WebHostingBuzz İnceleme: İyi bir İngiltere Host veya değil? (2020 yılında)

WebHostingBuzz incelemesi


WebHostingBuzz, 140’tan fazla ülkede 250.000’den fazla web sitesine güç veriyor.

Çalışma sürelerinin sağlam (% 99,96) ve sayfa yükleme sürelerinin son 24 ay içinde hızlı olması (405 ms) göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil.

Blogcular, WordPress gibi 450’den fazla popüler uygulamaya erişmeyi sevecekken, gelişmiş web yöneticileri en son programlama dillerine erişimin tadını çıkaracak.

WebHostingBuzz, 45 günlük şeffaf ve basit bir para iade garantisine sahiptir, bu nedenle aboneliğinizi iptal etmeye karar verirseniz çemberlerden atlamak zorunda kalmazsınız. Bu, yeni bir özel müşteri fiyatlandırması ve yenilemeden önce sizi kandırabilecek garip bir sonlandırma maddesi olmadığı göz önüne alındığında iyi bir haberdir..

Hadi kazalım.

WebHostingBuzz Kullanmanın Artıları

WebHostingBuzz, son birkaç yıldır hızlı yükleme süreleri ve güvenilir çalışma süresi yayınladı. Planları, sadece birkaç tıklama ile kurulabilen 450’den fazla uygulamaya erişim sağlar. Hizmetlerinde tamamen satılmayanlar için 45 günlük geri ödeme politikası var.

İşte son 24 aydaki performanslarına derinlemesine bir bakış:

1. Hızlı Sayfa Yükleme Süreleri (405 ms)

Web Hosting Buzz yükleme süresi

Bir ev sahibi seçerken hız önemlidir, çünkü ziyaretçilerinizin deneyimi üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Alıcıların% 79’u kötü performans gösteren bir siteden tekrar satın almayacak.

Ve ev sahibiniz yavaşsa, başlangıçta, yeni sayfalar oluşturmaya başladığınızda, doğrudan size acı veren yere vurduğunuzda yavaşlar – cüzdanınız.

WebHostingBuzz son birkaç yıldır sürekli olarak hızlı. Son 24 ayda, 405ms’lik ortalama bir sayfa yükleme süresi sağladılar ve bu da onları incelediklerimiz arasında en hızlı 10 ana bilgisayar arasına yerleştirdi. 2019’dan itibaren 300ms’nin altında daha iyi hızlar gösterdiler – beklemek zorundayız ve bu hızı devam ettirip sürdüremeyeceklerini görmek zorundayız.

Son 12 aylık ortalama hız:

WebHostingBuzz son 12 aylık ayrıntılı istatistiklerWebHostingBuzz ortalama hızı 2019-2020 | İstatistiklere bakın

2. 45 Gün Para İade Garantisi

WebHostingBuzz, tüm paylaşılan, işletme ve bayi hesapları için 45 günlük para iade garantisine sahiptir. Öte yandan VPS hesapları, satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde geri ödeme almaya hak kazanır.

Özel sunuculardan IP adreslerine, SSL sertifikalarına ve alan adlarına kadar olan diğer ek hizmetler iade edilmez. İncelediğimiz diğer toplantı sahipleri gibi, herhangi bir geri ödemeden alan adı ücreti düşülecektir.

Bununla birlikte, alan adları ile gördüğümüz standart ~ 15 $ aralığından farklı olarak, WebHostingBuzz bir .com veya .net için yalnızca 10,99 ABD doları tutarında ödeme alır.

3. 450’den fazla 1-Tıklama Uygulamaları ve Ücretsiz Geçişler

WebHostingBuzz, 450’den fazla popüler uygulama ile tam yüklü olarak gelir. Çoğu, yalnızca birkaç dakika ve birkaç tıklamayla otomatik olarak yüklenebilir. Ellerinizi kirletmek için dağınık kod yok.

Zaten getirmek istediğiniz mevcut bir web siteniz varsa, WebHostingBuzz’ın ekibi web sitesini ücretsiz olarak taşıyacaktır.

Ayrıca, daha gelişmiş özelliklere erişmek isteyen bir geliştiriciyseniz, şanslısınız demektir. Sunucuları HTML5 ve JavaScript’ten PHP 5, MySQL 5, Perl ve daha fazlasına kadar her şeyi destekliyor.

4. Çalışma Süresi Neredeyse Reklamı Olduğu Kadar İyi

çalışma süresi

WebHostingBuzz, son 24 ayda% 99,96 çalışma süresi bildirdi.

Son 12 ay, özellikle% 99,98’den% 100’e (Haziran 2019 hariç) dalgalanarak güçlü bir şekilde devam etti. Ancak, 2018 baharına geri dönün ve WebHostingBuzz tutarlılıkla mücadele etti. Bir ay kusursuz% 100 olurken, diğerleri% 99,83 tatmin edici olmaz..

Diğer müşterilerden aynı zaman diliminde benzer tutarsız çalışma süresi raporları gördük.

Son 12 aylık ortalama çalışma süresi:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: 99.31%
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%

WebHostingBuzz son 24 aylık istatistiklerWebHostingBuzz ortalama çalışma süresi | İstatistiklere bakın

5. Yeşil Web Hosting

WebHostingBuzz çevresel bir taahhütte bulundu ve The Woodland Trust ile sponsorluğu ve ortaklığı var.

Amaç, sunucularından gelen enerji talebini dengelemek ve tüm barındırma hizmetlerini karbon nötr tutmak.

6. Aynı Yenileme Fiyatı ile Yıllık Ön Ödeme İndirimi

WebHostingBuzz için ilk etiket fiyatı, diğer ana bilgisayarlarla karşılaştırıldığında o kadar ucuz değil (aşağıda daha fazlası).

Ama lehinize düşen iki fiyatlandırma avantajı var.

Birincisi, yıllık ön ödeme indirimine sahip olmalarıdır. Yani yıl için ödeme yaptıysanız, tüm planlarda iki ay boyunca ücretsiz olarak alabilirsiniz. Yani arıza şöyle görünür:

• Kişisel: 49,99 $
• Geliştirici: $ 99.99
• İşletme: 249,99 $

Üstte, her bir planın aylık fiyatı ve altındaki yıllık seçenek:

WebHostingBuzz Aylık İndirime Göre Aylık İndirim

İkinci avantaj, yenileme oranlarının artmamasıdır.

Diğer pek çok ev sahibi, planınız otomatik olarak yenilendiğinde aylık fiyatınızı iki katına çıkarır. Ancak, WebHostingBuzz’ın faturalandırma SSS’sına göre ödediğiniz fiyat temel olarak “donar” ve gelecekteki tüm yenilemelere de uygulanır. Dolayısıyla, bir yıl sonra kredi kartı ekstrenizde ortaya çıkan pahalı bir sürpriz için endişelenmenize gerek yok.

WebHostingBuzz Kullanmanın Eksileri

WebHostingBuzz kartta iyi performans gösterdi. Çalışma süresi ve sayfa yükleme süreleri harikaydı. Ücretsiz göçler hoş bir etki yaratıyor ve geri ödeme politikası da adil değil.

Ne yazık ki, günün sonunda hala onları hayal kırıklığına uğratan birkaç kategori vardı.

İşte yaşadığımız en büyük sorunların kısa bir özeti:

1. Yeni Müşteri İndirimi Yok

Piyasadaki en ucuz web barındırıcılarından bazıları size her ay bir veya iki dolara mal olabilir.

Nasıl bu kadar ucuza mal olabilirler??

Yeni müşteriler, anlaşmayı tatlandırmak için özel fiyatlandırma alır. Böylece daha sonra planlar daha yüksek bir oranda yenilenir. Bu, üç yıla kadar ön ödeme ile birleştirildiğinde, yeni bir ana bilgisayarla gerçekten düşük bir oranda kilitlemenize yardımcı olabilir.

İncelediğimiz 30’dan fazla web barındırma hizmetinin neredeyse tamamı aynı eğilimi izliyor gibi görünüyor. WebHostingBuzz hariç.

Yeni başlayanlar için uzun vadeli indirim yoktur. En ucuz kişisel plan için ayda 4.99 $ ödersiniz. Bu, tek bir web sitesi, 20 GB SSD depolama alanı, 1 GB bellek, sınırsız bant genişliği ve ücretsiz SSL ile birlikte gelir. Bu yüzeyde oldukça iyi, ancak depolama miktarı oldukça düşük. (Buna karşılık, iPage gibi diğer bazı bilgisayarlar size sınırsız depolama alanı sağlar). Bu temel plan, ücretsiz bir alan adı veya günlük yedeklemelerle birlikte gelmez.

Bu özellikleri almak için daha büyük planlarından birine geçmek istiyorsanız, Geliştirici planının maliyeti 9,99 ABD doları / ay ve İşletme seçeneği 24,99 ABD doları / ay. Maliyeti biraz düşürmek için yukarıda tartışıldığı gibi yıl için ön ödeme yapabilirsiniz. Ve yenileme fiyatlandırmanız da artmayacak.

Ama aynı zamanda yeni bir müşteri indiriminden yararlanma ve diğer ev sahiplerinin çoğuyla birlikte üç yıl boyunca bir demet kaydetme fırsatını kaybedersiniz.

2. Sınırlı Destek (~ 6 Saat Gecikme)

İncelediğimiz hemen hemen her ana bilgisayar, müşterilerin nispeten anında yanıt alabilmeleri için 7/24 canlı sohbet desteği sunuyor.

WebHostingBuzz bir kez daha eğilimi artırdı.

Onlar her zamanki bilgi tabanı ve destek biletleri var. Ancak telefon veya canlı sohbet desteği sunmuyorlar.

Sağ alt köşede canlı sohbete benzeyen küçük bir simge var. Ancak, günün iki farklı saatinde (Pazartesi akşamı ve Salı sabahın ortası) kontrol ettik ve iki kere aynı yanıtı aldık:

WebHostingBuzz Canlı Sohbet Mesajı Gönderme

Canlı sohbet temelde yüceltilmiş bir bilet tabanlı sistem olarak hizmet etti, burada bir soru gönderdik ve yaklaşık altı saat sonra bir e-posta cevabının gelmesini beklemek zorunda kaldık. (Yanıt süresindeki gecikmeden dolayı özür dilediler, bu da sorunun farkında olduklarını gösteriyor gibi görünüyor.)

WebHostingBuzz Müşteri Desteği E-posta Yanıtla

Cevap doğrudan ama tam değildi. Site taşıma başına fiyat hakkında sorduk, çünkü bir ücretsiz taşıma dahil olsa da, genellikle bunun üstündeki ve ötesindeki her şey ödenir.

Canlı sohbet yerine e-posta yoluyla çalıştığımız için, gerekli ayrıntıları almak için başka bir yanıt göndermeye zorlanıyoruz ve bu işlemin gelmesi biraz zaman alabilir.

Bu hemen hemen her ev sahibine kıyasla sinir bozucu yavaş.

3. Tek Fesih Maddesi

Yeni bir toplantı sahibi için kaydolduğunuzda, genellikle yeni bir projeyi sahadan çıkarırsınız. Bir sorun veya sorun ortaya çıkarsa muhtemelen yolda neler olabileceğini düşünmüyorsunuzdur..

Genellikle bir ana bilgisayarın Hizmet Şartları’nın derinliklerinde gömülü olan ince baskıyı inceledik.

Burası genellikle paranızı geri almanızı engelleyebilecek bir şey bulabileceğiniz veya düşündüğünüz gibi çalışan bir hizmettir..

WebHostingBuzz’ın da kendi varyasyonu var. Gelecek dönem için otomatik olarak borçlandırılmayı önlemek için planların nasıl yenileneceğini ve nasıl iptal edebileceğinizi belirten garip bir fesih hükmü vardır.

İşte şunu söylüyor: “Fesih etme niyetinize ilişkin bildirim, WebHostingBuzz’a faturalandırma tarihinden 10 gün önce değil, faturalandırma tarihinden üç gün önce verilmelidir.”

Orada iki önemli nokta:

1. Onlara çok erken iptal etmek istediğinizi söyleyemezsiniz – faturalandırma tarihinden en az on gün önce ve
2. Ayrıca fatura tarihinden üç gün öncesine kadar iptal edemezsiniz.

Kulağa tuhaf geliyor, değil mi? İptal etmek istediğinizi bildirmek için bu küçük zaman pencereniz var; aksi takdirde, sadece “hayır” diyebilirler.

Bize göre, en azından bir sonraki dönem için yenileme oranını ödemeye çalışmanıza gerek kalmadan iptallerin çoğunu kabul etmemek için bir arka kapı inşa etmeye çalışıyor gibi görünüyor..

WebHostingBuzz Fiyatlandırma, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

Paylaşılan barındırma planlarına ve fiyatlandırmasına genel bir bakış:

WebHostingBuzz Fiyatlandırması ve Planları

Paylaşılan Evsahipliği: WebHostingBuzz’ın üç paylaşılan barındırma planı vardır:

 1. Kişisel Plan: Bu planın aylık maliyeti 4,99 ABD dolarıdır. 20 GB disk alanı,% 100 CPU hızı, 1 GB bellek, ücretsiz SSL sertifikası ve sınırsız bant genişliği ile küçük bir site için yeterli alana sahip olursunuz.
 2. Geliştirici Planı: Bu planın ücreti aylık 9,99 ABD dolarıdır. 100 GB’a kadar depolama, sınırsız bant genişliği, ücretsiz alan adı ve SSL sertifikası, 2 GB bellek ve% 200 CPU hızı sınırsız web sitesi barındırabilirsiniz.
 3. İş planı: Bu planın ücreti aylık 24,99 ABD dolarıdır. Sınırsız web sitesi barındırabilir ve sınırsız SSD depolama alanı da alabilirsiniz. Ayrıca% 300 CPU hızı, 3GB bellek, ücretsiz bir etki alanı ve SSL sertifikası ve günlük yedeklemelere erişim ile birlikte gelir.

Tüm paylaşılan barındırma planları cPanel ile birlikte gelir ve onlara yeni bir hesap kaydettiğinizde size ücretsiz bir alan adı verilir..

 • Ücretsiz Alan Adı: Evet.
 • Kayıt Kolaylığı: Çok kolay kayıt işlemi.
 • Ödeme metodları: Kredi Kartı, PayPal, WebMoney, Dwolla.
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Hesap feshi, yenileme tarihinden on gün önce veya üç gün önce gerçekleştirilemez. Ayrıca, kaynaklarının% 25’inden fazlasını bir dakikadan fazla kullanamaz veya aynı anda 5.000’den fazla dosyayı açamaz veya bir saat içinde 200’den fazla e-posta gönderemezsiniz.
 • upsells: Birkaç yükselme.
 • Hesap Aktivasyonu: Hızlı etkinleştirme.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: cPanel.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Popüler uygulamaların ve CMS’lerin Softaculous ile hızlı kurulumu.

WebHostingBuzz’ı Öneririz?

Evet yaparız.

WebHostingBuzz testlerimizde oldukça iyi performans gösterdi. Çalışma süresi ve sayfa yükleme sürelerinin her ikisi de ortalamanın üzerinde.

Yeni başlayanlar için yüzlerce uygulamaya ve güçlü kullanıcılar için en son ve harika teknoloji yığınlarına erişebilirler. 45 günlük geri ödeme politikaları da meşrudur.

Ne yazık ki, müşteri hizmetleri deneyimimiz yavaş ve ayrık. Bir cevap için saatlerce beklemek zorunda kaldık ve tam bir cevap bile alamadık.

Fesih politikası, kartınız tekrar borçlandırılmadan önce gerçekten iptal etmek için yalnızca küçük bir pencereye sahip olduğunuzu gösterecek şekilde yazılmıştır. Yıllık ödeme fiyatlandırması iyi olsa da, ilk üç yıl için son derece düşük bir ücretle kilitlenecek yeni müşteri indirimi yoktur.

Genel olarak, TOP 5’i yapacak kadar iyi değiller, ancak yine de iyi bir seçim.

P.S.. WebHostingBuzz’ın üstünde sıralanan barındırma sağlayıcılarını görmek istiyorsanız, en iyi ana makinelerimizi buradan kontrol edin.

WebHostingBuzz ile ilgili deneyiminiz var mı? Öyleyse, lütfen aşağıya bir inceleme bırakın. Tüm dürüst ve şeffaf yorumları memnuniyetle karşılıyoruz – iyi veya kötü!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map