TSOHost Review: 12 aylık izlemeden sonra Eksileri ve Artıları.

TsoHost incelemesiTsoHost Ana Sayfası


Tsohost 2003 yılında Paragon Internet Grubu tarafından kuruldu.

Bugün İngiltere merkezlerinden 500.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapıyorlar.

Aynı ölçeğe ulaşan ve satılan bazı şirketlerden farklı olarak, Tsohost, neredeyse 14 yıldır kuruluşundan bu yana faaliyet gösteren aynı kurucu ekip tarafından yönetiliyor..

Tsohost orada en büyük veya tanınmış hosting sağlayıcılarından biri olmayabilir. Ancak bu istikrarlı büyüme ve istikrarlı liderlik, ne yaptığını bilen bir şirkete işaret ediyor.

Okuduğunuz bu inceleme, yazının yapımında neredeyse bir yıl oldu.

Kasım 2018’de bulut barındırma planlarına kaydolduk ve o zamandan beri çalışma süresi ve sayfa yükleme hızları gibi performans istatistiklerini yakından izliyoruz.

Hedefimiz adil, tarafsız bir inceleme derlemek ve Tsohost’un verilerinin canlı test web sitemizin performansına dayanarak kendi kendine konuşmasını sağlamaktır.

Tsohost’un son birkaç ay içinde nasıl bir performans gösterdiğini görelim.

TsoHost Hosting Kullanmanın Artıları

Tsohost (şirket) sürekli büyüdü ve kurucu ekibini olduğu gibi bıraktı. Bu, çalışma süresi ve hız gibi en önemli hususları yerine getirmesi gereken (yapması gereken) iyi yönetilen bir kuruluşu işaret eder.

1. Güzel ‘Bonus’ Plan Özellikleri

TsoHost fiyat planı karşılaştırmasıTsoHost fiyat planı karşılaştırması

Web’in en iyi ana bilgisayarlarının çoğu gibi, Tsohost da WordPress, Drupal ve ZenCart gibi favori uygulamalarınızın tek tıklamayla basit bir kurulumuna sahiptir. Bu, dakikalar içinde yeni bir siteye sahip olabileceğiniz ve muhtemelen günün sonunda satış yapabileceğiniz anlamına gelir.

Her paylaşılan barındırma planı 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir. (Ve diğer birçok ana bilgisayar aksine, bu para iade garantisi gerçekten iyi bir anlaşma, hiçbir gizli ücret veya endişelenecek başka hileler ile.)

Planları – en ucuz ve temel olanlar bile – diğer ana bilgisayarlarla çok yaygın olmayan birçok ekstra özellik ile birlikte gelir. Örneğin, tüm planları ücretsiz bir alan adı ve web sitesi taşıma teklifleri sunar.

2. Şeffaf Fiyatlandırma

Birçok barındırma sağlayıcısı son dakika check-out sırasında bir ton yükselme var. Seçilen planlarını seçtiğinizde, genellikle daha yüksek yenileme fiyatları ile 2 veya 3 yıl taahhüt ile gelir.

Fiyat planlarında TÜM ÖZELLİKLERİ bulacağınız ve size farklı fiyat taahhüdü fiyatlarını da gösterdiğiniz için Tsohost’un fiyatlandırma planlarını beğendik.

Gösteri fiyatları 12 aydır (başlangıç ​​planı için yaklaşık 4 $ / ay) ve aylık ödeme için 1 $ – yaklaşık 5 $ / ay fiyat artışına bakıyorsunuz.

3. Hızlı, Duyarlı Destek

Tsohost tüm büyük kanallarda müşteri hizmeti sunmaktadır. Bugün birçok şirket gibi, karışık eleştirilerden hoşlanıyorlar.

Bununla birlikte takdir ettiğimiz şey, hızlı yanıt süreleri ve Twitter gibi büyük sosyal ağlarda şeffaf iletişimdir..

TsoHost sosyal medya desteğiTsoHost Twitter desteği

Ayrıca canlı sohbet seçeneklerinden de etkilendik. Hemen bağlandılar, duyarlı ve profesyonel olduklarının yanı sıra ihtiyaçlarımıza samimi ilgi gösterdiler. Cumartesi günü de bağlandık, bu da Tsohost ile birlikte gelen hoş bir avantajdı.

Tsohost ayrıca son zamanlarda telefon destek saatlerini sabah 7’den gece yarısı GMT’ye kadar birkaç ay uzattı. Bir saniye içinde göreceğimiz gibi bu hem iyi hem de kötü…

TsoHost Hosting Kullanmanın Eksileri

Sonuçta, Tsohost’un seveceği çok şey var.

Çalışma süreleri ve hızları sağlamdır. Planları, en ucuz olanlar bile, günlük yedeklemeler ve tek tıklamayla kurulumlar gibi bazı güzel özelliklerle birlikte gelir.

Ve müşteri destekleri, mükemmel olmasa da, en azından bekleyen sorunları çözmek için en azından hızlı bir şekilde yanıt verir.

Ancak, hizmetlerinin bilmeniz gereken birkaç dezavantajı vardır.

1.% 99,45 Çalışma Süresi – Sektör Ortalamasından Daha Kötü

Çalışma süresi tartışmasız bir barındırma şirketinin sorumlu olduğu en önemli kriterdir.

Bunun nedeni, en ufak bir kesinti süresinin bile -% 99 gibi – her ay neredeyse tam bir gün boyunca sitenizin çevrimdışı olmasına katkıda bulunabilmesidir..

Tsohost, izlediğimiz süre içinde zayıf çalışma süresi sayıları yayınladı.

Son 12 aylık izleme: çalışma süresi

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: 99.85%
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: 99.83%
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: 99.63%
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: 99.69%
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: % 98.33
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.61
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: 99.45%
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.94
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.91
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: 99,60%
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: 98.28%
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 99,28%

TsoHost Son 12 Aylık İstatistiklerTsoHost ortalama çalışma süresi | İstatistiklere bakın

Ortalama çalışma süreleri sektör ortalamasının altında.

Çok fazla kesinti var ve çok fazla kesinti, trafiğin kaybolması ve potansiyel olarak çok fazla gelir kaybı anlamına geliyor.

Diğer bazı sağlayıcılarla çok daha iyi durumda olursunuz (1 numaralı seçimimiz, HostGator Yönetilen WordPress planı dahil).

2. Sayfa Yükleme Süreleri Rakipten Yavaş

Yeni bir hosting firmasını değerlendirirken kullanmanız gereken ikinci önemli karar verme kriteri hızdır.

Sebep? Sayfaların yüklenmesi beş saniyeden uzun sürerse web sitenizin trafiğinin dörtte üçü ayrılacaktır.

Son 12 aylık izleme: YÜKLEME ZAMANI

TsoHost son 12 aylık detaylı istatistiklerTsoHost ortalama hızı | İstatistiklere bakın

Onları izlemeye başladığımız ilk aylar için çok endişeliyiz. 2 saniyelik yükleme süresiyle, trafiğinizin neredeyse yarısının siteden ayrılacağı ve en az 1 saniyenin altında çok daha iyi yükleme süresine sahip başka birini ziyaret edeceği anlamına gelir.

Ancak, son aylarda, yükleme sürelerinde iyileşme gösterdiklerinden, hızlarını artırmaya devam etmeleri dileğiyle.

Şimdilik, başparmakları bizden almak için ortalama 813 ms ile yeterince iyi değiller.

3. İngiltere tabanlı sunucular

Mutlaka kötü bir şey değildir. Ancak, siteniz esas olarak ABD pazarı ve müşteri tabanına yönelikse, ABD’de bulunan ve yurtdışında olmayan sunucularınızla daha iyi durumda olursunuz.

Veri aktarımı daha uzun sürdüğü için denizaşırı sunucular sitenizi genellikle yavaşlatır.

4. sıkı ödeme koşulları

Uzun ve korkunç sıkıcı Hizmet Şartları genellikle tüm cesetlerin gömüldüğü yerdir..

Ve Tsohost’un terimleri bir istisna değildi.

Birincisi, yenilemelerin nasıl ve ne zaman ödendiğine dair katı şartları.

Sorun şu: yıl boyunca ne kadar sıklıkla yeni bir kredi kartı veya banka kartı alıyorsunuz, yalnızca eskisinin hala birçok çevrimiçi hesaba bağlı olması (barındırma sağlayıcıları gibi)?

Gecikmiş faturalar birkaç gün içinde halledilmezse, Tsohost hesabınızı otomatik olarak askıya alır (yani siteniz kapanır). Bu hatırlatma e-postalarına dikkat edin!

Alan adı gibi diğer ürünler, alan adı gibi sona erdiğinde (tekrar, maalesef, eski bir numaraya sahip bir kart çalıştırmaya çalıştıklarında ve ödeme geçmediği zaman – bunu yaptığınızı varsaysanız bile), bu ürün ertesi gün derhal sona erecek.

Ödemeyi doğru yaptıktan sonra, önümüzdeki 24 saat içinde alan adınızı veya sitenizi tekrar çevrimiçi duruma getirmek için ödemeleri e-postayla bilgilendirmeniz gerekir. Dolayısıyla, kart bilgileriniz değişirse ve ödemeler geçmezse yaygın bir şey olursa yanlışlıkla uzun bir kesinti süresine bakabilirsiniz..

Bir diğer potansiyel dezavantaj, alınan tüm ödemelerin İngiliz Sterlini cinsinden olması gerektiğidir. Bu, olası döviz kuru ücretleri için kancada olduğunuz anlamına gelir.

Son fakat aynı derecede önemli olarak, fiyatlandırmayı herhangi bir zamanda değiştirme veya ayarlama hakkını saklı tutarlar. Bu, bir sonraki yenileme sürenizin şu anda size daha fazla maliyeti olmayacak olsa da … bu, yakın gelecekte geçerli olacağı anlamına gelmez.

5. Sınırlı Telefon Desteği

Küçük bir son eleştiri.

Evet, Tsohost telefon desteğinin sabah 7 ile gece yarısı GMT arasında genişletilmesi harika.

Bununla birlikte, ABD’de (veya İngiltere ve Batı Avrupa dışında başka bir yerde) bulunuyorsanız, bu birkaç sorun yaratabilir.

Örneğin, 17: 30’da Kaliforniya’da oturuyorsanız ve sitenizde sorunlar varsa ne olur? Çok kötü, gece yarısı GMT 17:00 PST olduğundan, telefondaki kimseye altı veya yedi saat daha ulaşamayacağınız anlamına gelir.

Bu, döviz kurları için kancada olmanızla birleştiğinde, İngiltere dışında yaşıyorsanız dışarıda başa çıkmayı zorlaştırabilir.

TsoHost Fiyatlandırma, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

TsoHost dört farklı paylaşılan barındırma planı sunuyor. Gösterilen tüm fiyatlar 12mo taahhüt ile verilmiştir. 30 günlük para iade garantisi vardır.

Her birinde bulunanlar:

 • ekonomi: Bu plan ayda 3,99 £ çalıştırıyor ve SINIRSIZ bant genişliği ve 100 x 200 MB Posta Kutuları ile size 100 GB alan depolama alanı sağlıyor, SSL Desteği Şifreleyelim + Ücretsiz Alan Adı.
 • Deluxe: Bu planın ücreti aylık 5,99 £, sınırsız depolama alanı, SINIRSIZ bant genişliği, 500 x 1GB Posta Kutuları, SSL Desteği Şifreleyelim, Ücretsiz Standart SSL + Ücretsiz Alan Adı
 • nihai: Bu planın maliyeti aylık 8,99 £, sınırsız depolama alanı, SINIRSIZ bant genişliği, Sınırsız x 10GB Posta Kutuları, SSL Desteğini Şifreleyelim, Ücretsiz Standart SSL, 2 e-Ticaret Taşıma + Ücretsiz Alan Adı.
 • Maksimum: Bu planın maliyeti aylık 14,99 £, sınırsız depolama alanı, SINIRSIZ bant genişliği, SSL Desteği Şifreleyelim + Ücretsiz Alan Adı, 3 e-Ticaret Geçişi.

TsoHost fiyatlandırma planıTsoHost fiyatlandırması ve planları

 • Kayıt Kolaylığı: Kayıt işlemi nispeten hızlı ve ağrısız
 • Ödeme metodları: Kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz..
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Bazı planlarda alan adı yok. Yenilemelere dikkat edin.
 • upsells: Yol boyunca birkaç yükselme var.
 • Hesap Aktivasyonu: Ancak genellikle anlık, bazı durumlarda bir güne kadar sürebilir.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: cPanel.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Mevcut en popüler uygulamaların son derece kolay, tek tıklamayla kurulum süreci.

Tsohost’u Öneririz?

Ne yazık ki hayır.

Harika özellikler sunan nispeten ucuz planlarını seviyoruz. Ayrıca, fiyatlarının, sıkı terimlerle gelse de, web sitelerinde şeffaf ve dürüst olduğunu da takdir ediyoruz. Ancak, fiyatlar fatura bilgileri için ülkeniz tarafından belirlenen KDV’siz gösterilir..

Çalışma sürelerinden ve ortalama hızlarından etkilenmiyoruz.

Onların desteğinden memnunuz. Ancak, diğer önemli özellikler bu kadar kötü olduğunda, gerçekten başka biriyle kayıt olmalısınız.

En iyi barındırma sağlayıcılarımızdan bazılarıyla daha iyi olursunuz.

İle herhangi bir deneyiminiz var mı TsoHost? Öyleyse, aşağıda şeffaf ve dürüst bir inceleme duymak isteriz – olumlu veya olumsuz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map