HostMonster İncelemesi: Satın Almadan Önce Dikkate Alınması Gereken Önemli Eksileri ve Artıları

HostMonster incelemesi


Bazı şeyler yaşla birlikte iyileşir. Zaten bu eski atasözü.

Ne yazık ki, her zaman böyle değil.

HostMonster 1996 yılında kuruldu ve onları sektördeki en eski web barındırıcılarından biri haline getirdi (2015’te EIG ile birleşmeden önce).

Haziran 2015’te, performanslarını değerlendirmek üzere ayrıntılı performans testleri yapmaya başlamak için HostMonster “Temel Plan” ı satın aldık. Temel bir WordPress web sitesi oluşturduk ve hız gibi site istatistiklerini izledik & birkaç ay boyunca çalışma süresi (diğer önemli kriterlerin yanı sıra) sektördeki diğer web sunucularına karşı nerede biriktiklerini belirlemek için.

HostMonster’in deneyimi onlara rekabet avantajı sağlıyor mu? Veya kısa süre önce satın alınan diğer birçok EIG markası gibi performansları düştü?

Bulduklarımıza bir göz atalım!

HostMonster Hosting Kullanımının Artıları

İtiraf edeceğiz: Bu endüstri gazileri için büyük umutlarımız vardı.

Onlar birkaç kez blok etrafında ve şimdi en büyük sanayi holdinglerinden biri aittir. Yani onların eşyalarını birlikte almaları gerektiğini düşünürsünüz.

HostMonster bazı iyi şeyler sunar (anında provizyon gibi birkaç güzel ekstra özellik atar).

Bulduğumuz en büyük olumlu yönlerin kısa bir özeti:

1. Ortalama Çalışma Süresi Üzerinden (% 99.96)

Çalışma süresine ilişkin sektör ortalaması, analizimize dayanarak% 99,93 civarındadır.

HostMonster ortalama olarak endüstri standardının üzerinde yüzde 99,96 çalışma süresi son 24 aydır. Bu oldukça iyi.

Son 12 aylık ortalama çalışma süresi:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.96
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: 99.85%
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.96
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.96
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: 99.93%
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: % 99,97
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.96
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%

HostMonster son 24 aylık istatistiklerHostMonster ortalama çalışma süresi | İstatistiklere bakın

2. İyi (Henüz Tutarsız) Destek

HostMonster’ın kişisel incelememiz sırasında, canlı sohbet destek acentesi dört dakika içinde bağlandı ve sorularımızın çoğunu 2 dakika içinde yanıtladı. Destek tarafından havaya uçmadık, ama o zaman işi yapmak için yeterince iyiydi.

Telefon, e-posta ve canlı sohbet desteği sunarken, bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabilecek uzun bir doğrulama işlemi var.

Bununla birlikte, geçmişte yapılan bir kontrol, diğer müşterilerin çılgınca tutarsız incelemelerini ortaya çıkarmıştır. Dikkatli davranın.

HostMonster Desteği

HostMonster’dan makul müşteri desteği

3. İyi Güvenlik Seçenekleri

HostMonster, sitenizi korumanıza ve kötü niyetli kişileri (veya programları) uzak tutmanıza yardımcı olacak birkaç farklı güvenlik seçeneği sunar.

İnanılmaz bir şekilde, WordPress sitelerinin saldırıya uğramasının önde gelen yolu, barındırma şirketlerinin güvenlik açığıdır (bir çalışmada% 41’e kadar)!

Hızlı bir şekilde gelişen bir ortamda birlikte çalışmaya çalışan birçok farklı üçüncü taraf aracının doğal sonucu olan ‘güvensiz temalar’ ve ‘savunmasız eklentiler’.

HostMonster, Hotlink Koruması, SSH Erişimi, SSL desteği, düzenli site yedeklemeleri ve Spam Suikastçı Koruması gibi farklı güvenlik özellikleri dahil olmak üzere iyi bir iş çıkarır.

4. Anında Hazırlama & Hızlı Kurulum

Adanmış veya VPS barındırmalarına karar verirseniz, sunucularının anında sağlanmasını vaat ederler.

Bu, hızlı bir şekilde başlamak isteyen (veya ABD dışındaki denizaşırı ülkelerde bulunanlar) için iyi bir haber çünkü uzun, doğrulanmış bir doğrulama çağrısı veya başka bir şey yapmanız gerekmeyecek. Bunun yerine, saniyeler içinde sunucularınızın hazır olmasını beklemelisiniz.

Diğer birçok web barındırma sağlayıcısı gibi, tüm yeni planlarla da bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı atarlar. yaşasın!

5. Oldukça İyi Değer (50 GB Depolama, Ölçülmemiş Bant Genişliği, Ücretsiz SSL)

HostMonster’ın Temel planı ayda 4,95 ABD doları ile en ucuz değil, ancak bazı kısıtlamalar ve ekstralar göz önüne alındığında oldukça iyi bir değer elde edersiniz.

Yeni başlayanlar için, kapılardan 50 GB’a kadar depolama ve ölçülmemiş bant genişliği elde edersiniz. Ayrıca, ücretsiz bir SSL sertifikası da alıyorsunuz.

GoDaddy size sadece bu özellik için 100 $ / yıl daha satmaya çalışır ve ilk fiyatın oldukça iyi bir değer olduğunu fark edersiniz..

HostMonster Hosting Kullanmanın Eksileri

Şimdiye kadar, destek deneyimimiz iyiydi. Ancak başkalarından birkaç karışık inceleme bulduk.

Güvenlik sorunlarıyla ilgili ayrıntılara verilen önemden ötürü, müşterilerinin sitelerinin güvenli olduğundan emin olmanıza yardımcı olduk.

Ama işlerin ilginç olduğu yer burası.

Bir sonraki web sunucunuza karar vermeden önce aklınızda bulundurmanız gereken olumsuz yönleri görelim.

1. Son 24 Aydaki Ortalama Sayfa Yükleme Süresi

HostMonster, son 24 ayda ortalama 936 ms sayfa hızı sağladı.

Bu kesinlikle en iyisi değil, gördüğümüz en kötüsü de değil.

Aberdeen Group, sadece küçük, küçük bir saniyelik gecikmenin tahtada bir isabete neden olduğunu tespit ettiğinde, bu önemlidir:

 • Dönüşümlerde% 7 azalma
 • Sayfa görüntülemelerinde% 11 azalma
 • Müşteri memnuniyetinde% 16 azalma

Ortalama yükleme süresi:

HostMonster Son 16 Aylık Ayrıntılı İstatistiklerHostMonster ortalama hız 2019-2020 | İstatistiklere bakın

2. Uzun Taahhüt Gerekli Yanıltıcı Fiyatlandırma

HostMonster, minimum gereksinim 12 aydan başlayarak, gerçek bir ‘aydan aya’ plan sunmaz.

Daha da kötüsü – bu seçenek için fiyat da daha pahalı.

Örneğin, sitede gösterdikleri daha ucuz “promosyon” oranını istiyorsanız, üç yıl (önceden ödenmiş olarak ödenir) taahhüt etmeniz gerekir..

Henüz beğenmeyeceğiniz konusunda hiçbir fikriniz olmadığında bunu yapmak büyük bir taahhüttür..

Ne yazık ki, bu teknik aynı zamanda barındırma arenasında standart bir uygulamadır.

HostMonster detaylı fiyatlandırma

3. Gizli Maliyetler & harç

Ne yazık ki, yol boyunca sizi şaşırtacak birkaç gizli maliyet var.

Öncelikle – “Düşük” promosyon oranınız yalnızca yeni planlar için geçerlidir. Planınız yenilendiğinde, fiyat normal (şişirilmiş) orana geri dönecektir.

“Ücretsiz alan adları” ücretsiz değildir. Hesabınızı iptal etmeye karar verirseniz, geri ödenemez bir ücret alınır..

30 günlük para iadesi

4. Yedekleme için Ücretlendirilirler

Ek ücretlerden bahsetmişken, ayrıca yedeklemeler için aylık 1,99 ABD doları tutarında bir ücret alınır (isterseniz). Şimdiye kadar gözden geçirdiğimiz diğer birçok web barındırma şirketi bu özelliği bir freebie olarak atacak, bu yüzden şu anda uzun listede yer alan başka bir ücret.

5. Pahalı Göç Maliyetleri

Mevcut web sitenizi bir barındırma şirketinden diğerine taşımak, dünyadaki en zorlu şey değildir. Teknik olarak, ne yaptığınızı biliyorsanız süreç oldukça basittir.

Ama sorun tam olarak bu:

Zaten teknoloji meraklısı bir web yöneticisi değilseniz, tüm bu manuel işçiliği yapmak gerçekten zaman ayırmaya değmez.

Bu nedenle, gözden geçirdiğimiz birçok web barındırıcısı size ek bir ücret ödemeden site geçişi sağlayacaktır. Rakipleri aynı anda bir tane kaybederken temelde yeni bir müşteri kazandıklarını görmek onlar için mantıklı. Dolayısıyla insanlara iyi niyetlerini kazanmalarını teklif etmek kolay bir ‘özgür’.

Ne yazık ki, HostMonster bu kabulü tam olarak kabul etmiyor. Bunun yerine, başka bir para kazanma fırsatı olarak kullanıyorlar.

FTP yoluyla kendi sitenizi ücretsiz olarak taşımanıza izin verir (“Dosya Aktarım Protokolü” anlamına gelir). Ancak, tartıştığımız gibi, muhtemelen zaman ayırmaya değmez.

HostMonster sizin için yapabilir, ancak karşılığında 149,99 $ karşılığında. Bunu en fazla beş site ve 20 e-posta hesabı için yaparlar. Ancak, satın aldığınız barındırma planının size bu kadar pahalıya mal olmadığı durumlarda, büyük şemada hala oldukça pahalıdır..

En azından ilk dönem boyunca değil zaten. Bu da bizi bir sonraki konuya getiriyor…

6. Yüksek Plan Yenileme Maliyetleri

Web barındırma web siteleri kendi başına yalan söylemez. Sadece gerçeği biraz uzatıyorlar.

Fiyatlandırma sayfasını örnek olarak ele alalım. Bu en düşük oranlar ilk geçişte harika görünüyor, değil mi? Ayda birkaç dolar muhtemelen bugünlerde kahve faturanızı karşılamıyor.

Ancak, yalnızca Sık Sorulan Sorular veya Şartlar ve Koşulları incelediğinizde, aldatma katmanlarını soymaya başlayabilirsiniz..

İlk yaygın kusur, genellikle en az üç yıl için ön ödeme yaparsanız, bu düşük reklam fiyatlarını alabilmenizdir. İlk birkaç yıl sonra yenilenme zamanı geldiğinde bu planların ne kadar tutacağına bakmaya başladığınızda, kötülükten kötüye gidiyoruz..

HostMonster yenileme fiyatlandırması ilk dönemden sonra iki katına çıkar.

HostMonster’ın ‘ucuz’ aylık oranları, göz açıp kapayıncaya kadar iki katına çıkacak ve düşük seviyede 4,95 $ / ay’dan aynı tam hizmet için yaklaşık on dolara kadar çıkacak. Daha büyük Plus, Choice ve Plus Pro planları daha da çarpıcı bir şekilde artar ve günün sonunda nispeten temel bir teklif için premium fiyatlara mal olur.

Dolayısıyla, birkaç yıl içinde ev sahiplerini tekrar taşımak istediğinizi görmüyorsanız, muhtemelen birkaç dolar daha midilli olmaya ve uzun vadede en iyi değeri elde etmeye değer.

HostMonster Fiyatlandırma, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

HostMonster barındırma planlarına hızlı bir genel bakış:

Paylaşılan Evsahipliği: Üç paylaşılan barındırma planı var:

 • Temel plan: Bu planın aylık maliyeti 4,95 dolar. 1 web sitesini destekler ve 50 GB depolama alanı, sınırsız bant genişliği, 5 e-posta hesabı desteği ve 25 alt alan adı ile birlikte gelir.
 • Artı planı: Bu planın aylık maliyeti 6,95 dolar. Sınırsız web sitelerini destekler ve ölçülmemiş depolama alanı, sınırsız bant genişliği, sınırsız alt alan adı ve e-posta hesapları ile birlikte gelir.
 • Başbakan planı: Bu plan aylık 14,99 ABD dolarıdır, ancak genellikle 6,95 dolardan satılıyor her ay. Sınırsız web sitelerini, depolama alanını, e-posta hesaplarını, alt alan adlarını ve bant genişliğini destekler

Bu fiyatlandırmanın yalnızca üç yıllık dönem için kaydolduysanız kullanılabilir olduğunu lütfen unutmayın.

HostMonster fiyatlandırması ve planları

 • Kayıt Kolaylığı: Tek sayfalık kayıt. Kaydolmayı çok kolaylaştırırlar.
 • Ödeme metodları: Kredi Kartı, PayPal.
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Kaydolarak, hesabınızdaki içeriği uygun gördükleri şekilde kullanmak için onlara münhasır olmayan bir telifsiz lisans vermeyi kabul edersiniz. Paylaşılan tüm hosting hesapları 1000 toplam veritabanı tablosu, 3 GB toplam veritabanı boyutu ve 200.000 inode ile gelir.
 • upsells: Birkaç yükseliş.
 • Hesap Aktivasyonu: Anında Aktivasyon.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: cPanel.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Popüler uygulamaların ve CMS’lerin kolay kurulumu için Mojo Marketplace.

HostMonster’ı Öneririz?

Hayır, yapmayız.

HostMonster’ın performansı, dürüst olmak gerekirse, genel olarak oldukça ortalama.

Müşteri desteği iyi ama tutarsız.

HostMonster hız testlerimizde başarısız oldu ve bu büyük bir endişe, ‘çalışan’ bir web sitesi olarak görülmesi burada bir önkoşul.

Ardından, zaman içinde tüm ekstra ücretleri ve ücretleri eklemeye başladığınızda reklamı yapılan kadar iyi olmayan çok yaygın fiyatlandırma hileleri sorununa sahipsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse – paranız için daha iyi ana bilgisayarlar var.

Örneğin, incelemelerimiz hem A2 Hosting hem de SiteGround’un neredeyse her kategoride üstün olduğunu göstermiştir. HostMonster’ı denemeden önce bu ikisinden birini denemenizi öneririz.

HostMonster ile ilgili bir deneyiminiz var mı? Aşağıda bir inceleme görmek isteriz! Dürüst ve şeffaf olduğu sürece tüm yorumları – olumlu veya olumsuz – memnuniyetle karşılıyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map