En iyi Java barındırma

Çok sayıda barındırma hesabı olan bir web ajansı olarak (sayısız yan projemiz var ve denemeyi seviyoruz), harika bir web barındırıcısını neyin tanımladığı konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var.. Bunlar en iyi Java barındırma sağlayıcılarımızdır. Java’nın daha ucuz planlarda geniş çapta desteklenmediğini, tüm Java özelliklerini etkinleştirmek için genellikle bir VPS veya Özel sunucuya ihtiyacınız olacağını unutmayın. Doğru planda olduğunuzdan emin olmak için ev sahiplerinin yardım merkezlerini kontrol etmenizi önemle öneririz!


Web Hosting Şirketi Genel DerecelendirmeFiyat / mo.Disk AlanıÖzelliklerWeb sitesi
A2HostingLogo9.2 / 105 $SınırsızSınırsız Disk Alanı!
hostgator8.7 / 10$ 118.99SınırsızUcuz + Sınırsız Disk Alanı!
siteground28.5 / 10269 ​​$10 GBGüçlü, Hızlı, destansı destek, + 30 günlük para iade garantisi! = Kazan!
hareket halinde8.3 / 10$ 29.19SınırsızDeneyimli, güvenilir, biraz daha pahalı.
Dreamhost8/10$ 149SınırsızHarika performans & destek

Best Java Hosting 2020 Değerlendirmeler

1. A2 Hosting

A2 Hosting logosu

İnternet sitesi: www.a2hosting.com

Düşünürüz en iyi Java hosting şirketi A2 Hosting. A2 Hosting 2003’ten bu yana çok yol kat etti – şu anda piyasadaki en iyi hosting sağlayıcılarından biri. Ancak, elbette, sizin için doğru olanı (kullanıcıların farklı ihtiyaçları olduğu için) belirlemek için diğer barındırma Şirketleriyle karşılaştırmanız gerekir..

A2 Hosting ile bir plan seçerken size üç seçenek sunulur. Bunlar:

 • Hafif
 • hızlı
 • Turbo

En ucuz planlarına (Lite) gidecekseniz, daha pahalı olanlardan daha az özellikle geldiğini bilin. Sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği ile birlikte gelirken, yalnızca bir web sitesi için kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer iki plandan çok daha yavaş.

Şimdi, sınırsız web sitesine sahip olmak ancak sınırlı bir bütçeye sahip olmak istiyorsanız, Swift planını alabilirsiniz. Lite planının tüm özellikleri ve daha hızlı geliyor. Tabii ki, A2 Hosting’in en üst düzey paylaşılan barındırma planını istiyorsanız, Turbo plan en belirgin seçimdir. Yine, ilk iki plandaki tüm özelliklere ve çok daha fazlasına sahip (aynı zamanda en hızlı plan).

A2 Hosting’in planlarından herhangi birine abone olduğunuzda, 30 günlük para iade garantilerinden de yararlanabilirsiniz. Bu, çoğu hosting şirketi için standart bir geri ödeme süresi olmuştur ve bunu iyi kullanmanızı öneririz.

Artıları

 • 7/24 kötü amaçlı yazılım taramalarını izleme
 • Kabul edilen birçok ödeme yöntemi (Paypal, kredi kartları vb.)
 • Cloudfare entegrasyonu (sayfaların hızlı yüklenmesini sağlamak için)

Eksileri

 • Planınızı yenilediğinizde yüksek yenileme oranlarını bekleyin
 • Çalışma zamanı fişleri raporları var
 • En ucuz planlarında çok fazla sınırlama var

2. HostGator

HostGator logosu

İnternet sitesi: www.hostgator.com

HostGator, büyük müşteri tabanları nedeniyle barındırma endüstrisindeki liderlerden biridir. Bir çok insan aşağıdaki nedenlerle web sitelerini HostGator’a emanet ediyor:

 • Uygun fiyatlar – HostGator’un en ucuz planı gerçekten çok uygun. Ve gerçekten daha fazla tasarruf etmek istiyorsanız, ilk kayıt olduğunuzda 36 ay boyunca ödeme yapabilirsiniz..
 • 7/24 müşteri desteği – E-posta, telefon ve canlı sohbet yoluyla destek alabilirsiniz. Ayrıca yararlı makalelerden oluşan bir bilgi tabanına da sahiptirler..
 • 45 günlük para iade garantisi – HostGator’un cömert bir geri ödeme süresi vardır (diğer barındırma sağlayıcılarının yalnızca 30 günü vardır).

Bununla birlikte, Java’nın sistemlerinde çalışmasını sağlamak için Linux veya Windows adanmış bir sunucuya ihtiyacınız olacak … ne yazık ki ucuz paylaşılan planlarında yapamaz.

Artıları

 • Güvenilir müşteri desteği
 • Cömert geri ödeme süresi

Eksileri

 • Ölçülmemiş bant genişliği sunuyorlar ancak yine de sınırlarla geliyorlar
 • Planlarının hiçbirinde ücretsiz bir alan adı alamıyorsunuz (diğer barındırma sağlayıcıları buna sahiptir)

3. SiteGround

SiteGround logosu

İnternet sitesi: www.siteground.com

İnsanların genel performansı ve özellikleri nedeniyle SiteGround hakkında söyleyecekleri iyi şeyler vardır. Bununla birlikte, Java için root erişimi olan özel bir sunucuya gitmeniz gerekir, diğer daha ucuz planlar bunu desteklemez….

Artıları

 • % 99,99 çalışma süresi garantisi çok güvenilir
 • Mükemmel müşteri hizmetleri (canlı sohbet, e-posta, telefon vb.)

4. InMotion Barındırma

InMotion Hosting logosu

İnternet sitesi: www.inmotionhosting.com

InMotion Hosting, Los Angeles ve Virginia Beach’te iki veri merkezine sahiptir. Web sayfalarının her zaman hızlı yüklenmesini garanti etmek için yüksek sunucu hızlarına sahiptirler. Kayıtlı ortalama çalışma süreleri% 99,95’tir ve bu gerçekten iyidir.

Fiyatlandırma planlarını merak ediyorsanız, şu anda kullanıcılarına üç seçim seçeneği sunduklarını bilin – bunlara Başlatma, Güç ve Profesyonel denir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Lansman planı ilk web sitenizi başlatmak için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Zaten ücretsiz bir alan adıyla geliyor ve bu alanla iki web sitesi barındırmanıza izin veriliyor. Diğer barındırma sağlayıcıları en ucuz planları için yalnızca bir web sitesine izin verdiği için InMotion’ın en iyi özelliklerinden biri olduğunu unutmayın..

Güç planları gerçekten Lansman planından daha güçlü. Yeni başlayanlar için, bu planı satın aldığınızda en fazla 6 web siteniz olabilir.

Yine de InMotion’ın en hızlı ve tam özellikli planının peşindeyseniz, Profesyonel planını edinin. Bu, işletme web siteleri için nihai plan ve tüm planlarının en güçlüsü.

InMotion hosting’in kullanıcı dostu bir cPanel’e sahip olduğunu unutmayın. İlk kez bir web sitesi oluştursanız bile kolayca bulabileceksiniz. Ve müşteri desteğine ihtiyacınız varsa, onlar da var (canlı sohbet, e-posta, telefon, vb.).

Artıları

 • Tam yüklü başlangıç ​​planı
 • Güvenilir çalışma süresi
 • 30-gün para iade garantisi

Eksileri

 • Yeni müşterilerin doğrulama belgelerini sunmaları istenebilir (ör. Kimlik)
 • Bazı insanlar göç sürecinde aksama sürelerini bildiriyor
 • Toplu posta başarısızlıkları ile ilgili şikayetler var

5. DreamHost

DreamHost logosu

İnternet sitesi: www.dreamhost.com

Hangi barındırma sağlayıcısına gideceğinize karar verirken, DreamHost’u da dikkate aldığınızdan emin olun. Bugünün en saygın hosting şirketlerinden biridir ve 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir. Ayrıca VPS, Dedicated ve Cloud hosting ile birlikte gelirken, en popüler planları Paylaşımlı hosting şeklinde gelir.

Diğer barındırma sağlayıcılarının aksine, DreamHost’un yalnızca iki Paylaşılan barındırma planı vardır – Başlangıç ​​ve Sınırsız. Ne yazık ki, burada orta bir zemin yok – bu yüzden ya temel planlarını ya da nihai planlarını alabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, Başlangıç ​​planlarını çok sınırlayıcı bulabilirsiniz – bu da Sınırsız planlarını uzun vadede daha iyi bir seçim haline getirir.

DreamHost diğer avantajlarla birlikte gelir – ve özellikle 97 günlük para iade garantisini seviyoruz. Çoğu hosting Şirketleri sadece 30 gün vermek gibi bu gerçekten çok cömert bir geri ödeme politikasıdır. Bu garantinin tek istisnası, geri ödemenin çek ve havale ödemelerinde geçerli olmamasıdır.

Ödeme yöntemlerinden bahsetmişken, DreamHost ayrıca en kabul edilen ödeme yöntemlerinden birine sahiptir – kredi kartları, Paypal, havale ve çek ile ödeme yapabilirsiniz (daha önce belirtildiği gibi).

Artıları

 • İyi müşteri desteği
 • Kayıt sırasında sadece birkaç yükselme
 • Yenileme fiyatları iki katına çıkmıyor veya üç katına çıkmıyor

Eksileri

 • Planlarda sınırlı seçenekler
 • Yalnızca yıllık bir plan alırsanız ücretsiz bir alan adı alırsınız
 • Uzun kayıt işlemi

Java hosting: En İyi Nasıl Bulunur!

Bir Java web sitesi çalıştırmak o kadar kolay değildir – bu yüzden gerçekten ona odaklanmanız gerekir. Eğer daha az barındırma sorunları (kesinti, sunucu sorunları, saldırıya uğramış siteler, vb.) Olacak gibi güvenilir bir hosting şirketi varsa bunu etkili bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazıda, dikkat etmeniz gereken bir Java ana bilgisayarının en önemli özelliklerini göstereceğiz. Burada listelenen her şeye sahip olduğunuzdan emin olun (veya en azından ihtiyaçlarınız için en önemli olanlara öncelik verin).

Sunucu Konumu

Belirli bir Java barındırma hizmetiyle ilgileniyorsanız, önce sunucularının bulunduğu yere bakın. İdeal olarak, sunucularının sizinle (ülkeniz) aynı alanda olmasını istersiniz. Bu, sitenizin diğer şeylerin yanı sıra hızını da etkiler.

Yine de, başka yerlerde (veya ülkelerde) sunucuları olan bir Şirket düşünüyorsanız, CDN (İçerik Dağıtım Ağı) kullandığından emin olun. Adından da anlaşılacağı gibi, CDN site içeriğinizi tüm dünyaya dağıtmaktan sorumlu olacaktır. Dolayısıyla, CDN ağ sunucuları dünyanın her yerinde bulunduğundan, nerede olduğunuz veya ziyaretçilerinizin nerede olduğu önemli değildir. Bu nedenle, sunucularınızın sizinle ve kitlenizle aynı konumda olması gibi.

Barındırma sağlayıcılarının CDN’leri kullanması artık yaygındır; bu yüzden ürün açıklamasında arayın. CloudFlare gibi bir şey görürseniz, bu bir tür CDN’dir ve iyi bir şeydir. Java barındırma paketlerinde genellikle ücretsiz olarak sunulan hizmetlerden biridir.

Sunucu Çalışma Süresi

Her zaman% 99,9 oranında sunucu çalışma süresi veya bu yüzde boyunca bir şey arayın. Değilse, sık duruş sürelerine hazırlıklı olun. Bu hat üzerinde hangi Java barındırma Şirketlerinin performans gösterdiğini görmek için Google’ı kontrol edebilirsiniz. Hangilerinin seçileceğine karar vermeden önce gerçek çalışma sürelerini görün ve hepsini karşılaştırın. Gerçekten, bu çok önemli.

SSL Sertifikaları

SSL sertifikalarıSSL sertifikaları internette güvenliğin kanıtıdır. Güvenli ve yetkili bir Java sitesi yansıtmak istiyorsanız bu özelliği istiyorsunuz. SSL sertifikalarına sahip olmak Google için o kadar önemli hale geldi ki, siteleri sıralamak için bir faktör olarak dahil etti (SEO).

Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelen SSL, sunucu ile kullanıcı arasındaki verilerin şifrelenmesini sağlar. Aksi takdirde, bilgisayar korsanlarının sitenize eriştiklerinde kullanıcıların gizli bilgilerini alma riskleri olacaktır.

Bir barındırma sağlayıcısı ararken ücretsiz SSL sertifikası sunan bir sağlayıcı arayın. Bazı Şirketler, entegre Let’s Encrypt aracı aracılığıyla temel SSL sertifikalarını ücretsiz olarak sağlar. Yine de, SSL sertifikaları sunmuyorlarsa, bu hizmeti yılda yaklaşık 10 $ ‘dan satın alabilirsiniz..

SSL sertifikalarına sahip siteler şuna benzer: https://www.yourwebsite.com. SSL sertifikası olmayanlar şuna benzer: http://www.yourwebsite.com. Dikkat çekici “ler”, internet kullanıcılarının sitenizi nasıl görüntülediğine (güvenli olup olmadığına bakılmaksızın) ve Google’ın güvenlik ayarlarınızı nasıl gördüğüne ilişkin tüm farkı yaratır.

hız

Daha önce sunucu konumu ve CDN hakkında konuştuğumuzda, bunlar zaten web sitenizi hızlandırmak içindir. Ancak, kullanıcılarına sitenizin hızını en üst düzeye çıkarmak için başka özellikler sunan web ana bilgisayarlarının bulunduğunu unutmayın. Buna ek CPU kaynakları ve özellikle Java için yapılmış özel komut dosyaları oluşturma dahildir.

Disk alanı

Disk alanı önemlidir – ama sizin için o kadar önemli olmayabilir. Yalnızca bir blog veya işletme web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız, yaklaşık 1 GB’lık bir depolama alanı sizin için yeterli olabilir (ancak ayrılan sitenizdeki kullanımı azaltmak için Gmail gibi üçüncü taraf sağlayıcıların e-postalarını kullanmanız gerekir. Uzay).

Sınırsız disk alanı ancak gerçekten büyük üyelik ve e-ticaret siteleri oluşturuyorsanız gereklidir. Büyük işletmeler ve bloglar gerçekten çok fazla disk alanı gerektirmez..

Aslında çok düşük fiyatlarla sınırsız her şeyi sunan Şirketler hosting dikkatli olmalıdır. Genellikle, sorunları barındıran hizmetler (barındırma diğer yönleri). İyi olmadıklarını söylemiyoruz – paketlerindeki tüm özelliklerine göz atmanızda çok dikkatli olmanızı istiyoruz.

Bant Genişliği ve Veri Aktarımı

Ağınız üzerinden veri aktarmak için yeterli miktarda bant genişliğine ihtiyacınız vardır. PDF ve video gibi dosyaları indirmek için bir site oluşturmayı düşünüyorsanız gerçekten büyük bir bant genişliğine ihtiyacınız vardır. Bu tür dosyalar çok büyüktür ve düzgün (ve hızlı bir şekilde) indirmek için çok fazla veri gerektirir. Bu nedenle, böyle bir ayar için yaklaşık 20 ila 30 GB bant genişliği (veya sınırsız) almanız gerekir.

Müşteri desteği

Barındırma hesabınızla ilgili bazı sorunların nasıl ele alınacağına dair birçok makale ve video eğitimi bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Ancak, telefon ve canlı sohbet yoluyla 7/24/365 destek almak gibi bir şey yoktur. En kısa sürede size yardımcı olacak kimse ile Java host ile web sitesi sorunları yüzleşmek gerçekten sinir bozucu olabilir. Yani, lütfen, web barındırma seçerken bu özelliğe büyük önem verin.

Java nedir?

Java barındırma araştırması

Java, bilgisayarlar, uygulamalar ve web siteleri için programlar oluşturmak üzere tasarlanmış, yaygın olarak kullanılan bir programlama dili ve bilgi işlem platformudur. Bu üst düzey dil, gerçek zamanlı, gömülü uygulamalar için mükemmeldir ve Windows, Linux, Android, iOS, Mac OSX ve hatta cep telefonu cihazları gibi birçok platformda çalışırken her türlü cihaz arasında kullanılır. Sizin için en iyi Java barındırma seçeneğini seçmek hızlı ve kolaydır.

Java logosuSun Microsystems tarafından 1995 yılında başlatılan bu öğrenmesi kolay programlama dili, tüm uzmanlık seviyelerinde kullanılabilir. Var olduğu yirmi yılda erişilebilir, işlevsel ve verimli olduğu kanıtlanmıştır. Bugün Java, Oracle Corporation’a aittir ve pazardaki önde gelen programlama dillerinden biridir. Bununla birlikte Java, HTML5’ten bazı rekabetlerle karşı karşıyadır. Zaten Java’yı kullanan ve ona bağlı olan birçok web sitesi olduğundan, web geliştiricileri ve programcılar Java’yı çok uzun bir süre etrafta olmasını öngörüyor.

Lehte ve aleyhte olanlar

Java’yı kullanmanın ve Java ile çalışmanın artılarını ve eksilerini anlamak, bunun sizin için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Kapsamlı özellikleri birçok kullanıcı için idealdir, popülerlik açısından yüksek sıralamadadır, ancak sizin ve ihtiyaçlarınız için iyi bir seçim olup olmadığına karar vermeden önce tüm faktörler göz önünde bulundurulmalıdır..

Diğer tüm kodlanmış diller gibi, Java’nın gelişiminde de düşüşler var.

 • Java, PHP gibi diğer komut dosyası dillerine yönelik barındırma ile karşılaştırıldığında daha pahalı olabilecek işlevsel barındırma planlarına sahiptir.
 • Java, paylaşılan barındırma planları için her zaman kullanılamaz.
 • Java kendisini diğer komut dosyası dillerinden ayırır ve kullanıcıların tamamen yeni bir programlama dili öğrenmesini gerektirir.
 • Yalnızca küçük ve basit görevlerin yerine getirilmesini istiyorsanız, Java çok gelişmiş olabilir. Alternatif PHP olabilir.

Java, 1991 yılında yüksek eğitimli mühendislerden oluşan küçük bir ekip tarafından geliştirildi ve dört yıl sonra serbest bırakıldı. O zamandan beri, daha da popüler ve güçlü bir araç haline getiren çeşitli iyileştirmeler yapıldı. Java’yı bu kadar harika yapan özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Java, geliştiriciler arasında iyi bilinen ve çok kullanılan bir bilgisayar programlama dilidir. Ana dili, popülaritesi ve neredeyse her şeyi yapabilme yeteneği nedeniyle kullanıcıların uygulamaları veya web sitelerini başlatırken Java ile zaten karşılaşmış olmaları çok olasıdır..
 • Java her tür cihazda kullanılabilir ve Windows, Mac OSX, Linux, iOS ve diğerleri gibi birçok platformda çalışabilir.
 • Java’nın temellerini öğrenmek nispeten kolaydır ve tüm uzmanlık düzeylerini hedefler. Java ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kullanıcılar ve geliştiriciler için birçok eğitim, kitap, web semineri ve öğretici vardır..
 • Java’nın yeni sürümleri üretilmeye devam ediyor, özelliklerini geliştiriyor ve geliştiriyor ve bu da onu olabilecek en iyi programlama dili haline getiriyor. Java, ilk kez piyasaya sürüldüğünden beri önemli ölçüde iyileşerek tüketici ihtiyaçlarını karşılar.

Java için önerilen Ana Bilgisayar

İhtiyaçlarınızı daha da geliştirmek için en iyi Java barındırma seçimi Java’nın getirdiği iyi web sitesi temeli nedeniyle kolaydır. Java, güvenli, hızlı ve güvenilir olduğunu kanıtlamak için yeterince uzun sürmekle kalmadı, aynı zamanda çoğu ana bilgisayarla da uyumlu. Web geliştiricilerinin bulduğu en iyi Java barındırma sitesi SiteGround.

Sıkça Sorulan Sorular

Java nedir?

Java, herhangi bir bilgisayar sistemiyle uyumlu programlar oluşturmak için tasarlanmış genel amaçlı bir bilgisayar programlama dilidir. Bilgisayarlar, uygulamalar ve web siteleri için programlar oluşturmak üzere tasarlanmış, yaygın olarak kullanılan bir programlama dili ve bilgi işlem platformudur. Bu üst düzey dil gerçek zamanlı, gömülü uygulamalar için mükemmeldir ve Windows, Linux, Android, iOS veya Mac OSX gibi birçok platformda çalışırken her türlü cihaz için kullanılır.

Java JavaScript ile aynı mı??

Hayır, Java ve JavaScript’in tek ortak noktası isimdir. Bunun dışında ikisi arasında çok az ilişki var.

Java ne için kullanılır??

Java temel olarak yazılım uygulamaları ve hizmetleri oluşturmak için kullanılır, ancak bir web sayfasında uygulama modülleri veya küçük uygulamalar geliştirmek için kullanılabilir. Java Runtime Environment veya JRE, Java programlama dilinde yazılmış uygulamaların veya web sitelerinin çeşitli tarayıcılarda çalışmasını ve dinamik web sayfaları ve içerik geliştirmesini sağlar.

Java hala yaygın olarak kullanılıyor mu??

Evet. Java 1995’ten beri var ve yaygın olarak bilinmeye ve yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor. Java’nın daha yeni sürümleri üretilmeye devam ederek yeni ve geliştirilmiş programlama özellikleri getirerek Java’nın yıllar boyu kalma olasılığı büyüktür.

Java açık kaynaklı yazılımdır?

Java dili tamamen açık kaynaklı bir yazılım değildir, çünkü herhangi bir kullanıcı Java kodunu çalıştırmak için kendi derleyicisini geliştirebilir. OpenJDK veya Open Java Geliştirme Kiti gibi açık kaynaklı bir Java uygulaması kullanma seçeneği vardır.

Java hangi işletim sistemlerinde çalışır??

Java’nın platform bağımsızlığı, Java programlarının farklı bilgisayarlarda çalışmasını sağlar. Ayrıca, Windows, Macintosh, Mac OSX, Unix veya Linux bilgisayarları ve hatta cep telefonlarını çalıştıran PC’ler için mevcut olan bir JRE veya Java Çalışma Zamanı Ortamı yükleme seçeneği de vardır. Java neredeyse tüm işletim sistemlerinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Java nasıl çalışır?

Java yazılımı indirildikten sonra Java Çalışma Zamanı Ortamı (JRE) dahil edilir. JRE, Java Sanal Makinesi’nden (JVM) oluşur. JRE, web tarayıcınızda çalıştırmak için ihtiyacınız olan tek şey olan Java yazılımının çalışma zamanı bölümüdür; JVM ise bir bilgisayarın Java programlarını çalıştırmasına izin verir. Java kodunun, JVM bayt kodunda derlenmesi ve çoğu bilgisayar sistemi olan JVM’ye sahip herhangi bir bilgisayar sistemine uyumluluk sağlanması önerilir..

Bir web sitesi oluşturmak için Java’yı kullanabilir miyim?

Kesinlikle. Oluşturmaya çalıştığınız içeriğe bağlı olarak Java için çeşitli çerçeveler vardır. Java, dinamik web siteleri ve uygulamalar oluşturmak için kullanılabileceği için PHP, Ruby veya diğer herhangi bir programlama diline benzer.

İstemci tarafı programlama için Java’nın alternatifleri nelerdir??

İstemci tarafı Java bir tarayıcı eklentisi gerektirir. Bununla birlikte, JavaScript, Java’nın alternatifi olarak kullanılabilir, çünkü JavaScript, tarayıcılar için bir yereldir ve çalıştırmalar, Java’dan daha hızlı olmalıdır.

İstemci tarafı programlama için Java kullanmanın zamanları var mı?

Java’nın platformlar arası yapısı nedeniyle, tarayıcıdan ayrı bir istemci uygulaması oluşturuyorsanız, mevcut en iyi seçeneklerden biridir.

Sunucu tarafı web programlaması için Java’ya iyi alternatifler var mı?

Sunucu tarafı web programlamasında en popüler seçenekler PHP ve ardından Ruby on Rails’dir. Örneğin PHP, çok daha basit bir uygulama programı arayüzüne sahiptir ve çoğu durumda Java’dan daha sezgisel olabilir.

Java, .NET çerçevesiyle nasıl karşılaştırılır??

Microsoft .NET çerçevesi, Windows istemcisi ve sunucu işletim sistemlerindeki uygulamaları geliştirir ve yürütür. Microsoft .NET, diğer Microsoft araçları ve hizmetleri arasında kullanıldığında en iyi sonucu verirken, Java daha çok bilinir ve yeniden kullanılabilir kodlarla büyük bir sınıf kütüphanesini bünyesinde barındıran daha büyük bir topluluğa sahiptir..

Java, Ruby on Rails’i nasıl karşılaştırır??

Java ve Ruby on Rails hem güvenli, etkili hem de nesne yönelimli yazılımlardır. Temel fark, Ruby’nin yorumlanması gerektiğinden kodunuzu Ruby’de derlemenize gerek olmamasıdır. Bu nedenle Java, Ruby’den çok daha hızlıdır. Ancak, geliştirme uygulamaları söz konusu olduğunda Ruby on Rails’in üst eli vardır. Genellikle çok daha hızlıdırlar.

İstemci tarafı Java’nın Flash ile karşılaştırması?

Java, güçlü, etkili çerçevelere sahip olgun, istikrarlı, daha iyi desteklenen bir üründür. Öte yandan Flash, harika animasyonlara sahiptir, ancak deneyimsiz veya acemi kullanıcılar arasında daha popüler olma eğilimindedir. HTML5’e ilerleme ve eklemeler nedeniyle bir gün her iki yazılımın da gereksiz olması mümkündür. Java çok yaygın olarak kullanıldığından ve birçok web sitesi ve uygulama zaten buna bağlı olduğundan, yirmi yıl daha etrafta olması bekleniyor.

İstemci tarafı Java’nın Silverlight ile karşılaştırması?

Java, Silverlight’a kıyasla daha iyi bir seçenektir, çünkü çoğu sistemde mevcuttur, ancak Silverlight yoktur. Silverlight’ın Java’nın sahip olmadığı birkaç özelliği olsa da (Derin Zoom gibi) tarayıcı uzantıları gerektirir, herkes çalıştıramaz ve çoğu zaman sorunsuz bir deneyim oluşturmak zordur.

JSP nedir?

JSP (Java Sunucu Sayfaları), HTML kullanarak dinamik web sayfaları oluşturmak için geliştirilmiş erken bir Java teknolojisidir. Java dilini kullanması dışında PHP’ye benzer.

JSP PHP ile nasıl karşılaştırılır??

PHP, web geliştirme için JSP’ye çok benzeyen genel amaçlı bir betik dilidir. Kullanımı kolay özellikler sağlayan tüm uzmanlık seviyeleri arasında harikadır. JSP, Java’yı Javas kütüphanelerine erişimi olan komut dosyası dili olarak kullandığından daha güçlü ve göz korkutucu olma eğilimindedir. Her iki teknoloji de yaygın olarak kullanılırken, JSP daha güçlü.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map