Cloudways İnceleme – Yönetilen Bulut Hosting İyi Bir Fikir mi?

Bulut tabanlı web hizmetleri bugünlerde çok rağbet görüyor. Aslında, barındırma sağlayan hemen hemen her şirketin platformunuzu dinlendirebileceğiniz bir bulut türü vardır..


Pek çok seçenekle, iyiyi kötülükten nasıl ayırırsınız??

Cevap basit. Size çok daha fazla maliyet olmadan biraz ekstra teklif eden birini seçin. Gibi şirketler Cloudways size farklı türde bir yönetilen bulut vererek hizmet için bu tür bir değer sağlamaya çalışıyorsanız,.

Cloudways logosu

Yönetilen Bulut Barındırma Nedir?

Yönetilen bulut bilişim bulut tabanlı platformların en iyi özelliklerinden bazılarını, yani birden çok sunucuda dağıtılmış ağ kullanılabilirliğini kullanır ve güvenlik ve tutarlılığa vurgu yapar.

Cloudways sunucuları şirket içi özel sunucuların güvenliğini genel bir modelin rahatlığı ve maliyet tasarrufuyla birleştiren sanal makineler. Bu, güvenlik ve çeşitli coğrafi konumları taklit eden sunucular oluşturma yeteneği nedeniyle geliştiricilerin çalışması için ideal bir atmosferdir. Güvenliği, hızı ve performansı mühendislik açısından test etmek için harikadır.

Genel olarak, yönetilen bulut platformları size şu avantajları sunar:

Güvenebileceğiniz Kullanılabilirlik

Tutarlı kullanılabilirlik, bu tür platformların, güvenilir bir yük devretme koruması sağlamak için bir depolama alanı ağları (SAN) ve sunucular sistemi aracılığıyla yapılandırılma şeklinden kaynaklanmaktadır..

Otomasyon

Yük devretme ve kaynak yönetimi, sanallaştırma yoluyla fiziksel makineler ve yönetilen ağlar arasında bir denge oluşturmak için otomatikleştirilir. Bunun anlamı bir ana bilgisayar çökerse, sanal ağda web sitenizi çalışır durumda tutmak için boşluğu otomatik olarak dolduracak başkaları da vardır.

Ağ güvenliği

Bulut sunucuları ve Sanal Yerel Ağlar (VLAN’lar) ortamları İzinsiz Giriş Tespit Sistemi (IDS) / İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (IPS) ve güvenlik duvarları gibi protokollerle korunur.

Dengeli Hibrit Platform

Gerçek bir karma model olmamasına rağmen, yönetilen bulut platformları, aynı sunucularda bulunan paylaşılan, özel ağlar ve bulut sunucuları arasındaki kaynakları ayrıştırabilir.

Uygun fiyatta

Kullanım başına faturalandırma ve uygun maliyetli bir barındırma modeli ile, yönetilen bulutlar performans ve güvenlikten ödün vermeden daha düşük maliyet avantajı sunar.

Cloudways incelememizin amacı, Cloudways’i yönetmeyi her boyutta ve sektördeki geliştiriciler ve işletmeler için mükemmel bir çözüm haline getiren avantajlar, özellikler ve performans hakkında kapsamlı bir değerlendirme sunmaktır..

Cloudways’e Genel Bakış: Neden Farklı?

Şirket 2011 yılında kurulmuştur. Malta’daki merkezi konumu çeşitli avantajlar sunmaktadır. Sunucu ağı, istemcileri birbirine kolayca erişebilecek şekilde yerleştirir, bu da hızı ve erişimi artırır.

Ayrıca, kapsayıcı uygulamalar da dahil olmak üzere PHP uygulama geliştirme için güvenli bir ortamda verimli bir alan sağlar. Bunu, özellik açısından zengin ve uygun fiyatlı güvenli bir PaaS (Hizmet Olarak Platform) modeli koruyarak yapabilirler..

Yarasadan hemen, Cloudways size iki haftalık ücretsiz deneme olanağı sunar, böylece web sitenizi oluşturup test edebilirsiniz ve kuruş yatırmadan CloudwaysBot akıllı asistanı gibi mevcut özellikler. Bir kullanıcı adı ve şifre oluşturma veya LinkedIn, Github veya Google hesaplarınızla oturum açma seçeneğiniz vardır.

Oradan, üç üst platform olan WordPress, Drupal ve Joomla dahil olmak üzere çok çeşitli içerik yönetim sistemleri (CMS’ler) arasından seçim yapma esnekliğine sahip olmanız gerekir. Diğerleri şunları içerir:

 • MediaWiki
 • Mooble
 • PHP Yığını
 • Şeker CRM
 • Prestashop
 • Magento

Seçim CRM’nizle sınırlı değildir. Cloudways’i diğer bulut tabanlı platformların üzerine entegre edebilirsiniz Amazon Web Services (AWS), Google Cloud, Vultr ve Digital Ocean gibi. Hatta şirketin ülke genelinde dağılmış olduğu birçok sunucudan sunucu seçebileceksiniz..

Ancak, bu yönetilen bulut bilişim hizmetinin ayrıntıları ne olacak??

Onlar çok rekabetçi fiyatlandırma sunuyoruz ayda sadece 10 $ ‘dan başlar ve performansları üstündür. Bu şirket ile, diğer bazı hosting şirketleri gibi CPU kullanımı ve bant genişliği kaynaklarına herhangi bir sınırlama getirilmemiştir. Bu, daha pahalı bir plana çarpmadan ihtiyaç duyduğunuz özel kaynaklara sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

Fiyat ve Performans Karşılaştırması

İyi bir barındırma hizmeti seçmek için ilk kriterlerden biri fiyat ile karşılaştırıldığında değerdir. Bu genellikle bir fiyat oranı olarak ölçülür: hizmetlerin belirli bir fiyata teslim edilmesine dayalı performans. Oran ne kadar düşük olursa servis o kadar arzu edilir.

Çalışma Süresi ve Kesinti Süresi

99.8 ile 99.999 (5-9s) çalışma süresi arasında ne kadar fark olduğunu biliyor musunuz? Her ne kadar bu sayılar sadece bir saniyenin kesirleri, ilk sayı yılda 18 saatlik kesinti süresi ile ilgilidir, ve diğer sadece dokuz dakika.

Birçok web barındırıcısı belirli bir çalışma süresi vaat eder, ancak birçoğu SLA’larına (hizmet seviyesi sözleşmeleri) dahil ederek yazılı olarak garantilerle desteklenemez.. Cloudways yüzde 99,999 kullanılabilirlik vaat ediyor ve testlerde kanıtlandı. Bir test kullanıcısı, 30 gün boyunca her 15 dakikada bir birden çok yerden bir test aracıyla web sitesine ping attı. Bu sürenin sonunda metriklerinin gözden geçirilmesinde, bir kesinti vakası yoktu.

Ortalama Yük Hızı

Testten sonraki testte, Cloudways sayfa yüklerini milisaniyeye kadar ayrıştırabildi. Sadece karşılaştırma için, en iyi barındırma platformları genellikle sayfa yüklerini bir ila 10 saniye arasında sarar. Web sitenizi yüklemek için her ekstra saniyede bir kayda değer, hemen çıkma oranlarınız yüzde 32’ye kadar artacak. Bu, Cloudways ile ilgili bir sorun olmayacak, ortalama yükleme süresi yaklaşık 616.5 milisaniye.

Bu platformu bu kadar hızlı yapan nedir? Yığılmış Apache, Memcached, Vernik ve Nginx şeklinde teknoloji.

Sunucular ve Sunucu Konumları

Cloudways, içerik dağıtım ağlarını oluşturan veweb sayfalarınızın birden çok kopyasını 45 ağ erişim noktasından (PoP) oluşan global ağlarına sonlandırır. Bir istek sunucularına ulaşır ulaşmaz, otomatik olarak en yakın coğrafi konuma aktarılır. Bu, bu barındırma platformunun hızına ve güvenilirliğine katkıda bulunan başka bir faktördür. CDN’leriyle entegrasyon, 25 GB bant genişliği başına 1 ABD dolarıdır. CSN, daha önce MaxCDN olan StackPath tarafından destekleniyor. Cloudflare veya istediğiniz başka bir CDN’yi de kullanabilirsiniz.

Şirketin merkezi Malta’dadır ve her büyük Avrupa başkentinde ve ABD, Asya, Avustralya ve Güney Amerika’da iki büyük şehirde Rio de Janeiro ve San Paolo, Brezilya’da sunuculara sahiptir..

Bant Genişliği Kapasitesi

Cloudways ile, yetersiz bant genişliğine sahip sorunlarla karşılaşmanız olası değildir. İhtiyaç duyacağınız kaynakların miktarını iyi idare ettiğiniz sürece, 1-12 terabayt aralığını çalıştıran bant genişliği elde edebilirsiniz.

Müşteri Desteği ve Bilgi Tabanı

7/24/365 canlı sohbet ile müşteri hizmetleri mevcuttur. Ayrıca hızlı yanıt veren yardım masası biletleri ve canlı bir teknisyenle konuşma seçeneği sunar. Tek dezavantajı insandan insana etkileşim talep edilmelidir çevrimiçi bir form aracılığıyla geri arama veya Skype oturumu planlamak için.

Hizmet ve yanıt verme düzeylerine güvenen tüm şirketler gibi, Cloudways para iade garantisi sunuyor. Farklı olma çabasıyla, 30- veya 60 günlük tipik bir modeli izlemez. Aslında, çok karmaşık, müşteri hizmetleri bile sizi politika sayfalarına yönlendirecek size anlatmaya çalışmak yerine.

Onların bilgi tabanı geniş, bol öğreticiler ve tavsiyeler barındırma sorunlarını bir dizi çözmek için. Makalelerle dolu oldukça aktif bir blog da var ve makale ve güncellemelerin doğrudan gelen kutunuza gönderilmesini sağlamak için abone olabilirsiniz. Tüm büyük sosyal medya platformlarında şirketle ve genişletilmiş toplulukla bile etkileşimde bulunabilirsiniz.

Benzersiz özellikler

Özellikler bu platformun gerçekten parladığı başka bir yer. Cloudways’in tüm erdemlerini ortaya çıkarmak için tüm bir romanla gerekir, size öne çıkan özellikleri sunacağız ve diğer bulut barındırma çözümlerinden hangisinin öne çıktığını size bildireceğiz.

Uzun süre benzersiz kalmasa da, PaaS hizmet modelleri bir yenilik. Bahsetmemiz gereken ilk şey kolay tek tıklamayla kurulum ve almayı umduğunuz tahmini sayfa sayısını seçerek sisteminizi yapılandırmanıza olanak sağlayan kaydırıcı. Sistem daha sonra beklenen ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir sunucu boyutu ve diğer kaynakları önerir. Daha yüksek derecede özelleştirme için manuel olarak da yapılandırabilirsiniz.

Ardından, WordPress web sitenizi veya diğer CMS’yi yüklemeye hazırsınız. Bonus olarak bir adet ücretsiz platform geçişi elde edersiniz.

Ancak, Cloudways’i benzersiz bir platform yapan tek şey bu değil. Özellik kümeleri, özel bir geliştirici araçları koleksiyonu ile e-ticaret etrafında oluşturulmuştur.

Ölçeklenebilirlik

Bulut barındırma ile ilgili en iyi şeylerden biri ölçeklenebilirlik düzeyidir. Senden beri sadece kullandığınız kaynaklar için ödeme yapın, “Her ihtimale karşı” ihtiyacınız olandan daha fazla ücret ödeyerek kaynakları zorlama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

AWS veya Google Cloud kullanıyorsanız, taleplerinizi karşılamak için CPU ve RAM’inizi ölçeklendirmek üzere dağıtabilirsiniz. Ayrıca biri uygulamalar için diğeri veritabanınız için olmak üzere iki depolama diskiniz olacaktır. Bu da ek güvenlik sağlar.

İlişkili: PhpMyAdmin Kullanarak WordPress Veritabanlarını Yönetme

Güvenlik

WP güvenlik eklentileri desteğine ek olarak, Cloudways kendilerine ait birkaç özellik sunar. Bunlar:

 • Güvenlik duvarları bağlantı noktası erişimini kısıtlayan
 • SSH ve SFTP girişleri kaba kuvvet saldırılarını önlemek için
 • Veritabanı güvenliği tercih edilen IP adresi beyaz listesiyle
 • Uygulama izolasyonu aynı sunucuda bile ayrı ayrı başlatılmasını sağlamak için
 • SSL sertifikaları Let’s Encrypt kullanarak
 • Kullanıcı rolü yönetimi en az ayrıcalık erişim protokolünü desteklemek
 • İşletim sistemi güvenliği ve yamaDebian üzerinden otomatik kurulum yapacak şekilde yapılandırılabilen m
 • Cloudways Bug Bounty BugCrowd ile ortaklaşa girişimci güvenlik meraklılarını kitle kaynak kullanımı için
 • İki faktörlü kimlik doğrulama daha fazla erişim kontrolü için
 • GDPR uyumluluğu
 • Uçtan uca şifreleme
Yedekleme ve geri yükleme

Yedeklemeler varsayılan olarak otomatik olarak gerçekleştirilir, ve geri yükleme işlevi sadece bir tıklama ile çalıştırılabilir. Yöneticiler ayrıca yedeklemeleri tercih ettikleri zamanlamaya göre manuel olarak yapılandırabilir.

İzleme

24 saat canlı izleme ve uyarılar aldığınızı bilerek daha kolay uyuyacaksınız. Cloudways ayrıca performans sorunlarını gidermek için Yeni Kalıntı entegrasyonu ve sorunları size bildirmek için CloudwaysBot sunar.

Eklentiler ve Entegrasyonlar

Ek işlevsellik gerektiğinde, Cloudways çeşitli eklentiler ve entegrasyonlar sunar. Liste şunları içerir:

 • Cloudways API’sı
 • Bot Kanalları
 • Uygulama Geçişi
 • SMTP eklentisi
 • Backspace E-posta eklentisi
 • DNS Made Easy eklentisi
 • Cloudways Destek eklentileri
CloudwaysBot

Bu benzersiz özellikler, yerleşik bir asistana sahip olmak gibidir. Soruları yanıtlayabilir, öneri yapabilir, çalışırken ipuçları verebilir veya Slack, HipChat veya e-posta yoluyla uyarı gönderebilir. Bildirim türlerini özelleştirebilirsiniz; geliştiriciler, özel API’ler aracılığıyla CloudwaysBot ile etkileşime girebilir.

Geliştiriciler ekiplerini bir yönetici konsolu aracılığıyla yönetme, burada roller atayabilir ve izinler verebilir ve danışmanlar ve güvenlik uzmanları gibi geçici ekip üyeleri için özel erişim ayarlayabilirsiniz.

Kök erişiminden kısıtlı olmanıza rağmen, hazırlama ve test gerçekleştirebilir veya SSH aracılığıyla komut satırı erişimi elde edebilirsiniz.

Attn: Geliştiriciler

PHP’de geliştiriyorsanız, Cloudways’in PHP7 ile çalışmak veya çeşitli çerçeveler arasından seçim yapmak arasında bir seçenek sunduğunu unutmayın.. Komut dosyası oluşturma işlemlerini kolaylaştırmak, sağlanan RESTfulAPI tarafından gerçekleştirilir. Komut dosyası testi için bir API Oyun Alanı bile var.

Bu platformla gerçekten bulabileceğimiz tek ekseri, telefonda müşteri desteği almak zor ve hesaplarda e-posta adresleri veya alan adı kaydı seçeneği bulunmuyor. E-posta adresleri alabilirsiniz, ancak bu size biraz daha pahalıya mal olacaktır. Ayrıca Ruby, Python veya JS gibi bir dilde geliştiriyorsanız ve kök erişiminiz yoksa sınırlı destek alırsınız..

Hizmet Türleri ve Fiyatlandırma Planları

14 günlük ücretsiz denemeye ek olarak, Cloudways teklifleri 11 hizmet seviyesine kadar. İlk bakışta oranlar rekabetçi olmaktan daha az görünebilir, ancak platform yönetiminin bu fiyata dahil olduğunu dikkate almalısınız.

Şirket, kullandıkça öde modelinde çalışır ve ücretsiz geçiş ve SSL sertifikaları, sınırsız uygulama yüklemesi ve her planda uzman 7/24 destek gibi bazı güzellikler içerir. Servisler saatlik olarak ücretlendirilirken, hizmet olarak platform aylık olarak faturalandırılır. Büyük kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz.

Cloudways En İyi Fiyatlandırma Planları

Ana dört hizmet katmanı:

DO1GB hizmeti 1GB RAM, tek çekirdekli işlemci, 25GB depolama alanı ve 1 TB bant genişliği içeren ayda 10 $ / saatte 0.0139 $
DO2GB 2 GB RAM, bir çekirdek, 50 GB depolama alanı ve 2 TB bant genişliği içeren ayda 22 ABD doları / saatte 0,0306 ABD doları
DO4GB (en çok tercih edilen) 4 Gb RAM, çift çekirdekli, 80 GB depolama alanı ve 4 TB bant genişliği ile aylık 42 $ / saatte 0.0583 $
DO8GB 8GB RAM, dört çekirdekli işlemci, 150GB depolama alanı ve 5 TB bant genişliği ile birlikte ayda 80 $ / saatte 0.1111 $

Platformlar, üç yeni seviyeye, DO96, 128 ve 192GB’a kadar aklınızı başa çıkaran 192GB RAM, 32 çekirdekli işlemci, 3840GB depolama alanı ve 12 TB bant genişliği için ayda 1.035 $ / saatte 1.4375 $.

Son düşünceler

Cloudways’in belirtilen misyonu “İnsanları hayallerini ileriye taşıyabilmeleri için güçlendirmektir”. Bu Cloudways İncelemesinin bu barındırma seçeneğiyle ilgili sorularınızı yanıtlayabileceğini umuyoruz.

E-Ticaret web siteniz veya web oluşturma faaliyetleriniz için uygun fiyatlı esnek bir barındırma çözümü arıyorsanız. Bizim açımızdan, Cloudways size bu tür barındırma platformunun en iyisini sunar, iyi bir önlem için bazı ekstra güzellikler atıldı.

SSS: Yönetilen Bulut Hosting

Yalnızca birkaç ipucu arıyorsanız, Cloudways yönetilen barındırma ile ilgili SSS bölümümüze hoş geldiniz..

S: Cloudways nereye dayanıyor?

A: Şirketin merkezi Malta’da bulunan 52 Springvale, Pope Pius XII Street, Mosta MST2653 adresindedir. Bu, Avrupa, ABD ve diğer kazançlı küresel iş merkezlerinden erişilebilen merkezi bir konumun avantajını sunar.

S: WordPress barındırma yönetilen nedir?

A: Sizin için bir WordPress web sitesi çalıştırmanın özelliklerinin çoğunu işleyen barındırma hizmeti. Bu, bakım ve yedekleme / fresorasyon görevlerini üstlendikleri anlamına gelir. Birçoğu bulut barındırma platformları olduğundan, kendinizi güvenlik, çalışma süresi ve ölçeklenebilirlikle de fazla ilgilenmenize gerek kalmayacak.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector