2020 için Shopify Kılavuzu (Sıfırdan Mağaza Kurma)

2020’de 15. yılını kutlayan Kanadalı e-ticaret şirketi Shopify, pazar payını dünyanın en büyük çevrimiçi mağazasından uzaklaştırmak konusunda ciddi.


Bu teknoloji girişimi gerçekten e-ticaret dev Amazon’u ele geçirebilir mi? Alman teknoloji girişimcisi Tobias Lutke, Shopify’ın kurucusu, henüz 40 yaşına bile ulaşmadı, ancak bir sonraki Jeff Bezos olma yolunda ilerliyor gibi görünüyor ve kesinlikle ABD’de gördüğü potansiyel tarafından teşvik ediliyor. küçük ve orta ölçekli şirketlerin şu anda tüm iş faaliyetlerinin yüzde 98’ini gerçekleştirdiği ülke.shopify web geliştirme

Amazon gibi büyük e-ticaret adlarının büyüdüğü doğru olsa da, gerçek şu ki, küçük çevrimiçi mağaza operasyonları sahipleri toplu olarak büyük markalardan pazar payını alıyorlar ve bunu yapan Shopify gibi e-Ticaret platformları sayesinde yapıyorlar. herşeyden web siteleri için envanter yönetimi ve tedarik zinciri sonuna kadar alışveriş kartı. Düzgün yapılandırılmış bir Shopify mağazasında, çevrimiçi perakende satış başarısı şansınız önemli ölçüde artırılabilir ve bu başlangıç ​​kılavuzundaki adımları izlemeniz sizi bu hedefe yaklaştırır.

Shopify’ın Amazon’a karşı rekabet konusunda ne kadar ciddi olduğu hakkında bir fikir edinmek için aşağıdakileri göz önünde bulundurun: 2020’nin ortalarında şirket on iki Kuzey Amerika pazarında televizyon reklamları oynayacak ve kampanya potansiyel e-ticaret girişimcilerinin nasıl hızlı bir şekilde başlayabileceğine odaklanacak Shopify mağazası kurma.

“Sizi bir iş teması haline getirelim” özelliğine sahip bu TV spotlarına ek olarak Shopify, markasını radyo istasyonları, sosyal medya kanalları ve dijital video yayınlarında da tanıtacak.

Shopify e-ticaret

İşte Shopify hakkında 2020’de bilmeniz gerekenler: Kendi internet perakende operasyonlarını kurmak istemeyen kişiler için en büyük, bulut tabanlı çevrimiçi mağaza. Amazon ve eBay’in ötesinde internet alışverişine giriyorsanız, ziyaret ettiğiniz son çevrimiçi mağazanın bir Shopify mağazası olma şansı yüksektir; sonuçta, yarım milyondan fazla e-ticaret işletme sahibi bu platformda çalışıyor.

Shopify Başlangıç ​​Kılavuzu’nu Nasıl Kullanmalısınız?

Bu kılavuz, hizmeti tanıma sürecinde sizi adım adım yönlendirecektir. İnternet perakendeciliğine aşina olsanız bile, önce incelemek isteyebileceğiniz bölümlere atlamanız önerilmez. Sonunda yönetim paneline / kontrol paneline gideceğiz, ancak yol boyunca önemli adımları kaçırmak istemiyorsunuz.

Shopify Online Mağazanızın Temasını Seçme

Çevrimiçi alışveriş oldukça görsel bir etkinliktir, bu nedenle ürün eklemeden önce mağaza temanızı özelleştirmek isteyeceksiniz.

Seçim yapabilirsiniz yüzlerce ücretsiz ve premium Shopify teması farklı konfigürasyon seviyelerinde ve kodlama konusunda endişelenmenize gerek yok. Shopify Tema Mağazasına göz atmak için iyi bir zaman ve geleceğe yönelik premium seçenekleri düşünmeye başlayın çünkü daha geniş bir aralıkta özelleştirme sunuyorlar müşteri desteği ile birlikte.

İlginizi çeken temalarla ilgili incelemeleri değerlendirmeyi unutmayın; bazılarının diğerlerinin sahip olamayabileceği mobil e-ticaret güçlü yönleri vardır. Potansiyel alıcılarınızın yalnızca masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan alışveriş yapacağından kesinlikle emin değilseniz, yalnızca akıllı telefonlarda ve tabletlerde iyi çalışan duyarlı temalarla çalışmalısınız..

Temanızı önizlemek için simgesini tıklayın veya “Demoyu Görüntüle” buton. Mağazanızın teması olarak ayarlamak için üzerine tıklayın veya dokunun. “Dükkanımın Teması olarak yayınla.” İsterseniz her zaman geri dönüp temaları değiştirebilirsiniz, ancak ayarlarla oynamadan ve nasıl çalıştıklarını hissetmeden önce değil.

Değiştirme Ayarlar Tamir etmeyi seven kişi sizseniz, muhtemelen bu başlangıç ​​kılavuzu bölümüne biraz zaman harcayacaksınız. Gerçek mağaza düzenleme mekanizmasına girmeden önce, mağaza ayarlarınızı neden düzenlemeniz gerektiğinin alt satırını belirleyelim: mağazanızın, özelleştirmek için uğraşmayan sahipleri tarafından işletilen binlerce diğer mağazanın e-ticaret tekrarı gibi görünmesini istemiyorsunuz temaları.

Temanızı özelleştirirken aklınızda bulundurmanız gerekenler kullanıcı deneyimi + marka.

mağaza resdiign

Tema ayarlarınızı düzenlemeye başlamadan önce, tema ekranının sağ üst köşesindeki üç nokta simgesinden bu seçeneği belirleyerek bir kopyasını oluşturun. Markanızı yansıtan görsel değişiklikler yapmaya başlayın; bu konudaki bazı fikirler, logonuzla ve satmayı düşündüğünüz ürünlerin resimlerine iyi uyan renkler ve yazı tipleri seçmeyi içerir.

Ücretsiz ve Ücretli Temalar

Ayrıca ziyaretçilerin mağazanıza nasıl bakacaklarını ve sitede nasıl gezineceklerini ve sitede nasıl dolaşacaklarını hayal etmek istersiniz. Kendinizi olduğu gibi ayakkabılarına koyun. Ücretsiz temalar fazla esneklik sunma premium meslektaşları olarak ve bu akılda tutulması gereken bir şey.

Sayfa öğelerinin konumlandırılmasını ve hoş bir alışveriş deneyimine elverişli olup olmadıklarını düşünün. Örneğin, alışveriş sepeti simgesi, hareket ettirmek isteyebileceğiniz bir öğedir, böylece rahatsız edici olmadan kolayca erişilebilir..

Temanızın bir kopyasını kaydettiğiniz için, artık onu bazı A / B testleri yapmak için kullanabilirsiniz. Shopify e-Ticaret sitenizin bir sürümünü bazı arkadaşlarınıza veya akrabalarınıza, özelleştirilmiş sürümünü başkalarına gösterin.

Tepkilerini ve düşüncelerini, özellikle dükkandan nasıl aktıkları ile ilgili olarak not edin. Mağazanızı harici sitelerden tanıtacağınızı unutmayın.

Örneğin, öncelikle trafiği bir WordPress blogundan, temayı, trafiğin kaynaklandığı sitenin görünümüyle eşleşecek şekilde özelleştirmek isteyeceksiniz. Bu amaçla, akıllı Shopify kullanıcıları Instagram’dan trafik çekmek genellikle sosyal ağdaki fotoğraflara benzeyen karanlık temalar ve kare görüntüler kullanır. Buradaki fikir, trafik kaynağından alışveriş sepetine kadar görsel sürekliliği teşvik etmektir.

Shopify temaları ile her zaman aklınızda görsel bir hedef olmalıdır. Örneğin, Los Angeles Lakers mallarının yetkili bir satıcısı, sarı ve mor renk şemalarını vurgulayacak şekilde düzenle oynamalıdır. Sosyal medya paylaşım düğmelerini mağazanıza stratejik olarak yerleştirmeyi unutmayın.

Shopify Mağazanıza Ürün Ekleme

Önceden e-Ticaret deneyimi olanlar için Shopify sitenize ürün ekleme işleminin Amazon Standart Kimlik Numaraları oluşturmaktan çok daha dostça ve daha kolay. Esasen, ana gösterge tablosu ekranınızdan yeni bir ürün eklemek yapılabilir; sol taraftaki “Ürünler” düğmesine tıkladıktan veya dokunduktan sonra sağ üst köşedeki “Ürün Ekle” düğmesine bastıktan sonra bunu yapma seçeneğini bulacaksınız.

En temelde, Shopify ürünleri iki metin alanından oluşur: başlık ve açıklama, ancak bunların önemi arama motoru optimizasyonu açısından önemsiz olamaz. Bu bakımdan iyi haber şu ki, bu platform zaten WordPress’inkine benzer bir SEO avantajına sahip..

Shopify’ın SEO Avantajı

Google, güvenliği, tema düzeni alışveriş sepeti işlevselliği ve diğerleri de dahil olmak üzere yerleşik SEO faktörleri nedeniyle bu e-Ticaret platformunu seviyor. SEO dostu başlık etiketleri ve ürün açıklamaları sağlamak size kalmıştır ve bu, arama motoru tarayıcıları için değil, potansiyel alıcılar için yazma anlamına gelir.

Shopify ürün kurulumu

Ürün açıklamaları yazarken, özelliklerin ve avantajların sağlıklı bir karışımını ekleyin. Ziyaretçileri alışveriş sepeti sayfasına ne kadar hızlı götürebileceğinizi düşünmek yerine, mağazanızın ürün bölümlerinde nasıl büyüyebileceklerini düşünün.

Ziyaretçiler ürün sayfalarınızda ne kadar uzun süre harcarsa hemen çıkma oranınız o kadar düşük olur ve bu, Google arama motoru sonuç sayfasındaki ürünlerinizin sıralamasını yükseltir (bahsetmiyorum bile, kitlenize güven oluşturun). Ürün girişi iş akışında bilgi girebileceğiniz birkaç bölüm olduğunu fark edeceksiniz ve bu konuda iyi bir kural, olabildiğince fazla veri sağlamaktır..

e-Ticaret müşterileri gelişiyor bilgi, bu nedenle her etiketten ve her alandan yararlanmalısınız. Tüm bilgiler alışveriş yapan kullanıcılar tarafından görülmeyebilir, ancak arama motoru tarayıcıları tarafından alınabilir.

Shopify görüntü büyüteciShopify Ürün Resimleri – Birkaç İpuçları

Shopify, Amazon ve diğer e-Ticaret platformlarına benzer işlevsellik sağlar: alışveriş yapanlar, otomatik bir yakınlaştırma deneyimi için fare işaretlerini ürün görüntülerinin üzerine getirebilir. Bu şık özellikten en iyi şekilde yararlanmak için yüklediğiniz resimler mümkün olan en yüksek çözünürlükte olmalıdır.

Söylemeye gerek yok, ürün resimleriniz sıradan alışveriş yapanları alıcılara ve uzun vadeli müşterilere dönüştürmek için kesinlikle gereklidir. bu nedenle yapmalısın yüksek kaliteli resimler yükleme alışkanlığını kazanın Ürünlerinizin en iyi özelliklerini taşıyan Tekdüzelik, mağaza temanızı tasarlarken anahtardır, tüm görüntülerinizin aynı boyutlara ve şekillere, tercihen kare.

Yüklediğiniz görüntülerin belirli bir sırada olması gerekmez, ancak bunları koleksiyonlara yerleştirmek alışmanız gereken iyi bir uygulamadır. Koleksiyonlar, alışveriş yapanların birlikte görüntülendiğinde ayrı olduklarından daha ilginç bulabilecekleri ürün gruplarıdır.

İdeal olarak, koleksiyonlar perakende mantığına göre yapılmalıdır; örneğin, �� NBA ürünleri �� satmak için lisanslı bir mağaza, her takım için koleksiyon yapabilir veya satışta olan ürünlerden oluşabilir veya playofflar sırasında konferanslara göre gruplandırılabilir… Temel olarak, alışveriş yapanların dikkat edeceği ürünler.

Koleksiyonların en alt noktası, arkadaşça bir deneyimi tercih eden müşteriler için, bir kerede bir ürün kataloğuna göz atmak yerine hayatı kolaylaştırabilmeleridir. Bu koleksiyonlar, kolay erişim için temanızın gezinme menülerine yerleştirilebilir.

Fiyatlandırma, Alışveriş Sepeti ve Envanter

Bu, Shopify girişiminizi kurmanın belki de en teknik yönüdür, ancak yine de Amazon’daki üçüncü taraf FBA pazarında bunu yapmaktan çok daha kolaydır. Ürünlerinizin fiyatlandırması tamamen size bağlıdır; Amazon’un Prime üyelerine özel tekliflerle altını oyması konusunda endişelenmenize gerek yok ve ürünlerin ne zaman satışa çıktığını tamamen kontrol edebilirsiniz.

Yönetim panelinden yönetmeniz için yalnızca üç fiyatlandırma alanı vardır: fiyat, karşılaştırma ve vergileri tahsil etme. İkincisi ile ilgili olarak, iş yapmayı planladığınız yargı bölgelerine karşılık gelen ticaret ve perakende yasalarını araştırmanız ve satış vergileri toplamanın bunları bir gelir yetkilisine havale etmeniz gerektiği anlamına geldiğini unutmayın..

Alıcılara seçili ürünlerde indirim aldıklarını göstermek istemiyorsanız fiyat alanı açıklayıcıdır; bu durumda, “Fiyat Karşılaştır”, Alışveriş yapanları hızlı bir şekilde alışveriş sepetine ve ödeme bölümlerine yönlendirmeye teşvik edecek.

Ödeme ağ geçidi seçim süreci sadece komisyonlardan ve işlem ücretlerinden daha fazlasını dikkate almalıdır. Oldukça az sayıda yeni kişi Shopify Payments’ı seçecek ve bu iyi bir seçim.

Bununla birlikte, örneğin iPhone aksesuarları satıyorsanız, alışveriş sepeti bölümünün ödeme seçeneğini tıkladıktan sonra alışveriş yapanların kendilerini rahat hissetmeleri için Apple Pay’ı etkinleştirmek isteyebilirsiniz. PayPal başka bir popüler ağ geçididir ve ödemelerinizi bu şekilde almayı planlıyorsanız veya zaten bir PayPal satıcı hesabınız varsa uygun bulabilirsiniz..

En azından, ödeme ağ geçidi seçiminiz MasterCard ve Visa’yı kabul etmelidir, ancak aynı zamanda aşağıdakileri yapabilecek bir çözümü de düşünebilirsiniz: Bitcoin gibi kripto para belirteçlerini işlemek, daha sofistike veya yıldızlı gözlü müşterileri barındırmak için. �� ��

Shopify ödeme ağ geçidi seçimi

Test için sahte ağ geçidini bulmak ve etkinleştirmek için “Diğer”. Bu amaç için Shopify tarafından oluşturulan belirli bir kredi kartı numarasını girmenizi gerektiren bu test aracının nasıl kullanılacağına ilişkin talimatları bulacaksınız..

Alışveriş sepetinin ötesinde, envanter ve gönderim konuları hakkında düşünmeye başlamanız gerekir. E-kitaplar ve fiziksel teslimat gerektirmeyen diğer dijital ürünler, uygun onay kutusunun işaretinin kaldırılmasıyla bu şekilde belirtilmelidir ve bu seçeneği “Envanter ve varyantlar“Bölümündeki.

Teslimat gerektirmeyen ürünler için nakliye ağırlıklarını girmeniz gerekmez; Ancak, diğer tüm öğeler olacaktır. Ürün kataloğunuz küçükse, her bir öğenin tartılması ve ilgili verilerin girilmesi kolaydır. Aksi takdirde, bu bilgiyi üreticiden veya distribütörden almak daha iyidir.

Ürün ağırlıkları, “Ayarlar” ve “Nakliye“Bölümüne bakın. Daha büyük bir envanter oluşturmaya başladığınızda, kuruluş uğruna bir stok tutma birimi (SKU) numaralandırma sistemi oluşturmanız gerekir ve virgülle ayrılmış değerler (.csv) dosyası kullanarak yeni ürünler eklemeyi daha kolay bulabilirsiniz. doğru Shopify yapısını “İthalat“Seçeneğinde”Ürün ekle” Menü.

Shopify envanter sistemleri

Envanter sisteminizi kurarken, kendiniz almadığınız sürece ürün barkodlarını SKU numaraları olarak kullanmaktan kaçının. Ürün üreticileri, mucitler ve münhasır distribütörler, ürünleri için perakende kontrole sahip oldukları için benzersiz ürünleri için sipariş ettikleri barkodları SKU olarak kullanabilirler, ancak bu üçüncü taraf tüccarlar için geçerli değildir.

Yönetilmesi gereken en etkili SKU’lardan bazıları alfasayısaldır; perakende etkinlik raporlarınızın analiz edilmesini kolaylaştıracak bir dizi oluşturmak için markadan birkaç harf ve ardından üç sayı yeterli olmalıdır.

Mağazanıza Alan Adı Atama

Tüm yeni mağazalar oluşturulduktan sonra myshopify.com adreslerini alır. Mağazanızla yayına geçmeden önce, tercihen pazarlama ve tanıtım amaçlı kullanacağınız bir alan adı eklemek istersiniz..

Bu adıma hazır olduğunuzda seçenekleriniz arasında yeni bir alan adı bağlama, aktarma veya satın alma yer alır. İkinci seçeneği seçerseniz, Shopify’ın iş ortakları olarak seçtiği alan adı kayıt kuruluşu ve barındırma hizmeti sağlayıcılarıyla ilgileneceğinizi ve aradıklarınızı sunamayabileceklerini unutmayın..

shopify'da alan adı atama

En iyi bahis her zaman mağaza etki alanını kendi başınıza elde etmek olacaktır ve bunun için güvenebileceğiniz incelemelere göre farklı etki alanı kayıt şirketlerini değerlendirmeniz gerekir. Doğal olarak, mağaza alan adınız için doğru adı seçmek çok önemlidir, bu da doğru aramayı yapmak için biraz zaman harcamanız gerektiği anlamına gelir..

Bir alan adı bağlamak için mağaza yönetici panelinize gidin ve Yönetici – Ayarlar – Alanlar’a tıklayın veya dokunun. DNS ayarlarını Shopify ile eşleşecek şekilde güncellemek için web barındırma yöneticisi cPanel’inize dönmeyi unutmayın. 23.227.38.32.

Shopify Hakkında Nihai Düşünceler

İster e-ticaret dünyasında yeni olun, ister Amazon Market’ten geliyor olun, Shopify’ı kapsamlı bir çözüm olarak bulacaksınız. Bu başlangıç ​​kılavuzundan öğrenebileceğiniz gibi, sıfırdan başlamak kolaydır – rahat edip kaputun altına bakmaya başladığınızda, doğru seçimi yaptığınızı anlayacaksınız.

Shopify çoğunlukla küçük işletme sahipleri için bir çözüm olarak bilinmesine rağmen, bu bulut e-Ticaret platformunun gerçekliği, bir üretim zincirinden gelen lojistiğe ve gelişmiş dropshipping’den giden lojistiğe kadar her şeyi işleyebilmesidir. Satışlarınız hızla yükselmeye başlarsa mağazanız önemli ölçüde ölçeklenebilir, ancak bu seviyeye ulaştığınızda bir geliştiricinin hizmetlerini korumanız gerekebilir.

Bu platform Google gibi büyük arama motorları tarafından tanınması açısından ortaya çıkmasına rağmen, potansiyel mağaza operatörleri satışları yönlendirmek için yalnızca SEO’ya güvenmemelidir; Shopify’ın başarı öykülerinin neredeyse tamamı akıllı ve çalışkan çevrimiçi pazarlama kampanyaları içerir.

SSS

S: Shopify’da dropshipping kullanabilir misin?

A: Dropshipping iş modeli şiddetle desteklenmektedir. Aslında, Oberlo gibi uygulamalar bunu çok kolay hale getirir, bu da ürün envanteri veya bir depo olmadan çalışmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Shopify ortağı Oberlo

Seçtiğiniz dropshipping yöntemine bağlı olarak, nakliye ve taşıma iş ortağı tarafından çok makul bir maliyetle yönetilecektir..

S: Shopify’da satışa başlamak için bir işletme lisansına ihtiyacınız var mı?

A: Bazı durumlarda, başlamak için bir işletme lisansına ihtiyacınız olmayacaktır; Bununla birlikte, bir marka oluşturmayı planlıyorsanız ve vergilendirmeyi tetikleyecek belirli bir düzeyin ötesinde gelir elde etmeyi düşünüyorsanız, uyumluluk konularını tartışmak için bir muhasebeci veya yasal uzmana danışmak isteyebilirsiniz. Diğer durumlarda, satmayı planladığınız ürün türleri, belirli yargı bölgelerindeki düzenleyici kurumlardan lisans ve sertifika almanızı gerektirebilir.

S: Shopify tarafından ödeme almak ne kadar sürer??

A: Ödemeler, bir satın alma işlemi silindikten 24 saat sonra PayPal veya banka hesabınıza yansıtılabilir, ancak birkaç gün vermek isteyebilirsiniz.

S: Shopify Ortağı nedir?

A: Bu platformun e-ticaret kullanıcıları için satıcı ve perakendecilik hizmetleri sunan şirketler tercih edilen iş ortaklarıdır. Bazı iş ortakları geliştirme hizmetleri, mağaza yönetimi deneyimini geliştirmek için uygulamalar, dropshipping, ödeme işleme ve diğerleri sunar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map