoslas izvēlne).
 3. Noklikšķiniet uz Kategorijas.
 4. Ar 3. darbību jūs nokļūsit lapā Pievienot jaunu kategoriju. Laukā Nosaukums ievadiet kategoriju.
 5. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu kategoriju
 6. Katrā kategorijā atkārtojiet 4. un 5. darbību.

Piezīmes:

 • Izmantojot funkciju Kategorijas, vietne tiks sakārtota.
 • Jūsu vietnes apmeklētājiem būs vieglāk orientēties jūsu vietnē, ja jums ir kategorijas jūsu tēmām.
 • WordPress ir noklusējuma kategorija ar nosaukumu Uncategorized. Visas ziņas, kas nav klasificētas, automātiski ietilpst šajā kategorijā.
 • Rakstu var klasificēt pēc ievietošanas, izvēloties no satura redaktora kategoriju saraksta pirms tā publicēšanas.

# 12 – konfigurējiet savas vietnes komentāru iestatījumus

WordPress diskusiju iestatījumi

Jūs varat izvēlēties atļaut un neļaut komentēt savas vecās un jaunās ziņas. Šīs ir vietnes vietnes komentāru iestatījumu konfigurēšanas darbības:

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Atveriet sadaļu Iestatījumi (tas ir atrodams kreisajā sānjoslā).
 3. Noklikšķiniet uz Diskusija.
 4. Diskusijas lapā redzēsit trīs noklusējuma iestatījumus – un tos visus varēsit saglabāt tādus, kādi tie ir. Tomēr ņemiet vērā trešo iestatījumu, kas saka: Ļaujiet cilvēkiem izlikt komentārus par jauniem rakstiem. Tas nozīmē, ka ikviens var komentēt jūsu jaunos rakstus. Pārbaudiet, vai tas ir tas, ko vēlaties. Turklāt ņemiet vērā, ka šo opciju var pielāgot (ignorēt) katram rakstam.
 5. Tajā pašā lapā ritiniet uz leju, lai konfigurētu citu komentēšanas iespēju iestatījumus. Konfigurējiet šo iestatījumu: Automātiski aizveriet komentārus par rakstiem, kas vecāki par – 14 dienām. Šai opcijai mēs iesakām 14 līdz 30 dienas. Vai arī varat to vienkārši noņemt, ja vēlaties atļaut komentēt vecās ziņas.
 1. Tieši zem iestatījuma 5. darbībā atradīsit šo opciju: Iespējot vītotus (ligzdotus) komentārus. Mēs iesakām pārbaudīt iespēju iespējot vītņotos komentārus, jo tas lietotājiem palīdzēs sekot diskusijām par konkrētiem komentāriem.

# 13 – konfigurējiet savas vietnes dalības iespēju

Ja jūs izmantojat dalības vietni, ir svarīgi konfigurēt savas dalības iespējas. Veiciet tālāk norādītās darbības.

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Atveriet sadaļu Iestatījumi (atrodama kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Vispārīgi.
 4. Ar 3. darbību tiks atvērta lapa Vispārējie iestatījumi. Jūs redzēsit kaut ko līdzīgu:

Dalība: _ Reģistrēties var ikviens.

 1. Pārliecinieties, vai nav atzīmēta izvēles rūtiņa blakus opcijai Ikviens var reģistrēties.

Piezīme: Ja izvēles rūtiņa ir atzīmēta, tas ļaus ikvienam reģistrēties jūsu vietnē. Jā, ikviens, ieskaitot surogātpasta izplatītājus.

# 14 – pievienojiet savai vietnei citus lietotājus

Pievienot jaunu lietotāju

Ja jums ir vietne vai emuārs, kurā ir daudz autoru, būtu labi izmantot WordPress funkciju, lai savai vietnei pievienotu citus lietotājus. Tādā veidā katram lietotājam varat piešķirt atšķirīgu lomu, un viņi var pieteikties paši, lai veiktu savus īpašos uzdevumus. Lai to izdarītu, veiciet tālāk norādītās darbības.

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Atveriet sadaļu Lietotāji
 3. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu.
 4. Ar 3. darbību jūs nokļūsit lapā Pievienot jaunu lietotāju. Tur aizpildiet nepieciešamo informāciju (it īpaši nepieciešamo), piemēram:
 • Lietotājvārds – nepieciešams
 • E-pasts – nepieciešams
 • Vārds
 • Uzvārds
 • Vietne
 • Parole – nepieciešama
 1. Noklikšķiniet uz Nosūtīt lietotāja paziņojumu – tas ļaus sistēmai nosūtīt jaunajiem lietotājiem savas paroles (pa e-pastu)..
 2. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu lietotāju

Piezīmes:

 • Jauni lietotāji var atjaunināt savu profilu.
 • Jaunie lietotāji var mainīt savas paroles vienreiz.

# 15 – atjauniniet savas vietnes WordPress versiju

Atjauniniet WordPress versiju

Parasti viena klikšķa WordPress instalētāji pārnēsā vecākas lietotnes versijas. Ieteicams visu laiku būt jaunākajai WordPress versijai – tāpēc atjauniniet vietnes WordPress versiju, izpildot tālāk norādītās darbības..

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Ja redzat atjaunināšanas paziņojumu, tas nozīmē, ka jūs izmantojat vecāku WordPress versiju. Ja tas tā ir, redzēsit kaut ko līdzīgu: ir pieejama WordPress 5.x.x. Lūdzu, atjauniniet tūlīt.
 1. Noklikšķiniet uz ziņojuma daļas “Lūdzu, atjauniniet tūlīt”, un sistēma automātiski atjauninās jūsu WordPress versiju.

Piezīmes:

 • Jūs redzēsit atjaunināšanas paziņojumu, ja būs atjaunināta WordPress versija.
 • Ja informācijas panelī redzat paziņojumu par WordPress versijas atjaunināšanu, noteikti noklikšķiniet uz atjaunināšanas saites.
 • Ja jums būs atjaunināta versija, jūsu vietne būs drošāka.

# 16 – pievienojiet pingplanēšanas sarakstu savai WordPress vietnei

SEO nolūkos ping punktu saraksts ir ļoti svarīgs. WordPress ping sarakstā ir tikai viens noklusējuma vienums, taču patiesībā to var būt daudz. Tātad, lai pievienotu savas WordPress vietnes ping sarakstu, vienkārši rīkojieties šādi:

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Atveriet sadaļu Iestatījumi (kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Rakstīšana.
 4. Ar 3. darbību atvērsies lapa Rakstīšanas iestatījumi. Ritiniet uz leju, līdz redzat sadaļu Atjaunināšanas pakalpojumi.
 5. Pievienojiet tam savu ping pakalpojumu sarakstu.
 6. Noklikšķiniet uz Saglabāt izmaiņas.

Piezīmes:

 • Iepriekš minētie iestatījumi ļaus WordPress nosūtīt paziņojumus ping pakalpojumu sniedzējiem ikreiz, kad tiek publicēta jauna ziņa.
 • Varat meklēt Google jaunākajā ping pakalpojumu sarakstā.

# 17 – ieplānojiet savas vietnes dublēšanu

WP dublējums

Ir svarīgi ieplānot savas vietnes dublēšanu, lai avāriju un citu negaidītu problēmu gadījumā varētu izgūt failus. Lieki piebilst, ka šim nolūkam ir jāinstalē spraudnis. Zemāk ir norādītas darbības, kā to izdarīt.

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Dodieties uz spraudņiem (tas ir atrodams kreisās sānjoslas izvēlnē).
 3. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu.
 4. Ar 3. darbību tiks atvērta sadaļa Spraudņi.
 5. Meklēšanas laukā ierakstiet tādus atslēgvārdus kā “WordPress rezerves kopija”.
 6. Izvēlieties vienu no rezultātiem (izvēlieties vienu ar labām atsauksmēm un augstu novērtējumu).
 7. Noklikšķiniet uz Instalēt.
 8. Kad spraudnis ir instalēts, noklikšķiniet uz Aktivizēt.

Piezīme. Ir daudz bezmaksas WordPress rezerves spraudņu – jūs noteikti atradīsit vienu, kas jums noderēs.

Nr. 18 – augšupielādējiet savas vietnes Favicon logotipu

Mazo attēlu, ko redzat vietnes nosaukuma kreisajā pusē (atverot to pārlūka cilnē), sauc par Favicon. To galvenokārt izmanto zīmola veidošanai. Veiciet šīs darbības, lai savā vietnē augšupielādētu Favicon:

 1. Dodieties uz savu WordPress informācijas paneli.
 2. Atveriet sadaļu Izskats (meklējiet to kreisajā sānjoslā).
 3. Noklikšķiniet uz Pielāgot. Tādējādi jūs nokļūsit lapā, kurā ir daudz iespēju. Tomēr pagaidām mēs koncentrēsimies uz Favicon augšupielādi.
 4. Noklikšķiniet uz Vietnes identitāte.
 5. Noklikšķiniet uz vietnes ikonas.
 6. Noklikšķiniet uz lauka, lai atlasītu attēlu, kuru augšupielādēt no datora. Jūs varēsit redzēt, kā tas izskatās meklēšanas lauka labajā pusē.
 7. Pēc veiksmīgas augšupielādes attēls tiek automātiski saglabāts. Pēc tam jums būs šīs 2 gatavās iespējas:
 • Noņemt
 • Mainīt attēlu

Piezīmes:

 • Bez favicon jūsu vietnes cilnē tiks vienkārši parādīts jūsu vietnes nosaukums. Dažos gadījumos tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēja logotips tiek parādīts kā favons.
 • Mēs iesakām izmantot favicon ne tikai zīmola veidošanai, bet arī estētisku apsvērumu dēļ (jūsu pārlūka cilne izskatīsies garlaicīga bez favicon).
 • Jūs varat ķerties pie sava favicon attēla (izmērs, krāsa, dizains), līdz atradīsit vislabāko savas vietnes izskatu.

# 19 – noņemiet visus neizmantotos spraudņus savā WordPress vietnē

WP instalētie spraudņi

WordPress saišķos ir iepriekš instalēti spraudņi, kas jums varētu nebūt noderīgi. Lai tos noņemtu, rīkojieties šādi.

 1. Piesakieties savā WordPress informācijas panelī.
 2. Dodieties uz spraudņiem (to redzēsit kreisajā sānjoslā).
 3. Noklikšķiniet uz Installed plugins.
 4. Visos aktīvajos spraudņos, kurus vēlaties izdzēst, noklikšķiniet uz Deaktivizēt. Ņemiet vērā, ka dzēšanas opcija tiek parādīta tikai deaktivizētos spraudņos.
 5. Izdzēsiet visus deaktivizētus spraudņus, kurus vēlaties noņemt no savas vietnes.
 6. WordPress lūgs jums apstiprināt savu darbību – vienkārši apstipriniet, noklikšķinot uz jā, un tas automātiski noņems spraudni no instalēto spraudņu saraksta (un jūsu sistēmas)..

Piezīmes:

 • Jums ir iespēja saglabāt instalētos spraudņus pat tad, ja tos neizmantojat. Šajā gadījumā tos vienkārši deaktivizējiet.
 • Noņemot bezjēdzīgus spraudņus (īpaši tos, kurus esat pārliecināts, ka tik un tā neizmantojat), jūsu WordPress fona informācija būs sakopta (vismaz sadaļā Spraudņi).

# 20 – sakopiet un sakārtojiet savu WordPress informācijas paneli

WP informācijas paneļa ekrāna opcijas

WordPress instalācijas no cPanel parasti tiek piegādātas kopā ar logrīkiem un spraudņiem, kas jums nav īsti noderīgi – tā, tie var tikai sabojāt jūsu informācijas paneli. Lai sakoptu WordPress informācijas paneli, rīkojieties šādi:

 1. Dodieties uz savu informācijas paneli.
 2. Meklējiet nolaižamo bultiņu Ekrāna opcijas (tā atrodas informācijas paneļa augšējā labajā stūrī pie jūsu administratora profila attēla). Noklikšķiniet uz nolaižamās bultiņas.
 3. 2. darbībā jums tiks parādīti visi logrīki, kas pēc noklusējuma tiek pārbaudīti. Noņemiet atzīmi no visiem logrīkiem, kas jums nav nepieciešami.

Piezīmes:

 • Pēc iepriekš minēto darbību veikšanas vadības panelī vairs neredzēsit visus nevajadzīgos (neatzīmētos) logrīkus.
 • Ja vien neatzīmēsit dažus no izvēlnes Ekrāna opcijas logrīkiem, jūs tos redzēsit katru reizi, piesakoties savā WordPress informācijas panelī..
 • Mēs iesakām noņemt sveiciena logrīku.
 • Apsveriet iespēju noņemt logrīku Darbība.
 • Apsveriet iespēju noņemt logrīku WordPress News.

Apsveicam ar jauno vietni!

Vietne WordPress

Kā redzat, tīmekļa vietnes izveidošana bez zināšanu kodēšanas ir patiešām iespējama. Protams, tas prasa daudz soļu, taču pie tā varat pierast, turpinot darbu savā vietnē (vai varbūt nākotnē izveidosit jaunus)..

Saglabājiet šo soli pa solim kā atsauci, un mēs esam pārliecināti, ka savā nišā varat izveidot patiesi skaistu un funkcionālu vietni. Veiksmi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector