Weebly İncelemesi

barındırma hakkında soru soran adam görüntüsüWeebly, kullanımı en kolay web sitesi oluşturucu.


Bu garip bir şekilde hayali bir senaryoya cevabım olurdu.

Bu senaryo nedir? ?

Sokakta bir adam bana geliyor, beni omuzundan tutuyor ve o kadar sessizce fısıldar ki, “Kuzenimin en iyi arkadaşı hiç bir web sitesini bile duymadı. Onu nasıl inşa ettirirsiniz? ”

Biraz korkarım ama sakin bir şekilde “Weebly, kullanımı en kolay web sitesi kurucusu” diyebileceğimi düşünmek istiyorum.

Bu muhtemelen hiç olmayacak, ancak böyle bir şey olması durumunda önceden plan yapmayı seviyorum.

Tamam, tuhaf benzetmem için üzgünüm ayrıntılara girelim. ?

TLDR;

Weebly, iyi görünümlü bir web sitesi oluşturabilen en basit web sitesi oluşturucularından biridir.

Gerçekten sadece iki rakip var, Wix ve Squarespace. Üçünden hangisini kullanacağınıza karar vermenin en iyi yolu, web sitesi oluşturucunuzdan tam olarak ne aradığınızı bulmaktır.

En basit çözümü arıyorsanız ve özelleştirilebilirlikten ödün vermiyorsanız, bir web sitesi oluşturucu için tercihiniz olarak Weebly’den başka bir yere bakmayın. Toplam özelleştirme istediğiniz şeyse, normal bir site oluşturucuya gidin.

Weebly Kimler İçin

Weebly, yazılımda gezinme konusunda neredeyse hiç deneyiminiz yoksa kullanmanız gereken web sitesi oluşturucusudur..

Web sitesi oluşturucular için bir ölçek var. ⚖️

Bir ucunda Weebly var – küçük kişiselleştirme yetenekleriyle kullanımı son derece kolay. Oluşturduğunuz web sitesi kutularda bölümlere ayrılacak ve sitenizi ziyaret eden herkese iletmek istediğiniz bilgileri aktaracaktır..

Diğer tarafta, üst düzey özelleştirme için olan ve küçük bir öğrenme eğrisi olan Wix’e sahipsiniz. Wix temel olarak bir web sitesi oluşturucunun çılgınca seçeneklere sahip boş bir tuval sürümüdür. Gerçekten teknolojik açıdan zor olan Wix gerçekten çok zor olabilir. Bu gün ve yaşta yarı karmaşık yazılım kullanan herkes, bunu anlamakta zorlanmamalıdır..

Squarespace, kullanımı kolay ve sanatsal şablonlarla orta zeminde çalışır. Şablonların dışında gezinmek için yer var ve etrafındaki şeyleri değiştirmek hala bir kutu solucan açabilir. Şablonun içine yapışırsanız, Weebly kadar kullanımı neredeyse kolaydır.

Ona gelince Weebly sadece seni tutar. Alınacak çok fazla karar yok ve vermeniz gerekenler karmaşık değil. Wix’in güzelliği sadeliği. 

Bir web sitesi oluşturucuya karar vermek, o spektrumda nerede olduğunuzu bulmak kadar kolaydır.

Bir web sitesi oluşturma yazılımı kullanma yeteneğinize güvenmiyorsanız, Weebly kullanın. Emin olmasanız bile, Weebly kullanarak sağlam bir web sitesi oluşturabileceğinizden hala eminiz.

Sürükle ve Bırak Oluşturucu (Kodlama Gerekmez)

weebly sürükle-bırak-ekranı

Sürükle ve bırak işlevselliğine sahip çok sayıda web sitesi geliştirme hizmeti vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, Wix ve Squarespace, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu alanındaki rekabettir. Sayfada oluşturmak istediğiniz bir öğeyi alıp istediğiniz yere sürüklersiniz.

Siz sürükleyin, sonra bırakın!

Weebly daha da kolaylaştırıyor çünkü bir tema seçtikten sonra aslında hareket edebileceğiniz şeylerle sınırlısınız. Kelimeler dürüstçe Weebly’nin sürükle bırak işlevleriyle ne kadar kolay kullanıldığını ifade edemez.

Bir tema seçtikten sonra sürükleyip bırakmak için sadece bir avuç seçenek var. Bu tür bir web sitesi oluşturmak için bırakır ve sonra gibi hissediyorum Sanırım web sitem şu anda yapıldı.

Birkaç Saat İçinde Web Sitenizi Oluşturun

Weebly’yi tanımlamanın en iyi yolu delicesine basit. Buradaki ticaret, yazılımda çok fazla seçenek olmamasıdır. Büyük bir değiş tokuş – ille de kötü değil – ama çok fazla seçenek ve özelleştirilebilirlik yok.

İyi – Sadelikte Güzellik Var

Bu makaleyi okuyanların% 97’sinin Weebly’de dört saatin altında bir web sitesi oluşturabileceğinden eminim. Diğer% 3’ü Büyükbabam gibi insanlardan oluşacak – üzgünüm Büyükbaba. ?

Bir web tarayıcısı açma ve bir blog yayını bulma yeteneğine sahip olan kişi türüdür, ancak her türlü yazılımı kullanırken çok sorun yaşayabilir. 88 yaşında bir çocuk için fena değil.

weebly SSLBu sayfayı bulabilir ve herhangi bir mücadele vermeden bu tür etkinlikleri gerçekleştirirseniz, Weebly ile iyi geçinirsiniz. Kullanımı gerçekten gülünç kolay.

Bunun da ötesinde, Weebly kullanımı söz konusu olduğunda birçok iyi özellik var. Hız ve güvenlik konusunda endişelenmemek, bir web sitesi oluşturucu kullanmanın büyük bir yönüdür. Hızlı yükleme sürelerine sahip oldukları için Weebly kesinlikle bu kategoride teslimat yapıyor.

Ayrıca korsan ve spam önleme ile ilgilenir ve iş planları ile bir SSL içerir.

Daha fazla ayrıntı verilecek, ancak Weebly ile ilgili diğer harika şeyler fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, müşteri desteği, işe alım ve güvenilirlik.

Kötü – Her Şeyi Özelleştirmek İsteyenler İçin Harika Değil

Her şey daha önce değindiğim spektrum hakkında. Bahsettiğim kategoriye girmezseniz, Weebly’yi kullanmaktan zevk almayacağınız büyük bir şans var.

Weebly basit – birçok insan için harika. Bu basitlik, bir işi büyütmek için motive olan biri için arzulanan bir şey bırakıyor. Büyüme yüksek önceliğe sahipse, yolda özelleştirme barikatları olacak.

Web siteniz için seçenekler temel olarak Weebly’nin sağladığı hizmetlerle tamamen sınırlıdır. Yine, kötü bir şey değil, çünkü hala bir web sitesi oluşturabilirsiniz, ancak bu yüzden hizmetin kullanımı çok kolay.

weebly-düzenleyici

Web sitesinin “arka ucu” da arzulanan bir çok şey bırakıyor. Weebly söz konusu olduğunda sadelik açıkça ana hedeftir ve arayüzde herhangi bir şeyi özelleştirmek son derece zordur.

Weebly’nin eklentileri ve uzantısı da var, ancak istenecek çok şey bırakıyorlar.

Weebly Kullanmalı mısınız??

Cevap = İnsanlar Hızlı İnşa Etmek İstiyor

simge düşünmeBir web sitesi oluşturmak dışında ne istediğinizi spektrum düşmek yanı sıra Weebly kullanmak için başka bir nedeni var.

Bir web sitesi oluştururken ve yeteneklerinize güvenerek gerçekten ne yaptığınızı biliyorsanız, ancak mümkün olduğunca çabuk bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız ve başka bir şey umursamıyorsanız, Weebly orada en iyi seçimdir.

Web sitesi oluşturucu pazarı harika çünkü gerçekten sadece üç ön koşucu var ve güvenle her birinden belirli bir insan grubuna tavsiye edebiliriz. Keşke her endüstri işleri kolaylaştırırsa!

Yıkmak

Bazı ayrıntılar için zaman. Yazılımı kimin kullanması gerektiğine dair her şeyi biliyorsunuz, ancak özellikleri bilmek her zaman iyidir – özellikle iki farklı seçenek arasında kararsızsanız.

Kullanım kolaylığı

Weebly’yi şu şekilde kullanırsınız:

Weebly-İnceleme-Kolaylığı Kullanımı

Çok zor görünmüyor, değil mi?

Sayfanın yan tarafında dikkat dağıtıcı pek bir şey yok ve sayfanın üst kısmında yalnızca birkaç seçenek var. Tek yapmanız gereken bazı metinleri değiştirmek ve stok fotoğraflarını kendiniz değiştirmek ve işlevsel bir web siteniz var..

Gerçekçi olarak, fotoğraf ve metin dışında şablonda hiçbir şey değiştirmediyseniz, bir sayfa web sitesinin otuz dakika içinde çalışır durumda kalmasını sağlayabilirsiniz.

İnşaatçıda bundan daha fazlası var. Düğmeler, videolar, resimler, slayt gösterileri, bölümler, bölücüler vb.İle her şablonda daha da özelleştirebilirsiniz..

Tüm öğeleri değiştirmek kolaydır, çünkü tek yapmanız gereken seçeneği görmek için üzerine tıklamaktır. Bunun da ötesinde, sayfadaki öğelerden herhangi biri için seçenekleriniz vardır.

Bu sadece bir sonraki seviye kullanımı kolaydır. Hayattaki her şey bu kadar basit olsaydı.

Ücretsiz Şablonlar – Sınırlı Seçenekler

Bir web sitesi oluşturucu için piyasadaki en iyi şablonlar Squarespace’te bulunur. Birkaç yıl önce Weebly’nin karşılaştırılamayacağını bile söyleyebilirdim.

Weebly tema oyununu hızlandırdığı için artık durum böyle değil. Weebly’den satın alınabilecek tüm temalar mobil uyumlu değildir, bu yüzden dikkatli olmak istersiniz. Birçoğu öyle ki, onlara bakarken bunu aklınızda tutmak istiyorsunuz..

Weebly şablonları

Bir tema ararken tüm seçeneklere göz atabilir veya sunulan farklı kategorilere göz atabilirsiniz..

Ayrıca üçüncü taraf web sitelerinden şablon satın alma seçeneği de vardır, ancak bunlar için alacağınız destek garanti edilemediğinden kesinlikle dikkatli olmak istersiniz..

Entegrasyonlar ve Uygulamalar

Bir web sitesi oluşturucusunun değerinin önemsiz bir kısmı, aksi takdirde yapmayacağınız özelleştirilebilirliği gerçekleştirmenize olanak tanıyan iyi bir uygulama merkezi veya uygulama mağazasıdır. En çılgın uygulama kullanılabilirliği WordPress’tir, ancak WordPress kullanmak devam etmek için çok fazla karmaşık adım içerir.

En iyi kullanımı kolay web sitesi oluşturucu uygulama mağazası kesinlikle Shopify olduğunu. Shopify en iyi e-ticaret sitesi oluşturucusudur ve emrinde binlerce yararlı uygulamaya sahiptir.

Bu, Weebly’nin diğer web sitesi üreticilerine kıyasla garip olduğu yerdir. Weebly açıkça sadeliğe öncelik verir – başlangıçta, kullanabileceğiniz belirli sayıda öğeye izin verir.

Uygulama merkezi aslında kullanım için yeni öğeler eklemenize izin verir ve bunların çoğu ücretsizdir. Açıkçası, en basit unsurlardan daha karmaşık bir şey istiyorsanız, Weebly, birinden başlayarak birini ezmek yerine onları kendiniz eklemenizi istiyor.

Bu aslında oldukça güzel bir stratejidir ve daha önce hiç web sitesi oluşturmayan kişiler için gerçekten işe yarar.

Weebly şablonları

Bu kategorideki web sitesinde en yüksek puan alan diğer harika seçenekler arasında geri sayım tablosu, pop-up’lar, haber başlıkları, harekete geçirici mesajlar ve takvimler bulunur..

Bu özel eklentiler, Weebly’nin Wix’e ani dönüştürülmesine yol açmayacak, ancak bazı ek işlevler sunuyorlar.

Weebly’de pazarlama, iletişim ve e-Ticaret amacıyla başka uygulamalar da bulunmaktadır. Bunlar, Google Ads ve SEO’dan tişört satmak için Printful gibi hizmetleri kullanmaya kadar her konuda size yardımcı olabilir.

Şablonun Ötesine Geçmek

Weebly’nin sağladığı bir şablonun dışında üçten fazla şeyi değiştirmekle ilgileniyorsanız, sadece başka bir yere gidin diyebilirim..

Weebly’nin bir şablon içindeki saf kolaylığı muhteşemdir. Renkleri şu şekilde değiştirirsiniz:

weebly-Renkleri değiştirme

Eğer bir grafik tasarımcıysanız, bunun yerinde kandırmak kolaydır. Belirli renkleri değiştirmeye çalışmak sizi çıldırtır ve Weebly’nin amacını yenen kodlamaya çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Yazı tiplerini ve diğer yönleri değiştirmek de benzer bir hikaye.

Seni bir kez daha uyaracağım – temanın dışına çıkmak istiyorsanız Weebly’i kullanma.

Bilgi Tabanı ve Destek

weebly destek sohbetiWeebly ile ilgili en güzel şey, destek ekibiyle iletişime geçmeniz gereken çok fazla örnek olmayacağıdır.

Görünüşe göre Weebly destek biletleri, canlı sohbet ve telefon desteği olduğu için desteği bir öncelik haline getiriyor gibi görünüyor.

Telefon desteği yalnızca çalışma saatlerinde geçerlidir, ancak e-postaları vardır 7/24 kullanılabilir.

Sorunuz daha fazla özellikle ilgiliyse Weebly’nin yararlı cevaplarla dolu zengin bir bilgi tabanı var.

Makalelerin tümü yukarıda anlatılanların nasıl oluşturulduğunu belirler. Bunlar uygulanabilir olduğunda genellikle adım adım talimatlarla gelir. Özellikle bilgi tabanı ile bir hata bulamadığınız sürece müşteri desteğine başvurmanıza gerek yoktur..

weebly altbilgiyi değiştir

Bloglama ve SEO

seo-blogging-grafikBloglama için herkesin isteyebileceği tüm temel özellikler dahildir. Yüzeyde blog yazmak karmaşık değildir, bu yüzden bir web sitesi oluşturucusu parçalanırsa büyük bir kırmızı bayraktır.

Meta açıklamaları, etiketleri ve başlıkları düzenleme yeteneği ile arama motoru dostu olmanın yanı sıra SEO yetenekleri biraz daha ileri gitmek. Ayrıca resim alt metnini ve URL’lerini de düzenleyebilirsiniz.

Uygulama merkezinde, doğru SEO yolunda olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olacak SEO araçları da bulunmaktadır.

Kullanılabilen diğer harika bloglama özellikleri, blog sonrası zamanlayıcıları ve yorumlama sistemleridir..

Tek dezavantajı, garip bir dezavantaj gibi görünen birden fazla yazarlı bir blog çalıştıramamanızdır.

Weebly Fiyatlandırması

Weebly (ve bunu sunan herhangi bir hizmet) hakkında en iyi şey, hizmetin temel işlevlerini tamamen ücretsiz olarak deneyebilmenizdir. Bunu sunan şirketlerin kalbimizde özel bir yeri var.

Özellikler ve fiyatlandırma aşağıda detaylandırılmıştır:

Gördüğünüz gibi, ücretsiz sürüm bazı özelliklerinizi sınırlar, ancak yazılımı test etmek için harika bir yoldur. Bu noktada, hangi özelliklerin sizin için gerçekten önemli olduğuna karar vermeniz ve Profesyonel ve İş arasında karar vermeniz gerekir..

Weebly ile Hosting İhtiyacınız Var mı?

Kısa cevap hayır.

Uzun cevap da hayır ama size neden biraz daha bilgi vermek istiyorum.

Bir web sitesi oluştururken çözülmesi gereken bir yönü, web sitenizi nasıl barındıracağınızdır. Bir web sitesini barındırmak için, depolama alanı sağlamak ve dünya çapında web’e erişim sağlamak için bir sunucuya ihtiyacınız vardır. Bir web sitesi oluşturucu kullanmıyorsanız, web sitenizin çalışır durumda olduğundan emin olabilecek onlarca barındırma hizmeti vardır..

Web sitesi üreticileri hakkında harika bir şey, onların hizmet ile hosting sağlayan hepsi bir arada platformlar olmasıdır. Bu düzenlemenin bir başka olumlu yönü, web sitesi oluşturucu üzerine inşa edilen web sitelerinin, web sitenizi barındırmak için kullanılan sunucular için optimize edilmesidir..

Hosting hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Kanada web sunucularına yönelik rehberimizi okuyun.

Hepsini Sarmak

Weebly web sitenizi oluşturmak için mükemmel bir seçim olabilir. Verebileceğim en iyi tavsiye, bir web sitesi oluşturucusundan ve genel olarak bir web sitesinden aradığınızı gerçekten düşünmektir..

Esas olarak kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu ve biraz bilgi yaymak için bir web sitesi arıyorsanız, Weebly ile yanlış gidemezsiniz.

SSS

Weebly tamamen ücretsiz mi??

Weebly’nin harika bir web sitesi oluşturabileceğiniz tamamen ücretsiz bir sürümü var. Ancak, çoğu durumda ideal olmayan kendi kişiselleştirilmiş alan adınız olmayacak.

Weebly iyi mi?

Weebly, bir web sitesi oluşturmada sıfır deneyime sahip olanların yanı sıra karmaşık yazılım kullanma konusunda endişeli olan insanlar için mükemmel bir seçimdir. Weebly basitlik için harika.

Weebly’i kullanmanın maliyeti nedir??

Weebly’nin üç fiyatlandırma seviyesi vardır. Aylık 12 ABD Doları ve aylık 15 ABD Doları sürümünün yanı sıra ücretsiz bir sürüm de mevcuttur.

Wix Weebly’den daha mı iyi??

Tamamen neye değer verdiğinize bağlıdır. Bir web sitesi oluşturmak için en basit ve kolay bir yaklaşım arıyorsanız, Wix Weebly’den daha iyi değildir. Özgürlük ve tam özelleştirme arıyorsanız, Wix Weebly’den daha iyidir.

Referanslar ve resim kredileri:

  • Mycmcu.org
  • WestMark.org
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector