Avustralya için ucuz Web Hosting

Bir dijital ajans olarak, web barındırma olmadan yapamayacağımız bir şeydir ve müşterilerimiz için daha pahalı premium barındırma kullanırken, aynı zamanda barındırma ihtiyacı olan bir çok yan projeye sahibiz ve bunlar için daha ucuz seçenekler. Şu anda 30’dan fazla şirketle hosting hesapları var!


Bu yüzden Avustralya için en ucuz web hosting şirketlerine iyi bir fikir elde etmeye gelince, doğru yere geldiniz!

Aşağıda, Avustralya için en ucuz web barındırma hizmetlerinden kişisel top 3’ümüzü bulacaksınız. Her biri analiz ettiğimiz, gözden geçirdiğimiz ve en yakın rekabetiyle karşılaştırdık. Sık kullanılanlarımıza bir yer vermek için aşağıdaki kriterleri kullanıyoruz: Kullanım Kolaylığı, Karşılanabilirlik ve Performans / Güç.

Kenar notu: ABD’ye ait web barındırma btw’ye bakarsanız daha iyi ve daha uygun fiyatlı seçenekler alabileceğinize inanıyoruz. Avustralya içinde veya yakınında sunucuları olduğu sürece (ör. Singapur <- Avustralya menşeli ev sahiplerinin çoğundan daha iyi performans gösterir), genellikle daha iyi bir seçimdir (harika 1 numaramız, Hostinger gibi)!

Web Hosting Şirketi Genel BakışFiyat / mo.Disk SpaceÖzelliklerDeğerlendirmelerWeb sitesi
Ana bilgisayar logosu USD $ 0.99 (aşağı $ 9.99) 10 GB

 • Çok uygun
 • Süper kolay kurulum
 • Mükemmel performans ve hız
 • Global sunucu ağı
 • 30-gün para iade garantisi

Hostinger İncelemesi
siteground2 AUD 4.95 (Geçici% 67 indirim, 14.95 $ ‘dan düştü) 10 GB
 • Kullanımı kolay
 • Hızlı sunucular
 • Mükemmel 7/24 destek!
 • Özel yapım kurşun geçirmez güvenlik
 • 30-gün para iade garantisi
SiteGround İncelemesi
Hostpapa AUD 3.36 (aşağı $ 8.99) 100 GB
 • Çok ucuz
 • 100 GB Disk Alanı
 • ABD merkezli sunucular olsa da, daha yavaş yükleme süreleri.
HostPapa İncelemesi

“Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok barındırma şirketi ile, ihtiyaçlarınıza uyan iyi bir tane bulmak çok zaman alıcı olabilir, özellikle de hepsi aynı özellikleri biraz farklı fiyat noktalarında sundukları için, çoğu insan farkın nerede olduğunu merak ediyor…

Yukarıdaki tabloya genel bakışımızın yanı sıra, Avustralya için en ucuz web barındırma şirketlerinden daha ayrıntılı bir ilk 10 oluşturduk. En iyi web barındırıcılarını sıralamak için aşağıdaki ölçütleri kullandık: Kullanım Kolaylığı, Karşılanabilirlik ve Performans / Güç. Zevk almak!”

Matthew RogersMatthew Rogers – Editör

En Ucuz Web Hosting Avustralya 2020 – Değerlendirmeler

1. Hostinger

Ana Bilgisayar Logosu
Web sitesi: hostinger.com
Fiyat: USD $ 0.99
Disk alanı: 10 GB
Destek: Canlı Sohbet
Global erişim: Evet

Hostinger aradığınız kişidir. Sadece listemizdeki en ucuz değil, aynı zamanda barındırma hizmetlerinin kalitesi yüksek fiyatlı rakiplerinden eşit veya bazen daha iyi, aynı zamanda çok etkileyici!

Sadece 0,99 ABD doları karşılığında AU’ya yakın gerçekten hızlı bir sunucu (Singapur – kendi sitemizin birincil veri merkezi için kullandığımız konum), 10 GB SSD disk alanı, 7/24/365 müşteri desteği ve ücretsiz SSL.

Mutlu olmamanız durumunda 30 günlük para iade garantisi bile sunuyorlar!

Ancak onları rakiplerinin çoğundan ayıran şey, yeni kayıt olmalarıdır. Hiç bu kadar düzgün bir kurulum süreci geçirmedik (ve yıllar içinde bir sürü barındırma hesabı oluşturduk). Çok iyi tasarlanmış ve sizi çok hızlı bir şekilde çalışır hale getiriyor.

Ayrıca, diğer pek çok web barındırma hizmetinin aksine, kontrol paneli olarak cPanel kullanmazlar. Özel olarak kendileri inşa ettiler, çok daha temiz görünüyor ve kullanımı çok kolay.

Hizmetlerinin küresel erişimi söz konusu olduğunda, Singapur’daki sunucularının yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Hollanda, Litvanya, Singapur, Brezilya veya Endonezya’da da sunucuları var. Hedef pazarınız Avustralya’da değilse bu harika bir şey.

En ucuz olmak ile 3 paylaşılan barındırma planı var sadece 0,99 ABD doları / aylık (7,99 ABD dolarından aşağı), kalite ayarları düşünüldüğünde gerçekten çılgınca bir değerdir. Ve bir sonraki planına devam ederseniz (hala 3 $ / ayın altında), günlük yedeklemeler, sınırsız alan adları, 20 GB disk alanı ve artırılmış RAM elde edersiniz.

Onlar kitabımızda beyinsiz!

Artıları

 • Kurulması çok kolay
 • Harika performans
 • Süper uygun fiyatlı
 • Singapur’da hızlı sunucu + küresel ağ

Eksileri

 • N / A

2. SiteGround

SiteGround Logosu
Web sitesi: www.siteground.com
Fiyat: 4,95 ₺
Disk alanı: 10 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Evet

SiteGround başka bir harika web barındırıcısıdır. Onların desteği birinci sınıf (telefon, sohbet ve bilet aracılığıyla), uygun fiyatlandırma ve sunucular hızlı (yine, Aussie siteleri için Singapur sunucusunu seçin). SG ayrıca, resmi olarak oldukça etkileyici etkileyici WordPress tarafından tavsiye ediliyor.

Hostinger’da olduğu gibi, küresel erişimlerini gerçekten seviyoruz, ABD, İngiltere, NL ve SG’de küresel bir pazarı hedeflemeye başladığınızda veri merkezleri var.

Buna çok etkili bir güvenlik sistemi (şirket içinde özel olarak inşa ettikleri), otomatik yedeklemeler ve 30 günlük para iade garantisi ekleyin.

Diğer ek avantajlar arasında sitelerinizi güvende tutmak için ücretsiz SSL, gönül rahatlığı için günlük yedeklemeler ve çok daha fazlası yer alır.

SG’nin en ucuz planı sadece başlar AUD $ 4.95 / ay (normal fiyatın% 67’si)! 

Artıları

 • Kurulumu kolay
 • Sağlam güvenlik
 • Birden çok veri merkezi ile küresel erişim
 • Hızlı yükleme süreleri için kurum içi önbellek sistemi

Eksileri

 • Yüksek yenileme ücretleri

SiteGround Hosting İncelememizi Buradan Okuyun

3. HostPapa

HostPapa logosu
Web sitesi: hostpapa.com.au
Fiyat: $ 3,36 AUD
Disk alanı: 100 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Hayır

HostPapa başka bir süper uygun fiyatlı hosting sağlayıcısıdır. SiteGround gibi rakiplerin bazı daha zengin özelliklerinden yoksun olsalar da, çok fazla disk alanı ve çok iyi destek sağlayarak bunu telafi ediyorlar..

Gerekirse ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL ve ücretsiz site transferi gibi bazı iyi freebies’ler sunuyorlar. Her zamanki paylaşılan barındırma dışında (çoğu kişi için genel go-to seçeneği), aynı zamanda bayi barındırma, VPS barındırma ve WordPress barındırma, ayrıca web tasarım hizmetleri, G Suite ve Office 365 entegrasyon desteği sunar.

Bir dezavantajı, sunucularının Avustralya’da değil Kanada ve ABD’de olması, bu nedenle yükleme sürelerinin biraz acı çekmesi … ancak daha sonra, içeriğinizi dünyaya itmek ve sahip olmak için Cloudflare (ücretsiz) gibi bir CDN’yi etkinleştirebilirsiniz. her yerden sorunsuz çalışıyor (ve kurulumu o kadar da zor değil).

Sadece çok uygun fiyatlı 3,36 AUD / aylık!

Artıları

 • 100 GB disk alanı
 • 7/24 destek
 • Ücretsiz alan adı
 • 30-gün para iade garantisi

Eksileri

 • ABD sunucuları

4. A2 Hosting

A2 Hosting Logosu
Web sitesi: www.a2hosting.com
Fiyat: USD $ 3.92
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Evet

A2 Hosting – aklımızda – bayi barındırma için harika olsa da, ucuz paylaşılan barındırma planları da etkileyici. İyi bir ev sahibinden bekleyebileceğiniz her zamanki özellikleri 3,92 USD / ay gibi oldukça düşük bir maliyetle sunarlar..

Hız, sınırsız disk alanı için SSD barındırma, Avustralya siteleri (SiteGround gibi) için hızlı bir Singapur tabanlı veri merkezi ve 7/24 destek sunar.

Onları rekabetlerinden ayıran şey, her zaman para iade garantileridir … ancak henüz test etmedik.

3 paylaşılan hosting paketi sunuyorlar, en ucuz planları sadece başlıyor Amerikan Doları 3,92 $ / aylık (yaklaşık 5,22 AUD / aylık).

Artıları

 • 4 global sunucu
 • Sınırsız disk alanı
 • Herzaman para iade garantisi

Eksileri

 • USD maliyetleri

5. Yeşiller

GreenGeeks logosu
Web sitesi: www.greengeeks.com
Fiyat: USD $ 2.95
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Evet

GreenGeeks esas olarak şirketlerini yönetmenin çevre dostu yollarıyla bilinir, kullandıkları enerjinin% 300’ünü şebekeye geri koyarlar..

Gerçek barındırma hizmetlerine gelince, A2 Hosting’e çok benzer, ancak Singapur veri merkezi eksi, ABD’de barındıracağınız anlamına gelir, bu da biraz daha uzun yükleme sürelerine neden olur. Yine de gerçekten sevdiğimiz şey, güvenliği ele alma şeklidir. Tüm veri merkezlerini gıcırtılı tutmak için kendi güvenlik sistemlerini oluşturdular. Ve hıza gelince, SSD’ler üzerinde çalışıyorlar ve PHP7’yi destekliyorlar, bu 2’yi birleştiriyorlar ve ABD sunucularından bu kadar gecikmeyi fark etmeyebilirsiniz..

GreenGeeks, paylaşılan web hosting (küçük işletmeler ve bloglar için harika), bayi hosting, adanmış sunucular, WordPress hosting ve VPS hosting sunuyor. Hizmetlerinden memnun değilseniz, 30 günlük para iade garantisi de vardır.

En ucuz planları 2,95 ABD doları / ay.

Artıları

 • Süper yeşil
 • Büyük destek
 • Sınırsız disk alanı

Eksileri

 • Avustralya içinde veya yakınında sunucu yok

6. HostingCloud

HostingCloud logosu
Web sitesi: hostingcloud.com.au
Fiyat: $ 2,50 AUD
Disk alanı: 5 GB
Destek biletleri
Global erişim: Hayır

HostingCloud yeni bir ev sahibi,% 100 Avustralya bütçe ev sahibi. Bizim gibi fiyat (2.50 AUD gerçekten ucuz), SSD barındırma (hız için harika) ve ücretsiz SSL sertifikaları.

Muhtemelen daha iyisini yapabileceklerini düşündüğümüz yer şu anda sadece destek biletleri… ve sadece 5 GB olan disk alanı görüyoruz. Ama sonra tekrar, 2,50 dolar, değer / maliyet oranı hala çok çok etkileyici.

Ayrıca ücretsiz cPanel geçişleri sunuyor, 7 günlük yedek tutma ve DDOS koruması var. Sonuçta, kötü değil!

Artıları

 • Çok uygun
 • Ücretsiz SSL

Eksileri

 • Daha iyi destek seçeneklerine ihtiyaç duyulabilir
 • Yurtdışı sunucu yok

7. MediaFortress

MediaFortress logosu
Web sitesi: mediafortress.com.au
Fiyat: $ 7,70 AUD
Disk alanı: 1 GB
Destek: Telefon, Biletler
Global erişim: Hayır

MediaFortress, normal ana makinenizden daha pahalı oldukları ve çok az disk alanı (yalnızca 1 GB) sundukları için bu listede garip bir görünebilir. Listede olmalarının nedeni ek hizmetlerinden kaynaklanıyor. Ayrıca bir pazarlama ajansı, yani barındırma ile gerçek bir web sitesi istiyorsanız, bunu yapabilirler. SEO veya PPC’ye ihtiyacınız var, sosyal medya kampanyalarına ne dersiniz? Evet, bunu da yapıyorlar.

İşletmenizin dijital tarafı için tek noktadan bir mağaza ve% 100 Avustralya. Temelde bu yüzden onları listeye koyduk… Birisinin tek elden bir dijital pazarlama mağazası araması durumunda.

En ucuz planları ayda 7,70 AUD’den başlıyor.

Artıları

 • Tek noktadan dijital pazarlama mağazası
 • % 100 Avustralya

Eksileri

 • Pahalı

8. Bluehost

Bluehost logosu
Web sitesi: www.bluehost.com
Fiyat: USD $ 3.95
Disk alanı: 50 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Evet

Bluehost çok iyi biliniyor ve EIG onları satın aldıktan sonra son birkaç yıldır sert bir yama geçirirken, hem desteği hem de barındırma hizmetlerini yavaş yavaş geliştiriyorlar.

Uygun bir maliyetle bol miktarda disk alanı ve iyi performans sunarlar. Ayrıca sunulan çeşitli destek seçeneklerini, bilgi tabanından, destek biletlerinden, canlı sohbetten, telefondan ve hatta video derslerinden her şeyi seviyoruz.

Hosting planları gelince, her zamanki paylaşılan hosting, WordPress hosting, VPS, özel hosting ve bulut hosting sunarlar. Avustralya’da veya yakınında sunucuları yoktur, bu nedenle en uygun yükleme süreleri için bir CDN gerekir.

En ucuz planları 3,95 USD / ay’dan başlıyor.

Artıları

 • Ücretsiz SSL
 • 50 GB disk alanı

Eksileri

 • ABD sunucuları
 • Mevcut itibar o kadar da iyi değil

9. Ev Sahibi Geek

Host Geek logosu
Web sitesi: www.hostgeek.com.au
Fiyat: 4.58 AUD
Disk alanı: 400 MB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Hayır

HostGeek, yeterince iyi bir fiyatlandırma ile başka bir Avustralya ev sahibi, ancak temel planlarında sundukları disk alanı çok az, sadece 400 MB.

Bununla birlikte, listeyi hala yapmaları için 2 neden var. 1 Avustralya ve Singapur’da veri merkezleri olması, diğer nedeni – MediaFortress gibi – temel barındırma paketlerine ek olarak çeşitli dijital pazarlama hizmetleri sunmalarıdır.

WordPress, Joomla ve Magento için paylaşılan barındırma, bayi barındırma, VPS, özel sunucular ve daha özel barındırma planları sunarlar. Özel planlar daha pahalıdır ancak her CMS için optimize edilmiştir.

En ucuz plan 4,58 AUD / ay’dan başlıyor.

Artıları

 • Birçok barındırma seçeneği
 • % 100 Avustralya

Eksileri

 • Yalnızca 400 MB disk alanı

10. Netreji

Netregistry logosu
Web sitesi: www.netregistry.com.au
Fiyat: AUD 9.95
Disk alanı: 20 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Hayır

Netregistry, Avustralya hosting endüstrisinde kıdemli bir kişidir. Büyük bir hayran olmamakla birlikte, çok eski olduklarından bahsetmeyi hak ediyorlar, barındırma planlarıyla bol miktarda disk alanı sunuyorlar ve ayrıca web tasarımı ve dijital pazarlama hizmetleri sunuyorlar.

Bununla birlikte, SSL sertifikaları oldukça pahalıdır (temel olanların çoğu diğer ana bilgisayarlarla ücretsizdir) ve çevrimiçi ve forumdaki en son kullanıcı incelemelerinin çoğu çok olumlu değildir..

Artıları

 • Yerel sunucu
 • Yeterli miktarda disk alanı

Eksileri

 • Pahalı
 • Kullanıcı yorumları
 • SSL maliyeti

Cheap hosting klavye

Ucuz web hosting: Ne / neden / nasıl

Avustralya’da ucuz bir barındırma seçeneği (belki de ücretsiz web sitesi barındırma) için mi arıyorsunuz? Paylaşımlı hosting, küçük işletmelerin bankalarını bozmadan web sitelerini çalışır durumda tutmaları için harika bir yoldur. Bu web hosting için ilk paketini arayan paylaşılan hosting gibi ucuz bir hosting planı sopa eğilimindedir. Genellikle giriş seviyesi kullanıcılar için bir hizmettir ve başarılı olmak için başlangıç, küçük e-ticaret web sitesi veya kişisel web sitesi için ihtiyaç duyacakları kaynakları sunar. Daha küçük bir siteye ev sahipliği yapmak isteyenler için profesyonel bir web sitesinin tüm özelliklerini fiyatının çok altında almak için ideal bir yoldur. Tipik olarak, kendileriyle ilişkili birden fazla siteden gelen tüm web siteleri ve içerikler, tek bir makinede depolanır ve bu da maliyetleri önemli ölçüde azaltırken kaliteli bir hizmet sağlar..

Bir Avustralya barındırma sağlayıcısı (veya ucuz Yeni Zelanda web barındırma şirketi veya burada MangoMatter’de İngiltere, Kanada, Singapur gibi kapsadığımız diğer ülkelerden birini seçme, & İrlanda), bütçeniz dahilinde bunlardan ihtiyacınız olanı sunarsa, web sitenizle yeni başlıyorsanız, genellikle bir görev olabilir. Sanal Özel Sunucu veya VPS’ye sahip olmak güzel olsa da, bunlar yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. En güncel web uygulamalarına sahip profesyonel bir web sitesi için ihtiyacınız olan tüm özellikleri elde etmeye gelince, maliyetleri düşürürken, ucuz barındırma.

Ucuz Hosting Nasıl Çalışır?

Paylaşılan barındırma, modern bir sunucunun güçlü kaynaklarını kullanarak ve birden fazla istemciye hizmet etmek için kullanarak Avustralya kullanıcılarına ucuz bir barındırma seçeneği sağlayabilir. Bu, 10 üniteli bir apartmanda, her birime tek bir ana hattan dallanan kollar tarafından elektrik, su ve kablo beslenmesi gibidir. Buna ek olarak, bir su hattı koparsa, ev sahibi sizin için sorunu halleder. Paylaşımlı hosting öncül aynıdır; bir sunucuyu diğer web siteleriyle paylaşırsınız ve tüm önemli arızalarla ilgilenmesi için sunucu yöneticisine güvenirsiniz. Sunucudaki her web sitesine, sitenizin çalışması ve refahı için belirli miktarda işlem gücü, depolama alanı ve internet bant genişliği ayrılır. Sunucu yöneticisi, işletim sisteminizi ve ilgili yazılımı güncel tutar, böylece kendinizle ilgilenmenize gerek kalmaz.

Web sitenizi barındırmak için uygun fiyatlı bir seçenek aramaya gelince, ucuz barındırma her zaman paylaşılan bir barındırma sağlayıcısı aracılığıyla bulunabilir (Dijital Pasifik gibi bazı Avustralya ana bilgisayarlar biraz daha pahalı olsa da). Kapsamlı, özel uygulama geliştirmeyi planlamıyorsanız veya aşırı yüksek bir trafik akışı beklemediğiniz sürece, paylaşılan barındırma yoluyla izin verdiğiniz sınırlı alan ve bant genişliği muhtemelen hiçbir zaman sorun olmayacaktır..

Neden Ucuz Web Hosting?

Bir seferde çok fazla trafik görecek bir siteyi veya son derece gelişmiş teknolojileri kullanan bir siteyi planlamayı planlamıyorsanız, muhtemelen paylaşılan barındırma ile ilgili bir sorun yaşamayacaksınız. Bu, büyük bir şirketin muhtemelen bir seçenek olarak paylaşılan barındırmadan geçmesi gerektiği anlamına gelir, ancak başlangıç ​​veya küçük işletmenizin şu an için iyi olması gerekir (kesinlikle WordPress gibi iyi bir CMS çalıştırdığınızda) – ve her zaman web sitenizi taşıyabilirsiniz başka bir yerde ve ucuz barındırma sınırlamaları bir sorun haline gelirse. Bir blog başlatmak veya işletmeleri için küçük bir web sitesi kurmak isteyen bireyler ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uygun ucuz hosting bulmalıdır.

Web sitenizin amacı ne olursa olsun, kaliteden hiçbir şekilde ödün vermeden mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çalışmaya başlamak için bir yol bulmak istersiniz. Web sitenizin internette bir sıcak nokta olacağını düşünmüyorsanız, paylaşılan barındırma büyük para harcamadan tek bir yerde istediğiniz her şeyi almak için bir yoldur. Çoğu kişi ilk web sitesi için ucuz Avustralya hosting kullanmayı tercih ediyor, çünkü çok daha kolay, hala kullanmak isteyebileceğiniz tüm özellikleri sunuyor, çoğu insan için çok fazla alan var, vb. Günün sonunda, Gerçekten büyük bir zaman yapmazsanız farkı fark etmeyeceksiniz – yükseltilmiş bir sunucunun fiyat etiketi en azından sorun olmamalı.

Yan not: İstemcileri barındırmak isteyen bir web tasarımcısıysanız, lütfen paylaşılan bir hesap kullanmayın, bunun yerine bir bayi hesabına gidin ve kendinizi gelecekteki sorunları kaydedin.

Artıları

 • Daha ucuz alternatif: Adından da anlaşılacağı gibi, ucuz web sitesi barındırma adanmış barındırma gibi diğer alternatifler kadar pahalı değil. Bu, cüzdanınızı boşaltmadan web sitenizi çalışır hale getirmenin bir yoludur.
 • Sunucu yöneticisi: Paylaşımlı barındırma ile, sizin için sorunları izlemek ve ilgilenmek için bir sunucu yöneticiniz var. İşletim sisteminizi ve ilgili yazılımınızı en son sürüme güncel tutarlar, böylece bir düşünceyi yedeklemenize gerek kalmaz.
 • İhtiyacınız olan tüm özellikleri sunar: Ucuz barındırma, bir başlangıç ​​işletmesinin, blogunun, kişisel web sitesinin veya diğer küçük ölçekli web sitelerinin ihtiyaç duyabileceği tüm özellikleri sağlar, böylece ihtiyacınız olan her şey parmaklarınızın ucunda olacaktır..

Eksileri

 • Kısıtlı boşluk: Birçok hizmet sınırsız sunucu alanı tanıtmasına rağmen, bu sadece doğru değildir. Size ayırdıkları kapasiteye yaklaşmaya başlarsanız, büyük olasılıkla bir VPS’ye barındırma paketinizi yükseltmeniz istenir.
 • Yüksek Trafiği İşleyemiyor: Eğer web sitenize gidiyor birçok kişi olabilir düşünüyorsanız, ucuz bir hosting planı kaçınmak isteyebilirsiniz. Çok fazla trafik genellikle sunucunuzun tıkanmasına ve istediğinizden çok daha yavaş çalışmasına neden olur.

web barındırma koduSSS

Paylaşılan barındırma nedir?

Paylaşılan barındırma, birkaç kullanıcının web sitelerini barındırmak için tek bir sunucuyu paylaştığı bir web sitesi barındırma planıdır.

O nasıl çalışır? Dosyaların karışması nasıl engellenir?

Her hesaptaki dosyalar ve uygulamalar sunucu içinde ayrı tutulur (genellikle cPanel kullanılır) ve bunların etkileşimde bulunmaları mümkün değildir. Her kullanıcı, dosyalarının ve uygulamalarının depolandığı sunucunun kendi bölümünü ve kendi dosya dizini ağacını alır. Kullanıcılar birbirlerinin bölümlerine veya içindeki dosyalara erişemez. Ancak web sunucusu ve bilgi işlem kaynakları sunucudaki tüm hesaplar tarafından paylaşılır.

Paylaşılan barındırma, bir IP adresini diğer web siteleriyle paylaşacağım anlamına mı geliyor??

Çoğu durumda, evet öyle. Paylaşılan barındırma planları varsayılan olarak “ad tabanlı sanal ana makineler” olma eğilimindedir. Bu nedenle, tüm hesaplar aynı IP adresini paylaşma eğilimindedir ve rutin alan adının adına göre gerçekleşir. Ancak bunun web sitenizin güvenliği üzerinde doğrudan bir sonucu olmamalıdır. Bununla birlikte, bu gerçeğin bir dezavantajı, mevcut paylaşılan barındırma planlarının çoğuna atıfta bulunan, ad tabanlı sanal ana bilgisayarınız aracılığıyla bir SSL güvenlik sertifikası ile çalışamayacağınızdır. Bunun nedeni, bir tarayıcı HTTPS protokolünü kullanarak bir sunucuya bağlandığında, istemcinin tüm istek üstbilgisini sunucuya göndermesinden önce şifreleme ve güvenlik sertifikası denetiminin tamamlanmasıdır. Bu noktada, güvenlik sertifikasının hangi etki alanı adına yönelik olduğunu bilmek imkansızdır..

Tek bir sunucuda kaç web sitesi bulunabilir??

Çok. Her web hosting şirketi mevcut kaç makine ve hangi kullanım istatistikleri gidiyor dayalı paylaşılan hesapların yoğunluğu karar vermelidir. Tek bir sunucunun 1000’den fazla web sitesini barındırması nadir değildir, yani tüm bu alan adlarının tek bir IP adresinden çalıştığı anlamına gelir. Ancak, bu muhtemelen kullanmak istediğiniz paylaşılan barındırma paketi değildir ve tek bir sunucuya çok fazla web sitesi paketlemeyecek bir arama yapmanız gerekir.

Paylaşımlı barındırma yoluyla benzersiz bir IP adresim olabilir mi?

Evet yapabilirsin. Birçok paylaşılan barındırma sağlayıcısı, “özel IP adresi” ile birlikte gelen bir plan sunar; bu, rutinin “IP tabanlı sanal ana makineler” aracılığıyla gerçekleştirileceği anlamına gelir. Bu, tek bir web sunucusunun birden fazla IP adresini işleyebileceği anlamına gelir; bu durumda bilgisayarın tüm kaynaklarını paylaşmaya devam edersiniz, ancak kendi IP adresinizi çalıştırırsınız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector