7 najlepších lacných webhostingových služieb (hodnotenie do roku 2020) Fakty o hosťovaní

lacný webhosting


Nájsť lacného poskytovateľa webhostingu nie je ľahká úloha.

prečo?

Mnoho populárnych webhostingových spoločností používa štandardné cenové stratégie, ktoré zvyčajne priťahujú nových zákazníkov za nízke úvodné ceny.

Podľa nášho výskumu sú však náklady na obnovu zvyčajne dvakrát až trikrát vyššie. Predtým, ako sa zaregistrujete u lacného hostiteľa, je nevyhnutné skontrolovať ich obnovovacie ceny a funkcie.

Niekedy sú obmedzené na minimálny úložný priestor, nedostatočnú šírku pásma alebo žiadne SSL.

Hoci väčšina webových hostiteľov vrhá doménové meno a SSL zadarmo (najmenej na jeden rok), niektorí nie.

Nižšie nájdete 7 najlacnejších poskytovateľov webhostingu (naposledy skontrolovaných v decembri 2019):

1. Bluehost 2,75 dolárov / mesiac (36 mesiacov) | Obnoví 7,99 dolárov

Bluehost

 • Prevádzková doba: 99,99% (pozri podrobnú prevádzkovú dobu)
 • Čas načítania: 380 ms (pozri podrobný čas načítania)
 • Vlastnosti: bezplatné e-mailové účty, vrátane protokolu SSL
 • Spätná väzba: záruka 30 dní

Bluehost v súčasnosti hostuje viac ako 2 milióny webových stránok. Sú zďaleka jedným z najpopulárnejší, dostupné lacné zdieľané možnosti hostingu – z nejakého dôvodu. Sú dobre používané (a odporúčané) rôznymi populárnymi webmastermi a blogermi.

Z 31 hostiteľov, ktorých sme skontrolovali, bola služba Bluehost za posledných 24 mesiacov najlepšia, akú sme videli – 99,99% (iba s 2 hodinami prestojov). Priemerná rýchlosť je okrem spoľahlivého výkonu aj na rýchlejšej strane – 380 ms (čo je rýchle v porovnaní s inými webovými hostiteľmi s podobnými cenami, ako je napríklad SiteGround (681 ms) alebo DreamHost (654 ms).

Bluehost je tiež náš top 1 hodnotený webhosting v našom celkovom hodnotení webhostingu. Hlavne kvôli ich vynikajúcemu a spoľahlivému výkonu a 24/7/365 live chatu so všetkými svojimi zákazníkmi.

Všetky plány zahŕňajú bezplatný názov domény na 1 rok, inštalácie jedným kliknutím pre rôznych tvorcov webových stránok a WordPress.

Najväčšou nevýhodou ich ponuky je, že najlacnejší plán (2,75 USD / mesiac) má 36 mesačný záväzok. Ak sa rozhodnete využívať svoje služby menej ako 12 mesiacov, musíte zaplatiť 4,95 $ / mesiac. SSL je zadarmo. Najlacnejší „základný“ plán prichádza s 50 GB úložného priestoru, 5 e-mailovými účtami a nemeranou šírkou pásma. Po počiatočnom období registrácie sa Bluehost obnovil na 7,99 USD / mesiac.


Alebo si prečítajte celú recenziu na Bluehost

2. Hostinger 0,99 dolárov / mesiac (48 mesiacov) | Obnovuje 2,15 USD

Hostinger

 • Prevádzková doba: 99,95% (pozri podrobnú prevádzkovú dobu)
 • Čas načítania: 363 ms (pozri podrobný čas načítania)
 • Vlastnosti: SSL, bezplatná doména na 1 rok, neobmedzené úložisko
 • Spätná väzba: záruka 30 dní

Hostinger je najlacnejšou webhostingovou spoločnosťou, ktorú sme doposiaľ skontrolovali.

Spravidla sú poskytovatelia hostingu, ktorí sú cenovo dostupní, zvyčajne pomalí, nespoľahliví alebo majú takmer zákaznícku podporu.

Našťastie je Hostinger úplne opačný. Za posledných 23 mesiacov bola ich doba pohotovosti 99,95%.

Navyše patria medzi najrýchlejších webových hostiteľov s priemernou dobou načítania 363 ms (iba bitia o A2 Hosting a MDDHosting, ktoré sú o niečo drahšie).

Poskytujú tiež okamžitú zákaznícku podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, čo je vynikajúca funkcia.

Nízke ceny, skvelé časy načítania a spoľahlivá dostupnosť – to je to, čo z nich robí skvelú lacnú možnosť webhostingu.

Ak sa zaregistrujete pre svoj najlacnejší plán, bude vás to stáť iba 0,99 USD / mesiac. Vďaka tomu je „takmer“ celoživotný hosting celkom iba 47,52 dolárov – nie je to zlé. Najlacnejší plán hostingera sa po počiatočnom období registrácie obnoví na 2,15 USD / mesiac.

Tento plán „jedného zdieľaného hostenia“ zahŕňa 1 webovú stránku, 1 e-mailový účet, 100 GB šírky pásma (ktorá dokáže spracovať veľa návštevníkov) a neobmedzené úložisko.


Alebo si prečítajte celú recenziu na serveri Hostinger

3. DreamHost 2,59 $ / mesiac (36 mesiacov) | Obnovenie: 2,59 USD | Mesačný plán: 4,95 $ / mesiac

Dreamhost

 • Prevádzková doba: 99,94% (pozri podrobnú prevádzkovú dobu)
 • Čas načítania: 654 ms (pozri podrobný čas načítania)
 • Vlastnosti: Zahrnuté SSL, neobmedzený prenos
 • Spätná väzba: záruka 97 dní

DreamHost okamžite vyniká medzi webovými hostiteľmi vďaka impozantnej záruke vrátenia peňazí: cítia sa tak istí svojou službou, že vám umožňujú až 97 dní požiadať o vrátenie vašich peňazí (priemyselný štandard je 30 dní).

Posledná prevádzka DreamHost je posledných 24 mesiacov 99,94% – čo nie je zlé. Majú čas načítania 654 ms. Aj keď to nie je príliš pomalé, s našimi tromi najlepšími tipmi získate lepšiu rýchlosť načítania.

DreamHost však neponúka bezplatné e-mailové účty. Zatiaľ čo Bluehost ponúka 5 e-mailových účtov a ponuky A2 hostingu 25, musíte zaplatiť 1,67 dolárov za e-mailový účet mesačne pomocou DreamHost.

Okrem pôsobivej záruky vrátenia peňazí (97 dní) ponúka DreamHost celkom pozoruhodné vlastnosti: bezplatný názov domény na 1 rok (obnovuje sa na 15,99 USD), nemeraná šírka pásma, 50 GB SSD úložného priestoru, tvorca webových stránok WP, SSL a podpora na 1 web – všetko za 2,59 dolárov / mesiac na svojom najlacnom pláne, ktorý sa obnovuje za rovnakú cenu.


Alebo si prečítajte celú našu recenziu na DreamHost

4. HostGator 2,75 $ / mesiac (36 mesiacov) | Obnovuje 6,95 dolárov

hostgator zdieľa

 • Prevádzková doba: 99,99% (pozri podrobnú prevádzkovú dobu)
 • Čas načítania: 1113 ms (pozri podrobný čas načítania)
 • Vlastnosti: bezplatné e-mailové účty, vrátane protokolu SSL
 • Spätná väzba: záruka 45 dní

Hostgator je nepochybne jednou z najväčších a najpopulárnejších značiek webhostingu v súčasnosti. Hostia pôsobivých 10 miliónov + doménových mien a pôsobia v tomto odvetví už 19 rokov. To je ťažké poraziť!

Máme však zmiešané pocity týkajúce sa zdieľaného hostingu hostgator. 

Pokiaľ ide o rýchlosť, vykonávajú dosť zle: čas načítania 1 113 ms z nich robí najpomalších z lacných webových hostiteľov, ktorých sme recenzovali (hostinger a Bluehost sú najmenej dvakrát rýchlejšie a A2 hosting je trikrát rýchlejší). Nedostatok úložiska SSD to nepomáha. 24-mesačná prevádzková doba hostgátora je dosť pôsobivá 99,99%, predsa. Po Bluehost majú v tomto zozname druhý najlepší uptime. Poskytuje to istotu o spoľahlivosti ich služieb.

Najlacnejší plán hostgátora stojí 2,75 USD / mesiac, ale vyžaduje si 36 mesačný záväzok. Za týmto účelom získate neobmedzenú šírku pásma a úložisko, bezplatný názov domény na 1 rok, okamžité zálohy, SSL a reklamný kredit vo výške 100 USD pre Google a Bing. Hostgator sa obnoví na 6,95 $ / mesiac po uplynutí počiatočného 36-mesačného obdobia.


Alebo si prečítajte celú našu recenziu na serveri HostGator

5. A2 Hosting 2,96 $ / mesiac (12 mesiacov) | Obnovuje 8,99 $

a2 hostiteľská domovská stránka

 • Prevádzková doba: 99,93% (pozri podrobnú prevádzkovú dobu)
 • Čas načítania: 320 ms (pozri podrobný čas načítania)
 • Vlastnosti: bezplatné e-mailové účty, vrátane protokolu SSL
 • Spätné vrátenie peňazí: Kedykoľvek záruka vrátenia peňazí

A2 Hosting je najrýchlejší poskytovateľ zdieľaného hostingu, ktorý sme doteraz testovali.

S priemerným časom načítania 320 ms, Hosting A2 je najrýchlejším z webovských hostiteľov, ktorých sme skontrolovali – a takto to už roky. Sú jediným webovým hostiteľom, ktorý získa dokonalé skóre pre rýchlosť medzi webovými hostiteľmi, ktorých sme skontrolovali.

Vo svete, kde môže byť pomalý zranením prevádzka aj konverzia, hostitelia webu, ktorí sa pýšia rýchlostným poplatkom, platia zaň prémiu – alebo aspoň oveľa viac ako 2,96 dolárov / mesiac, ktoré A2 Hosting účtuje za svoj najlacnejší plán..

Prevádzková doba A2 Hosting však nie je veľmi pôsobivá. Oni udržiavali 99,93% za posledných 24 mesiacov, čo je dosť slabé.

Ste tiež obmedzený na 1 webovú stránku podľa svojho najlacnejšieho plánu; Vďaka tomu je ťažké naplno využívať niektoré z úžasných funkcií, ktoré ponúkajú. Ak chcete viac stránok, musíte vykonať upgrade na ich server Turbo. Aj keď to sľubuje až 20-násobne vyššiu rýchlosť, za 24/36-mesačný záväzok to stojí omnoho viac na 7 $ / mesiac.

Najlacnejší plán A2 Hosting za 2,96 USD / mesiac prichádza s neobmedzeným úložiskom SSD, neobmedzenou šírkou pásma, bezplatným SSL, 25 e-mailovými účtami, tvorcom stránok a inštaláciou WordPress jedným kliknutím. Zadarmo získate aj doménové meno na 1 rok. Po úvodnom období registrácie sa hosting A2 obnoví na 8,99 USD / mesiac.

Ak chcete získať najlacnejšiu cenu, použite kupón „HOSTINGFACTS“ na stránke pokladnice.


Alebo si prečítajte celú našu recenziu týkajúcu sa hostenia A2

6. GreenGeeks 2,95 $ / mesiac (36 mesiacov) | Obnovenie: 9,95 dolárov

Domovská stránka GreenGeeks

 • Prevádzková doba: 99,96% (pozri podrobnú prevádzkovú dobu)
 • Čas načítania: 453 ms (pozri podrobný čas načítania)
 • Vlastnosti: bezplatné e-mailové účty, vrátane protokolu SSL
 • Spätná väzba: záruka 30 dní

Zameranie spoločnosti GreenGeeks na to, aby boli šetrné k životnému prostrediu, ich môže pre niektorých používateľov zradiť, ale ako sa môžu vyrovnať v porovnaní s inými lacnými webovými hostiteľmi.?

GreenGeeks nie je tak rýchly ako Hostinger (363 ms), Bluehost (380 ms) alebo A2 Hosting (320 ms), ale ich doba načítania je 453 ms je pôsobivý a 99.96% prevádzka tiež nie je zlá. Za zmienku tiež stojí, že využívate nepretržitú zákaznícku podporu prostredníctvom živého rozhovoru (o ktorom sme zistili, že je dosť spoľahlivý), ak vaše stránky niekedy klesnú.

Aj keď GreenGeeks je dosť štedrý, pokiaľ ide o niektoré funkcie jeho najlacnejšieho plánu (napríklad neobmedzené úložisko a e-maily), chceme poznamenať, že tento plán môžete použiť iba s 1 webovou stránkou..

Ich najlacnejší plán stojí 2,95 USD / mesiac, čo predstavuje 36 mesačný záväzok. Za týmto účelom získate neobmedzené úložisko SSD, neobmedzenú šírku pásma, neobmedzené e-maily, bezplatný tvorca webových stránok a bezplatné doménové meno na 1 rok (obnovenie na 13,95 USD). Získate tiež bezplatné SSL. Po uplynutí počiatočného 36-mesačného obdobia registrácie sa GreenGeeks obnoví na 9,95 USD / mesiac.


Alebo si prečítajte celú našu recenziu o GreenGeeks

7. iPage 1,99 dolárov / mesiac (36 mesiacov) | Obnovenie: 7,99 dolárov

iPage

 • Prevádzková doba: 99,97% (pozri podrobnú prevádzkovú dobu)
 • Čas načítania: 759 ms (pozri podrobný čas načítania)
 • Vlastnosti: bezplatné e-mailové účty, vrátane protokolu SSL
 • Spätná väzba: záruka 30 dní

Pri cene 1,99 USD mesačne by sa ponuka iPage javila ako jedna z najlepších v oblasti lacného webhostingu – najmä preto, že sa zdá byť najlacnejšia po našom výbere (Hostinger).

Nenechajte sa oklamať. 

Super lacné ceny iPage získate iba vtedy, keď sa zaviažete k 36-mesačnému záväzku. A čo je dôležitejšie, akonáhle sa počiatočné obdobie 36-mesačného registrácie skončí, lacná cena zdieľaného hostingu iPage okamžite vzrastie na 7,99 dolárov za mesiac.

To znamená, že stojí za zmienku, že iPage je pôsobivý 99,97% prevádzkyschopnosť v priebehu 24 mesiacov a ponúkajú spoľahlivú zákaznícku podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom niekoľkých prostriedkov vrátane živého chatu.

iPage však neponúka úložisko SSD. S časom načítania 759 ms, sú tiež druhým najpomalším z najlacnejších webových hostiteľov, ktorých sme recenzovali.

Zadarmo doménové meno na 1 rok (obnovenie na 14,99 dolárov), bezplatné SSL, neobmedzené úložisko a prakticky neobmedzená šírka pásma sú niektoré z funkcií, ktoré získate pri lacnom hostovaní iPage. Zatiaľ čo väčšina lacných hostiteľov má limit 1 webovej stránky, iPage vám umožňuje hosťovať neobmedzené webové stránky.


Alebo si prečítajte celú našu recenziu na iPage

Zabaliť:

To, že nemáte veľký rozpočet, neznamená, že by ste sa mali uspokojiť s nekvalitným webovým hostiteľom.

Existujú desiatky možností na trhu, ktoré dosahujú dokonalú rovnováhu medzi dostupnosťou a kvalitou. S trochou prieskumu môžete ľahko nájsť poskytovateľa, ktorý vyhovuje vašim potrebám váš rozpočet.

 1. Bluehost: 2,75 USD mesačne [jednoduché použitie, spoľahlivé]
 2. Hostinger: 0,99 $ mesačne [najlacnejšia kvalita webhostingu]
 3. DreamHost: 2,59 $ mesačne [schopnosť platiť mesačne]
 4. Zdieľaný hostGator: 2,75 $ mesačne
 5. Hosting A2: 2,96 $ mesačne [najrýchlejší lacný webhosting]
 6. GreenGeeks: 2,95 $ mesačne
 7. iPage: 1,99 USD mesačne

P.S. Uistite sa, že ste v poriadku s vyššími obnovovacími cenami. Nikto na tomto zozname nemá rovnakú cenu za obnovenie ako registračná cena.

Ktorých poskytovateľov lacného hostingu ste použili? Odporučili by ste niektorú z nich? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Môžeme tiež vyskúšať a vyskúšať lacnejších hostiteľov, takže nám nasaďte svoje návrhy :).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector