Veebisaidi faili optimeerimise algaja juhend (70% kiirem laadimine)

Oma veebisaidi kiirendamiseks ja ribalaiuse säästmiseks on pakkimine selle tõhustamiseks üks tõhusamaid (ja lihtsaimaid) viise.


… Kuid paljud veebisaitide omanikud ei optimeeri oma faile ka 2020. aastal kas seetõttu, et nad ei tea, kui oluline see on, või ei tea, kuidas.

Pika loo lühikeseks muutmiseks on üks olulisemaid viise lehe laadimiskiiruse kiirendamiseks oma JavaScripti (JS) failide kiiremaks laadimiseks … Ja JavaScripti saab kiirendada, kasutades GZIP-i tihendamist.

Nüüd sobib see ideaalselt ainult kaasaegsete brauserite jaoks, kuid enamik Interneti inimesi kasutab uusimat seadet ja brauserit. Nii Yahoo kui ka Google kasutavad GZIP-pakkimist.

Kuid kõigepealt loogem natuke konteksti.

1. samm: mis on sisu kodeerimine?

Oma veebisaidi failide tõhusaks optimeerimiseks on oluline mõista mõistet, mida nimetatakse sisu kodeerimine.

Lihtsamalt öeldes kasutatakse seda dokumendi tihendamiseks, ilma et oleks oht kaotada selle aluseks olev meediatüübi identiteet. Teie brauser räägib faili taotlemisel veebiserveriga.

HTTP-päring

Põhimõtteliselt ütleb brauser serverile, mida ta soovib. Server otsib seda ja leiab. Seejärel laadib brauser selle. Mida suurem on fail, seda kauem kulub brauseril selle laadimiseks.

Mida teha, kui fail on liiga suur?

Sa tõmbad selle kokku. Kui saadate brauserisse ZIP-faili, säästate nii allalaadimisaega kui ka ribalaiust.

Serveri ja brauseriga on seotud kaks elementi, teades, et pakitud faili saatmine on hea:

 • Brauser annab serverile teada, et tihendatud sisu saatmine päise saatmisega on korras
 • Kui sisu on tihendatud, saadab server vastuse

Kui faili ei tihendata, ei saada server sisu kodeerimise vastuse päise kaudu. Heakskiidu kodeerimise päis ei ole nõudmine, vaid lihtsalt brauseri tehtud päring.

Brauser peab tegelema tavalise raske versiooniga, kuna server ei saada tihendatud sisu üle.

Serveri seadistamine

Teil pole brauseri üle kontrolli. See kas saadab päise või ei saada seda. Kasutatava serveri konfigureerimisel saate tõmblukuga sisu tagastamise tagamiseks siiski tagada, kui brauser sellega hakkama saab. Selle tulemuseks on märkimisväärne ribalaiuse kokkuhoid.

veebi jõudlus pärast tihendamist

Selleks lubage lihtsalt IIS-i tihendussätted. Kui kasutate Apache’i, on väljundi tihendamise lubamine suhteliselt lihtne. Juurdepääs lihtsalt oma .htaccess-failile ja lisage õige kood.

Apache abil saab valida kahe pakkimisvõimaluse vahel:

 • mod_deflate on standardne ja seda on lihtsam seadistada
 • mod_gzip võimaldab teil sisu eelnevalt tihendada ja see näib võimsam

kerge apache deflate

Pole tähtis, millist suvandit valite, otsib Apache, kas brauser saatis päise aktsepteeritava kodeerimise jaoks ja tagastab faili tavaversioonis või tihendatud versioonis.

Kui vanem brauser tekitab probleeme, saate selle parandamiseks midagi lisada, lisades selleks eridirektiivid.

Tihendatud sisu tagastamiseks võite kasutada PHP-d, kui te ei saa oma .htaccess-failis muudatusi teha. PHP-s:

<?php if (substr_count ($ _ SERVER [‘HTTP_ACCEPT_ENCODING’], ‘gzip’))) ob_start („ob_gzhandler”); else ob_start (); ?>

Pärast aktsepteeritava kodeerimise päise kontrollimist tagastatakse faili gzipitud versioon. See sarnaneb veebiserveri enda loomisega. Väljundi tihendamiseks, Apache teeb selle lihtsamaks.

Oluline hoiatus: enamus veebisaitide loomise tarkvarasid ei luba kooditasemel redigeerimist (mõne erandiga). Kanadas majutamisel toetame teie saidi ise hostimist, kuid mõistame, et see pole mõeldud kõigile. Kui kasutate veebisaitide ehitajaid nagu Squarespace, Wix või Weebly, on selline serveritaseme nipistamine tõenäoliselt teie käeulatusest väljas.

Kinnitage oma tihendus

Pärast serveri konfigureerimist on oluline tagada tihendatud sisu edastamine. Teie lehe veebis tihendamise kontrollimiseks võite kasutada veebipõhist GZIP-testi.

Teie brauseris saavad arendaja tööriistad teid selles aidata. Soovite minna vahekaardile võrk, värskendada lehte ja seejärel klõpsata konkreetse lehe võrguliinil.

Kui sisu saadeti tihendatuna, näete päist „sisu kodeerimine: GZIP”.

google chrome gzip päis

Üksikasjalikuma teabe saamiseks võite klõpsata ikooni „kasutada suuri ridu”. See annab teavet ka sisu tegeliku suuruse ja tihendatud edastussuuruse kohta.

Kaalutlused

Tihendamine pakub hulgaliselt eeliseid, kuid kõigel on ka varjukülgi. Soovite olla teadlik järgmisest:

 • Tihendussuhte graafikSisu, mis on juba kokku pakitud: Enamik muusikat, videoid ja pilte on juba kokku pakitud. Kui proovite neid uuesti kokku suruda, see on enamasti vaid ajaraiskamine. Enamikul juhtudel peate muretsema ainult CSS-i, HTML-i ja JavaScripti pakkimise pärast.
 • Vanemad brauserid: Tihendatud sisu ei ühildu kõigi brauseritega. See kehtib eriti vanemate brauserite kohta. Näiteks võiksite vältida HTTP tihendamist, kui peate töötama operatsioonisüsteemiga Windows 95 või Netscape 1.0. Apache mod deflate abil vanemate brauserite tihendamise vältimiseks on mõned reeglid ja juhised.
 • CPU koormus: Säästke ribalaiust ja kasutage protsessori aega, kui tihendate sisu lennult. Tihendamise kiirust arvestades peetakse kompromissi tavaliselt õiglaseks. Pakitud versioonide ülekandmiseks ja staatilise sisu eelpakendamiseks on olemas viisid. See nõuab üldiselt suuremat konfigureerimist. Pidage meeles, et Internetis käivate inimeste tähelepanu on lühike, seetõttu on CPU-tsüklite abil parema kasutajakogemuse saamiseks kiiruse suurendamine alati hea mõte.

Miks peaksite kasutama GZIP-tihendamist?

http tihenduskonsoolGZIP-pakkimine pakub hulgaliselt eeliseid. Oluline on teada, mis need on, et oleksite täiesti teadlik, miks peaksite seda kasutama hakkama.

Keskmiselt, GZIP-i kasutamine CSS- ja HTML-failide tihendamiseks säästab 50–70 protsenti faili kogumahust. Selle märkimisväärse failisuuruse kokkuhoiu tulemuseks on teie veebisaidi palju parem ja tõhusam kasutuskogemus.

See tehnika mängib olulist rolli ka teie veebisaidi üldises SEO-s. Otsimootorid kasutavad keerulisi algoritme, et teha kindlaks, kuhu saidid ja veebilehed otsingutulemustes langevad.

Üks element, mis muutub iga algoritmi värskenduse juures olulisemaks, on veebilehe laadimisaeg. Otsimootorid kasutavad seda teavet veebisaidi üldise optimeerimise määramiseks.

gzip tihenduskiiruse testVeebilehtede kiire laadimise korral ei pea seda saiti külastavad ootama juurdepääsu otsitavale sisule. Pidage meeles, et Interneti-kasutajatel on lühike tähelepanuala.

Kui veebilehe laadimine võtab liiga kaua aega, klõpsab kasutaja tõenäoliselt ära ja leiab kiirema saidi, millel on sarnane teave. Otsimootorid soovivad tasuda veebisaitide kiirema laadimise eest, nii et nad annavad neile kõrgema otsingutulemite paigutuse.

Kiirem veebisait suurendab ka konversioonide arvu. See tähendab, et kui teil on pood-veebisait, seda kiiremini see laadib, seda suurem on teie müük. Tegelikult väidab umbes 51 protsenti ameeriklastest, et ostmisest loobumise põhjuseks on aeglane veebisait.

Juhtumianalüüsid näitavad, et saate oma konversioonimäära parandada rohkem kui 15 protsenti, vähendades veebisaidi laadimisaega vaid 2,2 sekundi võrra.

GZIP-pakkimisega seotud probleemide tõrkeotsing

Nagu kõik tehnoloogiaelemendid, võib ka GZIP-i tihendamine väikseimatel põhjustel ebaõnnestuda. Hea uudis on see, et enamik rikke põhjuseid on parandatavad.

Esimene asi, mida tuleks uurida, on see, kas teie veebi toetab GZIP-i tihendamist. Ehkki enamik toetab seda selle olulisuse tõttu lehe laadimisel, on mõni üksik, kes pole viitsinud ühilduvust tagada. Kui soovite teada saada, kas GZIP-i ühilduvus on probleem, võite võtta ühendust oma veebi hostiga.

Järgmine uuritav element on teie kood. Isegi üks vale tegelane võib probleeme tekitada. Otsige üles vastamata tähemärki, süntaksiviga või vigane kood. Edu saavutamiseks peab kogu kodeerimine toimima koos arhitektuuriga.

Saate lihtsalt kontrollida oma koodi, mille sisestate PHP või .htaccess abil (seda arutati eespool). Kui te ei leia probleemi, kuid usute, et kood on süüdi, kaaluge selle täielikku väljavahetamist mõne muu koodiga, mis tõenäoliselt töötab.

Mõnel juhul on teie veebimajuril juurdepääs GZIP-i tihendamiseks õigetele failidele, kuid teil pole seda. Sel juhul helistage lihtsalt hostile ja paluge neil need lubada.

Selles artiklis õppisite varem oma GZIP-i tihendamise kontrollimist. See on tõrkeotsingu kiire ja lihtne võimalus. Üldiselt soovitatakse see kõigepealt teha. Kui midagi on endiselt valesti, siis pöörduge oma veebi poole ja hinnake kasutatud koodi.

Kui teie brauser on aegunud, ka see võib põhjustada GZIP-i pakkimisega probleeme. Eriti tavaline on see Internet Exploreri vanade versioonide puhul. Kui paljud teie saiti külastavad inimesed kasutavad vana brauserit, peate selle probleemiga tegelema.

Kui teie saidi failid on eriti suured, võib ka see põhjustada GZIP-i pakkimisega seotud probleeme. Kui kasutate vanemat GZIP-i versiooni, võivad faili suuruse piirangud olla suhteliselt väikesed, näiteks kaks gigabaiti või vähem. Seetõttu soovite teada saada, millised on teie GZIP-i versiooni piirid.

Üks parimaid viise parandage oma veebisaidi toimivust ja kiirust, võimaldades pakkimise. Nüüd, kui teate, kuidas seda teha, võite hakata eeliseid täielikult ära kasutama.

Olge ettevaatusega seotud ettevaatusega ja arvestage neid töötamise ajal. Järgmine samm on selle seadistamine, et teie külastajad saaksid sellest kasu.

Sageli tähelepanuta jäetud veebisaidi kiirustegur on seotud teie valitud veebimajutusettevõttega. Jah, see muudab teie valitud valiku, kuna mõned toimivad lihtsalt paremini, kui võtate aega andmete krõbistamiseks.

Lisateabe saamiseks vaadake minu juhendit oma veebisaidi kiiruse parandamiseks.

Viited ja pildikrediidid:

 • BetterExplained.com
 • OpenSourceVarsity.com
 • Geekeasier.com
 • WebPerformance.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector