IONOS Hosting İnceleme – İyi, Ama Herkes İçin Değil …

Ionos incelemesiIONOS web barındırma ana sayfası


IONOS (önceden 1 olarak bilir)&1) çeşitli web sitesi araçları içeren bir web barındırma hizmetidir.

Paylaşımlı barındırma, VPS barındırma, WordPress barındırma, bulut barındırma ve daha fazlası gibi mevcut barındırma seçeneklerinin çoğunu kapsar..

Bu, bazı mükemmel müşteri destek seçenekleri ve iyi fiyatlandırma ile birleştiğinde, IONOS’u barındırma hizmeti dünyasında favori haline getirdi.

IONOS Hosting ne kadar iyi? Bu incelemenin amaçları doğrultusunda, çoğunlukla IONOS’un paylaşılan barındırma hizmetlerini ele alıyoruz.

Mümkün olan en eksiksiz incelemeyi sunmak için müşteri hizmetleri, genel kullanılabilirlik, hizmet çalışma süresi ve daha fazlasını içeren bir dizi faktörü test ettik..

Genel Bilgi & Hosting Genel Bakış

VERDİĞİMİZ: Önerilen
HIZ: 649ms (Mart 2020 – Nisan 2020)
ÇALIŞMA SÜRESİ: 100% (Mart 2020 – Nisan 2020)
DESTEK: 7/24 Canlı Sohbet, Bilgi Bankası
UYGULAMALAR: WordPress, Duda, Drupal, phpBB, Joomla
ÖZELLİKLERİ: Özel SSL Sertifikası, Gösterge Tablosu, Web Sitesi Oluşturucu
KONAKLAMA PLANLARI: Paylaşılan, VPS, WordPress, Bulut, Adanmış Sunucu
SİTE TRANSFERİ: Ücretsiz değil
FİYATLANDIRMA: 1,00 ABD doları / ay (aylık $ 8,00)

IONOS Hosting Kullanmanın Artıları

1. Duyarlı Müşteri Desteği

IONOS hakkında ilk fark ettiğimiz şey müşteri destek seçenekleri oldu.

Müşteri desteği hemen hemen her sektörde büyük bir anlaşma.

Yaşamınızı tamamen web sitenizden çıkarırsanız (birçok modern girişimcinin durumu budur), o zaman sitenizin her zaman çalışır durumda olacağına güvenmeniz gerekir. Ancak bir sorun ortaya çıktığında, barındırma işleminizi yapan şirketin derhal sorunu çözmek için iletişime geçebileceğine de güvenmeniz gerekir..

IONOS 7/24 canlı sohbet ve tüm temel hizmetleri hakkında çok sayıda makale içeren çevrimiçi bir yardım merkezi sunuyor.

Canlı sohbetleriyle, siz bağlanmadan önce sorunuzu ana hatlarıyla açıklamanızı ister. Ardından, hemen bir aracıyla eşleştirilirsiniz.

Bir dakikadan az bir süre içinde Jean F ile sohbet ediyorduk.

Ionos canlı sohbet desteği

Jean’in yanıtları anında ve eksiksizdi. Hiç akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayan biriyle ya da bir tür otomatik botla uğraştığımızı hiç hissetmedik. Bu gerçek zamanlı yanıtlar veren gerçek bir insandı.

Sonuçta, hizmet düzeyi olağanüstüydü. Nitpick olsaydık, tepkilerinin daha samimi olabileceğini söyleyebilirdik, ama genel olarak, iletişimden çok memnun kaldık.

2. Güçlü Çalışma Süresi -% 100

Barındırma sağlayıcıları söz konusu olduğunda ölçtüğümüz en önemli metriklerden biri çalışma süresidir.

Web sitenizin çevrimiçi olması için ödeme yapıyorsunuz. Çalışma zamanı eksikse ve siteniz rutin olarak azalıyorsa, barındırma hizmetiniz sizi en önemli alanda başarısızlığa uğrattı.

IONOS% 99,9 çalışma süresine sahip olduğunu iddia ediyor. Müşteri hizmetleri departmanlarına göre,% 100 çalışma süresi talep etmemelerinin tek nedeni doğal afetleri açıklayamamalarıdır.

Ionos çalışma süresi ve hız istatistikleriIONOS ortalama çalışma süresi | İstatistiklere bakın

Ve şimdiye kadar topladığımız verilerden çalışma süresi mükemmel oldu 100%. Bunun sadece iki aylık bir veri olduğunu unutmayın, bu yüzden henüz bir sonuç çıkaramayız, ancak başlangıç ​​umut vericidir. Zaman geçtikçe istatistiklerini güncellemeye devam edeceğiz.

3. İyi Sayfa Yükleme Hızı

Yavaş bir site sadece sinir bozucu değildir: bir sayfanın yüklenmesi 5 saniyeden fazla sürdüğünde, potansiyel ziyaretçilerinizin% 25’inden fazlası başka bir yere bakacaktır

Neden?

Google sitenizi incelediğinde site performansı önemli bir konudur. Dünyanın en popüler arama motoruna yerleştirmenizi belirleyen tüm önemli SEO puanınız büyük ölçüde buna dayanır.

Site hızı, yalnızca site güvenliği, taranabilirlik ve mobil kolaylığın arkasında dördüncü en önemli SEO sıralama faktörüdür.

Yavaş bir site, Google ve web sitesi ziyaretçileri için anında bir sapmadır.

Anlık iletişim ve anlık bilgi çağında yaşıyoruz. Gecikiyorsanız, kullanıcının deneyimleri hakkında daha fazla önem veren benzer bilgilere sahip başka bir site bulabilmesi.

Sayfanızın hızı azaldıkça hemen çıkma oranı hızla yükselir.

Sayfa yükleme hemen çıkma oranı

Bu nedenle, IONOS’un iyi bir ortalama sayfa yükleme hızı ürettiğini görmek harika 649ms (0.65 saniye). Herhangi bir sonuç veya kesin iddiada bulunmak için henüz erkendir, ancak iyi bir başlangıçtır. Daha fazla veri topladığımız için bu incelemeyi güncellemeye devam edeceğiz.

Ionos detaylı çalışma süresi ve hızıIONOS ortalama hızı Mart 2020 – Nisan 2020 | İstatistiklere bakın

4. Ücretsiz SSL Güvenliği

Güvenlik, barındırma hizmetinin bir diğer önemli özelliğidir. Neyse ki, IONOS’un mükemmelleştiği bir alandır.

Hizmet bir GeoTrust Dedicated SSL Sertifikası ve bir Wildcard SSL sertifikası kullanıyor. Bu, web sitenizi gelişmiş güvenlik için şifreler, bu da çevrimiçi iş yaparken rahat bir nefes almanıza yardımcı olacak bir şeydir.

HTTPS web sitesine sahip olmak için bir SSL sertifikası gerekir. URL’niz HTTP ile başlıyorsa, Google sitenizi aslında güvenli değil olarak işaretler. Ayrıca, SSL sertifikaları, kullanıcılar ve site arasında alınıp verilen verileri korur. Bu, müşterilerinizin size daha fazla güvenmesine yardımcı olur, bu da herhangi bir iş ilişkisinin belkemiğidir

GeoTrust Dedicated SSL Sertifikası, sunucu, Developer Shared Hosting ve Developer eShop paketlerinde bulunur. Wildcard SSL Sertifikası, tüm Linux ve Windows paylaşılan barındırma planlarıyla standart olarak gelir.

5. Bazı Paketlerle Ücretsiz Alan Adı ve E-posta

Ekstralar her zaman güzeldir. Ücretli seçeneklerinden birine abone olduğunuzda barındırma paketlerinin ücretsiz olarak bazı bonus özelliklerde olduğunu görmeyi seviyoruz.

IONOS aslında en yaygın iki ücretsiz özellik, alan adı kaydı ve e-posta adresi sunar.

Alan adı, Essential, Business ve Expert Shared Hosting Paketleri ile bir yıl boyunca ücretsizdir.

Markalı bir e-posta hesabı söz konusu olduğunda (iş yaptığınız kişiler tarafından ciddiye alınmak istiyorsanız başka bir gereklilik), hem Linux hem de Windows paketleri her düzeyde e-posta hesaplarıyla birlikte gelir. Windows aboneleri 25 ile 500 arasında e-posta hesabı alırken, Linux müşterileri 10 ile 100 arasında hesap alacak. Her şey seçtiğiniz pakete bağlı.

6. Geliştirilmiş Kullanıcı Arayüzü

IONOS klasik cPanel’i kullanmaz, bunun yerine kendi özel arka uçlarını geliştirdiler. CPanel’e alışkın olanlar için kafa karıştırıcı olabilir ve başlangıçta alışmak biraz zaman alabilir, ancak genel olarak kullanımı oldukça kolaydır..

Iono'nun kullanıcı arayüzü

Gösterge tablosunda alanları, SSL sertifikalarını, e-posta adreslerini yönetebilir, sitenizin istatistiklerini vb. Kontrol edebilirsiniz..

IONOS ayrıca ayarları bulabileceğiniz ve ürünler arasında daha hızlı geçiş yapabileceğiniz gelişmiş bir arama çubuğu ekledi.

Diğer kullanıcılardan IONOS’un arayüzü hakkında birçok karışık duygu vardı, özellikle cPanel ile karşılaştırıldığında çok sezgisel değil. Ancak, IONOS, gösterge tablosunun kullanılabilirliğini artırmak için çaba harcadı ve kullanımı daha mantıklı hale getirdi..

IONOS Hosting Kullanmanın Eksileri

1. Sadece Kayıtlı Ülkelerde Hesap Kaydı Mümkün

IONOS hakkında ilk farkına bile varmayacağınız şeylerden biri, hesabınızı yalnızca sınırlı sayıda ülkede bunlara kaydedebilmenizdir. Ülkelerin çoğu temsil edilir, ancak örneğin, Çin’de bulunuyorsanız ve IONOS’a kaydolmak istiyorsanız, listede olmadığı için bu mümkün değildir.

Aynı durum çoğu Avrupa ülkesi için de geçerli. IONOS Almanya’da kurulmuş ve genel merkezi hala orada olmasına rağmen, listede sadece bazı Avrupa ülkeleri temsil edilmektedir.

IONOS’a kaydolamadığınız birkaç örnek:

 • Çin
 • İran
 • Mısır
 • Fas
 • Myanmar
 • Avrupa (Polonya, Romanya, Hollanda, Portekiz, İsveç, Finlandiya, Belçika, Çek Cumhuriyeti vb.)

Dolayısıyla, ülkenizdeki kayıt işlemine devam edebiliyorsanız, kaydolmadan önce kontrol etmeniz daha iyi olabilir.

2. Ücretsiz Web Sitesi Transferi Yok

Sitenizi yeni bir web barındırıcısına taşıyorsanız, potu tatlandırmanın harika bir yolu ücretsiz bir transfer sunmaktır.

Yeni bir müşterinin sürecin stres ve finansal yükünün bir kısmını almasına izin verir.

Bu IONOS’un sunduğu bir şey değil.

Canlı sohbet yoluyla müşteri hizmetleri departmanına danıştığımızdan emin olduk. Jean, müşteri desteğinden, ücretsiz transferler sunmuyor ve fiyatlandırma sorulduğunda sağlam bir cevap veremiyordu.

Jean’e göre, transfer işlemi saatte ücretlendirildiği için müşterilere bireysel olarak teklif edilmelidir..

IONOS Maliyet, Planlar ve Ödeme Yöntemleri

IONOS, her biri arasından seçim yapabileceğiniz üç web barındırma paketine sahip iki farklı paylaşılan barındırma hizmeti çeşidine sahiptir.

İlk olarak, resmi web sitesinde Web Hosting olarak adlandırılan Linux barındırma hizmeti sunuyorlar.

Ayrıca Windows barındırma sunuyoruz. Açıkçası, bu farklı paylaşılan barındırma varyasyonları farklı işletim sistemlerinde gerçekleşir.

Her ikisi de iyi fiyatlandırılır, ancak Windows seçeneği ile çok daha fazla özellik elde edersiniz. Her tarayıcının seçebileceği üç farklı seviye vardır.

Linux ile başlayalım:

 • Linux Essential planı risksiz bir aydan aya pakettir. Aylık 4 dolar. Bu seviye bir web sitesi için en iyi sonucu verir ve 10 GB depolama alanı sunar. Bu katmanı satın alan herkes ayrıca bir yıl boyunca 10 e-posta hesabı ve ücretsiz bir alan adı alır. Web sitenizde dakikada 50 ziyaretçiye izin veren bir performans seviyesine sahiptir..
 • İş katmanı ilk ay için $ 1’dan başlar ve taahhüt olmadan ayda 8 dolara kadar çıkar. Bu katmandaki kullanıcıların sınırsız depolama alanına sahip sınırsız web sitesi olabilir. Ayrıca bir yıl boyunca 50’ye kadar e-posta hesabı ve ücretsiz bir alan adı alırlar. Bu düzeydeki siteler dakikada 200 ziyaretçiye kadar optimize edilmiştir.
 • Uzman seviyesi aylık 14 $ maliyeti ve herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Ayrıca sınırsız web sitesi, depolama alanı ve bir yıllık ücretsiz alan adı ve 100 adede kadar e-posta hesabı içeren veritabanları içerir. Uzman planındaki siteler dakikada 500 ziyaretçiye kadar optimize edilmiştir. SiteScan Kötü Amaçlı Yazılımdan koruma ve İçerik Dağıtım Ağı da dahildir.

Ionos Linux Hosting Fiyatlandırmasını Paylaştı

İşlerin Windows tarafında, bir taahhüt dönemi ile gelen daha büyük planlarınız var.

 • İş planı bir web sitesi veya proje için çalışır. 12 ay boyunca ayda 1 $ ve daha sonra ayda 8 $ olarak yenilenir. 100 GB depolama alanı, 25 e-posta hesabı ve ücretsiz bir alan adı alırsınız.
 • Uzman planı ayrıca altı aylık bir süre için ayda 1 ABD Doları olarak fiyatlandırılır ve ardından ayda 10 ABD Doları olarak yenilenir. İyi veya beş web sitesine kadar ve 250 GB depolama alanına sahip. Abonelere 100 e-posta hesabı ve ücretsiz bir alan adı verilir.
 • Uzman planı üç Windows katmanının en yükseğidir. Diğerleri gibi, ayda 1 $ ‘dan başlar ve altı ay boyunca devam eder. Bundan sonra ayda 14 dolar. IONOS, 50 web sitesi için en iyisi olduğunu ve 500 GB depolama alanına sahip olduğunu söylüyor. Bu planla birlikte bir İçerik Dağıtım Ağı ile birlikte ücretsiz bir alan adı ve 500 e-posta hesabı gelir.

Ionos paylaşımlı pencereler hosting fiyatlandırması

IONOS PayPal ve kredi kartı ödemelerini kabul eder.

IONOS’u Öneririz?

Evet yaparız.

Hem Linux hem de Windows için esnek planları uygun fiyatlı ve birçok kullanışlı özellik içeriyor. Yaşadığımız yıldırım hızında müşteri desteği de kapağında büyük bir tüytü.

Ancak olumsuz yanları da var, çoğu Avrupa ülkesinde bunlara kaydolamazsınız ve aylık 1.00 $ ‘lık fiyatlandırma çok daha yüksek $ 8.00 / ay ile yenilenir..

SSL güvenliği bunu çok güvenli bir hizmet haline getiriyor ve ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelmesini gerçekten sevdik. Bluehost gibi bir şey kadar kazanç kazanmasa da, GoDaddy ile işinizi yapacak güvenilir bir barındırma sağlayıcısıdır..

Not; Daha önce IONOS kullandınız mı? Lütfen aşağıda bir inceleme bırakmayı düşünün – iyi ya da kötü – ziyaretçilerimiz için yararlı olduğu sürece önemli değil. Desteğin için teşekkürler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector