Kanada’da en iyi CDN (İçerik Dağıtım Ağı) Sağlayıcıları

Yıl 1883’tü, Vahşi Batı gibi. Bir saat kulesi önünde, birbirinden 50 feet uzakta duran iki adam.


Sayfa hızı çok önemlidir çünkü kullanıcı deneyimini doğrudan etkiler. E-Ticaret’te, ikiniz de hızlı… ya ölü. ��

Hız, şık işlevsellikten veya web sitenize ekleyebileceğiniz herhangi bir estetik tasarımdan daha önemlidir. Son çalışmalara göre, web kullanıcılarının% 47’si, içinde yüklenmezse web sitenizin etrafında neredeyse hiç yapışmayacak iki saniye veya daha az.

Bazı çalışmalar, web sitesi sorunları yaşayan çevrimiçi müşterilerin% 78’inin aynı siteden satın alma olasılığı daha düşük ve% 44’ü arkadaşlarına kötü bir deneyim!

web sitesi hız vektörBu yeterince kötü değilse, Google sürekli olarak şunu vurgular: sayfa hızı bir sıralama faktörüdür.

Bu, hızlı yükleme web sitesinin daha fazla ziyaretçi, daha iyi sıralama ve gelişmiş kullanıcı deneyimi elde etmenin hızlı bir yolu olduğu anlamına gelir. Artık hepimiz biliyoruz ki Google’ın algoritmaları – çoğunlukla – gizlilik içinde gizlenmiş, bu bilgi eksikliğine rağmen, arama motoru devi, web sitesi hızının herhangi bir web sitesinin başarısının ayrılmaz olduğunu açıkça belirttiğini biliyoruz..

Nereden Başlamalı?

Yükleme İçerik Dağıtım Ağı hızı optimize etmek için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Ancak, Kanada’da çok sayıda İçerik Dağıtım Ağı sağlayıcısı olduğundan, en iyi İçerik Dağıtım Ağı (CDN) sağlayıcısına daralmak anıtsal bir görev olabilir..

Neyse ki senin için, tüm ağır kaldırmayı yaptık boktan kesmenize ve ihtiyaçlarınız için doğru CDN servisini bulmanıza yardımcı olmak için. Bugün, sizinle sadece en iyinin en iyisini paylaşacağız. Bu nedenle, daha fazla barındırma iyiliğine ihtiyacınız olacaksa, daha sonra en iyi barındırma Kanada sayfamıza göz atmanız daha iyi olur.

Başlamadan önce, bir CDN’nin ne olduğunu ve doğru yönde nasıl bir adım olduğunu anlayalım.

Hadi hadi bakalım.

İçerik Dağıtım Ağı nedir?

CDN olarak da bilinen bir İçerik Dağıtım Ağı, dünya çapında dağıtılmış web sunucuları ağı statik içeriği web sitenizde önbelleğe alır ve global kullanıcılara daha yakın hale getirmek için birden fazla farklı konumda depolar.

İşte böyle çalışır. Normalde, web siteniz tek bir yerden sunulur. Böylece, tüm ziyaretçileriniz aynı sunucuya erişir. Bu, trafiğiniz yüksekse web sitenizin otomatik olarak yavaşladığı anlamına gelir. Ve bazen yoğun saatlerde, web siteniz sunucuyu bile çökertebilir.

neden cdn kullanıyorsun

Bu durumda, bir CDN’nin işlevi, web sitenizin tüm statik kaynaklarını CDN sunucuları aracılığıyla sunulmaları için önbelleğe almaktır. Bu barındırma sunucunuzdaki yükü azaltır ve daha hızlı ve daha verimli hale getirir. Ayrıca, her web sitesi kullanıcısı isteği, kendilerine en yakın olan ve fark edilmeyi kolaylaştıran bir sunucu tarafından ele alınır..

CDN Kullanmanın Yararları Nelerdir??

Düşünebileceğim birkaç fayda var – listenin başında size para kazandırıyor. Gerçek şu ki, bir CDN hizmeti ve barındırma sağlayıcısı kiralamak maliyet tasarrufu sağlar dünyanın dört bir yanındaki altyapı ve ayrı hizmet sağlayıcılarına yatırım yaparsanız başka türlü.

cdn kullanmanın faydaları

Ama hepsi bu değil.

 • CDN ayrıca ağ gecikmesini ve paket kaybını azaltır, bu da son kullanıcıların daha az titreşim ve gelişmiş akış kalitesi yaşadıkları anlamına gelir. Sonuç olarak, kullanıcılar yüksek tanımlı içerik sunabilir.
 • Bir CDN, kullanıcının kullandığı cihaza bağlı olarak kitlenizi bölümlere ayırmayı ve farklı kullanıcılara farklı içerikler sunmayı kolaylaştırır.
 • Bir CDN’nin mimarisinin nasıl kurulduğundan dolayı, güvenilirlik ve hoş bir web deneyimi sağlamak için yedekler oluşturulur.
 • DDoS saldırılarını ve web tehditlerini azaltmaya yardımcı olmak için ek güvenlik sağlar.
 • CDN’ler neredeyse tüm platformlara sorunsuz bir şekilde dağıtılabilir.
 • CDNS ayrıca web sitenizin hızını büyük ölçüde artırabilir.

CDN’de Neler Arar

CDN sağlayıcıları aynı değil. Bazıları pek çok açıdan diğerlerinden daha iyidir. Burada doğru CDN sağlayıcısını seçtiğinizden emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var.

cdn sayfa yükleme süreleri diyagramıhız

Web sitesi hızı çok önemlidir. Ortalama bir kişinin bir web sitesinin yüklenmesi için yalnızca iki ila üç saniye beklediği düşünüldüğünde, seçtiğiniz CDN’nin yükleme süresi çok iyi olmalı. Hızlı olmayacaksa bir CDN’ye büyük para harcamanın bir anlamı yok.

Güvenilirlik

Bunu doğru yapalım. Güvenilirlik, CDN’nin% 100 oranında çene düşürme güvenilirliği sunacağı anlamına gelmez. Elbette, en iyi atışlarını yapabilirler ve yaklaşabilirler, ancak diğer tüm teknolojik çözümler gibi, eksiklikleri de vardır. Ancak, baş parmağın genel bir kuralı olarak, iyi bir CDN en azından sağlıklı güvenilirlik % 99.999.

ssl-ikonGüvenlik

Dikkate almak istediğiniz diğer bir faktör de, hangi CDN’nin ne kadar güvenli olduğudur..

En iyi Güvenli Yuva Katmanı’na (SSL) veya Aktarım Katmanı Güvenliği’ne (TLS) sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz, böylece her şeyin ideal olarak şifrelenmesi gerektiğinde düz metin olarak gönderilen veri olmaz.

Fiyat

Herhangi bir CDN’ye yatırım yapmadan önce, size ne kadara mal olacağını bilmek istersiniz. Çoğu sağlayıcı GB tarafından ücret alır. Bu nedenle, bir CDN kullanmanın size ne kadara mal olacağını hesaplayabilmeniz için ne kadar bant genişliği kullandığınızı bilmek faydalıdır..

Yasal Uyarı: İçerik Dağıtım Ağları söz konusu olduğunda masadaki en ucuz teklifi almak cazip gelse de, kesinlikle kaliteden ödün vermek istemezsiniz. Çünkü o zaman bu, kitlenizi geçeceğiniz anlamına gelir ve bu yapmak istediğiniz bir şey değildir. Ödediğini alırsın.

küresel ağ sunucusu konumu vektörAğ Konumlarının Sayısı

CDN sağlayıcıları dünyasında, bir CDN ne kadar çok konuma sahip olursanız o kadar esnek olursunuz. Bu nedenle, gittiğiniz CDN’nin tüm büyük kıtaları kapsayan mümkün olduğunca çok ağ konumuna sahip olması gerekir.

7/24 Müşteri Desteği

Dürüst olalım. Hıçkırıklarla karşılaşma olasılığı tam olarak mevcut değildir. Ve eğer tonlarca trafik alıyorsanız, bu oranlar katlanarak artar. Hangi CDN sağlayıcısına karar vermeden önce, sağlayıcınızın 7/24 destek sunar bir şeyler ters gittiğinde.

Görüntü Optimizasyonu

Web sitelerinin yavaşlamasının nedenlerinden biri yüksek çözünürlüklü görüntülerden kaynaklanmaktadır. İyi bir CDN, görüntülerinizin ve web sitelerinizin daha hızlı yüklenmesini sağlayan görüntü optimizasyonu sunmalıdır. Şimdi ne arayacağınızı bildiğinize göre, sulu kısma geçelim.

Kanada’nın En İyi CDN Sağlayıcıları İncelendi

1. Incapsula

imperva incapsula logosuIncapsula kolayca en sevdiğim sağlayıcılardan biri. Ve nedenleri oldukça basit. Diğer CDN’lerde, böyle gelişmiş güvenlik koruması bulmak gerçekten kolay değildir. Yük dengeleme özellikleri ve PCI sertifikalı güvenlik duvarının yanı sıra, Incapsula ayrıca size sunmak için akıllı DDoS korumasına sahiptir. çene kırma güvenliği.

Ayrıca karşılaşacağınız en yüksek hızlardan bazılarını sunması hoşuma gidiyor. Dünya çapındaki geniş veri merkezi kapasitesi sayesinde Incapsula, SaaS işletmeleri, çevrimiçi mağazalar ve isteğe bağlı video akışı da dahil olmak üzere farklı ihtiyaçlara süper hızlı hizmet sunar.

En iyisi, üstün hıza ek olarak, Incapsula da sunucular arasındaki trafiği kaldıracak şekilde optimize edilmiştir. Kurulumu da çok kolay değil.

2. Bulut Parlaması

cloudflare logosuTüm dünyaya yayılmış geniş bir veri merkezi ağı ve son derece esnek bir ağ ile Cloudflare size son derece güvenilir ve verimli hizmetler sunar.

Ayrıca, Cloudflare, hizmet sunumunun korunmasına yardımcı olan yerleşik yük devretme ve yük dengeleme özelliklerine sahiptir. Ayrıca, gerçek zamanlı analizleri sayesinde şüpheli tarayıcıları, tehditleri ve küfürlü botları kolayca izleyebilir ve engelleyebilirsiniz.

Güvenilirlik ve verimliliğe ek olarak, Cloudflare hakkında sevilecek daha çok şey var. En dikkat çekici olan, ücretsiz bir plan sunuyorlar kendi premium CDN’lerini alamayan küçük web siteleri için bazı sınırlı özelliklere sahip.

3. Amazon CloudFront

Amazon CloudFront logosuCloudfront kaya gibi sağlam bir CDN hızlı, küresel ve hızla büyüyen sunucular sunan sağlayıcı.

Özellikle CloudFront’u seçtim, çünkü hemen hemen her web sitesi içeriği için güvenli ve güvenli bir ortam sunuyorlar ve CDN ülkesini gerçekten kısıtlayabilir ve canlı akışı kolayca barındırabilirsiniz.

Bununla birlikte, Incapsula ve Cloudflare’dan farklı olarak, Cloudfront’un hizmeti yeni başlayanlar için biraz daha karmaşık görünüyor, bu da onu kullanmak için biraz eğitime ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor..

4. Yığın yolu

Yığın logosuDört numaralı seçimim Stackpath. Dördüncü seçimim çünkü dünyadaki en popüler İçerik Dağıtım Ağlarından biridir. Hızlı, güvenli ve kurulumu kolaydır ve 90 ülkeye stratejik olarak yerleştirilmiş sunucuları vardır.

Buna ek olarak, SSD yüklü sunucular sayfa yükleme hızı ve mükemmel görüntü hızlandırma sağlamak için optimize edilmiştir; web sitenizi gerçek zamanlı olarak koruyan dahili bir SSL özelliğine ve içeriğinizin kilitlenmesine yardımcı olan iki adımlı bir kimlik doğrulama güvenlik özelliğine sahiptir. hesabını güvence altına al.

5. Akamai

Akamai logosuSırada Akamai var. Özellikle bu İçerik Dağıtım Ağı’nı seviyorum, çünkü web saldırılarına açık küresel bölgelere değerli bilgiler sağlayan gerçek zamanlı bir görselleştirmeye sahip..

Ayrıca, en yüksek trafik yoğunluğuna ve en yavaş bağlantılara sahip şehirlerin belirlenmesine yardımcı olur. Akamai, akıllı platformuna ek olarak, bağlantıları hızlandırma ve bağlantıları hızlandırmak için gerekli altyapıya sahip olma özelliği ile de bilinir..

Bununla birlikte, bahsettiğim diğer İçerik Dağıtım Ağlarının çoğundan farklı olarak, Akamai, çoğunlukla DNS tabanlı aramalar kullandığı için karşılaştırıldığında biraz daha yavaş olma eğilimindedir..

6. Önbellek

Cachefly logosuIncapsula’ya alternatif arıyorsanız, bu mevcut en iyi seçeneklerden biridir.

Cachefly, piyasadaki en hızlı CDN’lerden biri olması nedeniyle Cloudflare ve CloudFront gibi daha iyi bilinen isimlere benzer. Buna ek olarak, şirket tüm kıtalarda CDN sunuyor, eğer düşünürseniz oldukça büyük bir sıçrama, özellikle de diğer CDN’lerin çoğu sadece sınırlı sayıda kıtada CDN sunuyor.

Tüm bu güzelliklerin yanı sıra, şirket, güven ve inancın bir işareti olan bildiğiniz en büyük markalarla ilgilenmektedir. Bununla birlikte, aşağı yönde, Cachefly oldukça pahalı olabilir. Ayrıca, birkaç Gigabayt ile bir plan bulmak oldukça zordur. Pahalı olmalarına rağmen, hala en iyilerinden biri paran için orada.

Özetle

Hepsi bu kadar millet! 2020 yılının en iyi İçerik Dağıtım Ağı sağlayıcılarından altısı. Her zaman olduğu gibi, hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemek için kendi araştırmanızı ve özen gösterdiğinizden emin olun..

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

 • En İyi Web Sitesi Oluşturucu
 • En İyi Bloglama Platformu

Referanslar ve resim kredileri:

 • EHRIntelligence.com
 • DigiMarkCentral.com
 • ColocationAmerica.com
 • HackerNoon.com
 • GlobalDots.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map