HostNine İncelemesi: En kötü çalışma sürelerinden birine sahip hızlı ana bilgisayar (Nedenini Oku)

HostNine İncelemesi


HostNine, 2006 yılında kurulan web hosting’in genç yüzlerinden biridir..

Başlangıçta söz verdiler, 2012’de HostGator ve Bluehost gibi en büyük hosting markalarından bazılarına sahip olan EIG tarafından toplandılar..

Tüm ev sahipleri, web sitelerinde promosyon iddiaları söz konusu olduğunda gerçeği biraz uzatmayı sever.

Gerçeklerden bağımsız olarak, sadece üne kavuşmaya çalışan web sitelerine akılda kalıcı sesler koydular.

HostNine’ın “Kişisel Planı” nı Haziran 2015’te satın aldık ve son birkaç ay içinde testleri izlemek ve çalıştırmak için bir WordPress web sitesi kurduk. Çalışma süresi dahil en önemli verileri derledik & gerçekler ve istatistiklerle desteklenen bu tarafsız incelemede bir karar vermeye hazırız.

HostNine Hosting Kullanmanın Artıları

HostNine, malları ferahlatıcı modern, kullanımı kolay bir web sitesi ve güzel bir para iade garantisi dahil olmak üzere birkaç farklı alanda teslim etti..

Profesyonellere bir göz atın:

1. Kullanıcı Dostu Kayıt ve Kayıt İşlemleri

Büyük web sunucularının çoğu 1990’larda veya 2000’lerin başında yeniden başladı. Web siteleri çoğunlukla buna benziyor.

Birçoğu modası geçmiş, kullanımı zor ve sadece zevksiz. Gezinmek ve basit bilgileri bulmak zordur, bu da yalnızca mobil cihazlarda daha sorunlu hale gelir (bu web sitelerinin bazıları başlangıçta tasarlandığı zaman etrafta yoktu).

Neyse ki, HostNine açık bir organizasyona ve hayatınızı kolaylaştıran bilgi hiyerarşisine dikkat çeken çağdaş bir web sitesine sahiptir..

Umarım, detaylara dikkat etmek ve kullanıcının bakış açısına odaklanmak, gelecek şeylerin bir işaretidir…

2. Farklı Veri Merkezlerini Seçebilme

HostNine, ABD, İngiltere, Singapur, Kanada, Avustralya ve Amsterdam dahil olmak üzere altı farklı yerde veri merkezlerine sahiptir.

En ucuz paylaşılan barındırma seçenekleri yalnızca ABD veri merkezlerinde barındırılabilirken, diğer planlarıyla kendi konumunuzu seçebilirsiniz.

3. Ücretsiz Web Sitesi Taşıma İşlemlerihostin ücretsiz göçler

HostNine, önceki ana bilgisayarları cPanel erişimi sundukları sürece tüm yeni müşterileri için ücretsiz web sitesi geçişleri sunar.

İlk sitenizi taşımak için yüksek, üç haneli fiyat yok. Ve eğer birçoğunuz varsa, site başına fiyat yok.

Bu, zaten yönetilecek bir dizi siteniz varsa HostNine’ı mükemmel bir şekilde uyarlar.

4. Yenileme Fiyatı Yok

HostNine ayrıca hosting planınızın yenileme fiyatını iki veya üç katına çıkarmaz. İlk gün ne ödediysen, son gün ne ödeyeceksin.

Buna karşılık, diğer ev sahipleri fiyatlarına her ay sadece birkaç dolar ile başlayacaklar. Ardından, planınızın yenilenme zamanı geldiğinde, ayda on veya yirmiye yaklaşır.

Böylece neyse ki birkaç yıl içinde sizi şaşırtan aynı fiyat artışları için endişelenmenize gerek yok.

5. 45 Gün Para İade Garantisi (Ve Orantılı Krediler)

HostNine, 45 günlük tam bir geri ödeme sunar. Herhangi bir yeni müşteri herhangi bir nedenle mutsuzsa, Şartlar ve Koşullara göre her şeyi “alan adı, SSL sertifikası, WHMCS lisansı, özel IP adresi ve işlem ücretleri” eksi olmak üzere geri alabilirsiniz..

Yeni planlar, alan adları ve SSL sertifikaları gibi bunlardan bazılarını “ücretsiz” olarak sunacaktır. Ancak, geri ödeme isteğinde bulunmaya çalışırsanız, bunların her birinin maliyeti de düşülebilir.

HostNine’ın 45 günlük zaman çizelgesi tam geri ödeme tutarını kapsar. Ancak, üç yıllık bir anlaşmaya bir yıl boyunca geri ödeme isteğinde bulunmak istiyorsanız, orantılı bir tutarı iade etmeyi teklif edecekler.

Diğer pek çok ev sahibinin aynı lüksü genişletmediğini düşünmek çok önemlidir. Dolayısıyla, ilk geri ödeme pencereniz kapandıktan sonra, ön ödemeli başka bir şeyi geri alamazsınız (ne kadar süreyle olursa olsun).

Geri ödemeler, kredi, bankamatik veya PayPal ise orijinal ödeme yöntemiyle yapılır. Çekler, havale ve havale işlemleri para iadesi için uygun değildir.

HostNine Hosting Kullanmanın Eksileri

Genellikle, bir web hosting şirketi herhangi bir yerde mücadele edecek (uptime gibi temelleri doğru alırken), bu hız. HostNine için durum böyle değil…

İşte 30’a yakın diğer web barındırıcılarını inceledikten sonra gördüğümüz en kötü durumlardan birinin korkunç detayları.

1. Etkisiz Destek

HostNine’ın müşteri desteği ile ilk deneyimimiz iyiydi.

Birkaç dakika içinde bağlandılar ve tüm sorularımızı nispeten hızlı cevapladılar ve genel olarak harika bir deneyim oldu.

HostNine Desteği

Ama sonra web sitemiz çöktü. Ve tüm aldığımız onlardan BİR e-posta.

HostNine başarısız

HostNine’den e-posta

Bu kadar.

İKİ ay kesinti, ve temelde itiraf ettikleri tek bir e-postada, verileri kurtarma planı yoktu ve yedekleri de yoktu. Çevrimdışı olmanın bu iki ayı için geri ödeme teklifi bile değil.

İşte şey.

Müşteri desteklerinin gerçekten korkunç olduğu değil (gözden geçirdiğimiz diğer web barındırıcıları gibi). Kendimizle başa çıkmada harika sonuçlar yaşadık.

Ancak şirketlerinin çalışma süresi çok acımasız olduğunda elleri bağlanır. Yapabilecekleri çok fazla bir şey yok, geminin battığı yere inmek dışında.

Daha fazla araştırma bunu destekledi ve müşteri desteği diğer müşterilere de yardımcı olmak için çok şey yapamadı:

 • Canlı Yardım bir şaka çünkü kimsenin 72 saat içinde yanıt vermeyeceği bir şifreyi kurtarmasına veya yardım bileti açmasına yardımcı olmaktan başka bir şey yapamazlar. Bu, HostGator’dan ayrılmamın kesin sebebiydi ve şimdi sizler aynı şeyi yapıyorsunuz! # Acıklı”
 • “Öyleyse… .30 saat destek biletine yanıt beklemek.”
 • Cumartesi gününden bu yana 3 destek bileti + Yanıt yok “içine bakıyoruz” (2 gün önce) dışında herhangi birinde = Tüm sitelerimi yeni bir ana bilgisayara taşıdım. ”

Ne yazık ki, bu durumda müşteri hizmetleri dernek tarafından suçlu.

2. Oldukça Kötü Çalışma Süresi -% 99.87

Önceki 24 ayda sadece% 99.87 elde ettiler -% 99.93 endüstri ortalamasının çok altında. Az söylemek son derece hayal kırıklığına uğradılar.

Görünüşe göre sadece biz değildik. Önyargı kurbanı olmayacak çok yönlü bir profil sağlamak için incelenen her bir ana bilgisayar için arka plan kontrolü yapıyoruz.

Bu durumda, doğrudan diğer müşterilerden gördüğümüz incelemelerin ezici çoğunluğu deneyimimizi destekler. Bir göz at:

 • “3. müşterimi arka arkaya kaybettim, çünkü e-postaları bir haftadan fazla sürmedi…”
 • “Sitem 4 gün sonra kapandı.”
 • “18 site geçen hafta 24 saatten fazla bir süre boyunca azaldı…. İki sunucu kara listeye alındı ​​ve müşterimin e-postaları üç gün boyunca kapandı ve görünürde sonu kalmadı”
 • “Web sitelerim tekrar kapandı…. hepsi. Ve onlarca farklı sunucuya yayıldılar. Bu berbat hizmetten ne kadar fazlasını alabileceğimden emin değilim. ”

Bu çok pembe bir resim çizmiyor.

Son 12 aylık ortalama çalışma süresi:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.90
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: 99.93%
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.76
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%

HostNine son 24 aylık istatistiklerHostNine ortalama çalışma süresi | İstatistiklere bakın

3. Yavaş Sayfa Yükleme Süresi – 931ms

HostNine, 24 aylık test süresi boyunca ortalama 931ms olacak şekilde oldukça yavaş sayfa yükleme süreleri sağladı.

Oldukça güçlü başladılar, ancak son aylarda HostNine, ortalama hızlarını büyük oranda etkileyen sürekli yavaş sonuçlar gösterdi..

Son 12 aylık ortalama yükleme süresi:

Ortalama 12 aylık yükleme süresiHostNine ortalama hız 2019-2020 | İstatistiklere bakın

4. Sınırlı “Ucuz” Plan

HostNine, yenileme maliyetlerinizi artırmayabilir, ancak yalnızca en uzun vadede kaydolursanız en ucuz fiyatları sunar. Tek bir ayın maliyeti 9,12 ABD dolarıdır ve yalnızca iki veya üç yıl boyunca ön ödeme yaparsanız ayda 7,69 ABD dolarına kadar gelir..

Bu ucuz plan ayrıca ücretsiz bir alan adı içermez (bu nedenle yılda yaklaşık 15 ABD doları olacaktır) ve yalnızca ABD’deki bir veri merkezine erişim sağlanır..

Bu, daha yüksek bir fiyat noktası için oldukça sınırlı bir plan. Büyük bir değer değil.

HostNine Fiyatlandırma, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

HostNine, paylaşılan, bayi, VPS ve özel barındırma sunar – ne düzeyde hizmete ihtiyacınız olursa olsun, onlarla birlikte bulacaksınız. Aşağıda, paylaşılan barındırma planlarına hızlı bir genel bakış yer almaktadır:

 • Kişisel plan: Bu plan ayda 7,69 dolardan başlıyor. 1 alan adını destekler. Sunucunuz ABD’de bulunacak.
 • İş planı: Bu plan ayda 12.20 $ ‘dan başlıyor. Sınırsız alan adlarını destekler, ücretsiz alan adı ile birlikte gelir ve ABD, İngiltere, Singapur, Kanada, Avustralya ve Amsterdam’dan sunucular seçebilirsiniz.
 • Kurumsal plan: Bu plan ayda 16,49 dolardan başlıyor. Sınırsız alan adlarını destekler, ücretsiz alan adı ile gelir ve ABD, İngiltere, Singapur, Kanada, Avustralya ve Amsterdam’dan sunucular seçebilirsiniz.

Paylaşılan tüm barındırma planları, sınırsız depolama alanı ve bant genişliği sunar.

HostNine fiyatlandırması ve planları

 • Kayıt Kolaylığı: Tek sayfalık kayıt. Çok kolay kayıt işlemi.
 • Ödeme metodları: Kredi Kartı, PayPal.
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Paylaşılan ve bayi barındırma hesaplarına yüzde 10 CPU kullanımı, yüzde 5 veya 512 MB bellek, 50 çalışan işlem, maksimum 15 dakika Maksimum Yürütme Süresi, toplam 150.000 inode ve 500 giden e-posta iletisi yerleştirilir.
 • upsells: Çok az yükselme.
 • Hesap Aktivasyonu: Çok hızlı aktivasyon.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: cPanel.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Popüler uygulamaların ve CMS’lerin Softaculous ile hızlı ve kolay kurulumu.

HostNine’ı Öneririz?

Sadece mazoşistseniz.

Şaka bir yana – henüz değil.

Sayfa hızları ve diğer birkaç kategori iyi performans gösterdiyse ortalamanın üzerinde olabilirler.

Ne yazık ki, çalışma süreleri bir kabustu ve şirketin geri kalan performansını bir albatros gibi indirdi. Birkaç ay içinde çok umut verici çalışma süreleri gösterdiler, ancak onları tavsiye etmek çok güvenilmez.

Başlangıçtaki cesur çalışma süresi iddiaları neredeyse tamamen açıktı, her şeyin üstünde bizi iyi, sıcak, bulanık bir his bırakmadı.

Not; HostNine’ın üstünde sıralanan barındırma sağlayıcılarını görmek istiyorsanız, burada en iyi web barındırma hizmetlerimizi kontrol edin.

HostNine ile ilgili bir deneyiminiz var mı? Lütfen aşağıda bir inceleme bırakın – iyi veya kötü – şeffaf ve dürüst olduğu sürece önemli değil.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector