7 En İyi Web Sitesi İzleme Araçları ve Hizmetleri (Ücretsiz ve Ücretli)

web sitesi performansını izlemeSite performansınızı takip etmek ister misiniz??


Belki de web barındırma sağlayıcınızın vaat ettiği gibi bu% 99.99 çalışma süresini alıp almadığınızı görmek istersiniz?

Veya sitenizin yeterince hızlı olmadığından endişeleniyorsunuzdur?

Bekle – senin için bir çözümümüz var. Web sitesi izleme hizmetlerinin kullanışlı olabileceği yer burasıdır. Bu araçlarla, sitenizi iyileştirmenize ve dönüşüm oranlarını artırmanıza yardımcı olan web sitenizin güçlü ve zayıf noktalarının nerede olduğunu görebilirsiniz. Harika, ha?

Aşağıda, hemen kullanmaya başlayabileceğiniz en iyi ÜCRETSİZ ve ÜCRETLİ web sitesi izleme hizmetlerinden bazılarına göz atacağız. Bir gün izin aldık ve hepsini test etmeye karar verdik.

Hadi kazalım.

7 En İyi Web Sitesi İzleme Hizmetleri

1. StatusCake (Ücretsiz Sürüm Mevcuttur)

StatusCake arayüzü* StatusCake kullanıcı arayüzü

 • Maliyet: 0 $ / ay (10 monitör, 5 dakikalık izleme aralıkları dahil)
 • Premium: yıllık 66,66 $ / ay (300 monitör, 30 saniyelik izleme aralıkları dahil)

StatusCake’in ayrıca 20.41 $ / ay için “Üstün Planı” vardır ve 15 dakikalık test aralıklı 100 monitör içerir. Yıllık ücretli planları ile kaydolursanız, iki ay ücretsiz (ömür boyu!).

StatusCake, kullanımı kolay bir izleme aracıdır ve aşağıdakiler gibi birçok harika özelliğe sahiptir:

 • Sayfa hızı testi (ücretsiz plan her 24 saatte bir test içerir)
 • Global test yerleri (28 ülkede 48 yeri var)
 • Alan adı izleme (sadece ücretli planlarla)
 • Sunucu izleme (sadece ücretli planlarla)
 • SSL sertifikası izleme (sadece ücretli planlarla)

Ücretsiz planlarıyla kaydolabilirsiniz (kredi kartı gerekmez) ve sitenizin çalışma süresini ve hızını hemen test etmeye başlayabilirsiniz.

StatusCake, sitenizi her 5 dakikada bir kontrol eder ve e-posta veya Zapier gibi bir üçüncü taraf uygulamasıyla entegrasyon yoluyla herhangi bir kesinti olup olmadığını size bildirir. StatusCake ayrıca temel neden analizine de yardımcı olur, bu nedenle sorunun neden ortaya çıktığını bilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz planları ile web sitesi sayfa yükleme süresini test edersiniz (24 saatte bir test).

Genel olarak, StatusCake’in ücretli planları daha fazla güzellikle doludur, ancak ücretsiz sürümleri kesinlikle denemeye değer. Planınızı yükseltmek isterseniz, ücretli planları 7 günlük deneme sürümü ile birlikte gelir.

2. DotCom-Monitor (30 Günlük Ücretsiz Deneme)

DotCom-Monitor performans kontrol paneli* DotCom-Monitor kullanıcı arayüzü

 • Maliyet: Hedef başına 1,99 ABD doları / ay (en az 10 hedef, 30 izleme konumu, 5 dakikalık kontrol sıklığı)
 • Premium: 19,99 $ / aylık (10 görev, 5 dakikalık kontrol sıklığı)

DotCom-Monitor dört platforma ve her birinde farklı izleme görevlerinin kombinasyonlarına sahip paketler bulunur. Paketler, izleme sıklığı ve görev sayısı olmak üzere iki kısma ayrılmıştır. Örneğin, 5 dakikalık test sıklığı da dahil olmak üzere en az 10 hedefle gelen web hizmetleri platformu size 19,99 $ / ay (Premium paket) ve 10 görevli 1 dakikalık test sıklığı 39,98 $ / ay (Platinum paket) ).

Hangi özelliklerin ve çözümlerin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu görmek için platformun tamamını 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. 30 gün sonra tüm planlar tamamen özelleştirilebilir ve yalnızca kullandığınız kadar ödersiniz.

DotCom-Monitor 1998 yılında kuruldu ve şu anda 25.000’den fazla müşteri hizmetlerini kullanıyor. 1 dakikalık izlemeyi başlatan ilk şirket onlardı.

DotCom-Monitor web sitesi izleme hizmeti, web sayfası performans analizi için gerekli tüm temel özellikleri (işlem, FTP, posta sunucusu izleme, çalışma süresi raporu, gerçek zamanlı gösterge tabloları vb.) İçerir. Performans kontrolü için buluttaki gerçek tarayıcıları kullanırlar ve herhangi bir sorun e-posta, SMS ve telefonla tespit edilirse sizi uyarırlar.

Kullanımı kolay bir izleme aracıdır ve kesinlikle paranızın karşılığını en iyi şekilde alırsınız.

3. Montastic (Ücretsiz Sürüm Mevcuttur)

Montastic izleme hizmeti* Montastic kullanıcı arayüzü

 • Maliyet: 0 TL (9 monitör, 30 dakikalık izleme aralıkları dahil)
 • Premium: 49 $ / aylık (500 monitör, 5 dakikalık izleme aralıkları dahil)

Ayrıca, ücretsiz ve 49 ABD Doları / aylık hesap arasında çeşitli planlar vardır. Şirketinizin büyüklüğüne ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak özellikleri seçebilirsiniz.

Montastic, ücretsiz bir çözüm arayan web yöneticileri arasında popüler olan başka bir araçtır. Oldukça basit olsa da, siteleri düştüğünde uyarılmak isteyen bireyler ve küçük işletmeler için yararlıdır. Listedeki diğer sağlayıcıların aksine, Monastic’in tam olarak bir gösterge tablosu yok – bir şey yanlış gittiğinde sadece bildirimlerle çok temel ve basit tutuyorlar.

Montastic, sitenize her 30 dakikada bir check-in yapar; bu, diğer ücretsiz hizmetler tarafından sunulan beş dakikalık aralıklarla karşılaştırıldığında mutlaka büyük değildir, ancak daha sık aralıklarla izlemek ve URL’leri izlemek için yeni sürüme geçebilirsiniz.

Montastic, hem siteniz çöktüğünde hem de geri döndüğünde size e-posta gönderecektir. Bir web sayfasında anahtar kelime varlığını veya devamsızlık doğrulamasını da görebilirsiniz; herhangi bir port numarası için destek sağlar; Mac, Windows ve Android için widget’lar içerir.

Montastic, diğer web sitesi izleme araçları kadar güçlü olmasa da, ekstra seçenek gerektirmeyebilecek küçük siteler için ücretsiz hizmeti buna değer hale getirmek için yeterli özellik sunuyor..

Pingdom izleme servisi* Pingdom kullanıcı arayüzü

4. Pingdom (14 Günlük Ücretsiz Deneme)

 • Maliyet: 42,12 $ / aylık (50 monitör, 1 dakikalık izleme aralıkları, genel durum sayfası dahil)
 • Premium: 228,25 $ / aylık (250 monitör, sınırsız sayıda günlük kaydı, 1 dakikalık izleme aralıkları, çok kullanıcılı erişim ve genel durum sayfası dahil)

Standart ve Premium (Profesyonel) hesaplar arasında başka bir plan daha vardır. Gelişmiş plan fiyatı $ 82.45 / ay ve 80 monitör içeriyor. Pingdom ayrıca ayda 500.000 ila 5 milyon sayfa görüntüleme sunan bir Kurumsal plan sunuyor.

Kullanıcılar web sitenize gün boyunca belirli noktalardan erişemezse, satış ve arama motoru sıralamalarını kaybedersiniz. Ne yazık ki, sitenizin çalışma süresini her saat manuel olarak izleyemezsiniz ve Pingdom’un araçları işte burada devreye girer.

Pingdom, web sitesi hız testi gibi bazı ücretsiz araçlar sunmasına rağmen, gerçekten parladığı birinci sınıf özelliklerdedir. Pingdom, sitenizi dünyanın dört bir yanındaki sunuculardan test ederek ve bir sorun olduğunda sizi uyararak web sitenizin çalışma süresini ve performansını analiz etmenize yardımcı olabilir..

Pingdom ayrıca gerçek kullanıcılardan geri bildirim sağlayarak ve web sitesi hızı gibi performans faktörlerini analiz ederek kullanıcı deneyimini geliştirmenize yardımcı olur. Ayrıca, hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olmak için herhangi bir sorunun nedenini belirlemenize yardımcı olurlar..

Genel olarak, bir bütçe üzerindeki küçük işletmeler için güçlü ve güvenilir bir araçtır, ancak bazı kullanıcılar mobil trafiğe çok az önem verdiğinden, güvenilir olmayan SMS özelliklerine sahip olduğundan ve Asya-Pasifik’teki izleme sunucularından yoksun olduğundan şikayet etmektedir. Ayrıca en iyi barındırma sağlayıcılarını izlemek için Pingdom kullanıyoruz.

5. Yeni Kalıntı (14 Günlük Ücretsiz Deneme)

Yeni Kalıntı kurulum sayfası* Yeni Relic kurulum sayfası

 • Maliyet: 12,50 $ / aylık (daha temel izleme ihtiyaçları olan işletmeler için)
 • Ödül: 25 $ / ay (daha gelişmiş izleme ihtiyacı olan işletmeler için)

Monitörler için bir sınır yoktur ve fiyatlandırma, ana bilgisayar sayısına veya ortam boyutuna bağlıdır.

New Relic, kullanıcıların web sitelerini ve uygulama performanslarını izlemelerine yardımcı olan bulut tabanlı bir yazılımdır. Teknolojileri bir hizmet (SaaS) modeli olarak bir yazılımda sunulmaktadır. Şirket çoğunlukla uygulama performansı izleme (APM) yetenekleri ile bilinir, ancak aynı zamanda APM ile birleştirebileceğiniz altyapı, tarayıcı ve sentetik izleme gibi diğer hizmetleri de sunar..

Yeni Relic 8 dili destekler: Ruby, PHP, Java, Microsoft.NET, Python, Node.js, C SDK ve Go. Bu dillerden birinde bir uygulamayı izlemeye başlamak için, yukarıda belirtilen aracılardan birini yüklemeniz gerekir.

APM izlemeleri, uygulamanızın çalışma süresi ve hız gibi performansını analiz eder ve herhangi bir sorun olduğunda size hata raporları gönderir. New Relic, metrikler, filtrelenebilir Hata Analizi ve İzleri için veritabanı izlemeyi içerir. Ayrıca yanıt süresi, işlem hacmi (uygulama yoluyla dakika başına istek) ve hata oranları (uygulamanız için belirli bir zaman dilimi içindeki hataların yüzdesi) ile birlikte gelir.

Yeni Relic kesinlikle güçlü bir izleme aracıdır, ancak özellikle StatusCake veya Montastic gibi diğer izleme şirketlerine kıyasla farklı hizmetler ve bunların birlikte nasıl çalıştığı arasında gezinmek zor olabilir. Ancak, herhangi bir taahhütte bulunmadan hizmetlerini 14 gün boyunca ücretsiz olarak kontrol edebilir ve deneyebilirsiniz..

6. Uptime Robot (Ücretsiz Sürüm Mevcuttur)

uptime_robot* Uptime Robot kullanıcı arayüzü

 • Maliyet: 0 TL (50 monitör, 2 aylık günlük, 5 dakikalık izleme aralıkları dahil)
 • Premium: 129 $ / aylık (1000 monitör, 24 aylık günlük, 1 dakikalık izleme aralıkları ve 160 SMS kredisi dahil)

50 ila 20.000 monitör arasında herhangi bir yere sahip olan bir Premium Plan seçebilirsiniz. Her plan daha fazla sayıda SMS ile birlikte gelir. Monitör sayısı arttıkça maliyet de artar.

Tamamen ücretsiz bir çözüm arıyorsanız, Uptime Robot başlamak için iyi bir yerdir. Geliştiricileri, herkes için ücretsiz bir araç oluşturmak için yola çıktığında 2010 yılında başlatıldı. Sadece gelecekte geliştirecekleri premium özellikler için fiyatlar eklenerek, ücretsiz olmaya devam edeceğine söz veriyorlar..

Bu araç, sitenizi her beş dakikada bir kontrol edecek ve herhangi bir kesinti olduğunda sizi uyaracaktır. İyi çalışmasına rağmen, premium seçeneklerle göreceğiniz daha büyük işlemlerden yoksundur. Örneğin, Uptime Robot’un ABD, Dallas’ta ana izlemesi vardır ve birkaç tanesi dünyaya dağılmıştır, ancak premium izleme araçları genellikle sitenizin kesinti süresini izlemek ve doğrulamak için 40-50 sunucu konumuna sahiptir..

Ücretsiz bir hesaba kaydolduğunuzda, sitenizin zaman içinde nasıl değiştiğini takip edebilmeniz için iki aylık günlük kaydı alırsınız. Ayrıca en fazla 50 web sitesini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Uptime Robot, bazı kullanıcılar manuel uyarı testi gibi sınırlı özelliklerden şikayet etseler de, ücretsiz olarak size sunulan iyi bir araçtır. Ayrıca, ücretli bazı web sitesi izleme araçları gibi sayfa hızı bilgileri almazsınız.

7. Monit (15 Günlük Ücretsiz Deneme)

Monitis.com kullanıcı arayüzü* Monitis.com kullanıcı arayüzü

 • Maliyet: 1,20 $ (1 monitör, 24 saatlik kayıt, 1 dakikalık izleme aralıkları dahil)
 • Premium: 120 $ / aylık (100 monitör, 3 izleme konumu, 1 dakikalık izleme aralıkları dahil)

Yıllık planlarına kaydolursanız% 20 indirim alırsınız.

Aşağıdaki özellikler arasından seçim yaparak kendi planınızı özelleştirebilirsiniz. Bu nedenle planlar ayda sentlerden yüzlerce $$$’ye kadar değişebilir. Bu gerçekten sizin ihtiyaçlarınıza, ne elde etmek istediğinize ve bilgi ve becerilerinize bağlıdır.

Monitis.com, sitenize her beş dakikada bir check-in yapacak olan buluta dayalı hepsi bir arada bir BT çözümüdür. Ziyaretçileriniz için en iyi kullanıcı deneyimine sahiptir ve hepsi bir gösterge panosunda bulunan bir dizi web sitesi izleme aracı sunar. Bu araç, özelliklerle doludur ve sorunları oluşmadan tahmin etmeyi kolaylaştırır ve eğer yaparlarsa kolayca çözer. Bununla birlikte, şunları izleyebilirsiniz:

 • Web sitesi çalışma süresi: Dünya çapında birden çok yerden çalışma süresini, yanıt süresini ve performansı izleyin.
 • Sunucu sağlığı: Darboğazları ortaya çıkmadan önce tespit edin.
 • Ağ performansı: Çok tesisli ağları izleyin ve herhangi bir arıza bildirimi alın.
 • Özel metrikler: Benzersiz izleme ihtiyaçlarınızı özelleştirin.

Monitis.com, hizmetini kullanarak hizmet süresini kullanarak, zorlukları ortadan kaldırabileceğinizi, kullanıcı deneyimini optimize edebileceğinizi ve müşteri tabanınızı büyütebileceğinizi bildirir. Ayrıca, İngilizce, Portekizce, İspanyolca ve Almanca dillerinde mevcuttur.

Genel olarak, çok sayıda özellikle dolu harika bir araç.

Karar nedir? Hangisini Seçmeliyiz?

Hangi web sitesi izleme hizmetinin diğerlerinden daha iyi olduğunu söylemenin hiçbir yolu yoktur, çünkü bunların hepsi web sitenizdeki hedeflerinizin ne olduğuna bağlıdır.

Deneyimlerimize göre, en iyi ücretsiz seçenekler muhtemelen StatusCake ve Uptime Robot olacaktır. Yeterli esnekliğe / özelliğe sahiptirler ve sitenizi 5 dakikalık aralıklarla izleyebilirler. Yani sadece suları test ediyorsanız ve gerçekten suya ihtiyacınız olup olmadığından emin değilseniz, devam edin ve deneyin.

Muhtemelen DotCom-Monitor’den alacağınız paranın en yüksek patlaması, ancak Pingdom kullanıcı arayüzünü daha çok seviyoruz, bu yüzden tamamen size bağlı.

Kesin olan bir şey var – Premium web sitesi izleme araçları, sitenizi geliştirmenize yardımcı olacak daha fazla özellik ve güvenilir veri sunacaktır. Web sitesi izleme konusunda ciddiyseniz, bu araçlardan yararlanabilmek için bir bütçe oluşturun.

Yine de ücretsiz araçların kötü olduğunu söylemiyoruz. Aslında, tüm çanlara ve ıslıklara ihtiyacınız yoksa harikalar. Burada belirtilen ücretsiz araçlardan biriyle başlayabilirsiniz ve “daha büyük resme” bir göz atmanız gerektiğini düşünüyorsanız, site performansınızı izlemek için premium bir plan düşünün.

Yukarıdaki araçlardan herhangi birini kullandınız mı? Yorum bırakarak bize bildirin ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector