A2 Hosting Review – En İyi Kanadalı Web Hostlarından biri

Bulut bilgi işlem manzarası kalabalık bir yer. Baktığınız her yerde, web sitenizi daha düşük bir maliyetle, ancak daha yüksek hızlarla ve daha yüksek güvenilirlikle barındırmayı teklif eden yeni bir şirket var… Soru, onlara güvenebilir misiniz??


İşte burada devreye giriyoruz – geçen yıl ve 2017’nin büyük bir bölümünü Kanada’nın farklı yerlerindeki web sunucularını analiz ederek geçirdik. Verileri çırptık ve en sevdiklerimizi seçmek için sonuçlarımızı derledik. En iyi seçimlerimizden biri A2 Hosting adında küçük bir hosting şirketi, çok büyük bir üne sahip değil ama yine de para için büyük bir değer sunuyor.

a2 hosting logosu

A2 Hosting uzun zamandır varlığını sürdürüyor. Şirket 2001 yılında eski Unix SysAdmin CEO’su Bryan Muthig tarafından başladı. Bu, internetin ilk günlerinde geri döndü ve o zamandan beri bağımsız bir şirket olarak kaldı. Tek bir sistem yöneticisinden bir hobi projesi olarak ortaya çıktı ve şimdi her boyuttaki müşteri için yüksek güçlü bir barındırma çözümüne dönüştü.

A2 Hosting’in platformu Michigan, Amsterdam ve Singapur’da yer alan üç büyük veri merkezinde çalışmaktadır. Kanada’ya yakınlığımız göz önüne alındığında, testlerimizin çoğunu Michigan veri merkezi aracılığıyla gerçekleştirdik.

A2’nin bu incelemesine yönelik testleri çalıştırmak ve ölçmek için A2 Hosting altyapısında 50’den fazla web projesi başlattık.

A2 Hosting Ne Kadar Hızlı?

çita süper hızlıBunu inkar etmek yok A2 Hosting bugün internetteki en yüksek hızlardan bazılarını sunuyor.

Web sitelerine göre, platformlarının ortalama performansı 17.6 kez rakiplerinden daha hızlı. Kesin iddianın zorlayıcı olduğunu doğrulamakla birlikte, Hosting Kanada tarafından yapılan testlerde A2 Hosting’in performansını inanılmaz derecede hızlı olarak değerlendirdik.

Ve küçük bloglar veya küçük işletme web siteleri için internette görünürlük elde etmek söz konusu olduğunda, hız belki de en kritik faktördür. Web sayfalarınız yeterince hızlı yüklenmezse, ziyaretçiler tarayıcı sekmelerini kapatmaya ve farklı bir seçeneğe geçmeye meyillidir. Sisteminizde yüksek performans sağlamak, kullanıcılarınızı mutlu etmenizi sağlayacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, A2 Hosting ile hız testlerimiz diğer rakiplere kıyasla oldukça iyi performans gösterdi. Michigan veri merkezleri aracılığıyla yeni web projeleri yürütürken, ortalama tepki süresi bir yıldırım 222 ms’de geldi.

Bu, sunucunun bir kullanıcının tarayıcısından istek alması ve gerekli HTML içeriğini kullanıcıya geri göndermesi için gereken tam zamanı ölçer. Bu tür hızlı hızlar A2 Hosting’i diğer en iyi seçimler gibi en iyi web barındırma hizmetleri kategorisine koydu.

Hepsinden iyisi, A2 Hosting’in yanıt süresi sonuçları, Kanada’nın büyük Montreal, Toronto, Vancouver ve Winnipeg şehirlerini içeren tüm test konumlarımızda tutarlıydı.

Görebilirsiniz burada canlı izleme. Bizim hakkında daha fazla bilgi 4 adımlı araştırma süreci burada

A2 Hosting Nasıl Bu Kadar Hızlı??

Hız testi sonuçlarımızın tam olarak ne anlama geldiğini ve A2 Hosting’in bu kadar çok rakibin önüne geçebileceğini merak ediyor olabilirsiniz, özellikle de nispeten küçük bir operasyon olduklarını düşünerek.

Cevap, müşterilerinin doğrudan yararlandığı verimliliklerden yararlanan platformlarının mimarisinde..

İlk önce, Paylaşılan Hosting Kaynakları. Tüm bulut şirketleri devasa veri merkezlerine sahip ya da alan kiralamaktadır ve bu konumlar içinde CPU’lar, sabit sürücüler ve ağ ekipmanı gibi fiziksel donanım parçaları bulunmaktadır. Birlikte sanal makineler olarak bilinen farklı varlıklara ayrılabilen bir platform oluştururlar.

Bir bulut müşterisi olarak, bir sağlayıcıyla bir web projesi barındırmayı seçtiğinizde, aslında bu sanal makinelerin birinden bilgisayar gücü kiralayabilirsiniz. Bu, verilerinizin gerçekte bireylerin veya şirketlerin sahip olduğu diğer bilgilerle yan yana olabileceği anlamına gelir.

Bir sağlayıcı, müşterileri bu bulut kaynaklarını paylaşmaya zorlayarak, müşterileri için düşük performans ve güvenilirlik riskini göze alarak paradan tasarruf edebilir. Ancak A2 Hosting söz konusu olduğunda, Paylaşımlı Hosting Kaynakları söz konusu olduğunda köşeleri kesmezler.

Verileri mümkün olduğunca aynı donanıma birleştirmek yerine, sunucuların müşterilere düşük bir oranını korurlar. Bu, sanal makinenizin daha az kişi arasında paylaşıldığı ve kendisi için daha fazla bilgi işlem ve ağ gücü tuttuğu anlamına gelir. Dolayısıyla şirketin diğer barındırma seçeneklerinden 20 kat daha hızlı olduğu iddiası.

Ayrıca A2 Hosting, en son İçerik Dağıtım Ağları (CDN) teknolojisini ve önbellekleme gücünü kullanır. Bunun anlamı, A2 Hosting’in müşterilerine mümkün olan en kısa sürede hizmet verebilmek için ABD, Avrupa ve Asya’daki üç veri merkezi arasındaki ağdan yararlanabilmesidir..

Kendi testlerimizi Kanada sınırından gerçekleştirdiğimizde, fiziksel olarak yakınlık açısından bize en yakın oldukları için, A2 Hosting’in Michigan’daki sunucularına mantıksal olarak bağlanıyoruz.

Ancak, web sitenizin hızlı bir şekilde dünyanın herhangi bir yerinde, A2 Hosting, ziyaretçilerinizin nerede bulunduğunu izler ve onları en yakın veri merkezine bağlayarak web sayfasının mümkün olan en kısa sürede yüklenmesini sağlar.

Önbellekleme, bulut ortamlarında çalışırken zaman kazandırır. Web sitenizdeki veriler sürekli değişmiyorsa veya güncellenmiyorsa, A2 Hosting önbelleğe almayı kullanabilir ve ziyaretçileri içeriğinizin depolanan bir kopyasına rutin olarak gönderebilir. Düzenli bir şekilde, yeni verilerin görüntülenmesi veya değiştirilmesi gerekip gerekmediğini görmek için sanal makine ile kontrol ederler.

A2 Hosting’in performansıyla ilgili geçmiş verilerimiz birkaç ay öncesine dayanır ve 2018’den itibaren ortalama sayfa yükleme sürelerini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Ortalama hız: 209ms
 • Nisan ayı ortalama hızı: 218ms
 • Mart ayı ortalama hızı: 199ms
 • Şubat ayı ortalama hızı: 211ms
 • Ocak ayı ortalama hızı: 224ms
 • Aralık ayı ortalama hızı: 276ms

Genel olarak, gerçekten güçlü bir performans. Daha fazla bilgiyi araştırma sayfamızda da bulabilirsiniz.

Hız bir web hosting şirketi için kritik öneme sahiptir, ancak platform sürekli olarak kararlı değilse bir satış özelliği olarak değerini kaybeder. Burada bahsettiğimiz şey, çalışma süresi fikri.

Çalışma zamanı, bir web sitesinin kullanılabilir olduğu ve harici ziyaretçiler için çalıştığı sürenin yüzdesini tanımlamak için kullanılır. Bunun tersi, sitenin devre dışı kaldığı ve kullanılamadığı süreyi ölçen kesinti süresi olarak adlandırılır..

Web siteniz işinize veya başka bir profesyonel çabaya bağlıysa, çalışma süresi sizin için çok önemli olmalıdır. Dakikalar bile kesinti süresi son derece maliyetli olabilir ve itibarınıza zarar verebilir kullanıcılar ve ziyaretçiler arasında. Günümüz modern internet hızları ile insanlar yavaş veya yanıt vermeyen siteler için çok az sabrediyor.

Kararlılık ve güvenilirlik söz konusu olduğunda A2 Hosting’e güvenebilir misiniz? Hosting Kanada, ABD veri merkezlerindeki aylarca süren testlerimize dayanarak evet diyor. Çalışma süresi, mevcut saatlerin yüzdesinin toplam saate bölünmesiyle hesaplanır. Hiçbir sunucu gerçekçi olarak% 100 çalışma süresi alamaz, ancak% 99’un üzerindeki oranlar güçlü performansı gösterir.

A2 Hosting testlerimiz ortalama% 99,8 çalışma süresine sahipti, yani sunucuları yalnızca% 0,2 oranında kapandı veya kullanılamıyordu. Bu, bir yıl boyunca sadece 17,5 saattir. Bu, çalışma süresi açısından A2, Bluehost ve HostGator gibi diğer en iyi seçeneklerle karşılaştırılabilir.

A2 Hosting’in çalışma süresi performansıyla ilgili geçmiş veriler:

 • Mayıs ayı çalışma süresi: % 99.9
 • Nisan çalışma süresi: % 99.9
 • Mart çalışma zamanı: % 99.98
 • Şubat çalışma süresi: % 99.96
 • Ocak çalışma süresi: % 99.99
 • Aralık çalışma zamanı: 98.92%

Gördüğünüz gibi, A2 Hosting’in sunucuları, vahşi Kanada kışında bile yıl boyunca güvenilirdir. Bunu okudukça, en iyi barındırma seçimlerimizi çalışma süresi açısından izliyoruz ve kontrol etmek isterseniz veriler sizin için kullanılabilir.

A2 Hosting Destek İncelemesi

Çoğu hosting şirketi, ödeme yapan müşterilere bir miktar teknik destek sunar, ancak bu büyük ölçüde değişebilir ve genellikle oldukça cansız olabilir. Giderek daha fazla sağlayıcı gerçek insanlardan ziyade soruları cevaplamak için bilgi tabanlarına ve metin botlarına güveniyor.

A2 Hosting, canlı yardım sundukları için farklıdır. Haftanın 7 günü, günde 24 saat. Temsilcilerle doğrudan telefon üzerinden veya çevrimiçi sohbette iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, doğrudan destek bilet sistemlerine giren e-posta ile ilgili soruları da kabul ederler. İşte sohbet sistemlerinin neye benzediğinin bir ekran görüntüsü:

a2hosting sohbet desteği2

A2 Hosting, müşterilerine web sitenizi daha da iyi ve daha güvenli hale getirmeye yardımcı olacak bir dizi ekstra özellik sunar. Bunların tümü ücretsizdir ve A2 Hosting’in plan seçeneklerinden herhangi biriyle birlikte gelir. Mevcut web barındırma ve geçiş için başka bir teşvik olarak düşünün.

Yeni başlayanlar için müşterilerine ücretsiz güvenlik ve saldırı önleme, ve çok fazla web eklentisi kullanıyorsanız veya bir WordPress sitesi barındırmak istiyorsanız bu özellikle önemlidir. Hesabınızın güvenliğini sürekli izlemek ve davetsiz misafirleri dışarıda tutmak için “HackScan Protection” adlı bir sistem kullanıyorlar.

Bunun yanı sıra, A2 Hosting’in sunucuları ile kullanıcılarınız arasındaki tüm bağlantıları tamamen şifrelenecek ücretsiz bir SSL sertifikası da geliyor. SSL sertifikaları şirketlere yıllık olarak çok pahalıya mal olabilir, ancak A2 Hosting Let’s Encrypt sistemini kullanır ve hepsini sizin için ücretsiz hale getirir. İnternet üzerinden satış yapmayı veya kullanıcının özel bilgilerini depolamayı planlayan her küçük işletme için SSL sertifikasına sahip olmak çok önemlidir.

Muhtemelen, başka bir yerde barındırılan bir web siteniz olabilir, ancak A2 Hosting’in sunabileceği gibi daha iyi bir platforma taşınmasıyla ilgilenebilirsiniz. Sorun değil, çünkü A2 Hosting ücretsiz geçiş yardımı sunuyor tüm dosyalarınızı ve web yapılandırmanızı sunucularına taşımak için. Ayrıca, riskinizi azaltmak ve veri kaybından kurtulmanıza yardımcı olmak için otomatik yedeklemeleri açacaklar.

A2 Hosting Paketleri – Sizin İçin Doğru Olan?

Ortalama olarak, A2 Hosting’in fiyatları diğer şirketlerde bulacağınızdan biraz daha yüksektir.

Ancak buna değdiğine inanıyoruz – özellikle paketler arasında seçim yapabileceğiniz ve bütçeniz için en uygun planı seçebileceğiniz için paranızın karşılığını veriyorlar.

Paket fiyatlarına genel bir bakış:

A2 Hosting üç plan türü sunar: Lite, Swift ve Turbo. Basit plan, tek bir etki alanı ile çalıştığı ve sınırlı veritabanı ve e-posta kullanımı içerdiği için küçük projeler veya hobi web siteleri için iyidir.

Swift seçeneğine yükselterek, sınırsız veritabanına sahip olursunuz ve alanlarınızla istediğiniz birçok e-posta hesabını yönetebilirsiniz. Turbo planı, alanlarınızı 20 kata kadar daha hızlı hale getirmenize yardımcı olacak bir site hızlandırıcı içerdiğinden küçük işletmelere yöneliktir.

A2 Hosting, sanal özel sunucu (VPS) barındırma için seçeneklere sahiptir. Bir VPS aboneliği ile sanallaştırılmış bir platformda tüm bilgi işlem ortamına tam erişim elde edersiniz. Bu, kendi yazılımlarını çalıştırması ve web projeleri için karmaşık yapılandırma değişiklikleri yapması gereken büyük işletmeler için kritik olabilir.

A2 Hosting’in 30 günlük, sorunsuz, tam bir geri ödeme politikası sunduğunu unutmayın:

“Bir istek derhal iptal edilmek üzere çevrimiçi olarak gönderilirse ilk 30 gün içinde, tam bir geri ödeme yapılacaktır. ”

Dürüst olmak gerekirse, gizli faturalar ve müşterileri “kancada” tutmaya çalışan barındırma alanında duyulmamış..

A2 Hosting’e Nasıl Kaydolunur?

Kanadalı müşteriler, web sitelerinden doğrudan bir A2 Hosting hesabı başlatabilirler. Kayıt işlemi, hiçbir gizli ücret veya başka hile olmadan oldukça kolaydır. Ayrıca kredi kartı, PayPal, havale veya banka havalesi gibi bir dizi aylık ödeme seçeneğini de destekler.

A2 Hosting ayrıca genellikle bir yıl boyunca aylık ücretle kilitleyebileceğiniz özel fırsatlar veya satışlar gerçekleştirir.

A2 Hosting hesabınız açıldıktan sonra, yeni projenizi tek bir tıklamayla başlatabilirsiniz. Başka bir platformdan veri getirmek istiyorsanız, bu konuda yardımcı olurlar veya sıfırdan başlayıp web tasarım araçlarını kullanabilirsiniz.

A2 Hosting, sitenizin% 99’un üzerinde çalışma süresi ile kullanılabilir olacağını garanti eder ve memnun değilseniz veya bu çalışma süresi sayısına ulaşmazlarsa paranızı geri alırsınız.

Özetlemek gerekirse, A2 Hosting’i kaliteli bir şirket olarak bulduk güvenilir, güçlü performans ve destek sunar.

Bir web barındırma seçmeye gelince, ülkede nerede olursanız olun Kanadalı kullanıcılar için mükemmel bir seçim olduğunu gördük.

SSS

A2 Hosting kimler var?

Şirketin sahibi Bryan Muthig. Şirketi 2001 yılında Iniquinet olarak kurdu..

A2 Hosting nerede bulunur?

Michigan, Arizona, Amsterdam ve Singapur’da sunucular var.

Linux ve Windows hosting arasındaki fark nedir?

Bunun anlamı, şirketin kullandığı sunucularda hangi işletim sisteminin çalıştığıdır. Linux sunucularda en popüler olanıdır, bu nedenle daha fazla özelliğe sahiptir ve çoğu web tasarımcısı Linux tabanlı web barındırma tercih eder. Windows’un mantıklı olacağı tek zaman, kullanılması gereken belirli Windows uygulamaları olup olmadığıdır.

Bir web sitesini kimin barındırdığını nasıl anlayabilirim?

İnternette Barındırma Denetleyicisi gibi bu konuda yardımcı olabilecek bazı araçlar vardır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

 • En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Referanslar ve resim kredileri:

 • Offreee.com
 • Vendasta.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector