WestHost Review – 30 ev sahibinin 8’inde (40+ aydan sonraki istatistikler …

Westhost ana sayfası


WestHost, 1998 yılında Chis Russell tarafından kuruldu, 2008 yılında UK2 Group ile birleşti. WestHost, orada bulunan en eski web barındırıcılarından biridir. Ayrıca, UK2 Group’un hostingfacts.com’da çok güçlü bir ilk 5 ana bilgisayar olan MidPhase’e sahip olduğunu da belirtmek gerekir..

Onlar güvenilir web ekonomik olduğunu iddia iddia. Hizmetlerini kullanarak ve diğer kullanıcıların ne düşündüğünü öğrenmek için arka plan kontrolü yaparak bunları dikkatle araştırdık. Tarafsız incelememiz WestHost’un buna değip değmediğini bilmenizi sağlar.

İncelememizi doğru yapmak için, Haziran 2015’te WestHost “Kişisel Plan” ı satın aldık ve temel bir WordPress web sitesi kurduk. Test sitemizi burada ve ayrıntılı performans istatistiklerini (çalışma süresi) görebilirsiniz. & hız) burada. Daha derine inmek için “Geçmiş” i tıklayın.

Genel Bilgi & Hosting Genel Bakış

VERDİĞİMİZ: En Sınırsız Hosting
HIZ: 881 ms (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
ÇALIŞMA SÜRESİ: % 99.98 (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
DESTEK: 7/24 Canlı Sohbet
UYGULAMALAR: WordPress, AbanteCart, Joomla, Prestashop
ÖZELLİKLERİ: Sınırsız e-posta hesabı, 50 GB disk alanı & 1000GB bant genişliği
KONAKLAMA PLANLARI: Paylaşılan, WordPress, VPS ve Adanmış Sunucular
SİTE TRANSFERİ: Ücretsiz web sitesi taşıma
FİYATLANDIRMA: 1,99 ABD dolarından başlayan fiyatlar (aylık 4,99 ABD doları)

WestHost Hosting Kullanmanın Artıları

WestHost, birkaç yararlı ‘ekstra’ ile birlikte ömür boyu ücretsiz bir alan adı sunar.

1. Yaşam İçin Ücretsiz Alan Adı

Doğru duydunuz. WestHost’a sadık kalırsanız, alan adı yenilemesi için sizden ücret almazlar (bu genellikle 10 ila 15 $ / yıl civarındadır). Onlarla birlikte barındırdığınız sürece ücretsiz bir alan adının keyfini çıkarmanızı sağlarlar. (Ücretsiz alan adı yalnızca Tercih Edilen ve İşletme düzeyinde planlarla gelir)

2. Çalışma Süresi Sektör Ortalamasının Üstünde

Son 24 ayda ortalama yüzde 99,98 çalışma süresine sahiptiler.. Geçtiğimiz 24 ay boyunca oldukça iyiler ve son 12 ayda olağanüstü sonuçlar elde ettiler – birkaç ayda çalışma süresinin% 100’üne ulaştılar.

Son 12 aylık ortalama çalışma süresi:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%

WestHost performanslı-24monthsCanlı test sitesi: hostingfacts-wh.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+

2. Ücretsiz Göç ve 30 Günlük Para İade Garantisi

WestHost, dosyalarınızı ve web sitenizi mevcut web barındırıcınızdan sunucularına aktarmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca 30 günlük para iade politikalarıyla desteklenen tam bir geri ödeme de sunarlar. Herhangi bir nedenle hizmetlerinin kayıttan sonraki 30 gün içinde sizin için olmadığına karar verirseniz, size tam olarak geri ödeme yaparlar. Bu yalnızca paylaşılan barındırma planları için geçerlidir.

3. Anında Aktivasyon

Çoğu web barındırıcısının aksine (özellikle inMotion hosting & Web Hosting Hub), hesabınızın etkinleştirilmesi için saatlerce veya günlerce beklemek zorunda değilsiniz. WestHost ile hesabınız anında etkinleştirilecek.

4. Gece Yedeklemeleri ile Gelişmiş Güvenlik

Web barındırma planlarının çoğu için düzenli gece yedeklemeleri, Cloudflare CDN desteği ve planları için Otomatik Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırma ile WestHost çok güvenli bir ana bilgisayar gibi görünüyor.

5. Tek Tıkla Uygulamalar ve Web Sitesi Oluşturucu

WestHost, Softaculous aracılığıyla internetteki en iyi uygulamaların birçoğu için tek tıklamayla kurulum sunar. WordPress’ten Joomla, Drupal ve Magento’ya kadar her şeyi içerir.

Ancak, bu uygulamalar anlayışlı web yöneticileri için özel olarak hazırlanırken, acemi blog yazarlarının biraz daha yardıma ihtiyacı olabilir.

Neyse ki, WestHost ayrıca bir DIY web sitesi oluşturucu ve çevrimiçi mağaza seçenekleri de sunuyor.

Web sitesi oluşturucu 165’ten fazla sürükle ve bırak teması, ayrıca bir etki alanı adı, barındırma ve e-posta adresi içeren hepsi bir arada bir plan içerir. Temel olarak, ilk sitenizi tek bir çatı altında başlatmak için ihtiyacınız olan her şey.

Ve sadece 3,71 $ / aylık başlangıç ​​fiyatıyla, bu hala uygun fiyatlı, kullanışlı bir seçenektir, bu yüzden tüm bunları manuel olarak ayarlamanız veya bağlamanız gerekmez.

6. Nispeten Şeffaf Fiyatlandırma Listesi

Web barındırıcıları en az beklediğiniz yerlerde gömme maliyetleri ile ünlüdür.

En büyükleri bulmak için genellikle hizmet şartlarını doldurmanız gerekir. Ve o zaman bile, ödeme işlemi sırasında genellikle bir mayın gibi sizi bekleyen bir ton yukarı satış var.

Bu ‘gizli’ maliyetlerin çoğu, artan yenileme oranları etrafında dönmektedir. Bu yüzden WestHost’un tüm ürünleri için bu ayrıntıların büyük bir fiyat listesine sahip olduğunu görmekten memnuniyet duyduk (ve açıkçası, şaşırdık). İncelemeniz için her şey tam anlamıyla açıktır – deşifre etmek için zor bir yasal görev yok.

Tek sıkıcı şey, belirli yanıtları bulmak için yüzlerce olmasa da yüzlerce olmasa da düzinelerce sıralama yapmanız gerekecek (.com ve .org alan adları arasındaki yenileme oranı farklılıkları gibi).

Ancak her iki durumda da, ürünlerinin yakın gelecekte size daha pahalıya mal olabileceği tüm yollarla ilgili açık olma çabalarını alkışlıyoruz.

WestHost Hosting Kullanmanın Eksileri

Ne yazık ki, WestHost saydığı yerde ortalama (veya ortalamanın biraz altında) yayınlar.

1. İdeal Yükleme Süresinden Yavaş

Testimiz, son 24 ay içinde ortalama sayfa yükleme sürelerinin 881 ms olduğunu ortaya koydu; bu, gördüğümüz en kötü değil, ancak en çok oy alan ana bilgisayarlardan daha yavaş.

WestHost ortalama yükleme süresi:

WestHost-2019-2020-istatistikWestHost ortalama hız 2019-2020 | İstatistiklere bakın

2. 40+ Dakika Destekleri ile İletişim

Bunun bir con olup olmadığından emin değilim, ancak müşteri destekleriyle iletişime geçmek 40 dakika sürdü. Söyledikten, destek asistanı samimi ve yararlı. Ayrıca, ABD’den onlarla iletişim kurmak isteyen kişilere ücretsiz bir numara sundukları gerçeğinden de etkilendik..

Ayrıca, diğer müşterilerin WestHost hakkında ne düşündüklerini öğrenmek için bir arka plan kontrolü yaptık ve müşterilerinin destekleri hakkında karışık eleştiriler aldıklarını gördük.

WestHost desteği

Scott yardımcı oldu, ancak iletişime geçmek çok zaman aldı

3. “Gerçekten” Sınırsız Değil

Bazı WestHost paylaşılan barındırma planları sınırsız dosya, bant genişliği ve veritabanları vaat ederken, ince baskılarının aksini söylediğini belirtmek önemlidir. Şartlar ve Koşullar sayfasından doğrudan bir alıntı:

“Sınırsız paylaşılan barındırma hizmetimiz, küçük işletmelerin ve kişisel web sitelerinin çoğunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır; paylaşılan barındırma için ortalama kullanım modelinin dışında kalan büyük işletmelerin veya müşteri hizmetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmamıştır ve genişletilmiş özellikler sağlayan barındırma planları için daha uygun olabilir. Çok sayıda dosyaya sahip hesaplar (200.000’i aşan inode sayısı), 5GB’ı aşan veritabanları veya 10GB’ı aşan tüm veritabanlarının kümülatif boyutu sunucu performansı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Sunucu performansının sağlanmasına yardımcı olmak için düğüm sayısının (dosya ve dizinler) ve / veya veritabanı boyutlarının azaltılmasını isteme hakkımızı saklı tutarız. Bu isteklere uyulmaması hesabınızın feshedilmesine neden olabilir. ”

Temel olarak, sınırsız barındırma sözü vermelerine rağmen, hesabınızda genellikle 10 GB’yi aşan veritabanları bulunmamalıdır. Dosyalarınızı çok fazla ve veritabanlarınızı çok büyük görürlerse, dosyalarınızı azaltmanızı veya daha iyi bir plana yükseltmenizi isteyebilirler. Bunun yapılmaması hesabınızın feshedilmesine yol açabilir.

“Sınırsız” barındırma hizmetlerinin gerçekten izin verdiği şartları Şartlar ve Koşullar sayfasına gizledikleri için mutlu değiliz.

Bununla birlikte, “sınırsız barındırma” adı verilen bir şey olmadığına ve WestHost’un sundukları fiyatlar için yeterince cömert olduğuna inanıyoruz..

4. Daha Ucuz Planlar 3 Yıllık Bir Taahhütle Gelir

Planlarının çoğu, özellikle de paylaşılan barındırma planları ile, fiyatlar çok pahalı ve düzgün bir şekilde iletilmiyor: Örneğin, Kişisel plan aylık 1,99 $ olarak ilan edilir, ancak bu fiyatı yalnızca bir ila üç yıl için ödeme yaparsanız alabilirsiniz. bir Zamanlar. Gerçek fiyat ayda 8 ABD dolarıdır ve ödeyebileceğiniz minimum süre 9 ay / aylık 9 aydır..

5. Bazı Kısıtlamalar…

Bazı planları çok kısıtlayıcı. Örneğin, WordPress barındırma planları sunucu başına yalnızca 1 alan adına izin verir. Bundan daha iyisini yapabileceklerine inanıyoruz.

6. Giriş Fiyatlandırma Dönemi Çok Kısa

Tüm web sunucuları inanılmaz düşük bir başlangıç ​​fiyatı ile size makara olacak. Çoğu zaman gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor çünkü şu: ilk döneminizden sonra fiyat normal seviyelere geri dönüyor (genellikle başlangıç ​​oranının iki veya üç katı).

Gümüş astar, çoğu konağın bu düşük oranı üç yıla kadar kilitlemenize izin vermesidir. Yani o zaman zarfında bir ton para biriktiriyorsunuz.

WestHost ile ilgili sorun, başlangıçta gerçekten uygun bir orana sahipken (1,99 $ / ay), sadece bir yıl boyunca satın alabilmenizdir. Bundan sonra, fiyat daha sonra 8 $ / ay.

WestHost 12 Aylık Giriş Fiyatlandırma Dönemi

Karşılaştığınız iki yıl boyunca bu ‘kayıp’ ~ 6 $ / ay’ı karşılaştırın ve ilk üç yıl boyunca temelde yaklaşık 144 dolar fazla ödüyorsunuz..

Yine de bu tek sorun değil.

WestHost’un en ucuz paylaşılan barındırma seçeneği (Kişisel plan) ücretsiz bir alan adı, özel IP adresi veya SSL sertifikası sunmaz. Sadece daha pahalı planları bunlara dahildir. Birdenbire, 1,99 $ / ay olarak oldukça uygun görünen şey, tüm bu “gizli” maliyetleri hesaba kattığınızda gerçekten pahalı görünüyor..

WestHost Fiyatlandırma, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

WestHost tarafından sunulan çeşitli barındırma planlarına hızlı bir genel bakış:

Paylaşılan Evsahipliği: Onların paylaşılan barındırma – onlar “Küçük İşletme Web Hosting” olarak adlandırılan – üç ana plan ile geliyor:

 • Kişisel plan: Bu planın maliyeti aylık 1,99 ABD dolarıdır. 50 GB disk alanı, 1.000 GB bant genişliği, 1 veritabanı, 1 web sitesi, sınırsız e-posta hesabı ve 10 alt etki alanı ile birlikte gelir.
 • Tercih edilen plan: Bu plan aylık 5,20 ABD dolarıdır. 200GB disk alanı, 2.500GB bant genişliği, sınırsız veritabanı, sınırsız web sitesi, sınırsız alt alan adı ve sınırsız e-posta hesabı ile birlikte gelir. Ayrıca ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir.
 • İş planı: Bu plan aylık 6,40 ABD dolarıdır. Sınırsız disk alanı, sınırsız bant genişliği, sınırsız veritabanı, sınırsız e-posta hesabı, sınırsız web sitesi ve sınırsız alt etki alanı ile birlikte gelir. Ayrıca ücretsiz bir alan adı ve özel IP ile birlikte gelir.

WestHost fiyatlandırması ve planları

  • Ücretsiz Alan Adı: Yalnızca İşletme + Tercih Edilen Planlarda
 • Kayıt Kolaylığı: Hızlı kayıt işlemi.
 • Ödeme metodları: Kredi Kartı, Paypal.
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Paylaşılan barındırma hesapları 200.000 düğümü veya toplam 10 GB veritabanı boyutunu aşmamalıdır.
 • upsells: Satış yok.
 • Hesap Aktivasyonu: Anında etkinleştirme.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: cPanel.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Popüler uygulamaların ve CMS’lerin Softaculous ile hızlı kurulumu.

WestHost’u Öneririz?

Hayır, yapmayız.

WestHost ortalama bir ev sahibi. Ortalama çalışma süreleri, ortalama sayfa yükleme hızları ve gerçekten ortalama destekleri vardır. Hala ilk 10’umuzda derecelendirilmesinin tek nedeni düşük fiyatlandırmaları.

Sitemizde farklı bir ana bilgisayar bulmaktan daha iyi olursunuz.

Not; WestHost’un üstünde yer alan barındırma sağlayıcılarını görmek istiyorsanız, burada en iyi web barındırmalarımızı kontrol edin.

Eğer kullandıysanız WestHost, lütfen aşağıya bir inceleme bırakın. İyi veya kötü – incelemelerimizi şeffaf ve dürüst tutmaya çalıştığımız için gerçekten önemli değil.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector