Izskaidroti dažādi tīmekļa mitināšanas veidi (koplietots, VPS, īpašs)

Dažādu veidu tīmekļa mitināšana


Vai jums ir nepieciešama vieta, kur izvietot savu vietni, bet jūs sajauc dažādi web hostinga veidi? Tad jūs esat nonācis pareizajā vietā.

Lai atrastu sev piemērotāko tīmekļa mitinātāju, nav viegli. Ir daudz faktoru, kas jāņem vērā. Pat ja esat apskatījis mūsu labāko tīmekļa mitināšanas sarakstu, jūs joprojām varētu būt iestrēdzis ar dažām jautājuma zīmēm par to, kāda veida vietne jums ir vispiemērotākā..

Lai palīdzētu jums šajā jautājumā, šī ziņa sniegs jums informāciju par to, kas ir tīmekļa mitināšana un kādi tīmekļa mitināšanas veidi ir pieejami. Pēc tam mēs sīki apspriedīsim dažādus tīmekļa mitināšanas veidus, ieskaitot to darbību, plusus un mīnusus un kam tie ir vispiemērotākie.

Gatavs? Tad sāksim!.

Pirmkārt, pamati – kas ir tieši tīmekļa mitināšana?

dažāda veida tīmekļa mitināšana - izskaidrota mitināšanaVispirms noskaidrosim, kas pat ir tīmekļa mitināšana.

Tas faktiski ir diezgan vienkārši. Skatot vietni pārlūkprogrammā, varat to darīt, jo pārlūks ir lejupielādējis vairākus failus, kas aizpildīti ar kodu, un pārveidojis iezīmējumu par kaut ko tādu, ko jūs faktiski varat redzēt.

Tāpat kā datorā, šie faili tika kaut kur glabāti, lai jūs varētu tiem piekļūt. Tomēr cietā diska vietā tie atradās citā datorā, tā sauktajā serverī.

Serveri ir jaudīgāki nekā jūsu klēpjdators (tāpēc tie vienlaikus var pārvaldīt daudzus cilvēkus, kuri piekļūst vietnei), tomēr to veido tās pašas lietas, kas CPU, atmiņa un citi komponenti. Tam pat ir operētājsistēma, kas parasti balstās uz Linux.

Servera īpašnieks to iznomā personai, kurai pieder jūsu skatītā vietne, un sniedz arī dažus citus pakalpojumus, piemēram, servera pārvaldību, atbalstu, ļaunprātīgas programmatūras skenēšanu, dublēšanu un tā tālāk. Šīs infrastruktūras nodrošināšanas procesu citiem sauc par tīmekļa mitināšanu. Personu, kas to dara, sauc par mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

Vai viss līdz šim ir skaidrs? Atdzesē, tad ienirsim sīkāk.

Kādi dažādi tīmekļa mitināšanas veidi pastāv?

tiek parādīti dažādi tīmekļa mitināšanas veidi - koplietots vs vps vs veltīts

Tīmekļa mitināšana ir vairāk nekā viena lieta. Pirmkārt, vairums mitinātāju piedāvā vairākas pakalpojumu paketes, kas var savvaļā atšķirties cenas un to, ko jūs par to saņemat.

Tomēr viens no pirmajiem un visvienkāršākajiem lēmumiem, kas jums jāpieņem, ir izlemt par dažādiem hostinga veidiem.

Kaut arī ir dažādi veidi, kā atšķirt tīmekļa mitināšanas piedāvājumus (funkcijas, pārvaldības līmenis), visvienkāršākie veidi ir apskatīt serverim izmantoto tehnoloģiju.

Tam ir jēga, jo, kā jūs redzēsit tālāk, šī daļa nosaka arī daudzus citus faktorus, piemēram, veiktspēju, drošību, mērogojamību un jūsu puses piepūles līmeni.

Tā kā tas rada šādas atšķirības, tā vietā, lai vispirms apskatītu uzņēmumus un cenas, labāk ir vispirms koncentrēties uz to, lai noskaidrotu, kurš no dažādajiem tīmekļa mitināšanas veidiem ir piemērots jums. Pēc tam jūs joprojām varat apskatīt pieejamo.

Turpmāk mēs rūpīgi izpētīsim četrus no visizplatītākajiem mitināšanas veidiem: dalītu, VPS, īpašu un mākoņa mitināšanu. Tātad jūs zināt, kā pieņemt lēmumu pats.

1. Dalīts hostings – vislabāk iesācējiem

Dalīts hostings

Virtuālais hostings ir tieši tāds, kā izklausās. Izmantojot dalīta mitināšanas kontu, jūsu vietne atrodas tajā pašā serverī kā citu vietņu grupa.

Cik ir ķekars? Tas tiešām ir atkarīgs no jūsu iestatīšanas un mitināšanas pakalpojumu sniedzēja. Tomēr nav nekas neparasts, ja vietne tiek izvietota simtiem un pat tūkstošiem citu.

Plusi

Šīs opcijas lielākā priekšrocība ir tā, ka jūs dalāt servera izmaksas ar daudziem cilvēkiem. Ja mitināšanas pakalpojumu sniedzējs var salikt vairākus simtus vai tūkstošus klientu uz viena servera, tas ļauj viņiem sadalīt darbības izmaksas starp daudzām pusēm.

Tāpēc arī kopīgotā mitināšana ir vispieejamākā. Jūs to varat iegādāties tikpat lēti kā USD 2 mēnesī, un vidējās izmaksas ir USD 5–10 USD mēnesī. Lieliski piemērota cilvēkiem ar ierobežotiem līdzekļiem un tiem, kas tikai sāk darbu.

Bez tam, izmantojot dalīta hostinga kontu, par iestatīšanu jūs parasti pilnībā rūpējas. Konfigurācijas ir ļoti maz, lai jūs varētu pilnībā koncentrēties uz savas vietnes izveidi.

Mīnusi

Tomēr servera koplietošana ar daudzām pusēm ir arī šīs vienošanās lielākais negatīvie punkti. Kā minēts, serveris ir dators ar tādiem resursiem kā cietais disks, CPU ātrums un RAM.

VPS-vs-Shared

Šie resursi ir ierobežoti. Tāpat kā klēpjdators palēninās, kad vienlaikus palaižat pārāk daudz programmu, tā arī dariet šīm mašīnām, kad tām ir pārāk daudz darāmā.

Tā kā visas vietnes, kas atrodas koplietotā resursdatorā, pieprasa servera resursus, varat saskarties ar problēmām, ja viena no tām nodrošina visas apstrādes jaudas palielinātu trafiku vai kļūdainu kodu. Tas ļauj pārējiem sacensties par pārējo, izraisot dīkstāvi (tas nozīmē, ka jūsu vietne nav pieejama) vai samazinātu ielādes ātrumu.

Tā ir parādība, ko sauc par “sliktā kaimiņa efektu”, un viens no galvenajiem kopīgas mitināšanas iemesliem ir visproblemātiskākais no dažādajiem tīmekļa mitināšanas veidiem. Lai gan daudzi mitinātāji aktīvi cenšas izvairīties no šī scenārija, jūs riskējat, izmantojot šo konkrēto iestatījumu. Galu galā, ja katrs klients maksā USD 5 mēnesī / mēnesī, vai tiešām ir vērts pavadīt stundu atbalstu vienam klientam? Ne īsti.

Kam tas domāts?

Tātad vai dalīta hostings kādreiz ir laba ideja? Jā! Tas var būt lieliski piemērots vietnēm ar mājokļiem, kurās vēl nav liels trafiks, statiskām brošūru vietnēm, izstrādes un testēšanas vietnēm, personīgām vietnēm vai citām vietnēm, kurās darba laiks nav milzīgs apgrūtinājums.

Dalīta hostings ir arī lieliska iespēja, ja jums ir ļoti ierobežots budžets. Tas ļauj uzņēmumiem izveidot klātbūtni tīmeklī, pat ja tie nav vislabākajā stāvoklī. Tā kā šāda dalīta mitināšana ir ārkārtīgi svarīgs rīks vienlīdzības nodrošināšanai tīmeklī.

Daži no vispazīstamākajiem saimniekiem šajā segmentā ir Bluehost, Siteground un InMotion Hosting.

Ieteicamais lasījums: 8 labākie lēto tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēji

2. VPS hostings – nākamā līmeņa koplietošanas hostings

VPS hostings

VPS nozīmē Virtual Private Server. Tas ir visvairāk līdzsvarots starp dažādajiem tīmekļa mitināšanas veidiem. VPS serveris joprojām ir koplietota vide, taču tā iestatīšanas veids ir ļoti atšķirīgs.

Lai gan visām vietnēm VPS ir kopīgs viens fiziskais serveris, tajā atrodas vairākas atsevišķas virtuālās mašīnas. Tas padara to par vidusceļu starp dalītu hostingu un sava veltītā servera iegūšanu.

Plusi

VPS ir daudz uzticamāks un stabilāks nekā dalītā mitināšana. Pirmkārt, parasti tas ir ierobežots līdz 10-20 vietnēm uz serveri. Tas pats par sevi samazina pieprasījumu uz servera.

Tomēr patiesais uzlabojums ir tāds, ka visi resursi tiek sadalīti vienmērīgi un nevienai vietnei nav atļauts pārsniegt tās daļu. Tiklīdz jūs sasniegsit noteikto robežu, jūsu vietne var samazināties, bet pārējās saglabāsies stabila.

Tas tiek panākts, izmantojot virtuālās mašīnas, kas serverī izveido atdalījumu. Šis vienkāršais papildinājums mazina sliktā kaimiņa efektu.

Vēl viens liels VPS serveru ieguvums ir tas, ka tie nodrošina lielāku elastību un ļauj jums pielāgot savu vidi. Koplietotajos resursdatoros tas nav iespējams, jo tas mainītu arī visu citu iestatījumus. Tā kā jūsu konts atrodas virtuālā mašīnā, varat veikt izmaiņas, neietekmējot citus.

Visbeidzot, VPS ir pielāgojams. Tā kā jūs izmantojat virtuālo mašīnu, kas aizņem zināmu procentuālo daļu no serverī pieejamajiem resursiem, jums pieejamā apjoma palielināšana nepavisam nav problēma. Tas ir liels mierinājums uzņēmumu īpašniekiem, kuri sagaida, ka viņu vietnes izaugs un plauks.

Mīnusi

Šim mitināšanas veidam nav pārāk daudz negatīvo iespēju. Lielākais, protams, ir tas, ka tas maksā vairāk nekā jūsu zemāka līmeņa risinājumi. Tātad, ja jums ir ierobežots budžets, jums jāatrod risinājums, kas jums derētu naudas izteiksmē.

Tomēr, lai arī vidējā VPS maksā apmēram 50 USD / mēnesī (un tā mērogs var sasniegt pat 200 USD), VPS ir iespējams iegūt no aptuveni 20 USD / mēnesī. Turklāt, tiklīdz jūs esat sasniedzis augstākus šāda veida tīmekļa mitināšanas laikus, jūs, iespējams, nopelnāt pietiekami daudz naudas, lai viegli segtu izmaksas.

Otra lieta, kas saistīta ar VPS mitināšanu, ir arī tā, ka ar lielāku konfigurācijas jaudu ir jāuzņemas lielāka atbildība. Ja nezināt, ko darāt, svarīgus failus vai programmatūru ir iespējams noņemt, to nezinot. Tātad, lai to patiešām izmantotu, jums ir jāsaņem izglītība.

Kam tas domāts?

Ja jums ir nauda, ​​mēs iesakām pēc iespējas ātrāk atjaunināt uz VPS. Lai arī tas ir dārgāks, pat viszemākā pakāpe parasti ir daudz labāka nekā jebkurš koplietojama mitināšanas risinājums.

Vēlākais, kad sākat saņemt pieņemamu satiksmi, jums vajadzētu pārcelties? Tomēr noteikti pārbaudiet sīkāku informāciju par to, ko saņemat (iestatīšanas maksa, procesora jauda, ​​atmiņa, atmiņas vieta, joslas platums), lai jūs zināt, ka tas ir tas, kas jums nepieciešams.

Dažus labi zināmus un ievērotus VPS risinājumus piedāvā inMotion Hostings un Dreamhost.

3. Dedicated Hosting – lielajām līgām

Dedicated hostings

Kā jau nosaukums norāda, speciāla mitināšana nozīmē tikai to: jums ir serveris visiem. Tas nodrošina daudzus ieguvumus, taču tam ir arī diezgan daudz negatīvu.

Plusi

Pirmkārt, viena no galvenajām veltīta hostinga priekšrocībām ir tā, ka tā noliedz visus slikto kaimiņu jautājumus tikai tāpēc, ka tādu nav. Neviena cita vietne nevar nozagt jūsu resursus, radīt drošības risku vai izraisīt citas problēmas. Tas atšķir to no dažādajiem tīmekļa mitināšanas veidiem, par kuriem mēs jau runājām.

Turklāt, tā kā dators jums ir viens pats, daudzi uzņēmumi ļauj to plaši pielāgot. Jūs, iespējams, varēsit izvēlēties OS, atmiņas daudzumu un veidu un citus aparatūras elementus. Tas dod jums daudz elastības.

Mīnusi

Protams, šāda veida iestatīšana prasa izmaksas. Īpaša servera noma nav lēta. Cenas sākas ar USD 60 mēnesī un iet līdz USD 350 + mēnesī. Tomēr tajā brīdī, kad jūsu uzņēmumam ir nepieciešams īpašs serveris, jums droši vien vajadzētu spēt segt izmaksas.

Papildus tam jums diezgan daudz jāzina par datoriem un serveru tehnoloģijām. Kamēr tiek pārvaldīti īpaši mitināšanas risinājumi, jums joprojām būs daudz jādara pašam.

Lietas galējā pusē jūs varētu iegūt pilnīgi nepārvaldītu pakalpojumu, kurā jums pašam vajadzētu instalēt OS, nemaz nerunājot par visiem rīkiem, kas nepieciešami tīmekļa servera darbināšanai, drošības skenēšanai, ļaunprātīgas programmatūras noņemšanai un tā tālāk. Alternatīvi, jūs varat arī nolīgt servera administratoru. Tomēr tas rada papildu izmaksas.

Turklāt, izmantojot īpašu serveri, jūs visas olas ievietojat vienā grozā. Ja tā aparatūra neizdodas, jūsu vietne vairs nav pieejama. Citos gadījumos citi moduļi var pārņemt kļūdas gadījumā vai tos var aizstāt automātiski. Izmantojot speciālus serverus, it īpaši, ja jūs tos pats uzraugāt, tas var aizņemt vairāk laika.

Kam tas domāts?

Vai kādam kādreiz ir nepieciešama speciāla mitināšana? Tas ir diskutējams. Mūsdienu pasaulē, kad notiek mākoņa VPS, nepieciešamība pēc sava servera samazinās. Protams, tas var aizņemt daudz vairāk trāpījumu nekā tradicionāls VPS, tomēr mērogojamības ziņā tas neatrodas gandrīz nevienā vietā, ko varētu piedāvāt mākoņdatošanas sistēma (vairāk par to zemāk).

Neskatoties uz to, augstākās klases VPS var būt daudz lētāks nekā zemas klases serveris, kā arī daudz jaudīgāks. Nekautrējieties domāt, ka veltīta ir sarežģītāka iespēja tikai tāpēc, ka esat vienīgais cilvēks uz servera. Tā vietā tiešām apskatiet pieejamos resursus.

Starp šeit apskatītajiem dažādajiem tīmekļa mitināšanas veidiem šis ir visdrīzāk nepieciešamais. Vienīgās divas reizes, kad mēs teiktu, ka jums noteikti vajadzētu doties uz speciālu serveri, ir tas, ja jums ir ļoti specializētas vajadzības aparatūras jomā vai jūs vēlaties daudz vairāk kontrolēt savu datu privātumu nekā jebkur citur..

Daži no labākajiem veltītajiem mitinātājiem ir LiquidWeb, GreenGeeks un PickaWeb.

4. Mākonis Hostings – tīmekļa mitināšanas nākotne

Mākonis mitināšana

Mākoņu mitināšana būtībā ir tāda pati kā VPS mitināšana, jo jūsu vietne ir arī virtuālā mašīnā.

Tomēr viena fiziskā servera vietā jūsu vietne ir daļa no visa datoru tīkla, no kuras tā var dinamiski izmantot visu nepieciešamo jaudu..

Šāda veida iestatīšana kļūst arvien izplatītāka. Daži uzņēmumi savu pakalpojumu vairs pat nesauc par VPS, piemēram, Cloud vai Cloud VPS.

Plusi

Viena no mākoņu mitināšanas lielākajām priekšrocībām ir mērogojamība. Tradicionālo VPS var samazināt, bet tikai līdz noteiktam punktam. To ierobežo tajā esošās aparatūras ietilpība. Uz servera ar 32 GB RAM, jūsu vietnei vajadzības gadījumā nekad nevarēs piekļūt 64 GB.

Tas neattiecas uz mākoņu bāzes sistēmu. Tā vietā, lai sadalītu vienu datoru vairākās virtuālās mašīnās, tas apvieno vairākus datorus spēcīgā virtuālā serverī, kas pēc tam var nodrošināt resursus pēc vajadzības. Lai cik daudz jūsu vietne prasa, tas ir, cik daudz tā var iegūt.

Papildus jums tiek iekasēta maksa tikai par resursiem, kurus jūs faktiski izmantojat. Tas var būt labāks risinājums, nekā maksāt fiksētu cenu par īpašu serveri, kura jūs nekad neizmantojat visu jaudu.

Šis iestatīšanas veids ir labs arī drošības apsvērumu dēļ, jo īpaši DDoS uzbrukumiem. Šādos hakeru veidos serveris ir satriecošs neskaitāmu paralēlu pieprasījumu skaita, līdz tas avarē. Mākoņu tīklā jūs varat izplatīt šos pieprasījumus starp daudziem dažādiem datoriem un daudz labāk mazināt to ietekmi nekā jebkurā viena servera sistēmā.

Mīnusi

Mākonis mitināšanas galvenais negatīvie ir tas, ka izmaksas ne vienmēr ir pilnībā paredzamas. Daudzi mākoņdatošanas mitināšanas pakalpojumu sniedzēji strādā ar fiksētu izcenojumu un maksas par e-pastu apvienojumu. Ja rodas satiksmes intensitāte, tas var ievērojami palielināt jūsu izmaksas. Lai gan tas parasti nozīmē arī to, ka jūs nopelnāt labāk un tāpēc varat segt izmaksas, tas ir kaut kas, kas jāpatur prātā.

Kam tas domāts?

mākoņu mākoņi

Mākoņu sistēmas ir lieliski piemērotas, ja vēlaties savu vietni mērogot daudz tālāk nekā tradicionālās sistēmas. Nākotnē tas, visticamāk, aizstās dalītās un īpašās iespējas, jo tehnoloģija kļūs modernāka.

Tomēr šajā brīdī nav lielas nozīmes tam, vai meklējat VPS vai mākoņa mitināšanu. Daudzi uzņēmumi savu parasto sistēmu aizvieto ar mākoņa arhitektūras VPS, vienkārši tāpēc, ka tā piedāvā priekšrocības arī tiem. Tātad, pat ja jūs izmantojat vienkāršu VPS, jūs, iespējams, nezināt, izmantojat mākoņa mitināšanu.

Daži labi zināmi mitinātāji, kas nodrošina mākoņa mitināšanu, ir Dreamhost, Google Cloud Platform, Amazon Web Services un Linode.

Kurš no dažādajiem tīmekļa mitināšanas veidiem ir paredzēts jums?

Hostinga paketes izvēle var būt diezgan sarežģīta, un tā prasa daudz uzmanības. Tomēr pirmais solis ir izprast dažādus jums pieejamos mitināšanas veidus. Cerams, ka šis raksts jums ir devis pamatu, lai to izdarītu.

Ja jūs tikko sākat darbu (piemēram, veidojot savu pirmo emuāru / vietni), tas ir lieliski, ja izmantojat koplietojamo mitināšanu. Vienmēr ir iespējams vēlāk pāriet uz jaudīgāku iestatīšanu. Tikai tad, ja jūs jau zināt, ka jūsu vietnei ir vajadzības, kuras kopīgais mitināšana nevar izpildīt, jums vajadzētu izpētīt citas iespējas no get-go.

Kad esat pieņēmis lēmumu, ir jēga aplūkot ķekars uzņēmumu. Mēs iesakām pārbaudīt mūsu visaugstāk novērtētos saimniekus, lai atrastu labākos. Apskatiet piedāvāto un salīdziniet operatīvo atmiņu, diska vietu, CDN izmantošanu, joslas platumu un citus skaitļos izmērāmus resursus. Tad apskatiet visas nepieciešamās papildu funkcijas.

Procesa beigās jums vajadzētu būt 2-3 izlasēm, kurā brīdī tas vārīsies līdz personīgajām vēlmēm. Varbūt īsa saruna ar atbalstu – lai novērtētu viņu noderīgumu – būs tāla.

Vai nepieciešama papildu informācija par tīmekļa mitināšanu? Apskatiet rakstus, piemēram, kur reģistrēt domēna vārdu, un vietnes veidotāja iespējas, lai izveidotu jūsu vietni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector