HostPapa İnceleme: Neden 30 Web Host Of Sadece 20.?

hostpapa ana sayfası


HostPapa, ABD ve Kanada’daki veri merkezlerinde 500.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor.

Sadece 2006’dan beri bulundukları göz önüne alındığında etkileyici (Jamie Opalchuck tarafından kuruldu).

Metrik yükselişlerinin potansiyel bir açıklaması, hem yerel hem de uluslararası müşterilere İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca dahil olmak üzere birkaç farklı dilde telefon desteği sunan çeşitli müşteri hizmetleri seçenekleri olabilir..

Son birkaç yılda çok hızlı büyüyebilmek için doğru bir şey yapıyor olmalılar..

Öğrenmek için Haziran 2015’te HostPapa “Başlangıç ​​Planı” nı satın aldık. Basit bir WordPress web sitesi kurduk. Çalışma süresi ve hız da dahil olmak üzere derinlemesine performans istatistiklerine dalabilirsiniz (daha fazla bilgi için “Geçmiş” i tıklayın).

Şimdiye kadar yaptığımız diğer otuz incelemeye karşı nasıl ölçüm yaptıklarına bir göz atalım:

HostPapa Hosting Kullanmanın Artıları

Kaydolduktan sonra, onları neyin tıklattığını görmek için heyecanlandık. Böyle hızlı bir yükselişe ne sebep olabilir??

İlk başta, harika çalışma sürelerinden (gördüğünüz gibi) hoş bir sürpriz yaşadık. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda müşteri destek seçeneği sunar.

Çok uzak çok iyi! Ama yutturmaca yaşayabilirler mi? Hadi bir bakalım.

1. İyi Çalışma Süresi

HostPapa’nın çalışma süresinin ilk günden beri iyi olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

24 aylık ortalama% 99,95 çalışma süresi yayınladılar.

Her ne kadar trite ve bariz gibi görünse de, aslında bir web sitesini barındırmanın en temel unsuruyla kaç web barındırma mücadelesi verdiğine şaşıracaksınız – lanet şeyi canlı tutmak!

Son 12 aylık ortalama çalışma süresi:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.88
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: 99.70%
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.94
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: % 99,95
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 99.63%

HostPapa son 24 aylık istatistikleriHostPapa ortalama çalışma süresi | İstatistiklere bakın

2. Endüstrinin Ortalama Hızı

HostPapa’nın çalışma süresi harikaydı ve sayfa yükleme hızları da iyi.

Son 24 ay boyunca, endüstri standardı sonucumuzu geçen 705 ms’lik bir sayfa yükleme süresine sahiptiler..

Son 12 aylık ortalama yükleme süresi:

HostPapa son 12 aylık detaylı istatistiklerHostPapa ortalama hız 2019-2020 | İstatistiklere bakın

3. Kapsamlı Destek Seçenekleri

HostPapa müşterilere çeşitli şekillerde yardımcı olmak için kapsamlı destek seçenekleri sunar.

Kendi kendine yardım videoları içeren devasa kitaplıklarına göz atabilirsiniz. Telefon, posta, e-posta ve hatta faks yoluyla 7/24 destek sunarlar (!).

18 ülkede telefon desteği sağlarlar (herhangi bir şirkette gördüğümüz en fazla şey olabilir). İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca dahil olmak üzere farklı dillerde destek sağlayan tek ana bilgisayarlardan biridir.

Bu yeterli değilse, aynı zamanda video veya telefon konferansı kullanarak esasen yönlendirmeler olan ‘Papa Squad Experts’ ile bire bir oturumda bağlanmanıza izin veren ilginç bir destek özelliği de sağlarlar (ayrıca – en iyi müşteri desteği) başlık hiç !!).

Kendi kişisel soruşturmamız sırasında, destek personelinden bir dakikadan daha kısa sürede bir yanıt aldık. Soruların cevapları mütevazı iki dakika içinde sağlandı.

Genel olarak, müşteri hizmetleri temsilcimiz Gezim V ile yaşadığımız deneyim oldukça iyiydi.

... Daha Fazla HostPapa Destek

4. Proaktif Güvenlik Özellikleri

HostPapa’nın paylaşılan barındırma planları, Panda Cloud antispam korumasının yanı sıra bir sunucu güvenlik duvarı, izleme ve saldırı tespitiyle birlikte gelir. Her gün 37.000’den fazla web sitesi saldırıya uğradığından HostPapa’nın proaktif güvenlik önlemleri güven verici.

Business Pro planlarında ayrıca alan gizliliği koruması, ücretsiz SSL sertifikası, özel bir IP adresi ve otomatik web sitesi yedeklemeleri gibi ek özellikler bulunur..

Endişelenmeniz gereken son şey, spam koruması gibi güvenlik bilgileri. Başkasının arkanıza bakmasını sağlamak güzel.

5. 30 Gün Para İade Garantisi & Site Taşıma

HostPapa, hosting planlarının çoğu için endüstri standardı 30 günlük para iade garantisi sunar.

Ayrıca, mevcut bir web sitesini başka bir ana bilgisayardan aktarmanıza memnuniyetle yardımcı olurlar (aynı zamanda ücretsiz bir alan adı da atarlar).

6. fiyat için iyi bir değer

HostPapa’nın temel fiyatlandırması ilk üç yıl için 3,95 dolardan başlıyor. Sadece bir veya iki yıllığına kaydolmayı tercih ederseniz, her iki durumda da fazladan bir kova ile ilgili olacaktır.

HostPapa Bir, İki ve Üç Yıllık Fiyatlandırma

Bu fiyatlandırma yeni müşteriler için de daha düşük. Bu, aynı Başlangıç ​​planında yenileme fiyatlandırmasının ayda 7,99 dolara yükseleceği anlamına geliyor. Genel olarak en iyi haber değil, oldukça yaygın.

İyi haber şu ki, bu ilk fiyatlandırma için çok değer katıyorlar. Diğer web sitelerinin çoğu sadece biri ile karşılaştırıldığında, iki web sitesi olsun. Ayrıca ücretsiz alan adı kaydı, 100 GB SSD depolama alanı ve ölçülmemiş bant genişliği elde edersiniz.

Oldukça iyi, doğru?

Ama hepsi bu değil. Ayrıca, ücretsiz bir web sitesi geçişi, Cloudflare CDN, SSL sertifikası ve 400’den fazla uygulamasına ve web sitesi oluşturucusuna erişim içeren “Temel Özellikler” e sahip olacaksınız..

Genel olarak, oldukça iyi bir değer. Diğer ev sahipleri, aylık fiyatını bu ilk 3,95 $ / ay aralığının çok üzerinde yukarı iterek bu şeyler için ödeme yapmanızı sağlayacaktır..

HostPapa Hosting Kullanmanın Eksileri

Elbette, HostPapa iyi çalışma süresine ve iyi hız sonuçlarına sahipti.

Ne yazık ki, diğer müşteriler yaşadığımızla aynı olumlu deneyimi paylaşmadı. Gizli ücretlerle, para iade garantisi ve web sitesi kurulumunun ne kadar ‘ücretsiz’ olduğuna ilişkin bazı sorunlar da vardır..

Bir göz at.

1. Destek ile Kötü Müşteri Deneyimi

Şahsen, müşteri destek deneyimimiz sorunsuz geçti.

Diğer müşterilerin kapsamlı destek seçeneklerini nasıl gördüğüne dair bir arka plan kontrolü yaptığımızda, resim çok pembe değildi.

HostPapa’ya ulaşmak için BÜYÜK mevcut seçenek veya yollara rağmen, ortalama müşteri deneyimi ortalama.

2. Ek Ücretler

Çoğu web barındırıcısı web sitenizi ücretsiz olarak kuracaktır. Çoğu web barındırıcısı ayrıca ‘ücretsiz para iade garantisi’ sunacaktır.

Görünüşe göre, iki hak yanlış yapar…

Bu 30 günlük süre içinde geri ödeme isteğinde bulunursanız, iptal işleminden sonra 29,95 ABD doları tutarında bir kurulum ücreti alacaktır..

Bu, teknik olarak, “ücretsiz” bir para iade garantisi olmadığı ve “ücretsiz” bir web sitesi kurulumu olmadığı anlamına gelir.

Çok teşekkürler ama hayır, teşekkürler.

HostPapa Hosting Planlarına Genel Bakış ve Kısa Bilgiler

Aşağıda, HostPapa’nın üç paylaşılan barındırma planına hızlı bir genel bakış yer almaktadır.

Lütfen dikkat: Fiyatlandırma sık sık dalgalanma eğilimindedir ve reklamı yapılan bu düşük fiyatlar üç yıllık bir kayıt gerektirir.

HostPapa Fiyatlandırması ve Planları

Başlangıç ​​planı aylık 3.95 $ maliyeti. Bu plan, iki web sitesini barındırmanıza olanak tanır, ücretsiz alan adı kaydı, 100 GB disk alanı ve “sınırsız” bant genişliği sağlar. Ayrıca, ücretsiz site geçişi, Cloudflare CDN, SSL sertifikası ve 400’den fazla web uygulamasına erişim de dahil olmak üzere tüm “Temel Özelliklerini” elde edersiniz.

İş planı Ayrıca aylık 3,95 $ maliyeti. Bu, sınırsız web sitesi, ücretsiz etki alanı kaydı, sınırsız disk alanı ve sınırsız bant genişliği barındırmanıza izin verir. Ayrıca, Temel Özellikler ile sınırsız eklenti alanları, e-posta hesapları ve MySQL veritabanları gibi Gelişmiş Özellikler sunar.

Business Pro planı aylık 12,95 $ maliyeti. Sınırsız web siteleri, ücretsiz etki alanı kaydı, sınırsız SSD depolama alanı, bant genişliği ve hem Temel hem de Gelişmiş Özellikler elde edersiniz. Ayrıca, roket hızlı sunucuları ve web sitesi oluşturucuları için sınırsız sayfalar gibi belirli Performans Geliştirmeleri de alırsınız. Ayrıca otomatik site yedeklemeleri, Premium Wildcard SSL ve alan adı gizliliği elde edersiniz.

 • Kayıt Kolaylığı: Çok kolay kayıt işlemi.
 • Ödeme metodları: Kredi Kartı, Paypal.
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: İlan edilen fiyat sadece ilk ödeme dönemi içindir. Yenilemeler çok daha pahalıdır. Geri ödeme politikalarını kullanırsanız, 29,99 ABD doları tutarında bir kurulum ücreti alınır..
 • upsells: Birkaç yükseliş.
 • Hesap Aktivasyonu: Etkinleştirme biraz zaman alabilir.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: cPanel.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Popüler uygulamaları ve CMS’leri yüklemek için tek tıklamayla yükleyici.

HostPapa’yı Öneririz?

Ne yazık ki biz.

Onların çalışma süresi iyi ve iyi hız. Bir ton farklı destek seçeneği mevcut ve bizzat olumlu bir deneyim yaşadık.

Daha derine inmek, karttaki destek deneyiminin çok tutarsız olduğunu öğrendik. Ve “düşük” tanıtım fiyatlarının midesini zorlaştıran çok fazla gizli ücret var.

Paranız için daha iyi bir patlama veren sadece çok fazla iyi web barındırıcısı var.

HostPapa ile deneyiminiz nasıldı? Olumlu ya da olumsuz olursa olsun (şeffaf ve dürüst olduğu sürece) bunu duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector